GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Brygada E5: Nowy Sojusz [Część 7]

25.04.2007
18:26
smile
[1]

PaZur76 [ Gladiator ]

Brygada E5: Nowy Sojusz [Część 7]

Brygada E5: Nowy Sojusz

Akcja gry Brigade E5: New Jagged Union rozgrywa się w małym, tropikalnym państewku zwanym Palinero. Nie jest ono jednak za małe aby nie popaść w wojnę domową, która wybuchła po zamachu stanu. Jedynym sposobem zapanowania nad chaosem szalejącym między jego granicami jest wysłanie do Palinero grupy najemników. Poczynaniami tej grupy najemników przyjdzie nam kierować właśnie w Brigade E5: New Jagged Union.

Więcej: https://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=2771

Rozsądne wymagania sprzętowe:
Pentium III 1 GHz, 256 MB RAM, karta graficzna 32 MB, 1.5 GB HDD

Oficjalna strona gry:
Kolejna strona o grze:

Patche:
-- brak -- :-)

Mody:
..chwilowo brak

Tips:

Przemieszczanie z bronią gotową do strzału powoduje szybsze zmęczenie.

Karty kredytowe można łączyć i nosić w jednym miejscu (maksymalnie 10).

Podniesiony poziom adrenaliny wpływa na poprawienie szybkości oraz pogorszenie dokładności.

Apteczki używamy klikając prawym przyciskiem myszy (pojawia się krzyżyk).

Trzymając "alt" podczas wybierania celu ostrzału decydujemy się na jego ostrzał "aż do śmierci".

Granaty potrafią eksplodować pod wpływem fali uderzeniowej.

Wciśnięcie klawisza "*" powoduje ukrycie interface'u.

Zamknięte drzwi można pokonać strzelając w nie kilka razy.

Współczynnik broni Precyzja oznacza celność broni - im wyższy, tym celniejsza broń na dużą odległość - po kliknięciu wykres, dość przejrzysty.

Współczynnik Zasięg (błędne tłumaczenie) oznacza wytrzymałość broni na zużycie - pierwsza liczba to szybkość zużywania się/brudzenia (im mniej, tym lepiej), drugi to całkowita odporność, czyli ile broń może wytrzymać do jej zniszczenia.

Współczynnik Bilans to wyważenie broni - idelane wyważenie to 50 - powyżej 50 broń ma środek ciężkości przesunięty do tyłu, poniżej na odwrót. Ma to wpływ na celność w zależności od pozycji strzeleckiej/trybu ognia.

Siła rażenia broni zależy od rodzaju załadowanej amunicji.

Przyzwyczajenie najemnika do używanej broni następuje po oddaniu z niej 100 strzałów.

Poprzednia część:
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=5768279&N=1

autor wstępniaka oraz Logo: Torn

25.04.2007
18:31
[2]

Ryslaw [ Patrycjusz ]

Uwaga.

W związku z tym, ze zgłoszono problemy z paczem, przygotowana została jego kolejna (testowa powiedzmy) wersja. Pobierzcie ją proszę i dajcie znać, czy teraz są już ludzie w osiedlu i na polu naftowym.

Trzeba grę zacząć od początku - sejwy nie są kompatybilne.

25.04.2007
18:36
[3]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Thorvik&Ryslaw
Ok, dzięki Wam. Tak podejrzewałem. W takim razie abarot, od początku (tym razem dla rebeliantów). Nie będę ryzykować że się sypnie:-).
@Flyby
Jak grasz po stronie NDFu to daj znać jak Ci poszła ta misja o której wspominam w poście [313]. Z tego co pamiętam dostajesz ją już od samego prezydenta.
@Pazur 76
No, dobrze że stworzyłeś nowy, bo tak byśmy chyba dociągnęli do [500]:-).
EDIT:
@Rysław
Dzięki, zainstaluję.

25.04.2007
18:43
smile
[4]

Thorvik [ Centurion ]

Ryslaw -> pacz zainstalowany i bingo, ludność miejscowa wróciła do Porto Torro i na pole naftowe! Jak na razie wszystko OK

25.04.2007
18:46
[5]

Ryslaw [ Patrycjusz ]

Thorvik --> super. Cieszę się bardzo. Pograjcie proszę trochę i jak będzie ok, to dam znać Cenedze, żeby wystawiła pacza na nowo.

I nie ciskajcie gromami na Cenegę, bo w tym przypadku to raczej mea culpa - pacz wystawiony wczoraj był jednak za słabo przetestowany - to znaczy był przetestowany jedynie pod kątem poprawy parametrów broni i stabilności działania.

Ale uda się to naprawić, mam nadzieję.

25.04.2007
19:00
[6]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

No, to ja zaczynam podróż po Palinero od początku, tym razem po stronie rebeliantów:-).

@Ryslaw
Oj, chyba szykuje Ci się druga gwiazdka za bardzo fachową pomoc. No ale to już od Soulcatchera zależy:-).

25.04.2007
19:43
[7]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

Potwierdzam, są ludziska w Porto Torro (osiedle). Problem w tym że tekstury postaci trochę "przebijają" przez ściany (np. w Kościele). No ale da się przeżyć.

Poza tym (może mi się wydaje), pojawiła się nowa melodia. Stara jest z przewagą hmm...organów Hammonda, a ta nowa ma bardziej hmm...reggae'ową rytmikę (?) :-D. Może mnie już pamięć zawodzi, sam nie wiem.

25.04.2007
19:53
[8]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

Miałem na myśli to---------->
[Stery mam nowe]

25.04.2007
20:55
[9]

Ryslaw [ Patrycjusz ]

niesfiec --> pacz nie rusza chyba grafiki, wiec to raczej nie jego wina.

A na gwiazdkę absolutnie nie zasługuję :)

25.04.2007
21:09
smile
[10]

Flyby [ Outsider ]

..oj, chyba zasługujesz, Rysław ;) ..grając, tym razem jeszcze ani razu nie wywaliło mnie do pulpitu ..a w misji z księdzem ..ah, ah ..dostałem snajperkę Thorez, której w ogóle nie widziałem w poprzednim graniu.. Jeszcze nie mam do czynienia z prezydentem, niesfiec, ponieważ tym razem postanowiłem nie obciążać siebie ani gry questami i brać tylko po jednym lub dwa najwyżej..I tak skoro podczas zadania z dyktafonem trafił się mechanik to spróbuję odrazu znaleźć mu robotę ..Logicznie rzecz biorąc nie powinno mnie to skonfliktować z rządowymi ale jeżeli jest inaczej to napisz ;)

..Ściągnęłem ten beta patch i wgrywam

25.04.2007
21:32
[11]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Ryslaw
Tak, to widocznie jeden z wielu niezależnych baboli graficznych.
Też mi się wydaje że zasługujesz:-)
@Flyby
Wow! Thorez?. Dajesz fotę z parametrami tej snajperki Komandir!:-).
Chodzi o tą misję z miłą, obyczajną panią i dymisją czy jakaś inna?.
Nie, nie powinno. Brzydko mówiąc kablujesz tamtych (papiery i dyktafon), a ten Pablo - (czy jak mu tam) mechanik leci na wschód. Odbywa się to bezkonfliktowo, spisek/sabotaż wykryty, misja zaliczona, a mechanik uratowany.

25.04.2007
21:59
smile
[12]

Flyby [ Outsider ]

..bordelowa misja, niesfiec, spowiedź znaczy ;) ..snajperka pięknaaa ..ale gdzie amunicję do niej znaleźć - sklepy oferują po parę pistolecików, rownie skąpo z amunicją ..hmm, niesfiec, wstyd się przyznać ale jeszcze nie robiłem screenów ..gdzie one będą jak je zrobię?

..hmm ..a poza tym ..wgranie bety spowodowało kasację życiorysu mojej bohaterki (warum?) i znknięcie San Miguel z mapy (akurat w nim byłem) - więc albo muszę grać od początku albo zainstalować grę od nowa z patchem nr 1 i wkleić sejwy ;) ..nima Thoreza ;)

25.04.2007
23:07
[13]

BazylPluszak [ Chor��y ]

@Flyby
Jeśli chodzi o amunicje to działa trik ze starej wersji. Sprzedajesz pusty magazyne by po chwili kupić pełen (oczywiście tylko do broni do której da się podpiąć magazynek). poza tym można spróbować zamówić u sklepikaża.

@Ryslaw
Ta łata jest świetna zdecydowanie należy ci się wyróżnienie.

26.04.2007
09:39
[14]

dudek101 [ redneck ]

BazylPluszak -> trick o ktorym mowisz dziala tylko na nizszych poziomach trudnosci, w podobny sposob mozna tez uzupelniac zapasy apteczek, kamuflazu oraz naprawiac zuzyty ekwipunek, no ale kto by gral na najlatwiejszym poziomie ? ;)

26.04.2007
09:58
[15]

BazylPluszak [ Chor��y ]

@ dudek101

Gram na własnym poziomie trudności, mam tylko włączone pokazywanie prawdopodobieństwa trafienia i brak krytykali, reszte ułatwień mam wyłączoną i przy takim poziomie trudności ten trik u mne działa.

26.04.2007
10:14
[16]

dudek101 [ redneck ]

hmm... nie pamietam w tej chwili nazwy opcji ktora trzeba bylo zaznaczyc (lub odznaczyc - bo tez tak moze byc) ale uwierz mi na slowo - w opisie tej opcji bylo cos o naprawie badz zakupach - musialbym sprawdzic w domu

26.04.2007
10:19
[17]

Ryslaw [ Patrycjusz ]

Ja z kontrolnym pytaniem, czy wszystko w beta paczu działa jak należy?

26.04.2007
10:36
[18]

Thorvik [ Centurion ]

dudek101-> Szybka naprawa? O to Ci chodzi? Jeśli tak, to raczej nie ta opcja. Mam ją zaznaczoną i też nie mogę uzupełniać amunicji sztuczką ze sprzedażą magazynków.

Ryslaw -> grałem wczoraj jakieś 3 godziny, do tej pory jeden crash przy próbie zapisu (ale zdarzało się to też w starej polskiej i ang. wersji), żadnych innych błędów, minus pewne graficzne anomalie. 1.13 wprowadził trochę poprawek w grafice (a przynajmniej tak twierdzi rosyjski spis zmian - poprawki w balansie kolorów czy jakoś tak, moja 'znajomość' rosyjskiego ogranicza się do umiejętności odpalenia babelfish ;) ), więc specjalnie mnie to nie dziwi.

26.04.2007
11:37
[19]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Ryslaw
Ja też pograłem ze 2-3 h, żadnych większych kwasów nie zauważyłem. No ale żeby stwierdzić czy wszystko gra trzeba pograć zdecydowanie dłużej. Na przykład nie wiadomo co jest ze wspominaną przeze mnie misja z udaremnieniem spotkania rebelientów z przemytnikami. W wersji 1.10 nie dało się jej przejść w żaden sposób, a dostęp do niej znajduje się raczej na późniejszym etapie gry dla NDFu...
No ale jak dla mnie na razie wsio w porządku. No, może oprócz jednej rzeczy. Po dostarczeniu przesyłki od celnika i powrocie do Porto, na mapie nadal znajdywał się znak zapytania i informacja:"misja rozpoczęta 5 dni temu".

26.04.2007
12:06
[20]

BazylPluszak [ Chor��y ]

@ dudek101

Jedyną opcją która wpływa na handel są "łatwe pienądze" ale u mnie jest to wyłączone a pomimo tego mogę stosować ten trik. Może to zależy nie od rodzaju ułatwienia ale od liczby wybranych opcji ułatwiających.

@ Ryslaw

Korytarz w rezydencji generała pozostał po staremu (kamera sobie nie radzi).
Quest z winem dalej jest niemozliwy do wykonania - wino znika ze sklepów zamiast czekać te 33 dni
Jeden z najemników nie ma biografi - bodajże "Lotnik"
Nie sprawdzałem jak się ma sprawa z misjami typu dostarcz przesyłke, bo jak narazie nie poinformowałem celnika o dostearczeniu paczki więc z tymi misjami nie mam kłopotu (ale przesto nie mam informacji o bezrobotnych najemnikach w barach)
Reszta jak narazie działa sprawnie a przede wsystkim stabilnie

26.04.2007
12:14
[21]

Ryslaw [ Patrycjusz ]

Bazyl --> dzięki za info. Zobaczymy, co da się zrobić.

26.04.2007
12:37
[22]

dudek101 [ redneck ]

thorvik -> o to wlasnie mi chodzilo :)
z tego co pamietam to miedzy wersjami 1.10 i 1.12 wystepowaly roznice w opcjach (!) czyli nie wszystkie opcje ulatwien z wersji polskiej (1.10, patcha nie testowalem jeszcze) byly dostepne w angielskiej 1.12 i odwrotnie

co do questu z winami to w wersji en tez byl ten sam problem

26.04.2007
13:12
[23]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@dudek101
A może z winami da się zrobić następujący myk: najpierw kupić wina, a potem wziąć questa:-P?. Ja już mam 4 butelki, no dobra 3 (hep!, hep!, beeee!):-D. Tylko ciekaw jestem czy wszystkie butelki bez "pobrania" questa będą (?).

26.04.2007
13:25
[24]

dudek101 [ redneck ]

niesfiec -> probowalem, nie dalo sie :) o ile dobrze pamietam to trzeba miec 20 butelek a tylko 12 (albo 8 - dawno juz nie gralem w E5) jest w sklepach, byc moze reszta powinna w teorii pojawic sie po pobraniu questa ?
probowalem tez sprzedac to co uzbieralem zlecajacemu quest sklepikarzowi z nadzieja ze pojawia sie w jego ofercie przy ponownej wizycie w sklepie - i tez kicha :(
zeby bylo smieszniej quest ten przestawal mi sie tez pojawiac w pewnym momencie (specjalnie go nie bralem i szukalem butelek w roznych miejscach, po jakims czasie przypadkowo spytalem sklepikarza czy ma jakies zadania i kolejna niespodzianka - juz nie potrzebowal wina)

26.04.2007
13:29
smile
[25]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@dudek101
To się nazywa "nieliniowość":-D.

26.04.2007
15:13
[26]

dudek101 [ redneck ]

no niewatpliwie :)
chociaz mam pewne przypuszczenia:
w grze jest mechanizm wiazacy aktualny poziom gry (od wersji 1.12 mozna ten poziom sprawdzic w konsoli poleceniem getcgl lub czyms podobnym) z przedmiotami jakie pojawiaja sie w sklepach, iloscia i wyposazeniem przeciwnikow oraz z dostepnymi u NPC'ow questami - chociaz w tym przypadku padala informacja o poziomie gry wymaganym do pojawienia sie danego questu i nie znalazlem informacje o tym ze jakis quest przestaje sie pojawiac po osiagnieciu konkretnego poziomu - ale moze jest tu jakas zaleznosc ?
np. wino jest dostepne w sklepach tylko na okreslonych cgl'ach a quest moze byc dostepny na innych poziomach przez co quest nie daje sie zakonczyc ...
a moze za duzo kombinuje :)

26.04.2007
16:41
[27]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@dudek101
Myślę że dobrze kombinujesz, w tej grze wszystko robi się na czuja. A dodatkowym utrudnieniem jest to że to na "czuja" jest wedle założeń Devsów, a nie gracza co utrudnia gameplay. "Niewiadoma" jest może fajna, ale jak są jakieś określone zasady, a tak to może jedynie wywoływać frustrację. Tak jak mówisz, pewnie jest albo mechanizm czasowy, albo poziomowy.
Mam nadzieję że questy w "7,62" będą bardziej dopracowane.

A na "smaka" screen z "7,62" z rozwałką dokonaną dzięki M79, nawet kopnięte tektsury nie rażą:-).Tymczasem powracam to "Brydzi":-).

26.04.2007
17:04
smile
[28]

Flyby [ Outsider ]

..a ja zacząłem od nowa i nadganiam co straciłem ..ciekaw jestem czy jak znowu dorwę tę misję z księżulkiem to od razu dostanę to co miałem ..losowa ponoć to sprawa

26.04.2007
19:42
[29]

BazylPluszak [ Chor��y ]

@ Flyby

Nagroda w tej misji jest losowana w momencie otrzymania od księdza kluczyka, więc save/load + ocean cierpliwości i mozna sobie pooglądać giwerki jakie twórcy gry przygotowali.

26.04.2007
20:50
smile
[30]

Flyby [ Outsider ]

..niby tak, BazylPluszak - trzeba też mieć to i owo za sobą żeby ksiądz misję dał - yyy ..cierpliwości ;)
..niesfiec już pewnie dorwał Thoreza ;)

26.04.2007
21:05
[31]

dudek101 [ redneck ]

nagroda od ksiezulka to bron lepsza od aktualnie posiadanych (lub dostepnych w sklepach)
ze stronki ravendera mozna pobrac opisy broni, z tego co pamietam przy kazdej byl wymieniony poziom tej broni (czyli wymagany do jej pojawienia sie cgl o ktorym wspominalem pare postow wyzej)
sa 2 szkoly odnosnie najlepszego momentu wykonania tej misj:
1. najlepiej ta misje brac pozno tak zeby ksiezulo sprezentowal bron o poziomie 11 (czyli unikaty)
2. jak najwczesniej aby dostac w lapki cos teoretycznie przecietnego ale w poczatkowej fazie gry dajecego znacza przewage sily ognia - ty jednak mozna sie przejechac, bo ktoregos razu dostalem M60 a najlepszym sprzetem w tamtym momencie byo chyba UZI i po wystrzelaniu zapasu amunicji do M60 dlugo musialem czekac zanim moglem uzupelnic zapasy

26.04.2007
21:13
smile
[32]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

Nowy filmik prezentujący "7,62". Jakość słaba, ale i tak wymiata:-).

26.04.2007
21:33
[33]

Thorvik [ Centurion ]

Łoł, poprawili P90! Co najmniej jedna z wersji zaczęła działać poprawnie!

Misja z księdzem daje całkowicie losową broń. Nawet na CGL1 jest szansa na broń z 11-stki. Dla przykładu teraz zrobiłem mały test (jestem na CGL3) i dostałem między innymi Mk.48, P90 (w 2 wersjach), Desert Eagle, AEK971, AK101 (wszystko broń z CGL11) nie licząc niższej drobnicy w postacji M16 z granatnikiem, FN-FAL, AK74 itepe. Trochę to trwało... i teraz nie wiem na co się zdecydować :) Chyba tym razem wezmę P90 w wersji z możliwością instalowania celownika optycznego...

Dziwne, ale ta sztuczka z magazynkami czasami działa. Mogę dostać pełny magazynek do P90, ale już zwykły banan od MP5 wraca pusty :-/

26.04.2007
23:57
[34]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

Chyba coś znalazłem. Nie jestem pewien czy to bug, więc najpierw się zapytam. Dana Bender z Cali Cantinos potrzebuje mechanika, Juan (a nie Pablo jak pisałem:-P) znajduje się oczywiście na lotnisku. Bez problemu przeprowadzam go do Cali, a on po wejściu do sektora mówi że da mi kasetę z dowodami sabotażu (czy coś takiego). Zaglądam do interfejsu ale kasety nie ma. Gadam z nim, mówi tylko o sprzęcie. Kasety nie ma, mimo pojawienia się tekstu.
Gram dla rebeliantów, więc raczej wątpliwe czy te materiały obciążające mi się przydadzą. Bo i tak po wejściu do "posiadłości prezydenckiej" w San Miguel jestem od razu atakowany.
Pytanie czy powinienem dostać tą kasętę (bo się przyda), czy nie?. Jeżeli nie to tekst Juana nie powinien się pojawić.

27.04.2007
01:19
smile
[35]

Flyby [ Outsider ]

..właśnie prowadzę mechanika na lotnisko przemytników ale gram po stronie "rządowej" - dojdę jutro dopiero (znaczy dzisiaj popołudniu, zasiedziałem się ;) ..zobaczymy co z tym bugiem bo mnie kaseta potrzebna będzie

27.04.2007
09:23
[36]

BazylPluszak [ Chor��y ]

@ niesfiec

Jeżeli nie grasz jako rządowy to koleś powinien ci tylko zapodać tekst w stylu przynieś książki techniczne to przerobie ci broń. Dowody są elementem głównego wątku w przypadku gry dla NDF`u. Jak dla mnie to nie masz się czym przejmować. Chociaż to dziwne, że walcząc dla generała usłyszałeś tekst o kasetce.

Ps. Tak sobie myślę, że za misje z księdzem to najlepiej wziąść jakąś snajperkę, gdyż bez porządnego rozpylacza można sobie na tym etapie poradzić, a snajperka znacząco ułatwia szturmowanie dobrze bronionych sektorów. Ceny snajperek zaczynają się od 50-60 tyś. plus 40/60 tyś. za samochód plus koszty zatrodnienia najemników plus długi okres oczekiwania na pojawienie się tego towaru. To oznacza, że na wsparcie snajpera długo nie będzie można liczyć. W prawdzie trochę budżet można podratować żółwiem ale aby ten quest dostać i wykonać snajperka też jest mile widziana. Można też w miarę wcześnie zdobyć Remingtona 700 ale mi ten sprzęt nie przypadł do gustu. Ja za quest z księdzem wziołem F2000, całkiem fajna zabawka, tylko jak szturmowałem dzielnice z więzieniem i rezydencją to mi kolesie na balkonach napsuli sporo krwi, teraz idę na lotnisko i mam skromną nadzieje, że w szafie będzie na mnie czekał przynajmniej jakiś SWD.

27.04.2007
10:11
[37]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Flyby
Pamiętam że dla NDFu misja z lotniskiem, dowodami i mechanikiem dała się przejść bez żadnego problemu. Trzeba się trochę nabiegać, ale powinno być ok.
@BazylPluszak
No właśnie, dziwne że tekst się dla mnie w ogóle pojawia. No ale skoro skoro kasetka mi na kij, a pojawienie się tekstu nic nie zmienia to ok. Misja z mechanikiem wykonana i tak.

Zauważyłem rzecz która na 100% jest bugiem, questy z Gustavo Salazarem (celnik z Porto) są na pewno skwaszone. Przy próbie dostarczenia do niego przesyłki, po jednym-dwóch dniach pojawia się info. o niewykonaniu zadania. Dotąd nie brałem od tego celnika questów z przesyłkami, a pojawia się informacja że nie dostarczyłem przesyłki od niego (!?). Nie wiem czy pacz powinien to "naprawić".

P.S. Zaczynam się mocno denerwować (żeby ująć to w dyplomatycznych słowach). Remov nie odezwał się od wtorku. Petycja czeka, a przed "Cenegą" robię sobie z mordy cholewę. Nieładnie, rozumiem natłok pracy, ale...

27.04.2007
17:29
smile
[38]

Flyby [ Outsider ]

..wszystko przez tę tygodniowa majówkę i pogodę ..ludzie juz się widzą na plaży w Copacabana ;)
..a ja jeszcze nie miałem czasu złapać sie za Brygadę ;) ..ale uspokoiłeś mnie niesfiec a zauważyć muszę że gra jest jak narazie stabilna.. (dostałem kasetę)

27.04.2007
19:49
[39]

herr_spiegelmann [ Chor��y ]

No to doczekałem się patcha. Tak więc podchodzę ponownie do Brygady.
Mam pytanie: podczas jakiego zadania sejf w biurze dyrektora lotniska staje się dostępny?

27.04.2007
21:27
[40]

BazylPluszak [ Chor��y ]

@ herr_spiegelmann

spoiler start
Zadanie zleca policjant w więzieniu. Chodzi o jakieś papiery obciążające kolesia na lotnisku
spoiler stop

27.04.2007
21:52
[41]

herr_spiegelmann [ Chor��y ]

o faktycznie, teraz sobie przypominam
A ja się zastanawiałem, czy to przypadkiem nie było przy okazji zadania z mechanikiem. Chociaż tak jakoś za wcześnie by to było...
Dziękuję, BazylPluszak.

27.04.2007
22:04
[42]

Thorvik [ Centurion ]

My tutaj cieszymy się z pacza a na imperialistycznym zachodzie szykuje się premiera dużego moda:Ponoć w fazie beta testów, release "wkrótce" (tm)

Nie wiem do jakiego stopnia pliki z danymi angielskiej wersji różnią się od polskich (z moich ostrożnych eksperymentów wynika, że jednak trochę), ale mam nadzieję że da się go w miarę bezboleśnie zpolszczyć...

27.04.2007
22:10
[43]

BazylPluszak [ Chor��y ]

Znalazłem groze ... do tego przychodzi celownik x34 o ile nie pomylili opisów bo do snajperek są max x10...

27.04.2007
22:35
smile
[44]

Flyby [ Outsider ]

..ja też od godziny robię przegląd broni ;) ..Grozy jeszcze nie widziałem ani mojego Thoreza, ciekawy był P90 LIR z celownikiem laserowym na podczerwień i kolimatorem do walk nocnych - okrutnie to żmudne zajęcie więc zrobiłem przerwę - chcę mojego Thoreza ;)

..nie starczylo mi cierpliwości ;) ..wziąłem F2000 którego nawet nie widzialem w poprzednim graniu, standartowa w końcu amunicja (chociaż sztuczka z pustym magazynkiem u mnie działa ;)) i uszkodzenie broni tylko 4% ..gdyby kto pytał dlaczego to ważne to informuję że naprawa owych 4% kosztuje ponad 10000 czyli prawie tyle co Hummer ;)

..i dopisek na dobranoc - fantastyczna broń ;)

28.04.2007
09:10
[45]

BazylPluszak [ Chor��y ]

@ Flyby

Mechanik jak go zaprowadzisz na lotnisko naprawia każdą uszkodzoną broń za 1000$ (nie zależnie od stopnia uszkodzenia), a całkowicie zniszczoną za 5000$ i to od ręki (gram dla Generała nie wiem jak jest dla NDF`u).

Ps.
W wyniku "zabawy z księdzem" mam save z MSG-90A1, PSG-1, G3-SG1, oraz z Grozą i nie wiem na co się zdecydować - normalnie osiołkowi w żłobie dano ;)

28.04.2007
10:10
[46]

Flyby [ Outsider ]

..o, dobrze wiedzieć, BazylPluszak ..zatem czeka już na mnie a ja mam misję "na kierunku" ;) ..jak chodzi o te snajperki BazylPluszak to bierz te z największą szybkostrzelnością - dlatego polowałem na Thoreza ;) .osobiście wziąłbym z ciekawości Grozę ale mi się nie trafiła ..trzeba mieć cierpliwość do takiego "gmerania" ;)

28.04.2007
11:50
[47]

BazylPluszak [ Chor��y ]

@ Flyby

Co do szybkości snajperek to:
Thoreza ma 1.25
SVU-SA ma 1,14
G3SG1 ma 0.8 do tego można mu ściągnąć celownik i w tedy jego parametry są podobne do grozy a w pozycji leżącej ze względu na dwójnóg nawet lepsze dlatego zdecydowałem się na tą "Bronie".
Co do wyciszonych snajperek SVU-SA ma na pierwszy rzut oka lepsze parametry od WSS Wintorez`a ale nigdy się nią nie bawiłem więc nie wiem jak się sprawdzi w akcji.

28.04.2007
13:07
[48]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

Widzę że Towariszcze już daleko, hen, hen:-). Ja tam dopiero z nędznymi UZikami zasuwam. W zeszłym roku biegałem przez jakiś czas ze stosunkowo słabym Remingtonem 700VS (zamek ślizgowo-obrotowy, kal. .223 Rem.), ale służył mi dobrze. Potem przerzuciłem się na SVU-AS - fajna zabawka:-). Niestety nie udało mi się dorwać Wintoreza, może tym razem się uda.

Tymczasem porzucam umęczone tropikalne, nasiąknięte krwią i niewybuchami ziemie Palinero na rzecz słowiańskiego piasku nadwiślańskiego;-). Zamieniam Hummera na...autobus, Ingrama na wiatrówkę, menażkę na zimną aluminiową puszkę ze złocistym napojem i wyruszam na "majówkę":-).

28.04.2007
14:11
smile
[49]

Flyby [ Outsider ]

..oto zdrowa decyzja odpowiedzialnego dowódcy Brygady ;) ..ale niesfiec mocząc stopy w nadwiślańskim kurzu i obgryzając banana, myślami będzie z nami ;)

..skoro G3SG 1 jest taka szybka warto to zapamiętać - nie miałem jej ..parametrów broni nie chce mi się przeglądać "wcześniej" ..sprawdzam jak się trafi

..aha, służąc rządowym nie można liczyć na usługi mechanika, widać lojalny nowym panom ..to mu się w przyszłości może nie opłacić ..jego poprzednik zginął przypadkowo w strzelaninie ;)

28.04.2007
14:34
[50]

BazylPluszak [ Chor��y ]

@ Flyby
Co do mechanika to napewno miałeś broń do naprwy w rękach bo tylko w tedy pojawia się odpowiednia scieżka dialogowa, ale pamiętam, że w 1.10 jak grałeś dla NDF`u to nawet nie chciał przerabiać broni więc może zostało po staremu.

Natomiast G3SG1 prosze oto na fotce

28.04.2007
14:50
[51]

Ryslaw [ Patrycjusz ]

Czołem, jak wrażenia z beta pacza po kilku dniach gry?

Misja z winami jest raczej nie do poprawy, bo tak samo robi problemy w wersji angielskiej i rosyjskiej.

28.04.2007
15:56
smile
[52]

Flyby [ Outsider ]

..jeden błąd "krytyczny", Rysław jak do tej pory ..czyli u mnie póki co gra zachowuje się bez porównania lepiej ..Co do misji to niewiele mogę powiedzieć bo musiałem zaczynać od początku po "becie", czemu nie ma co się dziwić ;) ..Ale dzięki niej "zaroiły się" miasta ..po pierwszym patch'u było pusto ;)
..krótko mówiąc Rysław - dobra, potrzebna robota

..jednak używałem tej G3 SG1 Bazyli, (pozwolisz na skrót? ;)) miałem dwóch snajperów pod koniec gry ..jeden strzelał z jakiejś armaty a drugi z G3 ..zapomina się ;)

..a co do mechanika to broń miałem w ręku i podchodziłem na różne sposoby znając chimeryczność gry ..udaje że nie wie o co chodzi ..już się "zdeprawował" ;)

28.04.2007
16:48
[53]

Adam12 [ Legionista ]

Ryslaw
Jest Super po starcie nowej gry ( a sejwów z poprzednie nie mam) nie mija więcej niż 30 sekund gry i mam informację że wykonała ona nieprawidłową operację nie pomaga ani zmiana ustawień grafijki ani odtaktowanie karty graficznej ani nic innegi ( nie próbowałen jeszcze reinstalować systemu)

28.04.2007
19:32
[54]

BazylPluszak [ Chor��y ]

@ Ryslaw

Oprócz tego wina i kłopotów z dostawą paczek oczym pisał wczoraj niesfiec.
Mam jeszcze prawdopodobnie kolejnego buraka, czasami po wyjściu z sektora i ustawieniu marszruty odział zamiast się przemieścić stoi w miejscu, po powtórnym wejściu do sektora jest odliczane 7 sekund, podczas których najemnicy na nic nie reagują, po tym czasie gra wchodzi spowrotem na ekran mapy i w tedy już można normalnie przemieścić oddział.

28.04.2007
22:16
[55]

BazylPluszak [ Chor��y ]

@ Ryslaw

Z tego co zauważyłem to zadania z przesyłkami występują pod dwiema nazwami:
"Przekaż przesyłkę" - ta wersja działa bezproblemowo, oraz
"Dostarcz przesyłkę" - tu są kłopoty. "Dostarcz przesyłkę" nazywał się także pierwszy quest od celnika w Porto Torro, którego elementy włączją się podczas podejmowania się tego typu zadań. Czyli nasuwa się przypuszczeni, że gra mając dwa różne zadania nazwane tak samo poprostu "głupieje". Jak by się dało zmienić nazwę tej pierwszej misji dla celnika, to może tamta druga grupa questów zaczeła by działać poprawnie.

29.04.2007
01:54
smile
[56]

Flyby [ Outsider ]

..celnikową przesyłkę do Cali-Cantinas dostarczyłem bez kłopotów co otworzyło listę oczekujących najemników ..mało questów zrobiłem ale jak dotąd żadnych błędów ..kiedyś wywalałem się na queście z dyrektorem fabryki ..w ogóle nie mogłem wejść do sektora z fabryką (przed questem wchodziłem) ..ciekawe jak teraz będzie ;)
..ciekawe że jak dotąd nie mogę znaleźć wśród najemników żadnej panienki - a miałem swoje ulubione

29.04.2007
06:36
[57]

herr_spiegelmann [ Chor��y ]

Mówiąc o panienkach: miałem szczęście i przeszukując różnorakie pomieszczenia w poszukiwaniu dóbr do ... pożyczenia... natrafiłem na hełm tytanowy (M100 się nazywał, jeśli mnie pamięc nie myli).
Całkiem nieźle, biorąc pod uwagę że moja dwuosobowa brygada wciąż jeszcze operowała bronią krótką. Niestety, trochę się zawiodłem, ponieważ hełm nie jest wyświetlany na sylwetkach postaci kobiecych. Innymi słowy panienki noszą hełmy pod perukami.

Swoje pytanie kieruję do graczy bardziej obeznanych z Brygadą: czy ktokolwiek widział, na screenshotach w internecie lub w zagranicznej wersji gry, przedstawicielki płci pięknej z hełmami noszonymi _na_ włosach, a nie pod nimi? :)
Chciałbym ustalic, czy wina leży po stronie jakiegoś błędu w polskim patchu, czy też lenistwa rosyjskich programistów. :PCo zaś do mechanika, to widzę że niepotrzebnie się fatygowałem z odeskortowaniem go do Cali Canitos. Zaledwie skończyłem zadanie, a tu czytam na GOLu że nie jest on skory do współpracy z rządem. Trzeba było podkablowac niewdzięcznika, jak ostatnim razem :>

29.04.2007
11:30
smile
[58]

Flyby [ Outsider ]

..co do panienek, podpisuję się pod pytaniem herr spiegielmanna oburącz..

..zaś jak o mechanika chodzi, podzielam opinię ..niewdzięczność drania wobec sił "prawa i sprawiedliwości" kwalifikuje go do odstrzału ..Rety, na co mi to przyszło, "prawo i sprawiedliwość" ;) ..hmm, juz wiem ..przy pierwszym bugu ze strony rządowej dokonam przewrotu i spalę stolycę, te gniazdo występku, korupcji i cynizmu..

..a gra ma "humorki" ..proste zadania od mera Porto Torro oczyszczenia z gangsterów Osiedla nagle zmieniło się w mękę ..niby oczyściłem z brzydkich osobników planszę .."walka" sie skończyła a mer rżnie głupa i zadanie niezaliczone..przeszukałem pokój po pokoju te cholerne Osiedle i nic..coś mi wygląda że będę miał niezaliczoną misję ;)

29.04.2007
21:54
[59]

BazylPluszak [ Chor��y ]

@ Flyby

Ja to zadanie zaliczyłem bez problemu ... chociaż jeden zawodnik był na dzwonnicy i chwilę go szukałem

Ps. na fotce kolejne narzędzie zagłady

30.04.2007
00:24
smile
[60]

Flyby [ Outsider ]

..to moje ulubiona snajperka ;) ..może się czepiam jeżeli chodzi o te zadanie bo choc mer nie potwierdził to nie figuruje w dzienniku jako niezałatwione ..natomiast zupełnie nie wiem co z tym grzesznym księdzem od broni ;) ..wręczam mu odwołanie z kapłaństwa a on nie chce go przyjąć i już ..zadanie jest bez terminu a ja piastuję jego teczkę ;)

30.04.2007
06:42
[61]

BazylPluszak [ Chor��y ]

@ Flyby
Misja znikneła bo jej nie wykonałeś ... w momencie wyjścia z sektora "gra uznała", że uciekłeś i zaliczyła ci to jako porażkę. Czyli nie dostaniesz kasy od mera i prawdopodobnie odjeło ci coś od charyzmy ...

Odnośnie tego zadania z odwołaniem to potrzebna jest wysoka charyzma 60 lub 80 nie pamiętam dokładnie. Ale tu nie ma się co przejmować uciułasz porę punktów więcej i je zaliczysz, gdyż nie ma żadnych limitów czasowych ani limitów podejść.

30.04.2007
08:07
[62]

Thorvik [ Centurion ]

Flyby -> nie wykonałeś przypadkiem jakiś czas wcześniej podobnej misji? W starej wersji było tak, że zadanie "obroń miasto" dało się wykonać jedynie raz, każda kolejna próba kończyła się tak, jak mówisz, tzn. bandyci się pojawiali, ty ich wybijałeś, ale gra nie zaliczała misji. Jeśli tak, to niefajnie, miałem nadzieję że ten bug został naprawiony...

30.04.2007
11:54
smile
[63]

Flyby [ Outsider ]

..myślę Thorvik że jest tak jak pisze Bazyli ..nie znalazłem jakiegoś faceta chociaż był komunikat że walka się skończyła ..jednego zastrzeliłem w kościele może drugi był na dzwonnicy? ..Tam nie byłem..Następstwa takie jak pisze Bazyli, spadek charyzmy bez komunikatu w dzienniku, cicha "odmowa" dalszej współpracy ;) ..I konsekwencje z doręczeniem dymisji bo charyzma spadła..Inna rzecz że słabo to jest zrobione bo nie sposób wyłapać o co chodzi..Cóż
..To mnie "zdemoralizowało" a ponieważ gra była na wczesnym etapie "pistoletów maszynowych i pierwszych kewlarowych kamizelek" wpadłem do siedziby Generała w trzy osoby wypróbować skuteczność F2000 - pozostała broń to MP3 i słabiutki AK (jeszcze nie ma po sklepach kalibru 7,62 ;))
..Łącznie z Generałem było 35 osób ..ciężko było utrzymać dystans ale potyczka emocjonująca ;)
..Ledwo odratowałem niejakiego Jastrzębia a Generał miał w kasie tylko Desert Eagle ;)
..aha ..po tym wypadzie, charyzma mi podskoczyła do 65 ;) ..prawidłowo ;)
..Z ostatniej chwili, z siedziby Generała ..właśnie nadchodzą generalskie posiłki ..Jastrząb po postrzale w głowę świat widzi na czerwono ..brak amunicji do F2000 i Kałacha ..ehh, to lubię - ta gra ma piękne momenty

30.04.2007
21:28
[64]

Adam12 [ Legionista ]

Ryslaw
Zwracam honor po zmianie komputera wszystko chodzi dobrze bez żadnych zwisów poprostu w starym wysiadły kondensatory na płycie i dlatego sie wieszało :))

30.04.2007
23:56
[65]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

Pytanie 2 pytania kontrolne.

1. Miałem misję ze zlikwidowaniem komandora Comacha w Del Placie. Z nagrobka wyciągnąłem snajperkę, pyk i po komandorze. Niestety miał obstawę z którą musiałem się rozprawić równie krwawo.

Teraz pytanie: czy Del Plata zawsze powinna być po tej misji "hostile"?.

Misję rozwiązałem w taki sposób że wysiekłem wspomnianą obstawę, a także przypadkowe "smerfy" ściągnięte hukiem. Nie wybiłem "smerfów" iście po "gargamelsku" tylko wycofałem się bez komunikatu "koniec misji" (oczywiście po komunikacie o sukcesie ze zlikwidowaniem komandora:-).

2. Niszczą się wam kamizelki kuloodporne?. Bo mi nie, zbieram po zabitych, sam obrywam, patrzę i zawsze zużycie wynosi 0%. Może to czysty przypadek, pogram jeszcze.

01.05.2007
00:32
[66]

Flyby [ Outsider ]

..tak, coś z tymi kamizelkami jakby nie tak ..ale nie zawsze..muszę poobserwować

01.05.2007
14:28
[67]

BazylPluszak [ Chor��y ]

@ Flyby

Odnośnie misji typu Uratuj miasto to chyba Thorvik miał racje, prawdopodobnie da się zakończyć sukcesem tylko jedno tego typu zadanie właśnie "uratowałem" drugie miasto i pomimo komunikatu o końcu walki, misji w dzienniku nie odfajkowało, znaczy się mamy kolejnego nie poprawionego "buraczka"

01.05.2007
14:39
[68]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

"Niszczą się wam kamizelki kuloodporne?. Bo mi nie, zbieram po zabitych, sam obrywam, patrzę i zawsze zużycie wynosi 0%. Może to czysty przypadek, pogram jeszcze"

Potwierdzam, czysty przypadek.

EDIT: Ocho, liczba bestii;-).

01.05.2007
15:09
[69]

BazylPluszak [ Chor��y ]

Ktoś wie czym się różni pod względem walorów użytkowych Hummer od Kraza ?? (Oczywiście w tej grze ;-) ).

01.05.2007
15:19
smile
[70]

Flyby [ Outsider ]

..powinien różnić sie ładownością ..ale nie sprawdzałem ;) ..Bazyli, nazwijmy to "uratuj miasto", "pół buraczkiem" ..jak narazie nie wychwyciłem solidnych "buraków" ;)

..co kto trafił w sejfie dyrektora lotniska ? ..czy zawsze jest tam szturmówka VAL ?

01.05.2007
17:54
[71]

BazylPluszak [ Chor��y ]

@ Flyby

Zawartość tego sejfu (i innych) jest losowa (nie licząc przedmiotów questowych), raz miałem w nim jakiś pistolecik innym razem RKM, ale nie wiem w którym momencie program ustala zawartość tego i pozostałych sejfów...

Ktoś wie gdzie szukać tego dilera narkotyków, którego wystawia nam bankier w Santa Rosa ?

01.05.2007
18:44
smile
[72]

Flyby [ Outsider ]

..u mnie kręcił się koło sklepu na tej samej planszy, Bazyli

01.05.2007
19:40
[73]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

Ja mam problem z misją nadaną przez Generała. Mam udać się na lotnisko i zlikwidować niejakiego Clarka który przylatuje do Palinero z wizytą do prezydenta Ferdinanda. Na zadanie mam 10 dni, przyjeżdżam tam, czekam do godziny 9:00 (czyli orientacyjna godzina przylotu polityka) i...nic się nie dzieje. Gościa i obstawy nie ma.
Ktoś z was przechodził tą misję?.

A tak swoją drogą, wiadomo co uczynić żeby pojawił się bankier w Santa - Rosa (i czy nie koliduje to z zadaniem od barmana z tego samego miasta)?.

01.05.2007
22:17
smile
[74]

Flyby [ Outsider ]

..ze strony rządowej na białym kwadracie obok samolotów, po komunikacie gry, jak duch materializuje się helikopter a po dobrej chwili kawałek dalej Clark ..Eskortujemy go na odpowiednią planszę gdzie niby jest zasadzka ..niby w niej ginie bo choć po walce rozmawiałem z nim to krzywonoga sekretarka upiera się że trup (zadanie zaliczone)
..widać jakoś zastrzeliłeś go niesfiec ;)
..co do Santa Rosy to nic jeszcze nie robiłem .. (bankiera po prostu nie ma ;))

..w uzupełnieniu zapodaję że powinni mi nadać tytuł El Pacyfikator ..właśnie wysłano mnie do Horty aby ustrzelić zdradzieckiego generała ..ponieważ jedni zasłaniali drugich, wystrzelałem wszystkich jak leci łącznie z posiłkami przemytników ..ehh pewnie mi zadania nie zaliczą a mam majątek w sprzęcie ;)

01.05.2007
22:39
[75]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Flyby
Widocznie zastrzelili go ci od rebeliantów;-), bo ja kręciłem się po tym lotnisku i nic. Spróbuję pobiegać przy tych samolotach, może się pojawi (a jak nie to pojadę po szamana, może jakiś rytuał odprawi:-). W każdym razie zdam relację, dziwne bo jak dotąd gra podpowiadała sporo punktami kluczowymi zaznaczonymi na mapie...

A tutaj dawka pornografii;-)------------------>
To tylko pewna część (miejmy nadzieję) nowego arsenału jaki pojawi się w "7,62".

EDIT:Hehe, całkiem fajna z tą misyjką w Horcie o której mówisz. Pamiętam że spory czas kombinowałem gdzie się najlepiej zbunkrować by być osłoniętym i mieć dobre pole obstrzału. W końcu (po perypetiach) wybrałem "balkon", dwa strzały ze snajperki+ ogień zaporowy z jakiegoś rkma, a potem ucieczka....eee odwrót taktyczny w głąb miasta;-).

01.05.2007
23:22
[76]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@El Pacyfikator aka Flyby

Po otrzymaniu zadania ze zlikwidowaniem ambasadora Clarka od razu wybrałem się na lotnisko. Sądziłem że tak jak mówisz biały kwadrat czyli lądowisko dla śmigłowców będzie triggerem i Clark się zmaterializuje-------------->

Niestety nic z tego. Ambasadora nie ma, podpowiedzi nie ma, punktu kluczowego nie ma. A to menda z tego Kemena Marina, pewnie znowu popił;-).

Zastanawiam się czy się czy to bug, czy czegoś nie zrobiłem. Apeluję do wszystkich rebeliantów i ex-rebeliantów o pomoc z tym zadaniem:-).

01.05.2007
23:48
[77]

BazylPluszak [ Chor��y ]

Co do bankiera w Santa Rosa to

spoiler start
po otrzymaniu zadania od barmana, powinien się on pojawić razem ze swoim porywaczem za drewnianym ogrodzeniem na wschodzie planszy. Porywacz do odstrzału i bankier wraca do miejsca pracy a w podzięce zakłada nam konto na okrągłą sumkę. Jeżeli go nie uwolnimy w odpowiednim czasie to też w końcu się pojawi w banku ale z ekstra kasy nici.
spoiler stop

02.05.2007
00:22
smile
[78]

Flyby [ Outsider ]

..rrrozkoszne "porno", niesfiec ;) ..chyba jestem El Pacyfikator bo prezydent osobiście mnie nagrodził ;) ..padły 33 osoby o dwie mniej niż u Generała (cywile nie nawinęli się pod lufę) ..straty wlasne: dwóch lekko rannych najemników..
..nic nie mogę pomóc z tą misją niesfiec bo poprzednio też jej nie miałem (to wlaśnie ten kwadrat a pojawienie się helikoptera poprzedza komunikat gry) - może kto się odezwie bo to juz byłby bug potężny..
..o dzięki za podpowiedź Bazyli - dotąd dwa razy byłem u Generała (drugi raz wysłał mnie grzeszny księżulek) za każdym razem był totalna rozwałka ;) ..Sklep mnie obsługuje ale w takiej sytuacji bankiera narazie nie będę szukał ;) ..skłamałem ..brakuje mi kasy a nalot na posiadłość generała to obfitość sprzętu ..Santa Rosa może mi nadać przydomek El Dżyngis Chan..
..bo bandziory jakieś lękliwe się zrobiły, nijak na nich zarobić

02.05.2007
21:16
[79]

Adam12 [ Legionista ]

Co do bankiera w Santa Rosa to

spoiler start

przed patchem ażeby się pojawił trzeba było wyjść i wrócić na planszę spowrotem a po patchu niewiem.

spoiler stop

02.05.2007
21:23
[80]

BazylPluszak [ Chor��y ]

@ Flyby

Tak grając dla rządu kasa może być duuużym problemem. Za bardzo nie ma gdzie zarobić, praktycznie tylko 2 wrogie lokacje z czego o ile dobrze pamiętam "outpost" zmienia właściciela po pierwszym splądrowaniu, ale przynajmniej po rozwałce w Santa Rosa można od razu fanty sprzedać. Zdecydowanie lepiej sprawa wygląda po stronie Generała. Małe turne: El Torro, Las Panteras, Los Tigras i konto w banku robi się całkiem ciekawe. Właśnie zakończyłem "wizyte przyjaźni" w Las Panteras z wynikiem 57:0 a do budżetu wpłyneło ok. 20 tyś. A teraz wybieram się "w odwiedziny" do asystętki Prezydenta, ale raczej do samej niewiasty nie zaglądne tylko tak posprzątam delikatnie dzielnice i uwolnie szamana. Boje się jej ruszać bo jest całkiem możliwe że gra w scenariuszu ma dla niej jakieś zadanie a znając "dopracowanie" skryptów w tej grze wolę nie ryzykować.

Ps.
Taka mała ciekawostka: Czasami po zabitych przeciwnikach pozostają kamizelki taktyczne (te z kieszonkami) warto sprawdzić co mają w kieszeniach (ubierając na siebie). Zawsze coś tam jest a czasami mogą być tam przydatne gadżety i szkoda by było je oddawać sprzedawcy.

02.05.2007
22:03
smile
[81]

Flyby [ Outsider ]

..yhmm ..w porzedniej grze zanim się zorientowałem że z kamizelkami trzeba tak robić jak żona mężusiowi kiedy nawalony wróci, to sporo czasu minęło ..ale teraz już wiem ..Nie trzeba Bazyli ubierać na siebie, wystarczy prawy klawisz ;)
..ano służba państwu zawsze była guzik warta - po trzeciej wizycie w Santa Rosie odrazu poprawiłem konto o ponad 50 000 - majątek tracę na naprawy VAL i F2000 ..świnia z tego mechanika, kiedyś go zastrzelę ..

03.05.2007
12:45
[82]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

Okazalo sie ze na ambasadora trzeba poczekac do 10 dnia:-). Powiem wam ze dla NDFu takich misji nie mialem. Stoczylem dwukrotnie boje na lotnisku, Clark wylecial na claymorze, a inne smerfy zostaly standardowo "sklakierowane" (dziwne bo pojawily sie tez wrogo nastawione gostki w zielonych mundurach).
Niezle jatki, zarobilem chyba ze 40 tys. na jednej misji------->

03.05.2007
14:37
[83]

Flyby [ Outsider ]

..czyli wszystko w porządku, niesfiec ..ja jestem w miejscu które kiedyś było dla mnie zabugowane .."obrona fabryki" ..nie mogłem kiedyś w ogóle wejść do tego sektora, gra schodziła do Windy ..teraz jest w porządku ..zwróć uwagę niesfiec na sektor fabryki jak będziesz tam miał jakieś misje..

03.05.2007
14:46
[84]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Flyby
Grajac po stronie NDFu pamietam bodajze 2 misje zwiazane z fabryka. Jedna dalo sie przejsc bez problemu, z druga byl jazdy. Trzeba bylo (o ile pamietam) "zmienic" dyrektora fabryki czy jakos tak. Problem byl tez z jej obrona. Z tego co pamietam wrzucilem poprzedniego sejwa i olalem sprawe. Olalem pewnie dlatego ze te misji nie byly zwiazane z glownym watkiem.

Z czym dokladnie sa zwiazne te misje?.

03.05.2007
14:57
[85]

Flyby [ Outsider ]

..niestety niesfiec ale "obrona fabryki" to misja "rządowa" .."zmianę dyrektora" (dla mera), mam już za sobą ..wojska rządowe przejmują miasto i fabrykę (robi się niebiesko), teraz pewnie chodzi o to żeby wstrzymać patrole Generała który ma ochotę na to samo ..Jeden rozbiłem na przedpolach miasta w nocy, z tyłu zaatakowali mnie gangsterzy było ciekawie ;) ..Ale zadanie jeszcze nie zaliczone..

03.05.2007
17:53
[86]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Flyby

"Enrique Trujillo, the mayor of Del-Plata, is close friends with the President. Several of General Tormens’ recon patrols have been spotted nearby the Plant. Your mission is to protect the plant from General Tormens.

This mission is very easy. Don’t go into the Plant in Del-Plata, but instead simply drive back and forth from one inch to the left and to one inch from the right of it (in the map overhead). Patrolling this way prevents any attack to take place. After a couple of days the mission is accomplished
"

Chyba chodzilo tobie o ta misje?. Nie pamietam jak ja przechodzilem, ale pewnie podobnie jak to jest wytlumaczone powyzej, powinno byc ok. Prawdziwe schody zaczna ci sie 4 misje do przodu:-).

EDIT: No, idziemy leb w leb ja tez zrobilem 7 misje:-).

03.05.2007
18:22
[87]

Flyby [ Outsider ]

..tak, rozbiłem patrol i odczekałem aż upłynie czas - misja została zaliczona :)
..ano póki co uzupełniam sprzęt ..poćwiczyłem też nocne walki przy użyciu nocnych celowników, noktowizora i granatników..

03.05.2007
21:10
[88]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

Kurde, nie wiem jak to jest z tymi CGLami. Ja mam dopiero celownik nocny do nedznego jak by nie bylo DSA-580SW, a noktowizorow jeszcze nie uswiadczylem (moze malo misji pobocznych zrobilem - nie wiem).

03.05.2007
22:09
[89]

BazylPluszak [ Chor��y ]

Spotkało mnie coś dziwnego: Wybrałem się na "wycieczke" do Rezydencji w San Miguel, ładnie "wysprzątałem" miasto do okoła pałacu, przeczyściłem snajperem balkony i nachwilkę wdepnąłem do samej rezydencji, ale pani asystentka postanowiła opuścić swe apartamenta a jako że nie planowałem odsyłać jej z tego łez padołu, chyłkiem wycofałem najemników z pałacu. Nie atakowałem jedynie tych "niebieskich którzy nie mieli wrogich zamiarów. Pozbierałem fanty i opuciłem sektor. Po paru dnach wróciłem z papierami dla policjanta i z zamiarem pozbawienia go żywota na zlecenie dyrektora lotniska. Na pozycjach zajmowanych wcześniej przez agresywnych "niebieskich" pojawili się nowi ale przyjazni. W całej dzielnicy zaatakowało mnie tylko dwóch, a po ich uśmierceniu otrzymałem komunikat o końcu bitwy!!! i mogłem spokojnie pogadać z asystentką. Właśnie wykonałem pierwszą misję dla rządu. Czyli pracuje teraz dla wszystkich stron konfliktu. Mam na koncie 6 misji dla generała 2 dla przemytników i 1 dla rządu Ciekawe jak to się skończy.

03.05.2007
23:19
[90]

BazylPluszak [ Chor��y ]

To by było na tyle w temacie gra na trzy strony. Kobieta w prawdzie mi misje zleciła, ale gdy wróciłem nie miałem o tym komu zameldować po porostu jej nie było, przeszukałem całą dzielnicę bez rezultatów zapadła się pod ziemie? czy może kolejny burak, pewnie będę musił wgrać wcześniejszego sava.
Czy ktoś wie czy zabicie asystentki prezydenta może przeszkodzić w zaliczeniu jakiejś misji dla generała w przyszłości?

04.05.2007
08:53
[91]

Snols [ Chor��y ]

OK. Wróciłem z wykonywanie niezwykle tajnej i delikatnej misji w Egipcie i zabieram się do Brydzi.

04.05.2007
12:40
[92]

Flyby [ Outsider ]

..wszystko zależy od schematu jaki trzyma gra, Bazyli ..wszak w pierwszym wypadzie do Santa Rosa uśmierciłem kogoś kto mógł być generałem (ciało w mundurze z białym generalskim pasem) a jednak egzystuje on nadal w grze jako realna siła ;) ..jezeli chodzi o sekretarkę to może być gorzej bo występuje ona bardzo "osobowo" ..to jest właśnie "niedopracowanie" wątku fabularnego i jego mechanizmów które powinny "blokować" niektóre "możliwości" graczy ;)
..niesfiec, pierwszy noktowizor ( i jedyny jak do tej pory) kupiłem w sklepie w Cali-Cantinas który jest "wiodący" jak o sprzęt chodzi ..w ogóle trzeba regularnie nawiedzać sklepy (wszystkie) a celowniki kupować "na zaś" - czego to ja w schowku samochodu nie mam ;)

..Egipt ?! ..pomyśleć że całą "majówkę" straciłem na E5 ;)

04.05.2007
14:31
[93]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Flyby
Taa, te watki fabularne i ogolna konstrukcja gry ma elementy nieco abstrakcyjnego science-fiction;-). Dlatego staram sie za bardzo nie kombinowac:-).
@Snols
Ty na powaznie z tym Egiptem?:-). Podobno oprocz piramid i nurkowania - nudy, ale i tak fajnie:-).

Orientujecie sie jak to jest w "Brydzi" z optyka do karabinkow rodziny M4?. Na razie do karabinka M4 mam tylko celownik noktowizyjny (prawdopodobnie AN?PVS-17A night vision), a do M4 A1 celownik optyczny, dzienny z 4X powiekszeniem. Na broni sie troszke znam, na optyce mniej. Mimo to wydaje mi sie dziwne to ze M4A1 nie "lyka" celownika do M4 (na odwrot tez, ale to mniej istotne). Nie wiem moze chodzi tu o standard szyny picatanny, ale moze to bug?. Jakie sa wasze doswiadczenia?. Moze na moim CGL po prostu jeszcze nie ma odpowiednich, czyli wszystkich celownikow do M4A1 (o tlumiku dzwieku nie wspominajac)?:-).

04.05.2007
15:01
[94]

blazej1638 [ Junior ]

Patch wymaga poprawek. Mer Porto-Torro zleca mi dostarczenie paczki do renegata handlującego narkotykami (tego z Depot pod San-Miquel), którego zabiłem ze 4 misje temu! Otrzymuję paczkę do doręczenia dla kogoś u przemtyników i automatycznei pojawiło mi się w "zadanich" misja doręczenia paczki do celnika z Porto-Torro, której nigdy nei brałem!

A teraz dwa problemy:

1. Dyrektor więzienia zleca mi dopadnięcie zbiegów, gdzie ich szukać? Pytałem, szukałem ani śladu...

2. W misji wydobycia dokumentów z sejfu dyrektora lotniska, da sie ten sejf jakos otworzyc? probowalem granatami i nic, koniec koncow zabilem dyrektora i zabralem mu klucze, ale widze ze wam udalo sie jeszcze wziasc misje zabica brudnego gliny wiec chyba poszedlem na skroty.

04.05.2007
15:19
[95]

Flyby [ Outsider ]

..co do celowników do M4, niesfiec to u mnie jest podobnie - mam broń tylko typu A1 (pamiętam że ten "rodzaj" jest rozwojowy ;)) i celowniki dzienny i nocny - jest też kolimator którego nie używam oraz ten najprostszy w "rączce"..z zasadniczym M4 było podobnie i przed patchem
..co do sejfu na lotnisku błażej, po wzięciu zadania mapa podaje miejsce "podłożenia" materiału wybuchowego - chodzi o kostkę trytolową (najtańsza) którą trzeba położyć pod kasą i wiać ..czasu sporo ..po wybuchu otworzyć kasę
..gra jest "humorzasta" błażej ..trzeba pilnować sposobu wykonywania zadań (czas i miejsce) zwracać uwagę na komunikaty "zadanie zaliczone" i niestety wykazać sporo cierpliwości ;)

04.05.2007
15:19
[96]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@blazej1638

Potwierdzam ze z przesylkami do i od celnika jest problem.

Ad.1. Nie zalapalem schematu rozmieszczenia zbiegow, prawdopobnie jest losowy. Szukaj ich na zadupiach (ale wiekszych miastach tez chyba moga sie pojawic). Pamietam ze jeden z nich pojawil sie w ukrytym sektorze z zerwanym mostem.

Ad.2. Sejf na mapie w tej misji powinien byc zaznaczony na zolto jako punkt kluczowy (o ile pamietam powinna pojawic sie tez jakas podpowiedz). Podkladasz tam kostke trotylu, cofasz sie do hallu, odpalasz zdalnie i wsio:-).

EDIT:

@Flyby

Acha, czyli jednak do M4A1 powinny sie pojawic wszystkie potrzebne celowniki?. A tlumik Flyby uswiadczyles?. Pytam bo chetnie bym sie przesiadl na ten sprzet, jest lepszy od uzywanego przeze mnie aktualnie AK-74M (gdyby nie brak tlumika i czesci optyki).

04.05.2007
16:07
[97]

Flyby [ Outsider ]

.niesfiec ..tak ..zwłaszcza że o ile pamiętam kończyłem na wersji A3 ..tłumika jeszcze nie mam ale będzie, póki co jest granatnik ..trzymam się też rodziny AK (Masza) ..na razie AK w wersji N (nocnej) (7,62 ;)) pełny zestaw celowników oraz gadgetów ..tu też jest "rozwojowo" ;)

..aha ..odnośnie Maszy ..przedstawia sie za lekarza ..ale to znakomity, służbisty zabójca sprawdzający sie we wszystkich dystansach i warunkach ;)

05.05.2007
13:53
[98]

BazylPluszak [ Chor��y ]

Taka mała ściąga z najemników mojego autorstwa. Wszystkie zamieszczone tam opinie są oczywiście subiektywne. Podane tygodniówki najemników mają charakter orientacyjny i mogą się delikatnie różnić w zależności od umiejętności handlowych głównego bohatera, poza tym pierszw wypłata dla najemnika jest zawsze powiększona o koszty wyposażenia jakie najemnik posiada w momencie rekrutacji.

spoiler start
Ali (7800/tydz.)
Czarny rewolucjonista z RPA cechuje go niezła inteligencja i spore doświadczenie, Ma niezłą Celność 62, dobrze rzuca 83, zna się na broni ciężkiej 77 a najlepiej wychodzi mu walka wręcz 93. Jeżeli potrzebujesz speca od ciężkiego sprzętu kandydatura warta rozpatrzenia tylko ta jego gaża psuje sielankę.

Bóbr (2900/tydz.)
Całkiem inteligentny Kanadyjczyk nieźle strzela i jest specem od broni ciężkiej, ogólnie może być przydatny. Nie lubi rewolucjonistów, jeżeli pracujesz dla generała a chcesz go wynająć to zrób to przed kontaktem z adiutantem bo później może nie zechcieć się przyłączyć.

Cezar (2000/tydz.)
Włoski arystokrata raczej mało przydatny ma niezły wzrok i coś tam umie z medycyny 51 ale najemnik raczej mało przydatny.

Cheez (2000/tydz.)
Spec od taktyki z Szwajcarii coś tam słyszał o medycynie 44 i materiałach wybuchowych 53 do tego jest inteligentny i to wszystkie jego zalety. Jak dla mnie najemnik mało ciekawy, w prawdzie dzięki inteligencji szybko może poprawić niektóre parametry ale są lepsi.

Cwaniak (2000/tydz.)
Ten Amerykanin zaliczył Legię Cudzoziemską ale chyba tam tylko „robił rejony” bo doświadczenie ma żenująco niskie jak na taką biografię. Potrafi obsłużyć broń ciężką 73 i za bardzo nic więcej.

Czarodziej (1200/tydz.)
Kolejny z Kanadyjczyków jest zapalonym miłośnikiem wędkarstwa i początkującym snajperem 50, ma przyzwoity wzrok i spryt a reszta parametrów i umiejętności przeciętna. W brew pozorom ta postać jest bardzo przydatna w początkowo/średnich okresach zabawy, dla budżetu nie jest żadnym obciążeniem a snajperkę obsłuży przeniesie trochę sprzętu, a na początku kasy za wiele niema. Później można go zmienić na bardziej profesjonalnego snajpera, no chyba, że się ładnie rozwinie.

Deser (4100/tydz.)
Piękność z Danii i postrach facetów. Może robić za strzelca 54 lub snajpera 54, w brew pozorom jest bardzo silna i odporna oraz ma niezłą zręczność natomiast nie ma doświadczenia 16 jak dla mnie nie ciekawa kandydatura bo ani nie jest jakimś rewelacyjnym snajperem ani szturmowcem taka postać do wszystkiego i do niczego a gaża dość wysoka.

Dzikus
Koleś ma irokeza i nie lubi generała więc nie udało mi się go sprawdzić, prawdopodobnie grając dla rebeliantów można go wynająć tylko przed rozmową z adiutantem.

Dzwigowy (1900/tydz.)
Klasyczny „Dres” z USA. Praktycznie nic nie umie: Walka wręcz 47, celność i szybkie strzelanie 32 a reszta umiejętności w okolicach 20. Ma niezły wzrok i wysoką charyzmę tylko po co ona najemnikowi ? raczej nie przydatny.

Gunner (8200/tydz.)
Hobby tego Niemca to likwidacja afrykańskich dyktatorów, pewnie południowoamerykańskimi też nie pogardzi. Jest bardzo doświadczony i wyśmienicie strzela 94, potrafi obsłużyć snajperkę 58 oraz broń ciężką 65. Jest to jeden z droższych i lepszych najemników, jak grasz z „łatwą kasą” to można się na niego skusić bez tego ułatwienia będzie olbrzymim obciążeniem dla budżetu więc lepiej sobie go darować. Poza tym Niemiec w drużynie ... na pewno nie u mnie.

Jastrząb (4000/tydz.)
Żydowski snajper całkiem przyzwoity 75, potrafi także nieźle rzucać i walczyć wręcz i jak to snajper ma dobry wzrok i słuch, ogólnie postać warta rozważenia.

Kojot (5000/tydz.)
Dziecko kubańskiej rewolucji, ma spore doświadczenie i niezły wzrok. Jest jednym z lepszych speców od broni ciężkiej 92 ale nie próbujcie dawać mu czegoś innego do ręki bo ma chyba najgorszą celność, szybkie strzelanie i snajpera z pośród najemników ale z porządnym RKM`em zmienia się w „ponurego żniwiarza”. Potrafi się nieźle maskować 72.

Kobra (3000/tydz.)
Jako Chińczyk powinien znać karate ale chyba nie zna bo walkę wręcz ma średnią 58, potrafi się w miarę cicho poruszać maskowanie59 ma niezły wzrok, słych i spore doświadczenie strzela dość słabo 32 jak dla mnie raczej nie przydatny. Można spróbować dać mu cichą broń i w walkach nocnych wykorzystywać jego umiejętności maskowania.

Latacz (5100/tydz.)
Tego czarnego jegomościa nasz wydawca raczej nie lubi. Cenega zapomniała mu wstawić biografi. Ten tajemniczy najemnik zna się średnio na snajperkach 63 i strzelaniu 51 poza tym wszystko przeciętnie. Jak za taką cenę to można by się więcej spodziewać.

Majonez (5900/tydz.)
Lata pracy w zawodzie najemnika u tego Belga sprokurowały wysokie doświadczenie, wyrobiły siłę i dobry wzrok. Majonez nieźle strzela 56 i rzuca 51, coś tam słyszał o broni ciężkiej 44, saperstwie 46 i medycynie 46. Jakby nie ta cena to byłby wart wyboru a tak nie wiem.

Masza (4900/tydz.)
Ta piękna Rosjanka jest niezłą kandydatką na szturmowca , Ma niezłą reakcje i doświadczenie, dobrą celność 70 i niezłe szybkie strzelanie 52, wie do czego służy celownik optyczny- snajper 46, potrafi coś zrobić z materiałami wybuchowymi 50. Pozyskanie tej damy jest raczej dobrym pomysłem, warta jest swojej ceny. Tylko jak to kobieta bywa kapryśna i nie dla każdego zechce pracować.

Pepe (2700/tydz.)
Ten Meksykanin kocha pieniądze i tylko pieniądze a poza tym jest kiepski, wszystko przeciętne tylko charyzma wysoka więc nie wiem za co ta cena. Jak dla mnie jeden z gorszych najemników w E5

Plaster (3300/tydz.)
Przedstawicielka Szkocji podobno ma „ciągotki” samobójcze ale jakoś nie zwróciłem uwagi. Jest niezłą sanitariuszką 76 i dobrze strzela 64. Jak szukacie kandydata na medyka do drużyny to ta pani jest warta uwagi, ale lepiej trzymać ją z tyłu bo ze względu na niezbyt duże doświadczenie łatwo jej adrenalina skacze. W drugiej linii z karabinem szturmowym spisuje się nieźle.

Snajper (8000/tydz.)
Prawdopodobnie ten Rosjanin jest najlepszym snajperem w grze 92 i potrafi dobrze strzelać 77 a olbrzymie doświadczenie 90 sprawia, że byle świst kuli za uchem nie mąci mu spokoju, a do tego jak to u snajpera świetny wzrok i słuch. Jednym słowem wart jest swojej ceny. Jak cię na niego stać to niema co się wahać.

Sokole oko (6500/tydz.)
Oto chyba jedyny nasz rodak w E5. Kariera w GROM`ie i doświadczenie w cyrku sprawiły że jest bardzo zręczny 99! i odporny, wyśmienicie rzuca 99! i dobre się maskuje 92!. Można go próbować w działaniach nocnych, dzięki olbrzymiemu maskowaniu i zręczności może zachodzić niepostrzeżenie wroga od tyłu i z cichej broni ściągać jednego po drugim. Dobrze wymierzony granat też nie jest zły, szkoda tylko że noże do rzucania nie są skuteczniejsze.

Sonar (2300/tydz.)
A ta miła Japoneczka swoje w życiu przeszła i teraz jest stacją wczesnego ostrzegania: wzrok i słuch 98!, do tego duże duże doświadczenie i niezła inteligencja. Niestety wszystkie umiejętności przeciętne ale dzięki inteligencji jest szansa na szybką poprawę. Dzięki swoim umiejętnościom wykrywania może stanowić dobre wsparcie dla snajpera. One będzie wyszukiwać odległe cele a snajper się nimi zajmie. Lepiej nie dawać jej niczego ciężkiego bo za silna nie jest.

Sztylet (3200/tydz.)
Jest reklamowany jako doświadczony medyk ale to chyba jakieś nieporozumienie bo u niego medycyna tylko 47. Poza tym Francuz potrafi Walczyć wręcz 82 i rzucać 63 reszta umiejętności przeciętna. Jak dla mnie beznadzieja i nieporozumienie, w tej grze inni lekarze są lepsi i tańsi a na placu boju walka wręcz jest sporadycznie przydatna.

Świr (2200/tydz.)
Miłośnik sportów ekstremalnych z Nowej Zelandii. Ma bardzo wysoką siłę, zręczność, wytrzymałość oraz inteligencje, natomiast nie ma doświadczenia i żadnych umiejętności. Ten najemnik to taka nie zapisana kartka, dzięki jego wysokiej inteligencji można go wytrenować w dowolnym kierunku, a w połączeniu z wysokimi parametrami może się okazać ciekawym wyborem.

TNT (2300/tydz.)
TNT jest saperem z Anglii. Ta miła pani ma niezły wzrok, słuch i inteligencje oraz jest najlepszym specem od materiałów wybuchowych 97, reszta raczej przeciętna ale niema co się przejmować dzięki wysokiej inteligencji ta sprawa jest szybko modyfikowana.

Toker (1400/tydz.)
Reprezentant Turcji jest najmniej inteligentną postacią w grze 8! przez co nim się czegoś nauczy miną wieki. Ma niezły wzrok potrafi przyzwoicie strzelać 42 i walczyć wręcz 42 ale szkoda na niego zachodu pomimo nie wygórowanej ceny.

Vero (1900/tydz.)
Jej hobby to faceci dlatego szuka zawodu gdzie może ich spotkać jak najwięcej, a poza tym miła Francuzka jest najlepszym medykiem 93! trochę dużo jak na sanitariuszkę zważywszy że jej rodak był kiepskim lekarzem, widać Rosjanie uważają, że Francuzi mają najlepsze pielęgniarki i najgorszych lekarzy. Vero poza medycyną nie za bardzo zna się na czymkolwiek więcej. Jak chcesz tylko lekarz, który nie będzie się zbytnio angażował w działania bojowe to można rozważyć jej kandydaturę.

Zawleczka (4700/tydz.)
Bojownik z IRA i jak na prawdziwego terrorystę przystało potrafi wysadzać w powietrze 76 i kosić ze snajperki 67. Ogólnie postać dobra, warta uwagi i warta swojej ceny.

Zero-trzy (2300/tydz.)
Kolejny medyk tym razem ta duża pani pochodzi z Niemiec i widać, że sobie od ust nie odejmuje. Oprócz medycyny 75 reszta przeciętnie. Jak już szukamy klasycznego lekarza to lepiej zdecydować się na Vero.

Zorba (850/tydz.)
Zgodnie z ksywką ten pan jest Grekiem. Wszystko u niego przeciętne a inteligencja w okolicach 30 nie daje nadziei na szybką poprawę. Jedyną zaletą jaką ma to niska cena. Zorba jest najtańszym najemnikiem na rynku, w początkowych okresach gry można go używać dotaszczenia sprzętu, ale chyba niema to większego sensu.

Poza powyższymi najemnikami są też tacy którzy pracują tylko dla jednej frakcji i dołączą się do drużyny prawdopodobnie tylko gdy wykażemy się w służbie dla ich mocodawców. I tak:

Dla przemytników pracują: Lex oraz Dr. Bob.
Dla rządu pracują: Senora, Dios i Plastuś
Dla generała nie zauważyłem aby się ktoś pojawił może w przyszłości Zyta?
spoiler stop

05.05.2007
14:31
[99]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@BazylPluszak
Nooo, gratuluje!:-). Kawal dobrej roboty, tekst nadaje sie do strony internetowej poswieconej "Brydzi" (oczywiscie wraz z parametrami).

05.05.2007
14:57
smile
[100]

Flyby [ Outsider ]

..dobre Bazyli ..i chyba w tym wypadku spoiler niepotrzebny ..potwierdzam darmową pracę Plastusia (24 dni) dla "rządowców" ..ma całkiem niezłe "parametry" i dobrze się spisuje w walce ale szybko go się pozbyłem bo darmowe nie cieszy ;) ..to o Lataczu to dla Rysława
..właśnie szukam speca od ciężkiej broni

..aha niesfiec, "mea culpa" ..jednak M16 ..M4 stanęły w miejscu przy A1 a M16 ma już wersję A2 - duża różnica na korzyść M16 ale brakuje nocnego celownika - zakładam że dojdzie i lekarkę Verę przezbroiłem..

05.05.2007
15:22
[101]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Flyby
A ja nie;-), bo jak dla mnie w tej grze M4A1 ma w sumie lepsze parametry od M16A2. Glownie kompaktowa budowa, lepszy czas reakcji (szybsze dobycia broni), a moc obalajaca i prezycja do zaakceptowania. To po czesci ma sie nijak do rzeczywistosci (moc obalajaca!), no ale ja na razie zostaje przy M4 (tylko meczy mnie ten brak celownikow). Czekam na M16A3, jezeli czas przygotowania bedzie mniejszy w porownaniu do M16A2 to na pewno sie przesiade. Zreszta kto wie, M16A2 tez przetestuje, zobaczymy moze mi przypasi (i tak kupilem na zas i lezy na pace) :-).

05.05.2007
15:29
smile
[102]

Flyby [ Outsider ]

..niesfiec, do M4A1 jest nocny celownik ..hmm ..pewnie dlatego go nie masz że ja mam dwa ;) ..ale jeden już sprzedałem razem z bronią ..szukam TNT ..nie widziałeś jej gdzieś ?

05.05.2007
22:57
[103]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Flyby
W ktorym sklepie?, daj namiar to pojade;-). TNT ostatnio widzialem w Santa-Rosa, zapraszam w skromne progi;-).

05.05.2007
23:59
smile
[104]

Flyby [ Outsider ]

..pojawił M16 z zamontowanym granatnikiem ale jego parametry są gorsze niż M16 A2, już mam pełny osprzęt do niego ..niestety nie mam tłumika do AKMN ;) ..TNT gdzieś wsiąkła niedobra ..ah te kobiety..
..ratując tego dziada Mirandę wyciąłem w pień przemytników w magazynach - trzeba przyznać że bronili się dzielnie ..n.p. dwóch chłopów jak dęby w pancerzach usilowało się schować za nieszczęsną pilotkę ..padla cała trójka, nic nie mogłem poradzić ..A ten porąbany mechanik co nie chciał mi naprawiać broni, ocalał ..życie jest złośliwe
..aha ..mojej prowadzącej (F2000) gra nadała ksywke "Twardziel", ma prawie 250 osób na koncie przy charyzmie 74 ;) ..drugi jest Dzikus (VAL) 88 osób..ma ksywkę "Ranny", jak reszta zawodników..nie, skrzywdziłem Jastrzębia ;) ..ma ksywkę "Ranny Snajper" ..bardzo to mnie rozbawiło ;)

06.05.2007
11:45
[105]

Snols [ Chor��y ]

A od czego zależy wzrost charyzmy? (Oprócz datków na kościół) Czy ma znaczenie strona dla jakiej robi się misje? Czy któraś ze stron jest "lepsza"?
Moja postać ma charyzmę zawsze ok 5, aktualnie pracuje dla NDF

06.05.2007
12:03
[106]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Snols
Ten wspolczynnik jest wyraznie skopany. Tak jak mowisz zalezy on glownie od ilosci pieniazkow na tacy;-). Zauwazylem ze jezeli wykona sie duza ilosc misji w krotkim czasie wspolczynnik podskakuje w gore (zmniejszajac sie potem jeszcze szybciej). Charyzma raczej nie zalezy od wyboru frakcji i przydaje sie chyba tylko w misji z dymisja ksiezula. W grze nie ma testow przekynowania, czy bluffow...no chyba ze ktos jeszcze cos zauwazyl.

Z tego co wiem w "7,62" ten wspolczynik bedzie zastapiony "stopniem profesjonalizmu" odrebnym dla kazdego sektora.

06.05.2007
13:09
smile
[107]

Flyby [ Outsider ]

..charyzma ..też nie wiem ..dałem jeden raz 100 dolców grzesznemu księżulkowi ..żeby gadać chciał ..dwa razy dostarczyłem "przesyłki" ..nie chce mi sie "biegać" ..z misji pobocznych tylko te w Torro, w fabryce broni i na lotnisku ..zauważyłem że charyzma mi skacze po ćwiczebnych i nie tylko pacyfikacjach (zwłaszcza gangsterów) ..oczywiście oszczędzam cywilów ;)..misje rządowe (ostatnio Miranda) chwały dodają po punkcie ..są tak "oszczędne" jak i wypłaty za nie.. a charyzmę mimo to mam dość wysoką ..sam się dziwię ;)
..za to wiem jak ją stracić ;) ..wystarczy odmowa zadania które nam nie pasuje ..tak więc nie dopytywac się (jak leci?) o zadania jeżeli nie mamy ochoty ich realizować ;)

..i jeszcze cos dopiszę ..nie będę ukrywał że ta gra wciąga mnie też przez swoje "niedomówienia" i niedociągniecia ..taki podwójny survival

06.05.2007
14:12
[108]

BazylPluszak [ Chor��y ]

Co do charyzmy to wydaje mi się że głównie rośnie za działania skierowane przeciwko wrogiej frakcji (Kill All ;-) ) i oczywiście za misje tak od własnego zwierzchnika jak i od postaci neutralnych. Dostarczanie paczek nie wpływa na wzrost charyzmy no chyba, że takiej misji nie zaliczymy wtedy nam oczywiście odejmuje. Największy bonus do charyzmy (ok. 60 pkt.) dostałem za misje przewiezienia krwi od doktorka z Santa Rosa. Charyzma maleje gdy wykonujemy misje dla innej frakcji (gram dla generała i za misje dla przemytników odejmuje mi punkty charyzmy).
Wydaje mi się, że ten parametr wpływa poza tym co pisał Flyby, na czestotliwość otrzymywania misji od neutralnych NPC. Pozatym nie których "neuralnych" misji nie dostaniemy jak nie mamy charyzmy na odpowiednim poziomie. Przykładowo (o ile to nie przypadek) misje ochrony lotniska od dyrektora dostawałem gdy moja charyzma dochodziła do 60, podobnie było w przypadku ochrony sklepikarki z Cali-Cantinos. Oczywiście oprócz charyzmy na pojawianie się pewnych zadań wpływa też poziom zaawansowania w grze.

06.05.2007
14:44
[109]

Flyby [ Outsider ]

..zgadza się Bazyli ..zwłaszcza dostaje się za to pierwsze..ja dostaję za akcje przeciwko generalskim i przemytniczym planszom ..widzę (bez komunikatów ze strony gry) że niebieskie jednostki już gospodarują w większej części Santa Rosy którą solidnie i kilkakrotnie spacyfikowałem w ramach "zakupów" w sklepie ;) ..po queście z Mirandą i przemytnicy mi się "stawiają" - przekonuję ich właśnie że nie warto - kluczowych miejsc i postaci nie ruszam ze względu na końcowe już jak sądzę, "prace" dla rządu ;)

06.05.2007
17:41
[110]

BazylPluszak [ Chor��y ]

Ja z kluczowych postaci pozbawiłem żywota narazie tylko asystentke prezydenta a teraz zamierzam wziąść misje od przemytników i wykonać skok na bank. Mam nadzieje że ten bankier nie będzie później do czegoś potrzebny. Narazie w sejfach nic ciekawego nie było: MP5 z granatnikiem j jakiś pistolecik PSS, trochę mi to ciśnienie podniosło, ale do 3 razy sztuka może sejf w banku San Miguel bedzie szczęśliwszy.

Do M4A1 znalazłem sporo różnych gadżetów, a więc:
-Tłumik karabinowy (5,56 x 45 mm)
-Granatnik podwieszany M203 (40 mm)
-Granatnik podwieszany M203B (40 mm)
-Kolimator Aimpoint Comp M (WR)
-Karabinowy celownik laserowy
-Taktyczna latarka karabinowa
-Bagnet M9
-Celownik optyczny ACOG-11 4x 32mm (WR)
-Celownik optyczny Leupold M8- 12x 40mm (WR)
-Nocny celownik optyczny AN/PVS-4 (WR)
-Dwójnóg TL-BP16
... Ciekawe czy istnieje wersja A2 i kolejne w tej "rodzinie"

Nie mogę znaleść jakiego kolwiek nocnego celownika do snajperki G3SG1, pewnie będę się musiał "przeprosić" z SWD bo do tego sprzętu nocnych celowników jest pełno w każdym sklepie

06.05.2007
18:31
[111]

Flyby [ Outsider ]

..zauważyłem że gra wywala mi się w momentach (tak i jak przed patchem) użycia granatników - jakieś przeliczeniowe historyjki plątają się, zwłaszcza gdy przeciwnik akurat strzela z RPG ..i pulpit
..na słabość sprzętu nie sposób tego zwalac mam wciąż mocny jak na taką grę..

..polecam SWD AS, Bazyli ..jak na ten "moment" gry ..Remingtony dobre na słonia, pod warunkiem że go się trafi w oko ;)

06.05.2007
19:45
[112]

herr_spiegelmann [ Chor��y ]

Nie sądzę by do misji obrony sklepikarki z Cali Canitos była potrzebna wysoka charyzma. Wykonałem tę misję niedawno, a 60 charyzmy to ja nigdy nie miałem.

Widzę że tutaj już daleko towarzysze pozachodzili. A ja wciąż na CGL 3, ciesząc się że ostatnio z pistoletów przeskoczyłem na pistolety maszynowe i strzelbę :-). W dodatku te tańsze.

Coś nie mam za bardzo szczęścia do misji neutralnych. Najpierw dwa razy obrona fabryki, zakończona tak jak już wcześniej niektórzy z Was wspominali - czyli koniec walki, a misja znika z dziennika. A teraz dla odmiany nie potrafię dostarczyc paczki, którą to dostałem od barmana w Cali Canitos celem doręczenia naczelnikowi więzienia w stolicy. Naczelnik o paczce nie chce nawet słyszec. Brak odpowiedniej opcji dialogowej. W dodatku po dotarciu na miejsce jakimś sposobem odebrała mi się nagroda za dostarczenie paczki od celnika w Porto Torro. Zadanie wykonałem dawno, ale że nie bardzo było mi po drodze wracac do zleceniodawcy, to odłożyłem to sobie na później. A tu nagle zadanie znika z dziennika, a w zamian pojawiają mi się informacje o najemnikach szukających pracy.

06.05.2007
20:05
[113]

Flyby [ Outsider ]

..wykaz szukających prac najemników uruchamia quest dostarczenia paczki od celnika do naczelnika więzienia ..być może wystarczyła rozmowa z naczelnikiem i inna przesyłka by grze się poplątało ;)
..dlatego przesyłki lepiej brać "z brzegu" i pojedynczo ..ważne są też terminy ..prawy klawisz na zleceniach w dzienniku pokazuje ile dni nam zostało do wykonania zadania ..po wykonaniu też nie warto liczyć na pamięć gry i po nagrodę zgłaszać się odrazu ;)

06.05.2007
20:19
[114]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

Roznie bywa za charyzma, pamietam ze po transporcie krwi charyzma podskoczyla mi o ...2-3 punkty.

@BazylPluszak

Widocznie mam za maly CGL bo do M4 mam tylko celownik dzienny, a do M4A1 tylko nocny...

Co do M4A2, tak istnieje - czolg Sherman;-). A tak na powaznie ta wersja rozwojowa jest SOCOM - SOPMOD (ktorego w "Brydzi" brak). M4A2 nie istnieje, przynajmniej jako bron uzywana w wojsku czy oddzialach paramilitarnych (cywilne Bushmastery to co innego).

@Flyby

Dziwne, mi wywalilo dwa - trzy razy, ale generalnie jest spokoj (przy uzyciu granatnikow tez)...

Wzialem sie za misje z przekupieniem merow trzech miast (Porto Torro, Del Plata, Tarentino i Rio Loma). Czulem ze beda klopoty i sie nie pomylilem:-). Najpierw udalem sie do Tarentino, Quentin;-) zgodzil sie poprzec rewolucje bez problemu, mer Porto Torro tez nie wyrazil sprzeciwu. Trujillo z Del Platy po oczyszczeniu sektora ze smerfow (sorry Flyby), przystal na propozycje wspolpracy dosc skwapliwie (raczej nie mial wyjscia) :-) . Gorzej poszlo z Panem Martino Ozuna z Rio Loma. Mer o glosie niczym Darth Vader stwierdzil ze nie moze zgodzic sie na wspolprace z rewolucjonistami dopoki miasto jest pod kontrola przemytnikow. Oczywiscie mialem zlikwidowac wszystkich merow ktorzy odmowia, jednak wypowiedz Ozuny zrozumialem tak: "wykos mi tych przekletych przemytnikow to pogadamy". Wiec postanowilem darowac Ozunie zycie i wziac sie za hekatombe "brunatnych". Oczyscilem oba sektory i zmienily one kolor na "rewolucyjny";-). Wracam do Ozuny, ale nie pojawia sie opcja dialogowa dotyczaca przekupstwa. Stwierdzilem tedy ze to najwlasciwszy moment by Ozuna upadl z 9 mm kula w glowie wystrzelona z Glocka 18C. Tak tez sie stalo, jednak wraz z jego upadkiem "powstala" jego "gwardia przyboczna" zlozona z...zielonych ("rewolucyjnych") zolnierzy. Wiedzialem ze cos jest bardzo nie halo, ale oczyscilem sektor do konca. Wtedy pojawil sie komunikat w stylu:"za to co zrobiles nie pracujesz juz dla swoich pracodawcow. Musa oni byc bardzo niezadowoleni" :-D. Fajnie, ale patrze na mape i dziennik, a tam...zadanie wykonane!:-F. Sprawdzilem, no i oczywiscie okazalo sie ze jestem od razu atakowany w Santa - Rosa.

Rozwala mnie to jak ta gra potrafi skierowac gracza na bledne sciezki w sposob pewnie zupelnie nie zamierzony, a na pewno bardzo nielogiczny:-/

Nic to pewnie zaczna ta misje od Rio-Loma jeszcze raz. Wydaje mi sie ze po "odmowie" Ozune nalezy po prostu zastrzelic od razu a potem oczyscic sektor, nie na odwrot. Jezeli sie myle to chetnie przeczytam wasze sugestie:-).

EDIT:
@herr_spiegelmann

W szczegolnosci nalezy uwazac na przesylki od/do celnika (Salazar).

06.05.2007
20:33
[115]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

Post [114]

"Wzialem sie za misje z przekupieniem merow trzech miast (Porto Torro, Del Plata, Tarentino i Rio Loma)".

Czterech oczywiscie:-P.

06.05.2007
20:45
[116]

BazylPluszak [ Chor��y ]

Co do przesyłek, to wszystkie misje tego typu, których nazwa w dzienniku zaczynaja się słówkiem "dostarcz" są skopane, ale jest też sporo zaczynających się np. zanieś, oddaj, przekaż, itd. te można spokojnie brać

06.05.2007
21:10
[117]

herr_spiegelmann [ Chor��y ]

Moment, jak to było z celnikiem, bo już nie pamiętam. Dawał jedno zlecenie czy dwa?
Ja dostałem od niego paczkę do doręczenia asystentce prezydenta. Co też wykonałem niezwłocznie, jako że i tak pracuję dla rządu. Zwlekałem tylko z odebraniem nagrody. Bez samochodu więcej wydałbym na żołd dla najemników, niż byłoby to warte.

Sprawdziłem właśnie kilka savów by się upewnic w którym momencie mi się to przydarzyło(znam awaryjnośc Brydzi na tyle, by nie kasowac żadnych zapisanych stanów gry). Wygląda na to, że zacząłem widziec najemników w momencie pojawienia się w którejkolwiek dzielnicy stolicy z paczką z Cali Canitos w rękach, natomiast samo zadanie z dziennika musiało mi zniknąc już jakiś czas temu, mniej więcej wtedy kiedy zdecydowałem się tę nieszczęsną paczkę doręczyc.

Tak, wiem że z zadaniem od celnika bywały problemy. A w każdym razie jak grałem ostatnim razem to potrafiło mi wracac do dziennika dawno po wykonaniu.

Niespecjalnie się tym przejmuję, mała strata. Ot, tak tylko chciałem się podzielic spostrzeżeniami :P
Przedemną misja z magazynem z narkotykami.
Ostatnim razem zaliczałem ją mając w rękach Kałasznikowy i karabin wyborowy Remingtona, i pamiętam że było to całkiem przyjemne zadanie. Z powodu buga lokacja była dla mnie niewidoczna przez dłuższy czas. Tym razem mam ją dostępną od początku, ale wolę poczekac na wyższy CGL. Liczyłem na to, że dorobię się niezłej fortuny włócząc po Palinero ze sztabą złota w kieszeni, ale niestety wygląda na to że jej magiczna właściwośc przyciągania bandziorów się wyczerpała. No nic, chyba w końcu ją oddam.

06.05.2007
22:30
smile
[118]

Flyby [ Outsider ]

.. niesfiec, sam sobie skomplikowałeś sprawę ..było za odmowę rozwalić ? ..było ..To rozwalić i odstrzelić każdego komu to nie "pasi"..
..służba dla rządu ..za obronę szkoły w Los Tygrysos, 3 tysiące dolców z hakiem wręczonych drżącą ręką El Presidento ..móglby dołożyć sekretarkę ..Za sprzedaż łupów z tej nędznej strzelaniny w której najlepiej się przyglądać jak obie strony dostarczają nam materiałów na handel, 120 tysięcy dolców ..to rozumiem ;)
..herr spiegielmann, początki kariery w tym nędznym kraiku to kwestia szybkiego zdobycia dobrej broni ..polecam misję z księdzem grzesznikiem i kase dyrektora lotniska - to klucz..

07.05.2007
07:06
[119]

herr_spiegelmann [ Chor��y ]

Misję z księdzem sobie odkłożyłem na później. Ostatnim razem wpadł mi w ręce FN Minimi, zresztą wiecie co tam może wypadac. A na CGL 3 raczej ciężko o amunicję do co ciekawszych zabawek, zaś zabawy ze sprzedawaniem i odkupowaniem magazynków sumienie każe mi unikac :)
Do sejfu dyrektora lotniska zajrzałem wczoraj. Akurat nie miałem pod ręką petardy trotylowej, więc zużyłem na sejf cały zapas granatów. W środku znalazłem dokumenty, oraz... rewolwer.
Load game :)

Zresztą w ogóle chyba wczytam jeden z wcześniejszych stanów, nie będę przyjmował paczki dla naczelnika, złożę wizytę celnikowi...

Brydzia mnie zaskoczyła wczoraj. Spotkałem w bazie Sztyleta - który to spędził trochę czasu w moim zespole kiedy grałem ostatnim razem. Tym razem zagadany zaklinał się że nie pracuje dla rządowych, chociaż wtedy jakoś nie robił z tego powodu problemów. No, chyba że nająłem go odpowiednio wcześnie, kiedy jeszcze nie miałem wyrobionej reputacji zwolennika prezydenta.

07.05.2007
19:02
[120]

Flyby [ Outsider ]

..stracha miałem - misja o której pisze niesfiec dla mnie ma formę poboru podatków dla rządu - na pierwszym miejscu jest Ozuna z Rio Loma ;) ..Rzecz w tym że wcześniej miasto "bez rozkazu" zająłem ..potem weszli tam rządowi ..Gdyby Ozuna odmówił płacenia miałem go zlikwidować a skoro pilnowali go "rządowi" mogło się skonczyć jak u niesfieca, popadłbym "w niełaskę" ;) ..Tyle że on bez szemrania wręczył mi walizkę z podatkami ..Myślę że gdybym miasta wcześniej nie ruszał to Ozuna teraz byłby trup a ja właśnie czyściłbym sektory Rio Loma ;)

07.05.2007
20:21
[121]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Flyby
Pewnie tak by sie skonczylo, ja juz tez przekupilem tych co trzeba i dalo rade (~120-130$) :-). Dziwi mnie bardziej inna rzecz, skoro miales Komandir misje z podatkami to znaczy ze juz zapobiegles spotkaniu adiutanta generala i Rico Reyesa wlasnie w Rio-Loma. Czyli przeszedles dokladnie ta misje z ktora bylo tyle problemow w wersji nie spaczowanej. Z drugiej strony dzisiaj uslyszalem ze ta feralna misje mozna juz przejsc bez problemu.

Dziekujemy Ci "Cenego Poland Sp.z.o.o.";-).

07.05.2007
22:33
smile
[122]

Flyby [ Outsider ]

..właśnie odwożę podatki niesfiec (jacy grzeczni ci podatnicy ;)) ..nikt mi nie podskoczył ..nie wiem jaka misja będzie następna , może ta o której piszesz ? ..a jak nie to by znaczyło że wcześniejsze spacyfikowanie Rio Lomy, bez ruszania mera, popłaca..
..aha co do M16 ..już mam wersję A3 ..celowniki z poprzedniej wersji do niej nie pasują ale nowe dostałem odrazu ..bez kłopotow można dołączyć inne drobiazgi oraz granatnik (są dwa rodzaje) albo strzelbę ;)
..i w końcu mam moduł z granatnikiem do F2000 - to jest maszynka ;)

..zabawne ..zadanie zaliczone, zapłatę odebrałem a jedna walizka z podatkami zaplątała mi się w schowku samochodu ..pewnie zostanie na pamiątkę ;)
..TNT pojawiła się w Cali-Cantinos ;) ..nie mam tam pewnie "wejścia" teraz ..chyba po nią pójdę, co sie nie robi dla kobiety ;)
..tak to jest ..wystrzelałem pół miasta, wpadłem do baru i dowiedziałem się że TNT, ta cholerna irlandzka terrorystka, dla rządu nie będzie pracować ..ehh, kobiety

08.05.2007
19:05
smile
[123]

Flyby [ Outsider ]

..okrutnie się produkuję ale dorzucić muszę w sprawie charyzmy ..Otóż po queście podatkowym miałem 75 ..Po akcji na Cali-Cantinas w celu zaangażowania TNT (nie ruszałem Reyesa i wycofałem się z sektora jak dostałem "kosza" od TNT żeby nie popsuć ewentualnych questów z nim) dodało mi 10 punktów - mam 85 ..hmm, gra chciała wynagrodzić mi zawód uczuciowy ? ;)

08.05.2007
20:44
[124]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

Misja o ktorej mowie to ta:

"A top priority mission is requested of you. Rico Reyes and one of General Tormens’ men are meeting in Downtown Rio-Loma. They will be there for three days. Kill them all.

This is one of the harder missions. Go to Downtown Rio-Loma. In the court yard are the two men and their body guards. Enter in the entry point at the bottom of the map and take refuge in the house to the right. Kill them all as they enter the house. NOTE: once you do this mission this sector is hostile. Kill the mayor too to make the next mission easier
".


A z podatkami ta:

"With the war, the support of the independent towns are essential. Your job is to collect taxes from the following mayors: Nesto Delgado of Porto-Torro, Martino Ozuna of Rio-Loma, Enrique Trujillo of Del-Plata, and Placido Patino of Tarentino.

NOTE: if you did not kill the mayor in the previous mission, you will have to retake the entire sector in order to collect the money
".

Jak widac sa one chronologicznie ulozone. Wydaje mi sie ze to czyszczenie Rio-Loma o ktorym wspominales to wlasnie misja z zapobiegnieciem spotkania Reyesa i przydupasa generala. Ciekaw jestem czy dostales w tej misji "tajny" sektor z ukrytym mostem (w wersji 1.10 tak bylo). Pacz wyraznie dziala skoro w twojej wypowiedzi nie ma: "&^!*&$#!!!" ;-).

U mnie sie tez cos ruszylo, ponownie oczyscilem lotnisko i obronilem posterunek. Po imprezie nie sprzedazy fantow ledwo upchalem te 350 kafla po kieszeniach i plecakach. Juz myslalem ze znowu w sklepach pustki. A jednak cos sie ruszylo w szklanych gablotach i drewnianych pudlach na zapleczu zastalem: wszystkie modele Minimi, SVU - AS, M16A3 i inne pomniejsze. Wreszcze moglem przesiasc sie z AK74 M na M16A3. "Magicznym" sposobem wszystkie celowniki ktore dotad mialem zaczely nagle pasowac i do M4A1 i do M16A3:-). Przydalby mi sie jakis spec od broni ciezkiej bo G36 i szesciostrzalowy granatnik odlogiem leza:-). Czekam tez na VALa , five -seven i P90 bo MP5 sa juz malo przydatne.

TNT?, "wybuchowa" kobieta, mi Dunka Deser dobrze sluzy (od wszystkiego i od niczego):-).

P.S. Uzywacie w ogole pistoletow?. Ja caly czas, bardzo mi sie przydaja. Od dawna Glocki 18C ze wzgledu na krotki czas przygotowania.

08.05.2007
22:23
[125]

Flyby [ Outsider ]

..skoro TNT mnie nie chciała, to na deser wziąłem Deser właśnie ;) ..chociaż wskazania ma na snajpera u mnie obsługuje karabin maszynowy PKMN, stosunkowo niewiele waży, ma lunetę i niebagatelną siłę rażenia ;)
..pistolet Eagle Desert uratował prowadzącej życie kiedy skończyła się amunicja do F2000 ..niestety przechodzę na "szturmowe" kamizelki i pistolety wędrują do schowka ..

..tak ..następna misja to zdobycie generalskiego Posterunku ..nie wiem na co mi wsparcie "transportera opancerzonego" ..ale z ciekawości sprawdzę to ..Pewnie zajmując wczesniej Rio Lomę straciłem nie tylko misję z Reyesem ale także ów sektor "z mostem" ..pamiętam ze starej wersji że przy zwłokach oszołoma w drugiej częsci Rio Loma były plany tego sektora ..Oszołom był teraz też bo padł jako jeden z ostatnich a strzelał na całą długość planszy ale nic przy sobie nie miał ;) ..Czyli coś za coś ;)

09.05.2007
10:59
[126]

BazylPluszak [ Chor��y ]

Słów kilka o zwiększaniu umiejętności handlu. Wiadom ten parametr zwiększa się gdy sprzedajemy i tylko sprzedajemy, ale aby się on zwiększył należy sprzesać towar za określoną wartość. Generalna zasada, im wyższy parametr tym za więcej kasy należy sprzedać towaru aby go zwiększyć oraz jak mamy do sprzedania sprzętu np. za 3 tyś a do zwiększenia handlu wystarczy 1500 to gdy sprzedamy wszystko na raz zdobędziemy tylko 1 do handlu a gdy to sprzedamy na dwa razy 2 pkt. (między trazakcjami należy wychodzić z opcji rozmowy ze sklepikarzem). Poniżej podam potrzebny zysk do zwiększenia wartości handlu na poszczególnych poziomach zaawansowania tego parametru:

spoiler start
-
HANDEL -- Wymagany ZYSK
2-11 ------- 500$
12-21 ------ 800$
22-31 ------ 1500$
32-41 ------ 2000$
42-51 ------ 3500$
52-61 ------ 5000$
62-71 ------ 7500$
72-81 ------ 10000$
82-91 ------ 15000$
92-100 ----- 20000$
-
spoiler stop

Taka drobna uwaga handel zwiększa się tylko u najemnika który zagadał do sklepikarza, można sprzedawać towar z bagaży wszystkich pobliskich najemników ale parametr zwiększy się tylko temu jednemu.(wysokość rabatu też jest liczona od handlu tego który zagadał). Chyba najlepiej zwiększać handel tylko głównemu bohaterowi bo wraz ze jego wzrostem zmniejszają się gaże dla najemników.

Ps. Wczoraj zrobiłem misje przekupienia 4 merów i udało mi się ze wszystkimi. Do tego w Rio Loma zagadałem dopiero po oczyszczeniu obu sektorów (przemytnicy od jakiegoś czasu i tak do mnie strzelają chociaż nic im nie robiłem wcześniej.

09.05.2007
11:23
[127]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@BazylPluszak
Wszystko sie zgadza, u mnie tez handluje tylko "main hero" (wspolczynnik kolo 50). Juz nie wiem co mam robic z tymi 300.000$:-).

Hmm, czyli jednak jest sposob na bezkrwawe przekonanie Ozuny:-0.

@Flyby
Rzuc w Deser...truskawka;-).

Na posterunku widzialem transporter...spalony, uwazaj;-).

P.S. Remov jednak sie odezwal (tak, tak wiem ze sie powtarzam). Obiecal zredagowac pismo do konca tygodnia.

09.05.2007
11:46
[128]

BazylPluszak [ Chor��y ]

No właśnie kasa, na początku wydawało mi się, że bez ustawienia "łatwych pieniędzy" może być z nią krucho, więc od szamana w San Miguel wziołem namiary na piramide wiadomo złoty złów = sporo kasy, a teraz forsy jak lodu, najemnicy opłaceni na 50 ~ dni do przodu i zaczynam żałować, że jednak nie zdecydowałem się na "tajemniczy kanion" bo tam jeden przeciwnik ma broń o 2-3 klasy wyższą od aktualnie dostępnej. Chociaż z drugiej strony znając moje szczęście to pewnie był by to jakiś pistolecik, bo ta gra bywa wredna, w sejfach które mogłem złubić znalazłem sam badziew (dla tego bankier w San Miguel jeszcze żyje i ma się dobrze, nie będe kolesia kasował dla jakiegoś pistolecika "Five-seven" aż taki dewiant nie jestem ;-) co innego jak by tam była jakaś GROZA lub F2000 ...)

Ps. wykorzystując wcześniej opisaną metodę moja Francuzeczka ma handel = 93, a jestem po rozmowach z 4 merami.

09.05.2007
20:27
[129]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

Nie wiem co jest, zrobilem misje z wysadzeniem w powietrze pola naftowego, mam 400.000$, a sklepach pustki. Nie ma Steyrow, FN 2000, As Wal ani OC-14 Grozy, niciewo:-(.
Zaplace ksiezulkowi (zeby charyzme podbic), sprobuje wreczyc mu dymisje i oczyszcze pare sektorow bo juz nie wiem co robic.

09.05.2007
21:10
[130]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Witam :)

Zakupilem wlasnie w MM Brygade E5 za zatrwazajace sume 10zl i mam narazie tylko jedno pytanie... Czy jest cos co powinienem zrobic pomiedzy zainstalowaniem gry, a uruchomieniem jej? :) Jakies patche, poradniki czy cos?

09.05.2007
21:22
[131]

BazylPluszak [ Chor��y ]

@ LooZ^

łata jest niezbendna, możesz ściągnąć oficjalną wersje ze strony wydawcy lub nieco podrasowaną, link masz podany gdzieś zaras na początku tej części przez Ryslawa.

@ niesfiec

u mnie Steyrow jest od zaczęsienia każdy sklepikaż i co ważniejsi NPC mają to teraz w rękach, w ofercie sklepowej też bogato, ale innej "zaawansowanej" broni to jeszcze w sklepie nie widziałem

09.05.2007
22:46
smile
[132]

Flyby [ Outsider ]

..a ja właściwie nie wiem co to były za gadka tej głupiej sekretarki z transporterem opancerzonym ..byłem w tym Los Tigres gdzie nikt nawet gęby nie otworzył, uderzyłem w nocy na generalski Posterunek, chlopcy mi się z racji ciemności sami niegroźnie postrzelili a generalscy mimo całej kupy różnych SWD bronili się żałośnie ..Dzień cały przesiedziałem na tych wzgorzach czekając na rządowych i po misji ..sprzęt mi się na samochód nie zmieścił..
..rzeczywiście po sklepach nic nie ma niesfiec oprócz modułów i części do Grozy ..gdybym się nie pomęczył u księżulka i nie miał farta na lotnisku to pewnie bym F2000 i Vala do końca gry nie zobaczył ;)

09.05.2007
23:50
[133]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@LooZ^
Pacza (z poprawka) wgraj koniecznie, polecam tez poczytanie tego i poprzednich watkow, gra ma hmm...wiele "meandrow";-).

@BazylPluszak
Wlasnie pojawil sie pierwsze Steyr AUGi (ale kiszka, bo wlasciwie sprzetu na tamtej wersji instalowac nie moge). No ale poza tym nic ciekawego.
U mnie NPCe maja SVU-AS, moze po tym da sie ocenic CGL?. A tak swoja droga, na co im te SVU, do samoobrony?;-).

@Flyby
Jakis pic na wode, ale na posterunku stoi faktycznie spalony transporter, moze to mialo dodac takiego..."kolorytu"?;).
Najbardziej mi brakuje tego cholernego Wintoreza, P-90 (do PDW), FN-2000 i Grozy wlasnie. Inne zabawki tez by sie przydaly: Desert Eagle, Five-Seven, Jackhammer, AEK-101 i Gnom do ktorego amunicji w brod...a w sklepach pustki (oprocz zatrzesienia pozostalego rzechu).
W sumie moglem wykazac wiecej cierpliwosci przy misji ze "spowiedzia" bo loadowalem tylko ze 4X i wybralem G-36 ktorego nie uzywam. O sejfie na lotnisku zupelnie zapomnialem, sektor jest juz "rebeliancki" wiec chyba sie przejade w ramach "wakacji";-).

No i odbilem sektor z tym ksiezulem do dymisji. Z racji posiadanej charyzmy...12:-F, musialem sie wspomoc gotowka. Na szczescie mialem 500.000$ i prawie 300 kafla wydalem wlasnie na "modyfikacje charyzmy". Stary zbereznik odmowil przyjecia dymisji przy wspolczynniku 60, ale przy 100 juz nie mial wyjscia (troche sie "przeklikalem"):-D.

10.05.2007
00:24
smile
[134]

Flyby [ Outsider ]

..ja księżulka akurat też wysłałem na pustelniczą emeryturę (charyzma 85) tyle że pewnie sam niedługo na nią pójdę ..do zajęcia pozostały dwa sektory ..jeden w Cali-Cantinas z Reyesem i Rancho u generała..
..hmm ..Stalker na mnie czeka ;)

10.05.2007
09:02
[135]

BazylPluszak [ Chor��y ]

@ niesfiec

U mnie NPC po SVU-AS mieli w rękach G36 a teraz mają Steyr AUG`i ale w sklepach dalej nie ma zawiele ciekawego, najbardziej "zaawansowane bronie" to 3 wersje Steyr AUG i PSG-1.

10.05.2007
19:21
[136]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Flyby

Palinero zdobyte, kasa z turystyki wplywa na konto i mozna sobie pozwolic na "radowe" wakacje?;-). Hehe, ladnie to tak?.
Offtop: Duzo mozna pisac o Stalkerze, ale mnie jakos nie przekonal (mimo ze gra zawiera to co lubie: klimat, fabule, grywalnosc itd.).

spoiler start

Darawalem sobie granie po odbiciu Mole'a. Gra mnie...znudzila (?). Czekam na "Fallouta 3":-).

spoiler stop


@BazylPluszak

Bede jeszcze mocno kombinowac. W sumie zostalo mi jeszcze 6 misji z glownego watku, plus pewnie jakas ilosc pobocznych wiec mam nadzieje ze CGL jeszcze podskoczy. Ktos z was znalazl tego legendarnego Gnoma?.

10.05.2007
21:53
[137]

Snols [ Chor��y ]

Co do misji z dymisją lubieżnego księżula:
Zamiast tracić kasę na ofiarę i podbijanie charyzmy można też zatrudnić najemnika z char >40 i niech on wręcza papiery. Moja postać <twardziel> a charyzma cały czas 5.

Może na charyzmę gracza i proces jej wzrostu/spadku mają wpływ odpowiedzi w teście na początku gry?

10.05.2007
22:16
[138]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Snols
Jest to jakies rozwiazanie, ale ksiezulo kazal Zawleczce ( z charyzma 44) spadac na drzewo.

"Może na charyzmę gracza i proces jej wzrostu/spadku mają wpływ odpowiedzi w teście na początku gry?"

Moze, ale nie sadze.

11.05.2007
16:36
smile
[139]

Flyby [ Outsider ]

..niesfiec, jak chodzi o Stalkera to na razie mam zastrzeżenia co do "silnika" gry, jest tak "połatany" i przerabiany że odbija się to na jakości grafiki i prawie skrzypi .. ;) ..aha i jest jak ruski czołg, potrzeba mu przecież 10 G ..a zanim się "rozpędzi" gra dostaje czkawki
..co do księżulka to nawet jak miałem około 70 charyzmy to nie chciał odejść na "wypoczynek"

12.05.2007
13:22
[140]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Flyby
Troche mi zajelo optymalne ustawienie opcji graficznych, ale i tak czasem przycinal jak ruski kombajn:-). A tak swoja droga ta"rosyjskosc" i pewna siermieznasc gry w sumie mi nie przeszkadza (ci bandyci w dresach abidasa:-). Gorzej z "koncowa miodnoscia", czegos mi zabraklo. Moze sie starzeje i znudzily mi sie w grach pohukiwania i "mroczne, nawiedzone klimaty"?. No ale w "Fallouta 3" zagram z cala pewnoscia:-).

Zrobilem wlasnie Horte, a w sklepach nedza. Jeszcze zrobie pare tych misji i jak mi nie wyskocza jakies nowe, fajne pukawki to chyba zachowam sie nieladnie i odpale CGL 10 z konsoli:-). Glupie pytanie, jak rozpoznajecie CGL na ktorym jestescie (komenda w konsoli czy inaczej)?.

12.05.2007
15:40
[141]

Flyby [ Outsider ]

..niesfiec ..oto mój fragment o Stalkerze z innego wątku, zaczynam się irytować .. ""..spaczowałem tego Stalkera i oczywiście musiałem grać od początku bo sejwy poszły sie gonić ..Ta gra jest jak ochwacona kobyła ..chciałem zawrócić na mapie (zza Nasypu do obozu stalkerów) i zawiesiła się na amen ..niby to nic ale biorąc pod uwagę rozpaczliwy wręcz czas ładowania to jest po prostu techniczny niewypał ..Wszak w Oblivionie mogę przewędrować olbrzymią mapę na piechotę czy konno we wszystkie strony bez najmniejszych przycięć..""
..co do używania komend na konsoli w Brygadzie to nie wiem nic, niesfiec ..nic nie wpisywałem

12.05.2007
15:47
[142]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Flyby
Ta, domyslam sie z jakiego to jest watku;-), sam tam zagladalem i czasem sie udzielalem dopoki Stalker mnie do konca nie...znudzil. Jedni twierdza ze gra ma dobry engine, inni ze to porazka. Prawda jest taka ze gra dziala roznie na roznych kompach (banal, ale prawda).

Ano nie pozostaje mi nic innego jak jeszcze pograc i potem (w razie niepowodzenia) zajrzec do spisu komend:-).

Jestem zdania ze w "7,62" powinno byc zdecydowanie wiecej niz te 20 sektorow, odbijanie tych samych dziur po raz setny jest po prostu koszmarnie nudne (no chyba ze devsi wynagrodza to nam w ciekawych questach).

12.05.2007
17:47
[143]

BazylPluszak [ Chor��y ]

Pancor - spodziewałem się po tym znacznie więcej a tu taka sobie strzelba

12.05.2007
17:52
smile
[144]

Flyby [ Outsider ]

..taka sobie ? ..świetna do knajpy i wszędzie tam gdzie tłok..

12.05.2007
18:52
[145]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@BazylPluszak
No to teraz opowiadaj gdzie i jak dorwales:-). Parametry moze nie sa jakies super-hiper, ale zwraca uwage krotki czas przygotowania. Dziwne ze stosunkowo niska sila razenia (moze dlatego ze magazynek nie zaladowany:-).

Z ciekawostek mozna tu przytoczyc magazynek bebnowy tego Pancora ktory mozna wyposazyc w zapalnik i uzywac jako miny kierunkowej (wyobrazcie sobie taki strumien scrucin czy loftek wystrzeliwujacy na raz:-D). Niestety, Devsi w "Brydzi" nie przewidzieli takiej mozliwosci (sprawdzalem "mozliwosci" magazynka):-(.

@Flyby

Ja bym taka "miotelka" nie pogardzil;-).

12.05.2007
19:38
[146]

BazylPluszak [ Chor��y ]

@ niesfiec

"brydzia" mi się troche przynudziła a jako że byłem ciekaw jak wyglądają "pukawki" których jeszcze nie widziałem więc odpaliłem starego "save z księdza" i go tak ze 2h pomenczyłem. Troche liczyłem że może tego "gnoma" zobacze ale z ciekawostek tylko mi "JackowyMłotek" pokazało.

12.05.2007
19:52
[147]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@BazylPluszak

Tez mnie cholera ten GNOM meczy;-). No rosyjskiej stronie "Brydzi" jest opis tej spluwy, wiec na 100% ten rewolwer musi byc w grze. No chyba ze to nastepny bug, ale z drugiej strony nigdy nie natrafilem na watek potwierdzajacy brak GNOMa w grze...

Pytanie tylko gdzie ten "kasliwy smyk" sie podziewa;-).

13.05.2007
07:51
[148]

herr_spiegelmann [ Chor��y ]

Zaciekawiony o czym mówicie zacząłem googlowac za GNOMem.
Na forum Strategy First piszą, że GNOM to broń z Game Level 11. Czyli można go podobno otrzymac za wykonywanie zadań za które nagrodą jest sprzęt o większym GL niż bieżący.

A CGL można otrzymac wpisując w konsoli komendę getcgl

13.05.2007
14:31
[149]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@herr_spiegelmann

Dzieki sprawdze sobie, leniwy jestem i zamiast zajrzec do spisu to zapytalem;-).

14.05.2007
16:57
smile
[150]

Flyby [ Outsider ]

..się stalkerzę, rebiata .. jak ta gra mnie złości

15.05.2007
08:16
[151]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

Uwaga!,Uwaga!.

Komandiry, polska strona poswiecona "7,62" i "Brygadzie" jest w trakcie budowy. Wszyscy zainteresowani wspolpraca w budowie, lub chcacy zaproponowac sugestie proszeni sa o wysylkke informacji na nastepujacy adres mailowy:
[email protected]

@BazylPluszak
Zgodzilbys sie zeby twoje informacje o najmnikach pojawily sie na tej stronie (oczywiscie z Twoim podpisem)?.

15.05.2007
09:09
[152]

BazylPluszak [ Chor��y ]

@ niesfiec

nie widze najmniejszego problemu, jak uważasz, że ci się to do czegoś nada to bierz.

15.05.2007
10:00
[153]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@BazylPluszak
No jasne ze tak, dzieki:-).

15.05.2007
10:17
[154]

Snols [ Chor��y ]

Niniejszym chciałbym ogłosić koniec wojny domowej w Palinero. Siły NDF obecnie kontrolują 100% terytorium kraju, wszelki opór został stłumiony.

Nie byłoby to możliwe bez patcha do aplikacji umożliwiającej skuteczne dowodzenie najemnikami w terenie, za co należą się podziękowania dla Cenegi.

spoiler start

Ach te ponętne widoki w trakcie końcowej animacji...

spoiler stop

15.05.2007
10:43
[155]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Snols

Wow!

Gratulacje!:-). Komandir, dobrze sie spisales. Czyli jednak da sie "ofcjalnie" zakonczyc gre (?).

spoiler start

Powaga?. Jest jakas animacja koncowa?. Tylko nie pisz jaka dokladnie!. A da sie po tym jeszcze porozbijac po Palinero, czy nie?.

spoiler stop

15.05.2007
10:49
[156]

dudek101 [ redneck ]

no gratulacje - chyba snools jest pierwszym tutaj komu sie udalo jak do tej pory skonczyc gre :)
hehe - ja w kazdym razie wczoraj zainstalowalem ponownie E5 (Afterlight juz mnie znudzil) - wiec wracam do watku -> teskniliscie ? ;)

15.05.2007
12:36
[157]

Snols [ Chor��y ]

@niesfiec:

spoiler start

Niestety po zabiciu ostatniego wroga mamy outro i credits, nici z przejęcia Palinero dla siebie. Fotka pochodzi z czyszczenia kryjówki generała, z nory szefa przemytników nie zdążyłem zkadrować.

spoiler stop


Teraz popróbuje pracy dla generała.
Trzeba ćwiczyć przed 7,62

15.05.2007
13:24
[158]

Flyby [ Outsider ]

..brawo, Snols ..mnie z finiszu odciągnął Stalker - ale Brygadę (skoro się da ;)) skończę..
..zbyt "nieobliczalny" jestem, niesfiec aby zgłaszać swój akces co do budowy nowej strony ..ale, jeżeli będzie coś, w czym będę mógł (czuł się na siłach) pomóc, zawsze służę ..

..aktualia ;) ..

16.05.2007
15:46
[159]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

Taa, oni wpadli w wyjatkowo zalosny i glupi sposob. To jest swietny przyklad na to jak nie powinna wygladac gra komputerowa o najemnikach (to znaczy jak powinna sie konczyc):-).

A tak swoja droga...Pan Thatcher ogladal albo czytal chyba "Psy Wojny"....

16.05.2007
17:20
[160]

Snols [ Chor��y ]

Taa. Ewidentnie chłopaki inspirowali się "Psami wojny".
T.I.A.

17.05.2007
19:48
[161]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

No juz ponad tydzien przerwy z "Brydzia", dzis sie za nia znowu biore:-).

Pojawil sie startowy ekran strony poswieconej "Brydzi" i "7,62".Wlasciwie to na razie nie macie tam co ogladac, no chyba ze chcecie wyslac maila.

17.05.2007
21:43
smile
[162]

Flyby [ Outsider ]

..wygląda obiecująco, niesfiec ..a jak nabór ochotników? ..z tym może być tak trudno jak z dobrymi najemnikami ..zaraz mi się przypomnała "konkurencja" biura najemników z Jagged Alliance ;)

17.05.2007
22:20
smile
[163]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Flyby

Zacytuje Steroida:"W morde, pestki mi sie skonczyly!":-).

Konkurencji na razie nie ma zadnej, zglosilem sie jak na razie tylko ja.

Kurde, wrzucilem na konsole komende zeby sie dowiedziec jaki CGL mam, co sie okazalo?. Wyskoczyla mi cyfra....9.....A w sklepach bieda jak kiedys...:-/.

18.05.2007
10:52
[164]

Long [ Generaďż˝ ]

Witam! Po długiej przerwie wróciłem do BE5 i zainstalowałem beta-łatkę znalezioną w tym wątku. Czy mi się tylko wydaje, czy po łacie zmieniły się istotnie ceny i asortyment towarów w sklepach? Sklepy pustawe, Hummer kosztuje 40K, Ural 65K... Mam też wrażenie, że zmniejszyła się ilość napadów na drogach...

18.05.2007
16:53
smile
[165]

Flyby [ Outsider ]

..ciekawa uwaga nie pozbawiona racji jak o broń chodzi - prawie skończyłem grę a wybór w sklepach żenujący ..pamiętam że kiedy grałem poprzednio (od któregoś momentu) "na dziko", czyszcząc po prostu planszę, broni było więcej ..jak o ceny chodzi mam niższe ale gram z włączoną opcją "łatwa forsa" ..Bandytów po drogach też mniej w późniejszej fazie gry, wyrażnie mniej niż poprzednio kiedy też było ich "stopniowanie" ..Gra jest jak gdyby "oszczędniej" skalkulowana, za to mniej sie "myli" ;)

18.05.2007
17:36
[166]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

Skoro tak, to moze istnieje jakas mozliwosc manualnej zmiany CGL?. Jest taka komenda "quicklevels 0/1", tylko ze ona zmienia najprawdopodobniej tylko szybkosc uzyskiwania umiejtnosci (ale sproboje bo nie jestem pewien).

Brzydko oszukiwac no ale pewnie niedlugo wskocze na CGL 10, koniec gry sie nieuchronnie zbliza, a ja pewnie i tak pewnie nie uswiadcze Wintoreza, Aeka, wszystkich Steyrow i Grozy...

18.05.2007
19:25
[167]

BazylPluszak [ Chor��y ]

Takie małe uzupełnienie mojej wcześniejszej ściągi z najemników

spoiler start

Dzikus (4400/tydz.)
Członek Boliwijskich karteli narkotykowych na emeryturze. Jeden z najsilniejszych najemników (siła 98!) ale za to inteligencją nie grzeszy (int. 18) i z doświadczeniem też nie ciekawie (15). Specjalizuje się w broni ciężkiej (53) i strzelaniu z biodra (68), przyzwoicie walczy wręcz (62). Postać stworzona pod walkę na krótkim dystansie, powinien się niezle spisywać z jakimś szybkim karabinem z podwieszanym granatnikiem (np. M4A1+203). Ps. nie pracuje dla generała.

Następni kolesie dostępni są tylko przy grze dla przemytników (po 4 misji) można ich zatrudnić za darmo ale tylko na kilkanaście, dni po tym czasie odchodzą i znowu trzeba ich szukać w barze przemytników, troche to niewygodne, ale może za jakieś większe zasługi dla frakcji w przyszłośc da się ich nająć na stałe.

Dr. Bob.
Jest emigrantem z USA i ma słabość do leków. Mimo ksywki lekarz z niego żaden (med. 21) a do tego jest to jeden z mniej inteligentnych najemników (int.8) i z najmniejszym doświadczeniem (5!). Bob nie posiada jakich kolwiek zalet, po prostu murowany kandydat do tytułu. "Najgorszy najemnik w E5). Ta postać to chyba jakiś mały żarcik twórców.

Poncho
Miejscowy chłopak z dobrym wzrokiem i słuchem, niezle rzuca (75) i walczy wręcz (77), potrafi się zamaskować (75), ale jest jednocześnie najgłupszym najemnikiem w grze (7 !), własciwie nie wiem jak można by go wykorzystać w walce, nadaje się tylko do noszenia sprzętu.

Lex
I dla odmiany jeden z ciekawszych najemników. Lex nie chce zdradzic nic ze swojej przeszłości, ale najemnik z niego pierwsza klasa. Zna się właściwie na każdej broni: strzelanie 83, szybkie strzelanie 73, broń ciężka 81, snajper 46, a wrazie potrzeby może zastąpić medyka 40 lub sapera 40. Ma niezły wzrok i słuch oraz wysokie doświadczenie 81. Postać wszechstronna, a najlepiej chyba dać mu RKM z celownikiem optycznym.
spoiler stop

18.05.2007
19:48
[168]

Stitch001 [ Witcher ]

Polosowałem sobie w Stolicy broń (tę od księdza) i wypadły mi w lotku takie modele:
- M16 z granatnikiem,
- Minimi,
- H&K z tłumikiem (karabinek szturmowy),
- Bizon,
- F2000 lunetą i latarką(?),
- AKM (czy jakoś tak, ten ciężki Kałasz)
- G11 (chyba tak?) z lunetą

Co byście mi polecili do wyboru?

18.05.2007
20:26
[169]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@BazylPluszak
O, bardzo fajnie!.

@Stitch001

- M16 z granatnikiem, - nie
- Minimi, - jak bardzo potrzebujesz broni wsparcia to tak.
- H&K z tłumikiem (karabinek szturmowy), - pytanie dokladnie jakie HK
- Bizon, - nie, dla mnie i tak w tej grze najlepsze sa Mp-5 i P-90 z tej kategorii
- F2000 lunetą i latarką(?), - tak, dobra bron
- AKM (czy jakoś tak, ten ciężki Kałasz) - nie, propunje zaczekac na AKMN
- G11 (chyba tak?) z lunetą - niezla bron, unikatowa ale sa lepsze

Ja bym wybral F2000 lub G11 jako ciekawostke,albo Minimi (jak masz speca od broni ciezkiej). Zobaczysz ze pozniej wiekszosc z pozostalych na twojej liscie broni bedziesz mial pelno po ubitych nieprzyjaciolach.

18.05.2007
20:54
[170]

Stitch001 [ Witcher ]

@ niesfiec

A więc tak:
- M16A1 z granatnikiem(M203),
- Minimi SPW,
- H&K MP5SD5 z tłumikiem,
- Bizon 2B z tłumikeim,
- F2000 lunetką i latarką,
- AKM (czy jakoś tak, ten ciężki Kałasz)
- G11 z lunetką
oraz
Snajperka SVU - AS (tłumik + lunetax4 + dwójnóg)

czyli co polec asz/ie?

18.05.2007
21:36
[171]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Stitch001

Od siebie:

Wszystko zalezy od tego jaki masz CGL, jaki jest twoj styl gry i czy masz juz odpowiednie ammo w sklepach do tych klamek.

Wiec jeszcze raz:-):

- M16A1 z granatnikiem(M203) - odradzam, znajdziesz potem wiele spluw z lepszymi parametrami.
- Minimi SPW - jak bardzo potrzebujesz broni wsparcia to tak (musisz miec tez speca od broni ciezkej, min. +50).
- H&K MP5SD5 z tłumikiem - bardzo dobra bron, nadal jej uzywam (choc juz rzadziej) mimo CGL 9. Jednak odradzam ze wzgledu na to ze pojawia sie ona dosc szybko.
- Bizon 2B z tłumikeim - nie, MPSDS lepszy.
- F2000 lunetką i latarką - jak pisalem: jeden z lepszych z tej listy (prawdopodobniej moj wybor padlby wlasnie na ten sprzet)
- AKM (czy jakoś tak, ten ciężki Kałasz) - nie
- G11 z lunetką - parametry ma dobre, ale brak do niego "attachmentow" i nalezy traktowac go bardziej jako egzemplarz kolekcjonerski. Choc przydac sie moze.
oraz
Snajperka SVU - AS (tłumik + lunetax4 + dwójnóg) - jedna z lepszych o ile nie najlepsza snajperka/karabin wyborowy w calej grze. Jezeli lubisz grac wyspecjalizowanym, dobrze wyszkolonym snajperem to bierz ten sprzet (szczegolnie ze pojawia sie pozno). Trzeba jednak pamietac ze SVU - AS ci sie za bardzo nie przyda jezeli masz slabych i slabo uzbrojonych innych najemnikow. W moim oddziale to jednak mus.

Reasumujac, moj wybor padlby na: FN2000 lub SVU-AS (zaleznie od stylu gry i dostepnosci amunicji).
Generalnie polecam wykonywanie misji z ksiedzem stosunkowo pozno, tak aby dostac jak najbardziej unikalny sprzet (sam popelnilem blad wykonujac misje zbyt szybko).

18.05.2007
23:01
smile
[172]

Flyby [ Outsider ]

..oczywiście F2000, Stitch ..właśnie ją mam ..przy dozie szczęścia dokupisz pozostałe moduły ..jedyny minus to koszta naprawy ..postać która nią włada szybciutko ma 100 ze strzelania ;)

19.05.2007
11:01
[173]

BazylPluszak [ Chor��y ]

Jak ktoś się zastanawiał do czego pasuje amunicja rakietowa to prosze

19.05.2007
11:25
smile
[174]

Flyby [ Outsider ]

..no proszę ..Bazyl dorwał się do arsenału ..nigdy tego nie widziałem

19.05.2007
12:34
[175]

BazylPluszak [ Chor��y ]

@ Flyby

Raczej do sejfu generała ... dostarczyłem adiutantowi "urodzinowe czekoladki" i skorzystałem z jego klucza do szafy ... w końcu trupowi on i tak nie potrzebny ... szkoda tylko, że broń raczej nie ciekawa ...
Zostały mi jeszcze dwa sejfy do sprawdzenia w rezydencji prezydenta i przemytników. Przemytników nie rusze bo w końcu dla nich pracuje (ale sobie sprawdze co tam jest), a sejf rządowy troche kusi tylko się boje że dostane zadanie "porozmawiać" z asystentką i co w tedy. Natomiast bankierom się upiecze, sprawdzałem w ich sejfach nie ma nic dla mnie użytecznego. Szkoda że zawartość tych szaf gra ustala w momencie rozpoczęcia nowej gry.

19.05.2007
13:44
[176]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@BazylPluszak

A moglbys "zaspoilerowac" odkrycie tego Gyro(s)jeta?;-).

No i mamy nastepnego babala: to co jest na screnie nazywa sie MBA Gyrojet rifle. Wiec to nie jest pistolet a karabin (pistolet w gierce chyba tez jest, ale ja oczywiscie nie dorwalem).

19.05.2007
16:29
[177]

BazylPluszak [ Chor��y ]

@ niesfiec

nie bardzo zrozumiałem, chodizi ci oto abym zaspoilerował obrazek czy następny post. jak to pierwsze to niemam pojęcia jak to się robi a wdrugim przypadku to nie myślałem, że podane tam informacje są tak istotne więc go nie spoilerowałem, a że niemem abonamentu więc tego nie poprawie...


Niewiem czy ta informacja odnośnie kodów była:

spoiler start
sprawdzając poziom w grze(CGL), niechcący przycisnąłem tabulator mając włonczoną konsole i wyskoczyła mi lista z możliwymi do wpisania kodami ale bez opisu ich działania.
spoiler stop
Dla tych co narzekają na pustki w sklepach. Gdzieś we wcześniejszych wątkach był podany kod lub mod (nie pamientam dokładnie) powodujący obecność wszystkich broni w sklepiach od początku gry...

Czy jest jakiś kod na wyłaczenie napadów bandytów na drogach bo troche tego typu bitwy zaczeły mnie nudzić i deprymować?

19.05.2007
17:59
[178]

herr_spiegelmann [ Chor��y ]

BazylPluszak, to nie są kody (w sensie cheatów) tylko polecenia konsoli. Jeśli wpiszesz w konsoli coś co poleceniem nie jest, to konsola w zamian wyświetli listę obsługiwanych przez nią komend.

19.05.2007
19:13
[179]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@BazylPluszak

Tak, chodzilo mi o zaspojlerowanie tresci maila w sensie zdobycia tej spluwy.

Przytocze liste znanych mi komend:

"do_draw_FPS 0/1 - pokaż liczbę klatek na sekundę.

consoleActive 0 - zamyka konsolę
showTips 0/1 - zmienia tipsy

autoSaveCount - liczba autosejwów

autoSaveOnEnterSector 0/1 - przełącza autosejw kiedy wchodzi się do sektora

quicklevels 0/1 - przyspiesza uzyskiwanie leveli

doSave - sejwy z konsoli

enlargeFPS - gra jest lepiej "chodzi" (hmm...)

getCGL - pojazuje aktualny poziom/level w grze

prob - pokazuje szanse na trafienie

rec start - startu filmu

rec stop - koniec filmu

sensitivity x - ustawia czułość kamery

sRepair - sprzęt nie wymaga naprawy

switch3percent - kiedy nie istnieje szans na trafienie, zwiększają się one o 3%

switchOpticsDamage - przełącza uszkodzenia celowników

switchSilencerDamage - przełącza uszkodzenia tłumików

money x - dodaje pieniądze (x to suma)

cheatMoney x - tak samo jak wyżej (?)

killall - zabija wrógów w sektorze

kill - wybrany cel umiera

tele - teleportuje merców "pod kursor"

showmap - pokazuje wszystkie sektory na mapie

unblock_doors - otwiera wszystkie drzwi (nie działa "wstecz" na sejwach")

visibleSectorCheat 1\0 - pokazuje jednostki w sektorze

immortalCheat 1\0 - tryb boga:-D [iddqd hehe]

&ntilde;heatSkill &otilde; y- ustaw level, x- - nazwa umiejętności y - numer poziomu

Nazwy umiejętności/skilli: skEnergy, skEyeSight, skHearing, skLarkness, skHP, skCharm, skLeader, skStealth, skMedicine, skSapper, skCamouflage, skHandToHand, skThrowing, skHeavyWeapons, skGunfighting, skSniping, skShooting, skExperience, skIntellect, skReaction, skAgility, skDexterity, skStamina, skStrength, skTrade
"

Ok, poszukam tej komendy.

19.05.2007
23:22
[180]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

Znalazlem komende do zmiany CGL, najprawdopodobniej jest to:

set cgl 1-10

Ale nadal nie jest mi znana komenda powodujaca pojawienie sie calego sprzetu. Pierwsza sprawdze i sie wypowiem czy cos rzeczywiscie daje:-).

20.05.2007
09:06
[181]

Thorvik [ Centurion ]

niesfiec -> takiej komendy (chyba) nie ma. Pozostaje set cgl i ganianie po sklepach, albo edycja itemlevels.ini, jak chcesz uzyskać unikalną broń.

Jeśli ktoś interesuje się modowaniem, parę dni temu na forum Strategyfirst pojawił się pierwszy, duży mod do Brygady:

Od razu napiszę, że nie działa z polską wersją :) gra się uruchamia, ale liczba baboli przyprawia o zawrót głowy. Zainstalowałem więc wersję ang. i... mam mieszane uczucia. Fajnie, że autorzy zaimplementowali "Unofficial Patch", tak więc mamy dużo poprawek w zadaniach (np. mechanik wreszcie nie marudzi na rządowych), ale balans poszedł w diabły. Już na clg2 można zdobyć np. SKS - broń opartą na silnym pocisku, celną i o dalekim zasięgu. Co prawda amunicji ni ma, ale można kupić od razu w sklepie pełne magazynki od AK (!!) i odzyskać trochę nabojów... w bitwie, gdzie wszyscy bandyci biegają jeszcze z pistoletami oznacza to jeden pocisk=jeden trup, więc braki amunicyjne nie doskwierają bardzo.

Później powinno się to poprawić, jak bandyci dostaną trochę lepszy sprzęt, może być nawet ciekawie jak sami zaczną biegać z SKS-ami ;) Jak pogram trochę dłużej postaram się dać dokładniejszą recenzję.

20.05.2007
10:19
[182]

BazylPluszak [ Chor��y ]

@ Thorvik

Z tymi kodmi na broń to ja namieszałem, coś mi switało, że kotoś gdzieś wcześniej coś o tym pisał. Tylko że to był mod a nie kody do konsoli. Przed chwilką pogrzebałem w starych wątkach i znalazłem te posty, które mi chodziły po głowie, zresztą twojego autorstwa. W część 2 posty 39 oraz 45. Pozwole sobie je poniżej w spoilerze zacytować.

spoiler start
-
[39]Thorvik [ Chorąży ]

Sprzęt w rodzaju F2000 nie jest dostępny w sklepach. Takie rarytasy można zdobyć w misjach lub prując sejfy... co na jedno wychodzi. Istnieje jednak możliwość zmodowania gry - na jednej z ruskich stron znalazłem pliczek, który po nadpisaniu orginalnego pozwala na zakup lepsiejszych zabawek, oczywiście, o ile poziom zaawansowania w grze na to pozwala :) Naprawdę miła rzecz, tym bardziej że spora część tej "unikalnej" broni to takie cuda jak Desert Eagle, które dość szybko przestają się liczyć w dobie karabinów szturmowych...

[45]Thorvik [ Chorąży ]

Pliczek ściągnąłem z tej strony:Wybacz że nie wskażę który to, ale babelfish chwilowo nie działa a moja znajomość rosyjskiego jest bardzo szczątkowa :)

Tak, działa on z wersją polską, choć u mnie wymagane było rozpoczęcie gry od początku. Mi osobiście bardzo spodobało się, że amunicja do granatników zaczęła pojawiać się wraz z nimi, a nie pół wieku po tym jak nabyło się własny granatnik. Tak samo celowniki optyczne z mocowaniem w standardzie AK i M-16. Cudów jednak nie oczekuj - zakup P90 na początku gry nadal będzie niemożliwy ;) Przynajmniej nie w legalny sposób, hehe
spoiler stop

20.05.2007
11:58
[183]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Thorvik

Tak I.M.M.O.R.T.A.L. wyglada calkiem fajnie, niestety nie bede mogl sprawdzic. Pozmieniali calkiem sporo. Podejrzewam ze takie klamki jak SKS, M1 Carbine, pm Thompsona, Greasegun i inny starszy sprzet moze byc dostepny w "7,62" stosunkowo wczesnie.

@BazylPluszak

O, dzieki. Sprawdze ten plik ktory wygrzebal Thorvik bo o cos takiego wlasnie chodzilo. Pewnie i tak nie skorzystam bo musialbym zaczynac gre od poczatku:-(.

Sprawdzilem ten "set CGL", zadzialalo ale dziwne bo "wielkiej" roznicy w sklepach nie zauwazylem. Wiec dla spokoju wrocilem do CGL 9, zabawne bo juz po nastepnej misji CGL wskoczyl mi na 10:-). Juz mniej zabawne jest to ze AEK 101, Grozy, WSS Wintoreza jak nie bylo tak nie ma (nie liczac ciezkich kamizelek klasy IV i PSG-1).

20.05.2007
13:22
[184]

BazylPluszak [ Chor��y ]

Ten Mod do broni nazywa się MGmod i podmienia plik ItemLevels.ini , wydaje mi się że nie potrzeba rozpoczynać gry od nowa aby zadziałał tylko poczekać kilka dni aż sklepikarze dostaną nowy towar. Mod dodajedo asortymentu sklepów broń do 10 poziomu. CGL Changed:

spoiler start

Pistols:
PSS "Vul" - 6
Desert Eagle - 5
FN 57tactical - 5

SMG:
CalicoM950 - 4
HK MP5+M203 - 8
FN P90 - 9
FN P90 LIR - 9
FN P90 LV - 9
FN P90 TR - 9

Assault rifles:
AEK-971 - 10
Groza - 9

Machineguns:
FN Mk 46 -10
Mk 48 -10
spoiler stop


Tak więc 11 poziomowej broni w sklepach nie znajdziemy. Czyli Torez, Val, GNOM, F2000 dalej tylko z szaf i misji.

20.05.2007
13:32
[185]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@BazylPluszak

Ok, dzieki. Sciagnalem sobie ten mod. Zastanawiam sie czy braki w sklepach sa spowodowane patchem,czy czyms innym. W koncu mam CGL 10...

Pogram sobie jeszcze "normalnie" i potem zapodam tego moda, zobaczymy jaki bedzie efekt.

20.05.2007
14:19
[186]

BazylPluszak [ Chor��y ]

Takie moje małe przemyślenia odnośnie broni 11 poziom.Jak wiadomo można je zdobyć w sejfach (bez wpływu na to co dostaniemy) i za misje (jak narazie miałem 2 z taką nagrodą) i tu można coś pokombinować. Jak wcześniej pisał dudek101 to co dostaniemy jest wyższego poziomu od tego na którym jesteśmy. tak więc przykładowo mając CGL na 5 wylosujemy coś z przedziału 6-11 przyczym prawdopadobnie każda broń ma jakiś współczynnik prawdopodobieństwa więc zgodnie z logiką te lepsze dostaniemy żadziej. Ale mając CGL 10 będziemy już tylko losować broń 11 poziomową. Czyli przy misji z "sławnym" księdzem podnosimy sobie kodami CGL na 10 lub uczciwie pracujemy na ten leve i można się cieszyć jakimś unikatem. Druga misja gdzie jako nagroda jest losowa broń to:

spoiler start
3 misja dla generała z dostarczeniem walizki pieniędzy z banku, broń jest losowana w momencie poimformowania adiutanta o sukcesia
spoiler stop

21.05.2007
08:57
[187]

Thorvik [ Centurion ]

Skoro piszesz o kodach, to czemu nie spróbować metody save-load? Zwykle robię tak, że jeden z najemników niszczy zamek w pokoju gdzie pojawia się broń i staje obok stołu, drugi stoi naprzeciw księdza. Save, dialog z księdzem, kontrola co się wylosowało, jak się nie podoba, reload. Trochę to może potrwać (jakieś 20s na cykl), ale dzięki czemu od wczoraj mam AEK-a. Jakieś 30 powtórzeń, ale gdybym nie był aż tak wybredny i zadowolił się np. FN2000 czy G11, wystarczyłoby z 5 :) W miarę przyzwoitą broń, w stylu G36 można dostać zwykle w góra dwóch próbach.

Modowanie pliku ini jest bardzo proste. Jak ktoś nie wie jak, a chce jakiejś specyficznej poprawki w poziomie broni, proszę powiedzieć.

21.05.2007
12:24
[188]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Thorvik

Ja wykonalem misje ze spowiedzia stosunkowo wczesnie, dlatego pewnie i tak zabraklo by mi dobrych klamek (moze za malo powtarzalem, bo ok. 7 razy).

Ja jestem leniwy, nie zaszkodzi jak powiesz jak sie moduje ten plik:-). Mnie interesuje Groza, AEK, Desert Eagle, Five-Seven, WSS Wintorez i GNOM. Wystarczy ze podasz jakis schemat (jezeli taki jest).

21.05.2007
13:02
[189]

Long [ Generaďż˝ ]

W kwestii poprawek... Przydało by się wymodowanie czegoś, co mnie niemożebnie wkurza: z opisu celowników kolimatorowych wynika, że wpływają na jakość celowania wyłącznie w dzień. Nie jestem na 100% przekonany, że tak to w grze działa, bo różnica jest jak dla mnie niemal niezauważalna, ale przydało by się coś z kolimatorami zrobić. Z moich doświadczeń z prawdziwymi celownikami tego typu wynika, że ZNACZNIE poprawiają czas i skuteczność celowania w dzień i przy słabszej widoczności (zmierzch, świt) oraz w istotny sposób poprawiają skuteczność w nocy (różnica jak między: "Wiem gdzie mierzę z broni" a "nie mam pojęcia gdzie"). Niedoszacowany jest też ACOG - po założeniu na M4 krzywe skuteczności strzału mierzonego i z optyką niemal się pokrywały. Tymczasem normalny ACOG po pierwsze znacznie poprawia skuteczność w dzień, a po drugie nie jest lunetą snajperską, więc nie powinien w ogóle dawać krzywej snajperskiej, a jedynie poprawiać skuteczność strzału mierzonego.
Te dwie rzeczy na pewno wymagają (IMHO) poprawki. Jeśli ktoś wie co i gdzie należy zedytować, to proszę o sugestie.

EDIT: A propos' GNOMA - znalazłem chyba ze cztery na stercie, wraz z trzema M16A1 :)

spoiler start

Misja "Kanion Tajemnic"

spoiler stop

21.05.2007
13:10
[190]

Thorvik [ Centurion ]

Ściągasz plik z linku:i rozpakowujesz. Potrzebujesz pliczku fileconv.exe. Kopiujesz go do katalogu, gdzie znajduje się itemlevels.ini i... teraz można postąpić na różne sposoby. Najprościej założyć nowy plik tekstowy o nazwie np. konwertuj.bat, wpisać w nim linijkę:

fileconv.exe itemlevels.ini

a następnie uruchomić. Każde uruchomienie na przemian dekoduje i koduje pliczek. Aby gra się uruchomiła, plik itemlevels.ini musi być zakodowany!
Sama edycja poziomów jest prosta, otwierasz itemlevels.ini np. w notatniku i pierwsza cyfra za nazwą broni to jest CGL. Jakbyś chciał pogrzebać np. w parametrach amunicji, w podobny sposób możesz dobrać się do pozostałych plików.

21.05.2007
14:57
smile
[191]

Long [ Generaďż˝ ]

Dzięki, ale to już robiłem :) Chodzi mi o to, czy ktoś dogrzebał się do tego, gdzie dane, o których wspomniałem są zapisane i w jaki sposób są zapisane. Czyli jak interpretować rozmaite parametry jakimi sprzęt jest opisywany. Niektóre są oczywiste, ale niektóre nie - tak jak np. kwestia dnia/nocy.

21.05.2007
18:21
[192]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Thorvik

Dzieki.

@Long

Thorvik zapewne odpowiedzial na moje pytanie:-).

Interesujace to co pytasz. Niestety na optyce zbytnio sie nie znam, ale mozna zadac pytanie o dokladny rodzaj sprzetu. Bo sa przecie rozne kolimatory:otwarte, zamkniete, holograficzne itd. Roznie sie one dosc mocno parametrami, no ale nie zmienia to pytania jak bardzo (lub jak niewiele) wplywaja one na celowanie w roznych porach dnia.
Nie pamietam zeby ktokolwiek na ten temat wspominal, kwestia algorytmow balistycznych na pewno byla poruszana, ale o kolimatorach chyba nikt nie pisal dokladniej.
Proponuje ci poszukac informacji na forum Strategy First i Apeironu gdzie moze natkniesz sie na takie tematy.

21.05.2007
19:16
[193]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

Uff, stalo sie. Remov dzis zredagowal pismo i dotyczace patronatu medialnego. Wyslalem je przed chwila.

Co do kwestii patcha, narzekan, Jazz itd - na razie sie wstrzymam (dzien, dwa moze dluzej). Nie chce zasypywac "Cenegi" roznymi informacjami i psuc "dobrego wrazenia";-). Pozostaly tekst wysle za jakis czas, trzeba troche odczekac:-).

21.05.2007
20:23
[194]

Thorvik [ Centurion ]

long -> Z tymi danymi kolimatorów jest ciekawie... teoretycznie odpowiada za to plik AddonInfo, tylko że... nie znajdziesz w nim żadnych danych na temat jak one wpływają na strzał. Jedyną wartością "materialną" jest Distance, tak jakby pozostałe wartości dla danego modelu były zaszyte w silniku lub, po prostu, każdy kolimator działa tak samo - być może zmniejsza czas wycelowania o stałą, procentową wartość. Na to wskazywałoby zresztą brak kilku modeli kolimatora pod daną szynę. Trzeba by przetestować najszybszy karabin z i bez kolimatora kontra najwolniejszy.

Można za to znacznie bardziej mieszać w parametrach celowników.

22.05.2007
00:08
smile
[195]

Llordus [ exile ]

Witam.
Mam pytanko odnośnie gry.
Ma ktoś może rozpiskę, jak odpowiadać na pytania podczas kreowania postaci, żeby podnieść zamierzone współczynniki? :)

22.05.2007
01:27
[196]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Llordus

Czesciowo tak:

- 4, 3, 4, 3, 1, 5, 5, 3, 4. (White Tiger recon soldier)
- 4, 3, 6, 3, 3, 2, 4, 2, 3 faction (my inteligent sniper, lot of points)

Link do pelnych tabel:Info zaczerpniete ze Strategy First.


Tak jak mowil Thorvik - zmodyfikowalem sobie plik itemlevels.ini nastepujaco: co bardzie ciekawe spluwy wrzucilem na CGL 6, a to drugie pole np. na 90. Nie mialem czasu przetestowac, obczaje i sie wypowiem czy sklepy sie wypelnily:-).

22.05.2007
09:36
[197]

dudek101 [ redneck ]

llordus -> w ktoryms z poprzednich watkow pojawily sie takie tabelki (ale cos ich nie widze teraz)

22.05.2007
09:36
[198]

dudek101 [ redneck ]

nastepny

22.05.2007
09:37
[199]

dudek101 [ redneck ]

nastepny ...

22.05.2007
09:38
[200]

dudek101 [ redneck ]

jeszcze jeden

22.05.2007
09:39
[201]

dudek101 [ redneck ]

i ostatni

22.05.2007
09:53
[202]

Long [ Generaďż˝ ]

Thorvik --> Też wcoraj rozgrzebałem ten plik i jedyne co mnie zastanowiło to paramatr "Type: collimator". Wynikało by z tego, że gdzieś ukrywa się definicja tego typu i jej wpływ na mechanikę strzału. Ale w żadnym innym pliku tego nie znalazłem.

Inna sprawa: niech mi ktoś mądry wyjaśni zasady użytkowania w tej grze karabinów maszynowych. Wpadł mi w łapki RPK-74M, strzela z niego Ali (broń ciężka: 77) i trafia coś raz na ruski rok, z małego dystansu i po rozpaczliwie długim celowaniu :( Sytuacja nieco frustrująca, bo potencjalnie bardzo groźna broń jest jakby bezużyteczna...

EDIT: Powyższe tabele są chyba mało wiarygodne. W pliku Test.ini po rozkodowaniu można obejrzeć wszystkie modyfikatory i trochę inaczej to wygląda.

22.05.2007
09:58
[203]

dudek101 [ redneck ]

long -> karabiny maszynowe traktuj jako broni wsparcia, najlepiej sprawdzaja sie przy zasypywaniu przeciwnikow seriami, to ze celnosc takiego ostrzalu jest marginalna ma w tym przypadku mniejsze znaczenie od wplywu ostrzalu na zachowanie przeciwnikow:
1. kryja sie, wycofuja przez co np. snajper lub zwykly strzelec ma czas na wymierzenie i oddanie zabojczego strzalu
2. zwroc uwage ze jak kolo twojego najemnika zaczna swistac kule to rosnie mu poziom adrenaliny (tym szybciej im mniejsze jest doswiadczenie) to samo jest z przeciwnikami sterowanymi przez komputer, im dluzej ich ostrzeliwujesz tym mniej celnie oni strzelaja

22.05.2007
10:42
[204]

Long [ Generaďż˝ ]

Czyli z kiepską celnością muszę się pogodzić... OK, jedźmy dalej: wyczytałem gdzieś, że można KMowi wyznaczyć sektor ostrzału zamiast celu lub punktu - jak to zrobić?

22.05.2007
11:31
[205]

dudek101 [ redneck ]

chyba alt musisz wcisnac i zaznaczyc

22.05.2007
11:56
[206]

BazylPluszak [ Chor��y ]

@ Long

wciśnięcie alt powoduje tylko że najemnik nie przerywa ostrzału aż do wyeliminowania celu. Aby ostrzelać obszar należy przytrzymać LPM i przeciągnąć myszą (przy kursorze w trybie celowania), powinna pojawić się czerwona kreska, jej długość oznacza obszar, który najemnik ma "pokryć" ogniem

22.05.2007
12:10
[207]

dudek101 [ redneck ]

ano faktycznie, alt robi co innego, jednak wydaje mi sie ze samo przytrzymanie klawisza myszy przy zaznaczaniu celu nie wystarczy - moze ctrl ?

[edit]
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=5383075&PAGE=0&N=
post 44 - jednak nie trzeba nic wiecej - cos mi sie pomerdalo
[/edit]

22.05.2007
12:25
[208]

BazylPluszak [ Chor��y ]

dudek101

ctrl wymusza walkę wręcz, a jak jesteśmy przy klawiszach to pragnę zwrócić uwagę na "a" - nie tylko pokazuje odległość ale także gdy najedziemy na jakiś neutralny cel wymusza atak strzelecki bardzo przydatne gdy chcemy zaatakować "neutralnego", który bezczelnie się przemieszcza.

22.05.2007
12:36
[209]

dudek101 [ redneck ]

przyznaje sie do bledu, wlasnie ponownie zainstalowalem sobie E5 i najwyrazniej troche rzeczy wylecialo mi z glowy ;)

22.05.2007
13:05
[210]

Long [ Generaďż˝ ]

OK, kupię parę skrzyń amunicji i wypróbuję RKM w roli sikawki. Zastanawiam się tylko nad wymianą w roli operatora KM Alego (77) na Kojota (92). Ali jest bardziej uniwersalny, ale utrzymanie Alego, Gunnera i Kojota nawet przy łatwej kasie będzie trudne (prawie 60K za 21 dni)...

22.05.2007
13:19
[211]

dudek101 [ redneck ]

long -> nie musisz od razu targac calej skrzyni :) krotkie serie tez sie sprawdzaja, pamietaj ze przy dlugich bron przegrzewa sie i o ile nie masz zapasowej lufy mozesz miec problem :)

22.05.2007
14:37
smile
[212]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

Odpowiedz od "Cenegi" w sprawie "7,62" i patronatu medialnego:

" Witam Panie Arturze

Przykro mi, ale gra "7,62" nie zostanie wydana w Polsce. Jest ona
przeznaczona jedynie na rynek rosyjski i nie zanosi się, żeby w
najbliższym
czasie (lub w ogóle) zostałą wydana na zachodzie.

Pozdrawiam,

--

"Krooger" | Specjalista ds. Marki
"

22.05.2007
16:39
[213]

Flyby [ Outsider ]

..to jest zła wiadomość ..i sformułowanie ciekawe "przeznaczona jedynie na rynek rosyjski" ..Nasuwają sie pytania ..w jakiej mierze jest to decyzja jej twórców i producentów? ..Wystarczający rynek własny oraz zarobki? ..Inne przyczyny?
..i tak obserwując gry wydawane przez CDA można odnieść wrażenie że to pismo eksploatuje z przyjemnością rynek gier rosyjskich ..to samo dotąd można było powiedzieć o Cenedze ..Dotąd

22.05.2007
17:14
smile
[214]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Flyby

Sposob sformuowania odpowiedzi przez Kroogera zamyka temat. Jezeli zadam "Cenedze" takie pytania jakie ty zadajesz (skadinad dobre), to jestem przekonany ze nie otrzymam odpowiedzi.

Zeby bylo smieszniej podzielilem sie z moja frustracja na forum Apeironu. Odpowiedz jaka otrzymalem jest cokolwiek ciekawa:-):Co zrobie dalej?:
1. Popytam jeszcze na tym forum .
2. Odpowiem Kroogerowi cytatem i linkiem do wypowiedzi szefa Apeironu, czyli Pana Ivashkina.
3. Ewentualnie uderze do samego "1C".

I'm f*cking pissed of!%^&#@!&*!#[email protected][email protected]#$%@#%[email protected]#

Tyle grzebania sie zeby dostac taka odpowiedz. WTF???!!!


22.05.2007
17:29
[215]

Flyby [ Outsider ]

..tak, jak najbardziej, niesfiec ..prześlij Cenedze wypowiedzi z Apeironu ..
..Być może ma Cenega obstrukcje typu "handlowego" ale i wtedy nie zbywa się klientów zdankiem "przeznaczona jedynie na rynek rosyjski" ;)
..Dodałbym tutaj jeszcze parę komentarzy tyle że one nie uciekną - póki co, wstrzymam się ;)

22.05.2007
21:13
[216]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

Hehe, Ivaskin poprosił mnie żebym mu sforwardował naszego maila do "Cenegi" i odpowiedź na niego. Tak zrobiłem. Nie wiem jakie ten człowiek ma koneksje w "1C" i "Cenedze" i po co chciał tego maila (przecież jest po polsku), ale jestem ciekaw co z tego wyniknie;-).

22.05.2007
21:35
[217]

Llordus [ exile ]

niesfiec, dudek --> dzieki.

Long --> test.ini? zajrzalem - wynika z niego, ze pytania licza sie od czwartego dopiero. Ciekawe :)

23.05.2007
09:39
[218]

Long [ Generaďż˝ ]

Llordus --> O ile pamiętam, pierwsze pytania wpływają na współczynniki podstawowe postaci, a następne na umiejętności.

23.05.2007
09:44
[219]

Llordus [ exile ]

Long --> prawde mowiac, skorzystalem z tego "wzoru" podanego przez niesfieca, na inteligentnego snajpera :) Faktycznie z inteligencja na poziomie 100 najemnik uczy sie sprawnie. Wzrost umiejetnosci strzelania mialem juz po pierwszej potyczce z 3 zbirami. Dzisiaj wieczorkiem, jak dobrze pojdzie, wyczyszcze zabudowania w pierwszej lokacji - jako zadanie od tego czlowieka, ktorego spotyka sie na samym poczatku :)

Moze udzielicie jakichs wskazowek poczatkujacemu? Gdzie na poczatku sie udac, z kim pogadac, moze mozna cos ciekawego znalezc pod przyslowiowym kamieniem? :)

23.05.2007
10:41
[220]

dudek101 [ redneck ]

llordus -> na stonce brigadee5.com masz mapki z zaznaczonymi miejscami gdzie co pewien czas pojawiaja sie przedmioty, w siedzibie przemytnikow znajdziesz katalog broni - majac go w ekwipunku dostajesz rabat w sklepach, a z kim gadac ? z kazdym :)

23.05.2007
11:07
smile
[221]

Stitch001 [ Witcher ]

Początki jak wiadomo są trudne, moja teraźniejsza ekipa, zbieram kasę i fanty na lepsiejsze doposażenie.

23.05.2007
13:37
[222]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Llordus

Wiem że to nudne ale polecałbym ci przestudiować wątki poświęcone "Brydzi", znajduje się tu mnóstwo ciekawych informacji.

Na początku jak sądzę będziesz głównie zajmował się przesyłkami. Dlatego uważaj na celnika z Porto-Torro, coś nadal się kopie z tymi misjami, nie wykonuj misji z winami (nie znajdziesz ich), no chyba że chce ci się grzebać w jakimś .ini.

Co do misji ze księdzem i spowiedzią miłej pani proponowałbym zaczekać dość długo i wykonać ją nieco później (co może zwiększyć prawdopodobieństwo otrzymania nowej broni).

spoiler start

Możesz też uwolnić szamana i zdobyć namiary na piramidy gdzie znajdziesz dość cenną rzecz, ale proponowałbym wykonać misję później. No chyba że z jakiś względów naprawdę cierpisz na brak gotówki.

spoiler stop


Tak jak mówi Dudek 101, proponuję korzystać z wymienionej strony internetowej, znajduje się tam naprawdę ilość potrzebnych informacji (podobnie jak na forum Strategy First).

Na koniec najważniejsza rada: sejwuj tak często jak się da:-).

Może się kiedyś zbiorę w sobie i napiszę pełny poradnik....

23.05.2007
13:42
[223]

Llordus [ exile ]

niesfiec --> hmm, czy nie wykonanie jednej misji blokuje otrzymywanie następnych od danej postaci? I czy oprócz tego ma ewentualnie jakieś inne implikacje na rozgrywkę?

23.05.2007
13:53
[224]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

Jeżeli nie wykonasz misji związanej z głównym wątkiem gry - wtedy tak, blokuje to możliwość zakończenia gry. Oczywiście chodzi tu o Twojego pracodawcę (Generał lub Prezydent lub Rico Reyes i ich asystenci), którego zawsze możesz zmienić.

Jeżeli natomiast nie wykonasz misji dla jakiegoś zwykłego NPCa (czyli wszyscy opróćz wymienionych) to z tego co mi wiadomo może dostaniesz w dół po charyźmie, a NPC powinien dać ci po jakimś czasie nowe zadanie. Co nie zmienia faktu że przed każdym zapytaniem się "jak leci" powinno się dokonywać na wszelki wypadek szybkiego sejwa. Czasem zdarza się po prostu tak że konkretne zadanko może ci nie leżeć (bo np. gość któremu masz doręczyć przesyłkę mieszka na wrogim terenie). Generalnie polecałbym jednak wykonywanie prawidłowo misji pobocznych. Zawsze dostaniesz doświadczenie i większą kaskę z łupów.

Implikacji jak mówisz wpływających na rozgrywkę jest dużo:-), zależy o co dokładnie pytasz:-).

Na koniec rzecz podstawowa: koniecznie graj w spaczowaną i poprawioną wersję "Brydzi". Poprawka do pacza jest do pobrania w poprzednim wątku.

23.05.2007
13:58
[225]

Llordus [ exile ]

niesfiec --> zainstalowalem patcha, ktorego podal Ryslaw w tym watku, na samym poczatku. Mam nadzieje, ze to nie jest problem?
Misje oczywiscie bede starac sie robic dobrze, natomiast pytam pod katem zabugowania gry - na ile moze mi to utrudnic/uniemozliwic skonczenie.
No i jeszcze jedno - sa wyrazne roznice w grze ze wzgledu na przynaleznosc do "frakcji" wybranej podczas tworzenia postaci? Wybralem rebeliantow jesli dobrze pamietam :)

23.05.2007
14:04
[226]

dudek101 [ redneck ]

llordus -> frakcja jaka wybierzesz na poczatku nie oznacza ze z dana frakcja bedziesz wspolpracowal juz do konca gry, ma to tylko wplyw na pierwsza misje (a wlasciwie na osobe do ktorej teoretycznie powinienes sie zglosic po nia)
na poczatku rozgrywki zwykle wszyscy 'oficjalni przedstawiciele' frakcji beda zlecac zadania, dopiero po wykonaniu czesci zlecen niektorzy moga juz nie chciec z toba gadac - szczegolnie jesli misje jakie wykonywales szkodzily tej frakcji

23.05.2007
14:13
[227]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Llordus

Jeżeli najpierw zainstalowałeś patcha ze strony Cenegi a potem poprawkę od Ryslawa to ok.

Snols zakończył grę będąc po stronie NDFu, ja też wykonałem chyba już 3/4 misji z głównego wątku, gram po stronie rebeliantów i nic nie wskazuje na to że coś miałoby mi przeszkodzić. Bugów i baboli jest nadal mnóstwo, ale nie uniemożliwiają one ukończenia gry (tak mi przynajmniej wydaje).

Przed patchem 1.13 wybór frakcji decydował właściwie o tym czy człowiek rwał sobie włosy wraz z płatami skóry z wściekłości, czy dało się jako tako grać. W spaczowanej wersji wybór frakcji nie powinien mieć żadnego znaczenia w kwestii możliwośći ukończenia gry. Ma to znaczenie jedynie w poziomie trudności (paradoksalnie teraz wybierając rebieliantów gra mi się zdecydowanie łatwiej niż kiedyś wybierając NDF). Zdania o poziomie trudności zależnie od wyboru frakcji są podzielone, ale rebelianci są gdzieś "pośrodku".

23.05.2007
14:18
[228]

dudek101 [ redneck ]

niesfiec -> powaznie trzeba instalowac oba patche ? nie instalowalem oficjalnego patcha tylko od razu pojechalem z tym od ryslawa - beda z tym problemy ?

23.05.2007
14:20
[229]

Llordus [ exile ]

niesfiec --> Nie. Zainstalowalem gre, a nastepnie patcha podanego przez Ryslawa. Uznalem, ze skoro jest "nowszy" to zawiera w sobie to co oficjalny patch ze strony cenegi. Szczesciem na razie wiele w grze nie zdzialalem - jedna potyczka i przygotowanie do oczyszczenia gospodarstwa.

23.05.2007
14:23
[230]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@dudek 101

Wlasciwie to sam nie wiem, dobre pytanie. Patch w wersji oryginalnej, tej na stronie Cenegi jest (był) większy niż ten od Ryslawa. To raz, dwa że poprawka do pacza pojawiła się po naszych zgłoszeniech co do problemów z grą. Czyli plik dostępny tu na stronie powinien być jedynie nakładką poprawiającą parę rzeczy do oryginalnego pliku w wersji 1.13.

Oczywiście mogę się mylić i do prawidłowego grania może wystarczyć tylko ta "poprawka", ale pewności nie mam.

23.05.2007
14:30
[231]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

Sprawdziłem i widzę że patch i "poprawka" ważą prawie tyle samo, więc nie powinno być problemów.

Nikt nie pytał wtedy czy można grać tylko na "poprawce" bo i tak wszyscy zainstalowali najpierw oryginalny patch.

23.05.2007
14:36
[232]

Llordus [ exile ]

hmmm :) trzeba bedzie to wieczorem sprawdzic. szkoda byloby zaczac gre i w polowie dowiedziec sie ze jednak cos nie dziala jak trzeba. dzieki za info

23.05.2007
17:05
[233]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

Ja jestem tylko ostrożny, najprawdopodobniej wszystko będzie działać git tylko z "poprawką".

23.05.2007
18:14
[234]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

Oto jaką informację otrzymałem od Pana Ivashkina w sprawie wydania "7,62" poza granicami Rosji:

" Ok, the official information is:

There is no Polish, European or other non-Russian publisher for 7.62 at the moment. So it cannot be said for sure, whether the game will be published outside Russia or not. There's no reason to worry, because it's a common situation for the title-under-development. As soon as the game is released in Russia, we might expect fresh news.
"

23.05.2007
18:51
[235]

Snols [ Chor��y ]

Co to patcha: instalowałem tylko wersje od Rysława i w wszystko gra i buczy.

Gen. i rebelianci coraz lepiej radzą sobie w Palinero...

A znacie może date wydania 7.62 w CCCP? Może zdążę nauczyć się języka.

23.05.2007
19:04
smile
[236]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Snols

Według Absolute Games nadal jest to maj 2007, ale ja bardziej stawiałbym na lipiec, może wrzesień;-).

Styknie ci czasu na naukę, przetłumaczyłbyś od razu?;-).

23.05.2007
19:21
[237]

Llordus [ exile ]

Chcialem zobaczyc roznice zawartosci obu patchy. Niestety patch przy instalacji sprawdza sobie tylko wiadome rzeczy, w zwiazku z tym nie mam mozliwosci wypakowac i porownac z tym co dal pozniej Ryslaw. Niemniej patch drugi jest wiekszy niz pierwszy, jesli idzie o wielkosc pliku, wiec najprawdopodobniej powinien wystarczyc do poprawnej gry.

23.05.2007
19:44
smile
[238]

Flyby [ Outsider ]

..pewnie najgorsze w rosyjskim to "bukwy" ..może i dałbym radę grać ..wolę raczej być dobrej myśli i liczyć że znajdzie się jakiś wydawca na Zachodzie ;) ..prędzej czy poźniej
..a na Cenegę jestem zły za nieuprzedzenie (na pudełku z grą) za jakieś zabezpieczenia ingerujące w system ..pewnie to jakaś odmiana Starforca ..piszę o "Age of Pirates" ..odinstalowałem grę i jestem stratny na 29 zł.

23.05.2007
20:23
[239]

Llordus [ exile ]

Jeszcze jedno pytanko jesli mozna :) Czy kazde zadanie, ktore ma okreslony termin, posiada odpowiednia informacje w dzienniku? Bo dostalem zadanie na przyniesienie bankierowi czegos, co jest w innym miescie. I nie wiem czy mam na to dowolnie dlugi czas, czy musze sie jakos spieszyc?

23.05.2007
20:28
[240]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Llordus

Generalnie raczej ufałbym informacji zawartej w dzienniku. Jeżeli NPC "nie mówi" ci nic o czasie realizacji zlecenia, a w dzienniku też nie ma informacji o ograniczeniu czasowym to znaczy że nie ma się czego obawiać i możesz wykonać zadanie w dowolnie długim czasie.
W 95% takich przypadków będzie ok, jednak biorąc pod uwagę stopień zabugowania proponuję ci zawsze sejwować.

23.05.2007
20:32
smile
[241]

Flyby [ Outsider ]

..i sprawdzać wiadomości w dzienniku prawym klawiszem ..czasami są informacje dodatkowe..

23.05.2007
22:23
[242]

Llordus [ exile ]

Hmm, moj glowny najemnik jest kobieta :) Podczas tworzenia postaci pytania byly zadawane we wlasciwej osobie, z wlasciwymi koncowkami i wlasciwym kontekstem. W trakcie gry NPC zwracaja sie do najemnika, jak do faceta. Ta gra tak ma, czy cos sie skopalo? :)

23.05.2007
23:48
[243]

Snols [ Chor��y ]

Da, kamanidir Niesfiec

24.05.2007
01:12
smile
[244]

Flyby [ Outsider ]

..nie tylko ta gra ma tak ..często gram kobiecymi postaciami i nieprawidłowe zwroty można przyuważyc w wielu grach ..w wypadku Brygady jest to chwilami zabawne bo taka Wera ma kwestie romansowe ..ale wszystko można wytłumaczyć jak się ma dobrą wolę i trochę wyobraźni ;)

24.05.2007
01:47
smile
[245]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Flyby

Hehe:-).

Podobno w "7,62" kwestia seksu ma być rozwiązana bardziej dosłownie (vide "Gothic 2"?).spoiler start


Pamiętacie ten śmieszny obrazek i fajne dźwięki jak się korzystało z usług pani w burdelu?. Pytanie jak jest jak się gra kobietą-najemnikiem, łehehe:-D


spoiler stopUff, właśnie skończyłem pisać następną z kolei (!) reckę do "Brydzi", tym razem na potrzeby wspominajej strony poświęconej "Brydzi" i "7,62".

24.05.2007
14:18
smile
[246]

Flyby [ Outsider ]

..niesfiec,

spoiler start
..w takim Neverwinter odsyłają moją panienkę do chłopa (jakby nie mogła miec innych gustow) ..gdzie indziej sypią się kwestie o braku obsługi i nie wygłupianiu się ..Najlepiej było to rozwiązane w Fallout 2, gdzie płeć nie miała znaczenia w tych sprawach i można było wybierać między matką a synem ;)
spoiler stop

24.05.2007
18:13
smile
[247]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Flyby

Hehe

spoiler start


W jedynce?. Hehe, dobre. A co do Fallouta to przypominam sobie tylko burdello i chyba ślub można było wziąć?:-). Hehehe, mało brakuje do tego żeby do wyboru była Brahmina, albo Deathclaw jakiś. Mutatofilia??:-D. A tak w ogóle to czemu my spoilerujemy?. Łapie się pod +18?


spoiler stop

24.05.2007
19:33
smile
[248]

Flyby [ Outsider ]

..sam zacząłeś niesfiec z tym spoilerem to pomyślałem że może taki delikatny jesteś

24.05.2007
19:42
[249]

Llordus [ exile ]

na taktykazone.pl znalazlem w download pliki ze statystykami broni. Nigdzie jednak nie widze opcji zapisu na dysk.
Moge go tylko ocenic lub wyslac znajomemu info ze taki plik istnieje. :( Jakies rozwiazanie na ten problem? :)

24.05.2007
20:06
smile
[250]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Flyby

Hehee. Aż taki delikutaśny nie jestem. Bardziej chodziło tu o kolegę Llordusa i innych nowych "najmników". Psuć im taką zabawę?. Kolega udaje się do burdello, zamawia sobie miłą panią (a głośniki na full), aż tu nagle słychać "ohhh,ohhhhh, ohhhhhhhhh!!!":-D. Reakcja mamy - bezcenna:-).

@Llordus

Żeby pobrać plik musisz się zarejstrować i zalogować. A potem---------------->

Nie powinno być problemu:-).

24.05.2007
20:12
[251]

Llordus [ exile ]

niesfiec --> rejestrowac tylko po to by pobrac 1 maly pliczek?? bleee, w zyciu bym nie wpadl :(

Btw - moja mama nie musisz sie przejmowac - jesli juz, to kilkuletnia corka, niemniej zwykle kiedy mam czas na chwile gry, to ta juz spi, wiec tez nie powinno byc problemu ;P

24.05.2007
20:18
smile
[252]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Llordus

Też nie uważam żeby pomysł z downloadem był fortunny. Nie jesteś pierwszą osobą która na to narzeka. No ale adminem jest Ravender:-P.

Córeczka do tatusia (na dźwięki dochodzące z gry): Tatusiu, ty znowu z mamusią?.
Tato: Nie, córeczko. Zdobywam Palinero,śpij.

:-)

Sorki wiem że to kiepskie, ale nie mogłem się powstrzymać:-).

P.S. Poza tym zawsze są słuchawki:-).

24.05.2007
20:33
[253]

Llordus [ exile ]

Też nie uważam żeby pomysł z downloadem był fortunny. Nie jesteś pierwszą osobą która na to narzeka.

To dobrze, juz sie balem ze to ze mna cos nie tak jest :) Swoja droga - jakis czas temu wyslalem "reprymende" do tfurcow stalkera - wypuscili patche i dali linki do serwisu z plikami, na ktorym trzeba bylo sie rejestrowac. Jakos nie widzi mi sie taka idea, bo juz i tak uwazam, ze zbyt wiele miejsc w sieci ma "moje" konta, do ktorych trzeba pamietac namiary. No ale trudno - jak sie nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma.


Córeczka do tatusia (na dźwięki dochodzące z gry): Tatusiu, ty znowu z mamusią?.
Tato: Nie, córeczko. Zdobywam Palinero,śpij.


Jeszcze nie jest na tyle duza, zebym ja uswiadamial w temacie :) Ale zwazywszy, ze chodzi do przedszkola, to cholera jedna wie, czego ja rowiesnicy ucza.

Sorki wiem że to kiepskie, ale nie mogłem się powstrzymać:-).
spoko :)

24.05.2007
22:57
[254]

Snols [ Chor��y ]

Co o tym sądzicie? Wydaje mi się że amunicja trochę słaba. Brać czy nie brać?

24.05.2007
23:25
[255]

Snols [ Chor��y ]

Mając do wyboru: Wal'a, Grozę01, M16a3, G36, Steyer Aug A2Sr co byście wybrali dla szturmowca?
Ja skłaniam się ku G36 - dobry celownik (może też robić za pseudosnajperkę), można stosować różne akcesoria (tłumnik!), niska waga, w miarę dobry czas przygotowania, wystarczająca siła rażenia. Z drugiej strony w M16a3 mam porównywalne parametry i możliwość podpięcia kolimatora... Steyer, niespecjalnie uśmiecha mi się tachać walizę z modułami (to samo groza) i adaptować go do warunków w terenie, parametry, poza precyzją, słabsze.
Socjalistyczne uzbrojenie jakoś mnie nie kręci - pewno uraz po służbie wojskowej, chociaż wiele bym dał aby znów pogrzać w nocy z PK.

Co do parametru precyzja - czy jest to wyrażona w metrach 100% celność danej broni? Jeśli tak to czy ślepy merc z samymi 0 też będzie trafiał?

24.05.2007
23:44
[256]

Snols [ Chor��y ]

Zdaje się że ktoś pragnął wintoreza...

25.05.2007
09:31
[257]

BazylPluszak [ Chor��y ]

@ Snols

Val, Aug oraz M16A3 mają ten plus, że można na nie założyć celowniki noktowizyjne, poza tym Val ma zintegrowany tłumik (wolniej się zuzywa i to zdecydowanie) i jest dość szybki,
M16 ma zasięg większy od Val i możliwość podpięcia granatnika ale tłumik się dość szybko zużywa.
AUG tylko w wersji PM ma tłumik ale wtedy jego zasięg jest nie zawielki, a tylko wersja KM prezentuje się ciekawie, ja jakoś nie lubie tej broni.
GROZĄ chwilke sobie pograłem i mam mieszane uczucia. Jest to dobra broń ale spodziewałem się czegoś lepszego. Wersji z tłumikiem nie spada wiele celność. Można strzelać do 100 m. pozycja strzelca nie ma większego wpływu na przecyzję strzału, dobrze się spisuje na małych odległościach przy czyszczeniu budynków, ale można na niego zmontować tylko lunetę (x4) i nic więcej
G36 plusem tej broni jest możliwość założenia magazynka od KM (100szt.) a minusem jest przymocowany na stałe celownik, chociaż z drugiej strony konstrukcja tej broni umożliwia strzelanie snajperskie lub zwykłe dokładne, tłumik zużywa się tak samo szybko jak w M16.

Podsumowując kazda z tych broni spełni swoje zadanie (no może z wyjątkiem AUG`a), a jak dla mnie to najlepszym wyborem dla szturmowca jest AEK, F2000 lub AKMN.

Ps. Oceniałem uzbrojenie pod kątem walk w nocy (od momentu gdy dostałem w swoje łapki pierwszy noktowizor inaczej nie gram)
PS.2. Val ma CGL11 więc w sklepach go nie znajdziesz, GROZA ma CGL9 w sklepach też nie jest dostępna( Chyba, że zainstalujesz MGmod lub zmodyfikujesz pliczek). Pozostałe z przez ciebie podanych można spokojnie kupić lub zdobyć na wrogu

25.05.2007
09:43
smile
[258]

Stitch001 [ Witcher ]

Bazyl a ja czekam na jakieś noktowizorki.
W JA_2 to była zawsze moja taktyka przy czyszczeniu miast, tzn. nocny atak i zdejmowanie wrogów, obsadzenie wszystkich kluczowych miejsc, rzut granatu na środek skrzyżowania lub dobrze widoczne prze moich najemników miejsce i odstrzeliwanie owiecek idących (na rzeź) sprawdzić co siem dzieje.

25.05.2007
10:13
[259]

BazylPluszak [ Chor��y ]

@ Stitch001

Noktowizory hełmowe pojawiają się dopiero w okolicach poziomu CGL 8

25.05.2007
16:23
smile
[260]

Flyby [ Outsider ]

..Vala polecam tak jak FN2000, natomiast Vintoreza czy Grozy nie miałem ..ponieważ wygląda na to że na "7,62" poczekamy sobie długo być może zagram sobie jeszcze raz w Brygadę tym razem jako człek wrogo do rządu nastawiony ..Aktualnie będzie to odpowiadać moim obecnym nastrojom politycznym ;) ..Tylko szkoda że nie mogę uzupełnić rządu w Palimero o parę sylwetek - celów ;)

25.05.2007
19:11
[261]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Snols

Ja zdecydowanie wybrałbym M16 A3. Dobre parametry, mnóstwo dodatkowych pierdół (granatnik, celownik dzienny, noktowizyjny, dwójnóg, tłumik i najważniejsza czyli zabójcza strzelba podlufowa Masterkey!).

Nie wybrałbym AUGa i G36, mało sprzętu dodatkowego, choć klamki porządne. W przypadku Wal'a i Wss'a zdania nie mam. Owszem mam słabość do rosyjskich konstrukcji (mniej do radzieckich). Cholernie ciekawi mnie ciężka, poddźwiękowa amunicja 9X39 mm i jej skuteczność (mimo energii kinetycznej 600 J). Jedno jest pewne, na bliską odległość każda kamizelka kuloodporna powinna pęknąć:-).

Co do parametru precyzja - czy jest to wyrażona w metrach 100% celność danej broni? Jeśli tak to czy ślepy merc z samymi 0 też będzie trafiał?

Najprawdopodobniej tak, ale na ten czynnik wpływa na pewno celność samego merca. Najemnik z celnością rzędu "0" powienien umieć postrzelić się co najwyżej w stopę. Jaki jest dokładny algorytm nie wiem. Trzeba by było pogrzebać znowu w jakimś ini, pozmieniać parametry i wtedy by się okazało. Pewnie ktoś to opisał na Strategy First, jak znajdę chwilę czasu to poszukam.

25.05.2007
23:24
[262]

Llordus [ exile ]

Czy w santa rosa jest bankier jakis? Uzbieralem z 10 kart i nie mam gdzie ich zrealizowac :( Bank stoi, ale bankiera niet.
I jeszcze jedno - jak mam wiecej niz jedna karte - to bankier realizuje wyplate za wszystkie, czy lepiej po jednej mu dawac?


I pytanie - warto brac na poczatku zadanie od adiutanta tormensa? Zadanie nie wydaje sie niby skomplikowane, aczkolwiek ja ciagle laze tylko moja postacia i staram sie uciulac na ekwipunek i znalezc jakas fajniejsza giwerke. Obecnie mam glocka i uzi - boje sie, ze 1 osoba z takim ekwipunkiem tego zadania moze nie zrealizowac.

26.05.2007
01:02
[263]

Snols [ Chor��y ]

Mój wybór padł na M16a3.

@Llordus
W Santa Rosa jest bankier, tylko trzeba go najpierw uwolnić. Tę misje zleci Ci barman w Santa Rosa Rancho

spoiler start

Bankiera trzyma pod muszką 1 gangster na tej samej mapie za zabudowaniami po lewej (chyba).
Po odbiciu do barmana i do banku.

spoiler stop


Musisz też mieć odpowiedni CGL do tej misji

Radzę też kogoś niedrogiego zatrudnić (ideał to Czarodziej, patrz tekst o najemnikach Bazyla) - przyda się do noszenia sprzętu, a i w walce pomoże...

26.05.2007
01:53
[264]

Llordus [ exile ]

No, na razie nie wzialem misji od adiutanta.
Za to wzialem od barmana na dostarczenie do SanMiguel przesylki. W samym SanMiguel dostalem nastepna przesykle dla kogos w rezydencji.
No i jak tam wlazlem, to sie okazalo, ze niebiescy do mnie strzelaja. W zwiazku z tym wlazlem zarazem w dobrym i zlym punkcie mapy :)
W zlym - bo niestety osoba docelowa jest przy zupelnie innym wejsciu niz jestem.
W dobrym - bo miejsce jest calkiem ciekawe do samotnej obrony przed watahami wrogow. Tylko jakos tak na AI kompa jestem zly - nie powinienem miec najmniejszych szans w tym starciu - granatami powinni mnie zarzucic. A tu lipa - gosciu za gosciem podlaza pod lufe mojego Ingrama. Skonczy sie na tym, ze skasuje ze 20-30 kredytowek, ze 2 spluwki i sie stamtad zmyje po dostarczeniu przesylki - o ile klient bedzie chetny do rozmowy ;)

edit - zrzut z sytuacja taktyczna :)

26.05.2007
12:27
smile
[265]

Flyby [ Outsider ]

.."nie narzekaj" Llordus ;) ..gra potrafi sprawiać pod tym względem "niespodzianki" ..chodzi oczywiście o niespodzianki taktyczne ..Bywa niezłe "zaskoczenie" bo inaczej komu by się chciało w to grać ..w opcjach dodatkowo mozesz "wyostrzyć" warunki kampanii ..Gra sprawdza się szczegolnie w formie kierowania małą, dobraną drużyną ..To jej główny walor ..No i broń ..ogromna przyjemność ;)

26.05.2007
12:55
smile
[266]

Stitch001 [ Witcher ]

Największe niespodzianki mogą się przytrafić jak masz włączone "krytyki", gdy nagle się okazuje, że twój najemnik dostał krytyka i zszedł, wtedy to tylko load pozostaje.

27.05.2007
13:53
[267]

Llordus [ exile ]

Flyby --> godzinna drzemka w kapieli natchnela mnie zrozumieniem problemu o ktorym pisze :) Ci goscie po prostu nie mogli obrzucic mnie granatami - zaden z nich takowego nie mial, jak sie okazalo. Wychodzi ten cholerny level scaling, jaki zrobiono w grze (a przynajmniej tak to wyglada w pierwszych chwilach gry). No zeby na mapie z rezydencja prezydenta nie znalazl sie jeden koles z granatem i porzadna spluwa ubrany w jakas kamizelke? Taka lokacja powinna byc trudno dostepna nawet dla calego teamu calkiem niezle wyszkolonych i wyposazonych zolnierzy. Pare innych chyba tez.

Nie zmienia to faktu, ze gra sie baardzo fajnie ;)

27.05.2007
16:27
[268]

Flyby [ Outsider ]

.pewnie tak Llordus ..grając poprzednio (bez patch'a) po jakimś czasie z racji bugów zrezygnowałem z poprawności fabuły i "czyścilem" mapę ..ponieważ upłynęło już sporo czasu grania, prezydencka posiadłość była broniona całkiem nieźle ;) ..były w akcji granaty i ciężki sprzęt oraz sporo snajperów ..To też wedle łatwo wykrywalnych schematów ale zabawa była ;) ..W ogóle "czyszczenie" rządowych sektorow było żmudne ze względu na szybko przerzucane posiłki.. To niby "dobra" strona gry, powalczyć zawsze można ;)

27.05.2007
17:14
[269]

Llordus [ exile ]

Flyby -- jest niezle :) Chyba wlasnie moj CGL skoczyl o 1 oczko w gore, czyli na 2. Skutkuje to tym, ze niedobitki niebieskich mundurkow zamiast lezc do domu jak krowy na rzez, otoczyli budynek i teraz mam niezla zagwozdke jak sie z niego wydostac :) Sporo sie musialem nakombinowac, zeby ubic kolejnego z nich, a i tak zbyt wiele mi to nie dalo :)
Ciekawym jak bedzie przy CGL = 10 :)

27.05.2007
20:32
[270]

Llordus [ exile ]

Czy ktos moglby uzupelnic liste najemnikow podana wyzej o orientacyjne lokalizacje ich znalezienia? :)
Dojrzalem w koncu do najecia kolejnego czlowieka (znaczy sie powinienem miec wkrotce dosc kasy - jakies 60 kart kredytowych mam do spieniezenia) + mam zdublowany ekwipunek w postaci Ingrama i Glocka (po ostatniej potyczce). Az sie prosi, by kogos najac :)


Swoja droga ostatnia potyczka byla naprawde dosc ciekawa :)
W jakims miasteczku w ciagu nocy zostalem zatakowany przez NDF. Rozejrzalem sie - nikogo nie widac. Wybralem wiec losowe wyjscie z obszaru i udalem sie w jego kierunku.
Wychodzac zza rogu ostatniego przed wyjsciem budynku natknalem sie na wrogi patrol :) Bylem pewien ze po mnie - ale na zimno przykucnalem, puscilem serie z Ingrama - jakies 20 pociskow, i szybko wskoczylem za rog. Tym sposobem polozylem ze 2-3 wrogow, oraz zostalem lekko ranny. Zanim pozostali do mnie doszli, zdazylem sie opatrzyc i przeladowac bron. Nastepnie obchodzac budynek dookola eliminowalem kolejnych wrogow. Ostatecznie ogrom fuksa ukazal sie po walce, kiedy znalazlem Ingrama - musial byc w posiadaniu jednej z pierwszych ofiar, bo nikt inny do mnie seriami nie strzelal.

27.05.2007
22:41
[271]

Flyby [ Outsider ]

..Llordus ..lokalizacja najemników jest losowa ..komunikaty o ich miejscach pobytu uruchamiają się w dzienniku po jakimś queście z Porto Torro do stolicy (od celnika) ..Spraw sobie samochód, kuśtykanie od miasta do miasta (czyli od baru do baru) to wolna przyjemność ..nie mówiąc o ładowności ..żal zostawiać w polu amunicję i sprzęt po wrogach ;)

28.05.2007
09:16
[272]

Llordus [ exile ]

Flyby --> latwo powiedziec, samochod :P mam dopiero 14k w gotowce. W koncu pojedyncza osoba malo moze nosic, a najlepsza stopa zwrotu to i tak z kart kredytowych jest.
Problem w tym, ze bankier w san miguel nie chce ze mna gadac, w santa-rosa jeszcze bankiera nie ma :) (podejrzewam jakis quest) i w zwiazku z tym musze popylac do porto torro, zeby te karty zrealizowac.

28.05.2007
11:23
[273]

BazylPluszak [ Chor��y ]

@ Llordus

Nie rozumiem dlaczego bankier w San Miguel nie chce brać kart kredytowych, może gadałeś z nim o niewłaściwej porze, banki i sklepy pracują od 9:00-21:00 lub się "zacią" w drodze do miejsca pracy, w takim przypadku spróbuj w inny dzień. A co do bankiera w Santa Rosa to

spoiler start
pogadaj z barmanem w lokacji z ranczem
spoiler stop
z resztą na ten temat było sporo pisane w tym wątku

28.05.2007
11:32
[274]

Llordus [ exile ]

BazylPluszak --> bylem w banku, czyli miejscu pracy. Zwracam uwage na godziny otwarcia :)
Koles po prostu cos tam bredzil, ze jestem zbyt podejrzany do robienia interesow. A quest na znalezienie bankiera w Santa Rosa wlasnie przyjalem :)

28.05.2007
11:44
[275]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Llordus
Podejrzewam że dla tego bankiera (San Miguel, Porto Torro) musisz wykonać najpierw misję. Po wykonaniu misji nie powinno być problemów z założeniem konta i wypłatą kapusty z kart kredytowych.

Nie wiem czy najlepszym rozwiązaniem na początku gry jest branie misji w których będziesz musiał odbijać wrogie sektory. Owszem, to zawsze więcej kapusty i wyższy CGL, ale zdarzyć że na przykład zabijesz jakiegoś ważnego NPCa bo będzie on "hostile"...

28.05.2007
13:07
[276]

Llordus [ exile ]

niesfiec --> generalnie staram sie nie brac misji na odbijanie. Ale jak sie okazalo, to poki co tylko na lokacji z prezydentem do mnie strzelaja, na pozostalych lokacjach miasta moge poruszac sie bezpiecznie. Skoro wiec przyjalem zadanie, a do jego realizacji musialem przejsc na sasiedni sektor miasta, to szkoda bylo cofac gre - uznalem, ze sprobuje to przejsc :) Ze przy okazji skoczyl CGL i kupe kasiory natrzepalem - to juz insza inszosc :)

Zastanawiam sie tylko, czy jak bym wyczyscil kompletnie "obstawe" prezydenta, to czy mialby dla mnie jakies fajne zadanko? Przyznam, ze nie probowalem takiego manewru, bo skupilem sie na pozostalych zleceniach :)

28.05.2007
14:20
[277]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Llordus

"Skoro wiec przyjalem zadanie, a do jego realizacji musialem przejsc na sasiedni sektor miasta, to szkoda bylo cofac gre - uznalem, ze sprobuje to przejsc :) "

W tej grze to ryzykowna strategia, taka "ruletka" zważywszy "logikę" i skrypty jakimi posługuje się gra może się różnie zakończyć.

28.05.2007
15:46
[278]

Llordus [ exile ]

niesfiec --> czy niespodziewany atak NDF-owcow na lotnisku na mnie, to efekt "ruletki" czy tez moze tego, ze zaczalem robic zadania dla adutanta generala, czy moze CGL=3 czy moze wszystkiego na raz? Zawiodlo mnie tam jedno z zadan dla przemytnikow, spodziewalem sie spacerku - bo juz kiedys tam bylem i nie bylo problemu.
A tu nagle musze jatke robic i przetrwac.
No i czy jesli stukne dowodce tego cyrku (wnioskujac po galowym mundurku) to czy wiele trace? Na poczatku deklarowalem sie jako zwolennik rebeliantow - moze to wplyw tego wyboru?

28.05.2007
17:07
[279]

Flyby [ Outsider ]

..w tej grze jest tak że jak ktoś robi się wrogiem to już tym wrogiem zostaje ;) ..pozorny spokój jest w przejętych, "wyczyszczonych" sektorach ..tworzy się nawet coś w rodzaju neutralnej miejscowej policji ..ale jeżeli wkroczą wrogo nastawione oddziały (po kolorze poznać) zabawa zaczyna się od początku ;) ..Praktycznie ciężko jest kombinować na własną rękę idąc drogą przynależności i questów - tym razem grając po stronie rządowych czasem "wyprzedzałem" linię questów - dało się grać ale traciłem quest ..Nie jestem tez pewny czy można tak postępować grając po innych "stronach" - podejrzewam że skrypty gry nie są zbyt elastyczne i może to się skończyć większą lub mniejszą katastrofą ;)

28.05.2007
17:26
[280]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Llordus

Każdy ma swój styl gry, ale odradzam taktykę a la "pożar buszu". Rozumiem że chcesz wszystko sprawdzić i brać misje od wszystkich stron. Tylko że to może (ale nie musi) prowadzić do nieprzewidzianych komplikacji. Na przykład misję oczyszczenia lotniska daje ci adiutant generała zdecydowanie później. Mój styl gry powodował że dane sektory "stawały się wrogie" tylko wtedy kiedy było to rzeczywiście konieczne. Zabijesz jakiegoś typa z którym związane jest późniejsze zadanie i co wtedy [(poza tym za każdym razem będziesz musiał odbijać dany sektor, trochę nudne nie?)] ?.

Odpowiadając na twoje pytanie dotyczące "dyrektora cyrku" - tak. Polecam ostrożność i rozwagę kwestii rozwalania NPCów i zdobywania sektorów. Proponuję grać "po sznurku" dla swojego pracodawcy na początku bez zbędnych ekstrawagancji.

Jeżeli znajdziesz czas to mimo wszystko polecam prześledzenie poprzednich wątków.

Biorąc pod uwagę specyfikę gry, polecam ostrożność. Jeżeli znajdziesz czas to polecam też przeczytanie wątków poświęconych "Brydzi".

28.05.2007
19:06
[281]

Llordus [ exile ]

niesfiec, Flyby --> wyglada na to, ze NDF beda juz moim wrogiem do samego konca, mojego lub ich :)
Moze troche przekombinowalem - pewnie wyjdzie w praniu za jakis czas. Niemniej wciaz staram sie robic zadania dla generala oraz dla przemytnikow. Przynajmniej poki sie da. Czasem biore tez cos dodatkowego, aczkolwiek przesylek nosic mi sie juz nie chce - monotonne to takie troche jest.

29.05.2007
15:54
smile
[282]

PaZur76 [ Gladiator ]

niesfiec/Lemur ---> Jeszcze Ci nie pogratulowałem udanej akcji z Removem. A trzeba. No to krótkimi, żołnierskimi słowami: dobra robota. Oczywiście wszelkie gratyfikacje za patronat Remova nad tłumaczeniem "7.62" idą z Twojej kieszeni, ma się rozumieć? ;-P Btw, a pisałem w którejś z poprzednich odsłon wątku żeby od razu do Remova uderzyć, zainteresować Brydzią na dobry początek, nawet mu grę sprezentować, to nikt nie poparł "wniosku", wszyscy chyba od razu uznali że to działanie nie ma szans powodzenia...

No to chłopaki, skoro na patronat Remova możemy liczyć to wypadałoby jeszcze zrobić wszystko co ze swojej strony możemy zrobić by "7.62" jednak trafiło w Polsce pod strzechy (jakby nie było niepowodzenie w tym drugim przypadku odbiera sens znakomitej akcji niesfieca z Removem). A póki co możemy jedynie starać się rozreklamować jak się da (jeszcze bardziej) Brydzię: jeśli jej sprzedaż pójdzie w górę (zainteresowanie gierką wzrośnie) to i może Cenega się złamie i wyda "7.62" w odpowiednim czasie (bo niby kto inny?). Na dobry początek proponuję aby wszyscy ci którzy wrócili do rozgrywki w Brygadzie, ewentualnie dopiero z nią wystartowali, zaczęli też zamieszczać tutaj porządne raporty ze swoich starć (Llordus, na Ciebie też liczę: jako stary CMowiec powinieneś mieć smykałkę do trzaskania AARów :-). (Edytowane) Obrazki jednak nie w pełni oddają miodność potyczek w Brydzi więc można by też (a w zasadzie przede wszystkim) kilka filmików z gameplaya wreszcie skręcić (Frapsem, GamCamem albo tym narzędziem z gry). Potem filmiki ew. pomontować choćby w Windows Movie Makerze, wrzucić na YouTube, a linki do nich tutaj.

Ja wracam do Brygady i jakieś swoje wiekopomne dzieła ;-) też postaram się nakręcić. [Zobaczymy jak długo uda mi się wytrwać w postanowieniu ;-).] Pierwsze moje filmiki niewcześnie się jednak ukażą pewnie bo najpierw muszę się dochrapać min. 4-osobowego fireteamu merców coby sensownie wypadali przed kamerą. Btw, pamiętacie jak to jest z dostępnością tego kbw SVU-A? Da się go kupić w sklepie, ew. zdobyć jako pobitewny fant w trakcie rozgrywki? Z tego co pamiętam ze swojej gry te parę miechów temu to niektórzy przeciwnicy dzierżyli w łapach SVU-A (z tym, że chyba w większości byli to NPC a odstrzeliwania tych wolałbym uniknąć). W sklepach zaś zdaje się, że nie widywałem tej "snajperki". Poza tym sam już miałem wtedy SVU-A i być może dlatego był on także dostępny na planszach. No więc - da się go zdobyć w boju/sklepie czy raczej lepiej "wylosować" go u księdza-lubieżnika? I dwa - ktoś się orientuje od jakiego CGLu ta pukawka jest dostępna?

P.S.:
Kto założy kolejną część?

29.05.2007
16:12
[283]

dudek101 [ redneck ]

pazur -> SVU pojawia sie pozniej w sklepach, co wiecej u mnie w okolicach cgl 8-9 wiekszosc przemytnikow w ich glownej lokacji targala te pukawki

29.05.2007
16:37
[284]

Llordus [ exile ]

PaZur76 --> Z brydzia jest jeden problem :) Trzeba sie do niej przekonac. Co dla konserwatywnego milosnika turowek (wyznacznikiem dla mnie sa odpowiedni ufo: eu i JA2 :) ) nie bylo to latwe. Zwlaszcza po spotkaniu z gniotem typu Ufo:Aftershock (do dzisiaj nie moge odzalowac tych 40 pln, ktore za ten crap zaplacilem w sklepie). Prawde mowiac, to brydzie kupilem praktycznie po tym, jak zostala wydana. Nawet zaczalem troche grac, ale szybko odpuscilem. Raz - ciezko mi sie bylo przestawic, dwa - mialem wtedy na glowie multum znacznie wazniejszych rzeczy, nie zwiazanych z rozrywka. Jednak ostatnio cos mnie zaczelo nachodzic na turowki taktyczne i wtedy przypomnialem sobie o brydzi. I z pewnosca juz nie zapomne ;)

Przede wszystkim - chyba jest to pierwsza gra tego typu, gdzie przeciwnik faktycznie stara sie flankowac. Czesto z udanym skutkiem. No i system wprowadzenia aktywnej pauzy - bardzo fajne rozwiazanie. I mimo wszystko podobaja mi sie niektore zachowania AI.
Podczas jednej z walk zabukowalem sie w budynku. Tyle ze npl przestal go w koncu atakowac, a caly otoczyl. Mialem wielkie problemy, zeby sie z niego wydostac :) Bo nawet jesli znalazlem jakies nieobstawione wyjscie, to za chwile musialem liczyc sie z atakiem z niewiadomej strony. Rewelka.
Albo podczas ostatniej nocnej walki na lotnisku. Przyatakowalem przy jednym wejsciu, pokrecilem sie przy jednym z budynkow, wycofalem i cichaczem do drugiego wejscia. Tam zaczela sie strzelanina. Po jakims czasie zza moich plecow wylazl taki jeden NDF i zaatakowal od tylu! Przelazl za mna mnostwo terenu. Pozniej w tej samej misji, w rejonie kontenerow - szedlem wzdluz jednego z nich, a tu zaatakowali mnie goscie z dwoch stron, prawie jednoczesnie :)
Trzeba przyznac, ze AI symuluje tez po swojej stronie cos a'la "covering fire". Napad bantydow, z 7 typkow na moje 2 kobitki (glowna postac i Deser). Ja schowany po obu stronach wielkiego kamlota, probuje sie ostrzeliwac i eliminowac poszczegolnych wrogow, co przy takiej przewadze trywialne nie jest jak sie ma tylko mp5. W pewnym momencie jeden z nich sie zerwal, podbiegl i rzucil ladnie granacik. Gdyby nie skala, to bylo by ciezko. Jak po wybuchu staralem sie wyjsc na poprzednie pozycje, to sie okazalo, ze wrog jest znacznie blizej i zrobilo sie niesamowicie goraco. :)

29.05.2007
17:25
smile
[285]

Flyby [ Outsider ]

..myślisz PaZur że każdy rodzi się żołnierzem ? ;) ..sam recenzowałeś gierkę piracką na którą nieopatrznie się nabrałem ..Ale to już nie Twoja wina ;) ..SVU As trafia się dosyć późno na planszach gdzie przemytnicy rajcują ..Wcześniej tylko na lubieżnika można liczyć (żmudne wybieranie) lub kasę na lotnisku (to samo;))
..Właśnie dzięki takim sytuacjom Llordus jakie opisujesz, trafiłem do tego wątku.. I tak "Silent Storm" wraz z "Sentinels" o wiele marniejszy jest w tym względzie a skrypty z niespodziankami ma sztywne i irytujące ;)

29.05.2007
18:37
[286]

Llordus [ exile ]

To ja mam takie pytanko.
Wlasnie przyuwazylem w jednym ze sklepow takie cudo: HK MP5PDW. Taka odmiana zwyklego mp5, tyle ze mniejsza, i ze skladana kolba. Po zlozeniu kolby cudenko jest tak male, ze miesci sie w miejscu pistoletu. I teraz pytanie :) Czy jest sens traktowac to jako "zamiennik" dla takiego glock-18C, ktory rowniez pozwala prowadzic ogien ciagly?
Z jednej strony mp5 jest nieco gorzej wywazony i ma blisko 2x dluzszy czas przygotowania, z drugiej strony pozwala zamontowac tlumik, do tego pojemnosc magazynka tez wieksza. Zakladam raczej sporadyczne uzycie tych pukawek, jako ostatecznosc na bliskim dystansie, gdy wyczerpie sie amunicja do czegos bardziej konkretnego (ewentualnie jak przyjdzie czyscic budynek a granatow braknie :) ). Niemniej sporadycznie czy nie - potrzebuje czegos, co pozwoli szybko i pewnie unieszkodliwic przeciwnika.

29.05.2007
18:41
[287]

DevNull [ Konsul ]

Llordus - taką empepiątkę nosił mój etatowy snajper w kaburze. Przydawała się bardzo podczas rozpierduch z bliska.

29.05.2007
18:49
smile
[288]

Flyby [ Outsider ]

..dopóki twarde wymogi pola walki nie przyniosą cięższych pancerzy - wtedy liczy się każdego gnata, magazynki i granaty ..pewnie że mozna latać nago ale szturmowcowi nie wypada ;) ..a tak można przeżyć nawet serię z bliska (prawie) ;)

29.05.2007
19:01
[289]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Pazur 76

Senk Ju, senk You ser, errrr Komandir;-). Wiesz byłoby z czego cieszyć michę gdyby cała akcja zaskutkowała wydaniem gry powiedzmy w połowie lipca (tego roku), z fajną instrukcją, dobrym tłumaczeniem i stickerem "Broni & Amunicji" na okładce. Nie zapominajmy że to ty jesteś pomysłodawcą współpracy Remova i "Cenegi". Szkoda że nie udało się za pierwszym i za drugim razem. Do trzech razy sztuka...(?).

@Llordus

Pistolet maszynowy MP5PDW to wręcz fenomenalny sprzęcior. Przez bardzo długi czas w grze nie znajdziesz lepszej broni w tej klasie (chyba tylko P-90 go przewyższa). Zgodnie z prawdziwym przeznaczeniem ten peem sprawdza sie dobrze na odleglosciach ~25 m. W rękach dobrego strzelca bron ta wyposażona w celownik optyczny może byc użyta na 50 do 80 m (oczywiscie juz z mniejsza skutecznoscia).

Co do zamiennosci MP5PDW i Glocka 18C to o takiej mowic nie mozna. Te bronie reprezentuja rozne klasy broni palnej. Glock 18 C to osobista bron boczna "ostatniej szansy" jak kazdy pistolet czy rewolwer. Z ta roznica ze strzela seriami co na bliskie odlegosci zwieksza sile ognia, jednak nadal pozostaje on tylko dosc kuriozalnym pistoletem (jak APS Stieczkin, V-70, Beretta 93r itp). Ze wzgledu krotka lufe, budowe i mala mase bron tego typu jest niestabilna i niecelna w ogniu ciaglym dlatego nie moze konkurowac wlasciwie z zadnym peemem z prawdziwego zdazenia.

MP5PDW ma bardzo dobre parametry i na poczatku, a nawet na dalszym etapie gry sprawdza sie swietnie. Pozniej skutecznosc i sens uzycia znacznie spadaja ze wzgledu na pojawienie sie u wroga karabinow, karabinkow i ciezszych kamizelek z ktorych pociski z "empepiatki" po prostu beda sie zeslizgiwac. Mimo to osobiscie uzywalem MP5PDW az do pojawienia sie M4A1 ( a nawet potem - dla najemnikow obciazonych elkaemami, kw, czy granatnikami jako cos w rodzaju PDW). Niewielka masa, dobra celnosc, przyzwoita moc obalajaca i niewielki czas reakcji powoduja ze w swojej klasie MP5 jest niezastapiony.

29.05.2007
19:08
[290]

Llordus [ exile ]

Podsumowujac - zdecydowanie mp5pdw?

29.05.2007
19:13
[291]

niesfiec [ Generaďż˝ ]

@Llordus

Tak. Szczegolnie ze teraz masz inne pistolety, ktore sa gorsze ale nadal przyzwoite.

Nie zmienia to faktu ze wszyscy najemnicy w mojej druzynie nadal nosza w kaburach wlasnie Glocki 18C:-). To tez jest dla mnie bron niezastapiona.

Ale ty sie martwuj, juz niedlugo tego i tamtego bedziesz mial po sklepach od cholery:-).

P.S. Acha, strona nadal sie rozwija. Pojawil sie dzial download i nastepna recka mojego autorstwa:-).

29.05.2007
19:22
[292]

PaZur76 [ Gladiator ]

Llordus ---> nie pamiętam jak wypada porównianie parametrów w grze MP5 PDW i Glocka 18C wię nie doradzę Ci którego wybrać ale jedno wiem na pewno: do "klocka" można było z czasem znaleźć/kupić dłuższe, 32-nb magi (czyli takie jak w rzeczywistości). Z drugiej strony do MP5 można podpiąć dwa takie magi sklejone ze sobą taśmą czyli jeszcze więcej amunicji masz bezpośrednio przy broni...

Mój snajper/strzelec wyborowy nosił dłuższy czas ruskiego APB (wersja rozwojowa Stieczkina APS; taki ruski odpowiednik klocka 18C czyli również z możliwością prowadzenia ognia ciągłego) ze względu na to, że tłumik dźwięku można do niego dokręcić (klamka zasilana wszak kieprawą ammo :-/). Ostatecznie zrezygnowałem całkowicie z pistoletów w przypadku pozostałych merców w teamie uznając, że lepiej zamiast kabury mieć dodatkową ładownicę z miejscem na magi do broni gł. (umieszczałem w niej sobie magi załadowane ammo poddźwiękową albo ppanc coby łatwiej je odróżniać od pozostałych). Ew. z miejscem na ammo do strzelby.

O tym, że MP5 PDW można po złożeniu kolby nosić w miejsce pistoletu to teraz się dopiero dowiedziałem, w swojej grze wypróbuję to rozwiązanie. A czy ten peem dalej można tak nosić jeśli ma podpięty ów podwójny magazynek (tzn. dwa magi sklejone ze sobą taśmą samoprzylepną)?

29.05.2007
19:23
[293]

Llordus [ exile ]

niesfiec --> generalnie to moich 2 wojakow (a raczej wojaczki) uzywaja "pelnych" mp5. Maja chyba troche lepsze wlasciwosci strzeleckie, przynajmniej wg opisu towaru.
Ale wlasnie nabylem tez odmiane G3 ze skladana kolba. Natomiast jako ze jakis czas temu potrzebowalem akurat sprzedac posiadane glocki (nie 18C) zeby dozbierac na ciezarowke (bo lezienie specjalnie do banku po zelazna rezerwe byloby zbyt czasochlonne) to teraz zastanawiam sie, co kobitkom wrzucic do kabur :) Wezme te mp5pdw, mam nadzieje ze spelnia moje oczekiwania wzgledem nich :)

Pazur --> ot tak sprawdzilem, bo mnie kolba zainteresowala. Wszystkie inne pukawki z tak "odwzorowana" kolba mialy skladana. Czy po zlaczeniu magow da sie to wlozyc w kabure - tego nie sprawdzalem jeszcze. Ale sprawdze jesli chcesz :)

29.05.2007
19:27
[294]

PaZur76 [ Gladiator ]

To przy okazji sprawdź, bitte, czy MP5 PDW z pdwójnym magiem też wchodzi w miejsce pistoletu ;-P.

29.05.2007
19:30
[295]

Llordus [ exile ]

Pazur --> zaladowalem sklejone 2x30 do tego mp5pdw i ze zlozona kolba wlazl do kabury. Ale to juz chyba jednak przeginka troche.

29.05.2007
21:22
[296]

Flyby [ Outsider ]

..niesfiec, jakoś się ta Twoja strona załadować nie może ;)

29.05.2007
22:59
[297]

Snols [ Chor��y ]

Co do AAR...

A więc pewnego słonecznego dnia w Palinero, wraz z grupą wiernych Generałowi najemników, ekhm, Bojowników o Wolnośc i Równość Społeczną, postanowiłem zrobić w/w prezent - odbić śródmieście Tarentino z łap wrednych NDF. Po krótkiej odprawie z kompanami - Gunnerem, Snajperem, Sonar i Czarodziejem zapakowaliśmy się na Urala i ruszyliśmy w kierunku miasteczka. Plan był prosty: 1. wchodzimy pod osłoną nocy i korzystając z tłumików oraz nocnych celowników kosimy po kolei "Smerfów" 2. rano na pieczonego kurczaka i browar do burmistrza (wcześniej obiecał popierać Generała). Stare twierdzenie Murphy'ego "Plan jest dobry na pierwsze 5 min walki" zadziałało. Weszliśmy od strony południowej... prosto na grupę ok 20 sługusów prezydenta oddalonych o ok 90m. Gunner natychmiast rzucił się na ziemię rozkładając dwujnog od cięższej wersji G36, ja odbiegłem w prawo, Czarodziej w lewo a Snajper wraz z Sonar zaczęli mierzyć w kierunku wroga. Po chwili padły pierwsze strzały w naszym kierunku - na szczęście niecelne. Zaczęliśmy się odgryzać: Snajper pięknym strzałem w głowę zdjął wrażego strzelca wyborowego, Gunner posłał seryjkę 50 pocisków 5,56mm w ciasną grupkę Smerfów uzyskując kilka trafień i pewno przyspieszone tętno u naszych oponentów. W tym momencie tuż nad naszymi głowami śmignęło kilka rakiet wystrzelonych z "Much", rozgorzała regularna bitwa, jednym słowem było ciepło. Tymczasem ja i będący po drugiej stronie ulicy Czarodziej przyjęliśmy dogodne pozycje strzeleckie leżąc i zajęliśmy się systematycznym ostrzałem pozycji przeciwnika uzyskując trafienie prawie za każdym razem. Sonar, chociaż posiada doskonały wzrok, nie mogła pochwalić się taką skutecznością, a stojąc ryzykowała trafienie zbłąkaną kulą. Przekrzykując kanonadę kazałem jej zająć nową pozycję - lewe skrzydło. Po chwili okazało się iż była to niezwykle trafna decyzja, gdyż zza budynku, prosto pod celownik Sonar zaczęli wybiegać wrodzy żołnierze pragnący nas oskrzydlić. Sonar w mgnieniu oka położyła trupem 3 napastników. Flanka była bezpieczna. Systematyczny ostrzał prowadzony przez naszą małą grupę zaczął przynosić rezultaty - coraz więcej "Smerfów" leżało martwych i konających. Niezwykłą finezją popisał się Snajper - ze swojego SVU-AS kosił headshotami jednego niemilca za drugim. Po dłuższej chwili zapadła cisza, nie przerywana nawet syknięciami z tłumika. Gdzieś w mieście jednak nadal czaili się wrodzy żołnierze. Snajper wpadł na pomysł, że wejdzie na najbliższy budynek i rozejrzy się po okolicy. Gdy tylko przerzucił ciało przez krawędź dachu powitał go żołnierz NDF celując do niego FALa. Na szczęście Snajper zanim złapał się drabinki to chwilę pomyślał i zamiast wchodzić na dach ze snajperką w ręku to zawiesił ją na plecach i dobył z kabury MP5DW z kolimatorem. Tym razem to Snajper okazał się szybszy. To był ostatni z nieprzyjaciół. Taranitno było wolne! Po raz kolejny udowodniłem, że mała grupa dobrze wyszkolonych, wyekwipowanych i dowodzonych żołnierzy jest w stanie pokonać przeważające siły wroga w terenie miejskim! Mieszkańcy wyprawili wielką fetę na naszą cześć (mimo że paru z nich w trakcie potyczki skosił Gunner) Zdobyczny sprzęt nie mieścił się na urala... Kolejny dzień w raju
Niech Żyje Rewolucja!!!!

29.05.2007
23:08
smile
[298]

Stitch001 [ Witcher ]

Mam nowe fanty, zaatakowali mnie rządowi żołnierze w liczbie 8-10 gdzieś na drodze, niestety dla nich, miałem okazję wypróbować snajperkę.

Mam już CGL 4 i zauważyłem podczas ataku bandytów, że przeciwnicy zaczynają myśleć, obrzucili mojego najemnika granatami, nawet miotacza nie widziałem.

29.05.2007
23:24
[299]

Llordus [ exile ]

Stitch001 --> hmm, ja mam CGL 5, a porzadnej snajperki jeszcze na oczy w tej grze nie widzialem :/

29.05.2007
23:39
[300]

Stitch001 [ Witcher ]

Ta snajperka to SVU-AS, cgl bodajże 9 (?), dostać można tylko z misji /na naszym poziomie cgl lub z sejfów(?)/, potem ponoć w sklepach
F2000 nigdzie poza misjami.
i HK MP5 (ten większy) z kolimatorem i tłumikiem oraz połączonymi magazynkami.

29.05.2007
23:42
[301]

Llordus [ exile ]

Stitch001 --> mozna podpytac o quest (lub sejf) ktory pozwala nabyc to cacuszko? :)

29.05.2007
23:47
[302]

Stitch001 [ Witcher ]

Llordus- odp w spoilerze.

spoiler start
Quest z księdzem lubieżnikiem (lokalizacja - stolica), cytująć Pazura: "da się go (...) "wylosować" u księdza-lubieżnika"
Quest (w kolejności to 3 chyba) ze złotem dla Gienerała ;), "prezent" też losowany (chociaż mi się snajpera trafiła od razu)
spoiler stop

29.05.2007
23:53
[303]

Llordus [ exile ]

Stitch001 --> aha, wszystko jasne :)

spoiler start

Misji ze zlotem nie bralem poki co - musze wpierw skompletowac team i bron - jak tylko wejde do san miguel, bedzie jatka, bo niebiescy rzucaja sie na mnie juz wszedzie.
Wiec jak tam wjade, to musze zalatwic maksymalnie duzo spraw na jedno wejscie, wliczajac uwolnienie wiezniow w wiezieniu oraz to nieszczesne zloto generala :)

spoiler stop

30.05.2007
00:39
smile
[304]

Flyby [ Outsider ]

..w ramach działań zaczepnych Llordus wystarczy jak oczyścisz chwilowo sektor San Miguel ze sklepem, burdelem i księdzem właśnie ..być może zanim nadejdą posiłki, "dogadasz sie" z księdzem ;) ..tak kiedyś zrobiłem

30.05.2007
01:09
[305]

Llordus [ exile ]

No - w sklepiku natknalem sie na taka fajna giwerke :) spodobala mi sie na tyle, ze pojezdzilem sobie po sklepach tylko i wylacznie po to, by skompletowac oposazenie dodatkowe.
Teraz juz jestem gotowy na trudne misje ;) Brakuje mi tylko kolejnej kobitki do teamu - strasznie rzadko pojawiaja sie jakies do wynajecia :(
No ale nic - moze sie uda. W koncu potrzebuje operatora dla minimini (tego ostatniego zreszta tez :) ).

30.05.2007
16:04
[306]

Stitch001 [ Witcher ]

Ktoś założy nową część? Bo ta się już długo otwiera.

btw Jakie cgl ma KM MG36 (dwójnóg, luneta*4, mag=100)?

30.05.2007
17:49
smile
[307]

Flyby [ Outsider ]

..tylko nie zapomnijcie o linku

30.05.2007
18:18
smile
[308]

PaZur76 [ Gladiator ]

Nowa część:
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=6459382&N=1

(Flyby ---> jaki link? do starej części w nowej i odwrotnie?)

30.05.2007
19:20
smile
[309]

Flyby [ Outsider ]

..dobrze jest, PaZur, o ten właśnie link mi chodzi ..teraz sobie nowy wątek podwieszę i już mi nie zginie ..

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.