GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

DricetX 10 jednak dla Windows XP?....

18.04.2007
21:07
[1]

jezek [ Konsul ]

DricetX 10 jednak dla Windows XP?....

Jedną z ważniejszych nowości w Viście jest dziesiąta wersja biblioteki DirectX. Jakiś czas temu pojawiły się doniesienia, że być może zostanie ona udostępniona także użytkownikom Windows XP, ale wygląda na to, że raczej do tego nie dojdzie.

Pojawiła się jednak nadzieja, że użytkownicy XP będą jednak mogli skorzystać z funkcji oferowanych przez DirectX 10. Umożliwić to chcą twórcy projektu Alky, który ma umożliwić przenoszenie aplikacji pomiędzy różnymi systemami. O Alky po raz pierwszy usłyszeliśmy latem, ale do tej pory nie ukazała się żadna działająca wersja.

Pojawiła się za to pierwsze testowe wydanie bibliotek zgodnych z DirectX 10. Na dzień dzisiejszy pozwalają one na uruchomienie części przykładów z oficjalnego SDK biblioteki. Docelowo ma być możliwe uruchomianie gier w pełni wykorzystujących jego możliwości. Jak na razie nie jest znane stanowisko firmy Microsoft, ale dość prawdopodobne wydaje się, może jej się to nie spodobać.

Szczegółowe informacje na temat nieoficjalnego DirectX 10 dla XP znaleźć można na blogu twórców.


źródło: Dobeprogramy

18.04.2007
21:29
[2]

ADEK24 [ KOCHAM MARYSIENIECZKE ]

zgadza sie biblioteki Dx10 sa do pobrania ze strony:
Bardzo dobrze jesli naprawde DX10 pojawi sie na XP, ba super moze wrescie skonczy sie ta szalencza reklama MS, nie jestem maniakiem XP ba uzywam Visty no ale taka dyskryminacja odnosnie XP jest nie do przyjecia..

co do sprawdzenia czy naprawde dx10 w xp dziala w grach to da sie na gf8800 lub pochodnych gf8 z demo Cascades moze to ruszyc ale to juz do testowania..mowie nie wiem lecz ruszyc powinno

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.