GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Zarzadzanie udostepnianymi zasobami na LANie

12.04.2007
02:56
smile
[1]

Maliniarz [ The Watcher ]

Zarzadzanie udostepnianymi zasobami na LANie

Szukam programu, w ktorym moglbym sie pobawic w "administratora", tj w sieci, z sztywno przydzielanymi ip, miec mozliwosc banowania niektorych uzytkownikow z mozliwosci korzystania z moich udostepnianych zasobow. Tworzenie kont z haslami raczej odpada.

Alternatywnie, jesli nie program, to jak to zrobic recznie - troche szperalem w systemie (XP) i nic nie znalazlem, co mogloby umozliwic to, czego chce. Moze zle szukalem?

I jeszcze jedno: czy przy podloczeniu sie przez inny komputer do mojego (przy np kopiowaniu udostepnianych plikow) jest mozliwosc odczytania adresu karty sieciowej komputera podlaczonego?

12.04.2007
13:42
[2]

Maliniarz [ The Watcher ]

up

12.04.2007
14:31
[3]

Zeus1990 [ Generaďż˝ ]

a czy w twoim lanie jest już administrator ???



12.04.2007
14:39
[4]

Tzymische [ Konsul ]

jak nie masz o tym zielonego pojecia to postaw po prostu jakis prosty serwer ftp. I tyle.

12.04.2007
14:46
[5]

Diplo [ Generaďż˝ ]

Programu jako takiego nie znam.

Gdy masz jakiś udział, klikasz na nim prawym -> wlasciwosci -> zabezpieczenia

Tutaj możesz sobie wrzucać użytkowników któży maja dostęp do udziału oraz określasz poziom dostępu.

Co do drugiego to:
Prawym na moj komputer - > zarzadzaj.

Zakładka Share Folders (foldery udostępnione?), dalej Sesje. Widzisz tu użytkowników którzy są podpięci oraz IP komputerów z których się łączą.

O to chodziło ?

13.04.2007
14:52
[6]

Maliniarz [ The Watcher ]

Tzymische -> tak, tylko chodzi o to, ze chcialem uniknac stawiania ftp'a, i skorzystac z protokolu ms networks. Jesli nie znajde takiego programu, zapewne bede zmuszony zrobic, tak jak mowisz.
Diplo -> No wlasnie chodzi o to, ze siec jest na tyle duza(kilka akademikow), ze tworzenie kont z haslami, tak jak wczesniej napisalem - odpada. A zwykle zarzadzanie dostepem do konkretnego zasobu jest czasochlonne, a i przede wszystkim nie dziala w tej sieci (system nie widzi sieci, z poziomu wyszukiwarki przy dodawaniu uzytkownikow:)

13.04.2007
15:12
[7]

Tzymische [ Konsul ]

daj sobie spokoj i stawiaj ftp. Microsoft nie zaleca sieci p2p dla wiecej niz 10 uzytkownikow i ma racje. Potem to sie zaczyna robic koszmar. Stawiaj ftp i po sprawie.

13.04.2007
15:40
[8]

Maliniarz [ The Watcher ]

Tzymische -> a polecasz jakis konkretniejszy program? Guildftpd juz sobie dziala w tle, ale moze jest cos innego godnego uwagi?

13.04.2007
15:41
[9]

wysia [ Senator ]

Ten ujdzie.

15.04.2007
17:30
[10]

Maliniarz [ The Watcher ]

wysia - thx za link.
Na razie sobie korzystam, wszystko dziala spoko(w przeciwienstwie, do guildftpd, ktory mial swoje humory, i jakos nie zawsze gdy byl postawiony dzialal dobrze).
Czy ktos zna jeszcze inne programy, co by porownac i wybrac ten najbardziej intuicyjny i przyjazny dla mnie?

© 2000-2025 GRY-OnLine S.A.