GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

deviantART – nasza mała społeczność cz.1

07.04.2007
12:20
smile
[1]

Reavek [ Tukan ]

deviantART – nasza mała społeczność cz.1

deviantART jest popularną społecznością internetową dla artystów. Została ona uruchomiona 6 sierpnia 2000 roku przez Scotta Jarkoffa i Matta Stephensa. Angelo Sotira jest obecnym CEO.
deviantART ma na celu zapewnienie dowolnemu artyście miejsca na prezentowanie i dyskusję na temat swoich prac. Jest to także społeczność takich osób. W serwisie zarejestrowanych jest ponad 1,5 miliona użytkowników, którzy wystawiają w swoich galeriach ponad 30 milionów prac (dane z roku 2007). Interesującym aspektem serwisu jest jego różnorodność. Zarówno pod względem różnorodności dziedzin sztuki zamieszczanych tam prac, jak i poziomu ich wykonania. Jest więc miejscem pozwalającym zarówno promować się i zarabiać (dzięki sprzedaży swoich prac)profesjonalnym artystom, oraz kształcić się początkującym amatorom.

opis pochodzi z:

Jako że na GOL’u jest sporo osób posiadających konta na DA pomyślałem ze może warto stworzyć taki temat na forum jako miejsce do dyskusji na temat naszych prac jak i ogólne tematy związane z deviantART’em.
Nie wiem czy temat wypali ale zawsze warto spróbować, zdaje sobie sprawę ze był podobny wątek ale ten jest trochę inny ;)

Żeby temat na polegał tylko na dodawaniu linków do swoich galerii, proponuje rozpoczęcie dyskusji, który serwis Waszym zdaniem jest lepszy i dlaczego czyli vs


Proszę się dopisywać do listy.

Nasi mali artyści:

Reavek -07.04.2007
12:42
[2]

Rezor [ broken_thoughts ]

Podstawową różnicą między da a digart jest to, że digart jest moderowany, czyli twórcy mają na celu według własnego subiektywnego zdania oceniać co jest dobre a co nie.
Poza tym niby w obydwu serwisach użytkownik buduje swoje portfolio, jednak osobiście odczuwam wiekszą swobode tworzenia jej na DA- wrzucasz co chcesz, nikt Ci nie wytyka palcem co jest ok, a co nie jest.
Kolejną różnicą jest ilość użytkowników i zasięg. DA skupia sie na ogólnoświatowym rynku, digart tylko na polskim(kiedyś było inaczej).

07.04.2007
12:47
[3]

Paul12 [ Buja ]

Jako ciekawostka - moje stare konto :)Już się tam nie udzielam. Obecnie publikuję na digarcie, link nad postem.

07.04.2007
12:49
[4]

Marek z Lechem [ Okoolarnik ]


;D

ciezko porownywac, ale najwieksza zaleta digarta jest wlasnei to, ze jest polski, wszyscy tam mowia po polsku, czesto ludzie z digartu zpotykaja sie na zlotach w realu... za to na widzialem kiedys probe organizowania zlotu na devie- porazka...
i choc podoba mi sie wiele rozwiazan z deivanta, to jednak na digarcie zawsze spedzalem wiecej czasu...

a jak ktos chce sobie zrobic portfolio, to najlepiej miec wlasna strone www... digart i deviant sluza raczej wymianie opinii, budowania community etc...

jak dla mnie jednak -

07.04.2007
12:49
[5]

Reavek [ Tukan ]

Podstawową różnicą między da a digart jest to, że digart jest moderowany, czyli twórcy mają na celu według własnego subiektywnego zdania oceniać co jest dobre a co nie.

mam dokładnie takie samo zdanie, chociaż jednak delikatna moderacja na DA by sie przydała ;)


Kolejną różnicą jest ilość użytkowników i zasięg


to mi sie najbardziej podoba w DA można swoimi pracami trafić w rożne zakątki globu ;)

a co do digart pozwolę zacytować znajomą która zajmuje sie grafika i tworzeniem stron www 'gdybym została na digarcie pewnie już bym nie robiła grafiki' :P

tez mam konto na digart'cie - ;)

07.04.2007
12:57
[6]

Paul12 [ Buja ]

Digart to jedno wielkie towarzystwo wzajemnej adoracji. Ludzie oceniają prace (zbyt) wysoko, żeby się im tym odwdzięczać. Bardzo rzadko zdarza się konstruktywna, rozbudowana opinia. Oczywiście jest dużo świetnych twórców, których otrzymane oceny to prawie same maxy.

Ja digarta traktuję jako stronę, na której mogę trzymać prace do pokazania znajomym. Oceny za bardzo mnie nie obchodzą, bo i tak po większości jedzie równo mój znajomy fotograf, pod którego skrzydłami uczę się "fachu". Sam oceniam różnie - czasami zdarzy mi się wystawić rewelację za nic, ale równie dobrze wysoko ocenianą pracę potrafię ocenić nisko. De gustibus non est disputandum.

07.04.2007
13:11
[7]

gromusek [ Street View ]

a tak z nudow ;]

mozecie mnie wpisac do listy

07.04.2007
13:22
[8]

hctkko [ The Prodigy ]

Deviantart ma ładniejszy interfejs :P I więcej znajomych tam ma swoje konta. Od czasu do czasu wrzucam tam swoje fotki:

07.04.2007
13:31
smile
[9]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]To moje drugie konto, ale tym razem ciągle aktualizowane, a nie tak jak stare - sezonowo :P

edit: sugeruje hobby zamiast karczm :P

Ja tam mam więcej znajomych na DA i nie podobają mi się w digarcie ograniczenia.

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.