GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jak tanio wymigac sie od wojska?

04.04.2007
17:54
[1]

Mr. Beer [ Centurion ]

Jak tanio wymigac sie od wojska?

Czy znacie jakieś sposoby?

04.04.2007
17:55
smile
[2]

Loon [ Panicz ]

Studia dzienne ;)

04.04.2007
17:55
[3]

djforever [ Prison Break 3 ]

Złam sobie nogę

04.04.2007
17:55
[4]

Mr. Beer [ Centurion ]

inne pomysły ?:D może mniej drastyczne i poważne bardziej?

04.04.2007
17:55
smile
[5]

Gandalf [ Wizard ]

Obetnij sobie nogi. Albo jaja (oba, bo z jednym biorą).

04.04.2007
17:55
[6]

Virus_Man [ Crysis ]

musisz byc prychicznie chory

04.04.2007
17:55
[7]

Gibon91 [ Jestem Zajebisty ]

Wielokrotne złamanie 4 kończyn powinno wystarczyć.

04.04.2007
17:58
[8]

Mr. Beer [ Centurion ]

czekam za innymi propozycjami :)

04.04.2007
17:59
[9]

Gandalf [ Wizard ]

Ale jakich innych odpowiedzi oczekujesz? Musisz mieć problemy zdrowotne, żeby wymigać się od wojska - a to zresztą nie zawsze gwarancja, że dostaniesz kat. D.

Więc - albo uczysz się dalej i masz odroczenie, albo wyjeżdżasz z kraju.

edit: wishram też ma rację - ale trzeba się mocno postarać przy pisaniu takiego wniosku.

04.04.2007
18:02
[10]

wishram [ lets dance ]

możesz powiedzieć, że służba w wojsku jest sprzeczna z twoimi przekonaniami lub zasadami moralnym i dostaniesz służbę zastępczą (będziesz sprzątał, pracował w jakieś fundacji, na rzecz środowiska, w szpitalu etc)

04.04.2007
18:03
[11]

Zeus1990 [ Generaďż˝ ]

nauka albo ubierasz denka od słoików i załatwiasz sobie zaświadczenie od okulisty że jeteś praktycznie ślepy wtedy cię nie wezmą !!!

04.04.2007
18:03
[12]

Gimli syn Gloina [ szarzasty ]

nie musisz mieć problemów zdrowotnych. Ważne że masz na nie papiery. Rok temu mojemu kuzynowi wystarczył papierek o nadciśnieniu :)

04.04.2007
18:04
[13]

Boroova [ Lazy Bastard ]

Mozesz sprobowac uciec za granice, jak pisal Gandalf, ale licz sie z tym, ze moga cie zlapac na granicy gdy pewnego dnia zachce ci sie odwiedzic rodzinke na swieta. I nie ma sie co oszukiwac - szybko o tobie nie zapomna.
Znajomy wracal do Polski po raz n-ty i zawsze bylo ok, az tu nagle go zgarneli i ma sprawe w sadzie.

04.04.2007
18:05
smile
[14]

BukE [ Płetwonurek ]

No tak, cioty w wojsku nie sa mile widziane. Jednego mniej.

04.04.2007
18:06
[15]

zarith [ ]

powiedz im że chcesz na wojnę i powołaj się na paragraf 22

04.04.2007
18:08
[16]

Mr. Beer [ Centurion ]

to wyślą na wojnę nie ?:| a mi chodzi o to żeby mieć "wolne"

04.04.2007
18:10
[17]

mikmac [ Senator ]

oj tam raptem przez rok porobisz za panienke w koszarach... od tego sie nie umiera... od razu ;)

04.04.2007
18:12
[18]

Gibon91 [ Jestem Zajebisty ]

Sorx za OT, ale dopiero zauważyłem głupotę w temacie:
"Jak tanio wymigac sie od wojska?"
Wiesz że na zdrowiu się nie oszczędza?

04.04.2007
18:14
[19]

Roko [ Generaďż˝ ]

moze zapisz sie do PiS ? wiem, to obrzydliwe ale dość skuteczne buehehe...

04.04.2007
18:15
[20]

4400 [ Pretorianin ]

Zrób dzieciaka jakiejś pannie i powiedz że jestes jedynym żywicielem rodziny :)

04.04.2007
18:17
smile
[21]

KinSlayer [ Demon Hunter T ]

Mr Beer -> doczytaj sobie o co chodzi z "paragrafem 22" :)

04.04.2007
18:22
[22]

Logadin [ People Can Fly ]

Mieszkać poza miejscem zameldowania i masz święty spokój.
Za darmo - jedynie przemelduj się tak by mieszkać gdzie indziej.

04.04.2007
18:26
[23]

Jerryzzz [ E ]

Logadin ---> Ty tak zrobiłeś?

04.04.2007
18:29
[24]

Logadin [ People Can Fly ]

Jerryzzz - yup, jeszcze dziewczynę wysłałem do WKU by się konkretnie wypytała w jaki sposób łapią.
Min. byłem ciekaw czy policja ma to w aktach i czy z kraju można spokojnie wyjeżdżać. I się okazało, że jedynym momentem kiedy cię złapać mogą (poza samoodddaniem się w ręce "wroga" :D) to bycie w miejscu zameldowania w momencie gdy Cię odwiedzą.
I jak na razie sprawdza się od dwóch lat bardzo dobrze. I za granicę bez przeszkód jeżdżę i policja prewencyjnie spisując nic nie mówi.
Jedyny duuuży minus to niemożnośc otrzymania kredytu na mieszkanie :(

04.04.2007
18:31
[25]

Bloody Hunter [ Pretorianin ]

co Wam sie wojsko nie podoba?

04.04.2007
18:37
[26]

wysia [ Senator ]

Logadin --> Dokladnie, ja dwa lata pracowalem za granica, w domu bywalem tylko w weekendy. Nie mozna tylko odbierac poleconych, generalnie lepiej nie otwierac drzwi:)
Potem dostalem powiadomienie o przeniesieniu do rezerwy.

Boroova --> Niby na jakiej podstawie i kto go zatrzymal na granicy? Na pewno nie Policja ani Straz Graniczna, bo nie mieliby listu gonczego, ani nie Zandarmeria, bo do odebrania biletu jest sie 100% cywilem - nie ich jurysdykcja. O co niby ma ta sprawe? O nieodbieranie poczty?

04.04.2007
18:39
[27]

Jerryzzz [ E ]

No wlasnie, jest ryzyko, ze przepotkają Cię, gdy będziesz w miejscu zameldowania :]

04.04.2007
18:40
[28]

Igierr [ Gwynbleidd ]

zrób zeza i poproś by cie ktoś w tył głowy klepnął, wtedy zez zostanie

04.04.2007
18:41
[29]

Logadin [ People Can Fly ]

Jerryzzz - takie ryzyko warto ponieść, jeżeli wojsko Ci niemiłe :)

04.04.2007
18:42
[30]

Jerryzzz [ E ]

Tylko że dać się zgarnąć w taki sposób byłoby głupio ;) Oby szybko powstało zawodowe...

04.04.2007
18:43
[31]

Vegetan [ Zbieramy pieniążki ]

Potnij się. Albo zrób sobie tatuaż. Nie biorą ludzi zdolnych do samookaleczenia ;p

04.04.2007
18:45
[32]

ch00dy [ Centurion ]

posiedz na szyjce od butelki przez tydzien:)
homo chyba nie przyjmuja :D

04.04.2007
18:46
[33]

Logadin [ People Can Fly ]

Vegetan - tatuaż w dyskretnym miejscu chyba jednak nie zwalnia.

04.04.2007
18:46
[34]

Jerryzzz [ E ]

Potnij się. Albo zrób sobie tatuaż. Nie biorą ludzi zdolnych do samookaleczenia ;p

To prawda?

04.04.2007
18:50
[35]

dzik80 [ Legionista ]

chOOdy biora, jak ja bylem bylo dwoch na sasiedniej kompani

04.04.2007
18:53
smile
[36]

Andrzej Lepparkour [ Konsul ]

Znajomy z Olsztyna ma tatuaze niczym Michael Scofield, tzn. na calym karku i czesci twarzy (dochodza az do uszu :D). Poznalem go w wojsku...

Chyba Swiadkom Jehowy odpuszczaja.

04.04.2007
18:56
smile
[37]

blood_x [ !SkinheadS! ]

Znajomek ma tatuaz na dloni ;] myslal ze sie wymiga ;] niestety nie udalo sie kat. A :)

04.04.2007
18:57
smile
[38]

bojan997 [ Najlepszy Towar w Mieście ]

nie chcesz iść do wojska? zapisz się do prewencji :P

a tak na poważnie to powiedzi IM ze jak Cie wezma, to przy pierwszej nadażającej się okazji zrobisz sobie krzywde

podobno można też odrobic wojsko poprzez prace społeczne :)

04.04.2007
18:57
[39]

Jerryzzz [ E ]

Czyli teoria tatuaży/samookaleczania jest niepewna?

04.04.2007
18:58
[40]

sebekg [ Generaďż˝ ]

Ja z ubytkiem sluchu jakies 20%-30% mam spokoj:)

04.04.2007
18:58
[41]

dzik80 [ Legionista ]

bojan nie tak latwo trzeba miec znajomosci

04.04.2007
18:59
[42]

Conroy [ Dwie Szopy ]

Nie jestem pewien w 100%, ale do wojska nie biora alkoholików. Idź więc parę razy na AA, jak dostaniesz papierek o tym, że się leczysz, to cię nie wezmą. A że z alkoholizmu nie da się całkowicie wyleczyć, to masz spokój do końca życia :).

Ale, jak mówiłem, musisz się upewnić, bo nie wiem czy to na pewno działa.

04.04.2007
19:02
[43]

Lucky_ [ god ]

Darmowa zaoczna szkola policealna.

04.04.2007
19:04
[44]

bojan997 [ Najlepszy Towar w Mieście ]

Lucky_ - niekoniecznie! Mój kumpel jest własnie w takiej szkole i wku busko zdrój nei chce go odroczyc, a ma papierek ze szkoly

04.04.2007
19:08
[45]

Armorgedon12 [ DreamCatcher ]

Skocz z mostu do płytkiej wody. Połamańców w wojsku nie chcą :)

04.04.2007
19:10
smile
[46]

Logadin [ People Can Fly ]

Armorgedon - może niech od razu się zabije co?

04.04.2007
19:11
[47]

bojan997 [ Najlepszy Towar w Mieście ]

albo zrob tak jak moj kolega
jest zameldowany w miejscowosc a, a mieszka i pracuje w b :)

04.04.2007
19:11
smile
[48]

Pl@ski [ Forever Confused ]

Widzę że sposobów i idei jest całkiem dużo. Niektóre wymagają co prawda dość dużego samozaparcia i silnej woli, ale gdy przyjdzie na mnie kolej to będę miał przynajmniej w czym wybierać... :]

04.04.2007
19:14
[49]

magister_oc [ Pretorianin ]

Zapiz sie do szkoły policealnej, technikum zaocznego studiów zaocznych, wpisowe kosztuje ok 100zł i starcza na pół roku. Jak cie wywalą po pół roku bo naturalnie nie bedziesz placil czesnego i chodzil na zajecia to zapiszesz sie do innej albo do tej samej na inny kierunek, uczyc sie można całe zycie,
ewentualnie odpoowiedzi możesz poszukać tu

04.04.2007
19:17
smile
[50]

marwijk [ Konsul ]

Noga w imadło i platfusa wykręć.

04.04.2007
19:18
[51]

Logadin [ People Can Fly ]

magister - zalezy na jaką uczelnię się trafi. Są takie uczelnie, które po miesiącu nie zapłacenia czesnego od razu i wyrzucają i powiadamiają WKU.

04.04.2007
19:19
[52]

bojan997 [ Najlepszy Towar w Mieście ]

magister_oc - jak nie bedzie placil to mu dokumentow nie wydadza pozniej

04.04.2007
19:20
smile
[53]

GAY IT'S MAN!! [ Junior ]

You talking that you not this man they as think.That's good?You don't thanking.My dad this way don't go to military:).

04.04.2007
19:24
[54]

Qbaa [ Senator ]

ktoś może potwierdzić sposób Conroy'a? to byłby sposób niemal idealny :)

bojan997 ten kolega przed pojściem do policealnej był może na studiach? słyszałem, że nie można się przenosić ze studiów do szkoły niższej.
ja jestem uczniem właśnie darmowej szkoły policealnej i mam odroczenie, ale poszedłem do niej zaraz po liceum.

marwijk platfus chyba już nie załatwia sprawy

04.04.2007
19:31
smile
[55]

szogun007 [ Generaďż˝ ]

To ja powiem co zrobił rok starszy kumpel. Dostał to całe wezwanie na komisję a jako, że iść do woja nie chciał to do lekarza na badania. Rzucił lekarzowi 5 dyszek a ten jak mu wypisał litanię chorób to ja się dziwiłem, że kumpel w ogóle żyje. Było tam, że ma chore serce, problemu z płucami, przykrótka jedna noga i jeszcze ze dwie rzeczy, których nie pamiętam. Sposób niezbyt drogi, mogę tyle dać, żeby nie iść do woja :)

04.04.2007
19:33
[56]

Logadin [ People Can Fly ]

Taaa zwłaszcza jak doktor postąpi uczciwie i łapówki nie wieźmie - wtedy to i też nie wojsko się pofatyguje - więc teoretycznie 100% działanie :D

04.04.2007
19:40
[57]

Jerryzzz [ E ]

To jak to jest z tym samookaleczniem?

04.04.2007
19:45
[58]

szogun007 [ Generaďż˝ ]

Jeryz jednak wybrał najlepszy sposób :P

04.04.2007
19:50
[59]

Behemoth [ Ayrton Senna ]

Podetnij sobie żyły i wykąp się z tosterem. Dla pewności jeszcze zażyj kilogram środków na sen i odkręć gaz w domu.

04.04.2007
19:50
[60]

Sensai3D [ Pretorianin ]

Jerryzzz -> pewnie różnie, u mnie kilku znajomych nie wzieli ale mieli pocięte łapy od góry do dołu.

04.04.2007
19:54
smile
[61]

Jerryzzz [ E ]

Behemoth ---> Rozumiem, że próbowałeś? Albo Twój stary? I dlatego Ty teraz jesteś taki? :)

04.04.2007
19:57
[62]

Behemoth [ Ayrton Senna ]

Próbowałem. I nie wyszło. Capnęli mnie.
Naczytali się reanimatora, odkopali z mogiły, ożywili i dostałem bilecik.

04.04.2007
20:13
[63]

Rakul [ Centurion ]

Wymelduj się czasowo, powiedzmy na 3 lata z powodu wyjazdu za granice i masz spokój. Raz na rok przyjdzie wezwanie z WKU żeby ktoś z rodziny to potwierdził, wyślesz matke i już. Problemem może byc tylko podjęcie jakiejkolwiek legalnej pracy.

04.04.2007
20:33
[64]

meo [ Pretorianin ]

Mój kolczyk w brodzie nie pomógł :P jakby go nie zauwazyli... a podobno się czepiają tego.

04.04.2007
20:38
smile
[65]

Steryd147 [ Centurion ]

Wymelduj sie i wyjedź za granice, albo zrób se dziare na twarzy :P

05.04.2007
00:25
[66]

Jim Hawkins [ Legionista ]

Najważniejsza sprawa to to, ile cm. wzrostu masz. Ja mam ponad dwa metry i mnie między innymi dlatego nie wzięli w kamasze. Ponadto pokazałem im papiery na wady słuchu i wzroku (lekkie wady, ale wystarczyły) i dostałem kat. E. Teraz nawet w przypadku wojny mam spokój. :)

05.04.2007
01:05
[67]

Zrasz [ Pretorianin ]

Co do dziar to mozesz dostac A jezeli nie pokrywaja dloni i twarzy. Tak na marginesie nie chcesz sie uczyc? Jak dostaniesz E to kto wie czy w przyszlosci nie tak odleglej (jezeli nie chcesz sie uczyc co wnioskuje z Twojej postawy do niektorych postow a jezeli sie myle to przepraszam) bedziesz mogl miec problemy z jakakolwiek robota a zwlaszcza fizyczna. Ponoc od niedawna nie patrza tylko na to czy masz uregulowane wojsko ale tez na kategorie.

05.04.2007
02:13
smile
[68]

Mysza [ ]

Jeśli jesteś choć odrobinę wyszczekany, to jedziesz podanie o służbę zastępczą... primo: nie wali Ci to kupy w papierach.... secundo: zastępczej chyba nikomu nie przyznali od kilku lat, bo przy obecnym bezrobociu, to całkowita abstrakcja... ja tak się wymigałem, kiedy miałem obsuw na studiach mały... ze trzy razy kazali mi się, co jakiś czas, stawić w WKU i podpisac papier, w którym z żalem informują, że "niestety, ale nie ma żadnych miejsc na odsłużenie zaszczytnego obowiązku"... a teraz, w moim wieku, mogą mnie... :P

05.04.2007
07:31
[69]

Toolism [ GameDev ]

tak czytam czytam.... tylko na początku jeden Loon pomyślał o studiach..
STUDIA ludzie.. nauka, wystarczy iść na studia i wojsko z głowy, cała reszta sposobów jest idiotyczna.

05.04.2007
07:35
[70]

szogun007 [ Generaďż˝ ]

Toolism... jest jedno małe ale. Na studia trzeba się najpierw dostać z czym może być problem. A zaocznych wojsko nie bierze pod uwagę. Może ty jesteś taki zdolny by dostać się na studia od tak i wykiwać na miejsce jeszcze 20 ludzi czekających na to miejsce co ty, ale nie wszyscy tak mają. Więc studia to nie najlepsze wyjście jeśli nie masz pewności, ze się tam dostaniesz.

05.04.2007
11:52
[71]

Jerryzzz [ E ]

A zaocznych wojsko nie bierze pod uwagę.

Jak to nie? Oczywiscie, ze bierze...

05.04.2007
11:55
[72]

Lookash [ Senator ]

Rzuć w nich truskawką :)

Yyy, a to nie ten temat, sory ;]

05.04.2007
12:05
[73]

QrKo [ Legend ]

Mysza - kilku kumpli bezproblemowo znalazlo sluzbe zastepcza wiec to chyba zalezy od miejscowosci. A co do tego ze starych nie biora to tez nie do konca prawda, mialem WKU 2 tygodnie temu i koles pokazywal nam paragraf w ktorym zapisane bylo ze moga wziac do wojska nawet ludzi po 30stce jezeli unikali oni sluzby. (rzekomo kiedys tak nie bylo ale ten paragraf sie niedawno zmienil)

05.04.2007
12:45
[74]

Mr. Beer [ Centurion ]

a przepraszam może mi ktoś linka podać albo coś gdzie jest o paragrafie 22 ??

05.04.2007
12:51
[75]

Jerryzzz [ E ]

Troska o własne życie w obliczu realnego i bezpośredniego zagrożenia jest dowodem zdrowia psychicznego.

05.04.2007
13:20
smile
[76]

paściak [ carpe diem ]

Społeczeństwo teraz z wojskiem, inne czasy, Staszewski!

Ja mam alergie i mala wade wzroku i robie sobie nadzieje ze to wystarczy jakbym sie nie dostal na zadne studia... Do wojska nie ide, bede sie staral o zastepcza sluzbe ("nie pros o zastepcza sluzbe by w szpitalu chorym pomoc, ucz sie w wojsku jak ich sprawniej mozna dobic!" - ach ten Kazio...)

05.04.2007
13:52
[77]

QrKo [ Legend ]

Ja mam alergie i mala wade wzroku i robie sobie nadzieje ze to wystarczy

Obawiam sie ze nie.

05.04.2007
14:10
[78]

paściak [ carpe diem ]

Znajomy ma tylko alergie i mu darowali - wbrew pozorom to jest naprawde b uciazliwa dolegliwosc...

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.