boskijaro [ Senator ]
Komp dostaje zadyszki?
Od jakiegoś czasu(ok 2 miesiecy) mam tak, że gdy gram świeżo po włączeniu kompa w coś to jest wszystko ok, ale gdy pogram dlugo to juz zaczyna przymulac gra,albo gdy wylacze i wlacze ja drugi raz to nie chodzi plynnie... musze restartowac zeby dzialalo wszystko cacy... moj sprzet:
Celeron 2.4 GHz,Radeon 9550,512 RAM
Dzisiaj formatowalem i nic się nie zmieniło.
yazz_aka_maish [ Legend ]
Ramu trochę mało i pewnie swap file męczy dysk, zwłaszcza jak jeszcze coś ściągasz lub masz dużo progsów w tle.
Gandalf [ Wizard ]
Pierwsza myśl to przegrzewanie się karty graficznej..
boskijaro [ Senator ]
A także zauważyłem , że gry które śmigały mi rok temu teraz zamulaja i przycinają...
W tle żadnych programów nie mam (zawsze wszystko wyłączam)
Azazell3 [ C.O.P ]
nie prawda że przegrzewa się karta lub coś .. możliwe że windows zabrudzony / rejestr lub możliwe trojany bądź wirusy ..
SebNET [ The King of The South ]
Azazell3 -> umiesz czytac ze zrozumieniem?
Dzisiaj formatowalem i nic się nie zmieniło.
boskijaro [ Senator ]
Da się jakoś sprawdzić czy to wina przegrzewającej się karty?
Azazell3 [ C.O.P ]
a to sorry .. to wtedy tak .. możliwe że tak masz
sluchaj włącz grę i graj i jak widzisz ze nie chodzi płynnie - topornie .. zminimalizuj gre i wejdz do ustawien karty graficznej i tam jest temperatura procesora graficznego ..
oraz jak mozesz to tez zalatw sobie program jak Everest lub jakis inny dzieki ktoremu odczytasz podczas dzialajacej gry temp. procka, napiecia zasilacza itp ..
i bedziesz wiedzial czy coś się przegrzewa :)
Aniek [ Generaďż˝ ]
boskijaro [ Senator ]
Jakies 30 min zajelo mi czyszczenie kompa,wiatraczek to byla jedna wielka sterta kurzu ~~ zobaczymy jak teraz beda dzialac gry...