
Cypher. [ Konsul ]
bajki z dziecinstwa;)
siema ;) wpadlem na taki pomysl aby wypisac, zrobic liste bajek z dziecinstwa, chodzi mi tu o roczniki 85-90 cos takiego, a bajki w stylu denver, tsubasa etc a nie jakies pokomony :p wiec zaczne od tego co teraz pamietam pozniej jak ktos inny by sie dopisal moze przypomne reszte bo wielu po prostu tytulow nie pamietam a pamietam o czym byly :p
1. Denver ostatni dinozaur
2. Tsubasa
3. Kapitan Planeta
4. Looney Tunes (chociaz za ta nie przepadalem;))
5. Gigi
6. Troskliwe misie :D
7. General Daimos
8. Yattaman
9. Smerfy
10. Muminki
11. Gumisie
12. Żółwie Ninja
13. Scooby Doo
14. HE-MAN
15. Brygada RR
16. Porwania Baltazara Gąbki
Wiecej nie wymieniam bo nic Wam nie zostaine :p nie no zartuje narazie nic wiecej mi nie przychodzi do glowy ;) ostatnio wlasnie z kolezanka gadalem i tak wpadlem na pomysl zeby przypomniec sobie wszystkie ;] to byly czasy, az chcialoby sie wrocic ;) nie to co teraz ze sa minimaxy czy inne cartoon networki i bajki caly dzien ;) a polowa strasznie beznadziejna :p

Fett [ Avatar ]
17. Tiny tone (animki)
18. Tranformers
19. Gi-Joe
20. Krecik ^^
21. Wilk i zając
22. Widget
ehh stare dobre czasy :)
Glob3r [ Senator ]
Moją ulubioną bajką w dzieciństwie był "Kisifer" - bynajmniej tak to się czytało:P Tyle że nie wiem z jakiego rocznika jest ta bajka ;)

kasztaneczuszek® [ mówi się trudno ]
wie ktoś co za muzyka leciała zawsze w "Porwania Baltazara Gąbki " ???
moze ktos ma??

djforever [ Prison Break 3 ]
Muminki
Krecik
Pszczółka Maja
A je to! (i dalej jest ^^- patrz stopień)
Reksio
Bolek i Lolek
Pokemony!!
Tsubasa
Czarodziejki z Księżyca
Chojrak: Tchórzliwy pies

Regis [ ]
Aaa... Moje dziecinstwo! Brakuje jeszcze:
1. Zaczarowanego Swiata Paula (ten z jojo)
2. Tygrysiej Maski (alez to bylo brutalne! :P)
3. Transformersow
4. Krecika !!! (ojoj)
5. Reksia !!!
Obecne bajki to syf w porownaniu z tymi klasykami...

Paradox [ Loon ABO mode ]
Obecne bajki to syf w porownaniu z tymi klasykami...
Pamietam jak moi rodzice tak mowili o moich (czyli w wiekszosci wypisanych powyzej) bajkach ;)...

nutkaaa [ Panna B. ]
Kapitan Planeta, Troskliwe Misie, Smurfy, Muminki, Gumisie, Scooby Doo, Brygada RR, Porwanie Baltazara Gąbki, Reksio, Krecik, Wilk i Zając (to ruskie takie ;)), Miś Yogi, Jetsonowie, Flinstonowie, Looney Toon, Pszczółka Maja, Było sobie życie, , Kucyki :P...

Regis [ ]
Grandmaster P --> Ale w przeciwienstwie do nich, ja mam racje! I kropka :P

mons [ FLCL ]
Koziołek Matołek
Looney Tunes
Troskliwe Misie
Yattaman
Smerfy
Muminki
Gumisie
Żółwie Ninja
Motomyszy z Marsa
Scooby Doo
Brygada RR
Porwania Baltazara Gąbki
Krecik
Pszczółka Maja
Reksio
Bolek i Lolek
Inspector Gadget
Czarodziejki z Księżyca :p
KUBUŚ PUCHATEK!!!
Pewnie jeszcze by się coś znalazło :) ogólnie rzecz mówiąc - oglądałem bardzo, bardzo dużo bajek :)

Arxel [ Legend ]
Racja... obecne bajki to nie bajki :/ JA nie wiem jak moje dzieci będą się na czymś takim wychowywać... Toż to sztuczne wszystko...
A moje dzieciństwo to:
(pozwole sobie przepisać od was bo wszystkich bym sobie sam nie przypomniał ;) )
Denver ostatni dinozaur
Looney Tunes
Smerfy
Muminki
Gumisie
Żółwie Ninja
Scooby Doo
Tranformers
Krecik
Wilk i zając
Inspector Gadget
Pszczółka Maja
Reksio
Zaczarowany ołówek
Bolek i Lolek
Rumcajs
i tak jeszcze mnóstwa zapomniałem zapewne :)
Loon - tak, ale spójrz na to co jest teraz... robią wszystko w 3D. Ok technologia idzie na przód, ale to wygląda gorzej nic jakikolwiek film czarno-biały...
Jeszcze ostatnio coś mówili, że chcą odebrać dzieciom Brzechwe... :/
edit: aaa no zapomniałem o Koziołku matołku :D
.play. [ Pretorianin ]
Może ktoś będzie znał tytuły?
1) Bajeczka o przygodach kota Elefanta(?) Wiem że polska bajka. Kot lubiał się wygrzewać na piecu kaflowym:D
2)Przygody myszy. Też polska bajka. Jeden odcinek co pamiętam, to jak myszka wybrała się na narty i potem zabłądziła. Ale w końcu wróciła do domu (drzewo bodajże).
Z góry dzięki!
mons [ FLCL ]
1) chyba "Kot Filemon" jeszcze był Bonifacy? też nie jestem pewien
.play. [ Pretorianin ]
mons --> tak to to:D
Jeszcze 2) ;>
peter123456 [ Sun of a Beach ]
A Simpsonowie ? Zapomniałem - to nie może być bajka dzieciństwa bo tą zakręconą rodzinkę wiele osób będzie oglądać nawet po osiemdziesiątce :)
Fett [ Avatar ]
play
1) filemona ;)
2) nie kojarze :)
Pamietam jeszcze była (amerykanska pewnie:P) bajka o dwoch gadajacych samochodach. Cos w stylu forda mustanga, czerwony i nazywal sie Wills a drugi srebrny sportowy coś w stylu Pontiaca, nazywał się Roudi :) Za mały byłem zeby zrozumiec tytuł po angielsku :)
Druga bajka. Trzech gosci z wasami. Zolty niebieski Czerwony. Jeden latal na jakiejs lotni, drugi jezdzil na motorze, a trzeci ździwiał pod wodą:P Tyle pamietam tylko. Też amerykańska bajka :P
Obie leciały swego czasu na angielskim Cartoon Network
Jeszcze mi sie przypomniały bajki
1. Psi żywot :)
2. Cos o gosciu w stylu batmana. Ghost czy cos w tym stylu
Nie trawiłem bajek z Hanny Barbery :| Nie wiem dlaczego. Flinstonowie, Jetsonowie, Scooby Doo, Top Cat... nie trawiłem tych bajek od maleńkosći :P
Next: Bajki i filmy Disneya w kazda niedziele o 13 :) Pamietam taki filmy jak błękitny grom^^ z Hulkiem Hoganem, Ferbi i te wspaniałe bajki :) Zwłaszcza w pamięci utkwiła mi Kaczuga :D
No i wszyscy zapomnieli o Dragon Ballu, chociaz ja dopiero teraz go poznaje :)
edit: KoguteX i pomysłowy Dobromir :P
Tak zamieszanego posta chyba jeszcze nie napisałem :P

KogUteX [ cziken ]
Smerfy, Muminki, Reksio, Zaczarowany Ołówek
.play. [ Pretorianin ]
Kojarzy ktoś bajkę "Neo w krainie snów" ??
Bardzo lubiłem tą bajkę.
Nie mogę nigdzie jej znaleźć.
W fabule chodziło o to, że chłopiec przyleciał do pewnego królestwa bodajże balonem. Następnie uwolnił "czarną smołę" która porwała władcę tego królestwa.
Kurcze kojarzy ktoś? :(
peter123456 [ Sun of a Beach ]
Fett ja Dragon Balla z całego serca zawsze nienawidziłem. Po prostu nie znoszę mangi i nic tego nie zmieni.
PunkNotDead [ Lion of Judah ]
Yattaman, Yattaman, al gran filone d'oro,
Yattaman, Yattaman, buona guardia fa,
Yattaman, Yattaman, divertente ma severo.
Coraggioso il battagliero Yattaman!
mons [ FLCL ]
;)
BBC BB [ Leg End ]
Yattaman - genialna bajka, moja ukochana.
PunkNotDead - a tą piosenkę znałem na pamięc jak leciało na poloni 1 ;P

.play. [ Pretorianin ]
Jeszcze była bajka o kapitanie który jadł szpinak i rosły mu mięśnie.
Arxel [ Legend ]
Tom i Jery
Kaczor Donald i spółka
Niech ktoś przypomni coś jeszcze fajnego:D
To i ja mam zagadkę... :D
Bajka była o jakimś gościu co jeździł jakimś czerwonym (chyba) samochodem. Tamik jakimś ferraro podobnym (wtedy się nie znałem). Auto miało wyrzutnie rakiet etc. choć nie pamiętam ile tych funkcji było :p
No to w sumie tyle co mogę powiedzieć... mało pamiętam:D Bajkę oglądałem na kasetach z wyporzyczalni więc chyba raczej nie leciała w TV (mogę się mylić :P)
play - Popey :D
co do Yattamana - coś kojarzę po tym psie (z linku monsa) ale nie za bardzo:P
Prof. Lupin [ Konsul ]
Calineczka Andersena.
Vidos [ Senator ]
Pankracy
PunkNotDead [ Lion of Judah ]
ja bym sobie obejrzał Rycerzy Zodiaku :)
Fett [ Avatar ]
Ile by ktoś na GOLu nie pisał o Yattamanie to za cholere nie moge sobie tego przypomnieć. A same postacie mi sie kojarza z Drużyna R z Pokemonow :P
A ogladaliscie Czarodziejke z Księżyca? :> Ostatnio z kumplami sie śmialismy do rozpuku bo oczywiscie wszyscy chlopcy smiali sie z dziewczynek ktore to ogladaja ze be, fe i dla dziewczyn:P A teraz sie wszyscy przyznaliśmy że każdy to oglądał :P
PND - humor w tej kreskówce miażdzył na całej lini ;D
.play. - naturalnie chodzi Ci o Popeya ? :)
Arxel [ Legend ]
PunkNotDead - Hm.. można tutaj zapodawać linki skąd ściągnąć bajki etc? :D Bo jeśli nie, to zgłoś się do mnie na gg :D Gdzieś powinienem mieć linka z odcinkami Rycerzy Zodiaku :)
PunkNotDead [ Lion of Judah ]
Fett ----> święta prawda! :D mówiłem, że to głupie, ale oglądałem ^^

Regis [ ]
Fett --> No wiadomo, ze sie ogladalo! Tyle ze w tajemnicy, bo chlopakom nie wypadalo xD
Fett [ Avatar ]
Arxel -
Serie Dragon Ball nie posiadają licencji autorskiej w Polsce. Dzieki temu masz pełne prawo do ich rozpowszechniania na użytek własny (kupującego). Jest to zgodne z art. 23, pkt.1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z dnia 23 lutego 1994 r.) (sprost.: z 1994, Nr 43, poz. 170, zm. z 1997 r. Nr 43).
Nie wiem jak sprawa z Rycerzami Zodiaku ale tez ich nigdzie nie ma w tv
nutkaaa [ Panna B. ]
Przypomniałam mi się jeszcze jedna bajka ale nie pamiętam tytułu... o misiu polarnym który podróżował balonem, bajka z wykorzystaniem pierwszych możliwości grafiki komputerowej ;)
.play. [ Pretorianin ]
To co, kojarzy ktoś 'Neo w krainie snów' ??
Bardzo chciałbym go dostać.
Arxel [ Legend ]
Fett - prawnik czy co? :D
Dajcie mi 3:21 min to zapodam linka skąd ściągnąć Rycerzy Zodiaku :D
Fett [ Avatar ]
play - niestety nie kojarze :(
Arxel - skopiowałem to z aukcji z Dragon Ballem na allegro XD
Lukis171 [ Poznańska Pyra ]
Heh pamiętam jak codziennie odkodowywał sie Canal+ i leciały Looney Tunes :D. A tak to uwielbiałem Misia Yogi, Transformers oraz Yata Mana :D

Arxel [ Legend ]
Lukis - Racja. A nie nazywało się to wtedy Łapu Capu? Bo mnie się tak kojarzy właśnie...
Link:
PS. Rycerzy szukać pod Saint Seiya I tak z anime wole Dragon Balla :)
mons [ FLCL ]
Arxel - diabelki młyn ;)

Arxel [ Legend ]
Aaaa racja :)
Kurde... fajnie byłoby się cofnąć na parę dni wstecz do czasów dzieciństwa... :(
NAwet ostatnio w szkole też wspominaliśmy bajki :)
Lukis171 [ Poznańska Pyra ]
tak :D diabelski młyn ;D hehe zawsze czekałem pamietam na bajki które coś opisywały :D np. dom przyszłości :D no i na strusia pędziwiatra ;D i sie wkurzałem ze nigdy kojot wygrac nie moze :)

inssaane [ Pretorianin ]
Lucky Luke :)
PatriciusG. [ Legend ]
Dragon Ball, Muminki, Krecik (teraz moja siostra ogląda to mam ubaw jak nie wiem :D), Transformery, Bolek i Lolek...

kkazz [ Pretorianin ]
Struś Pędzi Wiatr czy jakos tak ;p
kami1 [ Chor��y ]
Moto Myszy z Marsa!!!:D

Cypher. [ Konsul ]
przypomnialem sobie jeszcze Zorro, taki japonski hehe ;] tez byl dobry :p i moze ktos to kojarzy, bylo to o jakims chlopcu ktory nie pamietam czy sam decydowal czy cos innego ze zatrzymywal sie czas, wszystko bylo czarnobiale a on przenosil sie do inneho swiata, tam pamietam musial walczyc ze zlem czy cos :D ale tez byla niezla ;) kojarzy ktos?;p

Zielona Żabka [ Let's rock! ]
O rany, wszystkie bajki z pierwszego postu to moje dzieciństwo:D Dołożyłabym jeszcze Yattadetamana, czyli W Królestwie Kalendarza. Było na Polonii1 jeszcze coś takiego o jakiejś rodzince co grała w baseball oraz o laskach grających w siatkę, ale nie pamiętam nazw. I czarodziejka Sally:D Ale i tak Daimos to największy wypas:)
Cypher. --> to właśnie Yattadetaman był:)
Obiwan1992 [ komandor ]
ja zawsze lubiłem Scooby Doo, Smerfy, Żółwie Ninja, Tom i Jerry, Dragon Ball !!
Wormsek [ Pretorianin ]
Zielona Żabka -> to o dziewczynach i siatkówce to było "Pojedynek aniołów" jeśli się nie mylę. Pamiętam, że z kuzynką nie mogliśmy przegapić żadnego odcinka.
Maciek Pogromca Potworów [ Centurion ]
Scooby
Koziołek matołek
rexio
tebaluga
sąsiedzi
Rippo89 [ Fantomas ]
Czy nikt nie oglądał Kaczych Opowieści!!!!!!!!

kocher [ Konsul ]
1.101 Dalmatyńczyków
2. Kaczor Donald
Yoghurt [ Legend ]
Nutka-> To była wyspa Niedźwiedzi o tym misku i jakimś duszku-geju. Strasznie syfiaste, nic mnie nie irytowało jak piosenka z czołówki.
Żadna, ale to żadna lista nie może sie obyć bez trzech rzeczy:
1.Transformers (they are more then meets the eye)
2.GI Joe (COOOOBRAAAAAA)
3.Żółwi Ninja (Kałabanga)
Reszte można równo olać ciepłym moczem, jeśli ktoś nie oglądał tych trzech. No, wliczyć mozna jeszcze ewentualnie klasyki z Polonii 1, ale kazdy, kto nie zna na pamięć Transformers: The Motion Picture, nie zazna szacuna mego.