
.play. [ Pretorianin ]
Czyszczynie Internetu 31.03-02.04 2007?
Od: NASK POLSKA
Do: Administratorzy sieci
****** Informacja Poufna *******
UWAGA! NIE ŁĄCZ SIĘ Z INTERNETEM MIĘDZY 23:59 31 MARCA 2007 (GMT) AŻ DO 00:01 2 KWIETNIA 2007 (GMT)
Jak wszyscy wiemy internet jest coraz bardziej wypełniony śmieciami.
Każdego dnia jest tego coraz więcej - spam, nieczynne domeny, stare serwisy ftp,
opuszczone serwisy www, bezpańskie roboty i wędrujące skrypty. Proces czyszczenia
ma jeden cel, dzięki niemu internet będzie szybszy, czystszy i dużo bezpieczniejszy.
W tym roku czyszczenie zaczyna się 31 marca o 23:59 (GMT) i będzie trwać aż
do 00:01 (GMT) drugiego kwietnia.
Podczas tego 24 godzinnego okresu, pięć potężnych robotów stworzonych
przez Google, Microsoft, Amazon oraz superkomputery Pentagonu i CERN,
umieszczonych w różnych miejsca świata zacznie przeczesywać internet
i kasować wszystkie dane, które znajdą.
W celu ochrony swoich cennych danych przed usunuięcie, prosimy o dokonanie
następujących czynności:
1. Odłącz wszystkie terminale i sieci LAN od internetu/
2. Wyłącz wszystkie swoje serwery internetowe albo odłącz kabel
łączący je z internetem.
3. Odłącz wszystkie dyski, pendrivy, mp3 playery oraz dyski przenośne
od jakichkolwiek urządzeń, które mogą mieć styczność z internetem.
4. Unikaj połączenia jakiegokolwiek komputera czy komórki z internetem.
Zdajemy sobie sprawę, jak wielką niewygodę może to sprawić wielu użytkownikom
internetu, bardzo przepraszamy za to. Jednakże jesteśmy pewnie, że wszystkie
te dolegliwości, co nanajmniej wynagrodzone zostaną przez zwiększenie
prędkości i efektywności Internetu, jak tylko zostanie on oczyszczony z internetowego śmiecia.
Dziękujemy za współpracę.
Krystian Silirp Amirp
Dyrektor d/s Utrzymania Sieci NASK
Centrala Naukowo Akademickich Sieci Komputerowych Polska
Administratorzy i inni: Od czasu ostatniego czyszczenia Internetu
ilość użytkowników internetu wzrosła dramatycznie. Prosimy o pomoc
w ostrzeżeniu tak dużej ilości osób, jak tylko się da.
Jeśli możesz, proszę przekaż tą informację swoim współpracownikom,
szefowi oraz administratorowi sieci.
Dostałem takiego maila. Co o tym sądzić? IMO ściema.

Regis [ ]
Co o tym sądzić? IMO ściema.
Nieee, no cos Ty...

old_taikun [ Pretorianin ]
popieram :D

Glob3r [ Senator ]
Ciekawe że akurat w
master53 [ PSP User - Sony Fan ]
I tak Kononowicz zlikwiduje ich roboty likwidujące spam.
ADEK24 [ KOCHAM MARYSIENIECZKE ]
prima aprilis:D
PunkNotDead [ Lion of Judah ]
ja jutro kopiuje cały Internet na dyskietkę!
ha! wchłonę GOLa!
cycu2003 [ Legend ]
oj takie czyszczenie by sie przydalo, na googlach coraz trudniej jest cos znalezc konkretnego

Paradox [ Loon ABO mode ]
Regis
.play. [ Pretorianin ]
Ciekawe ile by zajął plik tekstowy, z wszystkim tekstem z Internetu :D
cycu2003 --> może kiedyś coś takiego zrobią?
Wykasują zbędne stare - nieużywane stronki www, cały spam itd.
Gibon91 [ Jestem Zajebisty ]
LoL! :D

Dominik1991 [ Bezimienny ]
I tak Kononowicz zlikwiduje ich roboty likwidujące spam. HAHAHA
.play.-->Wiesz co 1 kwietnia jest????
Soulcatcher [ Admin ]
Dziękujemy za współpracę.
Krystian Silirp Amirp

Paradox [ Loon ABO mode ]
Swoja drogą jeśli ten mail doszedł do dużego grona osób, to szykują nam się suche dni na forum :P.

Logan [ Bad Medicine ]
A próbował ktoś czytać "nazwisko" tego dyrektora od końca? :)

.play. [ Pretorianin ]
Logan --> właśnie teraz zobaczyłem.
Regis [ ]
Logan --> Soul probowal :P
.play. [ Pretorianin ]
Ale taka akcja by się przydała. Zbędne śmieci pokasować - wtedy Google by szybciej szukało :P

ser pleśniowy [ Generaďż˝ ]
haha, dobre! Wcześnie zaczynają w tym roku!
Ciekawe, czy się ktoś nabierze!
Logan [ Bad Medicine ]
Regis - teraz zauważyłem, ale nie klikam w refresh strony co sekundę:)
erton G [ Centurion ]
ja jutro kopiuje cały Internet na dyskietkę!
No ! Właśnie .. przypomniały mi sie czasy kiedy młody erton wielce informatyk rok 1990 mając niespełna 8 lat..na dyskietce zamieszczał skróty ikon gier > poczym za 5 zł sprzedawał kolegom zbierając na następny dzień REKLAMACJE w formie skarg ze gra niestety nie działa... zawsze sie tłumaczyłem mówiąc ze masz słaby monitor i gra nie nadąża a piątak w kieszeni zostawał..
Regis [ ]
erton --> Tak mniej wiecej zaczynalo wielu gosci z pierwszej setki rankingu Forbesa ;D
Lukis171 [ Poznańska Pyra ]
erton xD niezłe xD
hehe ale motyw fajny xD padne jak ktos sie nabierze

Marcin_Wojcik [ Pretorianin ]
czystki to oni moga robic w swoim kiblu ale nie tutaj, jak chcial ktos zrobic zarcik to posmiac sie mozna ale tylko z tego autora listu, hahahahahahaha! kurde.... musze zejsc do swoich podziemi i tam korzystac z "bezpiecznej lini" :D:D:D:D
mogli napisac: ze trwac będzie od dzis do 01 maja potem od 01 maja do 15 grudina... 2012 roku! wtedy by zapewne wszystko wyczyscili..... :D

mycha921 [ Invisible ]
Przynajmniej nie będzie dzieci NEO na GOLu ;D

Hakim [ ]
Dzięki za info. Porobiłem backupy swoich stronek i zaraz się odłączam od neta.
Do zobaczenia drugiego kwietnia.

Marcin_Wojcik [ Pretorianin ]
Hakim-> błagam cię..... nie mów mi ze TY w to uwierzyłeś....
PC99 [ ]
Marcinie_Wojtku => trzeba być turoniem totalnym żeby nie zauważyć w zdaniu Hakima ironi.
.play. [ Pretorianin ]
PC99 --> on chyba nawet nie wie co to ironia :D
req_ [ shalom ]
Ja swój kabel już odłączyłem, a Wy? ;)
Isam [ Senator ]
Ja właśnie do was pisze z odłączonego połaczenia interentowego. Na waszym miejscu też bym tak pisał.

Karrde [ Visual Effects Artist ]
Zachciało im się czystek akurat teraz, psia mać. Mam ważny footage do przesłania supervisorowi (circa abałt 6 GB), a oni mi się każą odłączać... Dobrze, że mam jeszcze to satelitarne połączenie z jądrem Ziemii. Pod powierzchnia powinno szybciej przewodzić i przesłać, może zdążę...

Janczes [ You'll never walk alone ]
uwolnic ten internet od spamu!!
niech ktos jutro sie spróbuje zalogowac !!
halski88 [ Pan Prezes ]
a ja juz nagralem na plytę CD zasoby wp.pl
Marcin_Wojcik [ Pretorianin ]
.play.-> a ty nie wiesz co to nawet znaczek uśmiechu towarzyszący postowi27 :/
master53 [ PSP User - Sony Fan ]
A ja mam iPlusa - Internet jest wszędzie !
PrEd4ToR [ ››SuperNatural‹‹ ]
hahaha informacja poufna.. a myslales o firmach ktore maja strony w necie i za nie placa?