
Mazio [ Mr Offtopic ]
Giną, bo wierzą w Chrystusa
W
krajach Trzeciego Świata zabijanych jest coraz więcej chrześcijan. W
niektórych państwach ich sytuacja jest gorsza niż w Rzymie za czasów
Nerona - alarmuje Rzeczpospolita.
W jednej ze szkół w
nigeryjskim mieście Gombe chrześcijańska nauczycielka uczyła
muzułmańskie dzieci. W dniu, w którym przeprowadzała trudne egzaminy,
obrażeni na nią podopieczni oskarżyli ją o"zbezczeszczenie Koranu" -
podaje Rzeczpospolita.
Kobieta została wywleczona z klasy na boisko szkolne. Tam dzieci
dokonały na niej zbiorowego linczu. Rozwścieczony, krzyczący "Allah
Akbar!" tłum długo bił i kopał leżącą nauczycielkę. Według nigeryjskiej
gazety "This Day" konającą kobietę podpalono.
Co roku na całym świecie dochodzi do tysięcy zbrodni na wyznawcach
Chrystusa. Zarówno duchowni, jak i wierni są zarzynani, bici, topieni,
kamienowani i paleni. Nie pozwala się im praktykować wiary, wtrąca do
więzień i obozów koncentracyjnych. Na porządku dziennym jest palenie
świątyń.
- Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na
świecie. Ico ciekawe, padają ofiarą wyznawców tych religii, które
powszechnie uznawane są za najsilniej dyskryminowane: muzułmanów,
hinduistów czy buddystów -powiedział "Rz" dr Grzegorz Kucharczyk, autor
książki "Pod rządami półksiężyca" (wydana przez Christianitas).
Szczególnie w krajach muzułmańskich chrześcijanie traktowani są jak
obywatele drugiej kategorii. Na terenie Arabii Saudyjskiej zabronione
są nawet prywatne praktyki chrześcijańskie. Za posiadanie Biblii grozi
zaś aresztowanie przez specjalną policję religijną. Doszło nawet do
tego, że tamtejszy rząd zwrócił się swego czasu do skandynawskich
ambasad, aby nie wywieszały flag narodowych... bo widnieje na nich
symbol krzyża.
Grzegorz Kucharczyk zwraca uwagę na zaskakującą asymetrię. -Arabia
Saudyjska pakuje miliony petrodolarów w budowę meczetów w Europie.
Jednocześnie nie dopuszcza nawet myśli o tym, żeby pozwolić na
zbudowanie na swoim terenie kościoła -podkreślił.
Wyjątkowo ostre, zinstytucjonalizowane prześladowania wymierzone w
chrześcijan stosowane są jednak przede wszystkim w krajach
komunistycznych - ChRL, Korei Północnej, Wietnamie, Laosie.
Według amerykańskiej organizacji International Christian Concern w
obozach koncentracyjnych w Korei Północnej przebywa od 50 do 100
tysięcy chrześcijan. - To, co dzieje się w tym kraju, to prawdziwy
horror. Za samo posiadanie Biblii ludzie są stawiani przed plutonem
egzekucyjnym. Cała ich rodzina trafia zaś do obozu -powiedział "Rz"
Jeremy Sewall z ICC. Tortury, głód, wyjątkowo ciężka praca, mrożące
krew w żyłach eksperymenty medyczne. Ze zbudowanych według sowieckich
wzorców obozów mało kto wychodzi żywy. -W Korei można czcić tylko
jednego boga: Kim Dzong Ila. To wyjątkowo zazdrosny bóg, który
nienawidzi wszelkiej konkurencji - podkreślił Sewall.
Według ekspertów każdego dnia na prześladowania narażonych jest 200
milionów wyznawców Chrystusa. Niestety, nie mogą liczyć na pomoc
potężnych krajów chrześcijańskich z Europy i Ameryki. - Cywilizacja
zachodnia odchodzi od swoich chrześcijańskich wartości i nic jej nie
obchodzą cierpienia współwyznawców w Trzecim Świecie. Ze względu na
polityczną poprawność Europejczycy po prostu wstydzą się upomnieć o
wyznawców Chrystusa -mówi Sewall.
Podkreśla, że najważniejsze światowe media, takie jak "New York
Times", CNN czy BBC, po prostu odmawiają pisania o prześladowaniach
chrześcijan. - Ci ludzie czują się opuszczeni i zapomniani - powiedział
"Rz" Jeremy Sewall.
Rzeczpospolita przypomina również ostatnie przypadki prześladowań chrześcijan na świecie:
Irak
Dwa dni temu w położonym na północy Kirkuku zamordowano w
bestialski sposób dwie katolickie zakonnice. Jedna miała 85, druga 79
lat. Jedna została zaszlachtowana w ogrodzie własnego domu, drugą
mordercy dopadli w łóżku, gdzie leżała po przebytej kilka dni wcześniej
operacji.
Trynidad i Tobago
Nieznani sprawcy zamordowali protestanckiego pastora podczas
odprawiania porannej mszy. Morderca przystawił mu pistolet do głowy i
dwukrotnie nacisnął spust. Kevin Austin zginął na miejscu. Brutalnego
mordu dokonano na oczach wiernych, w tym wielu małych dzieci.
Uzbekistan
Sąd skazał ewangelickiego duchownego Dimitra Szestakowa na cztery
lata pobytu w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Uznano, że
propagował religijny ekstremizm. Warunki panujące w uzbeckich łagrach
określane są jako straszliwe.
Chiny
W prowincji Henan brutalnym represjom poddano żonę jednego z
tamtejszych pastorów. Gdy upomniała się o skonfiskowane jej rzeczy -
telefon komórkowy, komputer i Biblię - została brutalnie pobita przez
funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa. Następnie osadzono ją w areszcie
za "zakłócanie porządku publicznego".
Giną, bo wierzą w Chrystusa
Rzeczpospolita
I na co komu te religie... To wszystko jest jakieś chore: niby rozwijamy się jako cywilizacja ale nasz rozwój ogranicza się jedynie do wynalazków. Mentalność ciągle na poziomie kamienia łupanego. Ruszył mnie ten tekst choć zdaję sobie sprawę, że powstał w chrześcijańskim państwie, a więc pokazuje tylko sprawę z jednego punktu widzenia. Do tego sam nie jestem wierzący - mimo to włosy się jeżą na głowie. Nieprawdaż?
Harrvan [ Legend ]
Ja wyznaje zasade :
Wszystko to co osiagnalem to moja zasluga ... mam nieograniczony potencjal mozliwosci i moge wszystko ... ogranicza mnie czas i smierc
A Bog ? jest i nic poza tym
Dominik1991 [ Bezimienny ]
Harrvan--->To ty niewierzący jesteś??? Tradycja np: zbliżających się świąt Wielkanocnych nic dla ciebie nie znaczy. Jeśli tak to powinieneś zasuwać w te dni normalnie do pracy. Tak samo jak w inne święta kościelnne.
Dla mnie to straszna rzecz że za wiarę w boga można być zaszlachtowanym we własnym domu.
Mazio daj ten wątek w innej kategorii by każdy mógł go przeczytać.

Kanon [ Befsztyk nie istnieje ]
Ludzie gina z duzo mniej wznioslych powodow. Kazdego dnia, godziny, minuty... W tej chwili tez...
Sandro [ GOL ]
Religia nie dzieli ludzi. To ludzie nie są w stanie zrozumieć jej i przemawiającej przez nią dobra.

Mazio [ Mr Offtopic ]
nie wiem czy mogę - jeśli Soulcatcherze czytasz ten wątek - mogę go przenieść do "poza grami"?
req_ [ shalom ]
Przypomnij sobie wyprawy krzyżowe i masakry dokonywane przez Chrześcijan w "imię" ich wiary. Teraz dzieje się to w drugą stronę. Religia, szczegolnie rozumiana dosłownie, wyzwala nienawiść w stosunku do drugiego człowieka.
Harrvan [ Legend ]
Dominik
A po co jesli panstwo gwarantuje mi dni wolne od pracy ? :)
req
Tylko ze za zbrodnie dokonane przez chrzescijan nasz Papiez przeprosil ... slowa przepraszam nie uslyszalem od wyznawcow innych religii
blood_x [ !SkinheadS! ]
W podziemiach klasztorow poganie wieksze katusze przezywali z rak "krzyzowcow" i innych "chrzescijan"
Mazio [ Mr Offtopic ]
Soul - czy możesz mi odpowiedzieć proszę?
Harrvan [ Legend ]
Mazio
A jaka masz pewnosc ze nie zbierze sie zaraz tutaj grono krzyzowcow robiacych totalny burdel ?
Szkoda ze potrzebne sa takie zabezpieczenia ... a wystarczyloby zeby wszyscy byli osobami na poziomie ... szkoda ze to tylko utopijna wizja
Mazio [ Mr Offtopic ]
nie mam żadnej ale przecież nie dowiemy się jeśli nie spróbujemy
Harrvan [ Legend ]
Mozna sprobowac ... najwyzej jak sie zacznie robic burdel to watek poleci ... a szkoda bo mysle ze rzecz jest warta dyskusji
Soulcatcher [ Admin ]
Mazio ---> mam napisać specjalnie dla ciebie nowy regulamin?
Mazio [ Mr Offtopic ]
nie, ale możesz być bardziej uprzejmy bo za to się nie płaci...
temat jest bardziej o polityce niż religii, a mimo to dostosowałem się do Twojego regulaminu. Dziękuję za odpowiedź.
Soulcatcher [ Admin ]
Mazio ---> dobrze napiszę to inaczej, czy uważasz że jesteś kimś wyjątkowym że ty możesz łamać regulamin a inni nie, skoro pytasz się czy możesz o tym pisać?
Zacytuję ci regulamin:
"nie wolno poza kategorią Premium zakładać wątków poruszających w dowolnej formie tematykę religii, orientacji seksualnej"
A poza tym twój wątek to tylko nawoływanie do nienawiści rasowej i religijnej.
Soulcatcher [ Admin ]
Ludzi na świecie morduje się z powodów politycznych, rasowych, seksualnych, etnicznych jak i religinych, nie ma jeżeli chodzi o religię niczego innego niż w pozostałych wypadkach.
Morduje się muzułmanów, koatolików, protestantów, starocerkiewnych i wszystkich innych.
Mazio [ Mr Offtopic ]
Nie, to zupełnie nie tak - chodzi mi raczej o kompetentną odpowiedź na pytanie w terminie zbliżonym do jego zadania.
A temat nie jest żadnym "nawoływaniem" panie Wojtku - to jedynie zdziwienie i moje zbulwersowanie (jeśli mogę tak nazwać). Nie przykładam jak pewnie sobie zdajesz sprawę czasem mnie czytając zbyt wielkiej wagi do religii (liczba mnoga). Dlatego zdziwiła mnie mocno ta informacja, w której porównuje się sytuację Chrześcijaństwa do czasów Nerona. Szczerze mówiąc nie miałem o tym pojęcia (wybacz ignorancję). Dlatego też postanowiłem podzielić się moim zdziwieniem również z Tobą, oraz z innymi użytkownikami ulubionego przez nas forum.
Jak widzisz założyłem temat we właściwej kategorii, a zapytałem o dyspensę licząc, że owe informacje zbulwersują również Ciebie, a co za tym idzie wciągną w konstruktywną dyskusję. Widzę jednak, że jedynie drażnią. Dlatego jeszcze raz dziękuję za odpowiedź i proszę byś powstrzymał się od sarkazmu. Nie przyświecały mi żadne złe cele gdy zakładałem ten temat. Pozdrowienia.
Soulcatcher [ Admin ]
Mazio ---> mała prośba wolałbym abyś zwracał się do mnie Soul lub Soulcatcher tak jak to jest przyjęte w konwencji forum.
Gazety w dzisiejszych czasach kłamią aby zarabiać pieniądze, także cyowanie gazet nie jest dla mnie nicym ciekawym.
Co do twojej ignorancji to tak większość ludzi nie ma pojęcia o większości rzeczy, dlatego jak znalazłeś informację z danego źródła poszukaj innych źródel i innych informacji zanim samodzielnie wyciągniesz wniosek.
Stronniczo przedstawiasz problem po to aby wywołać u ludzi konkretne emocje, niechęc do obcokrajowców i do innych religii które nas podobno prześladują.
Jakie ma znaczenie to że jakiejś żonie pastora zabrano telefon koórkowy skoro np. w Somalii zgineło około 1 000 000 ludzi przez ostatnie 10 lat w walkach na tle etnicznym.
Oczywiście jacy są muzułmanie widać w telewizji, oni nas nienawidzą ale przedewszystkim nie wszyscy a po drugie nie nas jako chrześcijan tylko jako białą rasę.
Akurat to że jesteśmy chrześcijanami jest jedną z niewielu rzeczy które przemawiają za nami.
Wiem, w przeciwieństwie do 99% ludzi na tym forum jacy sa musułmanie ponieważ mieszkałem w bardzo muzułmańskim kraju jakim jest Libia przez 3 i 1/2 roku. Zapewniam cię że nigdy nie spotkałem się z atakiem na tle religijnym, natomiast często na tle rasowym. Chodziłem tam do normalnego kościoła katolickiego, w kraju gdzie religia muzułmańska jest państwowa i przymusowa dla obywateli.
A to że w Koreii Pn. trzymają ludzi w obozach wiadomo od dawna, są tam rudzi, katolicy, trochę żydów, kobiety, homoseksualiści. itd.
Jak gazeta bedzie chciała napisać o prześladowaniu homoseksualistów to wezmą ten sam tekst który podałeś tylko wstawią słowo homoseksualista zanim chrześcijanin.
Także rozmowa w takim kontekści jak chcesz ją prowadzić zmierza tylko do nienawiści do innych kultur, religii i ras.
Ludzie zabijają się z wielu różnych powodów.
Widzący [ Legend ]
Myślę że jedynym powodem dla którego jedni ludzie zabijają drugich, jest to że są ludźmi.
Tacy jesteśmy i już, ani dobrzy ani źli.
Mazio [ Mr Offtopic ]
nie jestem już tak ogarnięty jak wcześniej Soul - nie doszukuj się we mnie złych intencji proszę - ja naprawdę nigdy nie mam złych zamiarów gdy tu piszę - nie próbuję dzielić ani rządzić... czasem próbuję jedynie usłyszeć co myślicie w sprawach jakie w danym momencie mnie poruszą
to był jeden z przykładów...
czy raz w życiu wyrażam się bez podtekstów?
Soulcatcher [ Admin ]
Mazio ---> inteligencja i dar pisania to odpowiedzialność, musisz brać odpowiedzialność za to co piszesz albo staniesz się taki jak dziennikarze z brukowców którzy opiszą ze szczegółami gwałt na swojej matce aby tylko zszokować ludzi i wywołać odzew.
Po prostu myśl co robisz i co piszesz. Myśl jakie niesie to za sobą konsekwencje, jak to ludzie odbiorą i zrozumią.
I na Boga nie wierz w to co piszą gazety, tam są tacy sami ludzie jak ty, nic a nic mądrzejsi często o wiele głupsi. Żaden poważny godny zaufania felietonista, pisarz czy człowiek mieniący się intelektualistą nie napisał by tak stronniczego, jeddnostronnego tekstu.
Mazio [ Mr Offtopic ]
dziękuję, że choć raz w życiu potraktowałeś mnie poważnie! I rozumiem przesłanie oraz Twój punkt widzenia choć nie zgadzam się z Twoją interpretacją mojego, oraz zrozumieniem przesłanek jakie mną kierowały, gdy szczerze obruszyłem się na ten temat cytując świadomie artykuł z tego źródła. Moja dziecinna wiara w ludzi sprawia, że nie umiem wierzyć w to by dla sensacji i skandalu ktoś mógł napisać taką głupotę bez solidnych przesłanek. To kolejny raz gdy życie przebija scenariusze hollywoodzkich superprodukcji... Tylko gdyby spróbowali zrobić z tego serial najdelikatniejsi z nas zakrzyknęliby, że to ksenofobia, rasizm czy wręcz następna krucjata. I to boli mnie najbardziej - brak symetrii w sprawiedliwości*
*nie wyobrażajmy sobie sprawiedliwości jako kodeksu praw - to wewnętrzne poczucie dobra jakie powinno drzemać w każdym