GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

ktora zabawke kupic?

31.03.2007
15:17
[1]

jez [ Pretorianin ]

ktora zabawke kupic?

witam
prosze FACHOWCOW (ze 120gb jest lepsze niz 100gb i ze 7200rpm jest lepsze niz 5400 etc etc to wiem sam) o pomoc, ktory laptop kupic. jak widac cena jest taka sama.

zastosowanie - multimedia i gry, glownie civilization4 ;)

(niewazne, ze aukcja zakonczona, koles je sprzedaje non stop)

czy



z gory dzieki za uzasadnione odpowiedzi, chodzi mi zwlaszcza o karte grafiki

31.03.2007
15:44
smile
[2]

~~Beni0~~ [ Centurion ]



zdecydowanie ten

więcej RAMu, wspaniała karta, a o 20GB nie opłaca sie z tego rezygnować

31.03.2007
16:14
[3]

jez [ Pretorianin ]

dzieki, tez mi sie tak zdawalo, ze ten pierwszy oprocz 17 matrycy i estetyki jest "w srodku" troche slabszy

31.03.2007
16:18
[4]

DjPeja10 [ Konsul ]

kandydat nr.2 :)

31.03.2007
16:43
[5]

Dony_Brasco [ Konsul ]

Nie lepiej kupic PC? za taką cene to naprawde niezłego pecetka złożysz!!

31.03.2007
16:47
[6]

szymaniak [ co? ]

pierwszy !! w drugim karta graficzna jest przeznaczona do projektowania 3d i innych zastosowan graficznych ! w grach mozesz miec problem, bo sterowniki, itp... zdecydowanie pierwszy laptop

31.03.2007
16:48
[7]

jez [ Pretorianin ]

niestety przyzwyczailem sie juz do lapa, poza tym ze wzgledu na emigracje dobrze jest moc ze soba zabrac kompa czy to do domu, czy do pracy czasem (heh mam taka przyjemna prace, ze moge 70% czasu grac sobie w civke;P)

31.03.2007
16:49
[8]

jez [ Pretorianin ]

szymaniak - to mi zabiles cwieka... wlasnie tego sie obawialem, bo wiem, ze ta seria jest do zastosowan profesjonalnych... hmm... nie wiem co zrobic:/

31.03.2007
16:53
[9]

szymaniak [ co? ]

Rynek laptopow jest gleboki i szeroki, napewno cos znajdziesz. Najwazniejsze: Core 2 duo, mocna grafika ktorej odpowiednik mozna tez znalezc w duzych kompach, matryca min 15". na baterii pewnie ci nie zalezy wiec o tym nie wspominam. jak znajdziesz jeszcze jakis model to rzuc linka, wiem co nieco o sprzecie.

31.03.2007
16:57
smile
[10]

gladius [ Subaru addict ]

Jak do civ 4 to mac book pro.

31.03.2007
17:00
[11]

szymaniak [ co? ]

i kombinowac zeby wgrac windowsa ?

31.03.2007
17:04
[12]

gladius [ Subaru addict ]

szymaniak - a po cholerę go w ogóle wgrywać, civ 4 jest natywna na mac os.

31.03.2007
17:07
[13]

jez [ Pretorianin ]

powiedzmy za, przy calym szacunku dla apple, wole zwykla winde;)

31.03.2007
17:09
[14]

gladius [ Subaru addict ]

jez - windę można zainstalować pod bootcamp, jak już koniecznie się chce ją mieć. Kupiłem niedawno mac booka pro i jestem nim zachwycony, tyle tylko, że do grania mam peceta ;)

31.03.2007
17:20
[15]

jez [ Pretorianin ]

szymaniak a myslisz, ze to bedzie naprawde powazny problem z ta karta? bo te 4gb ramu... ale jezeli tak mowisz to jeszcze sie zastanowie

31.03.2007
17:21
[16]

szymaniak [ co? ]

jez -> Przemysl jeszcze sprawe dx10

gladius -> o tym, ze civ4 jest natywna na maca nie wiedzialem ;)


EDIT

jez -> nie wiem, nigdy nie uzywalem niestety takiej karty ale jakbym bral to bym bral cos sprawdzonego, a nie kota w worku. Poszukaj dokladnych informacji na ten temat.

31.03.2007
17:24
[17]

~~Beni0~~ [ Centurion ]

jez--------->z całym szacunkiem dla szymaniaka polecam jednak komputerek z 4GB ramu. Sterownikami się nie martw są na oficjalnej polskiej stronie nvidi. Karta która radzi saobie przy projektowaniu 3d nie ma problemu z grami.
SPRAWDZONE

31.03.2007
17:26
[18]

jez [ Pretorianin ]

dzieki wszystkim, chociaz - tak jak sie spodziewalem - rozstrzygniecia nie znalazlem...

31.03.2007
17:29
[19]

szymaniak [ co? ]

benio ->Czy jesteś pewien, że karta przeznaczona do grafiki 3d będzie sobie radzić z wodotryskami wykorzystywanymi tylko i wyłącznie w grach (pixel shadery itp)? Ta karta jest optymalizowana do projektowania grafiki, a nie do obsługi gier. Takie jest moje zdanie, jak to się sprawdza w praktyce nie jestem pewien.

A do tych 4gb ramu... Pamięć możesz dowolnie rozszerzyć, a kartę graficzną nie.

31.03.2007
17:33
[20]

Randone [ Konsul ]

jez ---> jestes w UK czy przesle lapa do Polski?
od tego kolesia kupilem 9400 i zastanawiam sie nad kolejnym 9400 lub XPS, ale jestem juz w PL

31.03.2007
17:34
smile
[21]

~~Beni0~~ [ Centurion ]

szymaniak---------->dane mi było testować ją dzień

31.03.2007
17:37
[22]

jez [ Pretorianin ]

randone - nie wiem, mysle ze tak, polska to w koncu nie nigeria. feedback ma spory wiec pewnie sprzedaje wszedzie. a ja siedze w uk niestety;P

benio - no to w takim razie ZARYZYKUJE heheh ale nie ukrywam, ze przykro by mi bylo, jakbym w 3d gierki nie mogl pograc:P

31.03.2007
17:40
[23]

szymaniak [ co? ]

Pograć byś mógł. Ale nie wiadomo jak z fpsami na tej karcie. Moim zdaniem więcej wykrzesać można z tej pierwszej.

31.03.2007
17:43
[24]

Randone [ Konsul ]

jez ---> jak juz wspomnialem kupilem od niego 9400 i po odpaleniu okazalo sie, ze RAM jest walniety. Serwis Della zadzialal bardzo sprawnie i po kilku dniach postman przyniosl nowe kosci :)

31.03.2007
17:48
[25]

jez [ Pretorianin ]

randone - ja teraz mam 6400 ale jednak troche za slaby jest (1.6 core1 duo, 512 mb) wiec chce zmienic. delle moze nie sa najpiekniejsze ale "value for price" jest nie do pobicia;)

szymaniak - zapytam jeszcze sprzedawce, co o tej karcie mi powie.


31.03.2007
17:54
[26]

Randone [ Konsul ]

tez mam 6400, ale kupilem go z dell.co.uk
mam zamiar kupic PCta, ale zastanawiam sie nad kolejnym mocniejszym Dellem :)
i jak nie sa ladne? przeciez sliczne srebrne i swieca na niebiesko :)

31.03.2007
18:03
[27]

jez [ Pretorianin ]

no dobra, sa sliczne;d tzn maja taka estetyke uzytkowa. moze jakies hapeki sa granitowo-czarne-blyszczace, ale wygladaja nie jak komputer tylko jak puderniczka z lusterkiem;)

31.03.2007
18:07
[28]

jez [ Pretorianin ]

sprzedawca odpisal, ze do gier to najlepiej tego xps m1710 ... eh ... kto powiedzial, ze zakupy to przyjemnosc?:/

01.04.2007
02:54
[29]

jez [ Pretorianin ]

pewnie juz spicie ale... a co wypada lepiej w tym porownaniu?





?

01.04.2007
09:42
[30]

Dym14 [ _X_X_X_ ]

Brałbym zestaw 1 post [1]. Nie kieruj się pamięcią ram. Niedawno robiłem testy 3d markiem 06 i gdy z 4 gb zostawiłem 2gb nie zobaczyłem ŻADNEGO spadku wydajności (3dmak 06, oblivion, company of heroes). Jest tam świetny procesor i grafika (co prawda nie dx10 ale do tego to pc) z którą na pewno nie będzie kłopotu. Dysk trochę hamuje ten zestaw ale i tak będzie chodził wspaniale.

01.04.2007
16:57
[31]

jez [ Pretorianin ]

a z tego dolnego? bo cos nie wstawia gosc juz tego pierwszego zestawu:/

01.04.2007
17:36
[32]

K4B4N0$ [ Pan od Batmana ]

Zdecydowanie zestaw 1!
2 przegrywa swoja karta graficzna. W grach, jest ona karta klasy zintegrowanych Intela.

01.04.2007
18:00
[33]

Lutz [ Senator ]

Ja powiem tak, do civ 4 kupilbym latpopa za jakies 800 funtow max, za pozostale 500 jakies przyzwoite audio albo jakis lcd wiekszy - 24cale juz wytargasz (byle nie acer). Chyba ze bedziesz gral tez w cos wymagajacego mocniejszej grafiki.

Gladiusa nie sluchaj lubi pokazac przyszpanowac, a macbook moze fajny ale dla lanserow, nie warto. Temat rzeka ;)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.