GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Chłosta w szkole

31.03.2007
14:19
smile
[1]

NewGravedigger [ spokooj grabarza ]

Chłosta w szkole

W ślad za Angorą:

Wróci kara chłosty?

Głos Nauczycielski dowiedział się, że w Ministerswtei Edukacji rozważa się powrót kar cielesnych dla uczniów. - Planujemy dwojakie kary, tak zwane łapy wymierzane linijką przez nauczycieli na lekcjach oraz rózgi - którymi karano by szczególnie niepoprawnych uczniów podczas szkolnego apelu. Rózgi wymierzałby szkolny pedagog. Nie chodzi nam o zadawanie bólu, ale o efekt psychologiczny. Wstyd przed kolegami działa lepiej niż inne sankcje dyscyplinujące - powiedział minister edukacji.


czekam na wznowienie niewolnictwa.

wybaczcie, że bez linku, ale tekst przpeisany z gazety.

31.03.2007
14:22
[2]

wilqu [ Konsul ]

z Faktu?

31.03.2007
14:23
[3]

eMMeS [ Bukmacher ]

no właśnie? z jakiej to gazety?

edit: bo angora nigdy nic swojego nie daje, tylko przedruki z innych gazet.

31.03.2007
14:23
[4]

BarD [ Leningrad Cowboy ]

Metoda nie wydaje mi się głupia, w końcu zwiększyło by to respekt dla nauczycieli, ale przecież to nie ma szans powrotu po tych kilkunastu latach uczniowskiej samowoli, w czasie której nakładano nauczycielom śmietniki na głowy.

31.03.2007
14:23
smile
[5]

polak111 [ T42 ]

<---

31.03.2007
14:24
[6]

Child of Pain [ Pretorianin ]

Czemu nie? Ale watpie zeby poskutkowalo, wiekszosc osob bedzie mialo powod do smiechu, chociaz moze jezeli z danej osoby...

31.03.2007
14:24
[7]

Lookash [ Senator ]

Prima Aprilis jutro...

eMMeS -- Daje, felietony i inne tym podobne.

31.03.2007
14:25
[8]

NewGravedigger [ spokooj grabarza ]

tzn w tak małych wzmiankach, na pierwszych stronach, nie podaje się źródła. Tuż obok felietonów. Zapewne z "głosu Nauczycielksiego"

31.03.2007
14:28
smile
[9]

Golem6 [ Gorilla The Sixth ]

Albo to głupi kawał prima-aprilisowy.
Albo wracamy do średniowiecza.

31.03.2007
14:30
smile
[10]

Radziu_1990 [ demo mnie samego ]

Może jeszcze uczniów w kiblu zamykać.

31.03.2007
14:31
smile
[11]

PatriciusG. [ Legend ]

ładna padaka...
Giertycha chyba matka napierdalała łopatą po głowie, bo to niesamowite, żeby był tak lewy sam z siebie :/

Hajle Selasje -> No sorry, ale o ile mundurki i zero tolerancji są pomysłem nawet nie głupim, to bicie linijką po rękach jest wybitnie popierdolone. Wszędzie zostało to wycofane bo to nieetyczne i takie bicie uszkadza receptory na rękach (itd. itp.), ale w Polsce to musi powrócić... Żal =/

31.03.2007
14:32
smile
[12]

djforever [ Prison Break 3 ]

Pan Minister w dzieciństwie prawdopodobnie został rozjechany pługiem po twarzy.... bo taki zjebany sam z siebie to nawet Hitler nie był.

31.03.2007
14:35
smile
[13]

Hajle Selasje [ Eljah Ejsales ]

Czytając niektóre z powyższych komentarzy dochodzę do wniosku, że pomysł z karami cielesnymi w polskich szkołach nie jest wcale taki zły...

31.03.2007
14:37
smile
[14]

hctkko [ The Prodigy ]

Bardzo dobry pomysł.

31.03.2007
14:39
[15]

olo_7 [ Konsul ]

Niby kary cielesne coś by dały, jednak jestem przeciw. Te czasy już minęły. Według mnie to jest chore, bić uczniów.

31.03.2007
14:39
smile
[16]

eMMeS [ Bukmacher ]

Hajle Selasje - zgadzam się w 100%... w sumie to ja już do liceum uciekam więc się pewnie nie załapie, a młodzieży by to pomogło :D

31.03.2007
14:40
[17]

hohner111 [ TransAm ]

sie zastanawiam co sie stanie z nauczycielem ktory wleje jakiemus kolesiowi bez włosów i w nowym dresie adidasa ;P

31.03.2007
14:41
smile
[18]

PunkNotDead [ Lion of Judah ]

Bardzo dobry pomysł!

"takie bicie uszkadza receptory na rękach"
na ja pierdziele, masakra, to aż tak chcą bić?

bardzo dobrze, niech się boją, może będą się zachowywać godnie i z szacunkiem do nauczyciela

31.03.2007
14:42
[19]

eJay [ Gladiator ]

olo_7--->Bić uczniów - źle. Zakładać śmietnik na głowę nauczyciela - dobre!

Coś czuję, że jeśli nawet to wejdzie w zycie to młodzież szkolna bedzie prześcigac się w zawodach "Kto dostał więcej linijką w łapę". Po prostu tu trzeba ostrych przepisów dotyczących kultury, zachowania. Powinni wypieprzać ze szkoły za numery z kubłem. Przynajmniej bydło nie bedzie mieć wykształcenia, bedzie miał kto kopac rowy na ulicy...

31.03.2007
14:45
[20]

PatriciusG. [ Legend ]

Nie chodzi nam o zadawanie bólu, ale o efekt psychologiczny. Wstyd przed kolegami działa lepiej niż inne sankcje dyscyplinujące

To może niech zarządzi, żeby uczniowi wtedy zabrano wszystkie ubrania i kazano przebiegnąć 10 okrążeń w okół szkoły?

PunkNotDead->
na ja pierdziele, masakra, to aż tak chcą bić?
A jakby nie bili tak to dawało by efekty?



Nie no ruzga okej, może to sposób faktycznie jest, wstyd przed innymi i w ogóle, ale linijką po łapach? Litości...

31.03.2007
14:48
smile
[21]

olo_7 [ Konsul ]

Ale o co Giertychowi chodzi? Żeby upokorzyć ucznia przed swoimi kolegami/koleżankami. Może to coś da, ale zastanówmy się. Jaka jest polska młodzież każdy wie. Jeżeli miałaby miejsce kara cielesna dla ucznia, na oczach wszystkich, na apelu, to przecież bardzo możliwe, ze potem inni śmialiby się z niego. A do czego to może doprowadzić? Jak ktoś ma słabą psychikę to może skończyć jak Anka z Gdańska.

31.03.2007
14:50
smile
[22]

barteqq [ world in conflict ]

zycze szczescia nauczycielowi ktory chciałby mie uderzyc...

31.03.2007
14:53
smile
[23]

Chupacabra [ Senator ]

swietny pomysl, dostal by taki 16 letni gnoj, co sie uwaza za takiego waznego, po lapskch, to od razu by mu jakies odswierzenie umyslu naszlo. Na pewno beda czuli jakis respekt

31.03.2007
14:54
[24]

Dowodca_Pawel [ ETCS Clan ]

PatriciusG. -> Pytanko, czy jesteś aż takim niewyżytym, chamskim chuliganem, że się tak obawiasz tych kar cielesnych? :)))

olo_7 -> Jak ktoś ma słabą psychikę, to raczej nie będzie szarżował na lekcjach. Choć jeśli tak, to jego wina.

31.03.2007
14:55
[25]

Jogurt [ Saladin ]

Bardzo dobry pomysł. Kara cielesna przytemperuje te bydło!

31.03.2007
14:55
smile
[26]

eJay [ Gladiator ]

Dowodca_Pawel dobrze prawi. Jak ktoś ma słabą psychikę, 16-lat i mleko pod nosem to nie bedzie fikać do nauczyciela...

31.03.2007
14:57
[27]

FixUS_1 [ Call me Fix ]

Bardzo ciekawy jest fakt, że najchętniej popierają ten pomysł Ci, którzy już szkołę skończyli. Z doświadczenia wiem, że i wśród nauczycieli znajdzie się jeden, bądź drugi, któremu nie spodoba się już na wstępie dany uczeń i z sadystyczną przyjemnością raz po raz będzie go trzaskał linijką. Wielu z Was po prostu zapomina, że szybko przywilej płynący z możliwości stosowania takich kar byłby nagminnie nadużywany, czego jestem pewien w stu procentach.

31.03.2007
14:57
[28]

olo_7 [ Konsul ]

Ale może również dostać niesłusznie - czasem takie rzeczy się zdarzają ;)

31.03.2007
14:59
[29]

blackfield1 [ Chor��y ]

co Wy panowie, przeciez z takiego bicia to tylko polew bedzie i zawody kto wiecej dostanie

31.03.2007
14:59
[30]

PatriciusG. [ Legend ]

Dowodca -> CZŁOWIEKU! Mnie to by tą linijką połamali te ręce, bo jakby ich agresja złapała... :)

A tak szczerze, to wątpię, żeby to dotyczyło Licea (a w sumie gimnazja powinno), więc mnie to i tak gówno obchodzi, a zanim to wyjdzie to mnie to będzie walić jeszcze bardziej :P Po prostu dla mnie to nie jest wyjście zupełnie, żeby bić po rękach....

FixUS -> No i o to właśnie chodzi...

31.03.2007
15:07
[31]

Dowodca_Pawel [ ETCS Clan ]

FixUS_1 -> Ja jeszcze nie skończyłem szkoły, ba, mam te diaboliczne 16 lat! (choć tylko jeszcze 2 miesiące :))

Śmieszą mnie jedynie posty wieszczy uczniowskiej zagłady, jakby nauczyciele mieli trzepać tymi linijkami bez powodu i jak najczęściej. No ludzie, litości :))).

Tak czy siak, ta wiadomość to raczej ciekawostka, bo zapewne UE nie pozwoli na coś takiego, a i PiS jak się zdaje ma już powoli dosyć zero tolerancji Giertycha :).

31.03.2007
15:08
[32]

eJay [ Gladiator ]

FixUS_1--->Jako były uczeń mogę spojrzeć na tą sprawę z innej perspektywy. Przeciez alkoholik nie powie Ci, ze jest alkoholikiem. Tak samo bydło nie powie Ci, ze jest bydłem. Osoby zainteresowane (czyt. gimnazjalisci itp.) będą bronić swoich spraw, udawać, że nic sie nie dzieje. A twoj pomysl z sadyzmem nauczycieli jest mocno przesadzony. To nie wojsko.

31.03.2007
15:09
[33]

FixUS_1 [ Call me Fix ]

Dowodca - ależ oczywiście, każdy na uczyciel ze łzami w oczach wymierzałby choćby najsłabsze uderzenie plastikową, o grubości niecałego milimetra, linijką ;)

eJay - nie jest przesadzony. W każdej szkole znajdzie się nauczyciel, który faworyzuje daną osobę, a inną na każdym kroku potępia, ośmiesza (pozdrowienia dla mojej profesorki od matematyki). Pytanie ilu z nich przerzuciłoby się na kary cielesne, w takim stopniu, w jakim uwielbiają naznaczać uczniów kolejnymi jedynkami, podczas gdy kolejnemu "wspaniałomyślnie" darują.

31.03.2007
15:10
[34]

lolowita_ [ Pretorianin ]

I bardzo dobrze. Kiedyś to skutkowało nie było takiego bydła jak jest obecnie w wielu szkołach. Nie było takiej samowolki rozwydrzonych małolatów. Kiedyś gówniarz wiedział, gdzie jego miejsce. Obecnie taki małolat stara się zrobić panem w szkole.

31.03.2007
15:13
smile
[35]

SUPERMETALIC [ Konsul ]

Już to widzę: nauczyciel W-F'u bije mnie po rękach linijką (w jego przypadku raczej skakanką), a ja odwijam się i z całej siły daje mu prawego sierpowego. Fajnie ;)

31.03.2007
15:14
[36]

Jade^1 [ Generaďż˝ ]

Agresja rodzi agresję. Gdyby nauczyciel przylał jakiemuś gówniarzowi to wcale nie zdziwiłabym się jakby po lekcjach też dostał od kumpli pobitego, ale już raczej nie linijką... Zapewne też nie wszyscy nauczyciele wyraziliby zgodę na takie tępe metody wychowania jak kary cielesne. Jeśli gnojek ma za nic szacunek i kulturę to najpierw dać mu ostrzeżenie, a jeśli nie poskutkuje to wydalać ze szkoły, a nie bicie po łapkach... co za głupota

31.03.2007
15:15
[37]

PatriciusG. [ Legend ]

Po przeczytaniu [35] posta zastanawiam się czy to jednak nie dobry pomysł. W tym przypadku jak nauczyciela poniesie to nawet dobrze...

31.03.2007
15:15
[38]

lolowita_ [ Pretorianin ]

Jak ja lubie słuchać/czytać małolatów, jacy to oni silni i straszni. Dziecko... ot takiego nauczyciela wfu to byś takie manto dostał, że byś się nawet nie pozbierał. Kimś jesteś wśród swego stada. W świecie dorosłych jesteś nikim.

31.03.2007
15:15
[39]

Vader [ Legend ]

Prosiłbym o odpowiedzi na następujące pytania:

1. Czy:

- wliczanie religii do średniej bądź nie
- włączenie religii do przedmiotów maturalnych bądź nie
- dzieła Brzechwy
- mundurki
- bicie linijką bądź nie

To poważne i kluczowe problemy Polskiej edukacji?

2. Czy ministerstwo edukacji przestanie sobie wreszcie robić jaja i wezmie się do normalnej pracy jeszcze w tej kadencji, czy zostawia sobie to na następną, której nie będzie?

31.03.2007
15:16
[40]

eJay [ Gladiator ]

FixUS_1--->Takie sytacje są stare jak świat. Nic nowego. Każdy nauczyciel ma swoich ulubieńców i "Ulubieńców":) Tak było, jest i będzie. Chamstwo trzeba zwalczyć.

31.03.2007
15:17
smile
[41]

mineral [ Senator ]

Brawo! A następnym posunięciem Giertycha będą masowe egzekucje! To dopiero przywróci autorytet nauczycielom.

31.03.2007
15:17
[42]

PatriciusG. [ Legend ]

Vader -> No... przynajmniej coś robią...

31.03.2007
15:17
[43]

Hajle Selasje [ Eljah Ejsales ]

Vader---->

Prosiłbym o odpowiedzi na pytania:

1. Czy MEN ma się zajmować tylko i wyłącznie poważnymi problemami?
2. Czy najważniejszym problemem polskiej oświaty nie jest brak dyscypliny? A jeśli nie, to co nim jest?

31.03.2007
15:19
[44]

olo_7 [ Konsul ]

No, FixUS dobrze gada. Tak też może być.
Ktoś raz zrobi coś nie tak i jakaś nauczycielka go nie polubi i się na niego uweźmie, a gdy wprowadzą kary cielesne to owa nauczycielka będzie tego ucznia bić za małe przewinienia (np. za to, że na korytarzu nie powiedział jej dzień dobry) i to również może doprowadzić do tego, że ten ucze skoczy ja Anka z Gdańska.

31.03.2007
15:19
smile
[45]

czekers [ make love not war ]

Gorzej im? To może zamiast nagannych będzie gwałt przez dyrektora na oczach uczniów? To by baaardzo pomogło :/

31.03.2007
15:19
smile
[46]

SUPERMETALIC [ Konsul ]

Jestem za biciem kijem na gołą dupę przy całej klasie ;)

31.03.2007
15:21
[47]

volvo [ Pretorianin ]

@SUPERMETALIC
Już to widze, jak oddajesz nauczycielowi z prawego sierpowego ...

31.03.2007
15:21
[48]

eJay [ Gladiator ]

olo_7--->Czy nie masz czasem w pokoju ołtarzyku z ilustracją Ani z Gdańska?

Vader--->Chamstwo, bezczelność, "kozaczenie się" młodzieży to w tej chwili najwiekszy problem szkół. Na resztę reform przyjdzie czas za 3 lata kiedy do władzy dojdzie PO:>

31.03.2007
15:22
smile
[49]

Harrvan [ Legend ]

Mam wrazenie ze niektorzy zwolennicy tego pomyslu to prowokatorzy

31.03.2007
15:23
[50]

PatriciusG. [ Legend ]

Har -> Marudzisz, przynajmniej jest co czytac :P

31.03.2007
15:25
smile
[51]

SUPERMETALIC [ Konsul ]

lolovita_, volvo--->
Popier****** was (pytanie retoryczne)? Przecie to tylko żart! :P Jak ja lubię słuchac/czytac 16latków, którzy uważają się za dorosłych :P

31.03.2007
15:26
[52]

volvo [ Pretorianin ]

Słaby :)

31.03.2007
15:26
smile
[53]

Harrvan [ Legend ]

Zamiast dzieciakow to ja proponuje wychlostac tych rodzicow ktorzy bezstresowym wychowaniem doprowadzili do takiej sytuacji

31.03.2007
15:29
[54]

olo_7 [ Konsul ]

eJay -> Nie :P Ale to poprostu ajlepszy przykład. Najpierw wprowadzą te kary, potem ktoś nie wytrzyma psychicznie, a Giertych będzie o to oskarżał uczniów, choć po części winny byłby również on.

Na szczęście mnie ten problem nie dotyczy (chyba, że takowe kary wprowadzili by też na studiach ;))

31.03.2007
15:31
[55]

eJay [ Gladiator ]

olo_7--->Ten przyklad pokazuje, ze przez buractwo (a nie nauczycieli), ktore teraz panoszy sie w gimnazach, niektorzy sa gotow odebrac sobie zycie.

31.03.2007
15:33
[56]

bekas86 [ Blaugranczyk ]

Pomysl moze i zly nie jest :p ale to moim zdaniem nie ma szans na wejscie w zycie

31.03.2007
15:55
smile
[57]

marwijk [ Konsul ]

Powinna wrócić jak najbardziej. Niektórzy sobie za dużo pozwalają.

31.03.2007
16:20
[58]

pablo397 [ sport addicted ]

smieszne sa czasami tutaj wypowiedzi. ot typowy populizm - rozrabiaja wiec trzeba im wlac, od razu sie uspokoja. gdyby zycie bylo takie proste to juz dawno w kazdej szkole na calym swiecie byly by takie kary i porzadeczek na ulicach, ze hej.

1. ja pamietam ze szkoly podstawowej, ze byly u nas takie aparaty, ze nie jeden dzisiejszy gimnazjalista by im z drogi schodzil. po 18 lat na karku, na lyso pogoleni, sportowe albo skinowskie stroje. jakies tam kryminalne sprawki i w ogole. i to jak sie zachowywali zalezalo tylko od nauczyciela. u jednych faktycznie robili co chcieli, darli mordy, nogi na stol i takie, ze musial przychodzic dyrektor i swoimi wrzaskami zaprowadzac porzadek. byli tez nauczyciele, zwlaszcza pani od matematyki co potrafila nawet nie krzycac, tylko lekko podnoszac glos sprowadzic takiego jednego z drugim do parteru samymi slowami. fakt faktem, ze byla to nauczycielka z duzym stazem, powazniejsza kobieta. obyta z 'mlodzieza' byla i wiedziala jak nalezy sie zachowac, zeby zapanowac nad tlumem rozwscieczonych malolatow. po paru akcjach lecielismy jeszcze podczas przerwy pod klase sie ustawiac, zeby rowno o dzwonku wejsc do klasy. z drugiej strony potrafila ona usiasc z takim 'glabem' w lawce i przez parenascie minut tlumaczyc mu a+b az nawet on zrozumie. i wlasnie takim postepowaniem zasluzyla sobie na szacunek nawet takich 'patologii'. potrafila zaprowadzic porzadek, ale i potrafil usiasc i porozmawiac z takim uczniem

2. jesli juz fantazjujemy o tej przemocy. wiekszosc uwaza, 'od malego lania nikomu nic sie nie stalo', 'to dla jego dobra' itp. polecam ksiazke 'gnoj' lub ew. film 'pregi' (ksiazka lepsza). moze to zbyt mocny przyklad, ale doskonale przedstawia jak sie zachowuje i ksztaltuje dopiero psychika mlodego czlowieka. na tym etapie trzeba z nim rozmawiac, nawiazac wspolprace z nim, a nie lac po lapach bo sie jeden z drugim wyglupili i stlukli kwiatek czy co tam. jesli nauczyciel nie potrafi zapanowac nad klasa malolatow to sorry - nie nadaje sie na nauczyciela.
w technikum mielismy roznych 'agentow' - wiadomo, same chlopy to i chec do lobuzowania byla ogromna. i wszystko zalezalo od nauczycieli czy potrafili sobie poradzic z klasa. byla mloda pani prosto po studiach, co jak tylko ktos pisnal potrafila szybko i sprawnie zaprowadzic porzadek. ale byl tez pan po 30-stce co prosil (akurat nie nasza klasa, rok mlodsza) zeby tylko nie halasaowali tak mocno jak sie wydurniaja, bo jak dyrektor uslyszy i zobaczy, ze nie planuje nad klasa to go zwolni. no i oczywiscie po jakims czasie go zwolnil, gdyz nie potrafil sobie poradzic z mlodzieza.

ktos tam u gory fajnie napisal - jak ktos ma 16 lat, mleko pod nosem to nie lobuzuje. a jak beda go bili po lapach, bo cos tam zrobil i wszyscy beda sie z niego smieli to przeciez nic sie nie stanie. polecam poczytac o masakrze w columbine high school i kto tego dokonal. czy typowe lobuzy, czy wlasnie ciche, uzdolnione, spokojne chlopaki.

31.03.2007
16:27
smile
[59]

Andrzej Lepparkour [ Konsul ]

Strach był aparatem poprzedniego ustroju, raczej nie lepszego.

Wszystkim, którym metoda nie wydaje się głupia, lub wręcz ją popierają polecam lekturę Konstytucji RP.

No, ale jeśli chcecie znieść nietykalność osobistą to jestem za. Szybki whois, biorę Wasze IP, spuszczam wpieprz pracownikom providera, dostaję adresy, znajduję Was, katuję Was na ulicy ku uciesze przechodniów (może jakiś partol prewencji pożyczyłby nam pałki) i fajnie jest.

A jeśli sądzicie, że kary cielesne by coś dały to polecam spojrzenie w stronę krajów, które do ZSRR nie należały. I zauważmy jacy ludzie tam wyrośli, a jacy tutaj. Choćby scena polityczna. I nie mówcie mi, że angielskie rozpieszczone bachory są strasznie upierdliwe, bo po stokroć wolę takiego gnojka niż małego konfidenta, który przez całe życie moczy się w nocy wspominając lekcje matematyki. Wiecie jak łatwo manipulować kimś, kto się boi? Strach nie ma nic wspólnego z szacunkiem. Terrorem można sobie zbudować pozorny szacunek w oczach innych ludzi, ale w momencie, gdy Ci przestają być od nas zależni jedyne czego możemy oczekiwać to pięść na nosie, ślina na twarzy i nóż między żebrami. Tak wygląda według Was respekt?

Już nie wspomnę o tym, że w moim LO był WFista, który miał dziwną manierę dokuczania (szturchania, popychania itp.) uczniom. Jak go kiedyś złapali i go "wsadzili" do jego własnego auta przez przednią szybę to przeszło mu jak ręką odjął. Gdyby ktoś próbował w podobny sposób traktować moje dziecko, to na pewno skończyłby podobnie.

No, ale jak to zajebiście jest napisać "świetny pomysł" i być oryginalnym. Jedźcie do Korei skoro się Wam takie metody podobają. Mundurki tam mają, kary cielesne też. I jacy wszyscy grzeczni!

eJay, gadasz jak prawdziwy komuch. Skoro bicie uczniów jest złe, to bicie nauczycieli dobre? Kto tak napisał? Nikt. Nikt oprócz Ciebie. Nie wiem skąd wyciągasz takie wnioski, ale jak czytam coś takiego to mi się niedobrze robi. Właśnie tak myślą ludzie w Korei. Polecam wycieczkę. Możesz już nie wracać.

31.03.2007
16:36
[60]

Kozi89 [ Senator ]

I tu się zaczyna problem. Ustawa o ochronie praw dziecka nie dopuszcza takich kar.
Po drugie (i ważniejsze) stosowanie takich kar w gimnazjum jest ryzykowne. Nie oszukujmy się, część (ta najczęściej karana) gimnazjalistów nie ma żadnych skrupułów i odda nauczycielowi z pięści.

31.03.2007
16:39
[61]

eJay [ Gladiator ]

Andrzej Lepparkour--->

Skoro bicie uczniów jest złe, to bicie nauczycieli dobre? Kto tak napisał? Nikt. Nikt oprócz Ciebie.

Nikt oprocz mnie nie spojrzal na to z perspektywy nauczyciela. Wszyscy tylko pieprza, ze uzycie przemocy w stosunku do ucznia jest złe. Poczytaj zreszta post nr 19. Z tym biciem to nie do konca jestem na tak.

31.03.2007
16:47
[62]

Glob3r [ Senator ]

Ludzie litości xD.
Takie metody nie przyjmą sie z powrotem... w tych czasach nauczycielom łatwo będzie trafić na takiego, który im sie odwinie albo i spotka sie z nim w ciemnej uliczce...
Szacunek trzeba umieć sobie wypracować innymi sposobami... ale nasz minister jest tak zacofany że nie przemawia to do niego.
Mam nadzieję że to tylko głupi żart prima - a- prilisowy.


olo_7--->Bić uczniów - źle. Zakładać śmietnik na głowę nauczyciela - dobre!

Czy ktoś do cholery powiedział że to jest dobre? Na takie bydło jak Ci co założyli kubeł na łep nauczycielowi nie podziała bicie linijką - a wręcz przeciwnie - tacy by tylko czekali na okazję by dorwać tego nauczyciela gdzieś samego...

31.03.2007
17:07
[63]

gladius [ Subaru addict ]

Głos Nauczycielski dowiedział się, że w Ministerswtei Edukacji rozważa się powrót kar cielesnych dla uczniów. - Planujemy dwojakie kary, tak zwane łapy wymierzane linijką przez nauczycieli na lekcjach oraz rózgi - którymi karano by szczególnie niepoprawnych uczniów podczas szkolnego apelu. Rózgi wymierzałby szkolny pedagog. Nie chodzi nam o zadawanie bólu, ale o efekt psychologiczny. Wstyd przed kolegami działa lepiej niż inne sankcje dyscyplinujące - powiedział minister edukacji.

Przecież to jest straszny bullshit i wymysł. Nawet Giertych nie jest aż tak głupi, żeby nie wiedzieć, że to jest niezgodne z konstytucją.

31.03.2007
17:34
smile
[64]

johny Rambo [ Chor��y ]

Giertych to pedał i powinny go geje wyruchać.

31.03.2007
17:37
smile
[65]

Pablox8 [ Konsul ]

Przecież to jest straszny bullshit i wymysł. Nawet Giertych nie jest aż tak głupi, żeby nie wiedzieć, że to jest niezgodne z konstytucją.

Nie doceniasz naszego ministra...on przechodzi samego siebie

johny Rambo----> o cos takiego ci chodzi?

31.03.2007
17:44
[66]

Belert [ Generaďż˝ ]

No i fajnie ,krzyczysz na lekcji podchodzi nauczycielka i z byka.Hehehe

31.03.2007
17:48
smile
[67]

johny Rambo [ Chor��y ]

lol

31.03.2007
17:55
smile
[68]

---Wiktorek--- [ Pretorianin ]

Mam wrażenie, że ta wiadomość to tylko prowokacja. Ciekawe, co będzie następne. Sądząc po absurdalności pomysłów Giertycha może nawet zabójstwo za oddychanie.

31.03.2007
18:45
smile
[69]

Dj Alien [ Konsul ]

fajnie bedzie :) Oddam im... nie beda mnie nieznani ludzie bic ;p

31.03.2007
18:50
smile
[70]

kusiak11 [ Pretorianin ]

Jak mnie jakiś belfer dotknie oddam 10x mocniej ;/

31.03.2007
20:46
smile
[71]

zepsuty zegar [ Centurion ]

Już sobie wyobrażam:
1. Nauczycielka 1,5 metra wali po łapach dresiaża 2 metry, napakowanego jak sie da... :P
2. Nasza katechetka próbuje wylić nas po łapach... ząbki powypadają....

A teraz wracam do sprawy: Może i Romusia "strzelali" po łapach, ale po co on chce żeby wszyscy to poczuli? To może wzmożyć nienawiść do nauczycieli (patrz pkt. 1). To by już można by nazwać znęcaniem się. Nauczyciele mówią że za wolno pracujemy... a potem będą strzelać jednego bo się źle zachowuje, drugiego, bo się śmiał z tamtego, trzeciego, bo się śmiał z drugiego...

Z tą opinią możecie się nie zgadzać, ale to jest moja opinia... ucznia 4 kl. podst.

31.03.2007
20:55
[72]

mycha921 [ Invisible ]

Może być, ja jestem grzeczny więc mnie to nie dotknie :P Mimo tego nie życzę nikomu dostać liniką lub zostać rzucony kredą, ale czasami to ostateczność, gdy osobnik nikogo nie słucha...

31.03.2007
21:59
[73]

kamyk_samuraj [ Senator ]

To nic nie da - uczniowie beda odreagowywali to poza szkola - w domu, miejscach publicznych itp.

Mam w niedalekiej rodzince przypadek w druga strone - ojciec, zwolennik twardego wychowania.
Jego syn w domu, bojac sie, zachowywal sie grzecznie, kulturalnie - wprost aniolek.
Gdy wydostawal sie spod uwagi ojca odreagowywal to - ciagle bojki, wybryki w szkole...
Najciekawsze, ze rodzice nigdy nie wierzyli w relacje nauczycieli i uczniow - wszak w domu nie sprawial zadnych klopotow.

01.04.2007
09:15
smile
[74]

zepsuty zegar [ Centurion ]

O kurcze!!!!! Teraz to zauważyłem. Romuś chce zero tolerancji dla przemocy, a nauczyciele będą używać przemocy wobec uczniów. :D

01.04.2007
09:22
smile
[75]

raper741 [ Legend ]

zepsuty zegar ===> Dokładnie ;) Raz Giertych powiedział : "APELUJĘ O TO ABY STROJE JEDNOLITE BYŁY RÓŻNORODNE" To jest to samo :) Jemu by trzeba przyłożyć i to porządnie ;] TO może by mu się odwidziało głupich pomysłów :D

01.04.2007
13:04
[76]

Vader [ Legend ]

Hajle -->

1. Men ma się zajmować przede wszystkim problemami poważnymi. Nie wiem, być może mój praktyczny sposób rozumowania nie przystaje do funkcjonowania administracji, ale w mojej opini sprawy najważniejsze powinny mieć priorytet i być załatwiane w pierwszym rzędzie z możliwie największym nakładem potencjału umysłowego i finansowego.

2. Moim zdaniem, najważniejsze problemy edukacji to:
- zbyt małe uprawnienia nauczycieli w stosunku do praw uczniowskich
- przestarzaly i nieefektywny program nauczania
- dyscyplina w szkołach i system szybkiego i sprawnego wydalania uczniów ze szkoły

Z tego co widzę, to jedynie starania idą w kierunku punktu ostatniego. Próbują coś z tą dyscypliną zrobić choć nieudolnie. Jeżeli ktoś wierzy w to, że uderzenie linijka jakiegoś zwyrodnialca przyniesie jakiś wychowawczy efekt, poza happeningiem dla bitego i reszty klasy, to jest w błędzie.
Ci ludzie sie leją na meczach po mordach i bogowie raczą wiedzieć co jeszcze - i taka linijka ma cokolwiek zmienić? Śmiech.

P.S Nieladnie jest odpowiadać pytaniem na pytanie ;)

01.04.2007
13:19
[77]

arturszyma [ Pretorianin ]

Pasuje mi to ;D, Będę miał komu oddawać !

01.04.2007
13:28
[78]

MadaKośnik [ God is wearing trampki ]

Glob3r masz racje nie można karami cielesnymi budowac autorytetu. Powinna powrócić koza, i kleczenie na grochu czy coś.

01.04.2007
13:57
[79]

Hajle Selasje [ Eljah Ejsales ]

Vader--->

Mam ochotę zadać kolejne pytanie, ale się powstrzymam chwilowo :o)

Jeżeli ktoś wierzy w to, że uderzenie linijka jakiegoś zwyrodnialca przyniesie jakiś wychowawczy efekt, poza happeningiem dla bitego i reszty klasy, to jest w błędzie.

Masz rację, krucha nauczycielka chemii może mieć problemy ze skarceniem przerośniętego osiemnastolatka. Myślę, że jeżeli taki system miałby przynieść pozytywne skutki, należałoby raczej przeprowadzać go od młodszych klas, bo o ile nie da się zreformować dresów z zawodówki, o tyle kształtować pewne postawy w późniejszej podstawówce i przede wszystkim gimnazjum można jak najbardziej. I z takiej perspektywy pomysł jest dużo sensowniejszy, co nie znaczy, że go popieram. Natomiast innej propozycji nie ma - i stąd moje wspomniane pytanie - co Ty byś w takim razie zrobił?

Prawda jest taka, że wszyscy zauważają problem, a tylko Giertych podaje rozwiązania. Jeśli są to pomysły złe, to logika podpowiada, że osoby, które się z punktem widzenia ministra nie zgadzają, powinny przedstawić własne koncepcje, a dopiero potem krytykować te giertychowskie. Bo w przeciwnym razie głos przeciwko programowi Giertycha jest głosem za obecnym stanem rzeczy, czyli wszystkim tym, co zostało już wspomniane - koszami na głowach nauczycieli, chamstwem, prostactwem, kultem siły i totalną niemożnością.

01.04.2007
15:06
[80]

mineral [ Senator ]

Uczniowie proszę wejść!
Trzech młodych ludzi ubranych w mundurki podchodzi pod ścianę na zewnątrz budynku szkoły. Zapłakani uczniowie gimnazjum, którzy głośno krzyczą, iż przepraszają za to co zrobili nie przekonują dyrektora.
Profesorze Kowalski, proszę się przygotować.
Nauczyciel matematyki sięga po broń. Załadowuje pełny magazynek do szkolnego AK47. Niestety, nie ma przebacz za rozmawianie na lekcjach i rzucenie kredą w nauczyciela...

01.04.2007
15:29
[81]

kamyk_samuraj [ Senator ]

Prawda jest taka, że wszyscy zauważają problem, a tylko Giertych podaje rozwiązania. Jeśli są to pomysły złe, to logika podpowiada, że osoby, które się z punktem widzenia ministra nie zgadzają, powinny przedstawić własne koncepcje, a dopiero potem krytykować te giertychowskie.

Nauczyciele i psychologowie od dluzszego czasu mowia, ze tworzenie wielkich placowek (gimnazja) z ogromna iloscia uczniow w jednej klasie (dwudziestu, trzydziestu) odbija sie tym, ze dziecko czuje sie anonimowe. A dzieciak - jak to dzieciak - chce, by ktos na niego zwracal uwage. No i sa dwie drogi - jedni sie ucza, sa sumienni, drudzy zas popisuja sie przed swoimi kolegami i robia rzeczy nie zawsze zgodne z dobrym obyczajem.
Rozdzielenie uczniow ze starej podstawowki bylo IMO dobrym posunieciem. Mlodziez szybciej dorasta - to nie podlega watpliwosci. Rozsadnym wiec zdawalo sie rozdzielenie osob, ktorych dzielila nie tylko roznica wieku ale takze (a moze przede wszystkim) znaczna roznica swiatopogladowa.
Sposob, w jaki to wykonano - upchanie kilku szkol podstawowych w jeden twor, w ktorym z jednej strony czuje sie anonimowy a z drugiej bezkarny, nikt nikogo nie zna - juz dobry nie byl.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.