GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Westerny - Co polecicie?

17.03.2007
12:37
smile
[1]

ronn [ moralizator ]

Westerny - Co polecicie?

Oczywiscie, chodzi mi o same topowe filmy jak "Dobry, zły i brzydki", czy "Pewnego Razu na Dzikim Zachodzie".

17.03.2007
12:50
[2]

r_ADM [ Generaďż˝ ]

Jezeli nie widziales to calą dolarową trylogie, Unforgiven Eastwooda, Rio Bravo. W sumie wiecej nie pamietam.

17.03.2007
12:51
[3]

Deepdelver [ Legend ]

ronn --> zależy czy chcesz spaghetti-westerny (jak wymienione) czy amerykańską klasykę.
Jak to pierwsze to dodaj jeszcze "Za garść dolarów", "Za kilka dolarów więcej", "Garść dynamitu", "Człowiek zwany ciszą", "Winnetou" albo swojskie "Wilcze echa" (bieszczadzki western). Jeśli chcesz klasykę to "W samo południe", "15:10 do Yumy", "Ostatni pociąg z Gun Hill", "Siedmiu wspaniałych", "Rio Bravo", "Alamo", "Dyliżans". Jak chcesz późniejsze to "Wyatt Earp", "Tańczący z wilkami", "Tombstone", "Ostatni Mohikanin" i "Bez przebaczenia", ale tylko ten ostatnie dwa są warte uwagi. Jak lubisz eksperymentować to "Tajemnica Brokeback Mountain". :)

17.03.2007
12:52
[4]

Mazio [ Mr Offtopic ]

Young guns i Wyatt Earp

17.03.2007
12:58
smile
[5]

ronn [ moralizator ]

Unforgiven widziałem, ale większosci wymienionych przez Was już nie. Jestem jeszcze początkujący w tym temacie, wiec tylko domyslam sie, ze spaghetti, to cos w rodzaju sagi.

Ktore z tych filmow krecono faktycznie w Arizonie, Nevadzie, Teksasie czy Kansas, a ktore w Hiszpanii?

Dzieki za propozycje.

17.03.2007
12:59
[6]

mirencjum [ operator kursora ]

"Złoto Mc Kenny"

17.03.2007
13:05
[7]

caramucho [ Pretorianin ]

ronn---> nie jestem pewien może ktoś mnie poprawi ale chyba tylko "Dawno temu na dzikim zachodzie" krecono w USA z filmów Leone


Deepdelver ---> zapomniałeś dodać o eksperymentalnych komediach :) "But Manitou" , "Kowboju do działa" i "Płonących Siodłach"

17.03.2007
13:21
[8]

Deepdelver [ Legend ]

ronn --> spaghetti-westerny to specyficzny gatunek włoskich westernów, na granicy pastiszu. Głównym przedstawicielem tego nurtu jest oczywiście Sergio Leone. Na nich wypłynął też Clint Eastwood.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.