GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Radzę przeczytać (3 marca 2007)

03.03.2007
13:54
[1]

Soulcatcher [ Admin ]

Radzę przeczytać (3 marca 2007)

Pisałem już o tym wiele wiele razy i nadal jest to najpoważniejszy problem tego forum.

Karane utartą rankingu i banami będą osoby dopisujące się do wątków łamiących regulamin (gdzie określenie łamiących regulamin odnosi się do wszelkiej negatywnej działalności na forum.

A w szczególności:

- karane będą osoby podbijające do góry wątki które same uważają za głupie, nieprzydatne, błędne lub spamerskie i postanawiają opowiedzieć o tym światu dopisując się do nich w stylu: "naucz się ortografii", "przestań pisać głupoty", "nie karmić trolla" itd.
Jeżeli wątek nawet z pozoru wydaje się głupi ale są w nim sensowne odpowiedzi to nie jest to złe i dopisywanie się z sensownymi odpowiedziami do głupich watków nie będzie karane. Trzeba się najwyżej liczyć z faktem że że dopisane sensowne odpowiedzi znikną bez odejmowania rankingu jeżei moderator uzna że jednak wątek przekracza dopuszczalny poziom głupoty.

- jeżeli widzisz że ktoś łamie regulamin, spamuje, zakłada celowo głupie wątki, prowokuje, łamie regulamin itd. i dopiszesz się do takiego wątku możesz liczyć na taką samą karę jak autor tego wątku gdyż podbiłeś go na górę forum.

- będziemy karać utartą rankingu wszystkich czytelników "nauczycieli" którzy dopisują się do wątków NIE łamiacych regulaminu zawierających błędy ortograficzne, naiwne pytania, niepoprawnie sformuowany temat itd. tylko po to aby pouczyć autora wątku, wytknąć mu błędy, ośmieszyć lub po prostu dopisać się bez sensu na inny temat

Forum jest tak skonstruowane że wątki do których dopisuje się dużo ludzi są częściej "na wierzchu" dopisując się do wątków "złych" zaniżacie poziom forum nawet jeżeli wasze intencje były dobre.

To nie jest obóz koncentracyjny i moderatorzy nie są strażnikami. Zasady na forum nie są sztywne na 100% to nie jest tak że w sekundę po stworzeniu "złego" wątku zostanie on skasowany, że każda osoba która dopisuje się łamiąc zasady opisane powyżej (i oczywiście te opisane w regulaminie) zostanie natychmiast ukarana. Sami musicie tego pilnować aby forum było na dobrym poziomie i aby (nie boję sie użyć tego bardzo adekwatnego do sytuacji słowa) debile niszczący to forum nie zaspamowali go na śmierć. Nie dopisujcie się więc do głupich według was wątków.

Moderatorzy nie usuwają każdego wyglądającego na głupi lub naiwny wątku. Ponieważ każda osoba ma prawo do popełnienia niezręczności. Mamy tu różny przedział wiekowy. Musicie kierować się swoim rozumem wybierając wątki do których się dopisujecie.
Jeżeli 12 latek stworzy wątek "muj koumpouter nie chce grać" to sam ten fakt w sobie nie jest niczym złym. Być może znajdzie się na forum osoba na tyle wyrozumiała i miła że pomimo formy zapytania będzie chciała pomóc takiemu 12 latkowi. Źle się dzieje jednak jeżeli momentalnie wątek zapełnia się głupimi komentarzami dotyczącymi inteligencji, wieku, ortografii i innych przywar jego autora. Taki wątek jeżeli nikt nie będzie chciał pomóc naszemu 12latkowi zniknie za chwilę w odmętach forum. Jak ktoś pomoże dobrze jak nie to nie. Ale jeżeli wątek ten i 10 innych podobnych są cały czas podbijane do góry to już jest źle.

Część z was zrozumie to co napisałem, część nie, trudno. Chciałbym tylko zaznaczyć że choć nie musi się to stać natychmiast osoby nie stosujące się do tych zasad będą nawet jeżeli nie natychmiast to jednak systematycznie eliminowane z forum.

Co do "debili" łamiących regulamin zakładaniem "złych" wątków, prowokatorów itd proszę się o nich nie martwić, jeżeli nie natychmiast, to za chwilę, lub następnego dnia gdy skończy się ich limit głupoty zostaną usunięci z forum. Do tego czasu nie należy promować głupoty i zaśmiecać forum podbijaniem nieużytecznych wątków.

Dopisujemy się do wątków w których mamy coś do powiedzenia na temat.
Dopisujemy się sensownie do wątków które chcemy promować aby były na górze forum.


ps. przy okazji proszę p oraz kolejny o zakładanie wątków w poprawnych kategoriach tematycznych.


Wiadomość została zmieniona przez Moderatora | 2007-03-03 13:55:23

03.03.2007
13:59
[2]

eltexo [ Konsul ]

Przeczytane, dostosuje się.

03.03.2007
13:59
smile
[3]

Gandalf [ Wizard ]

Dużo w tym racji.. Przy następnych głupich wątkach powstrzymam się od komentarzy.

Co do "debili" łamiących regulamin zakładaniem "złych" wątków, prowokatorów itd proszę się o nich nie martwić, jeżeli nie natychmiast, to za chwilę, lub następnego dnia gdy skończy się ich limit głupoty zostaną usunięci z forum.

O, to mi się bardzo podoba. Będę spokojniejszy, jeśli wiem, że, pomimo nieusunięcia tematu, macie ich na oku. :)

03.03.2007
14:02
smile
[4]

Narmo [ 42 ]

A jeżeli nasza odpowiedź będzie łączyła i wytykanie błędów, i jednocześnie pomagała? Na przykład zwrócimy takiej osobie, że zrobiła błąd w takim i takim wyrazie, założyła wątek w niewłaściwej kategorii, ale jednocześnie udzielimy odpowiedzi na jej pytanie (lub zapytamy o więcej informacji)?

03.03.2007
14:03
[5]

Frogus121 [ Narkoman GuildWars ]

Rozumiem, będę przestrzegał. Soul, dobrze to napisałeś :) O tych debilach też racja, dostosuję się i postaram się trzymać poziom.

03.03.2007
14:03
smile
[6]

Glob3r [ Senator ]

Przyjełem, zrozumiałem.

Jeżeli wątek nawet z pozoru wydaje się głupi ale są w nim sensowne odpowiedzi to nie jest to złe i dopisywanie się z sensownymi odpowiedziami do głupich watków nie będzie karane.

Oby, bo pamiętam wątek jakiegoś juniora (późniejsza nazwa wątku to: "Wątek podwieszony w celach edukacyjnych") który pisał chaotycznie że mu gry nie chcą działać, "pomuszcie" czy coś takiego, w którym były posty typu "ROTFL co za debil" "W końcu to junior" "buahaha" oraz post użytkownika mirencjum "Pomógłbym Ci ale dokładniej opisz problem, jaki błąd Ci wyskakuje?" (Coś takiego, sens zachowany"
A wszyscy Ci dostali bany (fakt że tymczasowe - ale zawsze).

03.03.2007
14:04
[7]

Soulcatcher [ Admin ]

Gandalf ---> ciężko mi w tej chwili powiedzieć dokładnie ale przez 6 lat działania tego forum zbanowliśmy około 10 000 ksywek. Być może to za dużo ale nie można powiedzieć że można się tu czuć bezkarnie

03.03.2007
14:05
[8]

fan realu madryt i raula [ Manolito ]

bardzo dobzre że o tym piszesz.też mnie to denerwuje

03.03.2007
14:07
smile
[9]

PlayStation_fan [ O_o ]

Przeczytałem i zrozumiałem (poniekąd).

03.03.2007
14:09
[10]

infernus67 [ Prezes Misiura ]

Soulcatcher>> Fakt. Dobrze, że o tym przypominasz.
Z reguły omijam takie wątki, ale dziś coś mi padło na mózg i sam się dopisywałem do watków Terminatora. Rozwaliły mnie te wątki i mnie poniosło. Dopiero później zrozumiałem, że zachowuje się jak jaki dzieciak.
Jeżeli przeszkodziłem w pracy moderatora to przepraszam.

03.03.2007
14:09
smile
[11]

piokos [ Malpa w czerwonym ]

Co do "debili" łamiących regulamin zakładaniem "złych" wątków, prowokatorów itd proszę się o nich nie martwić, jeżeli nie natychmiast, to za chwilę, lub następnego dnia gdy skończy się ich limit głupoty zostaną usunięci z forum.

a niektórzy siedzą tu już kilka miesięcy. :)

Nie wymienię ani jednego nicka żeby nie zostać ukaranym za ośmieszenie, poniżenie ....

03.03.2007
14:09
smile
[12]

Grzesiek [ Cezar ]

I tak ma być :)

03.03.2007
14:11
[13]

szogun007 [ Generaďż˝ ]

"Trzeba się najwyżej liczyć z faktem że że dopisane sensowne odpowiedzi znikną bez odejmowania rankingu jeżei moderator uzna że jednak wątek przekracza dopuszczalny poziom głupoty."
Trochę się przyczepiłem do pisowni :P
A "Nie karmić trolla" jest już chyba martwe po tym newsie

Kapitanie Soul, zrozumiałem :)

03.03.2007
14:12
[14]

Soulcatcher [ Admin ]

piokos ---> jeżeli piszesz o sobie to masz sporo racji, jednak robisz również dużo dobrego dla forum także twój bilans dobry/zły forumwicz nie jest aż tak tragiczny jak by wynikało z twoich niektórych postów.

03.03.2007
14:12
[15]

Fett [ Avatar ]

Wreszcie :) Ostatnio to czasami ciężko było :)

03.03.2007
14:13
smile
[16]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

Przeczytałem. Politykę "głupi wątek - nie dopiszę się." stosuję już od dawna, więc do mnie ten tekst nie jest skierowany. Ale niektórym użytkownikom dobrze zrobi przeczytanie go.

03.03.2007
14:13
[17]

erton G [ Centurion ]

done !

03.03.2007
14:14
[18]

Boroova [ Lazy Bastard ]

Poziom hipokryzji niektorych uzytkownikow jest wrecz niebywaly.
Playstation Fan --> dopisujesz sie, ze zrozumiales, a sam zakladasz spamerskie watki o jakis planach wiezienia...

Zastanawia mnie poniekad co stalo sie z watkiem Stansona i jego popsuta komorka?


Wiadomo, ze Ordung Muss Sein - ale to forum lubie za odrobinke "luzu" ktorego nie ma nigdzie indziej. Podoba mi sie wyrozumialosc moderatorow, bo czasem naprawde mozna sie posmiac z niektorych watkow.

03.03.2007
14:15
[19]

Ziomczyk [ Pretorianin ]

co to jest utarta rankingu?

Soulcatcher [ Admin ] https://www.gry-online.pl
Radzę przeczytać (3 marca 2007)
Pisałem już o tym wiele wiele razy i nadal jest to najpoważniejszy problem tego forum.

Karane utartą rankingu...

03.03.2007
14:16
smile
[20]

MiniWm [ PeaceMaker ]

Tak jest ! ;)

03.03.2007
14:17
smile
[21]

Iceman_87th [ Senator ]

Soul, wg mnie dobrze byloby wprowadzic notki od admina w postaci czerwonych dopiskow. Jezeli ktos ktorys raz z rzedu pisze "pomurzcie", "morze" w dumajacym sensie, czy "muwie", to na pociagnac taka fraze z czerwonego pisaka z adnotacja - pisz gramatycznie bo nastepnym razem wyciagne konsekwencje. Nie karanie tego typu zachowan powoduje, ze jeden z drugim zacznie olewac zasady gramatyki i ortografii, przyzwyczai sie i mu tak zostanie. Poza tym inni uzytkownicy forum beda wiedzieli, ze moderator czyta tego typu wynurzenia jezykowe. To samo moze byc z glupimi watkami, zle nazwanymi, w zlej kategrii, itd. Jezeli sami moderatorzy beda zwracali uwage, pozostali uzytkownicy beda wiedzieli, ze oni zwracaja uwage, to przestana sie pojawiac posty od innych uzytkownikow pietnujace pewne zachowania.

03.03.2007
14:17
[22]

Grzesiek [ Cezar ]

Soulcatcher ---> ja mam jeszcze takie pytanie, skoro piszesz tutaj o 12latkach.
Mianowicie - przeklinanie. Mówiłeś, że będzie to tępione (przynajmniej jakiś czas temu mnie o tym zapewniłeś). Niestety widzę systematyczne łamanie tego punktu regulaminu - nie rozumiem dlaczego?

Dlaczego wypowiedź, gdzie autor chociaż raz przeklął (k czy ch) nie może być usunięta. I nie przemawia do mnie fakt, że reszta wypowiedzi jest w pełni dobra, ciekawa i inteligentna. Przecież jeśli bym umieścił zamiast przekleństwa numer seryjny do WoW to wypowiedź na pewno by poleciała bez względu na pozostałą jej treść. Dlaczego więc wśród moderatorów nie ma jako takiej systematyczności w walce z przekleństwami? Sam piszesz o 12latkach, więc dzieci czytają to forum - pragnę zauważyć, że przekleństwa nie pojawiają się w kategorii +18 ...

03.03.2007
14:19
[23]

Kozi89 [ Senator ]

Przeczytane, ale wątpię by takie wątki mogły zmieniać ludzi.

03.03.2007
14:19
[24]

nutkaaa [ Panna B. ]

Soul -> Warto też przypomnieć użytkownikom z funkcji "ignoruj wątek". Mi się to przydaje, widzę głupi wątek -> robie ignoruj i nawet mnie nie kusi, żeby się tam dopisać, jednak jak widać niektórzy nie mogą się powstrzymać od głupiego komentarza. Mam nadzieje, że do niektórych ten wątek przemówi, bo fakt, irytujące jest to, że trzeba dobrych tematów szukać między tymi wszelkimi "prowokacjami".

03.03.2007
14:19
smile
[25]

marszym [ Senator ]

Ziomczyk, a może ty mi powiesz, że nigdy żadnej literówki nie zrobiłeś? Każdy popełnia jakieś błędy: ja, ty , nawet Soul i wielu innych:

co do samego wątku: dobry pomysł, że zostało to ogłoszone, może teraz śmierć na głupie wątki przyjdzie szybciej...

a i taki lekki OFFTOP - ja proponuję, żeby dawać do publicznej wiadmomośći nicki osób już zbanowanych, żebyśmy wiedzieli, żę ich głupota już nam nie grozi.

03.03.2007
14:20
[26]

GROM Giwera [ One Shot ]

Ziomczyk - chodzi pewnie o utratę, zmniejszenie punktów w rankingu. Kliknij na swój nick i tam masz "Ranking na forum". Poczytaj regulamin aby dowiedzieć się więcej.

03.03.2007
14:20
smile
[27]

Michalek3922 [ Kibic Lecha Poznan ]

Przyjąłem

03.03.2007
14:23
[28]

Behemoth [ Ayrton Senna ]

Groźnie to zabrzmiało, ale przydaje się takie publiczne poruszenie problemu. Mi samemu zdarzyło się popełnić grzechy wymienione w pierwszym poście, ale raczej staram się kontrolować. Z tym będzie mi łatwiej :)

03.03.2007
14:23
[29]

Narmo [ 42 ]

nutkaaa --> Ta opcja (ignoruj wątek) ma jednak poważną wadę. Szybko wyczerpuje się "limit" możliwych do dodania wątków. Niestety :(

03.03.2007
14:24
[30]

Foks!k [ Medyk ]

Przeczytane.

03.03.2007
14:26
[31]

Soulcatcher [ Admin ]

Ziomczyk ---> domyśl się, wygądasz na bardzo przebiegłego

03.03.2007
14:32
smile
[32]

Wiewiórk [ - Syska ! ]

Przeczytane :)
Bede się (troszkę) stosował

03.03.2007
14:34
[33]

emii [ Generaďż˝ ]

W sumie mogę się zgodzić z tymi punktami, ale dlaczego mają być karane osoby, które w kulturalny sposób zwróca uwage na błąd. Wydaje mi się , że lepiej jest komuś o tym powiedzieć, niż taka osoba dalej będze ten błąd popełniać i myśleć, że jest dobrze.

03.03.2007
14:36
[34]

domin12 [ JJuuNNiiOOrr ]

będę przestrzegał

03.03.2007
14:37
smile
[35]

zalo [ Senator ]

Zgadzam sie, jak ktos dla zartow podbija glupie watki tez powinien liczyc na obnizenie rankingu...

03.03.2007
14:38
[36]

szaszłyka? [ Prawdziwy Kibic ]

Przeczytane!
Będę się stosował!

03.03.2007
14:48
[37]

Arczens [ Legend ]

Jedyny problem ktory ja dostrzegam to to, ze przeczytaja ten watek tylko stali bywalcy forum i moze osoby, ktore na niego natrafia dokad bedzie podwieszony. Za tydzien czy dwa znowu bedzie sie dzialo dokladnie to samo, tym bardziej, ze takie dopiski robia głownie nowi uzytkownicy. Syzyfowa praca, ale konieczna.

03.03.2007
15:06
[38]

Andre770 [ Koniokwiciur ]

Postaram się dostosować.

03.03.2007
15:10
smile
[39]

Galeria_ciastek [ Pretorianin ]

Przeczytane!
Będę się stosował :)

03.03.2007
15:17
smile
[40]

Kicab [ ]

Brawo nareszcie zrobiono z tym porzadek mam nadzieje ze jak wejdzie to w krew bedzie lepiej na forum. Nawet w tym watku musi byc 20 postów typu "Przeczytane, dostosuje się" gratuluje zdobyliscie 1 post ale przyczyniacie sie tym do tego ze ten watek jest mniej przejrzysty :)

03.03.2007
15:18
smile
[41]

Armorgedon12 [ DreamCatcher ]

Przeczytane. Będę starał się stosować.

03.03.2007
15:19
smile
[42]

K4B4N0$ [ Pan od Batmana ]

Musze to zapamietac!

03.03.2007
15:26
[43]

chyrlok [ Konsul ]

Postaram sie stosować.
Przyjołem.
Over

03.03.2007
15:26
[44]

Igierr [ Gwynbleidd ]

najgorsze jak ktoś wypomina błędy

03.03.2007
15:28
[45]

...NathaN... [ The Godfather ]

Igierr > Jeśli nikt nie bedzie wypominal, to bedzie pisal jak prawie-analfabeta do końca życia

Soul > Dałoby się zwiększyć dopuszczalną liczbę wątków, które można ignorować?

03.03.2007
15:34
smile
[46]

Janczes [ You'll never walk alone ]

Przeczytałem i bede sie stosował :)

03.03.2007
15:35
[47]

N3 [ Legionista ]

Każdy pisze, że przeczytane, co z tego?
Ja tez mogę przeczytać kodeks karny i co z tego że go przeczytałem, (wleciało, wyleciało) skoro nie przestrzegam regulaminu.

To co napisałeś Soulcatcher to takie rowzinięcie podpunktów:

- nie wolno dopisywać się do wątków wyraźnie łamiących zasady opisywane w tym regulaminie.
- nie wolno atakować, ośmieszać, poniżać innych czytelników tego forum
- nie wolno "spamować" - czyli publikować na forum nadmiernej ilości zbędnych informacji.


Problem w tym, że sam Soulcatcher nie przestrzega swojego systemu, który sam stworzył. Zbanowanych kilka starych czytelników zostało odwieszonych i jeden z nich ponownie został zbanowany (Orlando), o to chyba jest głównym powodem założenia tego wątku.

Moim zdaniem powinien być stworzony system ostrzeżeń widoczny tylko dla samego Użytkownika forum w zakładce "moje gry-online", gdzie było by widać czarne na białym, że jest tyle i tyle ostrzeżeń wykorzystanych. Tych ostrzeżeń powinno być - dwa, maksymalnie trzy.

Wtedy uniknęło by się tego co już miało miejsce, BAN na Usera a później odwieszenie. Ponieważ zrozum, Soul, że tracisz powoli panowanie nad tym wszystkim. Próbujesz być ostry i konsekwentny, a w gruncie rzeczy jesteś miękki i ulegasz. System ostrzeżeż by to w jakiś sposób zlikwidował. Każdy by wiedział, ile szans zostało mu po czym nie ma zmiłuj się - BAN i koniec.

Druga sprawa to dobrze by było, gdybyś bardziej zarysował granice kiedzy wątek łamie regulamin, a kiedy tego nie robi. Ponieważ sam przyznam, że ostatnio się wpisałem do takiego, (dostałem po rankingu) a IMHO nie łamał regulaminu w żaden sposób. Być może, że niektóre wątki wg Was/Ciebie źle wpływają na wizerunek forum, czy też tego, który tu sprawuje władzę. Bo w sumie jest powiedzienie, "jaki Pan taki kran".

Kolejna sprawa a właściwie przykład do problemu opisanego wyżej:
-nie wolno publikować postów naruszających Polskie Prawo, a w szczególności nie wolno publikować żadnych treści związanych z piractwem komputerowym

Ten punkt w regulaminie isteniej chyba tylko ajk się domyślam, z prawnego punktu widzenia.

Przyznasz Soul, że takich wątków powstało ostatnio wiele, wiekszość ma topic: "łapioł"
Mimo wyraźnego podpunktu w regulaminie wątki takie cieszą się sporą popularnością.
Piraci wymieniają między sobą infromacje co to Oni nie zrobią, jak Policja do nich zapuka itd.
Przynam, że sam nie jestem chodzącym ideałem, ale nie udzialem się w takich wątkach. Dlaczego? Ponieważ mam dwa podstawowe powody. To juz zupełnie odrębna sprawa.

Na koniec chciałbym napisać, iż na forum jest coraz wiecej spamu. Czas na edita jest chyba za krótki (chociaż wydaje się, że nie), ponieważ sam spotkałem się z taką sytuacją nie raz chciałem edytować, a czasu zabrakło. Przez co musiałem napisać kolejnego posta o treści "tak".
Ale to i tak wydaje mi się, że można jeszcze przezyć jeżeli posty te są na temat!
Racje masz, że karasz tych, którzy dopisują się do wątków wielkimi OT. Tutaj jeszcze bym przymróżył oko, jeżeli są to takie wątki jak "Jak wyglądacie", karczmy i inne wątki seryjne, gdzie głównie występuje starszyzna forumowiczowa, która sie dobrze zna. Tam natrualnie będzue występować spam, ale nie będzie on zbytnio szkodził. A sa to głównie plotki i dowcipy.
Ale chodzi mi o wątki, kiedy ktoś np. potrzebuje pomocy, wątek jest wyraźnie poświęconej jednej tematyce, np. hardware, komórki, itd.
A tu przykładowo Kowalski wchodzi i publikuje posta o treści: "kup słownik ortograficzny", "radio maryja?", czy "jesteś mocheorywm beretem?". To już zupełne przegięcie i powinno być konsekwencja tego, iż User otrzymuje ustawowe ostrzeżenie (BAN obecnie to za duża kara w sosunku do poniesionej szkodliwości).
Zauważyć też można wątki a w nich posty "było", wystarczy jeden, ok. Ale jak co drugi post jest taki to staje się to nie do wytrzymania.
Watki szcszególnie te zawierające ważne sytuacje, które budują w jakiś sposób forum, wzbogacają zasób wiedzy jakie posiada powinny być bardzo szczegółowo filtrowane. Spam tam powinien być niedopuszczony. Ponieważ złowiek wchodząc do takiego topicu szuka konkretnych infromacji, a w gąszczu spamu nie może ich dostrzec.

W sumie to tyle ode mnie. Oczywiście proszę nie traktować tego jako żalu, który wylewam. Napisałem to co uważam. Reszta i tak zalezy od Ciebie Soul co Ty z tym robisz, z rad i sugestii możesz skorzystać jak i nie. Zalezy od tego czy jestes otwarty na tego typu propozycje wnoszące gwałtowne zmiany, które imho "przeczyszczą" forum.

Widzę, że jest kilka literówek, wybaczcie... zdarza się.

03.03.2007
15:47
smile
[48]

Paradox [ Loon ABO mode ]

No ok, ja się stosuję, czego i innym życzę, ale przyswojone ;).

spoiler start
PS. Sformułowane, a nie sformuowane.
spoiler stop

03.03.2007
15:51
[49]

Taikun44 [ NDSL ]

Znowu ?

Przeczytane i zrozumiane btw ;)

03.03.2007
15:54
smile
[50]

nighthawk [ Pretorianin ]

Tesz nie lubiem jak mi ktos blendy wypomina. :/

03.03.2007
15:59
[51]

djforever [ Prison Break 3 ]

Przeczytamłem, zrozumiałem
PS i tak wszyscy kiedyś umrzemy.....

03.03.2007
16:01
[52]

maniunie [ Pretorianin ]

przeczytalem

03.03.2007
16:01
[53]

Soulcatcher [ Admin ]

N3 ---> nie musisz się zgadzać z tym co napisałem wystarczy abyś się do tego stosował.

ps. twoja interpretacja prawa jest monstrualnie śmieszna.

przeanalizujmy to zdanie:

nie wolno publikować postów naruszających Polskie Prawo, a w szczególności nie wolno publikować żadnych treści związanych z piractwem komputerowym

oznacza ono wyłącznie i tylko wyłacznie to że nie wolno łamać prawa poprzez pisanie postów naruszających Polskie Prawo. Kropka.
Jeżeli to prawo naruszyłeś w swoim poście to szczególnie restrykcyjnie będą karane osoby które naruszając prawo będą publikowały treści związane z piractwem komputerowym.

przykłady:

"niech ktoś zapoda link do pirata" - nie łamie prawa, jest po prostu głupie i prowokacyjne

"proszę oto link do pirata ...." - łamie prawo i w szegolności stosuje się do piractwa

"Uwaga w tym wątku piszę o Piractwie Komputerowym" (bez linków, bez instrukcji, podpowiedzi, bez konkretnych odwołań itd) - nie łamie prawa w zwiazku z tym nie stosuje się do niego zdanie "szczególności nie wolno publikować żadnych treści związanych z piractwem komputerowym "
gdyż każdy ma prawo w naszym kraju zgodnie z prawem napisać zdanie "jestem piratem, piractwo jest dobre". Jeżeli napisze tylko tyle nie łamie prawa, gdyż wolno mo wypowiedzieć swoje zadanie na każdy temat (na tym forum są tematy zakazane ale inne). Można go ukarać za sam fakt tego że jest piartem ale nie mozna go ukarać za to ze napisze o tym.

Chwalenie się piractwem jest tylko i wyłacznie lameriadą. Jeżeli ktośto bedzie robił to zostanie usunięty z forum ale nie za to że łamie prawo tylko za to że daje zły przykład i nie potrzebujemy tutaj takich ludzi.

Zasady tego forum są takie jakie są i przyznam szczerze że nie interesuje mnie czy ci się podobają czy nie, nie interesuje mnie również czy się z nim zgadzasz, ważne abyś ich przestrzegał. Jeżeli nie uważasz za stosowne tego robić, abo nie podoba ci się to forum możesz w każdej chwili przestać to pisac.

03.03.2007
16:01
[54]

Tenshay [ Konsul ]

Przeczytałem, będę przestrzegał :)

03.03.2007
16:02
[55]

oski 34 [ Konsul ]

ok

03.03.2007
16:03
smile
[56]

siwCa [ Legend ]

Pisałem już kiedyś o tym, ktoś w tym wątku też wspominał.
Mianowicie, czy nie dało by się aby aby do twórcy usuniętego wątku/postu dochodziła nawet sama treść postu. Ostatnio dwa razy ranking mi poleciał, a ja nie mam zielonego pojęcia za co. Nawet gdyby takie info wyskakiwało w 'moje gry-online' Jest to naprawdę niewykonalne ? Uważam, że by pomogło, przynajmniej w jakiś sposób naprowadziło błądzących użytkowników.

03.03.2007
16:07
smile
[57]

ValkyreX [ Cesarz ]

Będe starał się stosować...

03.03.2007
16:17
[58]

Grzesiek [ Cezar ]

Soulcatcher ---> a mógłbyś zinterpretować również ten punkt:
"- nie wolno używać wulgarnego słownictwa, również w formie skrótów"
Bo może ja go źle rozumiem i cały czas się czepiam, że nie usuwacie przekleństw z forum ...

03.03.2007
16:17
[59]

mruwek [ da ANT ]

Soul może i w sumie Ziomczyk się czepia ale razi w oczy ta utarta, przecież jesteś w każdej chwili w stanie to poprawić. Każdy ma prawo się pomylić.

03.03.2007
16:19
[60]

CHILID [ Centurion ]

No w koncu bo juz na tym forum było okropne dziadostwo> ;/

03.03.2007
16:21
[61]

N3 [ Legionista ]

"szczególności nie wolno publikować żadnych treści związanych z piractwem komputerowym "
gdyż każdy ma prawo w naszym kraju zgodnie z prawem napisać zdanie "jestem piratem, piractwo jest dobre". Jeżeli napisze tylko tyle nie łamie prawa, gdyż wolno mo wypowiedzieć swoje zadanie na każdy temat (na tym forum są tematy zakazane ale inne). Można go ukarać za sam fakt tego że jest piartem ale nie mozna go ukarać za to ze napisze o tym.

Chwalenie się piractwem jest tylko i wyłacznie lameriadą. Jeżeli ktośto bedzie robił to zostanie usunięty z forum ale nie za to że łamie prawo tylko za to że daje zły przykład i nie potrzebujemy tutaj takich ludzi.


Oto mi chodziło właśnie. Punkt jest, ale martwy.

Zasady tego forum są takie jakie są i przyznam szczerze że nie interesuje mnie czy ci się podobają czy nie, nie interesuje mnie również czy się z nim zgadzasz, ważne abyś ich przestrzegał.

Przecież wyraźnie napisałem, iż nie masz prawa żądnego traktowac tego jako żal czy cuś. Poprotsu napisałem to co myślę, a mam chyba do tego prawo? Sam tak twierdzisz.

Jeżeli nie uważasz za stosowne tego robić, abo nie podoba ci się to forum możesz w każdej chwili przestać to pisac.


Oczywiście, że mogę je opuścić. Nikt mnie nie zmusza do pisania czy czytania. A reguły są dla mnie jasne, ale nie do końca i chciałbym, abyś mi je wytułaczył, Jak widzę, niektóych nie da rady.
Poza tym mam wrażneie jakby na każdym z czytelników, w szczególności tych starych stała na przeszkodzie jakaś bariera. W pewien sposób wypowiedzi Userów tego forum przepuszczasz przez filtr, a tym filtrem jesteś Ty, nie zapomniajmy o tym. W pewien sposó też kreujesz te forum.
Na przykłąd.
Nie rozumiem zupełnie za co Stanson dostał -2 w rankingu za wątek związany z problemem serwisu CRC Nokii. Tylko dlatego, że miał odrębne zdanie od Twojego?
Kurcze już offtopuje, ale chciałbym nawiązać do tego co pisałeś, że cytuję: "każdy ma prawo w naszym kraju zgodnie z prawem napisać"/wyrazić własne zdanie/opinię.
03.03.2007
16:26
[62]

ZiomalTD [ Centurion ]

no jestem nowy zapoznalem sie z regulaminem i z tym tez

03.03.2007
16:29
[63]

N3 [ Legionista ]

Chciałbym jeszcze dodać, że oczywiscie rozumiem Cię w pewnym stopniu Soul, że jesteś taki "zimny" i oschły w stosunku do Nas, czytelników. Bo to w sumie Twoja praca, możesz być nie w chumorze. Praca jak praca, jedna jest wdzięczna druga nie.
Nie będę tutaj spekulował na ten temat, ale zaznaczę, iż warto czasami się uśmiechnąć :). Bo w przyszłości byc może nie będzie już na to czasu ani ochoty.
:)

03.03.2007
16:33
[64]

vinni [ Robert Kubica ]

Dostosuję się

03.03.2007
16:37
[65]

Soulcatcher [ Admin ]

N3 ---> twoje spekulacje na temat tego kto za co został ukarany a za co nie, kto dostał punkty na minus a kto nie są pozabawione jakichkolwiek realnych podstaw, piszesz co ci się wydaje i nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. Wyciągasz na podstawie swoich mynych przesłanek mylne wnoiski. Proponuję abyś przestał zajmować się myśleniem o forum i liczeniem a w zamian stosował się do regulaminu.

03.03.2007
16:48
smile
[66]

N3 [ Legionista ]

Soulcatcher Racja, nie znam być może szczegółów tych sytuacji. Nie będę też zabawiał się w sędziego, bo nie jest to moja rola.
Co do regulaminu to jak narazie go nie łamie ;)

03.03.2007
16:50
[67]

domin12 [ JJuuNNiiOOrr ]

N3---->Narazie!!
dopiero zaczynasz kariere forumowicza:)

03.03.2007
16:57
smile
[68]

Viroxis [ Generaďż˝ ]

Przyjąłem do wiadomości. Warto by też poruszyć temat upowania wątków po określonym czasie aby "up" nie był uznawany za spam. Ile to powinno być, dwie godziny, trzy? Pozdrawiam, Viroxis.

03.03.2007
17:03
[69]

barejn [ El Magnifico ]

Soulcatcher a nie uważasz, że wypowiedzi w stylu: "przeczytalem, zrozumialem", "ok nie ma sprawy", "tak jest!" itd. po Twoich apelach są jeszcze bardziej bez sensu jak pouczanie zakładających idiotyczne wątki? Przez posty ww. typu Twoja instrukcja staje sie mniej czytelna. Nie wiem co o tym myslisz, mnie zawsze denerwowały takie wypowiedzi. Kogo obchodzi, że ktoś inny zrozumiał. Ma sie stosować do regulaminu i tyle, a jak nie to jak wiemy nikt nikogo na siłę tu nie trzyma.

03.03.2007
17:07
[70]

Łuk-asz [ Pretorianin ]

Dobra, będe pamiętał

03.03.2007
17:13
[71]

[email protected] [ Mariner of Inet ]

A mi bardziej chodzi o ostrzeganie tych hipokrytów, którzy z byle powodu skarżą w wątku o regulaminie pokazując jacy oni są och, ach dobrzy użytkownicy. Szkoda, że najwięcej skarżą ci spamerzy piszący już z drugiej lub trzeciej ksywki, którzy myślą że przez to się zemszczą na ich "oprawcach".

03.03.2007
17:19
[72]

Swink [ Fantasy ]

przeczytane ;]

03.03.2007
17:21
[73]

Grzesiek [ Cezar ]

[email protected] ---> po to jest wątek dot. łamania regulaminu, żeby tam zgłaszać takie sprawy. Twoja frustracja wskazuje na to, że zostałeś pewnie zakablowany :)

03.03.2007
17:22
[74]

domin12 [ JJuuNNiiOOrr ]

Grzesiek--->Racja

03.03.2007
17:23
[75]

[email protected] [ Mariner of Inet ]

Grzesiek
Ha i tu się mylisz. Moja ksywka ani razu nie znalazła się w tamtym wątku.

03.03.2007
17:36
[76]

frer [ God of Death ]

Ja jakoś większych problemów z przestrzeganiem regulaminu nie miałem, ale sam czasem musiałem dopisać się z głupim komentarzem jak wytrzymać nie mogłem. Nie ma się co dziwić tekstom w stylu "kup sobie słownik" jak ktoś robi błędy czy innymi najwyraźniej uważanymi przez ekipę za obraźliwe. Najlepszy przykład kompletnie spamerskich i bezsensownych postów mamy właśnie w takich ogłoszeniach jak to, gdzie 1/3 czy 1/2 pojawiających się postów to "ok zrozumiałem" czy "Dobra, będe pamiętał", "przeczytane" itp. Jak ktoś wali tu taki tekst to moim zdaniem w ogóle nie przeczytał, albo przynajmniej nie zrozumiał o co w tym temacie chodzi. :P

Jeżeli 12 latek stworzy wątek "muj koumpouter nie chce grać" to sam ten fakt w sobie nie jest niczym złym. Być może znajdzie się na forum osoba na tyle wyrozumiała i miła że pomimo formy zapytania będzie chciała pomóc takiemu 12 latkowi. Źle się dzieje jednak jeżeli momentalnie wątek zapełnia się głupimi komentarzami dotyczącymi inteligencji, wieku, ortografii i innych przywar jego autora.

Soulcatcher --> Nie wiem jak ty, ale ja uważam, że bardziej pomogę takiemu 12 latkowi jak właśnie mu napiszę, żeby zajął się ortografią zamiast grać na kompie, bo lepiej na tym wyjdzie. Czy mam za to dostać bana albo po rankingu ?? Inna sprawa, że w 90% przypadków tego typu wątki to marne prowokacje. :)

03.03.2007
17:47
[77]

Narmo [ 42 ]

ak ktoś wali tu taki tekst to moim zdaniem w ogóle nie przeczytał, albo przynajmniej nie zrozumiał o co w tym temacie chodzi. :P
Dokładnie. Już widziałem, jak ktoś się tu dopisał informując, że przeczytał a 2 minuty później dopisywał się do innego wątku, który uważał za głupi (bo chyba to miało oznaczać "bez komentarza")

03.03.2007
17:48
smile
[78]

Prof. Lupin [ Konsul ]

Jeden z ciekawszych, o ile nie najciekawszy wątek podwieszony jaki czytałem.

Na dodatek całkiem śmiesznie to napisane.

I całkowicie się zgadzam.

<---Soul

spoiler start
wazelinka
spoiler stop


03.03.2007
17:52
[79]

FixUS_1 [ Call me Fix ]

Rozumiem ideę, chodzi mniej więcej o to, że jeżeli nie ma się nic do powiedzenia, to ma się siedzieć cicho, zamiast wpisywać pierdoły typu "idioto, fshót pisze się przez u otwarte!", "nie karmić trolla". Tyle, że ja wyczuwam pewne podobieństwo, między ww zakazem, a idiotyzmami typu "przeczytane", których w tym wątku jest dobre 20. Przeczytałeś? Fajnie. Tylko kogo to obchodzi?

03.03.2007
17:56
smile
[80]

Hyter [ Pretorianin ]

co to jest ten ranking na forum i który jest dobry i jak jest dobry to jak można go zdobyć?

03.03.2007
17:58
[81]

Narmo [ 42 ]

Hyter --> Przeczytaj regulamin forum to się dowiesz: https://www.gry-online.pl/forum_faq.asp

Soulcatcher --> O właśnie. Mam w tej sprawie pytanie. Można by dodać gdzieś w regulaminie informację, kiedy ostatni raz było coś w nim zmieniane (ostatnia aktualizacja)? Dzięki temu osoby, które znają regulamin nie musiały by co jakiś czas czytać całego od nowa tylko patrzyły by na datę ostatniej zmiany i ewentualnie wtedy to robiły.

03.03.2007
18:03
smile
[82]

N2 [ negroz ]

[email protected] to było kierowane do mnie?

Narmo
no właśnie w tym problem

03.03.2007
18:04
[83]

Zax_Na_Max [ Bo Emeryt Znał Karate ]

Roger that !

03.03.2007
18:11
[84]

gromusek [ Street View ]

tak Szefie

03.03.2007
18:26
smile
[85]

CHESTER80 [ Idioteque ]

Melduję że przeczytałem i będę grzeczny.

03.03.2007
18:29
smile
[86]

zalo [ Senator ]

Soulcatcher ------------> powinno to lepiej skutkować - https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=6105002&N=1 (odpowiedź Macu)

03.03.2007
18:29
[87]

Scatterhead [ łapaj dzień ]

wystarczy pisać dla ludzi, a nie dla siebie i to sysko

03.03.2007
18:33
[88]

Narmo [ 42 ]

zalo --> Ale zobacz, kiedy powstał ten wątek a kiedy wpisał się tam Macu.

03.03.2007
18:33
[89]

futureman [ Konsul ]

no może w końcu osoba która będzie wyrażała własne zdanie nie będzie obrażana na forum przez osoby mające inne zdanie i które nie mogą znieść innego niżswoje zdanie - a ja uważnie obserwuję takie osoby,
mam nadzieję, że skończy sięobrażanie i klnięcie na forum bo niestety niektórzy wpisują nie na temat dyskusji tylko na temat osób które dyskutują
rozumię, że ktoś może głupio odpowiedzieć to moderator ma decydować czy ten post się nada czy nie a nie user a jeśli nie to go usunie

03.03.2007
18:35
smile
[90]

zalo [ Senator ]

Narmo -----> wiem to, chodziło mi bardziej o usuniecie watku, bo nic dobrego z niego nie wyniknie

03.03.2007
18:46
smile
[91]

master53 [ PSP User - Sony Fan ]

Przeczytałem, zrozumiałem, będę się do tego stosował.

03.03.2007
18:55
[92]

mannan [ Stormtroopers ]

OK

03.03.2007
19:05
[93]

Prince_michal [ Pretorianin ]

zrozumiałem i czytałem

03.03.2007
19:07
smile
[94]

Da5id. [ Snufkin ]

Mi się wydaje, że najpoważniejszym problemem tego forum są przede wszystkim niejasne zasady którymi się rządzi, oraz Twoja niekonsekwentna i arogancka momentami postawa Soulcatcher.

Wielokrotnie widziałem jak wątki które nie łamią regulaminu znikają z forum, kilka razy nawet pytałem w "pytaniach do admina" o powody ich zniknięcia - nigdy nie uzyskałem jednak odpowiedzi. Zabawne, podobnie było w ZSRR - sędziowie często zasądzali ciężkie kary na podstawie tajnych kodeksów, więc skazani nawet nie wiedzieli za co siedzą. ;)

Soulcatcher, w pierwszym poście piszesz:

- będziemy karać utartą rankingu wszystkich czytelników "nauczycieli" którzy dopisują się do wątków NIE łamiacych regulaminu zawierających błędy ortograficzne, naiwne pytania, niepoprawnie sformuowany temat itd. tylko po to aby pouczyć autora wątku, wytknąć mu błędy, ośmieszyć lub po prostu dopisać się bez sensu na inny temat

Po czym w poście 31, na pytanie o ideę rankingu widzę takie coś z Twoich ust:
domyśl się, wygądasz na bardzo przebiegłego

To jest po prostu jawna hipokryzja, żenujące, że nie potrafisz dostosować się do zasad które sam tworzysz. I zgodnie z elemenarnymi zasadami logiki powinienem czekać aż polecą Ci punty z rankingu, nie liczę na to jednak, bo nie od dziś wiadomo, że jedni userzy traktowani są lepiej od innych tu. To też mała bolączka tego forum, podkreślam - mała.

No i trzecia sprawa. Nie pamiętam ile to już było wszelkiego rodzaju akcji typu: "zbanujmy wszystkich którzy dopisali się do głupiego wątku". Szkoda tylko, że brak było w tym jakiejkolwiek konsekwencji, bo już po kilku godzinach okazywało się, że owi userzy są odbanowywani, bo wykupili np. abonament MayClub (czy jak to się tam zwie), albo i nie... Takie wątki jak ten też pojawiają się na forum regularnie, co kilka miesięcy, i żaden tak naprawdę nic nowego nie wnosi, i nic nie daje.

Pozdrawiam, i życzę powodzenia w budowie lepszego forum.

03.03.2007
19:12
[95]

promilus1 [ Człowiek z Księżyca ]

Mnie to strasznie wkurza jak widze user'ów, których jedynym zajęciem na forum jest wytykanie błędów innych. Czasami jest to śmieszne, gdy jakiś cwaniak wytyka błąd w wyrazie innemu, a sam robi błędy w pozostałej części posta.

Bezsensowne jest też dopisywanie sie do watków z kawałami, linkami do filmków etc. Chodzi mi o tych co piszą "głupie", "nuda" jednocześnie up'ując wątek. Co innego jeśli cos się komuś spodoba, wtedy warto napisać "fajne", aby w ten sposób podupować i inni userzy mogliby znaleźć ten wątek.

03.03.2007
19:13
[96]

Da5id. [ Snufkin ]

Dlatego najrozsądniej byłoby wywalić licznik postów.

03.03.2007
19:18
[97]

Soulcatcher [ Admin ]

Da5id ---> arogancki to bym był jak bym ci napisał że pitolisz głupoty, ale ja wierzę w inteligencję czytelników i dlatego napisałem "domyśl się, wygądasz na bardzo przebiegłego", ja niestety nie jestem taki przebiegły bo nie rozumiem o co ci chodzi .

03.03.2007
19:23
[98]

jambond [ The Best Driver ]

Ok będę tego przestrzegał.

03.03.2007
19:24
[99]

frer [ God of Death ]

Soulcatcher --> Koleś trochę racji ma, że zasady są niejasne. Problem w tym, że niektórzy dostają bana, bo się dopisali do wątku do którego nie powinni, a inni wylatują dopiero jak założą z 20 wątków z marnymi prowokacjami.

03.03.2007
19:26
smile
[100]

kosik007 [ Freelancer ]

Przeczytane. Myślę, że to dobry pomysł.
P.S. Powinieneś obniżać ranking też tym, którzy piszą niezgodnie z polską ortografią :P

03.03.2007
19:29
[101]

Grzesiek [ Cezar ]

Soul to można przeklinać na forum bez konsekwencji ?

03.03.2007
19:38
[102]

Soulcatcher [ Admin ]

Grzesiek ---> jesteś przebiegły, domyśl się.

03.03.2007
19:38
smile
[103]

Da5id. [ Snufkin ]

Soulcatcher ==> Dokładnie taką odpowiedź przewidywałem. Jest w 100% w Twoim stylu. :)

Grzesiek ==> Można, pomimo tego, że to sprzeczne z regulaminem.

03.03.2007
19:44
[104]

Narmo [ 42 ]

Da5id.: Grzesiek ==> Można, pomimo tego, że to sprzeczne z regulaminem.

Zdefiniuj, co jest przekleństwem a co nie. Ja ostatnio się na przykład dowiedziałem podczas rozmowy ze znajomą, że słowo, które w moim regionie jest powszechnie używane na Śląsku jest przekleństwem.

03.03.2007
19:44
smile
[105]

Grzesiek [ Cezar ]

Soulcatcher ---> ok, najwyżej jak moje domysły będą błędnę to dostanę po rankingu albo bananem :) Spoks :)

03.03.2007
19:50
smile
[106]

Mazio [ Mr Offtopic ]

powiało grozą... :)

ja tam jestem grzeczny i nie straszne mi żadne regulaminy

...ale przeczytałem

03.03.2007
19:58
[107]

Da5id. [ Snufkin ]

Narmo ==> Przecież tu nie napiszę o jakie słowa mi chodzi, bo Soul chcąc popisać się jak bardzo regulamin jest stosowany wlepiłby mi bana, ale wierz mi, że odkąd jestem na forum (czyli jakieś 5 lat) używam wulgaryzmów, i jeszcze nigdy nie zdarzyło się, żebym został ukarany za to w jakikolwiek sposób.

03.03.2007
20:08
[108]

Soulcatcher [ Admin ]

Da5id. ---> jesteś głupszy niż ustawa przewiduje :(

"odkąd jestem na forum (czyli jakieś 5 lat) używam wulgaryzmów, i jeszcze nigdy nie zdarzyło się, żebym został ukarany za to w jakikolwiek sposób"

no i co? rozumiem że masz dostac bana? wolisz od razu czy przy pierwszej okazji?

03.03.2007
20:23
smile
[109]

wjazd na chate [ Legionista ]

Tak jest panie Soulcatcher. Przeczytałem i będe przestrzegał.

03.03.2007
20:25
[110]

Grzesiek [ Cezar ]

Soulcatcher ---> powiedz mi czemu jednak nie wyciągasz konsekwencji wobec tych, którzy przeklinają i żywnie im się to podoba, chociaż jest to zabronione? Mój młodszy kuzyn też korzysta z Waszego serwisu, czyta forum i naprawdę nie mam najmniejszej ochoty, by był tak oczytany w wulgaryzmach. Dlatego powiedz mi, czemu puszczasz płazem przekleństwa?

Edit:
I czemu obrażasz użytkownika tego serwisu?

Da5id. ---> jesteś głupszy niż ustawa przewiduje :(

Czy dlatego, że nie płaci abonamentu, to można go tak "bechtać" ?

03.03.2007
20:32
[111]

UltRafaga [ Jehuty Reborn ]

Zeskanowane i wprowadzone do pamięci :)

03.03.2007
20:36
[112]

Garbizaur [ Legend ]

już się tak nie podlizujcie adminowi... :-P

Przy okazji proponuję wprowadzić większość liczbę ignorowanych wątków, gdyż mam zapełnione wszystkie 10 pozycji, a jeszcze kilka wątków przydałoby się zablokować. Fajne byłoby też wprowadzenie blokady wyświetlania wątków utworzonych przez daną osobę. :)

03.03.2007
20:37
[113]

raper741 [ Legend ]

Zakodowałem :P

03.03.2007
20:39
smile
[114]

Hitmanio [ Legend ]

Przyjąłem.

03.03.2007
20:39
[115]

danieldanek [ Psychodela ]

ok wszystko jasne :)

03.03.2007
20:41
[116]

Novus [ Generaďż˝ ]

Z drugiej strony, watki takie jak podal ktos wyzej("jezu teraz mi klawiatura zalala się cherbatą co robić
napiszcie") dodaja swoistego uroku temu forum. Zawsze milo mi sie takie cos oglada i lubie czytac smieszne, i inteligentne w pewien sposob odpowiedzi"chyba slownik przy okazji tez" poniewaz sa smieszne i czasami blyskotliwe. Jak to zniknie calkiem z tego forum to z jednej strony z oczywistych powodow dobrze, z drugiej troche bedzie zal:)

03.03.2007
20:55
smile
[117]

stasiuworld [ Pretorianin ]

Zapisalem w pamięci:D

03.03.2007
20:56
[118]

Gepard206 [ Final Fantasy 7 ]

Przeczytane i przyjęty do wiadomości.

Źle się dzieje jednak jeżeli momentalnie wątek zapełnia się głupimi komentarzami dotyczącymi inteligencji, wieku, ortografii i innych przywar jego autora.

Mi jak ktoś wytchnie błąd w mojej pisowni to się ciesze, bo następnym razem go nie popełnie.
Ja uważam ,że takiemu 12 latkowi powinno się pomóc jak i wytchnąć błąd.

03.03.2007
20:57
smile
[119]

NSDT [ Pretorianin ]

Przyjęłam

03.03.2007
21:34
[120]

Derrvin [ Pretorianin ]

Aye, aye, sir. :D

03.03.2007
21:53
[121]

mikmac [ Senator ]

regula jak najbardziej sensowna, ale czesto az swierzbi co bo sie dopisac i pojechac... :) ehh... takie zycie.
Dostosuje sie, hmm no w kazdym razie postaram sie ;)

03.03.2007
22:03
smile
[122]

MrXX [ Konsul ]

Jawol sztundant firer!

03.03.2007
22:09
smile
[123]

KaM1kAzE® [ BeeR GooD! ]

no to ja jeszcze dorzuce swoje 3 grosiki :)

Rozumiem ze Soul chce aby to forum było idealne, bez spamu i wszyscy byli oczytani, uprzejmi i mili. Niestety taka utopijna wizja nie jest osoiągalna, gdyż każdy z nas to indywiduum... ale ja nie o tym :)

Bardzo lubię to forum za to, ze jest na nim pewien specyficzny klimat. Taki klimat, jakiego nigdzie indziej na żadnym forum nie ma. Nie wyobrażam sobie jak ktoś pisze jedno zdanie z 40 ortografami i nikt mu na to nie zwróci uwagi. Najgorsze jest to (patrzę po sobie) ze jak sie dość często takie "kfiaturzki" czyta to koniec końców jak mam sam coś do napisania (tutaj czy gdziekolwiek indziej) sam zaczynam podobne błędy popełniać... bo sie naoglądam 1000^2 ortów w jednym poście i tak już zostaje. Moim zdaniem zwrócic uwagę takiemu analfabecie to nic złego. Uważam ze poziom forum własnie zaniżają userzy, którzy nie potrafią poprawnie napisac po polsku zdania, niż ci którzy mu na to zwracają uwagę... w różny sposób, ale to własnie element "klimatu" tego forum, ze sie po takim jedzie :)

Co do reszty tego co napisał Soul pozostaje mi sie zgodzić, sam staram sie jak moge niedopisywać sie do debilnych wątków.

Forum jest jakie jest, zasady panujące na nim były wypracowywane przez długi czas (niekoniecznie poprzez regulamin) ale tak sie dzieje w każdej społeczności, że są kodeksy i prawa a ludzie i tak to w taki czy inny sposób obchodzą i jest to poniekąd akceptowane. Także można starac się nieco wpłynąć na zasady panujące na forum (wkońcu Soul tu dowodzi) niemniej jest tutaj tylu ludzi, że nad tym wszystkim nie da sie w 100% zapanować... ale można próbować :)

Takie jest moje zdanie i w zasadzie nie spodziewam sie ze ktoś sie ze mną zgodzi czy mnie poprze, od tego mam to forum, że właśnie teraz i tutaj mogę napisać to co myślę i za to też lubie GOLa :)

pozdr.
Kamyk.

03.03.2007
22:36
smile
[124]

[bd,[55,pb5i [ Generaďż˝ ]

- będziemy karać utartą rankingu wszystkich czytelników "nauczycieli" którzy dopisują się do wątków NIE łamiacych regulaminu zawierających błędy ortograficzne, naiwne pytania, niepoprawnie sformuowany temat itd. tylko po to aby pouczyć autora wątku, wytknąć mu błędy, ośmieszyć lub po prostu dopisać się bez sensu na inny temat
- karane będą osoby podbijające do góry wątki które same uważają za głupie, nieprzydatne, błędne lub spamerskie i postanawiają opowiedzieć o tym światu dopisując się do nich w stylu: "naucz się ortografii", "przestań pisać głupoty", "nie karmić trolla" itd.
Jeżeli wątek nawet z pozoru wydaje się głupi ale są w nim sensowne odpowiedzi to nie jest to złe i dopisywanie się z sensownymi odpowiedziami do głupich watków nie będzie karane. Trzeba się najwyżej liczyć z faktem że że dopisane sensowne odpowiedzi znikną bez odejmowania rankingu jeżei moderator uzna że jednak wątek przekracza dopuszczalny poziom głupoty
Co do "debili" łamiących regulamin zakładaniem "złych" wątków, prowokatorów itd proszę się o nich nie martwić, jeżeli nie natychmiast, to za chwilę, lub następnego dnia gdy skończy się ich limit głupoty zostaną usunięci z forum. Do tego czasu nie należy promować głupoty i zaśmiecać forum podbijaniem nieużytecznych wątków.

Soulcather

Hitmanio, danieldanek --> wreszcie jakieś dokładniejsze zasady
Soulcather --> OK wszystko jasne :)

03.03.2007
22:46
[125]

Yrpen [ Chor��y ]

To mi się podoba, może przytłumi to trochę świetnych ortografików i geniuszy od siedmiu boleści.

03.03.2007
23:04
[126]

NewGravedigger [ spokooj grabarza ]

Problem tysiąc razy poruszany i pewnie jeszcze drugie tyle będzie.

Sporo racji ma N3 i Da5id. Problem leży w bardzo szeroko pojętej granicy między "można" a "nie można", która zmienia się zależnie od widzimisię i humoru admina.

03.03.2007
23:21
[127]

@[email protected] [ Horned Reaper ]

Grzesiek --> Patrząc na posty Yoghurta i na fakt, że jeszcze nie dostał bana wydawać by się mogło, że za przeklinanie nic nie grozi.

03.03.2007
23:34
[128]

Peter24 [ Konsul ]

Soul, mógłbyś odpowiedzieć na pytanie Narmo z postu [4] ??
też mnie to ciekawi

03.03.2007
23:39
[129]

Grzesiek [ Cezar ]

@[email protected] ---> nie tylko o Yoghurta tutaj mi chodzi. Wkurza mnie to, bo poziom niektórych wypowiedzi, ich zawartość pozostawia wiele do życzenia. Mimo zgłaszania takich wypowiedzi moderatorzy ładnie olewają to.

03.03.2007
23:56
smile
[130]

Narel [ Pretorianin ]

czy ten watek ---> https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=6107251&N=1 sie kwalifikuje do glupich, spamerskich itd? nie zebym mial cos przeciwko ale tak w ramach rozeznania gdzie mozna sie dopisywac a gdzie nie :D i jak to wyglada w praktyce

04.03.2007
00:13
[131]

Marcio [ Bleeee ]

Taa... wszyscy piszą, że super fajnie, dostusują się do tego ale ciekawi mnie ile osób tak naprawde sie do tego w pełni zastosuje. Obstawiam, że nie więcej niż kilka-kilkanaście procent. Ja np nie powiem, że obiecuje, że nigdy do żadnego takiego wątku sie nie dopisze bo często jest to silniejsze ode mnie. I 1 (?) pkt rankingu w tą czy w tamtą nie robi mi różnicy bo nie jestem na tym forum dla rankingów/punktów/nagród etc...

04.03.2007
00:24
[132]

Chacal [ Senator ]

Soulcatcher -> Wszystko pięknie, ale otarłeś się o temat ortografii. Ja mam pytanie: dlaczego pisanie z koszmarnymi błędami ortograficznymi jest na tym forum dopuszczalne ? Jak sądzę, chciałbyś, by gry-online kojarzone były z elitą, bo to ładnie działa na wizerunek i popularność. Też bym chciał, by nie pisały tu osoby, które nie potrafią sklecić trzech zdań, bez zrobienia orta, ale nie chce im się pisać w Wordzie. Że już nie wspomnę o takich, którzy nie uznają kropki i wielkiej litery. Uważam, że to kompletny brak szacunku dla innych, znacznie gorszy zresztą, niż przeklinanie.

Pytam tak przy okazji, bo coraz bardziej mnie dziwi ta sytuacja, szczególnie, ze sam kiedyś widziałem, jak za zwrócenie ci uwagi na błąd zwyczajnie się zemściłeś, wykorzystując możliwość zmiany stopnia forumowiczowi.

04.03.2007
00:28
[133]

TeadyBeeR [ Legend ]

A ja bym chcial zeby to wszystko nie ograniczalo sie wylacznie do tego apelu (i ewentualnie kilku pokazowych banow przez najblizsze dni). Najlepiej bez skrupulow banowac "glupich" uzytkownikow (i ich pozostale xyvki, jezeli maja kilka).

04.03.2007
01:14
[134]

Marcin_Wojcik [ Pretorianin ]

przeczytałem i będę się stosował patrzę tu na waszą burzliwą debatę i się z tobą soul w dużej części zgadzam, a ci co tu piszą o nierozumieniu regulaminu są no... jacyś inni, ja je zrozumiałem jak to przeczytałem i bedę starał się stosować do niego, a ci co gadają tu że niby nie rozumieją niech przyjmą jedną ważną zasadę która ja przyjołem: "Regulamin jak prawo....nie musisz go rozumieć ani popierać, ty masz się do niego stosować..."

tylko jedno mnie gnębi i prosze abyś soul na to pytanie mi odpowiedział:

Niedawno tu na forum był taki wątek co po kilku dniach został usunięty a dopisał się do niego użytkownik Narmo.... pare razy, i mam pytanie: inni dostali po rankingu i to zrozumiałe ale niezrozumiałe jest dlamnie to, dlaczego on nie? Czyżby dlatego, że zarejestrował się "przed 15 kwietnia 2002 roku" i ma jedną gwiazdkę??

04.03.2007
01:31
[135]

MientusPL [ Konsul ]

Apropo posta Marcina_Wojcika, dlaczego od w sumie zawsze panuje tu zasada" jesteś dłużej jesteś lepszy"? Czy to że mądrzy użytkownicy także istnieją i krąg GOLa nie ogranicza się tylko do starych wyjadaczy i znanych osobistości z kilkoma gwiazdkami to już się nie liczy? Bo bywa tak, że jest powiedzmy jakiś prowokacyjny wątek. Wezmę pod nóż wątek z kategorii +18 o Paris Hilton bodejże. No id ebata trwa w najlepsze, nagle Narmo palnąl gafę o wygolonych cip*ch (zdaje się że to był ten wątek) ale nikt nie zwrócił mu poważnej uwagi z tego powodu. A co by było gdyby to samo napisał junior/legionista? Pół wątku by były emotki śmiejącej się gęby i komentarze odnośnie tego. To tyle, dzięki.

04.03.2007
02:09
[136]

Soulcatcher [ Admin ]

Marcin_Wojcik ---> nie ma mechanizmu pozwalającego skasować watek tak aby jedna osoba nie dostała ujemnego rankingu. Można skasować cały watek bez rankingu, pojedyncze posty z rankingiem albo cały wątek z rankingiem. Zapewniam cię że absolutnie nikt na forum nie jest swiętą krową. Bany w historii GOLa dostali nasi współpracownicy, nawet pracownik etatowy, osoby z 20k postów, osoby będące z nami od wielu lat. Również osoby posiadające abonamenty, nawet tacy którzy kupili najdroższy abonament na rok nie są zwolnieni z przestrzegania regulaminu, również byli tacy czytelnicy którzy dostali bana.

Nie ma nic przyjemnego w rozdawaniu banów. Najchętniej nie banowalibyśmy nikogo. Jest duża grupa ludzi którzy nigdy nie otari się nawet o bana czy utratę rankingu, jest jednak grupa ludzi do krych rozsąden argumenty nie przemawiają i oni opuszczą to forum.

MientusPL ---> nigdy nie było takiej zasady. Od starych czytelników wymagamy więcej i surowiej są karani.

04.03.2007
02:14
[137]

Marcin_Wojcik [ Pretorianin ]

Solcatcher----- rozumiem cie.... dobrze, że tak jest bo nikogo kto złamie regulamin nie zwalnia abonament i to że jest np współpracownikiem- to się u ciebie chwali, że jak ktoś jest twoim znajomym- złamał regulamin a ty go banujesz....

a takie pytanko.... bo mnie ciekawi to, co z tymi co dostali bana założyli nowe konto i piszą zgodnie z regulaminem czy ich też banujesz? powiedzmy zakładaja nowe konto- obserwujesz ich jak się zachowują?

04.03.2007
03:09
[138]

MientusPL [ Konsul ]

Soul--> Ależ taka zasada istnieje tu od dawna, to takie niepisane prawo. Poprostu wyjadacze są bardziej szanowani, no zrozumiałe ale już zdarza się że GOLowe szychy trochę przesadzają z wolnościąi niekiedy zdarzają się np. pojazdy na juniora albo coś. W gruncie rzeczy piję do tego, że wyjadaczom pozwala się na dużo więcej, kiedy teorytycznie są takimi samymi userami jak inni.

04.03.2007
03:17
[139]

Maliniarz [ The Watcher ]

MientusPL -> nie uczyli w szkole, ze starszym nalezy sie troche wiecej szacunku? :)

04.03.2007
08:40
[140]

Adamzzz [ Pretorianin ]

Ja się stosuje Generale Soulcatcher!

04.03.2007
08:50
smile
[141]

frer [ God of Death ]

MientusPL --> Hahaha wyjadacze szanowani tak ?? To załóż wątek o tym kto szanuje np. stansona. W końcu to też "wyjadacz", bo na GOLu sporo czasu spędził, a zobaczysz jak go ludzie "szanują". Jedyną różnicą pomiędzy juniorami, a zaprawionymi w bojach golowiczami byłoby to, że ci drudzy zrozumieją teksty o wiosłach albo pukaniu. :)
Ogólnie to większość starych użytkowników zna granice których nie wolno przekraczać (poprzez np. bezpośrednie obrażanie innych, narzekanie na ekipę, rozmawianie o tym ile osób pisze z ksywki Soul'a ;) , itp.) i ich wypowiedzi nie podchodzą pod łamanie regulaminu tak często jak posty juniorów którzy nie opanowali tej sztuki delikatnej sugestii i manipulacji. :)

04.03.2007
10:27
[142]

Narmo [ 42 ]

MientusPL --> Nigdy nie dopisałem się do żadnego wątku o Paris Hilton. Ostatnio był przypadek, ze dopisałem się nie na temat do wątku o ciąży i mój post został usunięty, oraz oberwałem po rankingu. Ja od ponad roku nie mogę przekroczyć magicznej granicy +30 punktów. Takim rankingiem "cieszę się" najwyżej przez pierwsze 3 dni miesiąca. Jak widać jeżeli zawinię to i ja obrywam, niezależnie od tego kiedy się zarejestrowałem i czy mam gwiazdkę. Jednak w przeciwieństwie do innych nie zadaję ciągle pytań, za co mi odebrano punkty bo wiem, kiedy postąpiłem źle, wiem za co mi to odjęto i staram się nie popełniać znowu tych błędów a nie mam ciągle pretensje, że moje posty są kasowane. Trzeba wyciągać wnioski.

Niedawno tu na forum był taki wątek co po kilku dniach został usunięty a dopisał się do niego użytkownik Narmo.... pare razy, i mam pytanie: inni dostali po rankingu i to zrozumiałe ale niezrozumiałe jest dlamnie to, dlaczego on nie? Czyżby dlatego, że zarejestrował się "przed 15 kwietnia 2002 roku" i ma jedną gwiazdkę??

Co to niby był za wątek i czy na pewno się do niego dopisałem? Bo jeżeli wątek powstał między 19 lutym a 1 marca to na 100% się tam nie dopisałem.

04.03.2007
10:33
[143]

x360vsps3 [ Pretorianin ]

tera bedę wiedział

04.03.2007
11:09
[144]

czekers [ make love not war ]

spoko, będe grzeczny

04.03.2007
11:12
smile
[145]

Dj.BOYS [ Pretorianin ]

a to teraz już wiem:)Spoko

04.03.2007
12:04
smile
[146]

Piotr64 [ Pretorianin ]

Z motyką na słońce. Teraz będą rozkładać regulamin na czynniki pierwsze szukać sobie "nieścisłości" i naiwnie o nie pytać aż do znudzenia i tak dalej i tak dalej. Znam to z autopsji.

04.03.2007
12:45
[147]

Yoghurt [ Legend ]

Wszystko ładnie, fajnie i w ogóle lukierek na pączusiu, ale to juz chyba trzeci, ba, nawet czwarty wisielec administratorski, w którym masa kochanych userów mówi "zrozumiałem" i nie wiem co mają na mysli, pisząc o tym.... Co zrozumieli? Sens życia? Dowcip opowiedziany im trzy dni temu? Jak ugotowac sobie zupe z torebki? Bo na pewno nie słowa zawarte w pierwszym poście.

I kilka uwag:
-Podbijanie głupich wątków to raczej nie moja domena, zresztą ogólnie podbijanie czegokolwiek jest IMHO bez sensu, szczególnie, gdy każdy, kto był zaiteresowany sie wypowiedział, a sam temat do ważkich spraw zycia i smierci nie należał. Problem odwieczy na GOLu polega na tym, co grupa trzymająca władze uważa za głupi wątek, a co takim głupim, ale jednak niegłupim jest. Do dziś ani ja ani kilku starszych użytkowników nie może ustalić klucza.

-Kwestia ortografii i karania za wskazywanie błędów? Sam tego nie robie, bo po pierwsze śmierdzi mi wybitnie śledziem i onetowymi mistrzami dyskusji, którzy nie mając nic do powiedzenia, chwytają się literówek, a po drugie sam popełniam takowe wielokrotnie i zwracanie uwagi na coś, co robi sie samemu jest o kant dupy potłuc. Problem w tym, że jesli ktoś nawet oaze spokoju (czytaj: mnie) potraktował wiązanka błędów gramatyczno-ortograficznych w ilości przekraczającej unije normy, "nauczycieli" jestem w stanie zrozumieć. "Kup sobie słownik" to jedna z odzywek istniejących od poczatku internetu (zaraz po "Twoja stara") i faktycznie nudzi, ale nie ukrywajmy, przydaje się i karac za wszystkie przypadki ortograficznego mentorstwa jest pomysłem głupim.

-Owszem, każda osoba ma prawo do walnięcia jakiejś głupoty. Ale nie uwierze Soul, ze wasza ekipa nie czuje prowokacji z kilometra. Odsetek 12-latków na forum jest naprawde mały, jeśli się tu rejestrują, to w sporej większości przypadków wpadają tylko raz, by zapytać o jakis problem (monitor, niedziałająca karte) albo żeby skomentować jakies GTA czy innego Manhunta. I tyle ich widzieli. Natomiast prowokatorów czuje sie od razu i niech nie oczekują mojej wyrozumiałości, będe miał głęboko w czeluściach mego jelita grubego, jesli napisza, ze mają dwanaście lat, bo jednak jako pewien idealista wierze w szczatkową edukacje w podstawówkach i nikt nie moze byc takim debilem.
Adnotacja do powyższego- pisane pod wpływem wielkich emocji "PROŹBA!!111!" i pytania "Jestem w komnacie z kratkom i musze skoczyć na pułke zeby wzionć pistoleta" to watki wysokiego marginesu błędu- moze to byc dziesięciolatek grający w Condemned (wcale by mnie to nie zdziwiło) który zapomniał napisac w jakiej grze, przy jakiej konfiguracji i w którym momencie dokładnie jest, albo będzie to kolejna marna prowokacja. Najczęsciej jednak to drugie.
Na szczęscie takich wątków nie widuje zbyt często, bo komentarze i sporą czesc growych kategorii mam wyłączoną.

Grzesiek-> Ty jak zwykle swoje postulaty, o których już kiedyś gadaliśmy i ty wyłożyłeś mi ładnie co w bluzganiu złe, a ja- co dobre. Widocznie po prostu tam, gdzie lubię rzucić mięsem, moderatorzy nie zajrzeli. Ot, takie moje szczęście. Za bluzgi lecą punkty z rankingu, a nie rozdawane sa bany, mam tych punktów duzo najwidoczniej (nie wiem, chyba ze dwa razy w życiu sprawdziłem) :P

Albatros-> Jeszcze do was chłopaki nie dociera, ze w porównaniu z moim rzuceniem zgniłą wołowiną tu i ówdzie niektóre orły popełniają gorszy grzech totalnego nieprzystosowania do życia w społeczenstwie? :)
Poza tym sama czesc moderatorska popełnia grzech "obrazania innych użytkowników", co przy moich złośliwostkach i bluzgach jest małym pikusiem, bo ja do takowego "Jestes debilem czy co?" nie moge dorzucić zmiany stopnia albo pojazdu po rankingu.Aha, i co do zarzutów "faworyzowania" starej braci forumowej nad nowych, nieopierzonych userów.... Bzdura, bo bananów starsi podostawali już całą mase (ciekawostką jest, jakim cudem taki ja sie uchowałem tylko z banem tymczasowym i to wieki temu i za co dostawał banhammerem np. erton :)) i to, ze zarejestrowani są tu pewnie dłużej niż niektórzy mają lat niewiele zmienia.

04.03.2007
14:06
smile
[148]

peterkarel [ KochamDzaste ]

sir yes sir :]

04.03.2007
14:22
[149]

Fett [ Avatar ]

a ja mam w takim razie takie zapytanie.
NIe dałoby sie tego jakos dobitniej umieścic w regulaminie forum ? iii da sie sprawdzac po ip ksywki (napewno sie da) to moze po prostu banowac prowokatorow ?

04.03.2007
14:22
[150]

QQuel [ Zrobię Wam CZOKO ]

Jogurt - Klucza nie ma i wszyscy dobrze wiedzą o tym że w większości przypadków wątek któr nie ma nic wspólnego z prowokacją/głupotą jest usuwany z powodu postów jakie w nim są. Jeśli zbierze się banda forumowych świrów i okrzyknie autora wątku idiotą to wątek poleci, bo na pewno Oni mieli rację, autor jest idiotą a cały świat kurzym jajkiem.

Tak było, jest i będzie, takie dyskusje do NICZEGO nie prowadzą.

edit: A, o dziwo wszystkie dyskusje z Soulami i innymi administratorami są bezcelowe, bo Ci wyraźnie już są narzekaniem znudzeni, głupotą zirytowani a myśl o kolejnym prowadzeniu burzliwej dyskusji z bandą głąbów którzy nie potrafią korzystać z internetu ich drażni.

04.03.2007
15:05
[151]

kalineczko1993 [ Life! ]

zrozumiałem dostosuje się:)

04.03.2007
16:00
[152]

slavo_cc [ Konsul ]

No cóż jakość tego forum od dawna pozostawia wiele do życzenia, ale walka z zalewem głupoty musi być extremalnie trudna.

04.03.2007
16:02
[153]

Klivert [ Konsul ]

Zastosuje się

04.03.2007
16:26
[154]

Maliniarz [ The Watcher ]

Grzesiek -> walcza, walcza :) W polaczeniu z nadgorliwoscia donosicieli w seryjny watku donosicielskim dzis dostalem pierwszego punkta ujemnego w rankingu :)

04.03.2007
16:31
[155]

PUNISHER & HITMAN [ Pretorianin ]

Sprubuje się dostosować

04.03.2007
17:44
smile
[156]

Lady [ Sorceress Sephiria ]

No i Soul niestety teraz widać, że wszelkie metody wyróżniania co wartościowszych userów oraz polityka twardej ręki kompletnie nie zdały egzaminu. Gwiazdki podkreślenia i etc. miały promować tych zaliczających się do wartościowych graczy, ale średnia i czołówka anty nic sobie z tego nie robią, więc wychodzi na to że te wszystkie wyróżnienia to tylko zbędne duperelki. :) Powinniście na nowo przemyśleć kwestię utrzymywania dyscypliny, skoro dotychczasowe rozwiązania, mimo starań i innowacji, po prostu zawiodły. Wiem - krytykować i mówić łatwo, ale chce dać w ten sposób impuls do jeszcze jednej dyskusji na ten temat w gronie rządzących.

04.03.2007
18:11
smile
[157]

Bloody Hunter [ Pretorianin ]

Dostosuje sie...

04.03.2007
18:25
smile
[158]

w o y t e k [ Gavroche ]

He he, mnie sie wydaje ze tego typu apele to wolanie na puszczy. To forum zyje wlasnym zyciem, jest zbieraniná ludzi w kazdym wieku o roznych kulturach i nawykach. Z niedzwiedzia nie zrobi sie slowika, kto jest chamem na co dzien bedzie sie wypowiadal po chamsku, bo inaczej po prostu nie umie. Jest zamkniety w swiecie swojego jézyka.

Ale oczywiscie, dbajmy o jézyk, dbajmy o obyczaje. Wolajmy o poprawé. Warto..... warto.... warto.... ;)

04.03.2007
18:28
smile
[159]

w o y t e k [ Gavroche ]

ha ha, a tak na marginesie bardzo podoba mi sie tytul wátku. "Radze przeczytac" . W domysle pojawia sié od razu " bo jak nie to...."

04.03.2007
18:30
[160]

Soulcatcher [ Admin ]

w o y t e k ---> nie będę nikogo naprawiać, chcę aby ludzie wiedzieli dlaczego dostają bany.

04.03.2007
18:35
[161]

stanson_ [ Szeryf ]

Czemu wywaliłes mój post zamiast mi odpowiedzieć, zmniejszając przy okazji ranking?
Czy zrobiłem cos niezgodnie z regulaminem?

04.03.2007
18:40
smile
[162]

w o y t e k [ Gavroche ]

Soulcatcher ----> chcesz naprawiac forum. Podniesc poziom. Tak Cie zrozumialem i to mialem na mysli.

Bany nic nie dadza, bo czlek taki natychmiast sié "respawnuje" pod nowym nickiem zádny zemsty i nienawidzácy moderatorów z calego serca i dalej po wiadra pomyj siéga. Za slaby masz kij krótko mówiác, a marchewek zadnych ;) Bédzie tak jak bylo, choc oczywiscie mozna sobie pomarzyc o wyzszym poziomie wypowiedzi tak na tym forum jak i w naszym kraju. Fajnie by bylo gdyby bylo.

04.03.2007
18:49
[163]

Soulcatcher [ Admin ]

stanson_ ---> nie mam zamiaru dyskutować na temat zasad tego forum, stosujesz się do nich to dobrze, nie stosujesz się źle. Odpowiedź masz w pierwszym poście.

w o y t e k ---> nie jest tak jak myślisz, osoby które naprawdę chcemy usunąc z forum znikają z niego.

04.03.2007
18:52
[164]

stanson_ [ Szeryf ]

Skoro nie chcesz dyskutować to trzeba było zrobić wątek zamknięty, napisać że sobie tu tego nie życzysz. Nie zrobiłeś tego, więc uznałem, że chcesz o tym pogadać, sądzisz, że chciałem źle dla forum pisząc tamtego posta? Żeś się zawziął człowieku w przekonaniu ze TY i TYLKO TY masz zawsze racje, lecz swoich problemów z tym forum prezentując taka postawę nie rozwiążesz...

04.03.2007
18:53
[165]

Soulcatcher [ Admin ]

stanson_ ---> powiem to inaczej, sam pomysł dyskutowania z adminem na forum nie mieści się w moich horyzontach pojmowania. Możesz sobie dyskutować z innymi czytelnikami. Admin jest po to aby prowadzić forum i oznajmia zasady, lub słucha propozycji i skarg. Ale nie rozmawia jak równy z równym na temat zasad na forum. Możemy sobie porozmawiać jak równy z równym o np. grach ale nie o zasadach forum.

Masz prawo do wyrażenia swojego zdania w ramach regulaminu forum, nie wolno ci jednak podważać zasad tego forum.

Tak. Na tym forum tylko JA mam rację. Poza tym forum w każdej dziedzinie TY możesz mieć rację.

04.03.2007
18:55
[166]

Soulcatcher [ Admin ]

A i wyjaśnijmy sobie to raz na zawsze, ja żadnych problemów z forum nie mam. Nie ma z nim również większość czytelników. Tylko pojedyncze jednostki mają z nim problem.

04.03.2007
19:01
smile
[167]

QQuel [ Zrobię Wam CZOKO ]

powiem to inaczej, sam pomysł dyskutowania z adminem na forum nie mieści się w moich horyzontach pojmowania.

As I said...


To tak właściwie po co ten wątek : D?

04.03.2007
19:06
[168]

Soulcatcher [ Admin ]

QQuel ---> Po to abyś wiedział w zasadach na tym forum. I abyś mógł się z nimi zgodzić lub nie. Abyś mógł zaproponować inne rozwiązanie. Ale nie po to abyś twierdził że te zasady są złe i abyś przekonywał mnie o tym.

Zreszta po co się dopisujesz jak nie masz nic do powiedzenia. Uważasz że kogoś to bawi jak się próbujesz przekomarzać?

04.03.2007
19:18
[169]

QQuel [ Zrobię Wam CZOKO ]

Abyś mógł zaproponować inne rozwiązanie.

... które i tak nie zostanie wprowadzone, ani nawet rozpatrzone. Wszyscy dobrze wiedzą, że cokolwiek by tu nie napisali, prócz prostego "Zgadzam się", czy "Zastosuję się" będzie złe, i nigdy nie poprzesz jakiegokolwiek pomysłu tutaj zaproponowanego. Czemu? Nie wiem. Pomysłów dobrych było już wiele, po co powtarzać to samo?

Zamotaliście się w swoich ideach rozwiązania problemu spamerstwa na forum, i wszyscy dobrze wiedzą dlaczego - Wprowadzając nowy pomysł kolidujący z poprzednim, tego poprzedniego nie usuwaliście, i teraz mamy miliony odznaczeń dla "super wyróżniających się", "Dla najlepszych", "Dla najbogatszych" i tak dalej.

Milion razy było mówione że trzeba znieść, a przynajmniej ukrócić ilość postów potrzebnych do "generała" - 1000 postów to imho horrendalnie dużo, a sam dobrze wiesz że GOL jest dosyć zamkniętą strukturą, więc każdy chciałby się "wkupić" w elity GOL'a między innymi właśnie posiadaniem generała - Potem mamy kwiatki po 100 postów dziennie.

Dalej - Sprawa gwiazdek - Nie powiem, mi nie przeszkadza. Jakieś kółko adoratorów sobie wrzuca gwiazki za prowadzenie wątków seryjnych - OK, może być, nawet na to specjalnej uwagi nie zwracam, ale moim zdaniem koliduje on z dawniejszym pomysłem pogrubienia stopni wszystkim którzy byli na forum przez 3 lata. Z jednej strony "staż" na forum pokazuje pogrbiony stopień (Chociaż pogrubienie możliwe było z b. wielu powodów), a z drugiej gwiazdka przy nicku.

... i dalej - Nieszczęsny ranking, na który imo nikt nie zwraca specjalnej uwagi - Co tam, -20 to jakiś tam brak możliwości zakładania wątków, a -50 pisania postów. Po prostu straszne... Taki straszak, jak mniemam, że ho-ho-ho straszny Soul zabierze dziecku batonika? To aż brzmi śmiesznie, jak w przedszkolu normalnie : ). Dodatkowo, jeśli myślimy o rankingu jak o "nagrodzie", to znowu koliduje on z pogrubionym "trzyletnim" stopniem, generałem czy legendem.


TO jest złe na forum, i TO powoduje wszelkie niesnaski - Pęd za generałem, gwiazdką, wodotryskami które wprowadzacie coraz bardziej zamykając GOL'a i zmuszając biednych, wiecznie obrażanych juniorów na spamowanie "gdzie-się-da".


Jeśli chciałeś konstruktywną wypowiedź, to proszę.

04.03.2007
19:37
[170]

Soulcatcher [ Admin ]

Da5id ---> mam zamiar udowodnić ci że jest inaczej.

QQuel ---> zrobisz sobie swoje forum, będziesz wprowadzał swoje zasady. Prawda jest taka że to forum jest podawane jako wzór dobrze prowadzonego forum, forum które się doskonale rozwija. Większość forów które wprowadzało inne zasady już nie działa. Te co działają mają regulaminy i zasady żywcem wzięte z naszego (często również layout :).

Alternatywą dla takiego forum są fora na portalach ogólnych gdzie poziom spamerstwa jest o wiele większy.

Mam zamiar robić to co robię od lat czyli usuwać z forum wszystkie osoby które nie akceptuja naszych zasad i gratyfikować osoby które je przestrzegają i akceptują. Jeżeli nie podoba ci sie tu to nie ma powodu abyś tutaj pisał, wylewasz tylko swoją frustrację psując innym zabawę.

04.03.2007
20:04
smile
[171]

Agent_007 [ Normalnie Nienormalny ]

ehhh... będe musiał troche przystopować, bo co drugi wątek w którym sie wypowiadam jest głupi, i co najgorsze moja odpowiedź też jest głupia...

ale ok, postaram sie do tego dostosować ;)

04.03.2007
20:32
[172]

w o y t e k [ Gavroche ]

Nie wiem jak można by mnie na zawsze zbanować, jeżeli mam za każdym razem inny IP i email. Osobiscie znam kolegę z cyklicznego wątku, który przez swój niewyparzony język zmartwychwstawał chyba z 10 razy i za każdym razem żył udanie do kolejnego bana.

Nieważne.

Propozycja pozytywna która może podnieść górny pułap lotów (dolnego sie moim zdaniem nie da):
Pomysł stary ale sprawdzony: konkurs na najciekawszy wątek (tygodnia, miesiąca, roku) wzgl. na najciekawszą wypowiedź. Nominują uczestnicy forum a wybiera jakieś tam jury adminów. Kryteria mogą być wg np. kategorii tematycznych.

To by prowokowało to wysilania się braci w kierunku używania mózgownicy tudzież kwiecistości języka. Pomysł z gwiazdkami zdaje się że szedł w tym kierunku.

04.03.2007
20:36
[173]

Hyter [ Pretorianin ]

no teraz zajażyłem, dzięki Narmo

04.03.2007
20:38
smile
[174]

Hyter [ Pretorianin ]

mój ranking wynosi tylko +1

04.03.2007
21:07
[175]

req_ [ shalom ]

Przyjalem do wiadomosci.

04.03.2007
21:10
[176]

Grzesiek [ Cezar ]

Najgorsze jest to, że przez tych, którzy są banowani po adresie IP cierpią później Bogu ducha winni nowi albo starzy użytkownicy.

Dlaczego?
Otóż zdarzyło mi się, że włączyłem komputer, piszę na Golu, komunikat odpowiedź dodana, a wypowiedzi nie ma. Tak działa ban na IP. Zdziwiło mnie to, bo poprzedniego wieczoru normalnie pisałem i nic nie wskazywałoby na to, że dostałem banana. Internet z Chello i pojawił się problem. Chello jedynie podczas awarii albo konserwacji resetuje ustawienia adresów IP - przez co IP w Chello jest zmienne, lecz długotrwałe. Ale udało znaleźć się rozwiązanie z tej sytuacji :)

04.03.2007
21:12
[177]

Soulcatcher [ Admin ]

Grzesiek ---> od wielu lat nie daliśmy żadnego bana po IP

04.03.2007
21:28
[178]

Agent_007 [ Normalnie Nienormalny ]

Soul -> a powinniście, np. użytkownikowi który miał tu ze 100 nicków... chodzi mi o dariusza, znanego rónież jako soribadi i terminator1000, a ile on miał jeszcze innych nicków, na które nigdy w życiu nie spojrzałem, to chyba jest od groma...

04.03.2007
22:01
[179]

Grzesiek [ Cezar ]

Soulcatcher ---> to widocznie trafiłem jakimś cudem na zbanowany IP - pisałem do Ciebie wtedy @ w tej sprawie.

04.03.2007
22:38
[180]

QQuel [ Zrobię Wam CZOKO ]

Prawda jest taka że to forum jest podawane jako wzór dobrze prowadzonego forum, forum które się doskonale rozwija. Większość forów które wprowadzało inne zasady już nie działa. Te co działają mają regulaminy i zasady żywcem wzięte z naszego (często również layout :).

A, i nie zaprzeczam, forum jest prowadzone b.dobrze, ale sam dobrze wiesz że gdyby było prowadzone "celująco" to tego wątku by nie było. Już nie ukrywaj że Ci się nudziło i założyłeś wątek przypominający o regulaminie : )

Poza tym nigdy właściwie nie wytłumaczyłeś nikomu, dlaczego się myli mówiąc (Na ten przyklad, żeby nie powtarzać tego samego co parę postów wcześniej) że generał + zmiana stopnia od 1000 postów kusi do spamerstwa : ). Brak argumentów?

Alternatywą dla takiego forum są fora na portalach ogólnych gdzie poziom spamerstwa jest o wiele większy.

A i owszem, wystarczy spojrzeć na jakieś kretyńskie onety, czy inne wp - Strach bierze, nie zaprzeczam. Dlatego jestem tu, a nie na onecie.

Jeżeli nie podoba ci sie tu to nie ma powodu abyś tutaj pisał, wylewasz tylko swoją frustrację psując innym zabawę.

Toś mnie rozbawił do łez, przyznam szczerze że nawet nie rozumiem skąd u Ciebie tyle agresji : )
Nie powiedziałem że GOL jest zły. Nie powiedziałem że znam lepszą alternatywę. Powiedziałem jedynie, że skoro chcesz zobaczyć co jest wciąż źle, to Ci pokażę - I dokładnie to zrobiłem. A Ty jak zwykle jakiś bełkot o "moim forum" wyciągasz. Miło, bardzo konstruktywna wypowiedz. Gratuluję.

05.03.2007
00:48
[181]

Grzesiek [ Cezar ]

Soulcatcher ---> wiesz, sam zrobiłem klon glona - kropla w kroplę + nawet wrzuciłem swoje bajery malutkie :) To dlatego, że funkcjonalność takiego rozwiązania forum jest genialna po prostu, a z technologią ASP.Net dziecinnie prosta :)

05.03.2007
06:01
[182]

Aniek [ Generaďż˝ ]

Soulcatcher --> a jeśli się ma Neostradę (zmienne IP) to jak możecie dać bana na IP?

05.03.2007
09:40
[183]

Narmo [ 42 ]

Aniek --> Jeżeli wejdziesz na IRC'a to zauważysz, że na kanale jak ktoś się dołączy są podawane informacje, jak się łączy dana osoba i wygląda to mniej więcej tak: ~[nick_na_IRC'u]@[id_w_tp].neoplus.adsl.tpnet.pl
To [id_w_tp] jest stałe niezależnie od tego, ile razy się połączymy i rozłączymy. Sądzę, że GOL nie miał by problemu z zastosowaniem takiego filtru.

05.03.2007
12:37
[184]

Soulcatcher [ Admin ]

Piotrasq ---> żegnaj, nie możemy prowadzić rozmowy na takim poziomie.

QQuel ----> nie rozumiem o co ci chodzi, bajasz o jakichś nie związanych z GOLem sprawach. My mamy takie forum jak chcemy mieć.

Aniek ---> tak jak napisałem wyżej , nie dajemy banów na IP od bardzo dawna.

05.03.2007
13:36
[185]

rattis [ Legionista ]

Witajcie. Mam prośbę, czy Ktoś może mi odpowidzić. Zostałem zablokowany na bazarze, nie wiem dlaczego. Czy w takim razie już nigdy nie będę mógł korzystać z bazaru?

05.03.2007
13:53
[186]

cRaven [ Konsul ]

Pax Pax!
Panowie siedzę na tym forum od bodajże stycznia 2001, a więc od momentu gdy forum GOLa wypełzło z "wieży snów" :). Sam nie przebiłem przez ten długi okres przekroczyłem ledwo 1000 postów. Jestem tzn typem czytelnika:) Jednak daje mi to pewien pogląd na kwestie rozwoju forum. Wiem jaką drogę przebył GOL i widzę co osiągnął. Trzeba było do tego włożyć sporo pracy i jeszcze więcej cierpliwości. Być może dla większości z was reguły GOLa nie wydają sie przyjazne forumowiczowi, zbyt surowe, lub być może realizowane zbyt surowo przez moderatorów, jednakże nie można odmówić im pragmatyzmu utrzymującego pozycje i status GOla. Spokojnie się zgodzę z Soulem, że nie jest to forum doskonałe. Ono nigdy nie będzie doskonałe, co powinno być oczywiste. Wystarczy gdzieś na dole strony wygrzebać ilu jest zarejestrowanych użytkowników i mamy prostą przesłankę dla wiecznej niezgody co do zasad :D

Ekipa Gola wprowadza rozwiązania lepsze i gorsze. Jednak jasne jest, że nie po to by utrudniać coś użytkownikom, lecz by im ułatwiać.

Z mojej strony dziwi mnie, że ktokolwiek poważny jakmś rankingiem się przejmuje.
Także kwestia stopni jest prosta do wytłumaczenia. Te 6 lat temu na forum było paruset użytkowników. Przy tej ilości wprowadzenie stopnii, było miłym i sensownym wynagrodzeniem dla tych najaktywniejszych. Dziś może mija się to już z celem i większość patrzy po stopniu czy ktoś jest potencjalnym n00bem, ale kiedyś miało to swój urok. aktualnie sadze, że poprostu nie ma sensu zmieniać tej, (że tak powiem) tradycji

Podsumowując nie ma się co czepiać. Pomyślcie że Soul i inni moderatorzy siedzą już ponad 2200 dni i dzień w dzień muszą czytać setki postów, z czego z pewnością gro nie jest nawet na poziomie wartym przeczytania. Ja osobiście nie miał bym siły tego czytać:P podejrzewam, że nawet najbardziej spokojny człowiek mógłby na tym nerwy stracić, nie mówiąc o narażaniu swojego IQ ;)

05.03.2007
14:28
[187]

Grzesiek [ Cezar ]

cRaven ---> jakby Ci płacili, to byś z chęcią czytał.

05.03.2007
14:33
[188]

cRaven [ Konsul ]

Jakby mi płacili to po tylu latach pewnie już bym udawał, że czytam.
Zauważ tylko, że oni płaca sami sobie. Mowa tu przynajmniej o założycielach firmy.

05.03.2007
14:42
[189]

Soulcatcher [ Admin ]

cRaven ---> to forum w dużej mierze istnieje dla takich ludzi jak ty, których wcale nie jest mało, po prostu przychodzą tu dobrze się bawić a nie wprowadzać reformy dlatego nie są ta widoczni jak reformatorzy.

05.03.2007
15:00
smile
[190]

LechuMaster [ Centurion ]

dostosuje sie :)

05.03.2007
16:24
[191]

dam12 [ mRooChNy ShAtAneQ 666 ]

widadac ze jest tak jak bylo wczesniej...
z mojej strony bedzie poprawa

05.03.2007
17:43
[192]

Thunder2000 [ Pretorianin ]

Mam nadzieję, że będę na tyle trzeźwy by zachować się stosownie.

05.03.2007
18:27
smile
[193]

Hyter [ Pretorianin ]

a co ty thunder2000 masz 14 lat i pijesz?

05.03.2007
18:29
[194]

Hyter [ Pretorianin ]

hej thunder2000 stracileś już 1 punkt rankingu na forum

05.03.2007
20:43
[195]

polak111 [ T42 ]

Postaram się dostosować.

05.03.2007
21:04
smile
[196]

.:Jj:. [ The Force ]

O! Są nowe rzeczy, i to dość sensowne.
Tylko jakby dobrze nie było- nie ma grochu który dał sobie radę z tą rosnącą ścianą.

Aha- mam nadzieję że to będzie podwieszone cały czas, serio :)

07.03.2007
15:47
smile
[197]

Jeckyl [ Prawie jak abstynent ]

Soulcatcher--> Mam pytanko. Czy ta akcja z banami skończyła się zanim zaczęła się na dobre zacząć? Czy po prostu tylko straszyłes?

07.03.2007
15:55
[198]

Soulcatcher [ Admin ]

Jeckyl ---> to dwa pytanka.

07.03.2007
15:56
[199]

Jeckyl [ Prawie jak abstynent ]

A odpowiesz chociaż na jedno z nich?

07.03.2007
16:01
[200]

Vagner [ Centurion ]

przyjołem. pełna dyscyplina

07.03.2007
16:28
[201]

Virus_Man [ Crysis ]

przeczytane dostosuje sie

10.07.2007
13:15
[202]

,,Ryder [ Pretorianin ]

Zastosuję się

10.07.2007
13:36
[203]

Zeus1990 [ Generaďż˝ ]

wątek jest dość długi więc nie czytałem wszystkich postów dlatego mam pytanie(da niektórych może się ono wydać głupie) załóżmy że użytkownik jan kowalski założył wątek o piłce nożnej gdzie userzy dyskutują na jej temat i nagle pojawia się w tym wątku grupa spamerów którzy łamią regulamin wątek zostanie usunięty a osoby które wcześniej w nim pisały dostaną po rankingu już wiele razy spotkałem sie z taką sytuacją mam nadzieję że to się zmieni ponieważ moderatorzy widząc kilka osób łamiących regulamin uważają że cały wątek jest do kasacji a wystarczy szybko usunąć te wypowiedzi aby dyskusja w wątku toczyła się dalej

10.07.2007
13:40
[204]

narmiak [ Konsul ]

załóżmy że użytkownik jan kowalski założył wątek o piłce nożnej gdzie userzy dyskutują na jej temat i nagle pojawia się w tym wątku grupa spamerów którzy łamią regulamin wątek zostanie usunięty a osoby które wcześniej w nim pisały dostaną po rankingu już wiele razy spotkałem sie z taką sytuacją
A ja nie. Jak się zacznie bezmyślne spamowanie to je po prostu ignoruję i jakoś nie miałem nigdy odjętych punktów za spam innych.

10.07.2007
14:28
[205]

Zeus1990 [ Generaďż˝ ]

narmiak tylko że ja jestem na tym forum trochę dłużej i czasami się tak zdażyło że osoby dopisujące siępo mnie powodowały usunięcie wątku a ja wiele razy jużdostałem po rankingu

10.07.2007
14:31
[206]

Narmo [ 42 ]

Doprawdy? Jesteś ode mnie dłużej?

10.07.2007
14:38
[207]

Zeus1990 [ Generaďż˝ ]

narmo ---> narmiak nie równa się narmo

10.07.2007
15:27
[208]

Narmo [ 42 ]

narmo ---> narmiak nie równa się narmo
Dżizas.

załóżmy że użytkownik jan kowalski założył wątek o piłce nożnej gdzie userzy dyskutują na jej temat i nagle pojawia się w tym wątku grupa spamerów którzy łamią regulamin wątek zostanie usunięty a osoby które wcześniej w nim pisały dostaną po rankingu już wiele razy spotkałem sie z taką sytuacją
A ja nie. Jak się zacznie bezmyślne spamowanie to je po prostu ignoruję i jakoś nie miałem nigdy odjętych punktów za spam innych.

Zadowolony?

10.07.2007
15:33
smile
[209]

szogun007 [ Generaďż˝ ]

Kapitanie Soul... zrozumiałem i wykonuję

10.07.2007
15:53
[210]

Lojal [ Konsul ]

Przeczytałem zrozumiałem postaram się dostosować.

10.07.2007
16:06
[211]

Kozi89 [ Senator ]

było! :P

To taki żart, proszę bez bana :) Zrozumiałem i przez jakiś czas powinno skutkować.

10.07.2007
16:15
[212]

MatiRonaLDo75 [ LO GANGSTA ]

ŁOKEJ

10.07.2007
16:17
[213]

Dycu [ zbanowany QQuel ]

Do wszystkich lizodupów, dupowłazów i innych, którzy wchodzą tu tylko żeby napisać "Zrozumiałem"

Wątek jest stary, podbity przez idiotę o nazwie Ryder, więc darujcie sobie.

10.07.2007
16:20
smile
[214]

the_Night [ nie cierpię tolerancji ]

QQuel - wolasz na puszczy, za 10 minut nastepny 13-latek i tak sie tu dopisze w w.w. stylu.
Love it or leave it ;)

10.07.2007
16:21
smile
[215]

szarzasty [ rammsteinick ]

Zrozumiałem i całkowicie się zgadzam z adminem

10.07.2007
16:23
[216]

narmiak [ Konsul ]

Mam propozycję, następnym razem trzeba gdzieś w środku pierwszego posta napisać, ze pisanie postów w stylu samo "Zrozumiałem" czy "Dostosuję się" będzie karane odjęciem punktu z rankingu po przekroczeniu 100 postów w danym wątku. Wtedy zobaczymy, kto tak naprawdę zrozumiał a kto po prostu chce sobie nabić +1.

10.07.2007
16:25
smile
[217]

Gandalf <3 [ Wizard ]

I tak najlepsi są agenci ze sklerozą wpisujący się tu po dwa razy, jak np. [13] i [209]

10.07.2007
16:29
smile
[218]

BarD [ Leningrad Cowboy ]

Narmo, Dycu -> Zrozumiałem.

10.07.2007
16:29
[219]

narmiak [ Konsul ]

Gandalf --> Bo po co w ogóle czytać wątek? Algorytm działąnia większości osób tutaj wygląda tak:
"O. Różowy wątek. Wpiszę się, że zrozumiałem chociaż nie mam pojęcia o czym on jest bo mam kłopoty z przeczytaniem tekstu dłuższego niż 1 linijka, ale zawsze to dodatkowy post którego nikt nie wykasuje"

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.