GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jad kiełbasiany

26.02.2007
22:59
smile
[1]

Spider-Man 3 [ Legionista ]

Jad kiełbasiany

Czy to prawda, że jest tak niebezpieczny i tak łatwo go pozyskać? W takim razie czemu żaden kraj go nie stosuje?

26.02.2007
23:00
[2]

Maxblack [ MT ]

do czego?

26.02.2007
23:04
[3]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Konwencja o zakazie broni chemicznej

Konwencja weszła w życie 29 kwietnia 1997r. i w swojej istocie dotyczy zakazu prowadzenia badań, produkcji i składowania, a także transferów określonych związków chemicznych, które same mogą stanowić broń chemiczną (wysokotoksyczne związki chemiczne), bądź też spełniać funkcje prekursorów służących do wytwarzania takiej broni. Związki chemiczne objęte postanowieniami Konwencji zostały zestawione w trzech Wykazach ( Nr 1, 2 i 3) – w kolejności potencjalnie zmniejszającej się możliwości zastosowania tych związków jako broni chemicznej. Ponadto postanowienia Konwencji obejmują także procedury kontroli produkcji tzw. „określonych związków organicznych”, które oznaczają każdy związek chemiczny należący do grupy związków obejmujących wszystkie związki węgla z wyjątkiem jego tlenków, siarczków, węglanów metali – każdy z nich identyfikowalny przez nazwę chemiczną, wzór strukturalny (jeżeli jest znany) i przez numer rejestracyjny w Chemical Abstracts Service – CAS (o ile został przyznany). Wśród tych związków Konwencja obejmuje także związki zawierające w swoim składzie fosfor, siarkę lub fluor.

Dla realizacji przedmiotu i celu Konwencji oraz zagwarantowania stosowania jej postanowień Państwa-Strony ustanowiły Organizację ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) z siedzibą w Hadze. Wszystkie Państwa-Strony Konwencji, a jest ich 180, są członkami Organizacji. Organami OPCW są: Konferencja Państw-Stron, Rada Wykonawcza i Sekretariat Techniczny.

Polska podpisała Konwencję w 1993 r. i ratyfikowała ją w 1995 r. W odniesieniu do Polski Konwencja dotyczy głównie sfery produkcyjnej krajowego przemysłu chemicznego i farmaceutycznego, tzn. specyficznej kontroli produkcji związków chemicznych z Wykazów Konwencji oraz określonych związków organicznych produkowanych przez ten przemysł, a także transferów międzynarodowych tych związków. Konwencja zobowiązuje Państwa-Strony do składania do OPCW, dwukrotnie w ciągu roku kalendarzowego, deklaracji dotyczących działalności z wykorzystaniem związków chemicznych objętych postanowieniami Konwencji. Deklaracje te są głównym przedmiotem procesu weryfikacyjnego OPCW dokonywanym w formie inspekcji deklarowanych obiektów. Proces weryfikacji prowadzony przez OPCW od wejścia Konwencji w życie dotyczy także Polski. Do chwili obecnej przeprowadzono w Polsce 12 inspekcji w obiektach przemysłowych. W każdym przypadku potwierdziły stan faktyczny z zadeklarowanym.

26.02.2007
23:13
[4]

Vidos [ Generaďż˝ ]

Teraz trzeba raczej unikać małolatów z gazem paraliżującym

26.02.2007
23:15
smile
[5]

Wiewiórk [ -Szyszuni !!! ]

Vidos^
a gdzie można taki kupić ?

© 2000-2024 GRY-OnLine S.A.