GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Wątek o Windows Vista cz. 9

26.02.2007
08:19
smile
[1]

req_ [ shalom ]

Wątek o Windows Vista cz. 9

Witamy w głównym wątku o Microsoft Windows Vista.

Jeżeli chcecie się podzielić swoimi wrażeniami z użytkowania nowego systemu, macie jakieś pytania czy problemy - piszcie. Napewno nie pozostaną bez odpowiedzi, szczególnie te ostatnie;)


1. Co to jest Windows Vista?
Microsoft Windows Vista (Windows NT 6.0) to nowa edycja systemu Windows firmy Microsoft. Następca systemu Windows XP. Hasło reklamowe systemu to Clear Confident Connected, czyli Przejrzysty Pewny Połączony. Dla użytkowników licencji grupowych (biznesowych) system Windows Vista jest dostępny już od 8 listopada 2006, w wersji pudełkowej oraz preinstalowany w nowych komputerach będzie już od 29 stycznia 2007r dla użytkowników indywidualnych. Polska premiera natomiast zapowiadana jest na marzec. Więcej:


2. Krótko o edycjach:
Windows Vista Starter: wersja dla krajów rozwijających się.
Windows Vista Home Basic: odpowiednik Windows XP Home Edition.
Windows Vista Home Basic N: Identyczna, jak Windows Vista Home Basic, ale bez programu Windows Media Player.
Windows Vista Home Premium: Multimedialna wersja wersji Home. HDTV, DVD Authoring, Media Center, Aero Glass.
Windows Vista Business: Porównywalna do Windows XP Professional i skierowana na rynek biznesowy.
Windows Vista Business N: Identyczna, jak Windows Vista Business. Bez Windows Media Player.
Windows Vista Enterprise: Edycja skierowana do przedsiębiorstw.
Windows Vista Ultimate: Połączenie Home i Business. Posiada wszystkie funkcje powyższych + darmowy dostęp do "Windows Vista Extras", dodatkowych aplikacji i gier oferowanych przez Microsoft.

Więcej można dowiedzieć się tutaj:
Microsoft:
Vista Vortal:
Dobre Programy:


3. CENY w Polsce

Home Basic OEM PL/ENG: 340 zł[/color]
Home Basic BOX PL/ENG: 799 zł[/color]

Home Premium OEM PL/ENG: 380 zł[/color]
Home Premium BOX PL/ENG: 950 zł[/color]

Business OEM PL/ENG: 550 zł[/color]
Business BOX PL/ENG: 1200 zł[/color]

Ultimate OEM PL/ENG: 700 zł[/color]
Ultimate BOX PL/ENG: 1600 zł[/color]

N - ta sama cena.

Vistę również można zdobyć ZA DARMO z programu studenckiego MSDN AA. Informacje o programie:

4. Premiera (dla użytkowników indywidualnych)
Świat: 29 stycznia 2007
Polska: 29 stycznia 2007 (marzec - oficjalny okres promocyjny w Polsce)


5. Wymagania/kompatybilność:
Windows Vista Capable (minimalne):
CPU: 800 MHz
RAM: 512 MB
GPU: kompatybilna z DirectX 9
HDD: min. 20GB
DVD-Rom, audio

Windows Vista Premium Ready (zalecane):
CPU: 1 GHz 32-bit (x86) / 64-bit (x64)
RAM: 1 GB
GPU: Pixel Shader 2.0, Pamięć: 64+ MB
HDD: min. 20GB
DVD-Rom, audio, internet

Test kompatybilności można wykonać za pomocą programu Windows Vista Upgrade Advisor (dziala na XP):6. Programy, czyli co działa na Viście?
Większość programów, które chodziły na XP, pójdzie także na Viście. Codziennie aktualizowany przez użytkowników spis kompatybilnych programów można znaleźć pod adresem:7. Sterowniki
Windows Vista Biznesowa wyszła już na rynek. Lada moment będzie także wersja dla użytkowników domowych. Producenci sprzętu od jakiegoś czasu aktualizują swoje sterowniki, by nie było problemów z kompatybilnością urządzeń. Tu można znaleźć najpopularniejsze:

nVidia ForceWare 100.65 x86:
nVidia ForceWare 100.65 x64:
ATI:
Creative:


8. FAQ (1.0;)

Q: Ile razy mogę aktywować system Windows Vista OEM?
A: O ile nie zmienisz sprzętu (licencja przypisuje się do posiadanych komponentów), możesz aktywować system ile tylko Ci się podoba.

Q: Co z gierkami na Viście?
A: Większość gier chodzi bez zarzutu (patrz link kompatybilności oprogramowania wyżej). Problemem może być płynność ich działania i odświeżanie ekranu (60Hz) ze względu na małą dostępność sterowników do kart graficznych (narazie same alfa-beta testowe z ograniczoną często funkcjonalnością). Chociaż nie całkiem, bo niektórzy pisali, że po testach wyszło im, że gry chodzą nawet o parę klatek szybciej.

Q: Nie mam dzwięku 3d (eax) na mojej viście, co jest?
A: Możliwości odtwarzania dźwięku w starszych grach, korzystających z EAX lub DirectSound3D (DS3D) zostały znacznie ograniczone poprzez usunięcie jednej z warstw komunikacji pomiędzy sprzętem audio a systemem operacyjnym Vista (tzw. hardware abstraction layer). Wskutek tego, dźwięk w grach jest odtwarzany wyłącznie w trybie stereofonicznym i bez żadnych efektów. Creative ALchemy to program, który rozpoznaje szereg popularnych gier PC i przekształca ich dźwięk DirectSound3D oraz odwołania do EAX na odpowiednie odwołania do OpenAL. Dzięki temu użytkownicy mogą w dalszym ciągu grać z pełnym wykorzystaniem wielokanałowego dźwięku ze sprzętowo generowanymi efektami. Narazie program współpracuje tylko z X-fi ( ). Sterowniki Creative dopiero co są tworzone, więc to tylko kwestia czasu, kiedy pojawi się support dla dzwięku 3d. Trochę dodatkowego info: https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=5979836

Q: Ile RAMu pożera Vista?
A: W trakcie normalnego użytkowania ~350-400MB.

Q: ...a co z płynnością działania? Jak to jest w porównaniu do XP?
A: Po prawie miesiącu obcowania z RC2, a teraz z finalną wersją, muszę powiedzieć, że system chodzi o wiele szybciej niż XP. Potwierdzają to inni użytkownicy, którzy zainstalowali i testują, a nie patrzą tylko na bajerki. Nawet po 2 tygodniach bez restartu. Nie przycina/zwalnia przy przenoszeniu plików w tle/nagrywaniu płyt, itp. Ma o wiele lepsze zarządzanie procesami, zasobami systemowymi, w tym przede wszystkim pamięcią (nie, to nie hasło reklamowe). wbudowany benchmark w wersji Ultimate, konfiguruje usługi by uzyskać najwyższą wydajność na dostępnym sprzęcie (u mnie 2Ghz, 1GB ram)

Q: Jaki wpływ na wydajność ma włączony Aero? Czy szybciej będzie działał stary klasyczny styl?
A: Principled Technologies, firma analityczna z Północnej Karoliny specjalizująca się w badaniach wydajności technologii opublikowała ostatnio raport z testów porównawczych osiągów systemu Windows Vista i Windows XP SP2. Badanie polegało na zarejestrowaniu czasów reakcji w typowych zadaniach biznesowych. Spośród najważniejszych wniosków jeden ma szanse wywołać spore zaskoczenie: interfejs Aero Glass ma niewielki, praktycznie niezauważalny wpływ na wydajność systemu - czas reakcji z włączoną kompozycją wydłuża się zaledwie o jedną dziesiętną sekundy.

Q: Nie widzę Aero, co robić?
A: Jeżeli nie włącza się nowy styl okienek Windowsa, to albo: za słaba karta graficzna, albo bug RC1/2. W obu przypadkach można jednak wymusić włączenie się Aero, dopisując do rejestru (regedit) następujące pozycje:

HKCurrentUser\Software\Microsoft\Windows\DWM\Composition set to 1 (32-bit DWORD)
HKCurrentUser\Software\Microsoft\Windows\DWM\CompositionPolicy set to 2 (32-bit DWORD)


A następnie zrestartować Desktop Window Manager Session Manager (DWM) w konsoli (cmd.exe), lub bezpośrednio z pola "search" w menu start:
- net stop uxsms
- net start uxsms


Uwaga! Ten sposób działa również na nieoficjalne włączenie Aero w wersji systemu Home Basic. Standardowo Home Basic jest "pozbawiona" Aero.


Q: Jak włączyć widowiskowy tryb przełączania okien?
A: Znaczek WINDOWS+TAB

Q: 64bit czy 32bit
A: Wybór zależy od procesora jaki posiadasz. Jeżeli 64bit, bierzesz wersję przeznaczoną na tą architekturę. Jeżeli nie - wiadomo.

Q: Mam problem z instalacją sterowników do karty GeForce Go 7300
A: Rozwiązanie problemu jest banalne, otoż wystarczy modyfikacja pliku inf od orginalnych sterowników nvidii i będzie wszytko hulac :). Tylko trzeba trafić odpowiednie stery, na ktorych będzie stabilnie chodzilo:
a dokladniej np. (x86), (x64) sciągasz stery, a później modded INF. Rozpakowujesz je, pozniejsz zastepuje INF i instalujesz sprzet.

Q: Jak dodać nowe komponenty do systemu? (np. gry windowsowe do wersji Business - domyslnie nie są instalowane)
A: Dodatkowe komponenty pominięte standardowo podczas instalacji doinstalowywujemy tu: Panel sterowania\Programy i funkcje\Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows (na panelu po lewej stronie)

Q: Mam problem z instalacją Adobe Readera 8 (wywala okienko z błędem katalogu Temp)
A: Kiedy pojawia się problem, należy (bez wyłączania okienka błędu) wejść do katalogu C:\Users\_nazwa_użytkownika_\AppData\LocalLow\Netopsystems\temp\Adobe Reader 8.0 i skopiować jego zawartość w inne miejsce na dysku. Następnie wyłączyć okienko błędu i zainstalować program przez skopiowany setup.exe.

Q: Mam problem z trybem pełnoekranowym w BestPlayerze
A: Po przełączeniu Best Playera na fullscreen trzeba jeszcze zrobić dwuklik na ramkę z filmem - wtedy powieksza się do rozmiaru okna i mamy tryb pełnoekranowy jak się patrzy :)

9. TUNING i dostosowywanie Windowsa Visty

Q: Które serwisy mogę wyłączyć, by zwolnić trochę pamięci?
A: Polecam lekturę: (angielski wymagany)

Q: Jak usunąć strzałki z ikonek skrótów?
A: Najlepiej zrobić to metodą zamiany strzałki na przezroczystą ikonkę. Zassać , skopiować Blank.ico do folderu Windows i odpalić RemoveArrow.reg. W innym wypadku (przez stare kasowanie IsShortCut), znikną skróty z panelu po lewej w oknach folderów

Q: Co z rozmazanymi czcionkami w oknach itp? Wina sterowników?
A: Rozmazane litery to nie wina karty graficznej ani sterowników ;)) Vista standardowo ma włączony font smoothing na opcję "clear type" - podobno dobre to do ekranów LCD. Nie mam, to nie wiem. Na CRT wygląda to kiepsko. Wystarczy przestawić tryb wyświetlania ikon we właściwościach pulpitu -> windows color... -> open classic appearance -> effects i tam wybrać "standard".

Q: Jak usunąć znak wodny z pulpitu, informujący o aktualnie używanej wersji? (dotyczy wersji beta i RC1/2)
A: Należy zassać zpatchowany plik user32.dll.mui ( ) i wykonać następujące czynności:
1.) Wejść do X:\Windows\System32\en-US
2.) Kliknąć prawym na plik user32.dll.mui, wybrać "Properties"
3.) Zakładka "Security" -> "Advanced" -> Zakładka "Owner" -> "Edit..." -> Wybrać swoje konto -> "OK" -> "OK" -> "OK"
4.) Zakładka "Security" -> "Edit..." -> Wybrać Administrators -> Give full control -> "OK" -> "OK"
5.) Zmienić nazwę oryginalnego pliku "user32.dll.mui" na "user32.dll.mui.bak", skopiować zessany i zrestartować kompa.

Q: Dezaktywacja User Account Control.
A: Usługa User Account Control ma na celu lepsze zabezpieczenie systemu, lecz jest czasami denerwująca - pyta o zatwierdzenie dosłownie każdej czynności na komputerze. Wyłączymy ją przechodząc do Control Panel -> User Accounts and Family Safety -> User Accounts. Wchodzimy w Turn User Account Control On or Off. Odznaczamy Use user Account Control (UAC) to help protect your computer.

Q: Zmiana przycisku Sleep na Shutdown w menu Start.
A: Domyślnym przyciskiem w menu Start są Sleep oraz Lock this computer. Dopiero po kliknięciu strzałki obok mamy możliwość wyłączenia komputera. Aby umieścić przycisk Shutdown w miejsce Sleep należy wykonać następująca czynności: Przechodzimy do Control Panel -> System and Maintenance -> Power Options i klikamy Change plan settings przy zaznaczonym planie. Następnie klikamy Change advanced power settings. Odnajdujemy Power buttons and lid -> Start menu power button i zmieniamy na Shut down.

Q: Jak wyłączyć hibernację?
A: Uruchamiamy Command Prompt (cmd.exe) na prawach administratora. Wydajemy komende "powercfg -h off". Potwierdzamy klawiszem Enter i zamykamy wiersz poleceń.

Q: Jak wyłączyć przywracanie systemu?
A: System Restore na dyskach wyłączamy klikając PPM na Computer i wejściu w menu Properties -> System protection i odznaczając ikony dysków.

Q: Jak zmienić wielkość obramowania okien?
A: Jeżeli chcemy zmienić grubość ramek otwartych okien to musimy wykonać następujące czynności: PPM na pulpicie -> Personalize -> Windows Color and Apperance -> Open classic apperance properties for more color options. W nowo otwartym oknie klikamy Advanced i wybieramy Active Window Border i tutaj zmieniamy grubość ramki (domyślnie 1). Zapisujemy nowe ustawienia poprzez kliknięcie Apply i zamykamy okno.

Q: Jak włączyć nowy BootScreen (aurora) w Viście?
A: Wystarczy wejść do msconfig (mozna wpisac odrazu w pasku "search" w menu start), zakładka Boot i zaznaczyć "No GUI Boot"


10. Przydatne linki:
Newsy:

Aero od środka, czyli opis nowego wyglądu i ergonomii systemu: (PL)
Felieton ogólnie o Viście, czy warto kupować itp: (PL)

Vista - Tips, Tricks & Tweaks: (eng)
Vista RTM Software Compatibility List: (eng)
Forum Customizing Vista: (eng)
Artykuł o ReadyBoost:
Wielka Księga Windows Vista:

Optymalizacja wydajności: (PL)
Artykuły o dostosowywaniu, itp: (PL)


11. Programy:
konfiguracja i optymalizacja:
Tweak VI:
Sunrise:


12. Screeny:
GALERIA Screenów: (przegląd systemu)


13. Posiadacze systemu
Lp. nick - wersja systemu x86/x64 - procesor, ram, grafika, karta muzyczna, partycja systemowa w GB/pojemność całego dysku - zastosowanie: rozrywka/praca
1. req - Ultimate x86 - Athlon 2.1 GHz, 1GB, GF6600GT, Audigy SE, 15GB/80GB - rozrywka/praca
2. ApoKrzys - Business x86 - Athlon 64 1.8GHz, 1GB, x300SE, K8NF9 nforce4x zintegrowana AC97, 22GB/250GB - rozrywka/praca
3. pastor_Ray - Home Premium 32 bit - Athlon 64 3500+ 2GB Geforce 7600 dysk 120GB rozrywka/gry
4. pshemeck - Home Premium 64 bit -C2D [email protected],6,2GB PDP,GF 8800 LeadTek,CSB X-Fi Fatal1ty,Barracuda 320 GB - Rozrywka,praca,gry
5. Madril - Business x86 - C2D 1,66GHz, 1GB, GMA950, SigmaTel High Definition Audio Codec, 30GB/80GB - głównie praca/trochę rozrywka
6. Radzik - Home Premium x64 - Athlon64 3000+, 2GB, EVGA 8800GTX, SB Audigy2, 30GB/320GB - rozrywka/praca
7. Auxarius - Business x86 - Pentium 4HT 3.2 GHz, 1GB, GF6800, SB Live!, 40gb/300gb - glownie rozrywka/troszke pracy
8. EG2006_43107114 - Home Premium x86, Sempron 1805 MHz, 1 GB, GF6600TD, zintegrowana, AC97, 40GB, 120GB - rozrywka
9. rg - Business x86 - AXP [email protected]+, 1GB, r9700, SB Live! Value, 30GB/330GB - rozrywka/nauka/sporadycznie praca
10. Namo - Business x86 - A64 [email protected], 1 GB RAM, R9550, Realteck (zintegrowana z płytą) 20/160, testy (czyli wszystkiego po trochu, saigon w systemie)
11. Raynor - Business x86 Athlon 1600xp, 384MB, radeon 9550, SB Audigy SE, Samsung 250GB, programy i www
12. szybki_mnich home premium x32, Athlon 3500+, 1GB, Geforce 7600 160B/ komputer do gier i stron www


14. Poprzednie wątki (5 ostatnich):
cz.4: https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=5961557
cz.5: https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=5982830
cz.6: https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=5995517
cz.7: https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=6021704
cz.8: https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=6039155


16. Złota myśl:
Przetestujcie system OSOBIŚCIE (na aktywację jest 30 dni w pełni funkcjonalnego systemu). Nie twórzcie własnych opinii opartych o powielane plotki i łże-newsy (:D) osób które systemu nie widziały lub są przeciwnikami Microsoftu i Gatesa.

17. Słowniki i zasady poprawnej pisowni w języku polskim (czyli coś dla nieuków i dys-mózgowców)
Słownik ortograficzny:
Słownik języka polskiego:
Zasady interpunkcji:

26.02.2007
10:53
[2]

Radzik [ Jaroo the PiSsmaker ]

Pierwszy! ;-P
Zastanawia mnie parcie różnych osób na funkcję opiekuna wątku. Tak bardzo te gwiazdki nobilitują, że wszyscy pragną mieć swój własny wątek o Viście, czy może za gwiazdkę kasowany jest ujemny ranking, bo coś akurat właśnie ci, którzy są na minusie, mają tendencje separatystyczne... ;-)
Zagrajmy im na nosie i przedstawmy req'a do gwiazdki. ;-P

26.02.2007
15:35
[3]

Narmo [ 42 ]

1. req - Ultimate x86 - Athlon 2.1 GHz, 1GB, GF6600GT, Audigy SE, 15GB/80GB - rozrywka/praca
2. ApoKrzys - Business x86 - Athlon 64 1.8GHz, 1GB, x300SE, K8NF9 nforce4x zintegrowana AC97, 22GB/250GB - rozrywka/praca
3. pastor_Ray - Home Premium 32 bit - Athlon 64 3500+ 2GB Geforce 7600 dysk 120GB rozrywka/gry
4. pshemeck - Home Premium 64 bit -C2D [email protected],6,2GB PDP,GF 8800 LeadTek,CSB X-Fi Fatal1ty,Barracuda 320 GB - Rozrywka,praca,gry
5. Madril - Business x86 - C2D 1,66GHz, 1GB, GMA950, SigmaTel High Definition Audio Codec, 30GB/80GB - głównie praca/trochę rozrywka
6. Radzik - Home Premium x64 - Athlon64 3000+, 2GB, EVGA 8800GTX, SB Audigy2, 30GB/320GB - rozrywka/praca
7. Auxarius - Business x86 - Pentium 4HT 3.2 GHz, 1GB, GF6800, SB Live!, 40gb/300gb - glownie rozrywka/troszke pracy
8. EG2006_43107114 - Home Premium x86, Sempron 1805 MHz, 1 GB, GF6600TD, zintegrowana, AC97, 40GB, 120GB - rozrywka
9. rg - Business x86 - AXP [email protected]+, 1GB, r9700, SB Live! Value, 30GB/330GB - rozrywka/nauka/sporadycznie praca
10. Namo - Business x86 - A64 [email protected], 1 GB RAM, R9550, Realteck (zintegrowana z płytą) 20/160, testy (czyli wszystkiego po trochu, saigon w systemie)

26.02.2007
17:19
smile
[4]

legrooch [ MPO Squad Member ]

Bijesz klasą i kulturą wszystkich na głowę.

Do wszystkich - bawiliście się już może Virtual PC 2007? :)
Polecam (tym powyżej 756MB RAM - bo 256 na XP) :)

26.02.2007
17:25
[5]

req_ [ shalom ]

legrooch: bawiłem się, ostatnio instalowałem sobie kilka starych windowsów (1.1 - 3.11) i na próbę zainstalowałem Server 2003 ;) Testowałem edycję WEB.

arturszyma: widzę po słownictwie i rankingu, że w gimnazjum już nie uczą kultury osobistej. Szkoda. Soul wyraźnie napisał, że nowe wątki zakłada się po 300 postach.

26.02.2007
17:32
smile
[6]

Raynor [ Big Man ]

1. req - Ultimate x86 - Athlon 2.1 GHz, 1GB, GF6600GT, Audigy SE, 15GB/80GB - rozrywka/praca
2. ApoKrzys - Business x86 - Athlon 64 1.8GHz, 1GB, x300SE, K8NF9 nforce4x zintegrowana AC97, 22GB/250GB - rozrywka/praca
3. pastor_Ray - Home Premium 32 bit - Athlon 64 3500+ 2GB Geforce 7600 dysk 120GB rozrywka/gry
4. pshemeck - Home Premium 64 bit -C2D [email protected],6,2GB PDP,GF 8800 LeadTek,CSB X-Fi Fatal1ty,Barracuda 320 GB - Rozrywka,praca,gry
5. Madril - Business x86 - C2D 1,66GHz, 1GB, GMA950, SigmaTel High Definition Audio Codec, 30GB/80GB - głównie praca/trochę rozrywka
6. Radzik - Home Premium x64 - Athlon64 3000+, 2GB, EVGA 8800GTX, SB Audigy2, 30GB/320GB - rozrywka/praca
7. Auxarius - Business x86 - Pentium 4HT 3.2 GHz, 1GB, GF6800, SB Live!, 40gb/300gb - glownie rozrywka/troszke pracy
8. EG2006_43107114 - Home Premium x86, Sempron 1805 MHz, 1 GB, GF6600TD, zintegrowana, AC97, 40GB, 120GB - rozrywka
9. rg - Business x86 - AXP [email protected]+, 1GB, r9700, SB Live! Value, 30GB/330GB - rozrywka/nauka/sporadycznie praca
10. Namo - Business x86 - A64 [email protected], 1 GB RAM, R9550, Realteck (zintegrowana z płytą) 20/160, testy (czyli wszystkiego po trochu, saigon w systemie)
11. Raynor - Business x86 Athlon 1600xp, 384MB, radeon 9550, SB Audigy SE, Samsung 250GB, programy i www

26.02.2007
18:51
smile
[7]

spider_man4 [ Legionista ]

1. req - Ultimate x86 - Athlon 2.1 GHz, 1GB, GF6600GT, Audigy SE, 15GB/80GB - rozrywka/praca
2. ApoKrzys - Business x86 - Athlon 64 1.8GHz, 1GB, x300SE, K8NF9 nforce4x zintegrowana AC97, 22GB/250GB - rozrywka/praca
3. pastor_Ray - Home Premium 32 bit - Athlon 64 3500+ 2GB Geforce 7600 dysk 120GB rozrywka/gry
4. pshemeck - Home Premium 64 bit -C2D [email protected],6,2GB PDP,GF 8800 LeadTek,CSB X-Fi Fatal1ty,Barracuda 320 GB - Rozrywka,praca,gry
5. Madril - Business x86 - C2D 1,66GHz, 1GB, GMA950, SigmaTel High Definition Audio Codec, 30GB/80GB - głównie praca/trochę rozrywka
6. Radzik - Home Premium x64 - Athlon64 3000+, 2GB, EVGA 8800GTX, SB Audigy2, 30GB/320GB - rozrywka/praca
7. Auxarius - Business x86 - Pentium 4HT 3.2 GHz, 1GB, GF6800, SB Live!, 40gb/300gb - glownie rozrywka/troszke pracy
8. EG2006_43107114 - Home Premium x86, Sempron 1805 MHz, 1 GB, GF6600TD, zintegrowana, AC97, 40GB, 120GB - rozrywka
9. rg - Business x86 - AXP [email protected]+, 1GB, r9700, SB Live! Value, 30GB/330GB - rozrywka/nauka/sporadycznie praca
10. Namo - Business x86 - A64 [email protected], 1 GB RAM, R9550, Realteck (zintegrowana z płytą) 20/160, testy (czyli wszystkiego po trochu, saigon w systemie)
11. Raynor - Business x86 Athlon 1600xp, 384MB, radeon 9550, SB Audigy SE, Samsung 250GB, programy i www
12. spider_man4 home premium x32, Athlon 3500+, 1GB, Geforce 7600 160B/ komputer do gier i stron www

27.02.2007
00:29
[8]

szybki_mnich [ Chor��y ]

1. req - Ultimate x86 - Athlon 2.1 GHz, 1GB, GF6600GT, Audigy SE, 15GB/80GB - rozrywka/praca
2. ApoKrzys - Business x86 - Athlon 64 1.8GHz, 1GB, x300SE, K8NF9 nforce4x zintegrowana AC97, 22GB/250GB - rozrywka/praca
3. pastor_Ray - Home Premium 32 bit - Athlon 64 3500+ 2GB Geforce 7600 dysk 120GB rozrywka/gry
4. pshemeck - Home Premium 64 bit -C2D [email protected],6,2GB PDP,GF 8800 LeadTek,CSB X-Fi Fatal1ty,Barracuda 320 GB - Rozrywka,praca,gry
5. Madril - Business x86 - C2D 1,66GHz, 1GB, GMA950, SigmaTel High Definition Audio Codec, 30GB/80GB - głównie praca/trochę rozrywka
6. Radzik - Home Premium x64 - Athlon64 3000+, 2GB, EVGA 8800GTX, SB Audigy2, 30GB/320GB - rozrywka/praca
7. Auxarius - Business x86 - Pentium 4HT 3.2 GHz, 1GB, GF6800, SB Live!, 40gb/300gb - glownie rozrywka/troszke pracy
8. EG2006_43107114 - Home Premium x86, Sempron 1805 MHz, 1 GB, GF6600TD, zintegrowana, AC97, 40GB, 120GB - rozrywka
9. rg - Business x86 - AXP [email protected]+, 1GB, r9700, SB Live! Value, 30GB/330GB - rozrywka/nauka/sporadycznie praca
10. Namo - Business x86 - A64 [email protected], 1 GB RAM, R9550, Realteck (zintegrowana z płytą) 20/160, testy (czyli wszystkiego po trochu, saigon w systemie)
11. Raynor - Business x86 Athlon 1600xp, 384MB, radeon 9550, SB Audigy SE, Samsung 250GB, programy i www
12. szybki_mnich home premium x32, Athlon 3500+, 1GB, Geforce 7600 160B/ komputer do gier i stron www

27.02.2007
13:27
smile
[9]

legrooch [ MPO Squad Member ]

Polecam:

27.02.2007
13:33
[10]

EG2006_43107114 [ Generaďż˝ ]

szybki_mnich---> x32? Chyba x86.

27.02.2007
13:46
[11]

legrooch [ MPO Squad Member ]

EG ==> Jeszcze się nie nauczyłeś, że marcinek nie wie co chce, nie dysponuje wiedzą, ale na siłę wszędzie wciska swoje 3 grosze?

28.02.2007
02:32
smile
[12]

szybki_mnich [ Chor��y ]

legrooch-----> a ty nie nauczyłeś się, pewnej zasady? "Jak ktoś mówi, że się nie znasz, sam się nie zna"- i taka jest prawda

- pisze strona w budowie.... od kiedy? od kwietnia 2004? czy może 2005? przyznaj się, że jej nie umiesz zrobić.

ponadto, pokazana została ci fotka visty więc już złodzieju nie masz prawa go nazwać bo wtedy ekspresem do admina, za obrazę i poważny zarzut bezpodstawny ale tego chyba już nie zrobisz aż taki nie jesteś....

28.02.2007
02:37
[13]

req_ [ shalom ]

szybki_mnich: Prowokujesz jak politycy od moczu. Możesz kupić sobie skakankę?

Przy okazji, uzywał ktoś Windows Gallery? Świetna sprawa, szkoda, że dopiero ostatnio tym zacząłem się bawić. Chyba pierwsza w miarę konkretna przeglądarka zdjęć od Microsoftu. Do tego "widowiskowe" efekty slideshow. Dotychczas używałem ACDSee 3.0 (z 2001 roku;), ale myśle coraz poważniej o przerzuceniu się.

28.02.2007
07:46
[14]

legrooch [ MPO Squad Member ]

szybki mnich ==> Jak zaczniesz dzieciaku pracować na siebie i żonę to pogadamy. Chciałbym zobaczyć Ciebie w temacie strony o AD. Szkoda tylko, że nie masz pojęcia co to i z czym to jeść.
BTW - pokaż swoją. Ja swoją kończę właśnie w wersji .NET 2.0.

PS. Pisze to profesor na zajęciach. Na stronie jest napisane. A strona w budowie oznacza niewyczerpanie tematu poświęconego VBS.

28.02.2007
10:55
[15]

Narmo [ 42 ]

legrooch --> Olej.

Mi wczoraj podczas imprezy spalił się zasilacz i do czasu załatwienia sobie nowego albo chociaz zastępczego nici z Visty i w ogóle z niczego :(

28.02.2007
12:39
[16]

szybki_mnich [ Chor��y ]

req_-------> tak się składa, że nie prowokuję, tylko nazywanie kogoś złodziejem, mimo iż dowody są jednoznaczne nie ma sensu i im szybciej legrooch to zrozumie tym lepiej

28.02.2007
14:57
[17]

legrooch [ MPO Squad Member ]

mnich ==> Im szybciej pokażesz płytkę na tle posta swojego na forum tym szybciej zniknie Ci miano złodzieja. Wiesz, też potrafię zrobić zdjęcie Audi S8 i powiedzieć że to moja. Gorzej nią jechać. Generalnie albo jesteś tempy (przyczepianie się do strony, o temacie której nie masz zielonego pojęcia), albo grasz specjalnie błazna. Wyjścia trzeciego nie widzę.

28.02.2007
15:01
[18]

szybki_mnich [ Chor��y ]

legrooch-------> a ponadto.... skąd wiesz, że ja już nie mam żony i dziecka co? skad wiesz ile tak naprawde mam lat? skąd wiesz, że nie jestem np MAŁASZYŃSKIM? człowieku ty lepiej się zastanów zanim powiesz to zdanie: " Jak zaczniesz dzieciaku pracować na siebie i żonę to pogadamy"- bo powiedzieć: mam 14 lat to może każdy nawet ty

28.02.2007
15:10
smile
[19]

Snoopikus [ Generaďż˝ ]

Prosilbym abyscie wzajemne watpliwosci roztrzasali na privie, a nie zasmiecali watek o Viscie wzajemnymi pretensjami i nic nie wnoszacymi do watku awantuarami.

28.02.2007
15:26
[20]

legrooch [ MPO Squad Member ]

smyku ==> Zawsze, kiedy masz pokazać konkretny dowód unikasz tego udając, że nie widzisz postów. Tyle. Jesteś dzieciak jak już Ci napisałem kilka razy. A skąd wiem? Z wykopalisk. Wiem i tyle. Ja publicznie mówię - mam 15 lat.

28.02.2007
18:27
[21]

HWDS [ Konsul ]

Witam.
Może ktoś tu podać zawartość pliku boot.ini z visty ultimate ( jest to chroniony ukryty plik na dysku C )
Za pomoc z góry thx

28.02.2007
18:35
[22]

arturszyma [ Pretorianin ]

Do 2 klasy liceum chodzę, ale ty się upośledzasz to masakra... Nie wiedziałem o tych 300 postach...

28.02.2007
19:31
[23]

Narmo [ 42 ]

No to fajnie. Zabawę z Vistą mogę odłożyć na długo. Dziś podłączyłem inny zasilacz i okazało się, że poszła też chyba płyta główna :/

02.03.2007
08:11
[24]

legrooch [ MPO Squad Member ]

HWDS ==> W Vista nie istnieje plik boot.ini, z którego by system korzystał.

02.03.2007
09:42
[25]

Snoopikus [ Generaďż˝ ]

Czy mozna jakos w Viscie wymusic by po zmniejszeniu ikon na pulpicie zmniejszyl sie rowniez odstep miedzy nimi ? Bo narazie zmniejszylem sobie ikonki ale miedzynimi sa przerwy jakby to byly ciagle te duze ikony.

Drugie pytanie - czy istnieje jakas mozliwosc edycji paska w oknie zeby sie pojawily standardowe przyciski: wytnij, wklej, kopiuj, cofnij itp ?

Trzecie pytanie jak mozna przegladac otoczenie sieciowe ? Jestem w Workgroup a widze tylko mojego kompa, w sieci powinna tez byc druga siec - "Grupa Robocza", ale za nic nie umiem jakos wyjsc na wyzszy poziom. Inna sprawa ze zadnego kompa poza moim w Workgroupie nie widzie, ale nazwy kompow z Workgroupa moge spingowac ?

04.03.2007
10:58
[26]

EG2006_43107114 [ Generaďż˝ ]


Nowe sterowniki BETA pod Vistę x86. V.101.41Nowe sterowniki BETA pod Vistę x64. V.101.41

04.03.2007
19:13
[27]

Radzik [ Jaroo the PiSsmaker ]

EG2006_43107114---> Dzięki za info - sprawdzałem wcześniej normalne stery, a o betach nie pomyślałem, ALE...
Ściągnąłem 101.41 ze strony EVGA i niestety stery są niestabilne - co prawda bluescreenów nie odnotowałem póki co, ale powrócił problem z resetowaniem sterownika ekranu. Po odpaleniu Gothica III występuje to tak często, że już w menu gra się przycina na tyle często i szarpie w związku z tym, że w próbę wczytania stanu gry nawet się nie bawiłem. Jedyny plus nowych sterów, to obracające się logo nVidii w ustawieniach panelu kontrolnego, które nie jest już czarne, tylko takie jak powinno być, jednak wyskakują na nim artefakty. Wracam do 100.65.

Edit: Ah, przypomniało mi się więcej plusów - skalowanie monitora jest ustawione defaultowo i wydaje mi się, że jest większa możliwość korekcji obrazu, czego wcześniej nie było AFAIR - np. korekcja temperatury itp. Mimo wszystko wracam do 100.65.

04.03.2007
19:24
smile
[28]

claudespeed18 [ Senator ]

dzisiaj( a wlasciwie wczoraj)zczailem ze na moim kompie w sql(zaoczna informatyka)jest zainstalowany Windows Vista, niby lans bo jako jedyny z calej sali tak mialem, ale za to same problemy z tym byly; po wlaczeniu jakies dziwne bledy, nic nie mozna znalezdz(nie mowiac o zegarku)no i jak raz sie komp zawiesil to juz nie dal sie uruchomic, nie wykrywalo dysku ale niby sie system ladowal i w pewnym momencie staje(to sprawka wykladowcy ktory probowal podlaczyc flash memory przez USB i...zwiecha kompa), problemow bylo kilka nie powiem, moze gdybym mial wiecej czasu to bym sie zaglebil w temat i obczail baze ale na zajeciach nie ma zbytnio czasu, poza ciekawa estetyka(bo wodotryskow nie uswiadczylem, mzoe nie byly uruchomione czy cuś-niewiem)zdecydowanie przez najblizszy rok, moze dwa napewno nie zmienie swoje XPka ;]

04.03.2007
19:48
[29]

Radzik [ Jaroo the PiSsmaker ]

claudespeed18---> A ja z kolei, odkąd przeszedłem Gothica pod XP, całkiem już się na Vistę przesiadłem.

Wracając do sterów 101.41--> Teraz po powrocie na 100.65 widzę, że ustawienia kolorów wideo są ubożuchne na 100.65 - raptem jedna zakładka "Ulepszenia" z uwydatnianiem krawędzi i redukcją szumu. Na 101.41 było tych zakładek 4 albo 5 (w tym wspomniana temperatura i podobne suwaki, jakie można odnaleźć w regulacji ustawień kolorów pulpitu), więc pod tym względem sporo rozbudowane były opcje. Logo, o którym pisałem, nie wyglądało już tak jak na załączonym obrazku na sterach 100.65, ale tekstury migały.
No nic, po kolejnych niespełna 2 tygodniach mamy nowe stery i widać, że idzie to w dobrym kierunku. Jeśli ktoś jedynie ogląda filmy, a nie gra pod Vistą, instalację 101.41 może rozważyć i nawet być z nich zadowolonym. Ja wróciłem do 100.65 i czekam na kolejną stabilną wersję.

04.03.2007
21:29
[30]

req_ [ shalom ]

W takim razie poczekam trochę na stabilniejsze sterowniki. Narazie pięknie wszystko mi śmiga na 100.65. Przy okazji, czy nvidia zrobiła jakieś opcje do odświeżania ekranu w tych sterownikach? Tzn refresh rate override ?

05.03.2007
01:28
[31]

Radzik [ Jaroo the PiSsmaker ]

req_---> Na 6600 może nie być takich szopek, ale skoro wszystko Ci chodzi, to IMHO nie ma co eksperymentować - ja po prostu cały czas testuję tego Gotica pod Vistą, więc łapię się każdego sterownika.
Na defaultowym Control Panelu jakoś nie rzuciły mi się w oczy, ale sam wiesz, że ten nowy jest mocno wykastrowany a, prawdę mówiąc, pod Vistą na sterach setkach nawet nie próbowałem przez edytor rejestru odblokowywać starego. Nawet się nie orientuję, czy jest taka możliwość, jak na XPku na 97.xx.

05.03.2007
08:16
[32]

Auxarius [ 117 ]

Ile Wy macie ramu? Bo albo ja cos zle robie albo tutaj zupelnie nie da sie grac.
System Pentium 4HT 3.2 GHz, 1GB, GF6800, SB Live!, 40gb/300gb (jednak sie ta lista przydaje;p) i wlasciwie nic oprocz Sapera nie chodzi tak jak powinno. WoW na minimalnych detalach od 5-20 fps (!!!!!) gdzie przy XP mialem 40-50 na maksymalnych. STALKER beta byl zupelnie niegrywalny, a teraz beta LOTRO niezaleznie od ustawien graficznych zachowuje sie tak jakbym wyciagnal RAM zupelnie i jechal tylko z dysku.. Pierwsze dwa przypadki to problem karty graficznej a trzeci ramu ale mimo wszystko.. Cos chyba jest nie tak ?
Warto dodac - LOTRO chodzilo na maksymalnych ustawieniach bardzo dobrze dopoki nie wyszedlem do miasta gdzie bylo sporo graczy - wtedy zaczela sie katorgia z ramem. No ale to moge akurat zrozumiec w koncu mam tylko 1gb. Jednak problemy z WoWem nie sa chyba normalne?

05.03.2007
08:49
[33]

legrooch [ MPO Squad Member ]

Panowie - nie pomogę wam w najbliższym czasie :/
Brak netu w domu :/
Ale niedługo się to zmieni :)

05.03.2007
10:13
[34]

Radzik [ Jaroo the PiSsmaker ]

Auxarius---> Ktoś już chyba wklejał ten link w poprzednim wątku, albo sam na niego wcześniej trafiłem i już mi się miesza :). W każdym razie niski framerate w WoW na Viście to akurat problem jak najbardziej znany i normalny - rzuć okiem na dział NVIDIA Vista Graphics Driver Issues.

05.03.2007
11:21
[35]

Auxarius [ 117 ]

Oki, dzieki, to sporo tlumaczy :p Zapewne STALKER cierpi z podobnych przyczyn..

05.03.2007
11:25
[36]

Narmo [ 42 ]

Auxarius --> Raczej tak. U mnie nawet na dosyć słabej karcie graficznej (Radeon 9550) działał przyzwoicie.
Polecam też na czas gry wyłączenie paska bocznego. Może powodować chwilowe przestoje w grze (co kilka sekund wykorzystanie przez niego procesora rośnie do 100% na chwilę a potem znowu spada)

05.03.2007
12:05
[37]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Snoopikus -> Trzecie pytanie - U mnie tez nie widac innych komputerow w sieci poza moim. Nie wiem czego to jest wina i jak temu zaradzic. Mozesz probowac pingowac pozostale komputery, u mnie ich nie wykrywa. Co dziwne net dziala bez problemow. Mysle, ze to kwestia firmware'u w moim routerze, ale szczerze mowiac to watpie by ktos go aktualizowal jeszcze, jako ze swoje juz ma, a ostatni firmware byl w wersji Beta z sierpnia 2006 r. (Router to D-Link Di-604). Powtorze raz jeszcze, ze gdy tylko przelacze system na XP siec smiga bez problemow. Ogolnie to ten router ssie na calej linii (obsluguje niby uPnP, ale zaden program nie jest w stanie otworzyc sobie portow w nim, ma trudnosci z modemem od kablowki - gdy ten co jakis czas odnawia subskrypcje, router nie potrafi pobrac nowego adresu ip i pomaga tylko twardy restart) tak wiec wraz z przesiadka na Viste (wraz z nowa maszyna) czeka mnie chyba zmiana routera.

05.03.2007
12:34
smile
[38]

kakoon [ Generaďż˝ ]

Witam,

Znów musze sie zwrocic o porade...

Otoz zainstalowalem (dzieki radzie Peceta) nowy twor Microsoftu w wersji Ultimate,
przypomne ze moj sprzet to ASUS A8Jm.

Wszystko pieknie - ladnie wyglada, Aero bardzo fajne ale nie ma dzwieku...

Vista sama zainstalowala sterownik audio jako Urządzenie Zgodne ze standardem High Definistion Audio, ale dzwieku ani troche nie ma.

Probowalem sciagac rozne sterowniki (m.in Vista_R160, AUDIO_Vista32_64_070124 i jeszcze kilka innych) ale nie przynioslo to pozadanych rezultatow - czasem nawet wyskoczy blue screen przy probie zmiany sterownika na ktorys ze sciagnietych, a jesli nie to pojawia sie kod bledu 10 - nie moze wlaczyc urządzenia.

Co najdziwniejsze z zainstalowanym tak jak jest - Vista mowi ze wszystko jest ok a jak wybiore jakis test dzwieku to w okienku od ustawiania glosnosci pokazuje sie nawet zielony pasek, ktory jak mniemam oznacza poziom nasilenia dzwieku - tyle ze dzwieku brak.

Moze ktos z was ma jakas nieoceniona rade?

Pozdrawiam i dziekuje (mam nadzieje ze sie uda bo nie chcialbym wracac do XP)

05.03.2007
13:22
[39]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

U mnie tez byl problem z dzwiekiem... Mianowicie instalowalem stery od SB Live i dzwieku nadal nie bylo. Okazalo sie, ze sterownik zainstalowal sie poprawnie, ale byla wlaczona opcja Digital Output Only, czyli ze dzwiek byl, ale na wyjsciu cyfrowym, z ktorego nie korzystam. Po odznaczeniu tej opcji wszystko wrocilo do normy, wiec jesli twoja dzwiekowka ma wyjscie cyfrowe, to sprobuj poszukac w opcjach. Ew. pozostaje ci zakup jakiejs taniej dzwiekowki ( na allegro mozna dostac uzywanego Live'a za max. kilkadziesiat zlotych) Innego wyjscia nie widze, chyba ze chcesz czekac na nowe sterowniki...

05.03.2007
13:28
[40]

kakoon [ Generaďż˝ ]

W tej chwili w panelu sterowania w opcji dzwiek, zakldaka odtwarzanie jest jedno urządzenie, mianowicie Cyfrowe urządzenie wyjściowe (SPDIF). Czy to oznacza ze brakuje tu innego urzadzenia typu karta dzwiekowa czy cos?

Gdzie znalazles ta opcje Digital Output Only ?

pozdrawiam

05.03.2007
14:42
[41]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Nie brakuje, karta jest w innej zakladce, ale skoro masz tam tez cyfrowe wyjscie, to moze sprobuj je wylaczyc i zobacz czy dzwiek sie pojawil? (w menedzerze kliknij na nim prawym, daj wlasciwosci i zaznacz wylacz)
A co do tego Digital Output to w regulacji glosnosci chyba dalem, zaawansowane i tam chyba bylo, teraz nie sprawdze bo w pracy siedze ;)

05.03.2007
14:59
[42]

kakoon [ Generaďż˝ ]

Juz wiem co jest problemem.

Otoz Vista rozpoznaje moja karte jako High Definition Audio, a przy probie zmiany sterownika wlacza sie blue screen i nawet przy zmianie sterownika w trybie awaryjnym system nie chce sie zaladowac - pojawia sie ten sam bluescreen.

Zaden ze sterownikow AUDIO_Vista32_64_070124, Vista_R160, AUD_allOS_5324_5322_PV_Realtek, 6213_Vista_APO, nie pomogl.

Jakies koncepcje?

pozdrawiam

05.03.2007
16:43
[43]

neXus [ Fallen Angel ]

Bojów o upgrade z XP MC do Visty ciąg dalszy... :D

Po zniknięciu mojego zamówienia ze strony Upgrate Vista firmy Moduslink (dla nie zorientowanych w temacie - holenderska firma, która obsługuje upgrate do Visty dla Windows kupionych w ostatnim czasie) wysłałem do nich mail nastepującej treści:

Dear Sirs,
I would like to take advantage of your Vista Update service, so I
have filled out a form accessible on your website (for example, orders
xxxxxxxx), and I've immediately sent by post all requiered documents (an
application form and a copy of receipt of Windows XP MC - according to
advice of a Microsoft's employee in Poland) .
A few days ago, while checking the condition of my order, I realised
it had been cancelled. I would like to know the reason why it had been
cancelled, because I didn't receive any information about what had happened.
Yours sincerely,
xxxxxxxx


Odpowiedź dotarła dzisiaj przed południem:
Email id: xxxxxx
Order number:xxxxxx

Dear Mr. xxxxx,

Thank you for contacting the Upgrade Redemption Support Centre.

At the moment we are able to confirm you that we received your correspondence. Your order is complete.
You will receive a confirmation when your order is being shipped.
We have started shipping out orders, at this time we cannot provide you with a specific shipping date yet.
Please keep an eye on the website for your order status.
Please note the shipping will take approximately 4-6 weeks.

We are sorry for the inconvenience caused. Your order is not cancelled.

Kind Regards,
The Upgrade Redemption Support Centre.


I magicznym sposobem znów moja zamówienie jest w systemie :D
Czyli - jak nie potrujesz im czterech liter to cie oleją. A przy okazji będą o jedną Vistę do przodu...
Fakt faktem nie spieszy mi się jakoś do Visty ze wzgledu na niedopracowane sterowniki, ale nie lubie jak się mnie robi w bambuko.
:)

05.03.2007
16:45
[44]

Madril [ I Want To Believe ]

A mi się przestał Bluetooth włączać. ;/ Tak jakby urządzenia nie było.

05.03.2007
17:52
[45]

req_ [ shalom ]

Auxarius: przy okazji dodam, że nvidia w nowym panelu DOMYŚLNIE wprowadziła włączoną opcję antyaliasingu jako ustawienie globalne. Na początku zdziwiłem się, ze q3 chodzi mi z prędkością 70fps, aż nie sprawdziłem ustawień graficznych sterownika. Był włączony AAx8.

06.03.2007
19:42
[46]

hugo [ v5 ]

Z czystego lenistwa:


Jaką opcję mam dodać do boot.ini, aby mieć wybór pomiędzy XP a Vistą?

Dyski mam dwa, oba sata, na pierwszym XP, na drugim Vista. Grzebać muszę w boot.ini od windowsa XP, nie od visty.

07.03.2007
08:29
[47]

legrooch [ MPO Squad Member ]

Jeżeli podstawowym systemem jest Vista, to nie grzeb w boot.ini tylko przez bcde.exe

07.03.2007
13:35
[48]

EG2006_43107114 [ Generaďż˝ ]

Nie działa mi Chess Titans. Granie się zatrzymuje na etapie wczytywania. Co zrobić?

07.03.2007
13:43
[49]

Vejt [ The Chronicles of Vejt ]

Czy jest już jakiś sposób zeby liczba frame w WoWie na Viscie wróciła do normy ?

07.03.2007
23:05
[50]

Kuba_3 [ Pretorianin ]

Jednak najepiej mieć 2 systemy, szczególnie jeżeli ktoś lubi grać, U mnie na Viście sporo tytułów nie działa, a jak już działają to sporo wolniej. Np.

Gothic 3 - nie odpala się wogóle, czarny ekran po uruchomieniu, na XP bez problemów.
Max Payne - strata co najmniej 30% wydajnośći
The Longest Journey - nie działa, zawiesza się w menu
GTA San Andreas - 20% wolniej

TR Legend - o dziwo działa tak samo jak na XP

Mój komp : AMD 2500+, 1 GB RAM, GF 6600 GT (sterowniki 100.65)

U wszystkich tak jest czy tylko ja mam pecha? :P

07.03.2007
23:13
[51]

trzynasty [ Konsul ]

Kuba_3- no niestety u mnie to samo.
Najgorzej wypada guild wars gdzie mam licznik fpsow,i roznica miedzy xp a vista jest- xp- 45 fps a w viscie 20 :/
A najsmieszniejsze jest to ze i w aquamarku i w 3dmarku wyniki pokazuja ze vista jest niby 10-15 % szybsza od xp, i to widac. Ale niestety juz w grach jest tragicznie.
Oczywiscie testy robie bez karty dzwiekowej,zeby byly porownywalne wyniki.
Mam 2 gb ramu btw.

08.03.2007
07:47
[52]

Auxarius [ 117 ]

No ja w weekend wracam do XP. Vista to dobry system, z masa fajnych rozwiazan ktorych bedzie mi brakowalo ale jednak moj trup to nie platforma pod ten system.
Mimo wszystko przekonalem sie i wiem, ze przy zakupie nowego sprzetu na pewno zakupie Viste.
Czy Ultimate czy Home Premium jeszcze nie wiem ale na pewno predzej czy pozniej przeniose sie na ten system ;)

08.03.2007
07:51
[53]

I.G.I [ |PL|-->I.G.I<-- ]

Mam Pytanie. Gdzie Można Znaleźć Kodeki Do Visty? Po Nagraniu Programu z Karty Telewizyjnej i Odtworzeniu Wogóle Nie Ma Dzwięku... :/

08.03.2007
09:33
[54]

Vejt [ The Chronicles of Vejt ]

co jeśli zainstaluje Vista Ultimate x64 na procku x32 ??

08.03.2007
09:34
[55]

mikmac [ Senator ]

proste - nie zainstalujesz

poza tym, dla utrudnienia ale ma to swoje korzenie "genealogiczne" procki sa x64 i x86 a nie x32.

08.03.2007
09:35
[56]

TzymischePL [ Legend ]

Vejt ===> mam WoW'a i liczba frame jest ciut wyzsza niz w XP. Wiec w czym problem?

08.03.2007
13:56
[57]

Vejt [ The Chronicles of Vejt ]

Czytałem na tym wątku i na innych forach że framerate w WoW na Viście to akurat problem jak najbardziej znany i normalny

Więc pytam bo mam ochotę przeżucić się na Viste ale warunek jest że WoW musi mi dobrze chodzić

08.03.2007
13:57
[58]

TzymischePL [ Legend ]

Vejt ===> widocznie na slabych kompach tak jest. albo na starych sterownikach. Ja gram (rzadko bo rzadko ale jednak) w wowa u siebie na viscie home premium bez najmniejszych problemow. Frame rate jest taki jak byl w xp.

08.03.2007
14:06
[59]

Vejt [ The Chronicles of Vejt ]

No właśnie grasz rzadko a w czasie raidów Framerate prawie zawsze troche spada wiec boje się sytuacji że spadnie mi do poziomu 8-9/s :D ale chyba jednak zaryzykuje przesiadke na Viste

08.03.2007
16:03
[60]

Narmo [ 42 ]

TzymischePL --> Jeszcze pytanie. Masz Radka czy GF? :)

08.03.2007
17:44
smile
[61]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

trzynasty - u mnie za to Guild Wars dziala szybciej na viscie, sredno o 5-10 klatek :) Widac co maszyna to inne wyniki.
Edit - literka.

08.03.2007
22:04
[62]

Kuper^^ [ Konsul ]

kurde czemu mi zniklo wszystk o? i czemu jak klikam na wlasciwosci komap to mi nic nie wyskakuje ?

08.03.2007
22:07
[63]

trzynasty [ Konsul ]

qudlaty- a jaki masz sprzet? bo mi sie to troszke bezsensowne wydaje zeby byla taka roznica miedzy dwoma kompami, no chyba ze masz grafike za ~1500 , to wtedy moze faktycznie to nie robi roznicy.I patrzyles na fpsy na tej kropce czy na oko widzisz ze jest szybciej?

08.03.2007
22:07
[64]

Narmo [ 42 ]

Kuper^^ --> A sprawdź co się będzie działo po kliknięciu na widok klasyczny? (Classic View)

Dodatkowo zauważyłem, że po pewnym czasie elementy Panelu Sterowania potrzebują czasu aby się "załadować" po otworzeniu go.

08.03.2007
22:14
[65]

Kuper^^ [ Konsul ]

Narmo - jak klikam prawym na pulpicie i na personalize to nic sie nie dzieje ;o

08.03.2007
22:16
[66]

trzynasty [ Konsul ]

wylaczyles jakas usluge w services.msc

08.03.2007
22:17
[67]

Narmo [ 42 ]

Kuper^^ --> Chodziło mi o klasyczny widok Panelu Sterowania :)
Na screenie masz widoczną tą opcję (w oknie na pasku po lewej). Ale jeżeli nie wchodzi też personalizacja to coś się popsuło :/
Może już jakiś syf na Vistę wyszedł?

08.03.2007
22:19
smile
[68]

Kuper^^ [ Konsul ]

Narmo - teraz mi zniklo aero bo psize ze moj system nie jest orygianlny lol

a jak kliklme na classic to pisalo ze Folder is empty ;o

08.03.2007
22:32
[69]

ApoKrzys [ The Prodigy ]

Hmm mam wrazenie, ze Kuper^^ ma nielegalna wersje Windows Vista. Skad moje przypuszczenia?

Popatrzcie na screen z jego niedzialajacym Panelem Sterowania...nad przyciskiem "START" jest fajny katalog na pulpicie...niech zgadne: "ActivationCrack" ? Jesli sie myle to udowodnij, ze masz legalna Viste, ktora nagle nie reaguje na PPM na pulpicie, czysci Ci Panel Sterowania i informuje, ze masz nielegalna wersje systemu...

Czy ktos z czytelnikow tego tematu mial problem z instalacja z Windows Update latek na Visual Studio 2005 ? Bo sciagnalem 2cd wersje z MSDNAA i przy probie instalacji SP1 najpierw zuzycie RAMu wzrasta dosc duzo co moze byc i normalne ale po chwili mam 100% procka zajetego przez proces Windows Update'a i juz nic nie da sie zrobic :/

Musze ubijac proces i SP1 nie instaluje sie :/

08.03.2007
22:55
[70]

Marcin_Wojcik [ Pretorianin ]

ApoKrzys---> ma pirata, i to teraz pokazał, ja nie rozumiem kim trzeba być zeby nie chowac tego cracka albo go nie zakryć przeciesz każdy te słowa rozpozna, jutro do niego ktoś zapuka, niech chowa swoje płytki, teraz pewnie będzie mówił: nie nie nie, mam pirata, a ja mu mówie: udowodnij, "pokaż fotke visty na tle GOLa" :)

08.03.2007
23:21
smile
[71]

neXus [ Fallen Angel ]

Ktoś odpalał Sientfic Atlanta Webstar 2000 modem do Chello na Viscie?
Działa?

08.03.2007
23:47
[72]

Madril [ I Want To Believe ]

ApoKrzys --> Nie killuj procesu. On tak wygląda tylko na zawieszony. Mi się ten SP1 instalował chyba blisko godziny... :)

08.03.2007
23:55
[73]

ApoKrzys [ The Prodigy ]

Marcin_Wojcik: nie chce akcji w stylu wlasnie 'rob zdjecie z pudelkiem Visty na tle GOL'a' itp.

Po prostu wydaje mi sie, ze osoba ktora kradnie / uzywa nielegalnie [jak zwal tak zwal...] systemu - niech nie wymaga od niego [po uzyciu crackow / podmiany plikow i innych metod ominiecia zabezpieczen Visty] stabilnosci i poprawnego dzialania.

I niech pozniej nie wchodzi tutaj na forum i prosi o pomoc. Ot tyle z mojej strony :)

Madril: Godzine? Auc :P No nic - jutro po laborkach sprawdze jak to pojdzie...wlacze instalowanie SP1 i wyjde na spacer czy cos :P Oby poszlo :] Dzieki za informacje.

09.03.2007
01:13
[74]

Radzik [ Jaroo the PiSsmaker ]

Pojawiła się nowa wersja oprogramowania do tunerów Winfast TV2000 XP Expert/WinFast DV2000.

Niestety, w tej chwili ruszyło mi ściąganie tylko z tajwańskiego serwera, z którego transfer mam beznadziejny. Jutro zainstaluję i napiszę, czy trzyma już ustawienia na PAL D. Jeśli tak, to można to już chyba będzie nazwać wersją w miarę finalną ;-)

09.03.2007
01:35
[75]

mikmac [ Senator ]

nie jest to oprogramowanie tylko sterowniki, ponadto nie sa jeszcze WHQL-ed.
Na nowego PVR-a jeszcze troche trzeba poczekac.

09.03.2007
01:48
smile
[76]

Radzik [ Jaroo the PiSsmaker ]

mikmac---> Ja nie o Driver z 2007/1/18 ale o Applications z 2007/3/7 :)
BTW: Poszło już i z USA - właśnie kończę zasysać.

09.03.2007
02:01
[77]

Radzik [ Jaroo the PiSsmaker ]

Jest też nowa wersja PVR2, które miałem zainstalowane do tej pory, ale w pierwszej kolejności dam jednak szansę PVR.

ftp://ftp.leadtek.com/tv_tuner/WinFast_PVR/application/070307/

ftp://ftp.leadtek.com/tv_tuner/WinFastPVR2/030707/

09.03.2007
02:39
[78]

Radzik [ Jaroo the PiSsmaker ]

Ciekawostka nr 1:
WinFast Wizard ma w Settingsach możliwość odhaczenia okienka MCE Remote - pilot w tym trybie nie reaguje na przycisk TV, ale wciśnięcie Power włącza Windows Media Center, po którym można poruszać się pilotem :D, jednak tuner wciąż jest niewykrywany - bez nowych sterów ani rusz, ale jeśli wyjdą, to kto wie, czy nie dam se na luz z PVR :P. No właśnie - PVR ładuje obrazek startowy i wywala błąd o wszystkomówiącym komunikacie "Program WinFast PVR Application przestał działać". Ściągam teraz PVR2 - zobaczymy, co będzie.

Ciekawostka nr 2:
Jak może wtajemniczeni wiedzą, pod XP należało do obsługi klawiatury I-Box Atlantis wrzucić sterowniki klawiatury EasyTouch Laguna (obie klawiatury o symbolu KB-2825), aby działały dodatkowe klawisze i rolka. Nie inaczej sprawa się ma pod Vistą :D. Pamiętać jednak należy o instalacji sterowników poprzez polecenie "Uruchom jako administrator" - w przeciwnym razie nie zainstaluje się nam pliczek dll wymagany do odpalenia "Enchanced keybord drivera". :)

Brakuje mi już więc tylko sterownika do myszki A4-Tech X-718 :D

09.03.2007
03:23
smile
[79]

Radzik [ Jaroo the PiSsmaker ]

Tiaaaa.... PVR2 wywala błędy CRC w czasie rozpakowywania. Tak samo się dzieje, kiedy ściągnie się go w częściach.

09.03.2007
08:39
[80]

legrooch [ MPO Squad Member ]

Radzik ==> No cóż... Spróbuj mimo wszystko zgarnąć walniętą część kilka razy.

ApoKrzys, Madril ==> DotNetowcy?

09.03.2007
08:43
[81]

I.G.I [ |PL|-->I.G.I<-- ]

A Ja Niewiem Jakim Sposobem, Ale Mam Te Drivery z Leadteka Zainstalowane w Viscie i Wszystko Chodzi :) Niewiem Jak Ja To Zrobiłem, Ale Działa. Tylko Jest Jeden Mały Problem.... Przy Nagrywaniu Obrazu z TV i Odtworzeniu Tego Potem Nie Mam Dzwięku Kompletnie ... Wie Ktoś Co To Może Być?

09.03.2007
16:54
[82]

Radzik [ Jaroo the PiSsmaker ]

I.G.I---> Drivery nie sprawiają problemu, tylko kolejne wersje PVR. A Vistę masz x64 czy x86, bo ja cały czas o tym tunerze piszę w kontekście Visty x64, naturalnie.

Legrooch---> Spox, 3. raz ściągnąłem ustrojstwo i tym razem rozpakowało się bez błędu. :)

Po instalacji dobiło mnie wyrzucenie opcji nagrania/wczytania wyszukanych kanałów do pliku, choć to najmniejszy problem w sumie. Oczywiście opcja "Standart Video" jest zaciemniona, więc spod PVR2 nie da się przestawić z PAL B na PAL D i wciąż trzeba byłoby po każdej zmianie kanału robić to przez NetMeeting, gdyby nie fakt, że dźwięk chodzi idealnie, jeśli tylko ustawi się w okpcji "Kraj" zamiast Polski... Chiny :D
W tej chwili największą upierdliwością jak dla mnie został brak możliwości regulacji głośności pilotem, czy raczej brak wpływu tej regulacji na faktyczny poziom głośności, jednak, jeśli to komuś nie przeszkadza, można tę wersję PVR2 traktować już całkiem poważnie.

09.03.2007
17:15
[83]

hugo [ v5 ]

Podstawowy system to XP, dlatego muszę grzebać w boot.ini.
Vista sama jako taka takiego pliku nie ma, ani z niego nie korzysta.

Chodzi mi o to że nadal moim podstawowym systemem jest XP, a Vistę chcę mieć jako opcję, ale nie wiem jak bootować ja z menu przez boot.ini

09.03.2007
17:19
[84]

Narmo [ 42 ]

hugo --> Może te 2 linki coś pomogą:Edit: Domyślam się, że wystarczy dodać wpis:
multi(0)disk(1)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows Vista" /fastdetect
Ale nie jestem pewien.

09.03.2007
17:29
[85]

^MihWis^ [ Chor��y ]

Witam,
proszę o pomoc, mam problem z dźwiękiem w Viscie:
mam płytę główną Intela D865PERL, zintegrowana dźwiękówka (ac'97 soundmax),
instalowałem sterowniki AUD_ALL32_5.12.1.5240_PV2.EXE i dźwięk działa ale jest małe ale - przy tych sterownikach przestaje mi działać panel sterowania (restart explorera).

Czy ktoś wie gdzie są, lub jest w posiadaniu strów, które by nie "uszkadzały" panelu sterowania ?
(szukałem na google ale mogę znaleźć), plz.

edit: sterowniki realteka nie działały

09.03.2007
17:37
[86]

I.G.I [ |PL|-->I.G.I<-- ]

Radzik --> Mam Viste x86 :)

09.03.2007
19:51
[87]

Radzik [ Jaroo the PiSsmaker ]

Heh..., nie mogę nigdzie znaleźć spisu częstotliwości poszczególnych programów na mojej kablówce. Ma ktoś może Multimedia i może mi podać namiar na Polsat? Mam nadzieję, że nie różni się to jeszcze w zależności od miasta.

09.03.2007
20:38
[88]

Radzik [ Jaroo the PiSsmaker ]

Gdyby ktoś jeszcze miał problem ze znalezieniem jakiegoś kanału i się nudził, to wpisujemy liczby przed przecinkiem ze środkowej kolumny jako częstotliwości. Miłej zabawy ;-P

09.03.2007
20:59
smile
[89]

neXus [ Fallen Angel ]

Kuper^^ -> któregos dnia możesz się obudzic z ręka w nocniku jak przyjdzie ci zapłacić pare razy wiecej za nielegalny system... Ale to juz będzie twój problem, a raczej twoich rodziców :P

PS. Heh, spóźniłem się :D

09.03.2007
23:05
[90]

^MihWis^ [ Chor��y ]

ma ktoś namiar na takie sterowniki ?

09.03.2007
23:45
[91]

Narmo [ 42 ]

^MihWis^ --> Mi sterowniki od karty dźwiękowej zintegrowanej z płytą ściągnęły się razem z pierwszą aktualizacją Visty. Też miałem kartę dźwiękową Realtek'a na płycie Gigabyte GA-K8 NSX Pro (może nadal mam. Płyta jest u znajomego w naprawie).

10.03.2007
01:06
[92]

trzynasty [ Konsul ]

wyszly nowe sterowniki do audigy dzisiaj.
co prawda dalej nie ma obslugi eaxa, ale uwaga- po ich zainstalowaniu w 3dmarku 2003 wynik mi sie polepszyl o rowny tysiac punktow.Nie wiem czy to wogole mozliwe, ale taka jest prawda.
Tak samo w guild wars fpsy podskoczyly o ponad 15 klatek, czyli grubo ponad 30% do tego co bylo wczesniej.
respect,jesli tak dalej beda optymalizowali sterowniki,to za kilka miesiecy naprawde bedzie masakra;)

10.03.2007
01:58
[93]

Pshemeck [ Dum Spiro Spero ]

Witam :)
Problem straszny mnie dopadl ;)
Dzisiaj przez wiekszosc dnia nie mialem polaczenia sieciowego.Czekalem godzine,dwie,trzy-zadzwonilem do providera.Dowiedzialem sie ze owszem mieli problem ale juz go rozwiazali.Robie restart - sieci nie widzi.Wlaczam xp-dziala.Konfiguracja sieci-nie dziala.Format dysku,instalka visty- nie dziala net.Format calego dysku-NET nie dziala...Instalacja xp-dziala :)
Nie rozumiem czemu po calkowitym formacie netu nie ma.Mam router rozdzielajacy lacze ale...to nie moze byc problem bo diodki swieca sie i tak.Ktos ma pomysl co z tym zrobic?Dzwonilem do providera,pisalem na forach visty i nikt nie ma pojecia o co chodzi :)

10.03.2007
07:29
[94]

StifflersMum [ Konsul ]

Kupiłem w Hiszpanii okazyjnie dobrego laptopa za pół ceny, niestety jest na nim wgrany
Windows Vista Oem w hiszpańskiej wersji językowej. Czy da się zmienić jakoś język?? Chociażby na angielski. Dodam że jest to wersja Windows Home Premium

10.03.2007
09:13
[95]

Narmo [ 42 ]

StifflersMum --> Podobno można już ściągać pakiety językowe. Niestety moja Vista jest w chwili obecnej niedostępna, ale poszukaj gdzieś opcji aktualizacji.

10.03.2007
13:00
[96]

^MihWis^ [ Chor��y ]

dzięki Narmo.

10.03.2007
13:18
[97]

goldenSo [ Ciasteczkowy LorD ]

@Pshmeck
Wyciągnij kabelek z prądem z routera na 10s-minute i wsadź spowrotem

10.03.2007
13:21
[98]

mikmac [ Senator ]

Radzik -->
rzucilem okiem ponownie na strone Leadteka i jednak nie mylilem sie. Owszem sa to nowe wersje aplikacji, ale wciaz tylko i wylacznie po 32bit systemy XP i XP MCE. Wciaz nie ma nic o Viscie a juz tym bardziej 64bit.
Ja spokojnie czekam na PVR-y Vista 64bit

A co do wykrywania tunerow przez MC - to nie wina sterownikow. Aby tuner zostal wykryty przez MC musi posiadac cyfrowy tuner DVB (czyli rozne cyfrowe leadteki) - inaczej nie zostanie wykryty.

10.03.2007
13:45
[99]

Radzik [ Jaroo the PiSsmaker ]

Mikmac---> Pewnie właśnie dlatego PVR mi się nawet nie odpalał ;-)
W każdym razie powinieneś jednak dać szansę nowej wersji PVR2 - ja osobiście jestem już z niej całkiem zadowolony.

ftp://ftp.leadtek.com/tv_tuner/WinFastPVR2/030707/WinFastPVR2.zip

Pamiętaj tylko, że jako kraj należy ustawić Chiny zamiast Polski ze względu na szopki z PAL B i PAL D, a w razie gdyby jakiegoś kanału nie było w zakresie dla Chin, posłuż się spisem częstotliwości z mego posta [89].
Z ciekawszych programów musiałem tak dopisać tylko Polsat i VIA-SAT History - w moim przypadku częstotliwości odpowiednio 167MHz i 431MHz.

10.03.2007
14:30
[100]

Radzik [ Jaroo the PiSsmaker ]

trzynasty---> Dzięki za cynk, ale jakoś nie mam szczęścia w tym tygodniu do sterowników ;-). Znów wywaliło mi błąd CRC podczas rozpakowywania, ale za drugim razem poszło już bez zgrzytów. Za to podczas instalacji wywala komunikat --------->
Drivery są, zdaje się, dla obu wersji Visty w jednym pliku, a nawet jeśli nie, to jestem pewien, że nie ściągałem wersji x86 - nawet upewniałem się, otwierając historię otwieranych stron w przeglądarce :) Wychodzi na to, że pewnie zostałem w sklepie oszukany i sprzedali mi inny system operacyjny ;-P
No nic, będę się wbijał zaraz na forum Creative'a i szukał rozwiązania - jakbym nie miał co z weekendem lepszego robić ;-P

10.03.2007
22:12
[101]

Bartas1979 [ Konsul ]

Siemka - mam pytanie - czy ktoć może mi podać namiar na darmowy program antywirusowy i firewalla pod Vistę (bo to co miałem dotychczas sie nie spisało).

11.03.2007
00:23
[102]

ApoKrzys [ The Prodigy ]

Bartas1979: Nie wiem co miales do tej pory bo nie napisales :) Ja moge polecic Avast! Home + Firewall z windowsa. Do podstawowej ochrony PC wystarczy.

Ewentualnie jako FW mozesz poszukac Kerio - tez dobry FW.

11.03.2007
00:31
[103]

Bartas1979 [ Konsul ]

Dotychczas miałem Kasperskiego 6 i Sygate. Niestety oba sie nie dają zainstalować.

Kerio z tego co wiem niestety nie jest darmowy a Avasta miałem kiedyś w robocie i jkoś tak nie przypadł mi do gustu (puścił dwa wiry i to takie jebitne - nazwy nie pamietam)

11.03.2007
02:58
[104]

Radzik [ Jaroo the PiSsmaker ]

Bartas1979---> Jak myślisz, po co jest FAQ we wstępniaku?
Kaspersky chodzi, tylko trzeba odpowiednią wersję ściągnąć - linka dawałem w jednym z poprzednich wątków.

11.03.2007
09:10
[105]

Bartas1979 [ Konsul ]

Oki sorrka - widać przeoczyłem. Zassałem już wersję Kasperskiego i zobacze czy pójdzie (z moim kluczem).

Mam jeszcze klika pytań - sorrka jeśli czegoś znów nie zauważyłem na poprzednich postach lub w FAQ:
1. W TotalCmr nie mogę wejść do katalogu "Moje dokumenty" - myślałem ze chodzi o prawa dostepu ale chyba jednak nie - ustawiłem ze wszyscy tam sie mogą dostać i nic. Odpalam TotalCmr jako admin i tez nic.
2. Czy ktoś może mi powiedzieć jak sie spisuje Windowsowy Uninstaller? Czy tak jak ten w XP zostawia śmieciuchy na Hdd i w rejestrze i czy warto zainstalować jakiś dodatkowy uninstaler a jeśli tak to jaki?
3. Czy rejestr Visty różni sie od XP i czy w związku z tym można używać programów do czyszczenia rejestru (tak wiem, na stronie z listą działającego softu jest co prawda RegCleaner ale jest to czynność na tyle ważna że wolę sie upewnić od kogoś kto tego używał i ... Vista nadal mu śmiga :-)
4. Czym podzielić partycję na której śmiga Vista - słyszałem gdzieś że Vista ma jakieś narzędzie do podziału partycji ale nie mogę go odnaleść.
5. Czy ktoś instalował na kompie z Vistą Linuxa (np. SuSE lub Mandrivę). Czy Vista nadpisuje MBR z wgranym na niego LILO lub GRUB swoim bootloaderem (znając politykę Billa to pewnie i tak :-)

ZA odpowiedzi z góry Wam dziękuje i proszę się nie wkurzać jeśli odpowiedz gdzieś tam była w np. 3 wątku.

11.03.2007
16:36
[106]

legrooch [ MPO Squad Member ]

Panowie - mam duży problem.
Ponieważ nie korzystam ze swojego netu (a nie mam go dalej) liczę na pomoc kogoś.

Po instalacji Adobe Reader'a wszelkie aplikacje automatycznie powiązały mi się z Adobe. I nie chodzi tylko o same .exe, ale i resztę wykonywalnych plików oraz część multimediów.
Czy mógłby ktoś poszukać, jak przywrócić ustawienia do defaultu?

Dzięki z góry.

11.03.2007
16:42
[107]

DarthRadeX [ Konsul ]

Szybkie pytanie: Czy Vista uruchomi się na 256 MB RAM-u. Proszę o szybką odpowiedź.

11.03.2007
17:16
[108]

EG2006_43107114 [ Generaďż˝ ]

Uruchomi się, ale lepiej nie próbuj.

11.03.2007
17:30
[109]

Bartas1979 [ Konsul ]

Przypominam sie z moja serią pytań :-)

11.03.2007
17:44
[110]

Madril [ I Want To Believe ]

Bartas1979 --> Ad. 1 - Moje dokumenty są w katalogu Users\<user>\Documents, reszta to skróty, które nie działają w TC.

12.03.2007
08:35
smile
[111]

legrooch [ MPO Squad Member ]

Dla osób mających problemy z X-Fi:

12.03.2007
10:02
[112]

Kuba_3 [ Pretorianin ]

Zauważyłem że pod Vistą nie działają gry zabezpieczone Starforcem, ostatnio instalowałem Dreamfalla i lipa, system twierdzi że nie ma jakiś tam bibliotek. Muszę grać na XP, dobrze że go zostawiłem.

To naprawdę denerwujące.

12.03.2007
10:27
[113]

legrooch [ MPO Squad Member ]

Zauważyłem że pod Vistą nie działają gry zabezpieczone Starforcem

Bo trzeba pomyśleć i pobrać drivery StarForce pod Vistę.

12.03.2007
16:06
[114]

req_ [ shalom ]

edit: pisalem o sterownikach, ale niewazne. Nie doczytalem czegos.

13.03.2007
12:56
[115]

trzynasty [ Konsul ]

requiem- jak znajdziesz sposob/programik poprawiajacy to odswiezanie,to napisz,bo mnie to tez pomalu wq%wiac zaczyna.

Zna ktos jakis sposob zeby wyeksportowac do jakiegos pliku uslugi,tak zeby mozna je bylo pozniej jednym kliknieciem odtworzyc?Chodzi mi o cos podobnego jak zapisywanie klucza z rejestru np.
Bo z tego co widze to mozna tylko zapisac uslugi do pliku txt,a to mnie nie urzadza.

13.03.2007
21:39
[116]

TheAnswer [ Quetzal ]

jak zainstalować do Xp drugi system Viste ??
- czy potrzebuje jakiegoś programu żeby mieć dwa systemy ?
- jak przebiega taka instalaacja ??

13.03.2007
21:42
[117]

Martinus [ Konsul ]

Powtórzę tu pytanie z wątku "Jak sformatować dysk?" bo ma związek z Vistą

"Mam XP. Na drugim dysku zainstalowaną Vistę (testowo) i chcę ją usunąć i sformatować dysk. Niestety używając windosowskiego formatu nie moge tgo zrobić bo jakieś pliki są w użyciu. Nie mogę też ręcznie skasować niektórych katalogów z dysku. Czym sformatować taki oporny dysk?"

13.03.2007
22:02
smile
[118]

HWDS [ Konsul ]

Martinus ---> odpalasz XP z CD i tam przed instalacją masz możliowść formatu.

14.03.2007
17:18
[119]

TheAnswer [ Quetzal ]

jak zainstalować do Xp drugi system Viste ??
- czy potrzebuje jakiegoś programu żeby mieć dwa systemy ?
- jak przebiega taka instalaacja ??

14.03.2007
17:26
[120]

Narmo [ 42 ]

TheAnswer --> Sposobów jest cała masa. Jedne potrzebują dodatkowych programów (każdy program to inny sposób właściwie :P ) a inne sposoby nie.
Możesz przy instalacji wybrać inną partycję niż XP aby zainstalowała się tam Vista i przy starcie będziesz mógł wybierać który system ma startować.
Ja robiłem tak, że instalowałem Vistę na innej, specjalnie przygotowanej partycji (ta z XP była w tym czasie ukryta) a potem używałem specjalnego boot managera do wyboru systemu (nie tego z Visty czy XP). I chociaż robiłem podobne rzeczy już wiele razy, to nie obyło się bez kłopotów (jednak dzięki doświadczeniu wiedziałem, jak część rozwiązać)

15.03.2007
19:27
[121]

Rybha [ Generaďż˝ ]

Jaką domyślną czcionkę wykorzystuje Windows Vista?

15.03.2007
19:29
[122]

Virus_Man [ Crysis ]

Moim zdaniem XP jest lepsze Vista to troszke syf jest

15.03.2007
19:35
[123]

req_ [ shalom ]

Nie ma to jak dobrze uargumentowana wypowiedź.

Rybha: Segoe UI.

15.03.2007
19:36
[124]

Virus_Man [ Crysis ]

Jak juz cos to sciagnijcie sobie cos ala vista i zainstalujcie i bedize miec polaczenie XP z Vistą

15.03.2007
19:42
[125]

Narmo [ 42 ]

Jak juz cos to sciagnijcie sobie cos ala vista i zainstalujcie i bedize miec polaczenie XP z Vistą
Bo jedyną nowością w systemie są prześwitujące okienka...

15.03.2007
19:45
[126]

req_ [ shalom ]

Jak kupie Poloneza i zmienię karoserię to będę miał w pełni funkcjonalnego najnowszego Opla.

15.03.2007
19:59
[127]

arturszyma [ Pretorianin ]

Kurde wie ktoś jak zmienić tą beznadziejną czcionkę w systemie na taką z XP?

15.03.2007
20:04
[128]

req_ [ shalom ]

Wlasciwosci pulpitu -> Window Color and Appearance -> open classic properties -> advanced
Ustaw sobie tu poszczegolne elementy na czcionkę Tahoma 9

Wlasciwosci pulpitu -> Window Color and Appearance -> open classic properties -> effects
Ustaw tu wygladzanie czcionek na "standard"

15.03.2007
20:09
[129]

Andrzej Lepparkour [ Konsul ]

Czy Vista Ultimate 32-bit ruszy na dwurdzeniowym Athlonie X2 64-bit? Jeśli tak to czy będzie się to wiązało z dużym spadkiem wydajności w stosunku do Windows XP/Wersji 64-bit?

16.03.2007
08:37
[130]

legrooch [ MPO Squad Member ]

Andrzej ==>
Ruszy bez problemów.
Spadek wydajności żaden.

16.03.2007
09:35
[131]

Andrzej Lepparkour [ Konsul ]

legrooch, więc... co za różnica? ;-)

16.03.2007
09:47
[132]

legrooch [ MPO Squad Member ]

Obsługa większych rejestrów?
Na obecną chwilę nie korzystasz chyba z SQL 2005 x64 bądź VS2005 pisząc aplikacje pod x64?

16.03.2007
11:46
[133]

kabum [ Konsul ]

Witam, ostatnio miałem styczność z Vistą i bardzo mi się spodobała, z tego co pamiętam była to wersja Home premium zainstalowana na P4 3ghz 512ram GF7300 i działało to bardzo sprawnie, a moje pytani brzmi czy będzie mi działać komfortowo na AMD64 2800+ 512ram(za niedługo będę miał 1gb)i radek 9800pro;( i czy będę mógł mieć dwa systemy XP i Viste?Z góry dziękuje za odpowiedź

16.03.2007
12:19
[134]

Narmo [ 42 ]

kabum --> Mi na A64 3000+ (2 GHz) + 1 GB RAMu + Radeon 9550 działało bardzo dobrze.
Można mieć 2 systemy jednocześnie

16.03.2007
12:31
[135]

kabum [ Konsul ]

Narmo--> dzięki to sprawdzę u siebie jak to będzie działać ;)

16.03.2007
13:58
[136]

ADEK24 [ KOCHAM MARYSIENIECZKE ]

mozecie sprobowac wgrywac Viste..ale wyzszej wydajnosci nie oczekujcie:] szczerze jesli uwaza sie ze szkoda kasy na rozbudowe kompa bo mam dobry to lepiej nie wgrywac Visty:)
Takie porownanie na grze Guild Wars:
XP - 70/80 FPS VISTA - max 30 (i to rzadko):]
Nie mowcie ze nie umiem Visty ustawic bo robilem wszystko a efekt taki wrocilem do XP po miesiacu zauroczenia systemem..:)
Nie chodzi tu tylko gry sam system jest stabilny ale wolny jednak..

17.03.2007
20:54
smile
[137]

John Michael Kane [ Pretorianin ]

Da się jakoś przedłużyć aktywację Visty kiedy ta już minęła? 30 dni tak szybko zleciało, a kilka ostatnich nie korzystałem z Visty, ciągle XP - teraz chciałem sobie coś porobić a tu "the end" ;)
Próbowałem wpisać to "slmgr -rearm" w trybie awaryjnym, ale nie miałem dostępu do slmgr.
Da się coś zrobić jeszcze?

17.03.2007
21:50
[138]

HWDS [ Konsul ]

kabum ----> a co ma piernik do wiatraka?

Przy dwóch systemach nie odpalsz ich jednocześnie tylko masz wybór albo XP albo Vista.

17.03.2007
21:53
[139]

John Michael Kane [ Pretorianin ]

^Nieważne.

18.03.2007
05:14
[140]

JacoXP [ Chor��y ]

Pytanie mam następujące - może ktoś się spotkał, albo wie co to za problem - stawiam pierwsze kroki w viście, na szczęście jako drugi system. Dzień poświęciłem na szukanie sterowników do kolejnych urządzeń, ale na jednym i to kluczowym wymiękłem - system nie widzi mojej karty sieciowej - Intel Pro/100+. Ściągnąłem sterowniki do visty, ale podczas próby instalacji otrzymuję komunikat - nie znaleziono urządzenia. Próbowałem zmieniać porty pci - bez efektu. Zaczynam więc podejrzewać, że skoro to moje jedyne urządzenie pci - może vista ich po prostu w ogole nie widzi? Co może być powodem? Nie piszcie tylko w stylu - może masz uszkodzone pci, bo przecież piszę do Was spod XP i jakoś owe pci i sama karta sieciowa działają...

18.03.2007
08:47
[141]

kabum [ Konsul ]

HWDS---> ale mnie oświeciłeś jakby nie wiedział pytałem sie tylko dlatego, bo jak miałem Xp i Linuxa to widział mi tylko Linuxa był to mały problem

18.03.2007
10:36
[142]

ApoKrzys [ The Prodigy ]

Madril - miales racje co do Visual Studio 2005 i SP1 :) Instalowal sie ok. 30 minut

Ciekawa i przydatna rzecz zauwazylem. Jak sie loguje do Visty to po wcisnieciu przez pomylke Caps Lock'a zauwazylem, ze od razu pojawia sie o tym informacja na ekranie :) Mala rzecz a cieszy i moze sie przydac, np. po pijaku sie nie mozemy zalogowac i mamy problemy z widocznoscia diod na klawiaturze :P I sie dziwimy czemu haslo nie dziala :P

18.03.2007
18:33
smile
[143]

Boos3r [ Pretorianin ]

Czy jest jakiś dobry player do odtwarzania filmów bo niestety bestplayer nie powieksza obrazu :(

Plz help me !!!

18.03.2007
18:37
[144]

Narmo [ 42 ]

Boos3r --> https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=5982830
Radzik [ Jaroo the PiSsmaker ]

Nasrałem sobie z tymi kodekami - teraz już nawet WMP nie odtwarza filmów - cały czas jest pauza i nie rusza.
Dokonałem za to epokowego odkrycia - po przełączeniu Best Playera na fullscreen trzeba jeszcze zrobić dwuklik na ramkę z filmem - wtedy powieksza się do rozmiaru okna i mamy tryb pełnoekranowy jak się patrzy :)


req_ --> Można by to też dodać do wstępniaka.

18.03.2007
18:44
[145]

Boos3r [ Pretorianin ]

Tyle ze jak sie kliknie 2x razy na ramke besplayera to wszystko ladnie sie powieksza ale napisy znikaja :/

18.03.2007
19:04
smile
[146]

ApoKrzys [ The Prodigy ]

Polecam GOM Player. Wszystko mi odtwarza [nawet pliki swf mozna :)]. Darmowy i wygodny w obsludze program.

Link:

18.03.2007
23:05
smile
[147]

Boos3r [ Pretorianin ]

Wielki dzięki ApoKrzys fajny player :D Idealnie działa na Viscie. Również polecam go wszystkim !!!!!

19.03.2007
08:27
[148]

legrooch [ MPO Squad Member ]

Idealnie to działał zawsze AllPlayer (stara wersja 2.4).

19.03.2007
19:01
[149]

Marcin_Wojcik [ Pretorianin ]

ile razy można aktywować VISTE oem?

19.03.2007
19:09
[150]

EG2006_43107114 [ Generaďż˝ ]

Tylko raz.

19.03.2007
23:58
[151]

Marcin_Wojcik [ Pretorianin ]

EG2006_43107114-> jesteś pewien? to dlaczego ja już ją aktywowałem 4 razy?

dla bardziej znających sie na rzeczy ponawiam pytanie: ile razy można aktywować viste OEM??

20.03.2007
09:46
[152]

ssilas [ Legionista ]

mam maly problem albo to i bląd jest,sam nie wiem,najlepiej jak by ktos sprawdzil to u siebie i zobaczymy czy tak samo bedzie,wiec klikamy prawym prawym na pulpit i wybieramy nowy>dokument sformatowany i zapisujemy w nim obojetnie co, i calosc tez zapisujemy,i po chwili to otwieramy,i u mnie blad ten polega na tym ze obojetnie co zapisze a pozniej to otworze to tego tam nie ma,ale w dokumencie tekstowym to nie wystepuje

20.03.2007
13:28
[153]

req_ [ shalom ]

Marcin_Wojcik: myślę, że dopóki nie zmienisz kompa, to możesz aktywować ile Ci się podoba.

20.03.2007
13:31
[154]

Yos_sarian [ Washington Irving ]

IMO mozna aktywowac do upadlego. kupiles i twoja sprawa co z tym zrobisz. swoja droga te aktywacje sa mocno uciazliwe;u mnie byla zmiana grafiki raptem i i 10 minut na telefonie...

21.03.2007
15:59
[155]

maciek_ssi [ One Must Fall 2097 ]

23.03.2007
15:11
[156]

legrooch [ MPO Squad Member ]Macie już nowe Alchemy

23.03.2007
15:16
[157]

brutu [ Uwielbiam Cię Aguś ]

Mam takiego kłeszczyna, co prawda nie o Viscie, ale w tym watku zebral sie microsoftowy swiatek, wiec do rzeczy:
Czy jak sciagnalem z MSDNAA Windowsa XP, zainstalowalem go na laptopie, aktywowalem a teraz chce zainstalowac tego samego windowsa na desktopie i rowniez aktywowac to bedzie sie cos plulo, ze takie same CDkeye sa?
Mam obydwa kompy w siec polaczone i na obydwoch chcialbym miec sp2 i wszystkie aktualizacje, wiec jak zdobyc legalnie [ z MSDN AA] drugi cd-key, o ile nie moge uzyc tego ktory juz mam 2 razy?

23.03.2007
15:22
[158]

Narmo [ 42 ]

brutu --> Systemy spięte w sieć nie będą się "pluły", że mają ten sam klucz. Żeby mieć system legalnie z MSDN AA na 2 kompach musisz się zgłosić do osoby odpowiedzialnej za to na Twojej uczelni z prośbą o wydanie 2 klucza. Nie możesz aktywować wersji z MSDN AA na 2 kompach jednocześnie

23.03.2007
15:28
[159]

brutu [ Uwielbiam Cię Aguś ]

Narmo --> Czyli: oficjalnie musze zglosic sie po 2 cd-key, nieoficjalnie moge miec 2 takie same, bo dzialac bedzie?
Kwestia jest taka,ze jest weekend wiec mam troche czasu, wiec zainstalowalbym system z tym samym cdkeyem, a po nowy zglosil sie na uczelni we wtorek, bo wtedy maja dyzury. Problemow typu Microsoft bloknie mi przez weekend obydwa kompy nie bedzie?

23.03.2007
15:32
[160]

Narmo [ 42 ]

brutu --> Na innym kompie nie aktywuje się w ogóle system, bo jest ten klucz używany już na innym komputerze (o zupełnie innej konfiguracji). Chyba, ze masz XP w licencji Corporate, ale na MSDN AA takich nie ma raczej.

Edit. Możesz też spróbować "wypożyczyć" sobie wersję angielską systemu i na jej klucz spróbować zainstalować system. W Viście to podziałało (zainstalowałem i aktywowałem wersję PL na klucz z wersji ENG)

23.03.2007
15:33
[161]

legrooch [ MPO Squad Member ]

brutu ==> Nie.

23.03.2007
15:41
smile
[162]

brutu [ Uwielbiam Cię Aguś ]

Narmo --> No tak, czyli bez aktywacji = bez aktualizacji. Caly misterny plan psu w d***, ale dzieki, sprobuje zrobic jak radzisz, co prawda mam wypozyczona wersje EN,bo po polska musialem isc, a zazwyczaj takie rzeczy robie w weekend i nie chce mi sie czekac :).
Kiedy dostaje klucz jak daje "check-out"? Przy odbiorze plytki czy na stronie?

legrooch --> Co nie? :) Skopiowalbym pytanie, bo nie wiem na ktore brzmi odpowiedz nie :)

23.03.2007
15:44
[163]

Narmo [ 42 ]

brutu --> Klucz dostajesz od razu na stronie. Nieważne, czy wybierzesz opcję ściągania czy wypożyczenia.

23.03.2007
17:30
[164]

brutu [ Uwielbiam Cię Aguś ]

Narmo --> Dzieki, zadzialalo. Nawet nie bede reinstalki robil, tylko zamienie klucze programem Microsoftu i sciagne aktualizacje :). Dzieki.

23.03.2007
17:34
[165]

Narmo [ 42 ]

brutu --> O ile klucz będzie pasował :)
W Viście pasował, ale jak to będzie w XP tego nie jestem w stanie powiedzieć. No i klucz nie będzie pasował do wersji "FCKGW".

23.03.2007
17:37
[166]

brutu [ Uwielbiam Cię Aguś ]

Klucz pasuje :). A co to ta wersja FCKGW?
Edit - OK, juz wiem; wikipedia rulez :)

23.03.2007
17:42
[167]

Narmo [ 42 ]

brutu --> Taka, do której dostępny był na początku klucz zaczynający się od FCKGW. Legalna inaczej ;)

27.03.2007
20:36
[168]

Devilyn [ Pretorianin ]

Mam bardzo ważne pytanie (proszę o szybką odpowiedź bo w razie czego musze się wziąść do roboty). Czy Viste można fromatować i instalować i aktywować nie skończoność razy tak jak np. XP? (Z XP robiłem tak: wkładałem płytę z nim, dałem bootowanie z CD, uruchamialem instalotor no i pozniej już wiadomo...). Bo słyszałem że jest jakiś limit "reinstalowań" O_o. Sam w to nie wierzę ale wole się upewnić. Dziękuje z góry.

PS. Aha jak przy sformatowaniu zrobić dodatkową partycję? Help Pliz.

27.03.2007
20:40
smile
[169]

Widzący [ Legend ]

Eeeee...proste pytanko, po wyłączeniu hotkey alt+c z Catalysta i tak nie mam możliwości robienia c z kreseczką. Gdzie to cholerstwo włączyc w viście?

27.03.2007
21:02
[170]

Devilyn [ Pretorianin ]

Dobrze no to uproszczę pytanie tylko proszę o odpowiedź!!! Czy po aktywacji Visty, mogę sformatować dysk i zainstawoać Vistę ponownie i aktywować ją bez żadnego problemu?

27.03.2007
22:13
[171]

legrooch [ MPO Squad Member ]

Devilyn ==> Tak

Widzący ==> Może coś innego Ci trzyma "ć"? A może jednak nie wyłączyło się poprawnie? Zrestartuj system dodatkowo.

27.03.2007
22:26
[172]

mblade [ Pretorianin ]

a czy nikt z was nie ma problemów z dzwiekiem Soundmax ADI AD1888 ?

27.03.2007
22:52
smile
[173]

Widzący [ Legend ]

legrooch-> restartowana kilkakrotnie, hotkeye zablokowane w Catalist zupełnie a c jak nie było tak nie ma;-)

mblade-> sterowniki dołączone do płyty nie działały, po ściągnięciu nowych poszło, dźwięk jest ale aplikacja SoundMAX nie działa i już.

edit-> mblade - sorry, mój chip to ADI 1988, przeoczenie.

27.03.2007
23:35
[174]

Madril [ I Want To Believe ]

Widzący --> Sprawdź czy Ci się Catalyst kilka razy nie uruchamia. Robiłem to niedawno znajomej i w tym był problem właśnie.

28.03.2007
00:33
[175]

req_ [ shalom ]

Narmo [144] ok.

Devilyn: tak.

28.03.2007
12:58
[176]

Miri [ The Cat Warrior ]

A ja mam kilka "lamerskich" pytań :) Vista Bussines konkretnie.

Jak wyłaczyć pojawianie się małych kwadracików służących do zaznaczania Plików/Ikon itp ?
Jak pozbyć się paska WYSZUKAJ z okienek ? Np w Eksploratorze jest on na dole po lewej.
Jak pozbyć się charakterystycznej "strzałki" oznaczającej, że dana Ikona to skrót ?
jak się wyłacza to pie... pytanie się o kazdą czynność, jaki program bym nie instalował/zmieniał/uruchamiał non stop drze ryja. Przeglądałem i nie znalazłem.

Generalnie chcę mieć VISTĘ maksymalnie podobną do Klasycznego wygladu (jak w WIN98 czy XP), jest to nie zbędne bo ludzie, którzy bedą pracować na Viście są bardzo odporni na wiedzę i odstępstwo od wygladu uniemożliwia im pracę :) A ja zostałem królikiem, który ma VISTĘ rozpracować. :((

28.03.2007
13:40
[177]

legrooch [ MPO Squad Member ]

1) Nie wiem jakie kwadraciki :)
2) ????
3) W rejestrze. Wrócę do domu to Ci powiem
4) W uruchom wpisujesz msconfig. Ostatnia zakładka, tam są dwie opcje dotyczące zarządzania kontami. Wybierz tą "Wyłącz ....." i zrób restart.

28.03.2007
14:30
[178]

Miri [ The Cat Warrior ]

Jak przeglądam na przykład zawartość dysku twardego to każda ikona ma w Lewym górnym rogu mały kwadracik. Jeśli w kwadraciku "postawimy ptaszka" :) to zaznaczmy ów objekt. Chodzi o pozbycie się owego kwadraciku. :)

2. W kazdym niemal oknie na dole po lewej stronie mam "okieneczko" Wyszukaj - i to jego chc sie pozbyć. :)

4. chodzi mi o system zabezpieczeń, co bym nie robił system się pyta czy jestem pewien, że ta czynność może spowodować zagrożenie dla bezpieczeństwa. Jest to MASAKRYCZNIE wq....

28.03.2007
14:32
[179]

Pshemeck [ Dum Spiro Spero ]

Mam problemik.Mialem awarie internetu( nie dzialal 1 dzien ) Po ponownym wlaczeniu przez providera nastepuje pewien problem.Niektore strony wymuszaja...ponowne polaczenie sieciowe (wyskakuje okienko z pytaniem czy nawiazac polaczenie)Gdy klikne "anuluj" dopiero sie strona laduje.Dziwne bo polaczenie jedno caly czas jest ale drugie chce sie na sile "wbic".Co z tym kwiatkiem zrobic?

28.03.2007
17:52
[180]

EG2006_43107114 [ Generaďż˝ ]

Jest problem z grami. Na początku działały jak na XP (30-50 FPS), teraz wyrabiają max 20 FPS. Na dodatek system ogólnie zwolnił, przywracanie systemu nie pomaga, zmiana sterów grafiki też nie pomaga (miałem 101.41 BETA, teraz 100.65), tyle, że po zmianie filmy normalnie działają. Co się dzieje?

28.03.2007
18:05
[181]

EG2006_43107114 [ Generaďż˝ ]

up

28.03.2007
18:14
[182]

req_ [ shalom ]

Miri, czytaj FAQ:

Q: Dezaktywacja User Account Control.
A: Usługa User Account Control ma na celu lepsze zabezpieczenie systemu, lecz jest czasami denerwująca - pyta o zatwierdzenie dosłownie każdej czynności na komputerze. Wyłączymy ją przechodząc do Control Panel -> User Accounts and Family Safety -> User Accounts. Wchodzimy w Turn User Account Control On or Off. Odznaczamy Use user Account Control (UAC) to help protect your computer.

28.03.2007
18:59
[183]

EG2006_43107114 [ Generaďż˝ ]

post 180

30.03.2007
18:55
[184]

req_ [ shalom ]

EG2006_43107114: sproboj odinstalowac calkowicie sterowniki grafiki. Najpierw przez add/remove programs, a pozniej w menedzerze urzadzen. Tak, zeby system prosil na nowo o zainstalowanie sterownikow. Sproboj dopiero wtedy zainstalowac na nowo 100.65.

30.03.2007
19:08
smile
[185]

pietras11 [ Pretorianin ]

Można zainstalować na viście program Daemon Tools ?

30.03.2007
19:11
[186]

ApoKrzys [ The Prodigy ]

pietras11: Bez zadnego problemu.

Na xp.net.pl czytalem, ze HP nie postaral sie ze sterownikami do drukarek dla Visty...i z obawa kupowalem HP 3180 All In One...pozytywnie sie zdziwilem :) Na cd byly oczywiscie tylko dla 98/me/2000/xp ale dolaczona zostala tez ulotka z informacja, ze sterowniki dla Visty sa na stronie www :) 30 minut i mialem juz wszystko czego potrzebuje do urzadzenia :)

30.03.2007
19:39
smile
[187]

pablo397 [ sport addicted ]

witam, niedlugo otrzymam laptopa z Vista Basic i odnosnie niego mam kilka pytan:

1. ile miejsca zarezerwowac na partycji systemowej na Viste?
2. da sie jakos odblokowac tego Aero glass? we wstepniaku cos tam wypatrzylem
3. czy beda dzialac nastepujace programy (ew. gdzie sprawdzic czy szukac rad jak instalowac te programy)

GG, Firefox, Bearshare, Emule, Last.fm (kontrolka od nich), Acrobat Reader, IrfanView, Allplayer, Nero 7 ultra, kodeki do filmow (np. K-lite), Avira Antivir

z gory dzieki za pomoc :)

30.03.2007
19:47
[188]

ApoKrzys [ The Prodigy ]

1. Ja mam 20gb i jest ok.
2. Da sie - poczukaj na google bo ja linku nie pamietam niestety :/
3. No to tak:
GG - tak ale sa upierdliwe 'jazdy' z update.tmp - na xp.net.pl jest news o tym i jest problem rowniez rozwiazany :)
Firefox - tak
Bearshare - nie uzywam
eMule - nie uzywam
Last.FM - tak
Acrobat Reader - tak, FoxIt Reader [szybszy, darmowy :P] tez dziala
IrfanView - tak
AllPlayer - nie uzywam ale pewnie dziala [GOM Player dziala na pewno :) imho lepszy progs niz AP]
Nero 7 Ultra - wiem, ze najnowsza wersja Nero dziala na 100% - o jaka Ultre dokladnie Ci chodzi nie wiem ale pewnie bedzie dzialac :)
Kodeki - jak masz GOM Player to kodeki juz w niego masz wbudowane [tzn on juz sam pobiera co tam potrzebuje], z tego co pamietam All Player tez 'dociaga' sobie co potrzebuje wiec na pewno beda dzialac wszystkie filmiki
Avir Antyvir - nie uzywam [Avasta uzywam i o nim moge powiedziec, ze dziala]

30.03.2007
19:51
[189]

req_ [ shalom ]

pablo397:

Q: Nie widzę Aero, co robić?
A: Jeżeli nie włącza się nowy styl okienek Windowsa, to albo: za słaba karta graficzna, albo bug RC1/2. W obu przypadkach można jednak wymusić włączenie się Aero, dopisując do rejestru (regedit) następujące pozycje:

HKCurrentUser\Software\Microsoft\Windows\DWM\Composition set to 1 (32-bit DWORD)
HKCurrentUser\Software\Microsoft\Windows\DWM\CompositionPolicy set to 2 (32-bit DWORD)

A następnie zrestartować Desktop Window Manager Session Manager (DWM) w konsoli (cmd.exe), lub bezpośrednio z pola "search" w menu start:
- net stop uxsms
- net start uxsms

Uwaga! Ten sposób działa również na nieoficjalne włączenie Aero w wersji systemu Home Basic. Standardowo Home Basic jest "pozbawiona" Aero.


All Player działa, jest też codec pack dla visty. Advanced Vista Codec Package. Avira też działa.Tak w ogóle to czytaj wstępniak, po to jest. ;)

30.03.2007
20:33
[190]

pablo397 [ sport addicted ]

req_ --> spoko, przeczytalem wstepniak. nawet wspomnialem o tym w moim poscie. chcialem sie upewnic, bo po lekturze wstepniaka nie bylem pewny czy chodzi o aero basic czy glass.

co do tej partycji systemowej: po zainstalowaniu visty na 20GB partycji jest ona wypelniona po brzegi czy jest troche luzu? wiadomo, ze windowsowskie programy jak office czy przyszle service packi lubia sie czesciowo instalowac na systemowym dysku, wiec trzeba tam miec troche miejsca. no i wiadomo, temp czy moje dokumenty tez troche potrzebuje. chodzi mi o to, zebym nie musial powiedzmy po roku bawic sie w zmiane rozmiarow partycji bo mi miejsca bedzie brakowalo

30.03.2007
20:37
smile
[191]

req_ [ shalom ]

Te 20 GB zostało podane właśnie po to, by była tam "przestrzeń bezpieczeństwa" dla systemu i programów. Vista po zainstalowaniu zajmuje około 7GB. Wraz z programami (w tym Office 07 zajmujący 1GB+) ilość zajmowanego miejsca może dojść do około 10GB. Więc spokojnie po roku, dwóch a nawet 5 miejsca Ci nie zabraknie (o ile nie będziesz tam trzymał rzeczy zessanych z netu czy instalował nowych gier na dysk systemowy;).

edit: literowki

30.03.2007
20:37
[192]

Narmo [ 42 ]

pablo397 --> Po instalacji Vista zajmuje ok 7 GB o ile dobrze pamiętam. Mi przez ok miesiąc wgrywania przeróżnych programów (do tego zainstalowany Office 2000 i Photoshop 7 na partycji systemowej) system zajmował ok 9 GB

30.03.2007
20:40
[193]

EG2006_43107114 [ Generaďż˝ ]

pablo397---> Sam Windows zajmuje ok. 7-8 GB.
req_---> Zrobiłem to co pisałeś. Najpierw kasowanie z Odinstaluj lub zmień programy, potem odinstalowanie w menedżerze urządzeń. Dodatkowo wykasowałem folder 100.65 z folderu WinVista w folderze Nvidia. System przyspieszył, ale przy instalacji ForceWare 100.65 wyświetla się taki komunikat >>>>>
EDIT: Ubiegliście mnie :(

30.03.2007
20:53
[194]

EG2006_43107114 [ Generaďż˝ ]

Już się instalują. Trzeba było tylko zrobić reset.

30.03.2007
21:11
[195]

EG2006_43107114 [ Generaďż˝ ]

System już przyspieszył do stanu po zainstalowaniu go, ale gry jak się cięły tak dalej się tną.

31.03.2007
23:40
[196]

Marcin_Wojcik [ Pretorianin ]

nie wiem czy to nadal aktualne ale....

1. req - Ultimate x86 - Athlon 2.1 GHz, 1GB, GF6600GT, Audigy SE, 15GB/80GB - rozrywka/praca
2. ApoKrzys - Business x86 - Athlon 64 1.8GHz, 1GB, x300SE, K8NF9 nforce4x zintegrowana AC97, 22GB/250GB - rozrywka/praca
3. pastor_Ray - Home Premium 32 bit - Athlon 64 3500+ 2GB Geforce 7600 dysk 120GB rozrywka/gry
4. pshemeck - Home Premium 64 bit -C2D [email protected],6,2GB PDP,GF 8800 LeadTek,CSB X-Fi Fatal1ty,Barracuda 320 GB - Rozrywka,praca,gry
5. Madril - Business x86 - C2D 1,66GHz, 1GB, GMA950, SigmaTel High Definition Audio Codec, 30GB/80GB - głównie praca/trochę rozrywka
6. Radzik - Home Premium x64 - Athlon64 3000+, 2GB, EVGA 8800GTX, SB Audigy2, 30GB/320GB - rozrywka/praca
7. Auxarius - Business x86 - Pentium 4HT 3.2 GHz, 1GB, GF6800, SB Live!, 40gb/300gb - glownie rozrywka/troszke pracy
8. EG2006_43107114 - Home Premium x86, Sempron 1805 MHz, 1 GB, GF6600TD, zintegrowana, AC97, 40GB, 120GB - rozrywka
9. rg - Business x86 - AXP [email protected]+, 1GB, r9700, SB Live! Value, 30GB/330GB - rozrywka/nauka/sporadycznie praca
10. Namo - Business x86 - A64 [email protected], 1 GB RAM, R9550, Realteck (zintegrowana z płytą) 20/160, testy (czyli wszystkiego po trochu, saigon w systemie)
11. Raynor - Business x86 Athlon 1600xp, 384MB, radeon 9550, SB Audigy SE, Samsung 250GB, programy i www
12. szybki_mnich home premium x32, Athlon 3500+, 1GB, Geforce 7600 160B/ komputer do gier i stron www
13. Marcin_Wojcik Home Premium x32 Athlon 3500+ 2GB Geforce 7600 120GB/ komputer do grania, netu, pracy

31.03.2007
23:48
[197]

req_ [ shalom ]

Po co chcesz być dwa razy na liście, marcinku?

31.03.2007
23:56
smile
[198]

legrooch [ MPO Squad Member ]

req ==> Bo pali głupa? :>

01.04.2007
07:31
[199]

ADEK24 [ KOCHAM MARYSIENIECZKE ]

mam pytanie bo na 1 GB DDRRAM 400mhz Vista sie nie wyrabia..zajete az 43% minimalnie, srednio 60%! i dysk niestety strasznie mieli..bo juz Ramu nie wystarcza..
czy dolozenie jeszcze 1 kosci tak by bylo 2GB w moim przypadku WIELE zmieni?

01.04.2007
10:55
[200]

EG2006_43107114 [ Generaďż˝ ]

Wynalazłeś nowy typ procesora x32?

01.04.2007
11:03
[201]

Narmo [ 42 ]

W dodatku jeden pod drugim.

EG2006_43107114 --> Bo tak ma na płycie napisane yyy to znaczy nadrukowane ;)

01.04.2007
18:06
[202]

req_ [ shalom ]

Niektórzy na siłę chcą być popularni ;)

legrooch: :D

EG2006_43107114: szczerze mówiąc to nie mam pojęcia co jest. Może jakiś konflikt ze sterownikami Creative? Sporo ludzi pisało, że po zainstalowaniu którejś z wersji sterowników dla Audigy2 system okropnie zwolnił.

01.04.2007
18:12
[203]

Madril [ I Want To Believe ]

ADEK24 -> Z tego, co pamiętam, u mnie Vista RC2 na takim samym RAMie całkiem znośnie śmigała, a taki % używania RAMu jest całkiem normalny przy 1GB.

01.04.2007
21:21
[204]

EG2006_43107114 [ Generaďż˝ ]

Odpada. Mam dźwiękówkę zintegrowaną. Ale coś zauważyłem: gdy wyłączyłem pasek Sidebar i włączyłem Splinter Cell 1 gra działała normalnie tak jak na XP i na początku na Viście. W innych grach to nie działa.

01.04.2007
23:59
smile
[205]

Widzący [ Legend ]

Faktycznie ze sterownikami jest jeszcze trochę kłopotów ale z 1 GB ramu (tylko), mając indeks 4,6 wszystko działa w Viscie HP naprawdę dobrze. Nie zauważam opóźnień a system jest przyjemny w wyglądzie, jak dla mnie może nieco zbyt namolny ale do tego trzeba się pewnie przyzwyczaic.

02.04.2007
00:18
smile
[206]

HWDS [ Konsul ]

Jak podkręcić grafikę w viście?
Moje stery 100.65 i rivatuner wogóle nie ma dostępnej opcji podkręcania a powerstrip ma ale gdy podkręcam i daję apply to suwaki spowrotem wracają na default.Obydwa programy najnowsze wersje niby też pod vistę.
Za pomoc z góry thx.

02.04.2007
00:30
smile
[207]

Widzący [ Legend ]

Należę do klanu ATI ale spróbuj tego, podobno działa.

02.04.2007
01:33
[208]

req_ [ shalom ]

HWDS: w aktualnych wersjach sterowników nie jest to możliwe. Nie działają nie tylko programy do podkręcania, ale też do override-owania częstotliwości odświeżania ekranu.

02.04.2007
16:41
[209]

D65 [ Pretorianin ]

Czy działa komuś z was Neostrada (Speed Touch 330) na Viscie x64?

02.04.2007
17:53
smile
[210]

EG2007_12919240 [ Junior ]

te podwieszanie tych gier na vista mnie juz strasznie wkurza, dlaczego tak siedzieje ze gra z roki 98 dziala bez problemu a gra z 2006 nie

02.04.2007
18:02
[211]

Radzik [ Jaroo the PiSsmaker ]

D65---> Owszem :) Nie wiem, czy wyszły już stery pod Vistę, bo nie mam już potrzeby sprawdzać, ale działa mi na driverach pod 64-bitowy XP. Miałem co prawda szopki z instalacją, bo nie pamiętałem, czy wybrać PPPoE czy PPPoA i w którym momencie odłączyć czy podpiąć modem do USB... W dodatku połączenie trzeba było wybrać nie szerokopasmowe a telefoniczne ISDN, więc się trochę szarpałem z tym wszystkim - w tej chwili modem widnieje u mnie w menedżerze urządzeń jako Speedtouch PPP Adapter #4 ... hehe :) ... - ale ostatecznie działa :)

02.04.2007
18:34
[212]

Andrzej Lepparkour [ Konsul ]

Czy Vista wymaga sterow na FDD do sata przy instalacji (tak jak Windows XP), czy nie? Bo widze na Silicon Image sterki do Visty a slyszalem, ze Vista sama znajduje dyski. To jak to jest?

02.04.2007
18:36
[213]

wysia [ Senator ]

Andrzej --> Wymaga sterow (przynajmniej u mnie chciala), ale moga byc na czymkolwiek, nawet na sticku usb.

02.04.2007
18:45
smile
[214]

Andrzej Lepparkour [ Konsul ]

No to niezla lipa, bo dla mnie te stery to byla padaka jak sam ch*j. Ale dobrze, ze teraz mozna to choc na plyte wgrac. Dyskietki mi srednio co dwa tygodnie padaly.

02.04.2007
19:20
[215]

D65 [ Pretorianin ]

Radzik ----> oj tak szopki to są z tym, ale mówisz ze tobie działa na sterach pod XP x64, hmm..., ja właśnie z tych sterów próbowałem i nic.
Szkoda ze już nie pamiętasz tego jak to zrobiłeś bo byłbym bardzo wdzięczny.

02.04.2007
23:07
[216]

Radzik [ Jaroo the PiSsmaker ]

D65---> Na 100% to Ci mogę tylko powiedzieć, że wybrać trzeba PPP over ATM czyli PPPoA. Wpisywanie ręczne 0.35 w okienko "Numer telefonu:" nie było chyba potrzebne, ale tego to już pewien nie jestem - w każdym razie wpisane mam. Połączenie tworzyłem poprzez Panel sterowania->Sieć i Internet->Połącz z siecią i już przy samym tworzeniu wybierałem opcję nie "Połącz z internetem", jak mi z początku podpowiadał zdrowy rozsądek, a najprawdopodobniej przez "Skonfiguruj połączenie telefoniczne", na co wskazywałaby ta sama ikonka, która symbolizuje tę opcję oraz połączenie, jakie w tej chwili mam. Z kolei we właściwościach połączenia w polu "Połącz, używając:" wyświetla mi "ISDN kanał - Speedtouch PPP Adapter".
Jeśli nadal będziesz miał problem, to daj znać - w tej chwili wydaje mi się, że powinno Ci wystarczyć, więc nie będę zaśmiecał wątku zrzutami ekranów.
Powodzenia :)

03.04.2007
00:25
smile
[217]

D65 [ Pretorianin ]

Radik ----> chwała Bogu że tacy dobrzy ludzie jak Ty istnieją na świecie :) Właśnie ten nr. telefonu 0.35 podziałał! Ogromnie dziękuje!

03.04.2007
02:07
[218]

req_ [ shalom ]

Odpowiedź do: https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=6213803&N=1

Mack5:
1) najpierw XP, na partycji D, a później Vistę na C (jeżeli Vista ma być głównym systemem)
2) 7GB, na partycji powinno być z 10GB dodatkowego miejsca na programy, swap i ewentualnie system restore. Masz we wstępniaku i wyżej w postach.
3) Zależy jakich, jeżeli korzystajacych z plików systemowych XP, mających swoje dane w "documents and settings" to nie. Ale np. taką mirandę, tlena, foobara, mirca bez problemów można odpalać bez konieczności instalowania.

03.04.2007
02:14
[219]

Mack5 [ The Forsaken One ]

req_ A powiedz mi taką rzecz, czy jest tak, że jak będę używał np xp do grania a visty do netu i ogólnie pracy, to czy nie będzie konfliktu tych dwóch systemów?? Bo pamiętam, że kiedyś jak miałem xp i win 98 to miewałem straszliwe problemy z pracą i wiesz, np xp kiedy był używany tylko win98 to też zapychał mi ramy (chociaż nie wiem czy to możliwe jest, ale tak wyglądało, że posiadanie dwoch systemow na jednym kompie spowalniało pracę obydwu drastycznie)?

03.04.2007
02:22
smile
[220]

Mack5 [ The Forsaken One ]

req_ <--- No już poszedłeś spać ??

03.04.2007
08:22
[221]

req_ [ shalom ]

Jeżeli będą na dwóch oddzielnych partycjach to nie będzie żadnych konfliktów ;) I tak, poszedłem spac :)

03.04.2007
09:07
smile
[222]

Andrzej Lepparkour [ Konsul ]

Dlaczego Vista mi nie bootuje (pokazuje tylko "Boot from CD :")? Vista to oryginalny Ultimate z mojej firmy. Windows XP bootuje sie normalnie. Probowalem zrobic nakladke Visty na XP, ale po skopiowainu plikow PC sie zresetowal i znow bootuje sie w nieskonczonosc (slysze tylko wysilki napedu i nic). Naped jest dobry.

Rozwiazanie: wyciagnalem plyte i ja wlozylem bez resetowania PC. Dziwne toto, ale chyba dziala, bo idzie dalej.

03.04.2007
13:04
smile
[223]

Mack5 [ The Forsaken One ]

req_ Jeszcze raz dzięki wielkie.

03.04.2007
16:09
[224]

Andrzej Lepparkour [ Konsul ]

Ajajaj, dlaczego Vista nie instaluje się na PC bez netu?

Postanowiłem ją sprawdzić na innym PC (porządny konfig - 2 GB pamięci, Core Duo, konkretna grafa) i co się okazało? System idzie bardzo ładnie, wybieram, że nie chcę żadnej aktualizacji automatycznej podczas instalacji (i tak bym tak zrobił nawet, gdybym miał net skoro to wersja jakby piracka a w zasadzie oryginał instalowany na drugim PC) i po instalce zaczyna robić ostatni punkt, czyli "aktualizować" czy coś w ten deseń i wiesza instalator. Reset i przywraca poprzedniego XP. WTF? To już trzeba mieć inet, żeby posadzić system? :P

Zainstaluje się Vista na dysku 14,6 GB?

03.04.2007
17:41
[225]

Radzik [ Jaroo the PiSsmaker ]

D65---> Cieszę się, że mogłem pomóc :) - akurat mój wewnętrzny Mr Hyde wziął sobie wolne ;-)

Miri---> Masz pecha, bo co sobie o Tobie przypomnę, to czas edycji mi mija i odkładam Cię na następnego posta ;-P.
Co co pierwszego pytania - otwórz dowolny katalog i :
Organizuj-> Opcje folderów i wyszukiwania-> Widok-> Ustawienia zaawansowane-> Użyj pól wyboru do zaznaczania elementów

04.04.2007
16:25
[226]

Viroxis [ Generaďż˝ ]

Chcę zainstalować dwa systemy (XP Prof i Viste)na raz. Jak skonfigurować żeby przy starcie systemu pytało, którego systemu użyć? z góry dziekuję

04.04.2007
17:22
[227]

kurzew [ The Road Warrior ]

Witam

Wczoraj kupilem laptopa i otrzymalem wraz z nim Viste home premium. Od razu pytania: Przy rozdzielczosci 1280x800 ikony na pulpicie sa wielkosci kciuka. Normalnie jak przy 640x480. czy da sie z tym cos zrobic. Kolejne pytanie dotyczy karty graficznej. Posiadam 256MB NVIDIA® GeForce™ Go 7300 TurboCache. Czy sa do tego jakies nowe sterowniki i ewentualnie gdzie moge je znalezc. Mysle ze jesczez bede mial wiele pytan ale dopiero wczoraj poznym wieczorem usiadlem do kompa i za duzo przy nim nie podzialaalem. Z gory dziekuje za pomoc.

04.04.2007
17:24
[228]

Narmo [ 42 ]

kurzew --> Co do sterowników. nVidia na swojej stronie napisała, że sterowników do grafiki w laptopach najlepiej szukać na stronie producenta danego lapka. Więc tam poszukaj.

04.04.2007
17:26
[229]

kurzew [ The Road Warrior ]

Narmo---> spoko zaraz tam poszukam. A co do pierwszego pytania wiesz moze co na ten temat?

EDIT:

Oke znalazlem sterowniki do karty ale z 2006roku a myslelem ze bedzie cos nowszego.

04.04.2007
17:30
[230]

Narmo [ 42 ]

Gdzieś była taka opcja (może pod prawym przyciskiem?), ale dawno już nie siedziałem na Viście więc nie powiem jak to się dokładnie nazywa i jak tam trafić. Wiem na 100%, że można było zmniejszyć ikony w katalogach (wybierając po prostu różne widoki)

04.04.2007
17:33
[231]

kurzew [ The Road Warrior ]

Narmo---> Spoko noc dluga po powroce z roboty. Bede szukal. W kazdym razie dzieki.

04.04.2007
17:39
[232]

ApoKrzys [ The Prodigy ]

Na pulpicie wielkosc ikonek najszybciej i najwygodniej zmienia sie trzymajac przycisk CTRL na klawiaturze i uzywac rolki w myszce :)

04.04.2007
18:13
[233]

EG2006_43107114 [ Generaďż˝ ]

Klikasz prawym przycisk myszy na Pulpicie. Dajesz Widok i wybierasz rozmiar ikon

04.04.2007
19:04
[234]

Andrzej Lepparkour [ Konsul ]

Mozna jakos zainstalowac Viste (Ultimate PL) bez Windows Defendera, firewalla i tej glupiej kontroli konta uzytkownika?

Juz to powylaczalem, ale wolalbym w ogole tego nie instalowac.

04.04.2007
19:33
[235]

kurzew [ The Road Warrior ]

Dzieki za pomoc z ikonkami. Rzuce okiem jak wroce do domu.

04.04.2007
19:38
smile
[236]

Viroxis [ Generaďż˝ ]

[226] - ktoś jest w stanie pomóc? W FAQ nic nie znalazłem więc za wszelka formę pomocy będę bardzo wdzięczny ;-)

04.04.2007
23:13
smile
[237]

HWDS [ Konsul ]

Viroxis -----> instalujesz najpierw XP na jednej partycji, później odpalsz z CD Vista i instalujesz ją na drugiej.Po instalacji będziesz miał do wyboru tylko Vistę więc:

Uruchamiamy Windows Vista i wykonujemy następujące czynności, aby dodać do bootloadera starsze systemy Windows. Uruchamiamy Wiersz polecenia (Command Prompt) na prawach administratora. Wpisujemy x:\boot\bootsect.exe –NT60 All (x – litera przypisana do CD-ROM’u). Następnie dodajemy wpisy uruchamiające starsze systemy operacyjne. Na przykład dla Windows XP robimy to tak: bcdedit.exe -create ‹ntldr› -y "Windows XP". Określamy partycję z zainstalowanym systemem bcdedit.exe -set ‹ntldr› device partition=y: (y – partycja z Windows Vista). Na końcu określamy ścieżkę pliku ntldr: bcdedit.exe -set ‹ntldr› path \ntldr, oraz ustawiamy kolejność wyświetlania wpisując bcdedit.exe -displayorder ‹ntldr› -addlast

pozdr.

05.04.2007
00:01
smile
[238]

kurzew [ The Road Warrior ]

Czy jakos mzna wylaczyc User Account Control? Bo wkurza mnie to na maxa!

05.04.2007
00:17
[239]

kurzew [ The Road Warrior ]

Ok znalazlem, dalem rade.

05.04.2007
09:05
smile
[240]

legrooch [ MPO Squad Member ]

offtop

kurzew ==> Dzięki stary za płytkę! Wczoraj doszła :) Przez 30 minut przeklikałem sobie na szybko, dziś obejrzę na spokojnie. Chciałbym zobaczyć na żywo środek Chargera :)

05.04.2007
09:23
smile
[241]

Viroxis [ Generaďż˝ ]

HWDS -> super...mam nadzieje, że wszytko będzie chodzić, zaraz się do tego zabieram :) dzięki wielkie, pozdrawiam

05.04.2007
11:11
[242]

Mack5 [ The Forsaken One ]

Ok - pierwszy problem z Vista - zainstalowałem sobie gg i Skype i ilekroć pisze jakieś dłuższe zdania, to bywa tak, ze kursor przeskakuje mi kilka slow wczesniej i zaczyna po prostu wklejać litery nie od końca tylko np od środka zdania, czy ktoś mi może powiedzieć, co mogę z tym fantem zrobić??

Z góry dziękuję.

05.04.2007
11:35
[243]

Mack5 [ The Forsaken One ]

A wogóle jak można dodawać rss-y do SideBara??

05.04.2007
12:23
[244]

ADEK24 [ KOCHAM MARYSIENIECZKE ]

mozna dodawac kanaly to sa te z IE:)

06.04.2007
20:10
[245]

Andrzej Lepparkour [ Konsul ]

Ponawiam pytanie - czy można Vistę (Ultimate) zainstalować bez wkurzających, dodatkowych składników? Przy instalacji zdaje się nie byłem o nie pytany? A Defender, Firewall, kontrola konta użytkownika i to "znaleziono rozwiązanie problemu" to taki trochę soft dla debila, który IMO w wersji Ultimate nie powinien się zawierać ;-) No, ale mniejsza o większość - wyłączyć się to da - ale co zrobić, żeby tego w ogóle nie zainstalować?

06.04.2007
20:52
[246]

EG2006_43107114 [ Generaďż˝ ]

U mnie na Home Premium nie da się tak go zainstalować. Zresztą o co chodzi? Wyłączyłeś - masz spokój.

06.04.2007
21:15
[247]

ADEK24 [ KOCHAM MARYSIENIECZKE ]

moze vLite wypróboj -->

07.04.2007
17:10
[248]

Andrzej Lepparkour [ Konsul ]

EG2006_43107114, Ty tak na poważnie, czy na żarty?

ADEK24, vlite znam, byłem ciekaw czy da się bez zewnętrznego softu. No żesz kutwa, Windows 95 pozwalał na wybór komponentów a najbardziej wypasiona wersja Visty takiego wyboru nie daje?! I jeszcze mnie pyta czy na pewno chcę wykonać komendę, którą własnoręcznie wklepałem w linię komend? Przecież to jest jakaś parodia :| Jasne, że mogę wszystko "wyłączyć", ale pozostaje pytanie - czy nie prościej jest tego w ogóle nie instalować, niż wykonywać co reinstall systemu 10 kroków, które mają na celu wyłączenie CAŁKOWICIE zbędnego softu.

Spodziewałem się, że Vista będzie dumb-user-friendly, ale myślałem, że Ultimate, system o profesjonalnym profilu to nie jest coś dla skończonych idiotów. Okazało się, że Microsoft myślał inaczej.

09.04.2007
12:27
[249]

Dym14 [ _X_X_X_ ]

Jeśli mam problemy z oprogramowaniem to czy mogę się zwrócić do producenta o darmowe uatkualnienie bądź wymianę? Chodzi o nero które pod viste nie działa. Mam dzwonić czy po prostu odesłać płytki do producenta czy też nie ma czegoś takiego?

09.04.2007
15:58
[250]

peanut [ kriegsmaschine ]

mam pytanie do zaawansowanych userow windowsa, dokladnie xp sp2. podczas proby instalacji otrzymuje komunikat o bledach typu stop 0x00004F (+jakies 3 adresy). na google znalezc tego nie moglem, chociaz znalazlem szereg innych bledow stop. wszystko poza prockiem i mobo sprawdzilem na komputerze, ktory stoi na xp i nie bylo problemow.
generalnie, chcialbym miec pewnosc czy to sprzet czy co tam kryje sie pod tym bledem stop?
athlon2000+asrock k7v8 (tak, wiem ze to chlam).

10.04.2007
21:04
[251]

req_ [ shalom ]

Dym14: najlepiej żebyś zadzwonił i zapytał, może istnieje taka możliwość.

12.04.2007
01:19
[252]

jez [ Pretorianin ]

po moim pierwszym dniu udreki z vista... czy ktos moze mi powiedziec, jak zmienic ustawienia bezpieczenstwa/dostepu do katalogow? wstyd sie przyznac, ale trzy godziny meczylem sie z tym, zeby moc cokolwiek ruszyc w katalogu PROGRAM FILES ale nic nie wskuralem. proby usuniecia atrybutu READ ONLY konczyly sie fiaskiem - komp mielil caly katalog (4gb) przez 2 minuty niby usuwajac atrybut, po czym efektu nie bylo zadnego.
czy da sie cos z tym zrobic?;/

12.04.2007
03:05
smile
[253]

kurzew [ The Road Warrior ]

Mam problem dotyczacy polaczenia sieci wireless przy Viscie Home Premium.

Dosc czesto zdaza sie ze zostawiam komputer wlaczany na dluzszy czas i nic przy nim nie robie. W tym czasie wysypuje mnie sie siec. Najpeirw myslalem ze jest to zwiazane z tym ze po dluzszym czasie dyski staja itp. powylaczalem wszystko w zarzadzaniu zasobami enegii ale to nic nie dalo. Co moze byc powodem tego ze gdy komputer jest wlaczony i nie uzywany wysypuje sie siec a gdy cos na nim robie to nie ma takiego problemu. W domu chodza 2 kompy i ten postawiony na XP nie ma najmniejszych problemow.
Wiem ze z ustawieniami routera jest wszystko ok. Czy ktos z was spotkal sie z takim problem?

12.04.2007
05:20
[254]

jez [ Pretorianin ]

nio ja jak wspomnialem mam viste jeden dzien i juz zauwazylem problemy z wireless... obok moj stary laptop z xp smiga jak szalony a w viscie stronka otwiera sie 5 minut, a po pol godziny net z nika w ogole na godzinke i tak co jakis czas. wsciekly dzis bylem na ten system. tez mam home premium.

12.04.2007
09:11
smile
[255]

MGS_Saladin [ ]

kiedyś słyszałem plotki że na tym systemie będzie dało się postawić KDE czy coś sie sprawdziło bo nie jestem w temacie od długiego czasu?

12.04.2007
09:38
[256]

wysia [ Senator ]

Proponuje przy problemach z wifi podawac o jaki sprzed (na obu koncach polaczenia) chodzi. Wyglada, ze sterownik do wifi ma problem z jakims hardwarem lub kombinacjami - ja np nie mam z siecia najmniejszych problemow, laptok FS i router linksysa WRT54G(chyba)L.

12.04.2007
11:44
[257]

kurzew [ The Road Warrior ]

Jesli chodzi o wifi w moim przypadku do laptok dell i router linksys ale nie pamietam jaki model.
Rano znow ten sam problem. Zostawilem kompa o 4tej rzucilem okiem na niego o 6tej i polaczenie przerwane. Reset kompa i wszystko chodzi. Po 8smej znow brak polaczenie.

12.04.2007
11:58
[258]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

kurzew ---> To chyba sprawa routera. Mam ten model: WRT54G v. 5 i niestety sam potrafi czasem zerwac połączenie. Strasznie wkurzająca sprawa. Po ostatnim updacie firmware, jakby trochę rzadziej się to zdarzało. Jednak nadal się zdarza.

12.04.2007
12:02
[259]

kurzew [ The Road Warrior ]

Cainoor--->u Mnier to dzieje sie codziennie po kilka razy. Sprawdze dzis model routera jak wroce z roboty i poszperam na stronie producenta. Zobaczymy moze cos znajde. Jesli jednak ktos z was ma jakies sugestie to jestem otwarty bo juz za bardzo nie mam pomyslow.

12.04.2007
12:04
smile
[260]

wysia [ Senator ]

Cainoor --> A mi sie nie zdarza:P Tez masz Della? Niedawno znajoma z dellem miala wielkie problemy z dobiciem sie do mojego routera - a miala XP. Moj lap stal obok, i dzialal slicznie.

PS. Mam dokladnie ten sam router, v5, z najnowszym firmwarem.

kurzew --> Jako rozwiazanie prowizoryczne mozesz zawsze otwozyc jednego command line'a, i puscic na nim
ping www.google.com /t
:)

12.04.2007
12:13
[261]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

wysiu,
Router potrafi zerwać połączenie z modemem od Chello (ARIS, czy jakiś taki). Wydaje mi się, ze to zdarza się w przypadku, gdy Chello ma jakiś problem, połączenie jest stracone, a potem mój router nie potrafi sobie poradzić z "resetem" i musze go ręcznie resetować. Po chwili wszystko znów działa ok.

I nie zależy to od komputera, bo mam jednego PC stacjonarnego podłączonego przez ethernet, jak i laptopa Della przez WiFi. Na obu zrywa połączenie i nawet Xbox 360 nie ma wtedy dostępu do netu ;)

12.04.2007
12:21
[262]

wysia [ Senator ]

Cainoor --> No ja jestem podpiety przez cos w stylu chyba tepsowego liveboxa - nazywa sie to BT Hub, niby ma wbudowane wlasne wifi, ale ja je wylaczylem, i na kablu przypialem linksysa.
W praktyce oba urzadzenia dzialaja kompletnie niezaleznie, jesli BT traci polaczenie (lub np wylacze Hub z pradu), to nie mam internetu, ale siec lokalna dziala calkowicie normalnie. W momencie odzyskania polaczenia przez BT, internet pojawia sie z powrotem.
Nie masz czasem wiecej urzadzen wifi, dzialajacych w poblizu? Straszne cyrki potrafia sie dziac, gdy dwa nadajniki wifi postawisz obok siebie.. Mozesz sprobowac zmienic kanal, na ktorym linksys nadaje.

12.04.2007
12:24
[263]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

wysiu
Jeśli chodzi o samo WiFi w tym naszym routerze od Linkysysa, to naprawde wszystko jest w porządku. Silny sygnał, nie zrywa i do wyboru jest pare kanałów, by nie interferować. Co do tego nie mam żadnych zastrzeżeń.
Problem pojawia sie własnie w momencie odzyskiwania połączenia przez modem ARRIS (ten od Chello), bo mój router jakby miał czasami problemy z odzyskaniem połączenia internet. I nie wiem, czy to kwestia tego modemu, czy też mojego routera. Resetowania raz jednego, raz drugiego pomaga rozwiązać problem, ale nie jest to rozwiązanie w 100% powtarzalne.

Troche zamieszałem, ale chyba wiadomo ocb :)

12.04.2007
12:29
[264]

wysia [ Senator ]

Cainoor --> A zrob eksperyment - pusc
ping www.google.com /t
na kompie, i obserwuj co bedzie sie dzialo, gdy polaczenie sie zerwie i odzyska (wyjmij kabel, albo wylacz modem).

12.04.2007
12:41
[265]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Jeśli cos takiego mi się przydarzy, to zapuszcze tego pinga.
Dziwne jest jeszcze to, że np. gdy zerwie mi internet (niby, bo nie mogę oglądać żadnych stron a polecenie ping nie znajduje hosta), to mimo tego GG, czy np. tylko GOL (na którym byłem przed zerwaniem połączenia) potrafi dalej działac. Inne strony juz nie. W ogóle tego nie rozumiem.

12.04.2007
12:52
[266]

wysia [ Senator ]

Cainoor --> Uzywasz P2P? Glowny znany problem tego routera - podobno poprawiony w najnowszym firmwarze - to zbyt dlugi czas zapamietywania polaczen. Dzialajace p2p otwieraja bardzo duzo polaczen, od czego router po pewnym czasie sie 'zapycha' - nie starcza mu pamieci, i nie jest w stanie otworzyc zadnych nowych - istniejace normalnie dzialaja.

12.04.2007
12:54
[267]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Czasem włącze eMule, ale dosyć żadko. Innych P2P nie używam. Być może to własnie kwestia tego o czym piszesz. To by było logiczne. Niestety, ale to "podobno" to tylko podobno. No nic, dzięki.

12.04.2007
13:03
smile
[268]

Yos_sarian [ Washington Irving ]

jezeli ktos uzywa jakiegos zboarda to pojawily si w koncu drivery:

jak bylo to sorki.

12.04.2007
13:41
[269]

legrooch [ MPO Squad Member ]

Cainoor ==> Muł Vistę zapycha. To co pisze wysiu o połączeniach występuje też pod Vistą.

O dziwo torrent tego nie robi :/

12.04.2007
14:44
[270]

kurzew [ The Road Warrior ]

wysia---> Dotre do domu to puszcze www.google.com /t

legrooch---> Ja np mula ani razu nie dopalalem za to torrenty bardzo czesto. I mimo tego pada jak mucha.

12.04.2007
15:04
[271]

legrooch [ MPO Squad Member ]

kurzew ==> Jeżeli używam torrenta, to microtorrent. Nie mam problemów.

12.04.2007
17:42
smile
[272]

kurzew [ The Road Warrior ]

legrooch--->ja uzywam tego samego i problemy sa:(

12.04.2007
23:08
[273]

cioruss [ oko cyklopa ]

dodam dwa slowa do postu kurzewa.

w chacie stoja dwa kompy (xp / vista) i xb360. router to jakis mniej tandetny linksys.
klocek z xp dzialaja bardzo fajnie. raz na swieto trzeba restartnac router, bo lacza sie pala ;) ale ponad to problemow zadnych, sygnal na maxa, lagow brak ip.

co do kompa z vista, zabawy z energia wylaczone, ustawienia identyczne co na xp (ip przez dhcp).

router leci na defaulcie, predkosc wifi na mixed (moze to??), kanal 11 (wlasnie zmienilem na 3, moze pomoze, bo w poblizu 4 inne sieci, a pewnie nikomu nie chcialo sie zmieniac ;)). DMZ nieaktywne, jedynie fowardowanie dwoch portow pod utorrenta na dwa oddzielne ip.

kurzew pewnie jutro zda relacje, albo jeszcze w nocy, jak sie sciaganie filmow o gejach za szybko zatnie (!nie bij! ;))

13.04.2007
01:20
[274]

kurzew [ The Road Warrior ]

cioruss---> za ostatnie zdanie zaraz ci zrobie szybka pobudke w srodku nocy.

W kazdym razie po zmianach w ustawieniach wszystko hula jak nalezy od 2 godzin. Zostawiam kompa do rana i zobaczymy co sie stanie. Rano dam znac jaki rezultat.

13.04.2007
10:14
[275]

kurzew [ The Road Warrior ]

Po dokonaniu zman wszytsko hula. Komp stal cala noc i net sie nie wywalil. mam nadzieje ze to byla przyczyna i teraz wszystko bedzie chodzilo jak nalezy. Wracam w niedziele do tego czasu nie bede wylaczal kompa. oby nic nie padlo. Dziekuje za pomoc.

13.04.2007
12:19
[276]

Pshemeck [ Dum Spiro Spero ]

Moze mi ktos na szybko wytlumaczyc gdzie w viscie sa tymczasowe pliki ?Nie wiem moze u mnie ten folder jest ukryty...szukam i nic.Chodzi o to co przechowuje firefox.Jest to dla mnie bardzo wazna sprawa i gdyby mogl ktos szybko odpowiedziec to bede wdzieczny.Skopalem sobie pewne dane i jak ich nie odzyskam to...bede biedny :)

13.04.2007
12:20
[277]

kurzew [ The Road Warrior ]

No i tyle tego dobrego :( Wlasnie przed kilkoma mnutami znow mnie wywalilo. Komp byl uzywany. Caly czas w tle tez byl puszczony ping. Jak wywalilo net wyskoczyl komunikat GENERAL FAILURE . Zresetowalem kompa i wtedy nie chcial mnie puscic dalej jak tylko do local network. Zresetowalem wiec router i poszlo normalnie. Ciekaw jestem na jak dlugo. Jakies pomysly? Komp oboka na XP nawet nie drgnal.

13.04.2007
12:31
smile
[278]

Widzący [ Legend ]

Mam podobny problem, modem UPC i router Linksysa, pomaga tylko resetowanie całości (tzn. modemu i routera). Wygląda na to że jak coś się gdzieś przypcha to router nie potrafi się dogadać z modemem w locie tylko musi zaczynać od Adama i Ewy. Przez pewien czas było to uciążliwe ale okazało się że przyczyną dodatkową był zasilacz do Linksysa. Wtyk sieciowy miał słaby kontakt z gniazdkiem i przy byle wstrząsie migotał zasilaniem a od tego router zaraz sie wieszał. Teraz mam to już z rzadka, myślę że powodem mogą być krótkie przerwy z kablówki.

Korzystam że nikt się nie dopisał i zadam pytanie: Jak w Viście uzyskać pełne uprawnienia do plików systemowych na innym dysku? Próbowałem już tak i siak a to bydle nie pozwala mi otworzyć pliku boot.ini z drugiego (fizycznie) dysku z XPekiem. Zmieniałem dziedziczenie, kontenery i jakieś inne cuda a jak nie mogłem go edytować tak nie mogę dalej.

17.04.2007
17:16
smile
[279]

Pszczoła [ Wybrzeże Gdańsk 4ever ]

jaki najlpeszy program p2p pod viste bearshare juz jest?

17.04.2007
18:27
smile
[280]

Radzik [ Jaroo the PiSsmaker ]

Nowe BETA-stery nVidii do kart serii 8xxx - zaszaleli z numeracją i przeskoczyli od razu na 158.18. Chwalą się m.in.:

# Increased performance in 3D applications.
# Numerous game and application compatibility fixes

także zaraz ściągnę i zobaczę jak drivery zdadzą tradycyjny test na BSOD i Gothca III. ;-)

18.04.2007
03:15
[281]

jez [ Pretorianin ]

no wlasnie ja stare bearshare jak zainstalowalem to strasznie dziwnie sie zachowywalo... raz sie laczylo raz nie, a jak nawet juz sie polaczylo to sciagnelo 1% z pliku i koniec... a potem te pliki w ogole znikaly z listy sciaganych plikow...

zreszta w ogole juz mi rece opadaja z ta vista... dzis mialem ochote roztrzaskac swojego nowego laptopa. internet dziala mi po prostu tragicznie. nie potrafie zrozumiec zupelnie o co chodzi. otwarcie witryny, chocby gol-a, zajmuje dobre kilka minut (a najczesciej konczy sie komunikatem ADRESS NOT VALID albo innym rownie przyjemnym), za to gdy sciagam jakis plik z otwartej juz witryny to transfer osiaga maksymalne wartosci dla mojego lacza czyli 50-100 kbps... i jak ja mam cholera to interpretowac? moze mi ktos pomoc? powylaczalem wszystkie firewalle i inne wspanialosci, ale to nic nie zmienia ;(
help pliz

18.04.2007
08:11
[282]

legrooch [ MPO Squad Member ]

jez ==> Jednak nie zająłeś się pełną konfiguracją poprawną.
Stawiam na cienkie serwery DNS.

18.04.2007
15:46
[283]

EG2006_43107114 [ Generaďż˝ ]

Sterowniki już są też do serii 7 i 6 pod Vistę. Do tego są już do 8300 i 8600. Wszystko w wersji 158,18

18.04.2007
16:48
[284]

Radzik [ Jaroo the PiSsmaker ]

Jakie nagłe ożywienie ze strony nVidii - ledwo wyszły pod XP stery 97.94, a już są bety 158.19...

No ale wróćmy do Visty i sterów 158.18 - po instalce wszystko było niby pięknie - logo nVidii w panelu sterowania sterowników już nie było czarne jak na obrazku w poście [29], dodali więcej suwaków do regulacji kolorków, nasycenia itp. pierdół, w końcu można ustawić sposób skalowania monitora LCD, czyli wszystko to, co w betach 101.41, przy czym tą razą było już stabilnie. Nawet Gothic nie szarpał w menu, choć po wczytaniu gry nadal była Seksmisja - "Ciemność widzę...". W sumie najbardziej spodobało mi się wprowadzenie rozwijanego drzewka do panelu sterowania, dzięki czemu panel obsługuje się mniej więcej tak wygodnie jak starą wersję.

Żeby jednak nie było za pięknie, szopki zaczęły się w momencie, kiedy Windows Update już na nowych sterach ściągnął poprawkę "NVIDIA driver update for NVIDIA GeForce 8800GTX", która najpierw w czasie instalacji wyłączyła mi obraz i zaczęła cyklicznie piszczeć PC speakerem jak przy resecie kompa, a po brutalnym ręcznym restarcie, sądząc po dacie wyświetlanej we właściwościach sterownika karty graficznej w menadżerze urządzeń, przywróciła stery 100.65. Tu się lekko zirytowałem a, skoro już miałem te właściwości otwarte, postanowiłem pierwszy raz w życiu przetestować opcję "Przywróć sterownik", miast po bożemu go odinstalować przez "Dodaj/usuń programy". Do tego momentu wyglądało to wszystko OK, bo po restarcie karta widoczna była jako "Standardowa karta VGA", ale już próba ponownej instalacji driverów 158.18 zaowocowała komunikatem, że wykryto starą wersję driverów i pytaniem, czy życzę je sobie odinstalować. Życzyłem. Po restarcie i ponownej próbie zainstalowania - to samo. Ponowny restart i tym razem instalacja ruszyła, ale...

Po restarcie niby wszystko OK, ale logo nVidii znów czarne, mimo że przed łatą Windows Update było już dobrze. Na szczęście mam głupi zwyczaj czytania Release Notes, gdzie doczytałem się wcześniej, że nVidia zaleca po instalacji tych nowych sterów ich odinstalowanie i ponowną instalację. Tak też zrobiłem. Tym razem logo było już kolorowe, ale wróciły artefakty w postaci migających/znikających tekstur i powtarzające się resetowanie sterownika ekranu. Ponowna reinstalka driverów i tym razem drivery chodzą już elegancko.

Wniosek - IMHO nie warto się szarpać i lepiej poczekać na nowe stery nie-beta.

18.04.2007
23:07
smile
[285]

Widzący [ Legend ]

Ponownie zadam pytanie bo chyba umknęło specom: Jak w Viście uzyskać pełne uprawnienia do plików systemowych na innym dysku? Próbowałem już tak i siak a to bydle nie pozwala mi otworzyć pliku boot.ini z drugiego (fizycznie) dysku z XPekiem. Zmieniałem dziedziczenie, kontenery i jakieś inne cuda a jak nie mogłem go edytować tak nie mogę dalej.

18.04.2007
23:24
[286]

req_ [ shalom ]

Radzik: ogólnie lepiej nie ściągać narazie update'ów do grafiki z Windows Update, narazie lepiej ograniczyć się do wydawanych (nawet beta) sterowników prosto od nvidii.

Widzący: a probowales zakladke security? Ustawic ownera pliku na administratora i prawa do niego również na administratora? Miałem taki problem z jednym z folderów na XP ;)

18.04.2007
23:29
smile
[287]

Widzący [ Legend ]

Mam do tego pliku wszystkie możliwe uprawnienia, jestem jego właścicielem i co tam jeszcze, jak chcę go edytować to wyświetla mi że o taki bolszy.

19.04.2007
01:27
[288]

Assasin [ Konsul ]

Mam problem. Kupilem wersje OEM Visty 32 bitowa, myslalem ze moge ja upgradowac do 64 bit a tu sie okazuje ze klapa. Ktos mial podobny problem lub wie jak go ominac?

19.04.2007
01:54
[289]

req_ [ shalom ]

Czekaj, kupiłeś OEM Vistę 32, zeby upgradowac ją później do 64? Dlaczego?

Ogolnie, to nie bedzie problemu z działaniem systemu 32-bitowego na procesorze 64 bitowym. Poza tym większośc aktualnie wydanych sterowników jest napisanych w miarę sensowanie na 32bit, bo z 64 zdarzają się problemy.

Swoją drogą, to systemu x86 (32bit) NIE UPGRADUJESZ do x64. To są dwie inne architektury całego systemu, więc możesz iść do sklepu, zamienić na wersję x64 (takie same ceny) i przeinstalować Vistę.

Widzący: to nie mam pojęcia co jest ;) Może jakieś vistowe zabezpieczenia edycji plików boot z innych systemów? Ale tak to mogę sobie tylko strzelać.

19.04.2007
03:46
[290]

jez [ Pretorianin ]

nio ja tez juz pytalem, ale pozostalo bez odpowiedzi... otoz nie moglem nic zmienic/usunac z katalogu program files, choc wszystkie zabezpieczenia usunalem - nie dalo sie jednak zmienic atrybutow plikow zainstalowanych w tym katalogu - choc system mielil 5 minut te pliki, efekt byl zaden... nadal zostawaly read only

19.04.2007
04:05
[291]

Assasin [ Konsul ]

req_ --> Kupilem bo innej wtedy nie bylo, sprawdzilem na internecie ze potem sie poprostu zamawia wersje 64bit i po sprawie, ale nie bylo tam nigdzie napisane ze nie dotyczy to wersji OEM i teraz musze kupic nowa wersje systemu cala. W microsofcie powiedzieli mi ze nie obsluguja wersji OEM i zebym sie odpieprzyl, (obsluga klienta w USA). Kupilem C2D i chcialem zainstalowac wersje 64 bit a teraz nie wiem czy mam kupowac nowy system bo nie wiem czy warto po prostu.

19.04.2007
08:15
[292]

legrooch [ MPO Squad Member ]

Assasin ==> Nigdy nie można było upgradeować różnych wersji systemu (bitowość). Przecież to by sensu nie miało jeżeli chodzi o architekturę... :) Nowy system niestety.

jez, Widzący ==> Wrzućcie screeny z Advanced Security tego pliku/folderu.

19.04.2007
17:14
[293]

Assasin [ Konsul ]

legrooch --> Jak ja lubie madre odpowiedzi. Licencje upgradowac do 64 bit i wtedy Ci plyte przysylaja z wersja 64 bitowa.

19.04.2007
19:07
[294]

Radzik [ Jaroo the PiSsmaker ]

req_---> Mądry Radzik po szkodzie ;-)

jez---> Nie jestem pewien, czy problem jest tak prosty - nie chcę urazić Twojej inteligencji - ale ja też uległem temu złudzeniu, więc z głupia frant spytam, czy nie mylisz zaciemnienia kwadraciku przy atrybucie "Tylko do odczytu" dowolnego katalogu z 'ptaszkiem', który faktycznie oznacza odhaczenie tego atrybutu :) To, że pole jest na niebiesko, nie oznacza, że rzeczywiście atrybut jest nadany - dopiero 'ptaszek' w tym polu to zaznaczenie atrybutu.

Widzący---> Plik lub katalog -> Właściwości -> Zabezpieczenia
W zakładce w "Nazwy grupy lub użytkownika" masz swego usera jako administratora i jako użytkownika - użytkownikowi poprzez opcję "Edytuj..." nadaj pełną kontrolę. Pamiętaj o atrybucie "Tylko do odczytu" interesującego Cię pliku/katalogu.

19.04.2007
19:31
[295]

EG2006_43107114 [ Generaďż˝ ]

Assassin---> Coś dla Ciebie.

19.04.2007
20:22
[296]

req_ [ shalom ]

Założyłem NOWY wątek.
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=6293811&N=1

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.