GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Dlaczego szkolne mundurki są pomysłem poronionym?

10.02.2007
16:12
smile
[1]

Paradox [ Loon ABO mode ]

Dlaczego szkolne mundurki są pomysłem poronionym?

To proste. Giertych je sobie wymyślił i jest pięknym idealistą, jak Korwin-Mikke i jemu podobni. Szkoda tylko, że w praktyce sprawa będzie wyglądać dużo, dużo gorzej. Daleki jestem od twierdzenia, że rzad wymysla takie bzdurne pomysły tylko po to, by odwrócić nas uwagę od innych aspektów jego działań, które już nawet nie leżą, tylko żywcem zakopano głęboko pod ziemią.

1. Mundurki są drogie!
A nie wierzę by rząd je uczniom sfinansował. Powiecie, że to jest jeden zakup na trzy lata. Ale dzieci w wieku gimnazjalnym i podstawówce rosną bardzo, bardzo intensywni - w końcu ponoć jest to okres największego rozwoju w życiu człowieka. W rzeczywistości mundurki będą uczniowie kupować co rok.

Ponadto chyba nikt z Was nie wierzy, że uczniowie - który znamy wszyscy - utrzymują mundurek w czystości. Nie poplamią (czymś niespieralnym), nie podrą, nie zaczepią, nie zgubią...

Moja mama uczy w szkole, w której dzieci nie mają podręczników, bo ich na nie nie stać, nie jedzą śniadań, bo nie ma czego włożyć do garnka. Nie jedna czy dwie osoby na klase, tylko na przyklad dziesięć... I za co oni mają sobie spełniać kaprysy Giertycha?
2. Mundurki są drogie w utrzymaniu
Z całym szacunkiem, ale noszenie mundurka dodatkowo pod kurtką lub przy upale powyzej 20' celsjusza mija się z celem. Uczniowie będą zlani potem, otępiali, ociężali. Przepoceni będą śmierdzieli (a załóżcie coś takiego po W-F, gdzie w polowie szkół nie ma czegoś takiego jak natryski, a w drugiej polowie cos takiego nie działa).

Pralnia chemiczna co tydzien to jedyne wyjscie. Koszt uslugi 20-30 złotych.

3. Mundurki są niewygodne
Tak, tak, tak. Dzieciństwo to ponoć spokojny okres radości i beztroskiej zabawy, a nie wojsko czy siedziba zarządu jednej z największych spółek na rynku. Czemu dzieci mają się katować niewygodnymi mundurkami?

Ja nie twierdze, ze mundurki są totalnie złe. Na pewno w pewnym stopniu podniesienie to estetykę szkół, prestiż do szkoły i zatrze różnice w ubiorze (żadnych metali czy czcicieli szatana), ale wprowadzenie tego pomysłu jest po prostu w chwili obecnej awykonalne. To tyle, teraz atakujcie mundurkowi fani :)

10.02.2007
16:18
smile
[2]

Dominik1991 [ Bezimienny ]

Mundurki nie sprzyjają higienie bo jeślima się jeden mundurek to trzeba w nim chodzić cały czas.
Ale nie są takie złe. Nie wyglądają wcale tak jak sobie wyobrażamy. naprzykład w Zakopanym gdzie wprowadzili je już, są to normalne ubrania tylko że wszystcy mają takie same.

10.02.2007
16:21
[3]

Stalker1 [ Pretorianin ]

Ludzie po prostu tego nie zakladajcie. u mnie w szkole juz sie szykuje rewolta!!

10.02.2007
16:23
smile
[4]

master53 [ Hans Kloss ]

To już chyba 3ci czy 4ty wątek. Pytam się po co zakładać tyle wątków ?

10.02.2007
16:24
[5]

Paradox [ Loon ABO mode ]

master53 - bo mam taka ochote. I założe sobie jeszcze 10, jeśli tylko będę miał w nich coś ciekawego na ten temat do powiedzenia.

10.02.2007
16:25
[6]

Glob3r [ Generał ]

W dodatku bardzo łatwo można zaprzeczyć wszystkim powodom ich wprowadzenia np.

Mundurki podniosą prestiż szkoły
Niby w jaki sposób? W taki że szkoła będzie jeszcze bardziej znienawidzoną rzeczą raczej prestiżu sie nie podniesie. A moje LO jest 69 w kraju... i po cholere jeszcze sztucznie to podnosić?

Po szkole nie będą kręcić się dilerzy
Oni naprawdę są tak mało myślący że wg nich dilerzy tylko chodzą po szkołach i szukają potencjalnych narkomanów? Rozmawiałem z wieloma osobami z różnych szkół - nigdzie tak nie ma, a tymi co narkotyki rozprowdzają są uczniowie danej szkoły.

Co tam jeszcze było... ?

10.02.2007
16:27
[7]

Paradox [ Loon ABO mode ]

A i chcialbym do dyskusji sprowokowac starszych uzytkownikow forum, ktorzy juz skonczyli szkole.
Młodzi jesteście nieobiektywni, natomiast starsi mają jakiś punkt wyjscia.

10.02.2007
16:28
[8]

Andre770 [ Koniokwiciur ]

Mundurki nie są drogie. Twoje normalne ciuchy są droższe. Na pewno. I masz ich więcej. a mundurek tylko jeden.

10.02.2007
16:29
[9]

coolerek89 [ Mówcie mi cool ]

Andre więc ile taki mundurek ma kosztować , jeżeli uważasz że nie jest drogi?

Boże dobrze że już kończę szkolę:)

10.02.2007
16:31
[10]

albz74 [ Legend ]

Ja chodziłem w fartuchu i z tarczą (na fartuchu i na kurtce) i jakoś przeżyłem.

10.02.2007
16:32
[11]

fan realu madryt i raula [ Manolito ]

mundrki są drogie dlatego,że w jednym nie będziesz chodził i musił miec minimum dwa komplety,a więc będzie trzeba za to troche zabulic.po za tym to już kilka razy ostatnio widziałem mundurki i wszystkie są strasznie brzydkie.aż wstyd w czymś takim chodzic

10.02.2007
16:32
smile
[12]

matisf [ X ]

ja zawsze bylem ZA mundurkami, kolezanki mi sie w tedy bardziej podobaly

10.02.2007
16:34
[13]

Andre770 [ Koniokwiciur ]

Mundurki nie są drogie w porównaniu z naszymi normalnymi ciuchami. Gdyby tak przeliczyć ile razem są warte...

10.02.2007
16:34
[14]

Gibon91 [ @ ]

Poza tym nawet jeżeli byłby jakiś diler spoza szkoły, to co za problem kupić od któregoś ucznia taki mundurek dajesz 50 złoty + cena mundurku i większość sprzeda.

10.02.2007
16:34
[15]

Glob3r [ Generał ]

Andre - Minister mówił ze mundurki kosztują około 350 zł. Wiadomo że nikt nie będzie nosił jednego mundurka. Trzeba kupić minimum 2-3 mundurki co już daje do 1000zł, wiele rodzin ma dwoje, troje lub więcej dzieci. Daje to już kilka tysięcy. Nie wmówisz mi że ubrania dla trójki dzieciaków kosztują 3.000 zł

10.02.2007
16:36
[16]

erton F [ Konsul ]

Ale sceny robicie... Jak dla mnie wszystko zalezy od tego co rozumiemy przez mundurek. Chodzenie w czyms na ksztalt garniaka pod krawatem, albo jakims worku faktycznie uwazam za pomylke, ale jesli ma to byc proste, jasne polo + ciemny swetr jak zimno to z czego robic wielka sprawe? Jestem za takim rozwiazaniem na etapie podstawowki i gimnazjum.

10.02.2007
16:37
[17]

wornock [ Generał ]

fan realu madryt i raula <-- Tak trzeba mieć 2, a oprócz tego inne ciuchy bo nie pójdziesz na miasto w mundurku np

10.02.2007
16:41
smile
[18]

SPMKSJ [ Konsul ]

Glob3r----> Jeden mundurek 350 zl ??!!!!!!
Ja potrafilbym sie ubrac za 100 zl bezproblemowo na caly rok.Niezly przekret.Zaloze sie ze Giertych dostal lapowke od producentow mundurkow

10.02.2007
16:44
smile
[19]

-=chudy=- [ ]

jestem w LO i pomysł mundurków mi nie przeszkadza. Jeśli będą z klasą, a nie jakieś wsiowe to why not? Co prawda nie wiem jaki jest ich cel, ale też nie widzę przeciwwskazań.

10.02.2007
16:46
smile
[20]

djforever [ eXplorer ]


lizusy.......

10.02.2007
16:46
[21]

SirGoldi [ Gladiator ]

Poprzedni wątek nieco stracił na popularności, więc skopiuję z niego moją wypowiedź na temat mundurków i zakazu używania komórek:

Czy zakaz używania komórek zostanie wprowadzony również dla nauczycieli? Tak się zastanawiam, bo w mojej szkole (przeciętne Liceum Ogólnokształcące) uczniowie z reguły wyłączają telefony, natomiast Grono Pedagogiczne - niekoniecznie. :-) Dotychczas było tak, że jeżeli ktoś oczekiwał na ważny telefon i była to naprawdę pilna sprawa, wystarczyło to zgłosić nauczycielowi i nikt nie robił z tego problemów. Wychodziłeś na minutkę, załatwiałeś sprawę i po kłopocie. Po co robić z tego wielkie halo? Nim jakaś hiena rzuci się i zacznie zdanie od "gnojki, szczyle" itd., dodam, że to przypadki bardzo sporadyczne. Tak czy inaczej, w moim Liceum nikt nie robił afery z faktu posiadania komórki w szkole. Na lekcjach oczywiście bawić się nie wolno, ale na "okienkach" czy wolnych godzinach nikt nie zwraca na to uwagi. Szczerze mówiąc jest mi to obojętne, co sobie Giertych mówi, bo jakoś nie wydaje mi się, żeby nagle cała szkoła, włącznie z nauczycielami, pochowała komórki do najciemniejszych zakamarków... Że niby kiedyś tak nie było, a obecnie szczylów trzeba zdyscyplinować i zabronić im używania "nowoczesnego syfu"? Zgredki i inni - naprawdę nie interesuje mnie to, w jakich czasach przyszło Wam żyć. Rozliczajcie z tego ówczesną władzę, a nie dzisiejszą młodzież. Nie da się? Cóż, wszystko się da. :-)

Co do mundurków. Na początku roku szkolnego zrobiono ogólnoszkolną ankietę i zadano w niej proste, ale przejrzyste pytanie - "Czy chcesz, aby w Liceum Ogólnokształcącym nr X wprowadzono obowiązek noszenia mundurków?". Zdecydowana większość uczniów opowiedziała się przeciwko temu pomysłowi. Naszą wspólną decyzję uszanowano i temat zanikł. Tymczasem pewien bęcwał z Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia na dzień stwierdził, że on jednak wprowadzi ten obowiązek odgórnie i nie pozwoli decydować o tym szkołom! :| Równie durnych argumentów jeszcze nigdy nie słyszałem. W ciągu 12 lat nie zauważyłem, aby z kogokolwiek śmiano się, że ma brzydki ubiór lub wywyższano za wypasione jeansy. Dyscyplina - śmiechu warte! :-) Proponuję jeszcze wprowadzić konieczność kładzenia zdjęcia Giertycha na ławce. Jeżeli (nie)szanownemu ministrowi marzy się równość społeczna, to niech wyjedzie na Kubę lub do Korei Północnej - tam go tego nauczą. Jako że ja mam nieco buntowniczy charakter i lubię walczyć o swoje, niełatwo będzie mnie przekonać do włożenia na siebie tego cudactwa. Nie ma żadnego problemu, bym od czasu do czasu wrzucił na siebie garnitur, jeśli sytuacja tego rzeczywiście wymaga. W przyszłości także mógłbym się dostosować i łazić nawet codziennie do pracy ubrany jak pingwin. Dlaczego? Bo ktoś nie tylko wymagałby tego ode mnie, ale również płaciłby mi za to. Do szkoły chodzę po to, żeby się uczyć - tylko i wyłącznie. Nie robię tego dla rodziny, wychowawcy czy woźnego, lecz DLA SIEBIE. Na szczęście zdążyłem to już zrozumieć jakiś czas temu i szkołę traktuję jako miejsce, w którym mogę zdobyć wiedzę. I tyle. Nikomu nie wchodzę w drogę, w nic się nie angażuję, gdyż ja nie odczuwam takiej potrzeby, a w dodatku nikt mnie do tego nie zmusza. Jest mi z tym dobrze i, co ważne, chodzenie do LO w żadnym stopniu mnie nie wkurza. Ja sobie tę szkołę świadomie wybrałem. Jeżeli chciałbym nosić mundurek i mieć za kolegów samych mądrali, wybrałbym renomowaną szkołę. Skoro tego nie zrobiłem, niech Giertych się ode mnie odwali.

Wypowiadam się przede wszystkim jako uczeń LO, jednak uczęszczałem do podstawówki oraz gimnazjum i w ciągu tych lat jakoś nie dostrzegłem, aby nauczyciele byli szykanowani itd. Były głupie żarty i nie ukrywam, że sam w wielu uczestniczyłem, lecz nigdy nikomu nie działa się krzywda psychiczna lub fizyczna. Owszem, wiele osób wyłaziło na przerwach na fajeczkę, ale kogo to interesuje? Ich zdrowie, a wychowaniem powinni się zająć przede wszystkim rodzice. To oni powinni wytłumaczyć, że to głupi i bezsensowny nałóg. Szkoła może tylko nieznacznie pomóc. A w tym przypadku zakaz używania komórek na lekcjach bądź zmuszenie do noszenia mundurków niczego nie zmieni.
Nie mam pojęcia, czy zostanie to wprowadzone w szkołach średnich, jednak mimo wszystko współczuję osobom młodszym i NORMALNYM.


Mundurków w szkołach średnich NIE BĘDZIE.

Działająca przy Ministrze Edukacji Narodowej Rada Dzieci i Młodzieży w pełni popiera działania MEN zmierzające do ograniczenia przemocy i agresji w szkołach w tym rządowy program poprawy stanu bezpieczeństwa w szkołach i placówkach oświatowych – Zero tolerancji dla przemocy w szkole. Przedstawiciele środowiska uczniowskiego poparli także działania Ministra Edukacji Narodowej dotyczące wprowadzenia w szkołach podstawowych i gimnazjach obowiązku noszenia jednolitego stroju uczniowskiego.

W efekcie II posiedzenia RDiM przyjęto regulamin Rady oraz trzy uchwały:
- w sprawie wprowadzenia jednolitego stroju uczniowskiego w szkołach podstawowych i gimnazjalnych;
- w sprawie poparcia działań Ministerstwa Edukacji Narodowej w kwestii zwalczania przemocy i agresji w szkołach;
- wprowadzenia matury z matematyki w roku 2009 (Rada przeciwstawiła się obowiązkowi wprowadzenia matury z matematyki w 2009 roku).

10.02.2007
16:54
smile
[22]

Conroy [ Dwie Szopy ]

350zł za mundurek? Ja wydaję może 200zł na ubrania przez cały rok.

10.02.2007
16:57
smile
[23]

SirGoldi [ Gladiator ]

Conroy ---> Ponoć mundurki z logo facjaty ministra eRGie mają być tańsze o 75%!

10.02.2007
17:00
[24]

Chacal [ Senator ]

Mnie najbardziej śmieszy twierdzenie, że mundurki będą zacierać różnice pomiędzy uczniami, że nie bedzie lepszych i gorszych.

Po pierwsze: ubrania już dawno przestały być czyms prestiżowym. Teraz są przeceny, moda jest tak rozmyta, że właściwie wszystko jest modne i nikt nie powie, że ktośtam ma obciachowe spodnie, bo już niemodne od pół roku. Dzieciaki mają telefony, zegarki, mp3-playery, game-boye i tak dalej. To co, zakazać wnoszenia do szkoły wszystkiego oprócz zeszytów ? Ok, będziemy bliżej celu, ale co, jeśli jeden dzieciak na całą klasę nie ma cyrkla albo musi nosić książki w reklamówce ?

Co z wycieczkami szkolnymi ? Nie wszyscy w nich uczestniczą, bo rodzice nie mają pieniędzy. Co ze sklepikiem szkolnym ? Zamknąć ?

Po drugie: Uczniowie nie widują się wyłącznie w szkole. Po zajęciach odwiedzają się w domach i co jeśli jeden mieszka w fabrycznej dzielnicy na 30m^2, a drugi w apartamencie blisko centrum ? Jeden ma rower a drugi tylko dziurawą dętkę.

Po trzecie: to zacieranie różnic jest jednym z koronnych argumentów zwolenników pomysłu. I jaki sens ma to mydlenie oczu ? Dzieciak jeszcze zanim pójdzie do szkoły już wie, że są na świecie elity i są bezdomni. Może tego jeszcze nie rozumieć, ale już widzi że nie wszyscy mają po równo i przez całe życie będzie się w tym utwierdzać.

10.02.2007
17:04
smile
[25]

SPMKSJ [ Konsul ]

Ogólnie uważam, że nakaz noszenia mundurkow w podstawowkach/gimnazjach, moze miec jakies logiczne uzasadnienie,
natomiast nakaz noszenia mundurkow przez uczniow w liceach to juz glupota.Uwazam ze sa na tyle dorosli, ze powinni sami decydowac w czym chca chodzic, byleby ubranie bylo schludne i nie prowokujace.Jezeli uczniowie zadecydowaliby ze chca mundurki to czemu nie.Nie rozumie jednak odgornego nakazu.
Ze strony Giertycha to jest zagranie "pod publiczke".Nie wiadomo czemu ,cale starsze pokolenia podniecaja sie tymi mundurkami, skoro przy odrobinie checi, kazda szkola zawsze mogla zrobic referendum dla rodzicow w sprawie mundurkow).Takie jest wlasnie spoleczenstwo postkomunistyczne.

Jest mi wstyd, że żyje w państwie, w którym demokratycznie do rządu zostały wybrane osoby typu Lepper,Giertych i ich partie samoobrona i lpr.

10.02.2007
17:06
[26]

Heretyk [ Pretorianin ]

Przymusowe mundurki w szkole to mijanie się z celem. Mundurki mają szkołę elita ryzować, ale co to za elitaryzacja, w której wszystkie szkoły są "elitarne"? Powinno się promować szkoły najlepsze i w nich wprowadzać mundurki - wtedy mundurek byłby oznaką, ze chodzę do szkoły dobrej i byłby wyróżnikiem. Stało by się to co jest w Anglii - mundurek to jest "coś".
A tak to każda szkoła ma mundurek. I co to daje? Nic, pomijając zmuszanie ludzi na niepotrzebne koszta.

P.S. Jak już wszyscy narzekają na Giertycha to podrzucę jeden argument (bzdurny co prawda), który i tak zostanie wyrzucony, mianowicie argument, że firmy szyjące mundurki opłaciły Romana.

10.02.2007
17:06
smile
[27]

Conroy [ Dwie Szopy ]

SirGoldi--> Mi mundurki już nie grożą, ale śmieszy mnie ta cena.

Bardzo fajne "mundurki" są w Szczecińskiej XIII. Tam uczniowie noszą czerwoną polówkę/t-shirt z logiem szkoły na plecach. Reszta stroju dowolna, byleby było schludnie. Koszt tego to kilkanaście złotych, uczniowie wyglądają porządnie, jest wygodnie i widać że dana osoba uczęszcza do tej szkoły. I nie jest to żadna podrzędna szkoła - przez Rzepę została uznana za najlepsze liceum w kraju, dwóch na trzech uczniów bierze udział w konkursach. Czemu tak nie można?

10.02.2007
17:07
smile
[28]

Tenshay [ Konsul ]

z góry można założyć, że mundurki będą/są drogie, bo:

1) te ch*je z rządu wykorzystają te okazję, żeby nam podkraść troche kasy. . .

2) każdy wolałby wydać taką kase na przyjemność, niż na jakiś mundurek Giertycha. . .

10.02.2007
17:07
[29]

coolerek89 [ Mówcie mi cool ]

SPMKSJ - nie czytałes postów?

Mundurków w szkołach średnich NIE BĘDZIE.

Działająca przy Ministrze Edukacji Narodowej Rada Dzieci i Młodzieży w pełni popiera działania MEN zmierzające do ograniczenia przemocy i agresji w szkołach w tym rządowy program poprawy stanu bezpieczeństwa w szkołach i placówkach oświatowych – Zero tolerancji dla przemocy w szkole. Przedstawiciele środowiska uczniowskiego poparli także działania Ministra Edukacji Narodowej dotyczące wprowadzenia w szkołach podstawowych i gimnazjach obowiązku noszenia jednolitego stroju uczniowskiego.

W efekcie II posiedzenia RDiM przyjęto regulamin Rady oraz trzy uchwały:
- w sprawie wprowadzenia jednolitego stroju uczniowskiego w szkołach podstawowych i gimnazjalnych;
- w sprawie poparcia działań Ministerstwa Edukacji Narodowej w kwestii zwalczania przemocy i agresji w szkołach;
- wprowadzenia matury z matematyki w roku 2009 (Rada przeciwstawiła się obowiązkowi wprowadzenia matury z matematyki w 2009 roku).


10.02.2007
17:07
[30]

MaZZeo [ LoL AttAcK ]

Wszystkie argumenty i kontrargumenty ida w łeb, bo trzeba zadac pytanie - W czym mundurki maja pomóc? Bo ja tego nadal nie pojmuje.

A z reszta, w liceum tego nie bedzie, nie mam sie o co martwic :D

10.02.2007
17:09
[31]

BBC BB [ Leg End ]

Po szkole nie będą kręcić się dilerzy

LOL wątpię, by jakiś diler wchodził spokojnie sobie do szkoły... Na moim osiedlu jest kilku, ale nigdy żaden nie wchodził ani do mojego byłego gimnazjum ani do liceum... Tak narkotyków ze szkół nie wyeliminują niestety...

10.02.2007
17:09
smile
[32]

Luppus [ Konsul ]

Mundurki, to świetny pomysł :) Koniec rewii mody w podstawówce :P

10.02.2007
17:11
[33]

SPMKSJ [ Konsul ]

coolerek89---->Skoro tak mowisz, to chyle czoła.Mundurki w podstawowkach to nic zlego, Dobrze by bylo gdyby cenowo odpowiadaly przecietnym ubraniom

P.S.
To nie zmienia faktu ze wstyd mi za partie Samolprowskie na polskiej scenie politycznej i za poglady ludzi ktorzy glosowali na nie

10.02.2007
17:11
smile
[34]

Gibon91 [ @ ]

Widzieliście logo ministerstwa edukacji narodowej? Przecież ci uczniowie nie mają na sobie mundurków i nie wyglądają jakby byli gwałcicielami, mordercami, lub zażywały narkotyki? Ciekawe skąd ich wzięli przecież takich uczniów nie ma.
Na szczęście za rok idę do liceum :)

10.02.2007
17:20
[35]

Karl_o [ APOCALYPSE ]

Jak ja sie ciesze, ze skonczylem LO w zeszlym roku. Z mojej strony moge powiedziec, ze gdyby mundurki byly wprowadzone za "mojej kadencji" w LO nie stac by mnie bylo na wydanie tych 700 zł (bo jeden komplen na 3 lata by nawet nie wchodzil w gre). Mam nadzieje, ze sprawa sie jakos wyprostuje i mundurki wprowadza tam, gdzie uczniowie (badz rodzice) sami o tym zadecyduja.

10.02.2007
17:25
smile
[36]

Harrvan [ Senator ]


Po szkole nie będą kręcić się dilerzy


Ochroniarz + kamery + identyfikatory ... to jest sposob na dilerow ale kosztowny
1:0 dla szkoly bez mundurkow


Zjawisko wysmiewania sie z innych z powodu gorszego stroju


Bydlakow pelno i zawsze znajdzie sie cos z czego mozna sie posmiac ...
Jesli jednak bylyby to takie mundurki o jakich wspomnial Conroy to nie widze nic zlego w tym.
MEN pewnie narzuci mundurki w stylu krawat + garnitur a to juz nie jest takie cacy.

Niech bedzie wiec teraz 1:1


Mundurki sa drogie . Ciuchy uczniow sa drozsze niz te mundurki


Mundurki owszem sa drogie. Zawsze sie znajdzie osoba ktora bedzie ubrana w ciuchy markowe drozsze ale watpie zeby przekroczyly one cene 350 zl

1:0 dla szkoly bez mundurkow

Jest 2:1 wiec jestem przeciw

10.02.2007
17:28
[37]

Vegetan [ Zbieramy pieniążki ]

Harrvan -> A jak kogoś nie stać na nowy i będzie chodził w starym, przyciasnym mundurku, to nie będą się wyśmiewać?

3:0 a nie 2:1

10.02.2007
17:45
[38]

Heretyk [ Pretorianin ]W artykule piszą o "jednolitych strojach uczniów". Czyli nie ma to być mundurek.

A może jednolite "spodnie jeansowe i bluza zwyczajna" :P

10.02.2007
17:59
smile
[39]

bagis_ek [ Pretorianin ]

Mundurki są ok. Będzie ciekawiej, już nie mogę się doczekać .!! Niesamowity pomysł, rano nie trzeba zastanawiać sie w co ubrać<szczególnie dziewczynom> no i cała energia na naukę. Telefony.... np. nie trzeba się będzie stresować, zadzwoni rodzic, czy nie zadzwoni i te kłopotliwe pytania. Czasami telefon potrafi przeszkodzić w ....drzemce na lekcji..:) Trzeba szukac pozytywnych stron w każdej sytuacji ..SMUTASY!!!!!!

10.02.2007
18:49
[40]

DiabloManiak [ Karczemny Dymek ]

Mnie bardzo zastanawia ta cena 350 zlotych . Bylo juz tyle wersji ile one maja kosztowac 300-350-500 a moze od razu 5000 za sama gore i 5000 za dol buty nawet beda gratis ;). Przecietny koszt koszul meskiej to kolo 30 zlotych (na podstawie 1 linku z google), podkoszulki sa jeszcze tansze, spodnie albo beda materialowe w okreslonym kolorze, albo dzinsy pasujace kolorem i wiec nie bedzie to 1 mundurek za ta cene - zwlaszcza ze kazda szkola ma wlasne (patrzec nizej)
Jesli mundurki maja byc wyznacznikiem danej szkoly to nie beda takie same bo byly by predzej pokazowka ze to uczen a nie wizytowka szkoly - ale nikt raczej nie zwrocil na ten fakt uwagi. Predzej to bedzie zestaw kolorów czy bluz z wyszytym logiem szkoly.
Wiec za 350 zlotych bedzie to zestaw kilku sztuk ubran w konkretnych kolorach z konkretnym wzorkiem (i to predzej bardziej was boli niz to ile kosztuja bo skonczy sie "indywidulanosc", jak jeszcze wprowadza regulacje wzgledem wlosow to juz chyba padniecie)

Jakie zalety :
trudniejszy dostep osob z innych szkol do tej bedzie sie wyroznial jak diabli (o dilerach nie wspominam latwiej kupic towar od sprawdzonych osob na podworku raczej i taniej ;) pomysly z identyfikatorami, kamerami, ochroniarzem bez olbrzymich wydatkow sie nie sprawdza za malo tego bedzie dla kontroli, (bo kamery musza byc wszedzie wiecej niz jeden ochroniarz, patrol gotowy do podjechania, patrol po szkole itd.) a raczej 80 letniego dziadka nie wstawi bo on sobie to moze ;) )
trudniejszy zakup alkoholu - wyrosniecie juz nic nie da zwelaszcza jak sie pojawia kontrole czestsze
trudniejszy zakup papierosow - jak wyzej.
latwosc identyfikacji osobnika jak sie zapamieta twarz i i kolory to jest moment do rozpoznania
banalniejsze kontrole policji i miejskiej - czyli trudniejsze wagary :>

10.02.2007
19:01
[41]

Belert [ Generał ]

Glosowalista to plaćta :))

10.02.2007
19:04
[42]

frer [ Freelancer ]

Nie chce mi się czytać wszystkich postów, zresztą wątpię żebym przeczytał coś innego niż w poprzednim wątku na ten sam temat.
Osobiście uważam, że mundurki to nie jest taki najgorszy pomysł. Jakbym jeszcze chodził do szkoły to nie miałbym nic przeciwko ich wprowadzeniu jeśli by jako tako wyglądały.

10.02.2007
21:21
[43]

lolowita_ [ Pretorianin ]

Gdzieś czytałem ciekawą i jakże trafną rymowankę w tym temacie:


" Macie kase na komórki?? Macie kase na mundurki "

10.02.2007
21:27
[44]

Kubixx00 [ Chorąży ]

Co on sobie do kur* licha!? na stos! SPALIĆ GIERTYCHA!
ja też czytałem ciekawą rymowankę xD
To co wymyśla dla mnie giertych jest nienormalne tak jak on sam!
np. Godzina policyjna po 22:00! tak samo może mnie ktoś pobić/zabić o 9:00 rano jak i o 22:00
Lepiej wybrać kononowicza! on przynajmniej chce wyprowadzić policje na ulice 24h/dobe! xD

10.02.2007
21:43
[45]

Cing [ KS WIGRY SUWALKI ]

lolowita_ <- podobny tekst był w Szkle Kontaktowym na tvn24

To co wymyśla dla mnie giertych jest nienormalne tak jak on sam!
Masz na to papiery ?

Lepiej wybrać kononowicza!
Raczej nie...

10.02.2007
21:50
smile
[46]

djforever [ eXplorer ]

Nie będę się powtarzał, wkleję swoją wypowiedz z innego watku na ten temat

LOL, dlaczego MY mamy cierpieć za bydło, które rozrabia i psuje wizerunek młodzieży!?
Poza tym to jak za takie szmaty można żądać 350 zł? W d**ach im się poprzewracało!? Za takie coś dałbym najwyżej 50 zł! Jestem całkowicie PRZECIW mundurkom. A dla starszych to oczywiście jest super, bo to niesprawiedliwe przecież- oni mieli tak samo to czemu my mamy miec lepiej? Tylko MAMY XXI WIEK, PRL się już dawno skończył! I jak pomogą te mundurki, to już naprawdę nie wiem- u nas w szkole NIKT nie wyśmiewa czyjegoś ubioru, a w gimnazjum to taki wiek, że nie jest zbytnio ważne, jak się dziewczyna ubierze (na marginesie- 95% chodzi w dzinsach), to i tak nic nie zmieni w traceniu cnoty.(i tak nie dają i tak) :[

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.