GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Wirusy - Czy mogły mi coś zrobić?

09.02.2007
17:02
smile
[1]

Kajak222 [ Konsul ]

Wirusy - Czy mogły mi coś zrobić?

Skanowałem kompa programem Ewido Anti-Spyware i wyszukało mi takie wirusy:

Adware.SaveNow - Medium Risk,
Worm.Fujack.ac - High Risk,
Dropper.Small - High Risk (Miałem tego dużo),
Logger.Hatkeys.C - High Risk,
Logger.Banker - High Risk.
Na szczęście wsadziłem je do kwarantanny, ale pozostał właśnie tan niesmak czy nic się nie usunęło.
Czy moglibyście mi powiedzieć coś na temat tych wirusów? Będę wdzięczny za każdą pomoc.

09.02.2007
17:05
[2]

Adamek19 [ Pretorianin ]

gdbys je podkarmil jeszcze z pol roku pasztetem podlaskim to by ci zeżarły wszystkie bebechy z kompa ....

09.02.2007
17:06
[3]

xircom [ Generaďż˝ ]

Jak brałeś aspiryne, to raczej nic.

A na powaznie, to zwykle spiegowskie programiki. Nic ci nie robily.

09.02.2007
17:06
[4]

mirencjum [ operator kursora ]

Adware.Savenow to szpieg zajmujący się łączeniem do netu by ściągać reklamy i ci je wyświetlać. Generalnie "obserwuje cię" gdzie jesteś i co robisz by ci w stosownym momencie podetknąć pod nos pop-up czy inny szit.

Logger. Banker - Koń trojański. Monitoruje strony internetowe odwiedzane przez użytkownika i wykrada poufne dane wprowadzane przez użytkownika na stronach banków online.

Dropper.Small - Jest to trojan instalujący inne programy bez wiedzy i zgody użytkownika zainfekowanego komputera.

Ale jak Ci program wyłapał i wszystko działa to nie jest źle.

09.02.2007
17:07
[5]

xircom [ Generaďż˝ ]

mirencjum: to jak moja matka kilka lat temu. Tez mnie obserwowala, zeby w najmniej spodziewanej sytuacji podetknac mi pod nos rachunek za prąd.

09.02.2007
17:07
[6]

Kajak222 [ Konsul ]

Adamek19 >> bardzo śmieszne.

09.02.2007
17:09
smile
[7]

Adamek19 [ Pretorianin ]

Kajak222> :* dzieki

09.02.2007
17:10
[8]

Kajak222 [ Konsul ]

A te inne wirusy mogły mi coś usunąć?

09.02.2007
17:13
[9]

Kajak222 [ Konsul ]

xircom >> A na powaznie, to zwykle spiegowskie programiki. Nic ci nie robily.
A dlaczego przy większości pisało High Risk (duże zagrożenie)?

09.02.2007
17:14
[10]

mycha921 [ Potępiony ]

pisze high risk bo zbierają twoje dane i szpiegują

09.02.2007
17:15
[11]

Kubcys [ AMG ]

Kajak222 --> to sa tylko spyware (szpiegi) nic nie uszkodza (nie usuną) tylko beda gromadzic jakies informacje i wysylac je w eter :) następnym razem nie dawaj do kwarantanny tylko odrazu usuń :)

09.02.2007
17:15
[12]

Maccpol [ Śnieżny Bałwan ]

Jeszcze jedno. Przed paroma godzinami nie mogłem uruchomić przeglądarki netowej. Teraz wszystko działa normalnie. Co to może być?

09.02.2007
17:18
[13]

xircom [ Generaďż˝ ]

Maccpol: a jaki objaw tej niemoznosci uruchomienia byl? Moze poprostu przeciazenie kompa, albo problem z samym programem.

09.02.2007
17:20
[14]

Kajak222 [ Konsul ]

Kubcys >> Dzięki.

EDIT: Usunąłem.

09.02.2007
17:20
[15]

mirencjum [ operator kursora ]

Maccpol --> Ja miałem nieczynną neostradę, gdzieś koło 12. Jesteś fanem tej sieci?

09.02.2007
17:22
[16]

Maccpol [ Śnieżny Bałwan ]

xircom----> Właśnie nie wiem. Najpierw wszystko chodziło normalnie. Później zachciało mi sięzagrać w HoMMa 3. Więc uruchomiłem i patrzę pisze ,,Heroes of Might and Magic III wymaga przynajmniej 5 MB wolnego miejsca na dysku by poprawnie chodzić. Zwolnij miejsce i włącz jeszcze raz,, Tak to mniej więcej brzmiało. Ale mam do cholery wolne 8 GB! Więc what da hell is it? I od tego momentu nie chciała mi się włączyć przeglądarka. Pograłem chwilę w Dooma 3, potem w FIFĘ 06 i włączyłem neta by sprawdzić czy działa. No i jest ok. Idę właśnie sprawdzić Heroesa. Jak nie będzie działać to napiszę. Jak będzie to nie napiszę.


mirencjum----> Nie nie jestem. Ale mi neo chodziła normalne (nawet lepiej niż zwykle). Tyle że przeglądarki nie chciały się uruchomić (najpierw spróbowałem Firefoxa, później IE. Skutek ten sam).

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.