GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

bo mnie to wyskoczyło

08.02.2007
16:34
[1]

czlowiekx [ Legionista ]

bo mnie to wyskoczyło

Ktoś mi może powie w jaki sposób zmieniło mi się taktowanie procesora? Był ADM Athlon XP 1.7 + a teraz jest 1.1 ...? Miałem oststnio małe problemy z wirusami, formatowałem dysk itp i ku mojemu zaskoczeniu stwierdziłem tę istotną zmianę. Poradzi mi ktoś jak sobie poradzić i nadal cieszyć się zawrotną prędkością 1.7 ?

08.02.2007
16:36
[2]

stanson [ Szeryf ]

Zapewne chodzi o zmiany w BIOSie, zależy jaką masz płytę, zaraz pewnie ktoś Ci dokładniej powie.

Skąd żeś wziął ten tytuł na wątek? :P

08.02.2007
16:39
[3]

czlowiekx [ Legionista ]

w biosie dałem przywrócenie standardowych ustawień i nic. Płyte mam yyyy (nie znam sie na tym..) na pudełku jest Soltek nForce2 Ultra400

08.02.2007
16:40
[4]

NicK [ Smokus Multikillus ]

Mi się wydaje, że to jest możliwe, gdy w BIOS jest procesor ustawiony jako 'user define' i wystąpił błąd nie pozwalający uruchomić komputer. W takim przypadku BIOS przestawia ustawienia w 'user define' na najniższe możliwe. Prawdopodobnie wystarczy zmienić w BIOS ustawienia dla procesora i wszystko będzie OK.

08.02.2007
16:48
[5]

czlowiekx [ Legionista ]

nie znam sie na biosie.. to będzie w
Advanced Chipset Features / FSB Frequency ? [mam tu ustawione 100, do wyboru jest jeszcze 133, 166 i 200]
?

08.02.2007
16:53
[6]

eMMeS [ WIELKIE ZAGŁĘBIE LUBIN ]

ustaw sobie x166 taktowanie, bo mnożnik tam jest x10 a 100 x 10 = 1000Mhz, natomiast interesuje nas 166 x 10 = 1667Mhz (na tylu chodzi) i wyłącz Dynamic overclocking

08.02.2007
16:59
[7]

czlowiekx [ Legionista ]

ok, dzieki, działa. tylko nie wiem gdzie Dynamic overclocking się wyłącza i co to ?

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.