gladius [ Subaru addict ]
Czy Bill to robi specjalnie?
Prawie legalna wersja Visty za 8 dolarów
(08-02-2007)
Microsoft nie ma szczęścia do zabezpieczeń. Nowy system operacyjny został już złamany i oferowany jest przez piratów w pełni działającej wersji.
Hakerzy nie próżnują
Windows Vista (według Microsoft) miał być systemem nie do złamania, a przynajmniej miało to być niezwykle utrudnione. Okazało się jednak, że zapewniania można już włożyć między bajki, bo hackerzy nie potrzebowali wiele czasu na pełne rozpracowanie systemu.
W procederze tym przodują irańscy programiści. Przykładowo - firma Iranian Software sprzedaje w pełni działającą, najbardziej rozbudowaną wersję systemu za 8USD (cena oficjalna to 650USD). To jeszcze nic, firma oferuje też użytkownikom całkowicie legalny klucz systemu, przy pomocy którego, nabywca będzie mógł samodzielnie aktywować system... w Microsofcie
To chyba specjalnie, żeby Vista się rozprzestrzeniała a ludzie kupowali nowy hardware. A może Bill zadowala się sprzedażą dla firm, bo tam i tak idzie w koszty a i skontrolować łatwo.
pecet007 [ Talk to the claw ]
Wątpię żeby było to celowe działanie Microsoftu ;]
Jaka firma chciała by dokładać rękę to swoich własnych strat? Nawet jeśli odbija sobie tak jak piszesz na firmach. Po prostu, wszystko da się złamać...

Caine [ Książę Amberu ]
Bill kontynuuje tradycję. O ile wiem, Windows 95 instalowały się po wklepaniu dowolnego ciągu znaków w miejsce klucza.
mirencjum [ operator kursora ]
U nas taniej.
Sephion [ One Winged Angel ]
Ja jestem ciekaw jak oni to zrobili :) A wlasciwie co zrobili... Zrobili generator kluczy? Najciekawsza jest czesc o tej aktywacji wlasnie.
Azzie [ bonobo ]
Tajemnica poliszynela jest ze latwosc piracenia jest jednym z wymogow uzyskania przez program popularnosci, a tylko popularnosc przyczynia sie do zwiekszenia zyskow...
Ja jestem pewien ze Ms nie przyklada sie do zwalczania piractwa tak jakby mogl to robic, a przyczyna tego jest paradoksalnie chec zwiekszenia zyskow...
bardzo latwo wytlumaczyc to teoria marketingowa o fazach zycia produktu.
Dzieki piractwu nowy system ma bardzo krotke faze pierwsza, gdy produkt kupuja jedynie innowatorzy, a szybko przeskakuje do fazy drugiej, czyli masowej sprzedazy, ktora przynosi najwieksze zyski. A zanim przejdzie do fazy trzeciej, czyli spadku to MS przygotuje juz nowy system...
_bubba_ [ baseraper ]
Ja kupilem za 30 złotych, czyli mniej więcej tyle samo, ale klucza nie dostalem... Chyba bede reklamowal u pana Waldka...

K4B4N0$ [ Dlugi Kijaszek! ]
Z kluczem? hmmm... Ile kosztuje przesylka z Iranu?
stanson [ Szeryf ]
Azzie żyjesz jeszcze sesją widzę ;)
Azzie [ bonobo ]
Nieee, staram sie wykorzystywac w praktyce nabyta pod przymusem wiedze :)
Zeby nie czuc sie tak na maksa wyruchanym na 700 zl za przedmiot ;)

matchaus [ sturmer ]
Hehe - w tym miejscu przypomina mi się to słynne zdjęcie z okresu oczekiwania na Windows XP.
Na tle zegara, który odliczał czas do premiery XP, była piracka płytka z rozpracowanym sytemem :))

Zgred [ WREDNY ]
Dajcie namiary na tę firmę :)
foxx [ lisek ]
ACCORDING TO AN Iranian news site, cracked versions of Microsoft's Vista are doing the rounds of the country's markets.
Taliya News reckons Iranian spods have hacked their way through the software and have "managed to beat" all the Volish "anti-copying tricks" so that they can flog copies of the software at prices people are prepared to pay.
Apparently, an Iranian software company doles out "private serial numbers" for the cracked Vistas so that the bent copies seem legal.
The cracked Windows Vista versions are reportedly on sale for 80,000 Rials (around $8) around the country.
According to the site, the cracked versions can be registered with Microsoft without detection. µ
sajlentbob [ Generaďż˝ ]
system wprowadza na tyle dużo zmian, że wielu wstrzymuje się z przesiadką - wymaga mocniejszego sprzętu itp. Można było się spodziewać, że nie będzie zbyt dobrze zabezpieczony aby szybciej zdobyć popularność, a za dwa-trzy lata wyjdzie jakaś łata w znaczący sposób podnosząca funkcjonalność i poprawiająca zabezpieczenia antypirackie (tak jak sp2 w XP)
Duży zysk MS zapewne widzi w firmach, używających jeszcze w2k
(który jeśli pominąć bajery niewiele różni się od XP)