gacek [ FISHKI dot NET ]
Kamera cyfrowa - przechwytywanie, obróbka
Kamerę cyfrową mam i masę kaset.
Tak sobie myślę ,że przydałoby się pozgrywać to na kompa , obrobić, ponagrywać na płyty.
Czy bawi sie ktoś w edycję i obróbkę filmów?
Od czego zacząć, jakich programów uzyć ?
Wiem , że są Ulead Studio, Adobe Premiere, Virtual DUB,
Może stworzyć seryjny wątek odnośnie tego zagadnienia?
GBreal.II [ floydian ]
Ja zaczynalem od Pinnacle Studio. Wedlug mnie dobry program na poczatek, tylko na poczatyku czasami trudno znalezc niektore opcje, ale do tego mozna bardzo szybko dojsc.

John_Kruger [ Baron ]
od razu seryjny;)
tu jest watek programowy:)
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=5984866&N=1
ja mam oprogramowanie od Sony akurat, ale mozna poszukac w necie jakiś zastepczych programow:)
Kaczorowy [ Konsul ]
Tylko, że Adobe Premiere, to zdaje się 800USD, stać Cię na to? No bo chyba nie będziesz kradł? :) Oprogramowanie dodawane do tunerów Pinnacle jest całkiem niezłe (np. Studio 10), tylko że wersja zgrywająca materiał w HD kosztuje dodatkowe 80 dolców.
gacek [ FISHKI dot NET ]
Ale np taki Ulead tylko 169 zł . Miał ktoś z nim do czynienia.
GBreal.II >> w tym programie można zrobic wszystko ? Włącznie ze skompresowanie
GBreal.II [ floydian ]
Tak - wlacznie z kompresja (sam sobie ustawiasz jaka).
Nie jestem pewny jak z authoringiem DVD, ale zawsze mozna sie wtedy posilkowac Neronem (Vision Express chociazby)
gacek - masz kamere HD? Ile miejsca zajmuje material zgrany z niej? W jakim jest formacie?
gacek [ FISHKI dot NET ]
Kamerkę mam taką PANASONIC NVGS 11 miniDV
Minuta zgranego materiału poprzez wbudowany program Windows zajmuje 176 MB