GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Guild Wars +dodatki. Pytanie.

07.02.2007
23:03
[1]

Radkoss [ Starszy Ratownik ]

Guild Wars +dodatki. Pytanie.

To tak mam wow'e ani nie mam opłaconego abonamentu ani tez nie mam zakupionego BC. Więc myślałem nad GW. Tylko nie wiem czy brać 3 dodatki i czy to się opłaca. Bo nówki kosztują wszystkie ok 300zł a na allegro 180-200. Więc jak? Prawie nic nie wiem o GW. Jutro sobie poczytam trochę o nim a jak ktoś może to niech tu napisze jak tam działa świat gry.

07.02.2007
23:08
[2]

Frogus121 [ Narkoman GuildWars ]

Ja mam GW i na początek polecam kupić GW: Prophecis. Po pierwsze zaznajomisz się z grą, opanujesz podstawowe elementy gry. Po drugie GW:P jest najdłuższe i ( wg. mnie ) najlepsze. Świat gry działa tak, że z innymi graczami jest się w mieście ( outpost ) w Guild Hall'u czy jakiejś placówce do walk PvP. Gdy wychodzisz poza outpost tworzy się kopia planszy w której jesteś sam lub z drużyną ludzi/henchów/herosów. Mniej-więcej ogólnie tak to wygląda.

Co do dodatków. Jeśli GWP Ci się spodoba możesz kupić oba, albo osobno. Polecałbym jednak kupić najpierw Factions, aby iść po kolei ;-) Jednak wybór zależy od Ciebie ! :-)

07.02.2007
23:15
[3]

Radkoss [ Starszy Ratownik ]

Mniemam że GW: Prophecis to jest podstawa. Chyba tak zrobię kupie sobie dodatek i zobaczę jak się gra. Jak mi się spodoba to zastanowie się co dalej.

07.02.2007
23:16
[4]

Deead [ Saishuu Heiki ]

Od razu powiem, że będziesz musiał się kompletnie przestawić z WoW'a. W przeciwieństwie do WoW'a w GW maksymalny poziom to 20, zdobywa się go bardzo szybko, lecz zabawa dopiero się zaczyna jak stuknie Ci 20 :) Co do świata gry, GW składa się całkowicie z instance'ów (powinieneś wiedzieć co to takiego jest instance z WoW'a). Innych graczy widzisz tylko w miastach/outpostach, gdzie możesz handlować, gadać z każdym, itp. Natomiast gdy iść powalczyć, musisz zebrać drużynę składającą się z NPC (komputerowi "pomocnicy) lub żywych graczy, max liczba osób w drużynie to 8/12 osób. Następną ważną rzeczą jest to, że możesz używać 8 skilli z kilkuset dostępnych dla wszystkich klas (aktualnie jest 8 klas postaci), dlatego to wymaga od osoby grającej dobrego ustawienia i wybrania odpowiednich skilli (zależne od potrzeb innych członków drużyny oczywiście). Co do ekwipunku, nie ma czegoś takiego jak w WoW'ie, że im lepsza broń tym jesteś lepszy, wszyscy mają prawie identyczne bronie (różnią się wyglądem, statystyki są bardzo podobne do siebie), o wszystkim decydują tu zdolności gracza.

Uff, ale się rozpisałem, nie wiem czy wszystko opisałem, na pewno ktoś wpadnie i dopowie coś jeszcze ;)

Co do kupna GW, polecam zacząć od Prophecies, jako że jest to najlepsza część wprowadzająca do świata GW.

07.02.2007
23:25
[5]

Radkoss [ Starszy Ratownik ]

No fakt czyli o 180' inaczej niż w WoW'ie. Tam czym lepsze item'y tym lepszy gracz. Chociaż czasami nie do końca. Zobaczę sobie podstawę i pogram sobie trochę jak mi się spodoba to kupię dodatki. Chciałbym mieć to już na sob-nied ale, nigdzie tego nie ma :( w gry-online.pl jest niedostępny Ultima ma o 50 zł drożej i tam też jest niedostępna wersja. Na allegro/małopolska też nic nia ma na bazarze/gry-online.pl też nic :(
Czyli tak podsumując to 20 leveli bez ustawiania statystyk tylko 8 skili. I mało item'ów. Czyli postacie są prawie identyczne.

07.02.2007
23:28
[6]

Deead [ Saishuu Heiki ]

Zgadza się, każda postać jest w stanie pokonać inną. Co do PvP, niech się gracze od pvp wypowiedzą, ja dawno nie bawiłem się na arenkach. :)

Mogę dać Ci triala na Prophecies, chyba gdzieś mam jakiegoś jeszcze, jeśli Ci się nie śpieszy z full wersją.

07.02.2007
23:33
smile
[7]

Radkoss [ Starszy Ratownik ]

A czym to się różni ? Ale i tak nie mam płytek a tak szybkiego internetu nie mam żeby to ściągnąć z net'u. Ale chyba raczej wile full od razu :D

07.02.2007
23:38
[8]

Deead [ Saishuu Heiki ]

Trial -- 10h grania na 14 dni od aktywacji klucza.

Co do płytek i klienta, większość i tak będzie Ci dociągać z netu ;) Po instalacji z płytek GW pewnie będzie zajmować kilkaset MB, mi aktualnie GW zajmuje prawie 4 GB ze wszystkimi dodatkami :) Jak będziesz odpalał GW to albo zostawić grę na ekranie logowania albo odpalić z parametrem -image (wszystko od razu zassie). Na pewno będziesz czekać przy odpalaniu gry. Przy trialu najlepiej najpierw jest większość ściągnąć potem zacząć grać, trial to tylko 10h grania.

07.02.2007
23:41
[9]

Radkoss [ Starszy Ratownik ]

A jest gdzieś na necie ogólnie dostępna wersja do ściągnięcia? Bo jak tak to puszczę sobie na noc.
PS. Chat się z tego robi pomału. Możesz napisać na gg 2177649 ?

07.02.2007
23:45
[10]

TeadyBeeR [ Legend ]

Czyli tak podsumując to 20 leveli bez ustawiania statystyk tylko 8 skili. I mało item'ów. Czyli postacie są prawie identyczne.

No nie do konca tak. Oprocz tego, ze wybierasz klase postaci z 8 dostepnych (w samej podstawce 6), to na dodatek wybierasz klase drugorzedna z pozostalych 8 (w podstawce 5) klas.
Tak wiec o ile sie nie myle, to samych kombinacji klas moze byc 8x7=56.
Do tego statystyki tez sa i sa calkowicie ustawiane przez gracza. Z kazdym lvlupem dostajesz punkty, ktore mozesz wlozyc dowolnie w 4 statystyki klasy podstawowej i/lub 3 klasy drugorzednej.
Tak wiec do 56 kombinacji klas postaci dochodzi rozne rozlozenie punktow statystyk (w praktyce np. roznych szkol magii czy wladania innymi rodzajami broni).

No i nawet jezeli postaci maja takie same obie klasy oraz tak samo rozlozone punkty statystyk, to kazda z klas ma dostepne kilkaset umiejetnosci, z czego gracz ma wybrac na misje 8, wiec tu tez jest duza roznorodnosc.

Itemki moze nie tak do konca nie maja wplywu na sile postaci, ale faktycznie nie jest tak jak w wiekszosci gier MMO, ze bez uber/leeet/hAx sprzetu wyfarmionego w jedyne kilkaset godzin gry nikogo nie pokonasz. Po prostu z lepszym sprzetem stac cie na popelnienie kilku bledow wiecej w walce. :)

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.