GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

jak "wypalić" ISO na pendrive?

06.02.2007
16:20
smile
[1]

tygrysek [ behemot ]

jak "wypalić" ISO na pendrive?

ponowię pytanie z tytułu
jak "wypalić" ISO na pendrive?

06.02.2007
16:23
[2]

leszo [ I Can't Dance ]

pendrive to tak bardziej dysk a nie płyta, wiec obym sie mylił, ale nie sądzę...

06.02.2007
16:31
[3]

TyTuSPL [ Love United ]

Raczej nie ma takiej możliwości.

06.02.2007
16:32
[4]

Loczek [ El Loco Boracho ]

Możesz rozpakować plik ISO i jego zawartość skopiować na pendrive'a.

A w jakim celu jeśli można wiedzieć?

06.02.2007
16:45
[5]

sirQwintus [ Generaďż˝ ]

sposób w jaki można używać PenDriva zamiast dyskietki startowej w celu np:
- sflashowania biosu pod DOS-em
- uruchomienia Memtest86+ ->
- i paru innych przypadkach.

Niestety taki pen nie będzie widziany jako zwykła dyskietka czyli nie ma możliwości zainstalowania z niego np. sterowników SATA przy instalacji systemu. W moim przypadku nie ma to znaczenia gdyż zarówno NF4 czy też NF 410 ochodzą się bez tego.

Zaczynamy od ściągnięcia małego programiku HP USB Disk Storage Format Tool
link:

Po zainstalowaniu programu i podłączeniu naszego Pena powinno się pojawić takie okienko:


i klikamy na przycisk który umożliwi nam wskazanie plików z np. z dyskietki startowej Windowsa. Ale ja nie mam FDD Więc ten problem trzeba rozwiązać inaczej. Poniżej jest jeden ze sposobów na ominięcie tego problemu.
Najpierw należy ściągnąc z tej strony:

Jedną z wersji CichyBootdisk

Po ściągnięciu okazuje się że dostajemy plik z obrazem dyskietki i program który tą dykietke tworzy.
Ale można go jednak wypakować na dysk.

Tu mamy program WinImage którym możemy otworzyć plik z obrazem i zrzucić go na dysk poleceniem extract.
link:

Po tej czynności nie pozostaje nam nic innego jak tylko wskazanie tych rozpakowanych plików programowi HP USB Disk Storage Rormat Tool i naciśnięcie przycisku Start (UWAGA!! Nastąpi wtedy pełne formatowanie dysku wcześniej zapisane dane ma Penie zostaną utracone).

W ten sposób otrzymujemy wpełni bootowalny PenDrive.Teraz wystarczy ustawić w Biosie jako pierwsze bootowalne urządzenie nasz PenDrive. Są różne Biosy różnie to wygląda pomocna jest po prostu instrukcja do płyty głównej.

Możemy także przegrać resztę plików z folderu gdzie wypakowaliśmy nasz CichyDos Znajduje się tam parę przydatnych programów. Nie testowałem więc nie będę się wypowaidał na ten temat smile.gif

Uwaga!!! Starsze płyty mogą nie mieć możliwości i uruchomienie komputera z PenDriva.

jeli chodzi o Bootowanie z PenDrive

06.02.2007
17:00
smile
[6]

sirQwintus [ Generaďż˝ ]

wymagana jest do tego płyta główna z obsługą bootowania dysków USB.

1) Potrzebny będzie BartPE Builder
2) PenDrive - minimum 256MB
3) HP USB Disk Storage Format Tool

Odpalamy HP USB Disk Storage Format Tool > wybieramy w polu device naszego PenDrive'a > określamy system plików jako FAT > start



Następnie trzeba dodać pliki z katalogu systemowego naszego dysku :
boot.ini
ntdetect.com
ntldr

Następnie kopiujemy całą zawartość CD z XP do katalogu na twardzielu - potem odpalamy PE Builder > source > podajemy katalog ze skopiowanymi plikami.



Jeśli instalka nie posiada SP to możemy go dodać wybierając z menu Source/Slipstream > wskazujemy zródło najnowszego SP2 i klikamy OK



Zintegrowany OS z SP2 umieszczany jest w podkatalogu win-slipstreamed Bart PE Buildera.

Nastepnie podajemy nazwe folderu wyjściowego Output dla plików naszej minidystrybucji XP > najlepiej zostawmy domyślną nazwę dawaną przez program i wciskamy Build

Wygenerowane pliki są gotowe do wrzucenia na Pen'a ale uwaga !!!
Przenosimy je za pomocą skryptu a nie bezpośrednio !!!

W katalogu plugins znajdujemy folder peinst i odpalamy > peinst.cmd
Zobaczymy teraz następujace okno:



Określamy w nim katalog zródłowy z (source path) podszykowanymi plikami - z klawiatury wklepujemy 1 i dajemy scieżkę z plikami np C: \pebuilder313\BartPE

Potem wciskamy 2 i podajemy symbol naszego pena np. H

Następnie proces przenoszenia podszykowanych plikow kończymy wciśnięciem 5
Instal BartPE to H: następnie wciskamy 1

Następnie wyjmujemy Pen'a ustawiamy w biosie bootowanie z dysku USB i czekamy na wyniki

06.02.2007
17:12
smile
[7]

tygrysek [ behemot ]

dziękuję za pomoc, bo chciałem sobie wrzucić Hiren's Boot na pendrive, bo płytki są niewygodne

06.02.2007
17:14
[8]

Radzik [ Jaroo the PiSsmaker ]

Nie wiem, na ile Ci się to przyda, ale możesz tu zajrzeć:


Edit: A dokładniej to tutaj:

06.02.2007
17:17
smile
[9]

sirQwintus [ Generaďż˝ ]

niezamaco
caly xp z pena ladowal mi sie ok 8 sec
szybkosc jest 10 ~15 x wieksza niz z hd-ka
obacnie ma linuxa na penie.. i pieknie to smiga
- fc6 >>caly system ver 4 gb laduje mi sie ok 10 sec i jest cisza..

07.02.2007
18:43
[10]

Shilka the Red [ Ponury Grzybiarz ]

sirqwintus ->

jaki masz pendrive? 6gb? masz tam windows, program files, pagefile i miesci ci sie to bez problemu?

Maxtor OneTouch III Mini Edition 60 GB USB 2.0

transfer 480mb/s
sredni czas dostepu 9ms

PenDrive Toshiba 4GB silver U3

Maks. prędkość odczytu 8 MB/s
Maks. prędkość zapisu 4 MB/s

wychodzi mi z tego ze jednak dysk jest szybszy czy te cyfry to zupelnie co innego mierza?

i jak sobei zainstaluje taki system na pendrivie to oprocz ladowania on mi bedzie szybciej chodzil niz z dysku? i czy jak pojde do kogos na inny komp i stamtad uruchomie to bedzie mi dzialal bez sterownikow?

jak nie to czy jest taka jakas wersja windowsa ktora by mi dzialala wlasnie na kazdym kompie? bo chce sobei zrobic system z autocadem mathcadem itp zeby miec ten sam w domu i pracy

sila rzeczy kazdy linuks odpada:]

09.02.2007
16:13
[11]

Shilka the Red [ Ponury Grzybiarz ]

^up^

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.