GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Ktoś się zna na elektronice/mikrokontrolerach? [EPROM!]

04.02.2007
22:51
smile
[1]

ronn [ moralizator ]

Ktoś się zna na elektronice/mikrokontrolerach? [EPROM!]

Już zakładam ten wątek w akcie desperacji, oto schemat :



To "coś" ma umożliwiac kopiowanie różnych pamięci EPROM. Niestety mój prowadzący ocenił go na 2 :/

Mam poprawić RS232, wartosci kilku kondensatorów (luz, to akurat jest latwe) Ale.. pojawia sie problem. Powiedzmy, ze różnorodność pamieci ograniczymy do pamieci równoległych EPROM i flash EPROM, trzeba im jednak dostarczać różne wartości napięcia programującego, trzeba więc w jakiś sposób to dekodować.
Wykorzystane klucze tranzystorowe, są według niego "do dupy", bo programujemy tylko jedną pamięć, a nie 2. Ktoś ma pomysł jak to zrobić?

Czy moge tego dokonać używając tylko bramek logicznych?
(na tym schemacie jest jeszcze kilka błedów, ale można je pominać, interesuja mnie tylko to przeklęte Vpp)

Jakby kogoś interesował raport :

04.02.2007
23:27
smile
[2]

ronn [ moralizator ]

^ up

04.02.2007
23:34
[3]

Prof. Lupin [ Konsul ]

Studiujesz/studiowałeś elektronike?Dziennie?Zaocznie? Jak wielką wagę przykładają do matematyki i fizyki? Jak sie studiuje elektronike?

Pytałeś na elekrodzie / laki ?

04.02.2007
23:38
smile
[4]

ronn [ moralizator ]

Prof. Lupin, dziennie, do matematyki dosyć dużą wagę przykładają, do fizyki nie, chyba że mowa o fizyce półprzewodników :) Na elektrodzie nie pytałem, to w sumie bardzo dobry pomysł, dzięki.

04.02.2007
23:44
[5]

Prof. Lupin [ Konsul ]

A czy mógłbyś polecić jakąś dobrą książkę do nauki podstaw, i dalej taka która choć troche wyjaśnia jak czytać schematy i wyjaśnia poszczególne symbole schematów ?

04.02.2007
23:49
[6]

Korniszon3k [ Chor��y ]

ronn --> nie jestem specem, ale ten układ jest całkowicie źle zaprojektowany.

Najlepiej jak spytasz ludzi na Tam się naprawdę znają na elektronice.

PS Jaki kierunek studiujesz?

04.02.2007
23:49
[7]

ronn [ moralizator ]

Właściwie, to jesli zamierzasz studiować "elkę" to przez początkowe semestry będziesz zajmował sie programowaniem, analizą i algebrą liniową, obwodami zwyczajnymi i obwodami cyfrowymi, prawdopodobieństwem itp/itd. później dopiero przyjdą bardziej "praktyczne" przedmioty.

Tutaj masz opis jednego z przedmiotów, wraz z literaturą :


Ja sam właściwie korzystałem tylko ze skryptów i notatek, ale książek jest od groma, możesz iść do gmachu głównego PW i tam w księgarni znajdziesz wszystko :)

Korniszon3k -->

No ja wiem, że jest trochę źle (kondensatory, PSEN, max232(!) i kilka pomniejszych elementów) i wiem już jak to naprawić, poza tym nieszczęsnym Vpp dla EPROMu.. ;/ (studiuję telekomunikacje)

Ps. Gdyby było dobrze, to bym 2 nie dostał ;P

04.02.2007
23:53
[8]

Prof. Lupin [ Konsul ]

THX spróbuje zdobyć bibliografię,

co do studiowania właśnie wiem, przeglądałem program pierwszego roku i też sobie wywnioskowałem że najfajniejsze czyli cz. praktyczna to dopiero połowa 2, 3 rok

04.02.2007
23:58
smile
[9]

ronn [ moralizator ]

No, ale na 6 semestrze zaczyna się zabawa z pracami inżynierskimi i robi się ciekawie :) Tak czy siak, to co najlepsze, to to, że możesz brać sobie przedmioty jakie tylko chcesz. Od sztucznej inteligencji, po telewizje HD, czy semantyczną analizę obrazu i dzwięku. Masz co semestr deklaracje do wypełnienia (przez internet, albo osobiście) i tam to wybierasz. Jest bardzo dużo przedmiotów obieralnych. Na przykład ja mam za zadania napisać aplikacje działającą w sieci pakietowej, która synchronizuje procesy (streaming) multimedialne przy pomocy algorytmów sieci Petriego. Na 7 semestrze jest mało przedmiotów, właśnie dlatego, żebyś mógł dobrać sobie to, co jest potrzebne w inżynierce, a później magisterce.

05.02.2007
00:15
[10]

Voutrin [ Snop dywizora ]

Moze chodzi o to, za pomoca tych kluczy nie jestes w stanie zapisac kilku komorek flasha jednoczesnie( co jest zaleta tej pamieci)?
Od razu jednak przyznaje, ze nie patrzylem na uklad, wiec moglem palnac glupote :-)

05.02.2007
01:14
smile
[11]

VinEze [ Hasta la victoria siempre! ]

Ja już tą szkółkę skończyłem. Ale łza się w oku kręci ;-) z linka z literatury pamiętam książkę Marciniaka. Same wzory tylko rysunek na początku - stąd dobrym dowcipem było: Ile elektronów jest w warstwie zaporowej? 5 - bo chyba tyle było na tym rysunku. Przed studiami (informatyka) myślałem że nauczę się też elektroniki, w zamian za to dostałem tony matematyki na plecy.

© 2000-2024 GRY-OnLine S.A.