
raper741 [ Vamos Barca ]
Czy pomoc bliźnim może być źródłem szczęścia ? - rozprawka
Mam napisać rozprawkę na wyżej wymieniony temat :] Mam parę argumentów, ale koniecznie potrzebny jest mi argument z literatury :] Zwracam się do was z prośbą o takie właśnie argumenty :] Będę wdzięczny :) Z góry thx :)
Ps: Liczę na was :)
raper741 [ Vamos Barca ]
Up !
Harrvan [ Senator ]
Proponuje zaczerpnac cos z Biblii
Pomoc bliznim = szczescie wieczne w raju
Wiec przykladow znajdziesz dosc dajmy na to "Przypowieść o Samarytaninie"
raper741 [ Vamos Barca ]
Tak w ogóle co możemy zyskać przez to, że będziemy pomagać innym ?
Mam:
- szacunek i sympatia do nas
- dobry uczynek (życie wieczne w Raju)
Co jeszcze ?
raper741 [ Vamos Barca ]
Bardzo proszę !!!! Ponawiam ptanie z postu numer 4 !!!
Harrvan [ Senator ]
w poszukiwaniu odkupienia za swoje czyny = osiagniecie szczescia i "zmazanie" swoich win
12 prac Herkulesa dajmy na to
_zielak_ [ Thief ]
Ja bym napisał też że niektórzy ludzie pomagają bliźnim nie oczeukując w zamian całkowicie niczego.
Prawdziwe dobro i prawdziwa miłość są bezinteresowne: nie szukają ani nagrody, ani sławy, ani poklasku. (możesz poszukaś do tego jakiś cytatów z Bilbli, np. z Hymnu Do Miłości św. Pawła)

mirencjum [ operator kursora ]
Nie, wycofuję, to był zły przykład.