GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Napisy do filmów w .rm

04.02.2007
13:52
smile
[1]

War [ War never changes ]

Napisy do filmów w .rm

Sprawdzałem w wyszukiwarce, jakiś czas temu był podobny wątek, jednak nie znalazłem tam pomocy.
Mam odcinki South Park w .rm (po 30-40 mb). Nie wiem jak odtworzyć je z napisami.
Zainstalowałem najnowszy K-Lite Mega Codec Pack 1.64 w którym są chyba wszystkie potrzebne do RM kodeki:

Real Alternative:

RealMedia codecs [version 6.0.12.1741]
Required for playing RealMedia movies and audio.

RealMedia DirectShow splitter [version 1.0.1.1] #
Allows you to play RealMedia files in all DirectShow enabled players. Without this filter RealMedia files can only be played in Media Player Classic. This filter only works with files that are on your harddrive. It does NOT work with streaming content. Therefore it is highly recommended to use Media Player Classic, because MPC does support streaming content.


Próbowałem też ściągnąć osobny kodek RealAlternative.

Niestety, gdy otwieram jakiś odcinek za pomocą Sub-Edita mam czarny ekran i pisk zamiast dźwięku. Film da się odtworzyć w Media Player Classic, ale nie wiem jak włączyć tam napisy.

Z tego co pamiętam, jakieś inne filmy w .rmvb mogłem odtwarzać normalnie.

Mógłby ktoś mi pomóc? :)

04.02.2007
13:53
[2]

kaies [ Kurde! Wielki Ibuprom! ]

Aby w MPC odtwarzalo napisy, musza one byc o takim samym tytule jak film.
Polecam przy okazji program Napi-projekt ;)

04.02.2007
13:59
[3]

War [ War never changes ]

To już próbowałem, mimo to nie działa :)

04.02.2007
14:04
[4]

kaies [ Kurde! Wielki Ibuprom! ]

Hmm...Dziwnie. U mnie jest tak i czyta wszystko :)

04.02.2007
14:07
[5]

KhRON [ Dominus Mortis ]

żeby MPC wyświetlał w ogóle napisy (oczywiście w dowolnym formacie, a nie jakieś konkretne) to musisz ustawić w menu: view -> options -> output -> poustawiać te z "dwoma gwiazdkami"

i najlepiej mieć nie "jakieś ka-cośtam" (po licha TO COŚ w ogóle instalować? O_o ), tylko ffdshow + RealAlternative, czyli:



04.02.2007
14:09
[6]

Gibon91 [ @ ]

U mnie działało jak zmieniłem rozszerzenie na wmv(czy jakieś takie) i odpalałem subeditem :)

04.02.2007
14:10
[7]

War [ War never changes ]

kaies -> Jarhead'a też oglądałem w rmvb :P

KhRON -> No cóż, do tej pory nie miałem żadnych problemów z "k-czymś" :P. Zaraz odinstaluje i zainstaluje to co mi podałeś.

04.02.2007
14:30
smile
[8]

War [ War never changes ]

Dalej nie działa - ani w MPC, ani w innych programach.

04.02.2007
14:53
[9]

KhRON [ Dominus Mortis ]

jeżeli nie radzisz sobie z konfiguracją to spróbuj "mplayer" albo VLC... bo tam nie ma żadnej...

04.02.2007
14:58
[10]

War [ War never changes ]

Ustawiłem te opcje z 2 gwiazdkami (raz na DX7, raz DX9). Napisy da się otworzyć, ale ich nie wyświetla.

04.02.2007
14:59
[11]

KhRON [ Dominus Mortis ]

ustaw je wszędzie - w DirectShow któreś "Renderless", w RealMedia i QuickTime też... potem dla pewności kliknij na filmie prawym przyciskiem myszy i z menu wybierz: subtitles -> konkretne napisy

04.02.2007
15:49
[12]

War [ War never changes ]

Robię dokładnie tak jak mówisz.
Trudno, będę musiał oglądać bez napisów, ale dzięki za pomoc :).

04.02.2007
16:22
[13]

QrKo [ Legend ]



Sciagnij najnowsza wersje i sprawdz. Mi dziala bezproblemowo.

04.02.2007
16:30
[14]

KhRON [ Dominus Mortis ]

kliper to nakładka na mplayera, więc nic dziwnego że działa ;]

04.02.2007
16:34
[15]

QrKo [ Legend ]

Napisy tez obsluguje, wiec o co chodzi? :>

Ewentualnie, jezeli napisy sie nie pojawiaja to podczas ogladania filmu w tary-u powinan pojawiac sie zielona strzaleczka - prawym na nią i 'show subtitles'.

04.02.2007
16:36
[16]

KhRON [ Dominus Mortis ]

no nie, nic przecież nie mówię... po prostu lubię mplayera ;]

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.