GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Vista

03.02.2007
18:59
[1]

Dym14 [ _X_X_X_ ]

Vista

Chciałbym spytać czy opłaca mi się kupić ten system jako że chcę wykorzystać dx10 i inne bajery?

03.02.2007
19:10
[2]

MaZZeo [ LoL AttAcK ]

DX10 narazie nie wykorzystasz, i conajmniej do premiery Crysisa nie wykorzystasz... a te inne bajery powoduja, ze gry gorzej chodza.

Daruj sobie, pomysl o tym za pół roku.

03.02.2007
19:11
[3]

snopek9 [ Futbolowy Fanatyk ]

Mazzeo --> jakie gry chodza wolniej? ja slyszalem odmienne opinie...

03.02.2007
19:29
[4]

MaZZeo [ LoL AttAcK ]

snopek -->





03.02.2007
19:37
[5]

Dym14 [ _X_X_X_ ]

No chyba się wstrzymam. Wersja Ultimate potanieje to kupię.

03.02.2007
19:43
[6]

Ace_2005 [ The Summer ]

Nie znam się na tym, ale zadam jedno pytanie, bo nie chcę bez potrzeby zakładać nowego wątku i liczę na Waszą pomoc.

W linku:

,

podana jest nazwa produktu: MS Windows Vista Business OEM 64-bit PL 1-pack DVD. Na chwilę obecną używam Windows XP Professional w wersji 32-bit.

Gdybym chciał zakupić powyższą wersję Windows Vista uruchomiłbym ją (nie chodzi o wymagania systemowe), czy muszę mieć procek 64-bit?

03.02.2007
19:45
[7]

Dym14 [ _X_X_X_ ]

Ace też się nad tym zastanawiam. Na C2D powinno działać a twój proc jaki jest?

03.02.2007
19:47
[8]

pecet007 [ Talk to the claw ]

Ace też się nad tym zastanawiam. Na C2D powinno działać a twój proc jaki jest?
Z tego co wiem C2D jest 32-bitowe...

03.02.2007
19:47
[9]

Ace_2005 [ The Summer ]

Mój procesor to: AMD Athlon XP 2600+ 2.08 GHz

03.02.2007
19:49
[10]

Dym14 [ _X_X_X_ ]

Pecet--->to jak C2D jest 32 bitowe to jest jakiś 64 bit?

03.02.2007
19:51
[11]

Super Kotlet [ Schabowy ]

Wszystkie C2D są 64 bitowe

03.02.2007
19:51
[12]

pecet007 [ Talk to the claw ]

Dym -- Na wiki pisze coś takiego:

Merom, the first mobile version of the Core 2, was officially released on July 27, 2006 (...) Merom is the first Intel mobile processor to feature the EM64T 64-bit architecture.



Ale oczywiście co do tych 32-bitów mogę się mylić, jednak wydaje mi się że zamiast inwestować w liczbę bitów Intel poszedł w liczbę rdzeni ;p

03.02.2007
19:59
[13]

Karrde [ Generaďż˝ ]

Merom is the first Intel mobile processor to feature the EM64T 64-bit architecture.

Czytać ze zrozumieniem prosze. :)

Oczywiście wszystkie C2D są 64-bitowe, tak samo jak wszystkie Athlony X2.
Twój procesor, Ace, nie jest.

03.02.2007
20:03
[14]

Ace_2005 [ The Summer ]

No to dzięki za odpowiedź.

Ciekaw jestem, jak to będzie z tą wersją 64-bit? Pewnie, jak w przypadku XP 64-bit ludzie będą płakać, że niewiele aplikacji działa pod tą wersją (przynajmniej ja, osobiście spotkałem się z kilkoma takimi opiniami).

03.02.2007
20:10
[15]

pecet007 [ Talk to the claw ]

Karrde - aha, ale Core Duo są tylko 32-bitowe tak?

03.02.2007
20:11
[16]

Karrde [ Generaďż˝ ]

90% aplikacji działających pod XP'kiem x86 działa bez problemów pod Vistą x64. Wyjątki to wszelkie antywirusy i firewalle, czy np. taki Daemon tools. Jednak wszystkie one mają już wersje 64-bit.

pecet007 -> Od Pentium D w góre wszystkie procki Intela są 64-bitowe. Tak samo jak wszystkie AMD'ki od Athlona 64 wzywż (nie jestem pewien Sempronów).

03.02.2007
20:12
[17]

hohner111 [ TransAm ]

C2D 32bit - ROTFL...ech...posiada instrukcje 64bit to jasnej ciasnej...

w takim razie vosta 64bit dziala tylko na A64? ale pieprzycie...

03.02.2007
20:16
[18]

Karrde [ Generaďż˝ ]

hohner111

Vista 64 żeby działać potrzebuje procesora 64 bitowego. Nie widzę tu nigdzie pieprzenia.

03.02.2007
20:29
[19]

pecet007 [ Talk to the claw ]

Karrde -- Unlike the Intel Core, Intel Core 2 is a 64-bit processor, supporting EM64T.

dobra czyli jednak Core Duo jest 32-bitowe
a Core 2 Duo 64-bitowe

04.02.2007
11:26
[20]

fj_1 [ Centurion ]

pecet007 ->

"Zwykłego" Core Duo nie było. Jest tylko Core 2 Duo (chyt marketingowy). Ale co z tego, jak już na rynku jest Core Quad. :)

04.02.2007
11:36
[21]

Toster.ziom [ Pretorianin ]

Podsumowując:
Wszystkie Athlony 64, Athlony X2 oraz Semprony na podstawce s.754 i S.939. oraz na AM2 są 64 bitowe.
Intel stosuje architekturę 64 bitową we wszywstkich procesorach od Pentium D do Core 2 Duo.
Wersja 64 bitowa nie uruchomi się na 32 bitowym procesorze w przeciwieńswtie do tego ze wersja 32 bitowa uruchomi się na 64 procku.
PZDR

04.02.2007
11:39
[22]

mikmac [ Senator ]

jest Core Duo i jest 32bit (taki Celeron dla laptopow)

04.02.2007
11:45
[23]

Toster.ziom [ Pretorianin ]

Tak, przecież napisałem ze 64 bitowy jest Core 2 Duo. 32 bitowy jest Core Duo

04.02.2007
11:48
[24]

Narmo [ Naczelny Maruda ]

Toster.ziom: Tak, przecież napisałem ze 64 bitowy jest Core 2 Duo. 32 bitowy jest Core Duo
Gdzie tak napisałeś?

04.02.2007
12:05
[25]

Toster.ziom [ Pretorianin ]

napisałem ze 64 bitowy jest Core DWA Duo a nie zwykły core duo - o to mi chodzi

04.02.2007
12:07
[26]

mikmac [ Senator ]

toster -->
co sie miotasz, ja to napisalem do posta fj_l a nie twojego. Ty to podsumowales dosc dobrze.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.