Dym14 [ _X_X_X_ ]
Vista
Chciałbym spytać czy opłaca mi się kupić ten system jako że chcę wykorzystać dx10 i inne bajery?
MaZZeo [ LoL AttAcK ]
DX10 narazie nie wykorzystasz, i conajmniej do premiery Crysisa nie wykorzystasz... a te inne bajery powoduja, ze gry gorzej chodza.
Daruj sobie, pomysl o tym za pół roku.
snopek9 [ Futbolowy Fanatyk ]
Mazzeo --> jakie gry chodza wolniej? ja slyszalem odmienne opinie...
MaZZeo [ LoL AttAcK ]
snopek -->
Dym14 [ _X_X_X_ ]
No chyba się wstrzymam. Wersja Ultimate potanieje to kupię.
Ace_2005 [ The Summer ]
Nie znam się na tym, ale zadam jedno pytanie, bo nie chcę bez potrzeby zakładać nowego wątku i liczę na Waszą pomoc.
W linku:
,
podana jest nazwa produktu: MS Windows Vista Business OEM 64-bit PL 1-pack DVD. Na chwilę obecną używam Windows XP Professional w wersji 32-bit.
Gdybym chciał zakupić powyższą wersję Windows Vista uruchomiłbym ją (nie chodzi o wymagania systemowe), czy muszę mieć procek 64-bit?
Dym14 [ _X_X_X_ ]
Ace też się nad tym zastanawiam. Na C2D powinno działać a twój proc jaki jest?
pecet007 [ Talk to the claw ]
Ace też się nad tym zastanawiam. Na C2D powinno działać a twój proc jaki jest?
Z tego co wiem C2D jest 32-bitowe...
Ace_2005 [ The Summer ]
Mój procesor to: AMD Athlon XP 2600+ 2.08 GHz
Dym14 [ _X_X_X_ ]
Pecet--->to jak C2D jest 32 bitowe to jest jakiś 64 bit?
Super Kotlet [ Schabowy ]
Wszystkie C2D są 64 bitowe
pecet007 [ Talk to the claw ]
Dym -- Na wiki pisze coś takiego:
Merom, the first mobile version of the Core 2, was officially released on July 27, 2006 (...) Merom is the first Intel mobile processor to feature the EM64T 64-bit architecture.
Ale oczywiście co do tych 32-bitów mogę się mylić, jednak wydaje mi się że zamiast inwestować w liczbę bitów Intel poszedł w liczbę rdzeni ;p
Karrde [ Generaďż˝ ]
Merom is the first Intel mobile processor to feature the EM64T 64-bit architecture.
Czytać ze zrozumieniem prosze. :)
Oczywiście wszystkie C2D są 64-bitowe, tak samo jak wszystkie Athlony X2.
Twój procesor, Ace, nie jest.
Ace_2005 [ The Summer ]
No to dzięki za odpowiedź.
Ciekaw jestem, jak to będzie z tą wersją 64-bit? Pewnie, jak w przypadku XP 64-bit ludzie będą płakać, że niewiele aplikacji działa pod tą wersją (przynajmniej ja, osobiście spotkałem się z kilkoma takimi opiniami).
pecet007 [ Talk to the claw ]
Karrde - aha, ale Core Duo są tylko 32-bitowe tak?
Karrde [ Generaďż˝ ]
90% aplikacji działających pod XP'kiem x86 działa bez problemów pod Vistą x64. Wyjątki to wszelkie antywirusy i firewalle, czy np. taki Daemon tools. Jednak wszystkie one mają już wersje 64-bit.
pecet007 -> Od Pentium D w góre wszystkie procki Intela są 64-bitowe. Tak samo jak wszystkie AMD'ki od Athlona 64 wzywż (nie jestem pewien Sempronów).
hohner111 [ TransAm ]
C2D 32bit - ROTFL...ech...posiada instrukcje 64bit to jasnej ciasnej...
w takim razie vosta 64bit dziala tylko na A64? ale pieprzycie...
Karrde [ Generaďż˝ ]
hohner111
Vista 64 żeby działać potrzebuje procesora 64 bitowego. Nie widzę tu nigdzie pieprzenia.
pecet007 [ Talk to the claw ]
Karrde -- Unlike the Intel Core, Intel Core 2 is a 64-bit processor, supporting EM64T.
dobra czyli jednak Core Duo jest 32-bitowe
a Core 2 Duo 64-bitowe
fj_1 [ Centurion ]
pecet007 ->
"Zwykłego" Core Duo nie było. Jest tylko Core 2 Duo (chyt marketingowy). Ale co z tego, jak już na rynku jest Core Quad. :)
Toster.ziom [ Pretorianin ]
Podsumowując:
Wszystkie Athlony 64, Athlony X2 oraz Semprony na podstawce s.754 i S.939. oraz na AM2 są 64 bitowe.
Intel stosuje architekturę 64 bitową we wszywstkich procesorach od Pentium D do Core 2 Duo.
Wersja 64 bitowa nie uruchomi się na 32 bitowym procesorze w przeciwieńswtie do tego ze wersja 32 bitowa uruchomi się na 64 procku.
PZDR
mikmac [ Senator ]
jest Core Duo i jest 32bit (taki Celeron dla laptopow)
Toster.ziom [ Pretorianin ]
Tak, przecież napisałem ze 64 bitowy jest Core 2 Duo. 32 bitowy jest Core Duo
Narmo [ Naczelny Maruda ]
Toster.ziom: Tak, przecież napisałem ze 64 bitowy jest Core 2 Duo. 32 bitowy jest Core Duo
Gdzie tak napisałeś?
Toster.ziom [ Pretorianin ]
napisałem ze 64 bitowy jest Core DWA Duo a nie zwykły core duo - o to mi chodzi
mikmac [ Senator ]
toster -->
co sie miotasz, ja to napisalem do posta fj_l a nie twojego. Ty to podsumowales dosc dobrze.