GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

.:Kącik złamanych serc:. część 1

03.02.2007
16:27
[1]

zelka [ Strider ]

.:Kącik złamanych serc:. część 1

Miłość - złożone, trudne do zdefiniowania zjawisko, często utożsamiane z uczuciem, które przejawia się w relacji do drugiej osoby (lub obiektu), połączonej z silnym pragnieniem stałego obcowania z nią, czemu może towarzyszyć pociąg fizyczny do osoby będącej obiektem uczucia. Zwykle jest okazywana przez czynienie dla kochanej osoby dobra. Miłość często powoduje ból i cierpienie tak zwana "miłość nieodwzajemniona".

Różne rodzaje okazywanej miłości:

Agape(gr.) ‹łac. Caritas› - to typ miłości bezinteresownej, opierającej się na altruizmie i duchowej więzi, często motywowanej religijnie.* Philia (gr.) ‹łac. Amicitia› - miłość wolna od seksu i zmysłowości, przyjacielska, bezinteresowna, lojalna i wierna.
Eros(gr.) ‹łac. Amor› - miłość twórcza, kreatywna lub romantyczna, w której dominującą rolę odgrywa sentyment, tęsknota, oczarowanie, pragnienie coraz większej pełni.
Seksus- miłość zmysłowa, realizująca się w zbliżeniach płciowych, miłość oparta na wzajemnym pożądaniu; najczęściej ma swój początek w zakochaniu.
Narcyzm- egoizm, miłość do samego siebie.
Miłość platoniczna - potocznie rozumiana jako miłość aseksualna, eros.

W Wątku tym rozmawiamy o różnych odcieniach miłości, o uczuciach negatywnych bądź pozytywnych. Tutaj można się wyżalić, wypłakać (rzucił mnie partner/partnerka; dlaczego dziewczyny wolą okularników itp.) bądź podzielić się swoimi radościami.

Komu nie podoba się temat to niech swoje genialne i dowcipne przemyślenia zachowa dla siebie.
Dla wszystkich repetytorim z regulaminu: https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=5819848

03.02.2007
16:37
[2]

axel1 [ The Nameless One ]

mam problem...:(
Na obozie w lecie poznałem dziewczynę moich marzeń....tylko, że 3 lata starszą. :( . Wiem, wiem, wakacyjna miłośc..która jakoś trwa do dziś. Poza tym czuje, że nie jest to zauroczenie tylko ta jedyna, prawdziwa miłośc. Nie wiem jak, ale czuje :). Miałem z nią jeszcze kontakt, ale tak przed feriami się zerwał. Gdybym go odnowił, czy to ma jakieś szanse?

03.02.2007
17:05
[3]

zelka [ Strider ]

Zawsze są jakieś szanse. Jeśli naprawdę dażysz ją uczuciem to staraj się podtrzymać tę znajomość. To czy ci się uda zależy też czy dziewczyna cię lubi czy też jesteś jej obojętny.
Spróbować zawsze można.

03.02.2007
17:06
smile
[4]

_ramadan_ [ Król sedesu ]

axel1 ---> za próbowanie się nie płaci (zazwyczaj)

03.02.2007
17:09
smile
[5]

Orlando [ Friends Will Be Friends ]

axel1 - Zaluje sie niewykorzystanych szans, nie przegranej.

03.02.2007
17:18
[6]

Aluminiowiec [ Centurion ]

axel1 - Zaluje sie niewykorzystanych szans, nie przegranej.
Wiem coś o tym...spróbuj utrzymać znajomość..
Ja kiedyś bałem się przegranych..na szczęście od jakiegoś czasu nie..

03.02.2007
17:46
smile
[7]

axel1 [ The Nameless One ]

dobra, teraz najgorsza prawda --> mam 14, a ona 17 lat. Pocieszajace jest to, ze idziemy na te same studia (najprawdopodobniej w to samo miejsce), ale nie wytrzymam jeszcze 6 lat :( . Probowac, proboje, ale to mnie tylko bardziej dołuje.

03.02.2007
17:50
[8]

D:-->K@jon<--:D [ Żubr z puszczy ]

axel--> przez chodzby te 4 lata nim osiagniesz pelnoletnosc swiat obruci ci sie o 360 stopni nie raz i jestem w 100% pewien ze nic z tego nie bedzie :)

03.02.2007
17:57
smile
[9]

Apocaliptiq [ Parapsychic Man ]

hehe, mnie dzisiaj zostawila dziewczyna. Mowi ze musi sie zastanowic czy wybrać mnie czy innego. Ja jako szczęśliwy człowiek się tym nie smucę. Mam 16 lat. Całe życie przede mną, więc z uśmiechem na twarzy idę jutro na spotkanie z przyjaciółka:) I luzik.

Ogólnie ta karczma fajny pomysł. Ale najlepiej można pomóc sobie samemu. Czasem trzeba coś olać. Takia sentencja która nigdy mnie nie opuszcza:

"Jeżeli coś kochasz, puść to wolno, jeżeli wróci jest Twoje"

03.02.2007
18:17
smile
[10]

qweks [ Ignis Lentus ]

Heh od razu z tym skojarzyłem czytając tytuł :D


Kiedyś przyjaciółce napisałem wklejając owego gifa "My heart beating for you" ucieszyła się dziewczyna :>

03.02.2007
18:19
[11]

szymon_majewski [ Największy fan KISS ]

Proponuje dodac to do regulaminu watku:

Jest to klasyfikacja mojego pomyslu od czego zaczynasz a na czym konczysz

1. Spotkania z partnerem na imprezach wyjsciach spacerach itp. w wiekszej grupie znajomych
2. Spotkania z partnerem na imprezach itp. "sam na sam"
3. Chodzene za reke
4. Pocalunek w policzek na powitanie
5. Chodzenie w objeciach
6. Pocalunki w usta
7. Dlugie namietne pocalunki w usta
8. Pieszczoty i objecia w ubraniu
9. Pieszczoty i objecia w bieliznie
10. Pieszczoty i objecia nago
11. Pieszczoty czesci intymnych
12. Inicjacja seksualna

03.02.2007
18:24
[12]

Glob3r [ Generaďż˝ ]

Apo - Ja po tym :
Mowi ze musi sie zastanowic czy wybrać mnie czy innego.
Bym jej ułatwił wybór i sam z nią... zerwał :P
Nie wie czego chce ;)

A jak wczoraj pisałem w innej karczmie u mnie beznadzieja. Wszystkie fajne dziewczyny zajęte :P

03.02.2007
18:59
smile
[13]

Andre770 [ Koniokwiciur ]

8. Pieszczoty i objecia w ubraniu
9. Pieszczoty i objecia w bieliznie
10. Pieszczoty i objecia nago


Może jeszcze pieszczoty i objęcia w owinięciu bawełnianym, dziurawym kocem, pranym ostatnio w kałuży persilem.

03.02.2007
19:26
[14]

_zielak_ [ Thief ]

Narcyzm- egoizm, miłość do samego siebie.

Ja chcę tylko zwrócić uwagę na to, że milość do samego siebie to rzecz zupełnie inna niż egoizm czy narcyzm. Egoista w rzeczywistości nie kocha siebie, ale się nienawidzi. Dlatego popada w chciwość, chęć wykorzystywania innych, dążenie do uzyskania jak największych przyjemności cielesnych itp. Wydaje mu się, że to da mu siłę i pomoże mu przetrwać. Natomiast człowiek który siebie kocha potrafi szanować samego siebie, chce się rozwijać w każdym aspekcie życia, czuje szczęście i radość którymi chce się podzielić z innymi w akcie miłości.
Idąc dalej uważam, że jedynie człowiek który potrafi kochać samego siebie będzie na tyle dojrzały, aby prawdziwie obdarzyć miłością drugiego człowieka. Egoista natomiast nigdy nie będzie potrafił kochać ani innych, ani też siebie.

04.02.2007
12:28
[15]

szymon_majewski [ Największy fan KISS ]

Andre 770 ---> nie probowales to nie oceniaj

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.