GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Karta graficzna pod PCI-E

03.02.2007
16:07
smile
[1]

40i4 [ Konsul ]

Karta graficzna pod PCI-E

Witam

Jak w temacie. Mam następujący problem i proszę o wypowiedź osoby, która faktycznie wie coś na ten temat. Mam kartę graficzną GeForce 6600 GT 256mb ze złączem pod gniazdo PCI-E. Chciałbym ją wymienić na jakąś lepszą, a tą odsprzedać znajomemu. Jednak tu nasuwa się rozterka. Czy jeżeli on w swojej płycie głównej ma jedynie złącza PCI, to:

1 ta karta będzie w ogóle działać? A jeśli tak, to czy nie będzie mniej wydajna?

2 I jeżeli nie będzie działać, to czy istnieją jakieś przejściówki? czy jedynym wyjściem jest zakup nowej płyty głównej?

Dzięki. Liczę na szybką i fachową odpowiedź.

03.02.2007
16:09
[2]

K4B4N0$ [ Dlugi Kijaszek! ]

tylko wymiana plyty glownej! Przeciez jak nie ma PCIE to nawet nie ma gdzie wpiac jej!

03.02.2007
16:09
[3]

zela [ Konsul ]

Wydaj mi się że twój kolega będzie musiał kupić sobie nową płytę główną

03.02.2007
16:10
smile
[4]

matchaus [ sturmer ]

Znajomy musi mieć kartę z łączem PCI-E.

I to praktycznie koniec tematu :)

03.02.2007
16:10
[5]

Aniek [ Mr Devil ]

Ad1 Karta nie będzie działać.
Ad2 Nie istnieją żadne przejściówki. Musi zakupić płytę główną ze złączem PCI-E.

03.02.2007
16:15
[6]

40i4 [ Konsul ]

Dziękuję za rychłe odpowiedzi. Przekazałem znajomemu tą radosną nowinę, nieomal prawie, że ewangelię. Chyba nie pocieszy go fakt wywalenia 3 stów na płytę :).

pzdr

03.02.2007
16:17
[7]

Aniek [ Mr Devil ]

40i4 --> zależy na jaką płytę się zdecyduje, a wtedy będzie musiał wymienić procesor i RAMy pewnie też.

03.02.2007
16:17
[8]

wysia [ Generaďż˝ ]

To jeszcze niech sie upewni, ze mu na ta nowa plyte wejdzie stary procesor..;)

03.02.2007
16:18
[9]

matchaus [ sturmer ]

.. i RAM :))

03.02.2007
16:20
[10]

40i4 [ Konsul ]

Tak, o tym to już i ja pamiętam :). Powiedziałem, że musi brać pod uwagę gniazdo procesora i szyny do swoich 400mhz DDRków. Z tym całym elektronicznym bajzlem to jest i śmieszno i straszno.

03.02.2007
19:10
[11]

claudespeed18 [ zią ]

istnieja plyty glowne ktore obsluguja karty dla AGP i PCI-E tak dla wiadomosci innym mowie

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.