
40i4 [ Konsul ]
Karta graficzna pod PCI-E
Witam
Jak w temacie. Mam następujący problem i proszę o wypowiedź osoby, która faktycznie wie coś na ten temat. Mam kartę graficzną GeForce 6600 GT 256mb ze złączem pod gniazdo PCI-E. Chciałbym ją wymienić na jakąś lepszą, a tą odsprzedać znajomemu. Jednak tu nasuwa się rozterka. Czy jeżeli on w swojej płycie głównej ma jedynie złącza PCI, to:
1 ta karta będzie w ogóle działać? A jeśli tak, to czy nie będzie mniej wydajna?
2 I jeżeli nie będzie działać, to czy istnieją jakieś przejściówki? czy jedynym wyjściem jest zakup nowej płyty głównej?
Dzięki. Liczę na szybką i fachową odpowiedź.
K4B4N0$ [ Dlugi Kijaszek! ]
tylko wymiana plyty glownej! Przeciez jak nie ma PCIE to nawet nie ma gdzie wpiac jej!
zela [ Konsul ]
Wydaj mi się że twój kolega będzie musiał kupić sobie nową płytę główną

matchaus [ sturmer ]
Znajomy musi mieć kartę z łączem PCI-E.
I to praktycznie koniec tematu :)
Aniek [ Mr Devil ]
Ad1 Karta nie będzie działać.
Ad2 Nie istnieją żadne przejściówki. Musi zakupić płytę główną ze złączem PCI-E.
40i4 [ Konsul ]
Dziękuję za rychłe odpowiedzi. Przekazałem znajomemu tą radosną nowinę, nieomal prawie, że ewangelię. Chyba nie pocieszy go fakt wywalenia 3 stów na płytę :).
pzdr
Aniek [ Mr Devil ]
40i4 --> zależy na jaką płytę się zdecyduje, a wtedy będzie musiał wymienić procesor i RAMy pewnie też.
wysia [ Generaďż˝ ]
To jeszcze niech sie upewni, ze mu na ta nowa plyte wejdzie stary procesor..;)
matchaus [ sturmer ]
.. i RAM :))
40i4 [ Konsul ]
Tak, o tym to już i ja pamiętam :). Powiedziałem, że musi brać pod uwagę gniazdo procesora i szyny do swoich 400mhz DDRków. Z tym całym elektronicznym bajzlem to jest i śmieszno i straszno.
claudespeed18 [ zią ]
istnieja plyty glowne ktore obsluguja karty dla AGP i PCI-E tak dla wiadomosci innym mowie