GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Pamiętacie jeszcze starego Księcia Persji?

02.02.2007
15:39
smile
[1]

Loon [ jaki by tu stopien? ]

Pamiętacie jeszcze starego Księcia Persji?



Obejrzyjcie sobie :).
Jakaś dziwna wersja, ale i tak zapiera dech w piersiach :).

02.02.2007
15:40
[2]

czekers [ make love not war ]

ehhh, za każdym razem kiedy nauczyciel coś truł, ja siedziałem w kącie sali i grałem w tą przepiękną gre... kiedyś byłem tuż, tuż, ale mnie nauczyciel złapal..

02.02.2007
15:42
[3]

squallu [ saikano ]

eh pierwszy Prince:) do tej gry mam ogromny sentyment.

02.02.2007
15:43
[4]

stanson [ Szeryf ]

Pewnie, że pamiętam, godzinami się w to zagrywałem, bodajże jeszcze na mojej Amisi 500 :) Jedna z pierwszych gier, która mnie wciągnęła na tak długo.

02.02.2007
15:48
[5]

K4B4N0$ [ Dlugi Kijaszek! ]

1 z pierwszych moich gier na PC, 386SX, 1MB RAM... to byly czasy!

02.02.2007
15:51
[6]

Yorqus [ Centurion ]

To napewno Pop1 ?? przecież tam się biegało ludkiem w białym ubranku ?

02.02.2007
15:53
[7]

Dizy [ Pretorianin ]

To była gierka nie to co ta współczesna PoP

02.02.2007
15:54
[8]

stanson [ Szeryf ]



A Stunts pamiętacie? :)

02.02.2007
15:55
[9]

pecet007 [ Talk to the claw ]

Grałem na 286 bodajże, gierka wymiatała :P
stanson --- pamiętamy!

(ale obie gry na PC trochę inaczej w sumie wyglądały)

02.02.2007
15:56
[10]

Ziom91 [ Generaďż˝ ]

Grałem na moim piecku parę miechów temu. Fajne!

03.02.2007
13:01
smile
[11]

Loon [ jaki by tu stopien? ]

A pamieta ktos Pirates! :)?

03.02.2007
13:06
[12]

Taikun44 [ Emissary Of Death ]

Taaaa :)

03.02.2007
13:07
smile
[13]

Pl@ski [ Zadeklarowany Abstynent ]

A Company of Heroes pamiętacie? :P A Gears of War? Ech, to były gierki...

A to miałem za 15 lat napisać, sorki... :P


Pierwszy Prince był dla mnie strasznie trudny wtedy (młody byłem, a to jedna z moich pierwszych gierek na pececie była)... W Stunts nie grałem. Pirates! pamiętam, ale mi się wtedy nie spodobała, więc odpuściłem.

03.02.2007
13:11
[14]

Thomolus [ Generaďż˝ ]

Jakaś dziwna ta wersja Prince of Persia na tym filmie. Gra jak na tamte czasy była po prostu rewelacyjna. Po raz pierwszy miałem przyjemność zagrać w PoP na Amidze 500.

03.02.2007
13:17
smile
[15]

Yorqus [ Centurion ]

A pamięta ktoś taką gierkę Simfarm ? :) ile to ja przyniej dni spędziłem, o rany :)

03.02.2007
13:35
smile
[16]

Loon [ jaki by tu stopien? ]

Thomulus - fakt dziwna, ale etapy i cala reszta jest taka sama :).

Natomiast odkrylem w wieku bodaj 5 latek "czit" do pierwszej planszy prinsa, mianowicie wyciągałem tego wezyra na pierwszą lokację następnie górą go obiegałem i pierwszy etap robiony na szybkości w 20 sekund :p.

03.02.2007
13:50
[17]

m997 [ Konsul ]

tak tak fajna wypas giera mam ja na kompie do sciągnięcia z www.staregry.pl

03.02.2007
13:52
[18]

snopek9 [ Futbolowy Fanatyk ]

Wy to macie dobrze, ja nie gralem w takie stare gierki :)

Jednak i ja mam gierke ktora bede pamietal do konca zycia, to Black & White :) do tej pory nie wydano tak innowacyjnej gry IMO

03.02.2007
15:12
smile
[19]

Loon [ jaki by tu stopien? ]

snopek9

zawsze mozesz nadrobic zaleglosci


Chociaz z drugiej strony pewnie Cie to teraz nie porwie, nawet dla mnie (a wychowalem sie na ATARI STE i STF) czasem konfrontacja z przeszłością jest bolesna :)

03.02.2007
15:58
[20]

Mipari1002 [ OOBE Master ]

W pierwszego Prince of Persia to do dzisiaj sobie pogrywam. Teraz mam na dysku wersję ze zmienionymi planszami, ale też jest fajna :)
Walki z "grubasem" (chyba na 6 poziomie), czy z wezyrem i tych długich wymian ciosów się nie zapomina :)
Szkoda że druga część była o wiele słabsza :/

To może ja też wspomnę jakąś starą grę:
Pamiętacie grę Prehistoric? :)
Pamiętam że to była strasznie trudna gra. Druga część już łatwiejsza, ale i tak nigdy nie przeszedłem tej ostatniej planszy w zamku i tych cholernych wind :)

03.02.2007
19:34
smile
[21]

Loon [ jaki by tu stopien? ]

Polecam poniższą stronę:


Macie na niej kilka(naście) modyfikacji pierwszego Prince'a z czego zdecydowana większość to praktycznie zupełnie nowe gry, bazujące na starym silniku. Polecam na przykład zrobionego przez Polaka Revolution, fajnie wygląda walka, która przestała być tak "prosta" - teraz walczące postaci potrafią blokować swoje miecze nawet przez kilkanaście uderzeń. Efekt, nawet jak na starego Księcia, niesamowity.

03.02.2007
19:38
smile
[22]

Volk [ Generaďż˝ ]

Ehh pierwszy PoP, znakomita gra.

03.02.2007
19:47
[23]

Thomolus [ Generaďż˝ ]

Mipari1002 ---------> Prehistorik (taki jaskiniowiec zasuwający z maczugą)? Pewnie, że pamiętam. Gra również z czasów, kiedy grałem na Amidze. Bardzo pocieszna platformówka.

Jak już wspominamy, to może zapodam jeszcze grę Ugh!

03.02.2007
19:51
smile
[24]

Czesiek_Alcatraz [ Generaďż˝ ]

A Stunts pamiętacie? :

Gram do dzisiaj, serio :)

03.02.2007
19:52
smile
[25]

MDstc [ Pretorianin ]

na pegazusie to kiedyś się w nią grało godzinami.Gierka lepsza niż te wszystkie nowe które wyszły.

03.02.2007
19:53
[26]

Mipari1002 [ OOBE Master ]

Jak już wspominamy, to może zapodam jeszcze grę Ugh!

Ugh! też świetna gra. Pamiętam staranne przepisywanie kodów do kolejnych plansz. Przeszłem całą grę z bratem. Bardzo fajnie się grało w dwójkę na jednym kompie :) Gra chyba miała coś około 50 leveli :) A najczęstszą przyczyną śmierci były dla mnie te przelatujące pterodaktyle (chyba tak się one nazywają :)).

A Stunts pamiętacie? :

Gram do dzisiaj, serio :)


Ja też gram :) Świetny edytor tam jest :)

03.02.2007
19:53
smile
[27]

PJanek [ Pretorianin ]

A Lemingi pamiętacie??
Ja jak mialem lat kilka to zagrywalem się w tą gre chociaż nie pojmowałem zupełnie jej zasad ;P

03.02.2007
20:16
smile
[28]

Loon [ jaki by tu stopien? ]

Pamiętamy, świetne były ;).
I ta muzyka ;)!

03.02.2007
20:24
[29]

Thomolus [ Generaďż˝ ]

PJanek ---------> najwięcej czasu chyba spędziłem przy Lemmings 2 The Tribes i tak jak wspomniał Lonn w Lemingach była fajna muzyka.

03.02.2007
20:27
[30]

Mipari1002 [ OOBE Master ]

Lemingi powiadasz?
To te małe stworki co tak wypadały z jakiegoś pudełka i szły chyba do drzwi jakichś...
Uwielbiałem je mordować :>


PS. Przypomnę jeszcze Alien Rampage (chyba trochę mniej znana gra od tych wcześniejszych) -->
Pamięta ktoś?

03.02.2007
20:29
[31]

Thomolus [ Generaďż˝ ]

Mipari1002 ---------> można je było w efektowny sposób detonować, przy okazji niszcząc trochę otoczenia :-)

Edit. Faktycznie Alien Rampage musi być mniej znane, bo nie miałem okazji w to zagrać.

03.02.2007
20:36
smile
[32]

Loon [ jaki by tu stopien? ]

Też nigdy nie grałem w AR.

Natomiast był taki cykl platformówek od Silmarils - Colorado i coś o Majach (La Maya Fetish?). Kojarzy ktos moze dokladny tytul tego drugiego i/lub samą grę :)?

edit: O! Jest! Mam! Polecam:

03.02.2007
20:41
[33]

Mipari1002 [ OOBE Master ]

Loon --> Colorado to pamiętam, a z tego cyklu od Simarilis to chyba później Targhan wyszedł. Ale nie jestem pewien.
A Colorado to zapamiętam na zawsze, bo kiedyś jak to uruchomiłem i potem wyłączyłem komputer to później przy każdym włączeniu zamiast Windy 95 uruchamiało mi się Colorado :) Wtedy mówiłem że mam system Colorado :)

Edit: Tego Le Fetiche Maya nie widziałem. Ale zaraz ściągnę :)
Edit2: Chyba mało popularna gra :/ Głosów: 0 Pobrano: 1 razy.

Aha jak nie graliście w Alien Rampage to polecam: Świetna zręcznościówka :)

03.02.2007
21:18
[34]

Mipari1002 [ OOBE Master ]

Bardzo fajne to Le Fetiche Maya, bardzo podobne do Colorado. Szczególnie fajna jest jazda samochodem :). Prawie jak Gran Turismo 4 :)

Przy okazji: Czy ktoś się nie orientuje czy z DOS Box-a da się robić screenshoty? Bo PrintScreen, ani Fraps do gier DOS-owych nie działają i nie mogę robić własnych screenów :(

I jeszcze przy okazji :) : Może by zrobić osobny wątek (może seryjny) o starych grach, bo tutaj raczej mało osób się wypowiada (pewnie dlatego że w tytuł wątku dotyczy jednej gry), a myślę że znalazło by się więcej entuzjastów takich staroci :).

Jeszcze do głównego tematu wątku: Ja mam tą przeróbkę Prince of Persia: Nawet niezła :)

PS. Home Alone (czyli Kevin sam w domu) -->
Gra warta przypomnienia :)

03.02.2007
21:42
smile
[35]

Armorgedon12 [ DreamCatcher ]

Pierwszy Princ... Tego się nie zapomina.

03.02.2007
21:46
[36]

Thomolus [ Generaďż˝ ]

W takim razie ja jeszcze przypomnę dzieło ze stajni nieistniejącego już niestety Bullfroga, a mianowicie Syndicate. Gra, której intro obejrzane po raz pierwszy u kumpla na jego Amidze, zerwało mi kask z głowy i włosy z klaty (potrącenie cywila, a następnie proces przerabiania go w laboratorium na cyborga).

03.02.2007
21:52
smile
[37]

Loon [ jaki by tu stopien? ]

MIpari1002 - to jak sciagnales to mozesz zahostowac na yousendit.com :)?
Bo ja nie moge sciagnac tego La Fetiche Maya, bo trzeba wysylac esy, a konto puste :|.

03.02.2007
21:54
smile
[38]

Mipari1002 [ OOBE Master ]

Loon --> Proszę bardzo. :
Co sądzisz o takim wątku o starych grach?

03.02.2007
22:04
smile
[39]

Loon [ jaki by tu stopien? ]

O, dzięki wielkie :).
Co do karczmy o starych grach - juz 5 lat temu próbowałem zakladac na GOL i z tego co wiem nigdy sie cos dluzej nie zachowalo :P. Ten wątek w sumie miał być tematem do słania peanów na temat kolesia, który przechodzi PoP w 10 minut, ale wyszło jak zawsze :D.

04.02.2007
12:32
smile
[40]

Loon [ jaki by tu stopien? ]

^

04.02.2007
13:36
smile
[41]

Mipari1002 [ OOBE Master ]

Dopiero teraz obejrzałem filmik z pierwszego posta. :P Trochę dziwna wersja, ale poziomy się zgadzają. :D W wersji na PC takie coś nie było by możliwe, bo nie ma tego przyspieszenia ruchów księcia. To chyba jakiś japończyk (albo chińczyk czy koreańczyk, wszystko jedno :-)) zrobił sądząc po języku gry. Niewiem jak mu się chciało, ale przecież wiadomo że japończycy są "dziwni" :-)
Wersja na PC -->
Zdecydowanie lepsza (przynajmniej graficznie). :)

PS. Chyba rzeczywiście mało osób się wypowiada w takich wątkach. :/

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.