
Xaar [ Uzależniony od Marysi ]
Szukam kwiatka egzotycznego :)
Po pierwsze - ładny, oryginalny i jakiś taki... "ciekawy" a nie zwykły i nudny :)
Po drugie - długowieczny (no w sensie nie taki na jeden sezon a potem kaput)
Po trzecie - możliwy do utrzymania w naszych polskich warunkach klimatycznych, bez specjalnego sprzętu :)
Po czwarte - w miarę tani, no tak do 30-40 zł
...a, no i po piąte - domowy, a nie do ogrodu :)
Pozdrawiam :)
squallu [ saikano ]
róża jerychońska
nawt twoje pra- pra wnuki beda sie nia cieszyc, a przetrwa praktycznie wszytko.
kupisz na allegro bez problemu. a cena nie jest duza. Ja 3 takie roze kupilem za 15 zl
Xaar [ Uzależniony od Marysi ]
hmm... fajna :)
A jakiej ona jest wielkości? Tzn jaką srednicę ma mniej-wiecej ta wysuszona kulka i już rozwinięty kwiat?
Azzie -> ładne... a robią coś pozatym że ładnie wyglądają? :P
Azzie [ bonobo ]
Storczyki?
Piekne kwiaty.
Duzy na miescie kosztuje ze 100 zl, ale na gieldach kwiatowych sa takie same a czesto ladniejsze, w cenie po 30-40 zl.
squallu [ saikano ]
nie sa ogromne. jakies 6-7 cm w klebku a po rozlozeniu z 12-13. ale pamietaj ze sa roze wieksze i mniejsze zalezy jaka uda Ci sie kupic:)
aha i najlepiej jest ja zalewac wrzatkiem!!!! wtedy lepiej sie rozwinie, i za pierwszym razem najczesciej nie rozwija sie do konca.
Azzie [ bonobo ]
A co maja kwiaty robic poza wygladaniem? Tanczyc i spiewac?
Bez urazy ale taka roza jerychonska jak dla mnie to kiepska zabawka, pare razy sie pobawisz i poleci w kat sie kurzyc. Ani to ladne ani dekoracyjne. Rownie ciekawe jak glony w sadzawce :)
Aha, jak chcesz jakies bajerki to na allegro sa rosliny ruszajace listkami i swiecace w ciemnosciach...
arturszyma [ Pretorianin ]
Mary Jane :) Polecam!

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]
arturszyma -> mam już swoją Marysie :)
Azzie -> no nie... ale mogły by mieć jakieś ciekawe właściwości, czy coś...
Myślałem też nad jakąś mięsożerną :)
...bo to ogólnie ma być prezent dla dziewczyny która lubi roślinki i ogólno pojęte ogrodnictwo :)

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]
Muchołówka
Rosiczka
Dzbanecznik
- które z nich są najłatwiejsze w utrzymaniu... tak na początek? :)
Muchołówka ładnie wygląda, ale rosiczka jest chyba bardziej "wszechstronna" jeśli chodzi o rodzaj posiłku :)
Która efektowniej się pożywia? :)
...Może tomirek zajży do wątku :P