Sobieraj_WPS [ Pretorianin ]
Fizyka --Pomyłka w zadaniu ??
Tresc zadania :
Sportowiec o masie 60 kg wspina sie pionowo po linie z przyspiesznieemi 0,5 m/s2 .Napiecie liny wynosi około ?? ;| ;| jak takie cos obliczyc ??
EG2006_43107114 [ Generaďż˝ ]
Wydaje mi się, że powinno być siła działająca na linę.
Sobieraj_WPS [ Pretorianin ]
no tak ale od czego zaczac jakie wzory trzeba zastsowac zeby obliczyc obliczyc te napiecie liny ??
misztel [ +0,10gr! ]
U = I x R
Regis [ ]
A co w tym zadaniu ma niby byc zle? A jak obliczyc? Rusz glowa i ksiazka od fizyki. Ciezko o prostsze zadanie... Masz dwie dane i musisz znalezc wzor do ktorego pasuja...
Sobieraj_WPS [ Pretorianin ]
REGIS --- jak bym mial ksiazke to bym zagladal ale wole popytac ludzi ktorzy wiedza co sie dzieje z fizyki ... zazdroscisz bo tez miales problemy z fizyka i nie zwrociles sie o pomoc na forum ;] i zostales usadzony w szkole ;d przykro mi ;p
Marcinwin [ Pretorianin ]
F=m*g
g=a
jesli wspina sie do góry z a=0,5 to jego a wzgledem ziemi=a2=9,81+0,5 [m/s2]
i teraz masz ze F=60*a2 [N]

Regis [ ]
A google zamkneli? W internecie o fizyce slowa nie ma? Troche inicjatywy.
A co do mojej fizyki - w sobote zaliczylem ostatni egzamin z tego przedmiotu i juz NIGDY nie bede mial stycznosci z fizyka w 'czystej' postaci, dlatego pisze tu nabijajac sie z takich biedakow jak Ty, ktorzy maja przed soba pewnie jeszcze cale gimnazjum i liceum fizyki (studia chyba nie groza).
Sobieraj_WPS [ Pretorianin ]
dzieki wielkie ;)
sajlentbob [ Generaďż˝ ]
pomyśl chwilę to nie boli
podpowiedź masz nawet w swoim poprzednim wątku o fizyce
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=5974536&N=1
Sobieraj_WPS [ Pretorianin ]
REGIS -- pewnie ostatni egzamin miał twoj tato ;p bo kto by cie dopuscił do jakiego kolwiek egzaminu ?? ;] nawet biała koperta by nie pomogla ;p biedaczysko ;p w sumie to pewnie jestes madry czlowieczkiem na tym serwerze ;p co by to nie ty ;] widocznie w google spedzasz duzo czasu ;] wiec nazwa impreza jest tobie obca , i napewno nie bedziesz mial stycznosci z takim slowem ;] pozdrow tate ;p
Sobieraj_WPS [ Pretorianin ]
podpowiedz W= F*S ??
wychodzi W=100 J
a odpowiedzi to
A) 0 J
B) 0,5 J
C) 1 J
D) 9,81 J
E) 25 J ??

Regis [ ]
Widze ze w ripostach jestes rownie blyskotliwy jak w fizyce.

Sobieraj_WPS [ Pretorianin ]
nie ja jestem blyskotliwy tylko ty i twoj ojciec :D