
Caine [ Książę Amberu ]
Głupota i prowokacja
Dzieła Lenina anyone? czyli posłanka Senyszyn w akcji:
Jeśli komuś się wydaję, że Lepper jest śmieszny a Giertych to fanatyk - widać nie miał do czynienia z tą diwą lewicy w kostiumie sado-maso.
To, co wygaduje Senyszyn jest polityczną głupotą! - mówi z oburzeniem senator PO Stefan Niesiołowski. I dodaje: - Ona nie ma nic do powiedzenia, więc żeby publicznie istnieć, obraża a to Kościół, a to papieża Jana Pawła II.
Niesioł najwidoczniej nie rozumie, że tego babola należy traktować w kategorii folkloru politycznego. Podobnie jak większość prądów Nowej Lewicy, np. zrzeszonych pod sztandarem Sławka Sierakowskiego.
edit: link do blogu, jakby komuś było mało.

Bramkarz [ brak abonamentu ]
"Kościół - jako nienasycona, pazerna, zhierarchizowana instytucja - tego symbolu wywyższenia pragnie ponad wszystko. Nawet ponad przyzwoitość i zdrowy rozsądek".
Ma ktoś obrazek Capt. Obvious?

Caine [ Książę Amberu ]
Mam: >
Belm [ Konsul ]
Nie jestem fanem lewicy, ale poperam każde słowo jakie napisała prof. Senyszyn w tym artykule.
Tak na marginesie, to niewybredne ataki platformersów na p. Senyszyn (wyśmiewanie jej głosu, sposobu w jaki mówi itp. zamiast merytorycznej dyskusji) spowodowały, gardzę PO równie mocno co PiSem.
Senyszyn różne głupoty mówiła, różne pisała, ale akurat w tym przypadku trafiła w dziesiątkę.

Caine [ Książę Amberu ]
Jasne, Belert, wyśmiewać głos i sposób mówienia to może tylko Kazia Szczuka. C'mon, gimme more!
dolomith [ Generaďż˝ ]
heh, niemyslalem ze to powiem ale chyba tez pierwszy raz sie zgodze z ta kobieta :| Pytanie tylko czy ten ton jej wypowiedzi mial na celu zrobienie szumu aby wiecej ludzi zastanowilo sie nad owa sytuacja czy tylko jak zwykle normalny ton wypowiedzi tej kobiety do ktorego przywyklismy...
Belm [ Konsul ]
Caine -> Kazia Szczuka może sobie razem z Wojewódzkim zrobić sobie Sex Perty na antenie. Wisi mi to. Nie płacę za jej występy, i to co ona mówi czy robi nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia.
Inną sprawą są wystąpienia jakiejś posłanki (szkoda że nia pamiętam jej nazwiska, wiem tylko że jest z PO) z sejmowej mównicy, która nie potrafi odnieść się merytorycznie do tematu debaty, tylko sięga po docinki i złośliwości.
dolomith [ Generaďż˝ ]
Belm --> tu sie troche myslisz bo zauwazylem ze kto jak kto, ale poslowie z PO robia to najrzadziej... choc nie mowie ze nie - polityka, heh
Belm [ Konsul ]
dolomith -> Nie wiem czy najczęściej, czy najrzadziej. To nie jest ważne. Pewnego dnia słuchałem debaty w Sejmie, Senyszyn mówiła o sprawach ważnych - o finansowaniu budowy Świątyni Bożej Opatrzności z pieniędzy podatników, a tu, ta tak zwana 'prawica' i to zarówno ta w rządzie jak i w opozycji traktuje ją jak nawiedzoną wariatkę, którą trzeba spuścić z wodą w kiblu.
Wcześniej już miałem poważne zastrzeżenia do PO, partia o liberalnych poglądach na gospodarkę, głosuje za becikowym razem z LPR, i szasta pieniędzmi podatników przeznaczając je na jakieś kościelne budowle. Tak zakończyła się moja przygoda z tą partią.
W tej chwili nie ma żadnej z którą mógłbym się identyfikować.
Attyla [ Flagellum Dei ]
Belm
to zapisz się na SLD i zostań nowym jej baronem a senyszyn będzie ci łóżko ścielić.
I nie ma co się dziwić, że mówią o niej jako o wariatce. Sama dba o takie o niej opinie. Tak jak w wątku Prowokacja czy głupota nadal nie jesteś w stanie stwierdzić, które z tych słów bardziej do niej pasuje. Zaczynam jednak się przekonywać, że tu działa i jedno i drugie. Gdyby nie była bowiem idiotką to prowokacje byłyby mniej prostackie.

Bramkarz [ brak abonamentu ]
Attyla
Nie wierzę, że popierasz ten 40 mln socjal.
dolomith [ Generaďż˝ ]
Belm --> Nieidentyfikuje sie z zadna partia ale biore udzial w wyborach bo taki jest moj obowiazek i oddaje swoj glos. Senyszyn traktuja jak nawiedzona bo w 90% gada glupoty a czasem zdarza sie jej miec racje - nie wiem moze z przyzwyczajenia tak ja traktuja. W owej kwesti sie z nia zgadzam. Niechce bronic PO ale z tego co wiem to owa partia nie byla zbytnio przychylna ani do Swiatyni Opatrznosci a tym bardziej do becikowego... moze Ty ich mylisz z PiS'em bo w obu przypadkach ta partia byla za wielkim "za"!! A o ile sobie przypomnisz PO mowilo jakim absurdem jest becikowe. Ale dajmy temu spokoj, jest demokracja kazdy ma wolny wybor o ile PiS nam go nieodbierze, hehe! Temat tyczy sie Senyszyn czy ma racje czy nie...
Belm [ Konsul ]
Attyla -> Taaa, zapiszę się do SLD...
Z SLD mi nie po drodze, bo to jak wszystkie partie będące w Sejmie to socjaliści. Ja mam poglądy liberalne, (bez "konserwatywno -"). Jak już pisałem, Senyszyn mówiła/pisała różne głupoty, ale w tej sprawie - sprawie finansowania Kościoła Katolickiego z pieniędzy podatnika ma rację.
dolomith -> PiS był oczywiście za becikowym, ale PO razem z LPR przegłosowało "hardkorową" wersję becikowego, tylko dlatego, żeby wpędzić w kłopoty partię rządzącą. Pamiętam jeszcze wypowiedź Gronkiewicz-Waltz, kiedy zapytana przez reportera skąd mają zostać wzięte pieniądze na owo becikowe, odpowiedziała że to nie jestem jej problem.

Caine [ Książę Amberu ]
Bramkarz: nawet ja nie popieram wyłozenia 40 mln na Kościół w sytuacji kiedy trzeba wykorzystać koniunkturę na reformę finansów. Chociaż miło mi wiedzieć, że kiedy w całej Europie rosną meczety i muzea kicz-artu, w Polsce jeszcze jakieś kościoły się buduje. Zamiast przerabiać jak w Niemczech i Anglii na rykowiska... ups, dyskoteki.
kastore [ Troll Slayer ]
Odbiegając od tematu, to jeszcze żeby te 40 baniek rzeczywiście poszło bezpośrednio na budowę to pewnie by świątynia szybko powstała, ale te pieniądze idą na działania kulturalne.
PiS pochwalił się, że znalazł w budżecie 40 mln zł na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. A tak naprawdę ani grosz może nie być przeznaczony na cement i cegły, tylko na "różne cele kulturalne". Kościół czuje się oszukany i zastanawia się, czy w ogóle brać te pieniądze

Bramkarz [ brak abonamentu ]
Kościół czuje się oszukany i zastanawia się, czy w ogóle brać te pieniądze
I w ten sposób opinię Senyszyn potwierdzili sami zainteresowani :)

Prof. Lupin [ Konsul ]
kastore [ Troll Slayer ]
To też nie jest tak, że Ministerstwo finansów robi 40 mln przelew na konto fundacji budowy Kościoła. Tylko to fundacja musi przyjść do Ministerstwa, powiedzieć na co chce wydać kasę i ją może dostanie. A jak rezerwa budżetowa zostanie niewykorzystana to dostaną ją parlamentarzyści w ramach rozdysponowania nie rozysponowanych środków. Albo pójdzie na Wyższą Szkołę Kultury Medialnej w Toruniu.

Caine [ Książę Amberu ]
A czemu miałby je brać, skoro nie może ich przeznaczyć na budowę?
Moglibyśmy wystąpić o góra 2-3 mln, bardzo mało projektów spełnia warunki postawione przez PiS - mówi ks. dr Janusz Bodzon, wiceprezes Fundacji Budowy Świątyni Opatrzności Bożej. - Informacja o 40 mln rezerwy budżetowej została podana bez wytłumaczenia. Wynikało z niej, że Kościół dostanie ot, tak 40 mln zł. Ludzie zaczęli psioczyć, że księża budują sobie świątynię kosztem emerytów - żali się.
||Peter|| [ Pretorianin ]
Coz, pani posel Senyszyn jest postacia dosc barwna, czasami zdarza sie jej palnac cos glupiego tym skrzekliwym glosem, ale tym razem trafila w sedno.
Owszem, walnela prosto w oczy, bez ogródek i owijania w bawelne, ale... TAKA JEST PRAWDA.
Kosciol nazbyt czesto sprawia wrazenie czarnej dziury, ktora wciaga wszystko, co ma wartosc materialna. I tak przeciez jest od 1989 - "odzyskiwanie" "utraconych" budynkow i dzialek, szczegolna ochrona podatkowa urzednikow Kosciola (ksiezy), wydzieranie kasy publicznej gdzie tylko sie da... Tak samo jest z ta nieszczesna Swiatynia Opatrznosci. Wierni nie chca dawac na nia kasy, no to przeciez mozna im po prostu zabrac, skoro "nasi" sa przy wladzy... Przeciez chyba nie ma mozliwosci, ze tlumaczenia iz pieniadze te ida na "ochrone dziedzictwa narodowego" to sciema i mydlenie oczu - bo przeciez zgodnie z prawem nie mozna przekazywac kosciolowi panstwowych pieniedzy. Uwazam tez za skandal, ze Kosciol zamiast budowac sierocince czy domy opieki dla ubogich stawia sobie kolejne marmurowe palace. I po co?
Od paru lat mieszkam w Irlandii, kraju tez teoretycznie bardzo katolickim, ale tutaj nie ma tak, zeby co 2 ulice stal nowy kosciol... Nie maja tez potrzeby stawiania kolejnych.
Czy Bogu naprawde potrzebna jest wielka swiatynia z pieniedzy na emerytury? Nie sadze, mysle, ze doskonale da sobie bez niej rade. To Kosciolowi potrzebny jest kolejny dowod jego watpliwej wielkosci...
Nie jestem osoba szczegolnie wierzaca, ale jesli mam wierzyc w Boga, to w Boga, nie zas w jego ziemskich przedstawicieli - az nazbyt czesto okazuje sie, ze to zwykle pijawki, ktore tylko patrza jak oskubac swoje owieczki. I tylko zal PRAWDZIWYCH ksiezy, tych czujacych powolanie i majacych chec niesienia pomocy. Zal, bo dzialalnosc koscielnej hierarchii negatywnie dziala na odbior wszystkich ksiezy w oczach ludzi.
Senyszyn powiedziala co powiedziala dosc dosadnie, ale czy powiedziala chociaz slowo nieprawdy? Owszem, mozna to bylo ujac delikatniej, ale wtedy pewnie by ja zignorowano. Mowiac wprost, narobila nieco halasu.
Attyla [ Flagellum Dei ]
Bramkarz - a gdzie napisałem coś takiego? Napisałem tylko, że ten ruch z dofinansowaniem budowy to kolejny dowód na konieczność likwidacji reliktu komunizmu - ZUS
Belm
Ja mam poglądy liberalne, (bez "konserwatywno -").
czyli jesteś zwolennikiem NEPu
ale w tej sprawie - sprawie finansowania Kościoła Katolickiego z pieniędzy podatnika ma rację.
Miałaby, gdyby odnosiła się wyłącznie do samego faktu dofinansowania. Ona tego użyła jednak jako platformy ataku na Kościół. Gdyby rząd zdecydował te pieniądze przeznaczyć na np. oddłużanie szpitali, to by nie pisnęła nawet, bo to inny relikt jej ukochanego i wymarzonego PRLu.
Peter
Panią to jest moja żona. Rozumie osoba?:)
I nie wypowiadaj się na temat Kościoła, bo wypadałoby najpierw coś o tym wiedzieć.

Molzey [ Pretorianin ]
I ręce trzymaj na kołdrze, gówniarzu!
Vader [ Legend ]
Cóż, w niczym się pani Senszyn nie pomyliła. A to, że prawacy bronią KK to oczywiste. Gdyby Senszyn powiedziała 2+2=4, to też by została wyśmiana. Nie wiem w ogole po co ten wątek. Nic nowego nie wnosi.
Roko [ Generaďż˝ ]
zgadzam sie z tą wypowiedzią pani Senyszyn. Kościoł panoszy sie w Polsce ponad miarę,
ile by nie dostał od władzy ( bo wierni jakoś nie chcą sfinansować kolejnej monstrualnej świątyni ), zawsze jest mu za mało i bedzie chciał wiecej
Belm [ Konsul ]
Jeśli ktoś chce zbudować kościół, to proszę bardzo. Ale własne pieniądze, bez sięgania do kieszeni podatników. I nie ma tu znaczenia w jakiej kondycji finansowej jest Państwo.
Świątynia Opatrzności Bożej to oczko w głowie, kard. Glempa.
Glemp jeszcze kilka lat temu ogłaszał, ze ŚOB będzie budowana tylko i wyłącznie z datków wiernych. Gdyby było tak naprawdę, to nikt by się do tego mógł przyczepić. Tylko, że wierni najwyraźniej doszli do wniosku że kolejny monumentalny kościół potrzebny jest im jak dziura w moście, i groszem sypali skromnie.
Najwyraźniej postanowiono, że owieczki przystrzyże się bez ich wiedzy i zgody. I kasa pójdzie z ich podatków. Co jest wkurzające o tyle, bo z kieszeni także tych którzy się temu jasno sprzeciwiają.
Przypomnę, że te 40 mln to nie pierwsze pieniądze jakie pójdą na budowę tego kościoła. Wcześniej Sejm dał 20 mln, a sejmik mazowiecki kolejne 20 mln. Razem będzie to ok 80 mln złotych. Z tego co pamiętam budowę ŚOB wyceniano na ok 150 mln. Tak więc połowę już mają.
Jednocześnie zrobiono wokół tej sprawy mało śmieszny kabaret. Ponieważ prawo zabrania tak bezczelnego przekazywania pieniędzy klerowi, plac budowy jakim jest jeszcze świątynia ogłoszono obiektem dziedzictwa narodowego.
Jedyną partią która zaprotestowała topieniu publicznych pieniędzy było SLD, (mają za to u mnie małego plusika). Tylko to też musieli spartolić, żaden z polityków pierwszego szeregu nie chciał z klerem zadzierać, wysłali więc Senyszyn, której wszystko jedno. Z poważnej sprawy zrobili kabaret z wyśmiewaną i lekceważoną Senyszyn w roli głównej.
Attyla ->
czyli jesteś zwolennikiem NEPu
NEP ma tak się to liberalizmu, jak obecny "ustrój" panujący w Polsce.
ale w tej sprawie - sprawie finansowania Kościoła Katolickiego z pieniędzy podatnika ma rację.
Miałaby, gdyby odnosiła się wyłącznie do samego faktu dofinansowania. Ona tego użyła jednak jako platformy ataku na Kościół. Gdyby rząd zdecydował te pieniądze przeznaczyć na np. oddłużanie szpitali, to by nie pisnęła nawet, bo to inny relikt jej ukochanego i wymarzonego PRLu.
Pewnie masz rację, Senyszyn to socjalistka (podobnie jak reszta Sejmu), nie zmienia to faktu że może mieć rację w pewnych sprawach. Zwróć uwagę, że w swojej wypowiedzi nie atakuje wiary jako takiej, ale pazerną instytucję. I dlatego uważam że ma rację.
Vader [ Legend ]
Belm --> Zaraz Ci ktoś zripostuje, że wszelkie dofinansowanie KK wynika z koniecznosci zrekompensowania im majątków zgrabionych przez komune. Oczywiscie, przez kolejny miliard lat bedziemy im to rekompensować. I tak dlugo, jak ten naród będzie trwał, KK bedzie miał pierwszeństwo przed ludźmi chorymi i potrzebującymi, nie mówiąc już o kulturze czy sztuce.
Belm [ Konsul ]
Vader -> Ale na taką ripostę jest odpowiedź.
Kościół podpisał umowę jeszcze za komuny, że za zagrabione mienie powstanie tak zwany fundusz kościelny. Czyli opłacanie przez państwo ubezpieczenie księży, konserwacja kościołów itp. W roku 2004 Polska wyłożyła na fundusz prawie 80 mln złotych, teoretycznie suma jest przeznaczona dla wszystkich ośrodków wyznaniowych, ale w praktyce ogromną większość bierze Kościół Katolicki.
Jednocześnie zabrane przez komunistów dobra są przez Kościół odzyskiwane. Ba! Brane są takie, których nigdy Kościół nie posiadał.
Vader [ Legend ]
Belm --> Sam pomysł z podatkiem Koscielnym to już głupota. Te ziemie wtedy miałybyć wycenione i określone, a następnie wyznaczony okres spłaty. Bo teraz, to bedziemy do usranej śmierci płacić.
Jednocześnie zabrane przez komunistów dobra są przez Kościół odzyskiwane. Ba! Brane są takie, których nigdy Kościół nie posiadał.
Normalka.
sirQwintus [ Generaďż˝ ]
vader >> skąd KK ma takie dobra jak ziemie , budynki ?
Pshemeck [ Dum Spiro Spero ]
Senyszyn jest dla mnie dosc dziwna postacia.Pomijam fakt ze o przekretach/panoszeniu mowi ktos kto nalezy do SLD :) No coz..."Widzisz belke w oku..."
Pieniadze na Swiatynie Opacznosci to jest przesada i jest to w pewnym sensie ( wiem jak to brzmi ale tak to wyglada :) ) lamanie prawa.Tylko zastanowic sie trzeba nad jednym : W sejmie wiekszosc jest na TAK, w spoleczenstwie ( powiedzmy 90% katolikow ) tez na TAK.Czy cokolwiek, ktokolwiek zmieni?
Jestem ateista,nie popieram wiekszosci tego co robi dzisiaj KK ale wiem jedno: Gdyby nie ten KK to kto wie czy dzisiaj bysmy "szprechali" czy "gawarli".

UltRafaga [ Dragon Offspring ]
Totalnie się z nią zgadzam, kościół to najbardziej pazerna, amoralna i bezczelna instytucja w tym kraju. Nie warzne że ludzie na chleb nie mają, oni by tylko wystawiali te świńskie łapy po więcej, ładując w swoje pieprzone, spasione, nazistowskie dupy coraz więcej kasy. BMW, złoto, luksusowe wille, to mają być księrza ??? Ksiądz powinien popylać na rowerze i mieszkać w celi klasztoru, a tym co ma dzielić się z ludźmi, a nie gromadzić bogactwa większe niż nie jeden biznesmen. W ogule szlag mnie trafia na zachowanie polityków którzy najchętniej padli by na ziemie żeby lizać buty pieprzonemu Rydzykowi i innym plebanom, to do diabła nie jest średniowiecze, gdzie kościół miał większą władze niż sam król. Chyba że oni chcą rzeby to wszystko wróciło.

ffff [ Backside ]
Dla mnie fakt, że senyszyn jest profesorem jest obrazą godności tego urzędu.
Zwykły lewacki babsztyl, który leczy postmenopauzę postępowym gównem jak eliksirem młodości.
A najbardziej denerwuje mnie to pieprzenie o Kościele. Z reguły wypowiadają się o nim "jaki to on zły", ludzie, którzy byli raz w życiu 10 lat temu i faszerują się bibułą urbana i stereotypami pokroju "każdy", "wszyscy", "żaden".
Przykład ludzkiej ciemnoty (a niby lewica oświecona) i przejawów wyjątkowo złej woli, z powodu jaskrawych przypadków.
edit:
żeby nie było - nie jestem osobą, która wierzy w kryształowość Kościoła i nie ma własnej opinii na temat sytuacji w episkopacie czy klerze.
Vader [ Legend ]
Taaa. A mnie najbardziej rozwala, że neguje się wartość intelektualną tych osób, które reprezentują inne poglądy.

gladius [ Subaru addict ]
Taaa. A mnie najbardziej rozwala, że neguje się wartość intelektualną tych osób, które reprezentują inne poglądy.
Przecież to jasne - jeśli mam np. określone poglądy, o których wiem, że są słuszne, a ktoś ma inne - i wobec wszelkim faktom upiera się przy tych poglądach, to znaczy, że jest idiotą. Weź np. takich pisiorów, którzy - mimo tego, że widzą, jak funkcjonuje pisiorstwo - popierają kaczki. Proste - idioci.
Mazio [ Mr Offtopic ]
Caine - zakładaj wątki w prawidłowych kategoriach - specjalnie odznaczyłem politykę by sie nie wtrącać... ale:
Niesioł najwidoczniej nie rozumie, że tego babola należy traktować w kategorii folkloru politycznego. Podobnie jak większość prądów Nowej Lewicy, np. zrzeszonych pod sztandarem Sławka Sierakowskiego.
dla mnie, w całym dorosłym życiu synonimem oszołomstwa politycznego, demagogii, zacofania i folkloru jest polska prawica, a już "Niesioł" w szczególności.

Vader [ Legend ]
gladius --> Pisiorstwo to jedno. Ale są sprawy, w których racji się nie da mieć a wszystko sprowadza się jedynie do własnego mniemania. I KK jest doskonałym tego przykładem.
||Peter|| [ Pretorianin ]
Tylko zastanowic sie trzeba nad jednym : W sejmie wiekszosc jest na TAK, w spoleczenstwie ( powiedzmy 90% katolikow ) tez na TAK.
Doprawdy? A ktos sie pytal spoleczenstwa o zdanie?
Bo fakt, ze jakis tam odsetek spoleczenstwa wybral do parlamentu takich a nie innych oszolomow niekoniecznie swiadczy o tym, ze popieraja wszystkie ich dziallania ;)
ffff [ Backside ]
Vader ---> bo dla mnie jest żałosne, jeśli ktoś mówi:
"kościół to najbardziej pazerna, amoralna i bezczelna instytucja w tym kraju."
a cała genialna myśl ewoluowała od faktu, że w jego parafii ksiądz ma nowego Mercedesa i dla tego Kościół jest pazerny, bo pewnie kazdy ma Mercedesa
gladius ---> masz jeszcze coś inteligentnego do powiedzienia, porównując wiarę z gówno wartą politykę i pisem?
edit - i przeczytaj dokładnie co napisałem
Pshemeck [ Dum Spiro Spero ]
Peter- sadzisz ze wiekszosc naszego spoleczenstwa by byla na "NIE"? Zobacz ilu mamy emerytow w kraju :) Zdajesz sobie sprawe ze Swiatynie Opacznosci Bozej ladnie by polaczyli z JPII i wiekszosc by byla na "TAK" :) Cwani sa,to trzeba im przyznac.
kiowas [ Legend ]
Vader ---> przyznaj się w końcu - jak często w młodości wykorzystywał cię jakiś niewyżyty seksualnie ksiądz? Jakaś przyczyna tej chorobliwej nienawiści musi gdzies tkwić....
Jedyne wypowiedzi jakie mozna od Senyszyn uslyszeć kiedykolwiek na trybunie sejmowej lub gdziekolwiek indziej dotyczą spraw Kościoła - ciekawa rzecz, bo nawet większość katolików nie podporządkowuje wszelkich swoich myśli własnemu wyznaniu jak ona. Zaiste, ciekawy temat dla psychologa.

Conroy [ Dwie Szopy ]
Wolę katoprawicę niż to co się dzieje na zachodzie - pedalskie małżeństwa, napływ arabusów adopcja dzieci przez pederastów.
Nie sądzę żeby był ktokolwiek, kto traktuje Senyszyn poważnie.
Don_Pedro [ Pretorianin ]
Conroy
Seneszyn traktuję tak samo poważnie jak tych, którzy nazywają homo pederastami, z tą drobną różnicą, że w tym przypadku akurat posłanka nie minęła się z prawdą.
dolomith [ Generaďż˝ ]
Alez tu dyskusja wrze... Proste pytanie czy czujecie sie urazeni tym co napisala Senyszyn?? Ja nie, wrecz przeciwnie choc raz cos jej wyszlo. Powiedziala pare mocnych slow z ktorymi sie mozna zgodzic badz nie. Ja, jak juz wyzej pisalem ze po raz pierwszy, osobiscie sie zgadzam z nia i niezamierzam przekonywac nikogo do tego. Kosciol jest w Polsce reprezentowany przez ksiezy, a ksiadz to tez czlowiek ktory oficjalnie raz na kwartal moze sobie skoczyc w bok, ktory tez chce zarobic i ktory traktuje to kim jest jako zawod. Nie wielu jest ksiezy ktorzy faktycznie poszli z powolania - osobiscie z nam dwoch. Kosciol duzo stracil przez Rydzyka, wowczas pewna grupa ludzi zaczela patrzec na to dosc sceptycznie i to co sie dzialo.... A to co sie dzieje przypuszczam ze tez jest robione za sprawa Rydzyka. Ow "o. dyrektor" za sprawa swej rozglosni dal poparcie PiSowi, wiec PiS sie musi zrewazowac. Rydzyk daje propozycje a te ciolki mysla co i jak. Podsumowujac Kosciol nie powinien mieszac sie do polityki, ani polityka do kosciola!! A wszystkich tych "idealnych" katolikow takich jak Giertych Wierzejski Kaczynscy mam juz powyzej dziurki za rowno ich jak i tego jak to ekspanuja swoja religijnoscia.
Dlaczego podatnicy maja placic na budowe Swiatyni?? Moze ja wole swoje podatki przeznaczyc na szpital badz wykupienie udzialow w jakims banku badz przedsiebiorstwie co w przyszlosci za owocuje. A jak oni chca budowac to niech buduja z datkow, albo niech tez postawia meczet i synagoge za chocby 20 mln.
Attyla [ Flagellum Dei ]
kiowas
żaden bóg nie lubi konkurencji. marx nie jest tu wyjątkiem. Nie ma zatem powodu by od razu doszukiwać się aż takiej traumy:D
Belm
komunizm to nie tylko kwestie własności - to również kwestie społeczne. Te zaś nie różnią się nijak od obecnego "liberalizmu".
Senyszyn nie jest socjalistą. To czystej wody komunistka. W wyborach prezydencjich poparła jakiegoś komucha (nie pamiętam nazwiska) a w wywiadach przemowach itp. niemal cytowała ustępy z prac Wielkich Ojców Komunizmu. Wiem, bo musiałem się tego gówna uczyć na studiach a potem starałem się poznać wroga.
Zwróć uwagę, że w swojej wypowiedzi nie atakuje wiary jako takiej, ale pazerną instytucję. I dlatego uważam że ma rację.
PZPR i inne partie komunistyczne też nie atakowały wiary jako takiej. Zawsze był to atak na "czarnych". Mniej więcej tak uzasadnionych jak ten teraz.
Paru komunistów z PiSu wymyśliło, żeby z komunistycznego ZUSu przerzucić część środków na budowę nie dogadując się w tej sprawie z inwestorem. Myślę, że to ich trzeba atakować.
Tyle, że z drugiej strony - im wcześniej ten syf zbankrutuje tym lepiej.
Belm [ Konsul ]
Belm
komunizm to nie tylko kwestie własności - to również kwestie społeczne. Te zaś nie różnią się nijak od obecnego "liberalizmu".
Nigdy jak dotąd nie widziałem, aby ktokolwiek porównywał klasyczny liberalizm z komunizmem...
"Motto" liberalizmu: "Prawo twojej pięści kończy się tam gdzie zaczyna się prawo mojego nosa", położony jest nacisk na prawa jednostki, naprawdę nie wiem jak ma się to klasycznego "nie wychylającego się z szeregu" idealnego szarego komunisty.
Co do wiary, postawa liberalna jest jasna. Wierz sobie w co chcesz, nikogo do swojej wiary nie zmuszaj, nikogo ze względu na wiarę nie dyskryminuj. Czy za PRLu jednostka miała takie prawa? Religią byłą partia, innowiercy byli tępieni.
Liberalizm to odpowiedzialność i wolność, wolność ograniczona tylko wolnością innego człowieka.
kiowas [ Legend ]
Attyla ---> twoja teoria byłaby słuszna gdyby podobną niechęcią imć V. darzył pozostałe religijne wspólnoty. Tak jednak nie jest dlatego tez doszukuję się inklinacji w przeszłości :)
ffff [ Backside ]
dolomith ---> zgadzasz się co do Świątyni czy co do wyzywania całego kleru od chciwego, pazernego i amoralnego?
Bo mi również nie podoba się wykorzystywanie wiary, różnych impulsów religijnych w celu zapewniania sobie wiecznej chwały oraz wyższych notowań i nie podoba mi się dotowanie Świątyni z podatków.
Ale nóż mi się w kieszeni otwiera jak słyszę kolejne antyklerykalne litanie.
Chacal [ Senator ]
Kościoły nie powinny dostawać ani grosza. Niech się same utrzymują - mogą prowadzić odpłatne zajęcia i to nie tylko związanie z wiarą (znam np kościół prowadzący siłownię, fitness i salę prób dla muzyków). Znaczna część może zarabiać na turystach, we Francji chyba każdy istotny kosciół tak robi.
Jedynym wyjątkiem powinny być sytuacje typu remont kościołów mających wartośc historyczną.
Attyla [ Flagellum Dei ]
Belm
to co opisujesz nie jest liberalizmem a neoliberalizmem. Ten zaś ostatni bazuje na chronicznym uczuleniu na to co tradycyjne i sprawdzone. Tak jak komunizm dąży do utworzenia nowego człowieka poprzez wyrwanie go z korzeniami z tradycyjnych uwarunkowań i wsadzeniu do sztucznego środowiska ideologiocznego bazującego na samoograniczeniu wolności słowa i wyznania. neoliberalizm dąży do wychowania takich cztredziestolatków do jakich dążył PRL.
Czy za PRLu jednostka miała takie prawa? Religią byłą partia, innowiercy byli tępieni.
Nawet czerwoni uczą się na błędach. wykorzenianie tradycji wyłącznie drogą administracyjną prowadzi do oporu opierającego się o instytucję kultywującą zwalczane elementy. Dlatego stawiają na propagandę. Tak jak Lenin i Trocki. Skoro nie można przymusem, to starają się sączyć w człowieka truciznę zwątpienia w każdej kwestii. Człowiek jest w ten sposób odcinany od swoich korzeni kulturowych i przez to podatniejszy na pranie mózgu. Nie działają też frontem. ruszają jak doświadczona kawaleria do szarży. najpierw powoli, by do max prędkości dość tuż przed momentem kulminacyjnym. Dzięki temu udaje im się kupić ludzi na tyle mądrych, że umieją czytać i pisać i na tyle niewrażliwych, że nie odczuwają naporu. To tak jak z ruchami kontynentów - ruch jest niedostrzegalny - ale istnieje. Tylko incydentalne zdarzenia w rodzaju trzęsienia ziemi czy erupcji wulkanu wskazują na to, że wszystko się rusza. Dla nas takimi trzęsieniami są kolejne dyskusje o prawie do zabijania nienarodzonych dzieci, "tolerancji" (cokolwiek miałoby to oznaczać) dla pedałów, prawie adoptowania dzieci itp itd. Takim trzęsieniem jest też atak na reakcje obronne w rodzaju tak prostackich inicjatyw jak dofinansowanie budowy świątyni. Metodą małych kroczków pozbawia się ludzi ukorzenienia. Oni oczywiście muszą swoje potrzeby religijne jakoś realizować. Stąd zalew sekt, quasireligii itp itd. Ale ludzie rozbici między 8000 organizacji będą o wiele łatwiejsi do złamania niż ludzie skupieni wokół jednej.
Liberalizm to odpowiedzialność i wolność, wolność ograniczona tylko wolnością innego człowieka.
No i powtarzasz hasła nie dość, że puste, to jeszcze wewnętrznie sprzeczne. Wolność ma się do odpowiedzialności tak jak ma się pięść do nosa. To czym w tej chwili jesteśmy truci to tzw. wolność. Wolność pozbawiona odpowiedzialności. Wolność, w której jedynym kryterium słuszności jest kryterium przyjemności. Co więcej nietrudno przecież wymyślić sobie wolność od biedy i ucisku społecznego itp itd, co jest już komunistycznym postulatem również w zakresie własności. Neoliberazlizm jest po prostu nowoczesnym komunizmem. Nowoczesnym dla tego, że nie dąży do rewolucji ale do zmian wprowadzanych stopniowo.
kiowas
nie ma powodu przejmowa się dziesięcioma tysiącami wyznań po stu wyznawców. Trzeba się przejmować jednym wyznaniem zrzeszającym miliony wyznawców.

Caine [ Książę Amberu ]
Maziu: Rzecz traktuje tyleż, o wierze co o polityce. 2. W myśl pewnej teorii w tym kraju nie ma prawicy, są tylko pomalowani na różne kolory socjaliści. Przepraszam, że naruszyłem Twój spokój na zielonych łąkach Wysp.
kiowas. Nie mogę wiele dodać jeśli idzie o pana V. ponad udaje im się kupić ludzi na tyle mądrych, że umieją czytać i pisać i na tyle niewrażliwych, że nie odczuwają naporu. Wielu jest inteligentów, którzy wyrzekając się religii postawili ołtarzyki Rozumowi, Wiedzy czy Tolerancji. I tu chyba udało Ci się trafić w sedno: podobnie jak trajkocząca o Kościele Senyszyn, osoba taka nie potrafi istnieć nie wojując z religią.
... To nie jest tak, że jak człowiek przestaje wierzyć w Boga, to już nie wierzy w nic. Wtedy zaczyna wierzyć w cokolwiek.
Atyllo, chyba moment uderzenia kawalerii się zbliża:
"Naszym celem jest taka hegemonia, która pozwoliłaby na zawsze wykluczyć z dyskursu pewne treści"- Kinga Dunin
"Naszym celem jest stworzenie przestrzeni, w której pewne praktyki uważane przez lewicę za szkodliwe staną się niedopuszczalne"- Sławomir Sierakowski
Conroy: witaj w klubie.

Andre770 [ Koniokwiciur ]
Aż żal to komentować.
Vader [ Legend ]
kiowas --> W sumie to nie specjalnie chce mi się odpowiadać na Twoje docinki, bowiem ich cel jest daleki od zaspokojania ciekawości na temat mojej osoby. Chcesz mnie obrażać czy robić ze mnie idiotę - prosze bardzo.
Oczywiście, ktoś postronny może przeczytać te brednie i pomyśleć, że jest w nich jakieś ziarno prawdy. Więc dementuję: żaden ksiądz mi krzywdy nie zrobił, do religii żadnej nienawiści nie odczuwam, wprost przeciwnie: uważam ją za zjawisko pozytywne.
KK to mój oczywisty polityczny przeciwnik. Reprezentujemy inne wartości inne interesy. KK wykazuje aktywną rolę w kształtowaniu ludzkiej świadomości ustawiając rzesze naiwnych przeciw wartościom które ja reprezentuję. Musiałbym być debilem, by popierać kogoś, kto nie działa na rzecz mojego dobrze pojętego interesu. Ta prosta konstatacja zazwyczaj nie przechodzi przez wąskie gardło prawackiego rozumu, ale bądźmy wyrozumiali :-)

Deser [ neurodeser ]
Nieprawidłowa kategoria.
Nie rozumiem czemu kilka osób do jakiś faszyzujących bojówek nie wstąpiło :)
Vader [ Legend ]
Dam głowę, że od dawna są aktywnymi działaczami :-)
Misiaty [ Konserwatywny liberał ]
Kościół wspiera słabe jednostki, czemu my mamy łożyć na organizację tego typu?
bagis_ek [ Pretorianin ]
Faszyzm postawił na walkę rasową;;; Komuniści-Lewacy na walkę klasową, walke z Kościołem,KLEREM...-skutki obu ideologi--miliony ofiar...//Widać sporo osób nie wyciągnęło wniosków z historii. No cóż historia lubi się powtarzć. :)
Mazio [ Mr Offtopic ]
polityka to taplanie się w gnoju
to sztuka promowania samego siebie, to sztuka grania na ludzkiej wierze i emocjach
nie ważne jaki sztandar przewodzi polityce i tak chodzi jedynie o pieniądze i władzę
Belert [ Generaďż˝ ]
Dokladnie jakby Senyszyn czy jak jej tak byla u koryta toby kase bila i do wladzy sie pchala tak to juz jest.A szczegolnie byla komunistka ble.
Mazio [ Mr Offtopic ]
ktoś już to ładnie ujął przed wojną:
Wiersz, w którym autor grzecznie, ale stanowczo uprasza liczne zastępy bliźnich, aby go w dupę pocałowali
Absztyfikanci Grubej Berty
I katowickie węglokopy,
I borysławskie naftowierty,
I lodzermensche, bycze chłopy.
Warszawskie bubki, żygolaki
Z szajką wytwornych pind na kupę,
Rębajły, franty, zabijaki,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.
Izraelitcy doktorkowie,
Widnia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę !
Którzy chlipiecie z "Naje Fraje"
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.
Item aryjskie rzeczoznawce,
Wypierdy germańskiego ducha
(Gdy swoją krew i waszą sprawdzę,
Werzcie mi, jedna będzie jucha),
Karne pętaki i szturmowcy,
Zuchy z Makabi czy z Owupe,
I rekordziści, i sportowcy,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.
Socjały nudne i ponure,
Pedeki, neokatoliki,
Podskakiwacze pod kulturę,
Czciciele radia i fizyki,
Uczone małpy, ścisłowiedy,
Co oglądacie świat przez lupę
I wszystko wiecie: co, jak, kiedy,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.
Item ów belfer szkoły żeńskiej,
Co dużo chciałby, a nie może,
Item profesor Cy... wileński
(Pan wie już za co, profesorze !)
I ty za młodu nie dorżnięta
Megiero, co masz taki tupet,
Że szczujesz na mnie swe szczenięta;
Całujcie mnie wszyscy w dupę.
Item Syjontki palestyńskie,
Haluce, co lejecie tkliwie
Starozakonne łzy kretyńskie,
Że "szumią jodły w Tel-Avivie",
I wszechsłowiańscy marzyciele,
Zebrani w malowniczą trupę
Z byle mistycznym kpem na czele,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.
I ty fortuny skurwysynu,
Gówniarzu uperfumowany,
Co splendor oraz spleen Londynu
Nosisz na gębie zakazanej,
I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
A srać chodziłeś pod chałupę,
Ty, wypasiony na Ikacu,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.
Item ględziarze i bajdury,
Ciągnący z nieba grubą rętę,
O, łapiduchy z Jasnej Góry,
Z Góry Kalwarii parchy święte,
I ty, księżuniu, co kutasa
Zawiązanego masz na supeł,
Żeby ci czasem nie pohasał,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.
I wy, o których zapomniałem,
Lub pominąłem was przez litość,
Albo dlatego, że się bałem,
Albo, że taka was obfitość,
I ty, cenzorze, co za wiersz ten
Zapewne skarzesz mnie na ciupę,
Iżem się stał świntuchów hersztem,
Całujcie mnie wszyscy w dupę !...
Caine [ Książę Amberu ]
Maziu, wiem ze lubisz ten wiersz, ale wszyscy juz go znamy ;-)