Negocjator [ * ]
Kawa - gorąca, pachnąca, przepyszna...
Uwielbiam smak i zapach kawy.
Ciężko mi sobie wyobrazić dzień bez co najmniej jednej filiżanki tego magiczengo naparu :).
Nie będę ukrywał, jestem uzleżniony :).
Po zakupie ekspresu ciśnieniowego piję jeszcze wiecej i raczej nałogu nie pokonam :).
Pijam Lavazza Qualita Oro P --------------------->
Polećcie dobrą kawę, którą warto spróbować.

kiowas [ Legend ]
Polecam etiopskie arabiki - pyyyszny smak!!

Negocjator [ * ]
kiowas --> W paczkach, zmieloną sprzedają,
czy muszę szukać u etiopskich szamanów? ;)

Deepdelver [ Legend ]
Już kupiłeś? :)
Lavazza jest IMO bardzo dobra, przy czym lepsza jest świeżo zmielona.
tygrysek [ behemot ]
z tanich
prima niebieska oraz większość kaw z poznańskiej astry
co do drogich to zostań przy lavazza, jest najlepsza i nie warto zmieniać jej na jakąkolwiek inną
Negocjator [ * ]
Deepdelver --> Tak. I jedno wiem na pewno do "sypanej" i tym bardziej
"rozpuszczalnej" już nie wrócę ;).
Tyle czasu zmarnowane... ;)
tygrysek --> To na razie moja pierwsza i jedyna kawa z ekspresu i zamierzam trochę potestować.
Dla porównania.
Całkiem jak z kobietami ;).

kiowas [ Legend ]
Negocjator ---> można kupić w sklepach z kawą. Ja ze swej strony polecam wizytę (mam nadzieję, że jestes z Wawy:) w Coffee Karma - mielą ziarna na twoich oczach i pakuja w ładne zawiniątka. I duuuży wybór pysznych kaw.

siwCa [ Legend ]
Kawy nie piłem bo zawsze miałem smak rozpuszczalnej, któa moja rodzicielka piła. Pewnego pięknego dnia kupiła właśnie Lavazze tą z obrazka. No i już 2 puszka moja idzie.

hilander [ ]
<offtop>
mielą ziarna na twoich oczach brrr w życiu tam nie pojde
Negocjator - też sie dobrze zastanów ...
Garbizaur [ Legend ]
Ja mam jutro exam z rachunkowości finansowej i zrobiłem sobie małą przerwę na kawę - w sam raz na pobudzenie. :) Piję Nescafe Espresso - świetna rozpuszczalna kawka. Moim marzeniem (jeszcze pewnie dłuuugo niespełnionym) jest zakup ekspresu ciśnieniowego do domu. Może kiedyś... :)
Negocjator [ * ]
kiowas --> Ze Szczecina. Poszukam u siebie, może znajdę tę Koffe Karma lub podobne.
Do Warszawy nie przyjadę...co przyjechałem, to Pogoń przegrywała...źle mi się kojarzy ;).

piokos [ Malpa w czerwonym ]
mielą ziarna na twoich oczach
to musi boleć
twostupiddogs [ Senator ]
Dobra jest też Idee Kaffee, ale to zależy od gustu. Tak jak napisał kiowas, najlepsze są świeżo mielone.
Ralion [ Deva ]
Aleś mi teraz smaków narobił. Kocham kawe :-) najlepiej czarną, parzoną, słodką. Ahh.
Hebron [ Wdycham Spaliny ]
21 wiosen za mna, a w zyciu tylko 1 wypita kawa na sumieniu :)
Ludzie mnie sie pytają, jak zdałem te wszystkie sesje bez kawy :)
A w ogole to kawa jest paskudna blee :)
4400 [ Pretorianin ]
Kawusia jest dobra :) Cudowny jest moment gdy otwierasz kawe i uderza Cie ten zapaszek :) Od razu pobudza :)
matchaus [ sturmer ]
Generalnie - piję same rozpuszczalne.
W kawiarniach - głównie Lavazza z ciśnieniówki.
W pracy - Jacobs Kronung
W domu - Jakobs Cronat Gold
+
(kiedy czuję się samotny i opuszczony ;)
Nescafe Espresso (arabica) - pyszna, mocna kawuszka :)
P.S. Piję około 3-4 kawek dziennie. Uwielbiam wieczorną fliżaneczkę do grania :)
Nie wyobrażam sobie bez kawy wieczornej sesji np. w Red Orchestrę :)
P.S. 2 POWAŻNIE myślę o ekspresie ciśnieniowym i przejściu np. na Lavazzę (świetna jest też sypana) - znam ten smak kawy.. mniam :)
[edit]
Aha! Piję kawę praktycznie TYLKO białą.

Negocjator [ * ]
twostupiddogs --> Idee Kaffee mi się w oczy nie rzuciła, ale poszukam
i z chęcia spróbuję. Do zaparzenia świeżo mielonej, niestety brakuje mi
młynka.
Ralion --> Smacznego :).
Hebron --> Aleś se, chłopie wątek wybrał do zwierzeń ;).
4400 --> Też uwielbiam ten moment :).
matchaus --> Pijasz w większości te kawy, które ja, przed zakupem
ekspresu. Jeśli nie masz aktualnie dziury w budżecie i lubisz dobrą
kawę, to kup ekspres bez wahania. Na pewno nie będziesz żałował :).
Ja teraz żałuję, że zrobiłem to tak późno.

KinSlayer [ Demon Hunter T ]
Kawe pije rzadko, nie potrzebuje jej na rozruch rano... ale chyba musze sobie kupic cisnieniowke za 5k i pare workow arabiki od aborygenskich kanibali z Indonezji... Widze ze to goracy temat na forum ostatnio, za chwile nie bedzie z kim gadac na inne tematy :)
Wormsek [ Pretorianin ]
Hmm jeśli chodzi o kawe to tylko sypana. Jak dla mnie rozpuszczalna nie jest kawą :P
Zawsze jak parzę kawę, to przykrywam talerzykiem na parę minut. Wtedy lepiej się zaparza. Zawsze czarna, bez dodatków.
Jeśli chodzi o polecenie marki. To wole jakiejś niepolecić. PRIMA. Jak spróbowałem to aż mnie wykrzywiło :/