
Cokolwiek... [ Junior ]
Wieszający się komp bez przyczyny
Potrzebuję pomocy z upierdliwie wieszającym się komputerem przy każdej okazji jak odpalam jakąś grę. Problem polega na tym, że kiedy włączam np. csa albo w3 (chociaż tyczy się to też innych gier) to na lcdku na chwile robi się ciemny obraz a potem teoretycznie powinien pojawić się ekran tytułowy gry. Zamiast tego pojawia mi się część paska z windowsa + kawałek pulpitu i kawałek ekranu tytułowego gry ale bez możliwości zrobienia czegokolwiek (muszę restartować kompa). Na początku kiedy się tak działo to mogłem spokojnie zrestartować i gry działały tyle, że z czasem restarty przestały działać i teraz nie wiem co mam z tym zrobić.

wysia [ Generaďż˝ ]
Cokolwiek... [ Junior ]
W sumie nie wiem jak inaczej opisać ten problem...
mirencjum [ operator kursora ]
Czy to wygląda, jakby te gry odpalały się zminimalizowane, czy widać wyraź nie pełny ekran gry?
Cokolwiek... [ Junior ]
Może po prostu napiszę, że przy włączaniu się ekranów tytułowych komp mi się wiesza
Cokolwiek... [ Junior ]
Widać wyraźnie pełny ekran gry
stanson [ Szeryf ]
Przetestuj RAM jakims programikiem. Mozliwe, ze kosci są walniete.
Może to też byc wina zasyfionego systemu.
Od tego bym zaczal.
mirencjum [ operator kursora ]
Jak tu trafić właściwą przyczynę wśród setek możliwych? Może wyda Ci się to naiwne i nic nie wnoszące do rozwiązania tego problemu, ale podstawą dobrego działania gier jest sprawny system. To jest podstawa! Aktualne sterowniki + DirectX. Jeżeli te warunki spełniasz, to przyczyn należy szukać w sprzęcie. Może to być umierający zasilacz (włączasz grę, wszystko zostaje zmuszone do większego wysiłku, a tu mało prądu...). Może być temperatura jakiegoś podzespołu np. karty graf. itd...
Można wymieniać do rana takie "może".
Przeczytaj o problemach zawieszania się systemu:
Nic mądrzejszego na chwilę bieżącą nie mogę wymyślić. Jakbym dostał nagłego olśnienia (zdarzały już się w przyrodzie takie przypadki) to niezwłocznie Cię poinformuję.