yellowfox [ Uśmiechnij się ]
TP znosi limity w "neostradzie tp"
Od 1. lutego Telekomunikacja Polska wprowadza zmiany w swojej ofercie szerokopasmowego dostępu do Internetu - neostrada tp.
TP znosi wszystkim dotychczasowym i nowym klientom limity transferu danych. W zeszłym roku limity przekraczało zaledwie 7% użytkowników.
Wszystkim użytkownikom opcji 128 kb/s prędkość zostanie bezpłatnie podniesiona do 256 kb/s. Będzie to dotyczyło 354 tys. klientów - objętych umową terminową jak i bezterminową. Dotyczy to także oferty neostrada tp na godziny. 62% klientów korzysta z opcji 512 kb/s i wyższej.
Zmiany mają objąć wszystkich do 15. marca - powiedziała Kornelia Mathea, szefowa dywizji usług dla domu w TP, przedstawiając podczas konferencji nową ofertę.
Najbliższe dwa lata - zdaniem TP - będą wyjątkowe pod względem przyrostu użytkowników szerokopasmowego Internetu w Polsce. Bariera dostępności została już przełamana, teraz ma przyjść kolej na barierę cenową. (WitekT)
pecet007 [ Talk to the claw ]
Ten njus już był na GOLu i został zdementowany, poszukaj w wyszukiwarce wątków
edit: Aha dobra nowy njus, ale i tak w to nie uwierzę u mnie w panelu nadal jest limit 15GB a oficjalnego komunikatu Tepsy nie ma

Pr0Gh0sT [ Konsul ]
Zwiększą tylko użytkownikom z pakietem 128kb/s??
snopek9 [ Futbolowy Fanatyk ]
Nie bylo tego newsa...zanim cos napiszesz to przeczytaj news.
Ciekawa sprawa...ale ja zamiast 512 kb/z za 83 wole 20zl taniej 1mb.

Pr0Gh0sT [ Konsul ]
pecet007-musisz do 14lutego iść do Tp i podpisać nową umowę.
kalineczko1993 [ Ayrton Senna ]
o lol czyli mój net zostanie przyśpieszony do 256 i to za darmo?? DO 15 marca nawet jak jestem z nimi prawie od roku ale umowe jeszcze obowiązuje??
pecet007 [ Talk to the claw ]
snopek9 -- tak jak mówię w edicie, nie uwierzę póki nie zobaczę, źródło: wł (własne) nie jest wiarygodne, ostatnio się podnieciłem jak niby mieli przyśpieszać 512 do 1Mbit i nic z tego nie wynikło

Pr0Gh0sT [ Konsul ]
snopek9-to samo co pecet007.Trzeba podpisać na nowo umowę i brać nowy pakiet
Czesiek_Alcatraz [ Generaďż˝ ]
I to jest zasadniczo dobra wiadomość.
gromusek [ Piwa dajcie ! ]
jesli tak bedzie to chyba pomysle o TPSA
Stranger [Gry-OnLine] [ Metallicar ]
"TP znosi wszystkim dotychczasowym i nowym klientom limity transferu danych. W zeszłym roku limity przekraczało zaledwie 7% użytkowników."
Buahahah. Nie dodali, że po przekroczeniu właściwie nie da się komfortowo surfować i to właśnie dlatego tylko 7% przekraczało. Teraz (przy zniesionych limitach) faktycznie okaże się ile osób mogłoby i chciałoby przekroczyć limit.

Narel [ Pretorianin ]
ale to znaczy ze wszystkim znosza te limity czy tylko tym ze 128?
EDIT: literowki :P

sweep [ Pretorianin ]
Wow. Zostaje z neozdradą i podpisuje umowę na 100 lat. kocham telekomunikacje :P
ps2ps2ps2 [ Centurion ]
A co z promocja zwiększenie prędkości z 512 do 1mb?Jeżeli uda im się znieśc limity i podwyższyć prędkość to przybędzie im klientów z pewnością no i Ci którzy obecnie są z neo będą bardziej zadowoleni.Pytanie tylko czy to wypali i czy to w ogóle prawda?
Czesiek_Alcatraz [ Generaďż˝ ]
ale to znaczy ze wszystkim znosza te limity czy tylko tym ze 128?
Jednak kłopoty ze zrozumieniem tekstu pisanego to nie mity :( "TP znosi wszystkim dotychczasowym i nowym klientom limity transferu danych."
yellowfox [ Uśmiechnij się ]
na party lini jeszcze nie sa wstanie potwierdzic poniewaz sa to swieze info z konferecji
Info potwierdzoen przez 2 serwisy
Narel [ Pretorianin ]
CZesiek_Alcatraz hmm nie mow mi ze nie umiem czytac ze zrozumieniem xD ale jak bys mial neostrade i takie problemy jak wiekszosc jej uzytkownikow to tez bys sie dopytywal bo oni raz mowia to a za 5 minut zupelnie co innego...

Prof. Lupin [ Konsul ]
Ach Ach Ach a czy tp to potwierdza? Bo dzis jest pierwszy luty a ja nadal mam zablokowany internet za przekroczenie.
ps2ps2ps2 [ Centurion ]
chyba do nich zadzwonie i się zapytam co to w końcu jest grane
ps2ps2ps2 [ Centurion ]
"Ach Ach Ach a czy tp to potwierdza? Bo dzis jest pierwszy luty a ja nadal mam zablokowany internet za przekroczenie"
Przecież nie zniosą wszystkim jednocześnie i od zaraz
yellowfox [ Uśmiechnij się ]
ps2ps2ps2 --> juz dzwonilem, party linia jeszcze nic o tym nie wie
Czesiek_Alcatraz [ Generaďż˝ ]
@Narel => Mam neostradę i znam jej problemy. Tradycyjnie powiem, że na razie i tak się nie ma co podniecać. Trzeba czekać na oficjalny komunikat na stronie TP
edit: "Ach Ach Ach a czy tp to potwierdza? Bo dzis jest pierwszy luty a ja nadal mam zablokowany internet za przekroczenie"
Nic już nie mówię. "Zmiany mają objąć wszystkich do 15. marca". Po drugie jak wspomniałem wcześniej: czekamy na informację na stronie TP.
Prof. Lupin [ Konsul ]
ps2- no i co z tego? Chodziło mi raczej o to że jak zwykle zwlekają z odblokowaniem mi internetu, bo skoro rano nadal jest zablokowany, to może dopiero jutro odblokują, a ja nie płace im za 29 dni opcji 512 i jeden dzień zablokowanego neta, ja potrzebuje neta na teraz, a było i tak że dopiero 4 czy 5 dnia nowego miesiąca mi odblokowali.
I mysle że jeśli już to prawda to jednak limity zniosą wszystkim na raz, tylko proces przyśpieszania 128 będzie trwał do 15.3
blackhood [ Jedi Knight ]
Mogliby jeszcze ceny zmniejszyć, bo i tak dalej opłaca się przejść do Netii.
brutu [ Uwielbiam Cię Aguś ]
Dobra wiadomosc :)
Ktos sie moze orientuje, czy byla taka promocja w wakacje, ze jak sie podpisalo umowe na 2 lata, to sie placilo przez caly okres rozliczeniowy 33zl? Nie bylo mnie w kraju, moi rodzice podpisali takie cos i niby ma byc 33zl przez 2 lata, ale cos mi tu smierdzi. Bylo cos takiego?
yellowfox [ Uśmiechnij się ]
brutu --> nie do konca
kastore [ Troll Slayer ]
Poniżej tekst z bloga, koleś sprawdził wiarygodność informacji u źródła.
TP nie oferuje obecnie promocyjnego przyspieszenia neostrady
Telekomunikacja Polska nie oferuje promocyjnego zwiększenia prędkości transferu danych w usłudze neostrada tp. Urząd Komunikacji Elektronicznej, powołując się na doniesienia prasowe poinformował, że wystosował do TP zapytanie w tej sprawie.
TP rozważa różne warianty promocji dla użytkowników neostrady i analizuje możliwości techniczne. O ewentualnym wprowadzeniu nowej oferty klienci zostaną oficjalnie poinformowani.
Osoba kontaktowa: Jacek Kalinowski, Rzecznik Grupy TP Tel.: 0 22 527 19 39 Fax: 0 22 527 19 79 E-mail: [email protected]
brutu [ Uwielbiam Cię Aguś ]
yellowfoz --> Dzieki - czyli musze pomyslec o Netii :)
yellowfox [ Uśmiechnij się ]
kastore --> rzecznik chyba nie ma ochoty ze mna rozmawiac
brutu --> albo GTS

żbike [ Konsul ]
Jak zwykle lipa no nic netia witam cię
Triple_X [ Pretorianin ]
kastore -> moze najpierw przeczytalbys o czym jest watek, boto co podajesz jest o zupelnie czyms innym :)
Czesiek_Alcatraz [ Generaďż˝ ]
... bo i tak dalej opłaca się przejść do Netii.
Czy ja wiem?
Załóżmy, że masz abonament telefoniczny TP za 50 zł i nie chcesz z niego rezygnować, no bo masz darmową godzinę i dość sporo rozmawiasz (tak więc socjalny nie jest dla Ciebie).
Jeżeli TP zniesie limity na neostradę to sytuacja przedstawia się następująco:
Netia - 1Mbit bez limitów, umowa na 12 miesięcy = 64 zł
TP - 1Mbit bez limitów, umowa na 12 miesięcy = 76 zł
12 zł drożej? Tak. Co by jednak nie mówić o tepsie, to problemy z łączem są raczej rzadkością, a pingi utrzymają się na przyzwoitym poziomie. Za to nie wiadomo jak będzie z Netią - podobno już teraz są wysokie pingi, a jak wiadomo doszła teraz do nich masa nowych użytkowników (w związku z promocją oczywiście). Nie wiadomo jak sobie ich centrale poradzą... Tak więc "opłacalność" to kwestia dyskusyjna - chyba lepiej mieć za te 12 zł więcej... spokój :)

żbike [ Konsul ]
kastore-człowieku co ty ludzi wprowadzasz w błąd wejdź na tego bloga i zobacz datę tego wpisu, on się odnosi do tej niby promocji co miała być od 8 stycznia a ty tu wyskakujesz jakby to było tdo tego o czym mówimy.
pecet007 [ Talk to the claw ]
Tak. Co by jednak nie mówić o tepsie, to problemy z łączem są raczej rzadkością,
rofl, rzadkością, dlatego mnie rozłącza średnio co 3-4 godziny, a panowie monterzy z TPSy nie widzą problemu, bo "świetne parametry linii pan ma"
Garbizaur [ Legend ]
Jeżeli jeszcze zwiększą mi 256 do np. 512, to już w ogóle byłoby zajebiście. A tak... chyba czeka mnie przesiadka na Netię z końcem umowy, czyli po 1.06.2007r. :)
Mondragorn [ Lunar Dragon ]
Poczekamy zobaczymy...
Him [ Transilvanian Hunger ]
Jestem posiadaczem neo ponad rok i nigdy jeszcze nie miałem żadnych problemów ,więc nie mam co narzekać,dla mnie tepsa jest ok
Immortal_Daemon [ Konsul ]
Sam myslalem o przejscie na Netie glownie z powodu limitow
ale jezeli zrezygnuja z nich to juz na 100 % zostane przy TP
jak narazie jestem zadowolony z TPsy przyzwoite pingi mala awaryjnosc
mam nadzieje ze ta informacja to nie zaden fake
Czesiek_Alcatraz [ Generaďż˝ ]
@pecet007 => Tak tak rotfl. Mnie rozłączyło może ze 2 razy w poprzednim roku. Aha, problem miałem podobny kiedyś. Pan monter oczywiście przyszedł, zadzwonił do centrali i oczywiście dostał odpowiedź: "świetne parametry linii". Nie poddał się jednak i okazało się, że przyczyną była potocznie mówiąc "skrzynka" na słupie telefonicznym, która bardzo źle znosiła zmiany pogody. Pan monter wszedł na słup, pogrzebał w skrzynce, pogmerał w kablu telefonicznym doprowadzonym do domu i od tej pory zero problemów. Słabych monterów masz.
Goofy23 [ FC Barcelona ]
Hmmmm....
Ciekawy news,ja bardzo często przekraczam limit ;)
Kończy mi się umowa w czerwcu i podpiszę na pewno nową,gdyż nie miałem nigdy z nimi problemu (Neo mam chyba ze 3 lata).
Wiem,że od kwietnia mają się pojawić nowe promocje i ceny polecą w dół.
Prof. Lupin [ Konsul ]
tak tak pecet, roftl bo oprócz resetu połączenia co 24h nic mnie nie rozłacza. Neo to naprawde solidne łącza.
Goofy23 [ FC Barcelona ]
Rozłączanie co 24h to przecież nic strasznego :)
Można sobie zaplanować rózne różności,bo i tak wiadomo co będzie po 24h :)
Babiczka [ Generaďż˝ ]
czyli mi z 2 mbitow poleci do 6? :P to jest jakas lipa znowu czy prawda? :>
jamkgh [ YA RLY ]
zalezy od parametrow linii, jak masz slabe to nie poleci.
Babiczka [ Generaďż˝ ]
Kurwa to ja juz tego nie pojmuje :D Raz mowia ze bedzie raz mowia ze nie ;/ Ludzie !:D
BO wlasnie sie zastanawialem czy przejsc z tp na netie ;/
Macie jakies info na stronie TPSA ? bo jakos nie chce mi sie wierzyc innym zrodlom :>
robak8 [ Legionista ]
Jeśli kogoś zbyt często rozłącza oznacza to:
- za słaby sygnał jak na aktualną szybkość łącza
- za mała czułość modemu
Najbardziej prawdopodobne to pierwsze. Musicie zadzwonić do techników i poprosić aby zmierzyli wam sygnał. Oczywiście o ile w ogóle przyjadą :)

infernus67 [ Prezes Misiura ]
Cos mi się wydaje, że to celowa taktyka. Najpierw będą czarować brakiem limitów, a gdy minie 14 luty (czyli termin do kiedy można zrezygnowac z Neo), tepsa nagle ogłosi, że wycofuje się z pomysłu, gdyż z przyczyn technicznych jest to niemożliwe. Tak już było z poprzednią promocją dotyczącą podniesienia prędkości dla wszystkich użytkowników za darmo.

kastore [ Troll Slayer ]
Gwoli przypomnienia :
Masz neostradę? Denerwują Cię niska jakość i wysokie opłaty?
A może chcesz po prostu zrezygnować z usług monopolisty?
Tylko do 14 lutego możesz zmienić neostradę na DialNet bez żadnych konsekwencji finansowych!
Od dnia 15 lutego 2007 roku Telekomunikacja Polska wprowadza nowy Regulamin i Cennik usługi neostrada tp. Zgodnie z art. 59 ust. 2. ustawy Prawo Telekomunikacyjne, mają prawo wypowiedzenia obecnie zawartej z Telekomunikacją Polską umowy na świadczenie usługi neostrada tp.
Jeżeli skorzystają Państwo z tego prawa do dnia 14 lutego 2007 roku, Telekomunikacji Polskiej nie przysługuje roszczenie odszkodowawcze.
yellowfox [ Uśmiechnij się ]
oficjalne info
heh jeszcze raz dzwonilem na pary linie zeby sprawdzic jak szybko reaguja, oczywiscie nic nie wiedzieli, dopiero jak powiedzialem ze to info ich rzecznika i media ich wyprzedzily, sprawdzil i powiedzial ze faktycznie maja to w nowsciach :P
Babiczka [ Generaďż˝ ]
no to niech neo mnie cmoknie w pompke ... nic mi to nie da ;/

matisf [ X ]
ide do innej sieci

...NathaN... [ The Godfather ]
YES! YES! YES!
Mam nesotrade od miesiaca i wlasnie na to czekałem :D
Reavek [ Konsul ]
matisf [ X ]
Juz zamowilem jutro ide wymuwic umowe TPsa !
Babiczka [ Generaďż˝ ]
dla osob o najslabszej neostradzie to moze i dobrze ale o tych co wiecej placa nie pomysleli x_X
ganek [ Pyrlandia Reprezentant ]
Nie wierze, ze to prawda i TP zrobila cos dla ludzi :) No, ale zdrowa konkurencja robi swoje, jeszcze niech troche potanieja to zostane u nich :) Chociaz jako alternatywe mam tylko Netie, poczekam, az wiecej ludzi sie przeniesie i jakie beda opinie.
infernus67 [ Prezes Misiura ]
Ja się wczoraj dowiedziałem, że od marca dostępny będzie u mnie net z Netii i Multimo. Wstrzymam się jednak z wymówieniem umowy Neo. W tym kraju nigdy nic nie wiadomo. jeszcze się okaże, że zrezygnuje z Neo, a pozostałe firmy będą miały opóźninie i pojawią się później w moim terenie. Wolę nie ryzykowac i zostać bez netu.

Prof. Lupin [ Konsul ]
Ja tam wole nie ryzykować ale net mieć.
Niedzielny Gość [ J.F. Sebastian ]
W neostradzie już nie ma limitów. Zdaje się że w odpowiedzi na akcję Netii pierwszym ruchem było zdjęcie limitów. Co będzie jeszcze? Na razie nic nie wiadomo.
sweep [ Pretorianin ]
Konkurencja dla rynku najlepiej działa dla klientów. Teraz większość osób ma wybór.
Golem6 [ Gorilla The Sixth ]
Tylko z tego co słyszałem, to limitów nie będzie, ale podwojenia szybkości łącza, z zapowiadanej promocji, też nie. A ta druga propozycja by mnie bardziej zadowalała.
infernus67 [ Prezes Misiura ]
Co do usunięcia limitów to jak zobacze to uwierze. Narazie nie ma co się podniecać.

Mondragorn [ Lunar Dragon ]
Tylko z tego co słyszałem, to limitów nie będzie, ale podwojenia szybkości łącza, z zapowiadanej promocji, też nie. A ta druga propozycja by mnie bardziej zadowalała.
Szybki jesteś!
EDIT:
infernus67 -> Już jest krok naprzód w porównaniu do poprzedniej "promocji" - jest news na oficjalnej stronie tp.
Niedzielny Gość [ J.F. Sebastian ]
Wiesz Golem6, to zależy do czego wykorzystujesz swoje łącze. Po diabła dajmy na to 10 MB/s jak limit wykorzystasz w tydzień, a następne trzy jedziesz na prędkości modemowej.
QrKo [ Legend ]
Jak zobacze w panelu ze mam sciagniete 60gb i nadal smiga 512kbps to uwierze. Nie ma co dzielic skory na zywym niedzwiedziu :P

jamkgh [ YA RLY ]
Raczej nie zobaczysz.
Po prostu usuną zakladke transfer.

pablo397 [ sport addicted ]
wa wo wiwu! w koncu jakas pozytywna informacja podczas tej sesji :D
limity naprawde wkurzaly, potrafilo i ze 3 dni nowego miecha obcinac predkosc :/ tak jak dzisiaj, jest pierwszy, wieczor a ja dalej musze czekac i patrzec sie tempo w monitor zanim jakas stronka sie zaladuje :/
a co do problemow z laczem: mam neo ponad rok i jak do tej pory mialem awarie tylko raz, jakos ostatnio neta nie mialem przez cala noc, ale podejrzewam ze to zwiazane bylo z anomaliami pogodowymi (wichury itp). poki co moge potwierdzic: dziala bezawaryjnie i pingi sa okej w grach online. jeszcze jak bym mial troche wieksza predkosc to juz w ogole tp sa bylaby by przecudna i przewspaniala :D

Vistorante [ teh_pwnerer ]
Zajebiscie.
Smieje sie teraz troche z tych co dla limitów przeszli na netie, miłego korzystania z internetu który pinguje wiekszosc europy po 150 i wiecej ms. :)

wishram [ lets dance ]
< - -
nie mam neo, teraz nie będę mógł mówić - "HAHAhAAh ci co mają Neo to lamerzy, drogie to i jeszcze mają limity HAHAHHAAHHA"
teraz będą mieli lepsze łącze ode mnie
sweep [ Pretorianin ]
Ja akurat przechodze na Netie nie tylko ze względu na limity, ale głownie z tego powodu że będę płacił mniej abonamentu za internet i za telefon.
Vistorante --> mogę Ciebie dotknąć, będziesz miał lepszy internet ode mnie, jesteś koleś
milanista [ Brother Of Metal ]
Smieje sie teraz troche z tych co dla limitów przeszli na netie, miłego korzystania z internetu który pinguje wiekszosc europy po 150 i wiecej ms. :)
Neostrada nie od zawsze ma limit na download. Skad wiesz czy nie zdejma limitow zeby ich dotychczasowi klienci poodnawiali umowy a za 3 miesiace spowrotem ich nie wprowadzą?
Miłego wspierania jednej z najbardziej zlodziejskich firm w tym kraju. Polska jest na szarym koncu EU jezeli chodzi o dostep do internetu, wlasnie z winy TPSA i jej monopolistycznych praktyk.
wacek666 [ ]
niech sobie zniosa nawet jajko.ja naszczescie zrezygnowalem z neo i od 10 lutego nowy net bedzie.

Vistorante [ teh_pwnerer ]
milanista - może odrzućmy fanboyostwo na chwilę i popatrzmy obiektywnie. Mam neostrade od 2 lat i jedyne co mnie w niej wkurzalo to limity. Awarii wlasciwie nie bylo, internet chodzi swietnie, pingi sa super a pakiety sie nie gubia. A teraz po calym tym czasie uzerania sie z limitem zostaje on zniesiony wiec jestem zadowolony że nie musiałem przechodzić do netii, a byłem już blisko. Taki bardzo miły upominek od TP.
Widze też że stadko wiecznych narzekaczy już leci z tekstami typu "e i tak do dupy bo ja bym chcial zeby taniej bylo, rodzice nie pozwalaja na nic wiecej niz 128". Ich też pozdrawiam. Zdziwilibyście sie w jak wielu panstwach europejskich firmy telekomunikacyjne nakładają limity, czesto mniejsze niz te od tp.

Grabb [ Centurion ]
a czy ten limit juz zniesli czy trzeba czekac w kolejce??

Prof. Lupin [ Konsul ]
ja już zasysam na wariata, myśle że do 10 lutego wyczerpie limit więc lepiej żeby już wtedy ograniczeń nie było.
Ale jak znam życie 14 lutego na stronie tpsa pojawi się komunikat że tpsa chciałaby zdementować pogłoski jakoby znosili limit, i będzie wmawiać na wariata ze na ich stronie nigdy nie było oficjalnej informacji o tym.
milanista [ Brother Of Metal ]
Vistorante--->co do jakosci masz racje, Neo mam od jakis 4 lat i lacznie netu nie mialem przez jakies 5 dni. Ale to ze cos sie nie psuje nie jest zbyt mocnym argumentem "za".
Limity to jedno, ale jak napisalem za nizsza cene bede mial 4 razy szybszy net, na pingach mi niespecjalnie zalezy bo i tak nie gram juz praktycznie w gry a 7GB to wykorzystywalem na samo przegladanie stron.
A w reszcie Europy watpie zeby ktos oferowal lacze o przepustowosci nizszej od 1mbps, limity maja ale po 50GB, a u nas TPSA sprzedaje 128kbps na godziny :/
pecet007 [ Talk to the claw ]
Je, czyli jednak prawda, szkoda że trzeba na to miesiąc czekać...
Czesiek_Alcatraz -- faktycznie mam po prostu pecha, albo TPSA ma mnie w d... bo wie że w mojej wiosce nie ma innej dla niej alternatywy... Monter w skrzynce też grzebał, wymieniałem nawet modemik... i nic. Testowałem oczywiście łącze na 3 różnych komputerach i to samo ("Może pan wirusy na komputerze ma")
edit:To że ty nie masz problemów, ty nie masz, ktoś inny nie ma, to nie znaczy że owe problemy nie istnieją
...NathaN... [ The Godfather ]
Prof Lupin > Zniesienie limtu ma objąć wszystkich do 15. marca . Miłego surfowania na 32kilobitach :]
titanium [ Senator ]
Vistorante --> obiektywnie rzecz biorąc to ceny całkowicie ofertę TP przekreślają, nawet pomijając kwestie limitów.
Są też inne firmy niż Netia.
Prof. Lupin [ Konsul ]
NathaN--> zmiana prędkości potrwa około miesiąca , o tym jak i kiedy zostaną zniesione limity nic nie piszą oprócz tego że od lutego.

snopek9 [ Futbolowy Fanatyk ]
Nathan --> skad ten cytat?
nie mow tylko, ze sam go wymysliles :D
esaar [ e5 > all ]
pecet007 ---> tez mialem taki problem, takze przyszedl 'pan monter' nawet dwoch 'panow monterow', okazalo sie, ze moj telefon (ktory byl kupiony w niemczech) mial cos tam cos tam inne i musieli przeciac kabel i pozamieniac kabelki (on powodowal zaklocenia konczace sie rozlaczeniem neo), od tamtej pory nie mialem juz problemow
goldenSo [ Ciasteczkowy LorD ]
@milanista
Strzał do własnej bramki. Jeśli warunki świadczenia umowy zmienią się w czasie jej trwania (limit) umowa jest takjaby zerwana. Zupełnie jakbyś zrezygnował w czasie trwania umowy - płacisz kare, tylko w takim wypadku to TP miałaby co wypłacać

Narmo [ Naczelny Maruda ]
Niektórzy nie mają limitu już od wczoraj ;)
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=5973333&N=1
QrKo [ Legend ]
Narmo - masz liveboxa?
Ja w panelu nie mam nawet tej zakladki telefonia internetowa, nie wspominajac o dodatkowych 2gb :P
infernus67 [ Prezes Misiura ]
No i juz jest chyba potwierdzenie tego, że zniesienie limitów to lipa.Strona
i cytat:
"Aktualizacja nr 2: O akcję TP spytaliśmy także rzecznika prasowego Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Jacka Strzałkowskiego:
"Nic nie wiem o tym, by TP S.A. miała zdjąć limity transferu dla klientów neostrady tp. Nie byłem zapraszany na wczorajszą konferencję TP, ale dziś w relacjach prasowych też takiej zapowiedzi nie widziałem" - stwierdził Jacek Strzałkowski - "Gdyby jednak TP chciała w przyszłości znieść limity transferu dla abonentów korzystających z neostrady tp (co niewątpliwie byłoby z korzyścią dla tych użytkowników), wówczas na 30 dni przed planowanym wprowadzeniem takich zmian w życie TP ma obowiązek przedstawić Prezesowi UKE projekt zmienianego regulaminu i cennika neostrady tp do akceptacji".
Rzecznik UKE dodał, że aktualnie jedyną znaną mu deklaracją TP dotyczącą zniesienia limitów jest deklaracja zrezygowania z ograniczeń transferu dla operatorów korzystających z oferty Bitstream Access.
"O sprawie przyspieszenia transmisji danych w usłudze neostrada tp juz było w prasie na początku stycznia bieżącego roku, ale TP temu zaprzeczyła" - przypomniał Strzałkowski."

Flet [ Fletomen ]
Pisaliśmy o alternatywnych dla neostrady tp usługach dostępu do Internetu bazujących na łączach TP S.A, które oferują Netia i GTS Energis. Usługi te wyróżniały w stosunku do neostrady nieco niższe ceny i brak limitów transferowych. Być może TP S.A. postanowiła podjąć rękawicę i walczyć z nową konkurencją.
Nieoficjalne informacje, które docierają do redakcji wskazują na to, iż prawdopodobnie od dziś TP S.A likwiduje limity transferowe jakimi obarczone są wszystkie warianty neostrady tp. Ponadto użytkownicy neostrady tp 128 mają mieć bezpłatnie podniesiony transfer do 256 kbit/s.
Informacji tych nie potwierdzają wprawdzie pracownicy TP S.A. ale niektórzy zaznaczają, że wprawdzie takiej informacji nie posiadają być może jednak posiadać będą w ciągu godziny. Jest więc szansa, że te korzystne informacje zostaną jeszcze dziś potwierdzone.
Aktualizacja, 14:45
Informacje zostały oficjalnie potwierdzone, limity zostają zniesione ze skutkiem natychmiastowym, potwierdziło się również doniesienie o zwiększeniu prędkości transferu neostrady 128 do 256 kbit/s (nastąpi to w ciągu miesiąca - w pierwszej kolejności u abonentów z kończącymi się okresami umów).
Źródło: www.dobreprogramy.pl
luk11 [ Generaďż˝ ]
infernus67 --> ale skoro informacja jest nawet na stronie Telekomunikacji, więc chyba jest prawda.

jamkgh [ YA RLY ]
Po wielu latach narzekań i próśb ze strony klientów, Telekomunikacja Polska zdecydowała się na krok, na który czekało wielu: od lutego znikają limity transferów. Dodatkowo, bez żadnych opłat, zwiększona zostanie prędkość transmisji danych posiadaczom najniższej opcji neostrady tp ze - 128 do 256 kb/s.
Przyspieszanie transferu danych potrwa około miesiąca. W pierwszej kolejności wzrost prędkości odczują klienci, którym do wygaśnięcia umowy terminowej pozostało najmniej czasu. Na zmianie zyska około 360 tys. dotychczasowych klientów operatora. Według zapewnień TP S.A., zmiana ta nie będzie się wiązała z żadnymi dodatkowymi formalnościami czy opłatami.
Dzięki zwiększeniu prędkości transmisji, w najwolniejszej dotychczas opcji neostrady tp, oferta Telekomunikacji Polskiej zacznie spełniać standardy broadbandu przyjęte w Unii Europejskiej i OECD. Nowi klienci, decydujący się na ofertę TP S.A. nie będą już mieli do wyboru opcji 128 kb/s. Najniższą oferowaną prędkością będzie teraz 256 kb/s.
Jak nieoficjalnie przyznaje narodowy operator, docelowo planowane jest zrezygnowanie ze świadczenia dostępu do Internetu z prędkościami poniżej 512 kb/s, jednak w tej chwili nie wiadomo kiedy miałoby to nastąpić.
Posurfować i pograć
To nie wszystkie niespodzianki jakie operator szykuje dla swoich klientów. Od grudnia zeszłego roku testowana jest usługa e-gry działający na zasadzie GoD (Game on Demand). Na czym to polega? Użytkownik pobiera ze strony TP S.A. specjalny program, który jest zarazem przeglądarką dostępnych tytułów, jak i ich instalatorem w jednym. Usługa została tak skonstruowana, by nie sprawić kłopotu nawet najmniej zaawansowanym użytkownikom. Program sam sprawdza czy nasz komputer spełnia wymagania minimalne niezbędne do uruchomienia gry, oraz automatycznie instaluje wszystkie pliki.
Aplikacje oferowane przez TP S.A to nie znane i popularne gry wykonane we flashu, których setki znaleźć można zarówno na polskich jak i zagranicznych stronach, lecz pełnoprawne produkcje wśród których już teraz znajdziemy takie perełki jak "25 to Life", "Back to Earth 2", "Gunship" czy "Hitman 2". Usługa ma być oferowana w dwóch pakietach: familijnym, oferującym na początek około 50 tytułów dla dzieci i takich do wspólnej zabawy z rodzicami, oraz pakiet "gry plus" z dodatkowymi tytułami przeznaczonymi dla starszych graczy. Oficjalne ceny zostaną podane w kwietniu, kiedy usługa zostanie udostępniona wszystkim klientom neostrady tp, jednak na dzisiejszej konferencji, podczas prezentacji usługi, do wiadomości podano kwoty wynoszące odpowiednio 25 i 55 zł z VAT.
Aby móc grać, trzeba być podłączonym do Internetu. Aplikacje uruchamiamy bezpośrednio z programu dostarczonego przez TP S.A., a gry możemy użytkować do momentu opłacania przez nas abonamentu.
W rozmowie z PCWK Online Michał Grzegorzewski, kierownik sekcji Zakładu Usług Multimedialnych w Telekomunikacji Polskiej przyznaje, że oferta nie jest skierowana do maniaków gier, a raczej do osób, które z grami miały do tej pory styczność okazjonalnie. "Na pewno nie usatysfakcjonujemy maniaków, jednak ludzie którzy w gry grają normalnie, czyli od czasu do czasu, powinni być naszą ofertą zainteresowani", powiedział Grzegorzewski.
Telekomunikacja Polska zapowiada, że zamierza poszerzać pakiety o 2-3 pozycje miesięcznie. Więcej informacji na temat usługi znaleźć można na stronie TP S.A.
Źródło:
żbike [ Konsul ]
infernus67-jaka lipa przecież jest oficjalne info na stronie neostrady myslisz że dawaliby tam nieoficjalne ściemniackie info
infernus67 [ Prezes Misiura ]
Teraz dali oficjalną informację, a po 14 lutym oficjalnie sie z tego wycofają i napiszą, że Prezes UKE się nie zgodził na wprowadzenie promocji.
jamkgh [ YA RLY ]
Pomimo tego ze prezes uke nie zgodzila sie na oplate za utrzymanie linii w wysokosci 37zl, oplata ta przeszla i znajduje sie w cenniku ktory wchodzi 15.2.
blackhood [ Jedi Knight ]
Może i rzeczywiście coś robią, nie mogę wejść do panelu neo.

infernus67 [ Prezes Misiura ]
blackhood>> To się czasami zdaża.
Tristan9 [ Generaďż˝ ]
Oby tylko nie było tak jak pisze infernus że TP tak bajeruje że zniesie limity żeby ludzie nie przechodzili do Netii czy Dialogu w związku z możliwością rozwiązania umowy z TP która się nie dawno pojawiła. Sam tak zastanawiam się nad przejściem do Netii i nie tylko z powodu limitów ale z wysokiej ceny neostrady - 256KB za 72 zł brutto. A jeślki to okaże się prawdę to jest szansa że ten Urząd Konsumentów spowoduje wreszcie jakieś zmiany w Polsce w sferze dostępu do internetu.
Kozako2 [ Pretorianin ]
świetnie wszystko ładnie ale na mojej 512 największe wartość downloadu widziałem 10kB a ping utrzymuje się na poziomie 1000 . czasem mniej ale to sporadycznie . o graniu online nie ma wogule mowy bo co 20 min zrywa mi wszystkie połączenia wewnętrzne z netem jestem połączony ale żadna stronka nie wchodzi i nic.
Więc może z zdięciem limitu zmodernizują infrastrukture miejmy taką nadzieje

blackhood [ Jedi Knight ]

...NathaN... [ The Godfather ]
snopek > Wydawalo mi sie, ze zdanie Zmiany mają objąć wszystkich do 15. marca odnosi sie i do podniesienia predkosci i do zniesienia limitu :]
BE_WANTED [ Konsul ]
Sprawa z trochę innej beczki. Chodzi o to, że 22 stycznia (w ramach tp bonus - 200 zł za neo 1MB) zamówiłem bezprzewodowy telefon Siemens Gigaset A160 i do dziś ani widu, ani słychu.
Oczywiście zamówienie zostało wykonane poprawnie.
Ktoś może zamawiał już taki telefon z tpbonus ? Jeśli tak, to ile na niego czekał.
Z góry dzięki za odpowiedź.
k2o [ !TlEnEk PoTaSu! ]
Jesli bylo jzu te pytanie to sorry, ale nie chce mi sie czytać całego wątku, więc moje pytanie:
Oni automatycznie mi to zrobią czy musze jakoś sam to zrobić?
edit: z tego co przeczytalem z linka blackhood to juz nie wiem co sie dzieje moze mi ktos to wytlumaczyć?
Oni zmniejszaja szybkosc, zwiekszaja czy zniosa limity?

jamkgh [ YA RLY ]
automatycznie
znosza limity
i zwiekszaja predkosc do 256kbps posiadaczom neo 128kbps
k2o [ !TlEnEk PoTaSu! ]
Kurde edit mi sie skończył mam jeszcze dwa pytania:
1. tym co maja 512 to nie zwiększą?
2. Kiedy limity zostaną zniesione?
A i jeszcze jedno czy to sie jakoś odbije na neo czyli będzie gorzej chodzić niż dotychczas?
Danger [ Konsul ]
Sam nie wiem co o tym myśleć, oby tylko nie wodzili klientów. A potem by wszystko odwołali.
Kumavan [ child of KoRn ]
Ja po dłuższej rozmowie z panią z GTS Energis zdecydowałem się wypowiedzieć umowę Tepsie i przesiąść się na Multimo. Nie dość że z 512kb zrobi mi się 1mbit, to jeszcze zaoszczędzę 20zł miesięcznie. Jedyny problem jest taki, że w tej chwili Multimo to trochę kot w worku.
...NathaN... [ The Godfather ]
k20>
1. nie zwieksza
2. podobno juz nie ma :]

jambond [ The Best Driver ]
A ja słyszałem ze tego nie będzie .. :(
k2o [ !TlEnEk PoTaSu! ]
Przez brak limitów odbije sie to na szybkości łącza?
"limit podstawowy 15.00 GB"
Dalej mam limit.

jamkgh [ YA RLY ]
Przez brak limitów odbije sie to na szybkości łącza?
Zobaczymy, u mnie narazie spokoj, przez cala dobe smiga pieknie.
Dalej mam limit.
ja tez
limit podstawowy 35.00 GB
limit dokupiony w tym miesięcu (zdrapka) 0 GB
limit zwiększony (opłata abonamentowa) 0.00 GB
aktualny transfer z prędkością 2 Mb/s
suma ściągniętych w tym miesiącu danych 1228.30 MB
ps2ps2ps2 [ Centurion ]
mam do was pytanie. bo sam się już trochę pogubiłem w tym wszystkim
Czy zwiekszą mi prędkość neta z 512 do 1mb czy to już nie aktualne?
snopek9 [ Futbolowy Fanatyk ]
ps2ps2ps2 --> juz nie aktualne...
tez w panelu mam info i limicie...ale moze to zlikwiduja, albo po prostu przestanie dzialac/

ps2ps2ps2 [ Centurion ]
To jeżeli zdejma tylko limity to żadna mi to promocja.Ja liczuyłem na zmniejszenie cen lub własnie zwiekszenie predkości, a limitu nie przekraczam już chyba od roku
snopek9 [ Futbolowy Fanatyk ]
Ja sto razy wole ta promocje od tamtej :) zebym pod koniec miesiaca sie martwil, czy moge sobie beta test gry, 2 dema i obejrzec mecz przez streem? nie ma bata, tak nie powinno byc...
nawet sie zastanawiam, czy jednak nie zostac przy neo..ale pewnie w poniedzialek wysle pismo o rezygnacje...bo jednak 20zl taniej i 2x szybszy net kusza :)

QrKo [ Legend ]
Trzeba znalezc odwaznego ktory przekroczy limit powiedzmy do jutra i da reszcie znac czy naprawde limitu nie ma :-)

...NathaN... [ The Godfather ]
QrKo > A tym odważnym będziesz Ty?
Gayardo [ Konsul ]
na "błękitnej lini" powiedziano mi, że limitów już nie ma i "działa to" od tego miesiąca już:)
Auxarius [ Generaďż˝ ]
Zblizam sie do przekroczenia limitu, najdalej 8 go nie bedzie jesli tak dalej pojdzie..
Zeby nie bylo: nie ciagne piratow.
Bedzie placz jak tych limitow jednak nie wylaczyli:P
QrKo [ Legend ]
...NathaN... - raz przekroczylem limit 11 czy 12 i w calym miescie w 3 telepunktach nei bylo zdrapek... katurgia :p

Iceman_87th [ Senator ]
tp jest "swietna". W kablowce zaczynalem od pakietu 256/32 a teraz jest juz 1,6mbit/256, a na ten rok byc moze przekroczy 2 mbit. Czasem w porywach juz teraz jest 10 mbit/1 mbit :)
Michalek3922 [ Kibic Lecha Poznan ]
Gooffy [ Pretorianin ]
A wie ktoś może czy podniosą prędkość neo 128 kb/s do 256 kb/s?
pecet007 [ Talk to the claw ]
Gayardo - na "błękitnej lini" powiedziano mi, że limitów już nie ma i "działa to" od tego miesiąca już:)
Znaczy się z tego co mówisz, można to zignorować?
limit podstawowy 15.00 GB
k2o [ !TlEnEk PoTaSu! ]
pecet007---> Też tak mam, i nie wiem czy to ignorować czy nie, bo jeśli przejdę teraz to potem to już nie będzie sie nazywało internetem.

Igierr [ Warrior ]
co za chamy, mieli mi podnieść do 1Mb/s (mam 128)
k2o [ !TlEnEk PoTaSu! ]
No to wreszcie jak z tym limitem jest czy go nie ma?
blackhood [ Jedi Knight ]
Na razie jest, a czy dalej będzie, nie wiadomo. Ja też raczej przenoszę się do Netii, przypuszczam, że z tymi limitami, to kolejna podpucha tepsy.

MR.MANIAK [ Senator ]
Wszystkim użytkownikom opcji 128 kb/s prędkość zostanie bezpłatnie podniesiona do 256 kb/s.
Igierr---> chyba do 256
BE_WANTED [ Konsul ]
>>>
jamkgh [ YA RLY ]
rotfl, to chyba swiadczy o uzytkownikach ktorzy nie uzywaja mozgu, antywirusa, firewalla czy windows update ?
Vistorante [ teh_pwnerer ]
BE_WANTED - Co, jeszcze pewnie idiotyzm użytkowników neo to wina tp?

k2o [ !TlEnEk PoTaSu! ]
Nikt nie przekracza limitu, wiec doszedłem do wniosku że jak przekroczę pod koniec tego miecha ;p
infernus67 [ Prezes Misiura ]
Niby tepsa jest odpowiedzialna za spam? Co za bzdura. Powodem spamu jest to, że masa ludzi ciągle podaje na różnych forach i stronach internetowych swoje adresy email i numery gg. Ja dodam, że też jestem w Neo i ze spamem nie mam problemów.

snopek9 [ Futbolowy Fanatyk ]
NIE MA LIMITU
ZObaczcie na screen jakiegos goscia >
infernus67 [ Prezes Misiura ]
snopek9>>Zobaczymy czy za dwa dni dalej bedzie miał tą prędkość. Minimalnie ją przekroczył i już byś chciał aby osłabła prędkość?
snopek9 [ Futbolowy Fanatyk ]
fakt, 20 gb...minimalnie przekroczyl
pewnie dla jaj tp na swojej stronie napisala, ze nie ma limitow...
Kolczes [ I Love Quiet ]
Nie uwierzę dopóki nie zobaczę, ale postaram się zmarnować limit szybko i Wam opowiedziec o tym :D.
infernus67 [ Prezes Misiura ]
snopek9>> Przy takim łączu 20 gb można przekroczyć w czasie ponad 30 godzin. A często się zdarza, że tepsa obcina predkość nawet po 2 dniach od przekroczenia limitu. A czasem nawet później.
snopek9 [ Futbolowy Fanatyk ]
To nie zmienia faktow, ze szukasz dziury w calym > limitow NIE MA
Dzwonie do tp...
pytam sie czy sa limity
LIMITOW NIE MA
SA ZLICZANE< ALE NIE SA BRANE POD UWAGE PRZY ZLICZANIU PREDKOSCI
EOT
moze jak bede krzyczal to to bedzie jasne
MatteoDA [ Konsul ]
Hmnnn, czas na Neostradę? Nie wiem.
Po tylu dziwnych sytuacjach ze strony TP aż ciężo mi się przestawić na coś dobrego.
Zaczekam jak to się wszystko rozwinie (może jakieś promocje) :-)
ADEK24 [ KOCHAM MARYSIENIECZKE ]
limity zostaly zniesione:
oficjalne info:D
lolmaster [ Pretorianin ]
Przeciez to jest paranoja! Ja mam od zawsze neo 256, a Ci co im teraz podnieśli będą płacić mniej z ten sam net co ja mam. Przecież to jest chamstwo ze strony TP !!!
Gregor Eisenhorn [ Ordo Xenos ]
--> lolmaster
Mamy państwo solidarne, to wszyscy mają mieć równo przej**?
Masz to, na co się zgodziłeś, nikt nic ci nie odbiera, a jeszcze limity znoszą, to na co się skarżysz, psie ogrodnika?
lolmaster [ Pretorianin ]
Po pierwsze - psie ogrodnika to możesz sobie powiedzieć do kogoś innego. Czy ja Cię obrażam?
Po drugie - To państwo jest popierdolone, a nie solidarne i dlatego jest jak jest!
Więcej nie będę pisał, a mógłbym ale mi się nie chce.
Mul Bagienny [ Pretorianin ]
lolmaster ===> zamiast sie pienic, poczytalbys najpierw. Do 14 lutego mozesz rozwiazac umowe z TPSA na neostrade i podpisac nowa umowe na nowych warunkach.

KUBOS [ Generaďż˝ ]
Mul Bagienny -> Tak owszem ale bez promocji ,byłem pytałem bo chciałem zmienić na 1MB ale dostałem odpowiedź że owszem ale promocja wtedy mnie nie dotyczy tak wiec niech sobie wsadzą , w piątek był Kurier z Umową do Neti i jak sie go pytałem to dziennie rozwożą do 8000 umów tak wiec wcale się nie dziwie że tepsa z limitów zeszła ,niestety jak zwykle nie w czas
TURIN9 [ Konsul ]
lolmaster--->stary ale podpisywalas umowe na czas okreslony na okreslonych warunkach dlaczego ma Tpsa zmienic je Tobie na twoja korzysc?
QrKo [ Legend ]
lolmaster - Co ma panstwo to tp?
lolmaster [ Pretorianin ]
TURIN9 ---> Aha, czyli takie bonusy mogą mieć tylko ludzie co podpisywali umowę na 128, a reszta ich nie obchodzi. Moim zdaniem to jest nieuczciwe wobec reszty klientów. Ale każdy ma swoje zdanie.

Wozu [ Panzerjäger Raider ]
lolmaster -> "Po pierwsze - psie ogrodnika to możesz sobie powiedzieć do kogoś innego. Czy ja Cię obrażam?"
No i to jest lol :). Gregor Eisenhorn, nie powinien mówić tego do kogoś innego, tylko właśnie do Ciebie, bo tak się zachowujesz. A jeśli nie wiesz, co oznacza powiedzenie "pies ogrodnika", to radzę użyć Googli, albo jakiejś encyklopedii z powiedzonkami polskimi.
Kiedyś na forum była osoba, która w stopce miała dobrą złotą myśl - Sprawiedliwie nie oznacza po równo :).

SzajbiX [ Centurion ]
ja wlasnie chyba wykorzystalem swoj limit net chodzi jak krew z nosa czyli limit zostal przekroczony ;/ (przynajmniej zawsze mi tak chodzil jak przekroczylem :P)
Michalek3922 [ Kibic Lecha Poznan ]
Szajbix --> sprawdź w panelu czy przekroczyłeś

Gooffy [ Pretorianin ]
Aha, czyli takie bonusy mogą mieć tylko ludzie co podpisywali umowę na 128, a reszta ich nie obchodzi. Moim zdaniem to jest nieuczciwe wobec reszty klientów. Ale każdy ma swoje zdanie.
Apropos, czy jest tu ktoś komu podwyższyli do 256 kb/s ze 128 kb/s? Bo jak do tej pory nie widziałem nikogo, komu by podwyższyli... czyżby tp miała później ogłosić, że to tylko żart był!? :D

eltexo [ Konsul ]
Szajbix -> u wielu osób neo muli w godzinach "szczytu" :)
Więc niekoniecznie musi wiązać się to z przekroczeniem transferu, którego ograniczenia przecież nie ma. Widziałem screeny potwierdzające to, np. ktoś na neo 512 ponad 20gb pobrane. Nadal leci full łączę.
Pzdr. ;)
Edit: Czas na podniesienie do 256 mają do 1 Marca :)

SzajbiX [ Centurion ]
faktycznie :P fałszywy alarm ....... wszystko smiga dobrze
Auxarius [ Generaďż˝ ]
Od jakiegos czasu juz Neo w godzinach szczytu chodzi tragicznie, ale to co dzialo sie dzis bylo po prostu zenujce. Tak fatalnie chodzacego lacza nie mialem od dawna.
Nie wiem czy to zniesienie limitow to taki dobry pomysl przy ich mozliwosciach technicznych - 3/4 kraju zaczelo ciagnac jak szalone i teraz mamy ten maly 'problem'..
Czesiek_Alcatraz [ Generaďż˝ ]
Nie wiem czy to zniesienie limitow to taki dobry pomysl przy ich mozliwosciach technicznych - 3/4 kraju zaczelo ciagnac jak szalone i teraz mamy ten maly 'problem'...
Niestety muszę się zgodzić...