GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Fizyka - zbiór zadań

31.01.2007
19:06
[1]

FixUS_1 [ Call me Fix ]

Fizyka - zbiór zadań

Nie będę ukrywał, że nigdy nie byłem orłem z fizyki, któremu wszystko na podstawie kilku linijek w podręczniku wchodziło do głowy ot tak sobie. Przeciwnie - trzeba mi było wszystko łopatologicznie wytłumaczyć. Wraz z liceum zaczęły się schody - tłumaczenia mniej, a rozum się nie poprawił. W dodatku wybrałem profil promedyczny, bo lubię nauki przyrodnicze, tj. chemia i biologia. Znalazłem dość taniego korepetytora, który udziela pojedynczych lekcji i wydaje mi się, że wychodzę na prostą. Mimo wszystko jednak potrzebuję dużej ilości ćwiczeń i w związku z tym potrzebuję dobrego, obszernego zbioru do fizyki, najlepiej obejmującego rozszerzony program nauczania ze wszystkich trzech klas, koniecznie z rozwiązaniami (by sobie sprawdzić poprawność rozwiązanego zadania). Korzystam do tej pory ze zbioru OPERON oraz OMEGA (maturalny) w ramach normalnych zajęć fizyki. Liczę jednak, że ktoś poleci mi dobry zbiór do tego przedmiotu, gdyż nie chciałbym wierzyć wypisanym bzdurom z tyłu każdego takiego zbioru, które mają na celu zachwalać zbiór i napychać kieszenie wydawcy, pieniędzmi naiwnych klientów.

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

31.01.2007
19:17
[2]

Gonsiur [ Hitokiri Battousai ]

Ja korzystam oprocz Operonu ze zbioru "Maturalnie, ze zdasz - Fizyka" z wydawnictwa WSiP. Jak dla mnie naprawde porzadny wzor zawierajacy zarowno zadania podstawowe, jak i rozszerzone, a co najwazniejsze ma rowniez dosyc dobre rozwiazania do zadan, z czym w roznego rodzaju zbiorach bywa roznie.

31.01.2007
19:30
smile
[3]

frer [ Freelancer ]

Ja bym polecił "Zbiór Zadań z Fizyki z Rozwiązaniami" wydawnictwa PK, chociaż nie wiem na ile zadania są w stylu maturalnym. Tu jest parę przykładowych -->

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.