GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Fizyka - Jednostka

31.01.2007
15:55
[1]

Sobieraj_WPS [ Pretorianin ]

Fizyka - Jednostka

Ile 1N ma kg ??

31.01.2007
15:56
[2]

ronn [ moralizator ]

N = kg * m / s^2

31.01.2007
15:59
[3]

Sobieraj_WPS [ Pretorianin ]

Masa ciała , ktoergo sila ciezkosci wynosi 9,81 N jest ronwa ??
A) 98,1 kg
b)9,81 kg
c)10 kg
d) 1 kg ??
jak to sie liczy ??

31.01.2007
16:04
[4]

DEXiu [ Generaďż˝ ]

F=g*m, gdzie g to przyspieszenie ziemskie (równe w przybliżeniu 10 m/s^2 lub inaczej (przez zamianę jednostek) 10 N/kg) a m to masa ciała w kg.
Z tego przekształcają otrzymujemy m=F/g

31.01.2007
16:13
[5]

Heretyk [ Pretorianin ]

Przy czym:
Siła ciężkości oznaczana zazwyczaj przez Q to F we wzorze F=mg.
A przyśpieszenie ziemskie jest równe mniej więcej 9,81 co bardziej pasuje do tego zadania.
Zatem:
F (albo Q) - czyli siła ciężkości to 9,81
masa jest nieznana
g - czyli przyspieszenie grawitacyjne to stała 9,81
9,81 = 9,81m
Po podzieleniu `1=m
Czyli odp. D

31.01.2007
16:21
smile
[6]

sajlentbob [ Generaďż˝ ]

odp. na posta 1:
m/(s*s)
odp na posta 3:
d)

01.02.2007
14:11
[7]

Sobieraj_WPS [ Pretorianin ]

mma obliczyc Energie Kinetyczna przy czym wzor na energie kinetyczna to Ek = (m*v2) : 2
w zadaniu mam obliczyc energie kinetyczna ale mam podane tylko M=1 kg F = 6 N T=2 s
skad mam wziasc predkosc ??

01.02.2007
14:21
[8]

Sobieraj_WPS [ Pretorianin ]

czy kto kolwiek wie ??

01.02.2007
14:45
[9]

Joshua1990 [ Konsul ]

prawdopodobnie energia kinetyczna będzie się w tym zadaniu równać pracy czyli F*S, moze z tym pokombinuj :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.