Toster.ziom [ Pretorianin ]
Bios do FX 5500
Elo.
Wie ktoś może jaki Bios z lepszych kart można wgrać do FX 5500??
Czy może to być Bios od FX 5600 lub 5700??
Pl@ski [ Zadeklarowany Abstynent ]
Nie orientuje się za bardzo co do specyfikacji tych kart, ale mam dla Ciebie poradę: Nie baw się w podmianę biosu na karcie graficznej jeżeli naprawdę się na tym nie znasz, bo to najkrótsza droga do uszkodzenia sprzętu!
hohner111 [ TransAm ]
Tester - w biosie od 5600 i innych są inne timingi pamięci, napięcia na rdzeń i pamięci, wszystko jest inne wiec jak chcesz to zrobic? Do tego FX 5500 nic juz nie uratuje bo to sie nadaje do worda i programow 2D...
matchaus [ sturmer ]
Wątek w stylu "nie wiem co mam i nie do końca wiem co bym chciał mieć, ale podobno można" ;)
Przy takim podejściu radzę jeno instalować nowe sterowniki :)
Tu masz BIOSy do kart opartych na chipsetach Nvidii -
(nikt nie jest jasnowidzem i nie zna marki oraz modelu twojej karty).
Toster.ziom [ Pretorianin ]
Nvidia GeForce FX 5500 , a nie mówcie ze nadaje sie do Worda bo bez problemu w Carbona osiągam 50fps i nawet Gothic 3 chodzi przy 10fps.

Mondragorn [ Lunar Dragon ]
nawet Gothic 3 chodzi przy 10fps.
Nawet? Raczej ledwo.
Toster.ziom [ Pretorianin ]
Jak na tak starą karte i grę o takich olbrzymich wymaganiach to jet dopiero COŚ

darius777777777777777777777777 [ Legionista ]
nie tylko z tego modeluco masz
K4B4N0$ [ Dlugi Kijaszek! ]
50fps? rozumiem, ze w menu przy 640x480? jesli tak to ok.
Na tej karcie Saper powinien sie ciac(Kiedys byla marzeniem ;P).
Nie probuj po cos zepsujesz
Toster.ziom [ Pretorianin ]
A żebyś wiedział ze 50 fps na rozdzielczosci 640x480 ale przy wysokich detalach i podczas jazdy dowolnej. W wyścigu jest to około 35 fps.
yasiu [ Generaďż˝ ]
prove it
i napisz jakiego producenta masz kartę i dokłdnie jaki model - bo nvidia geforce fx5500 to nie model karty
brutu [ Uwielbiam Cię Aguś ]
Z tym updatem BIOSu karty graficznej sam bym sie chetnie pobawil, bo mam gFX5600 Ultra 2 Gainwarda, niby najmocniejsza z 5600, ale i tak shit, i tak shit. Juz jakis czas temu szukalem BIOSu w necie, ale nie znalazlem dla tego modelu, na stronie z linka wyzej tez nie ma - zna ktos inne, podobne strony? Jak sie cos spieprzy, to trudno, nikt nie bedzie po niej plakac, a moze cos wiecej sie da z niej wycisnac...12fps'ow w Gothicu 3 na przyklad :P
matchaus [ sturmer ]
brutu ---> Dawno, dawno temu miałem tę samą kartę :)
Z wielką ulgą jej się pozbyłem na rzecz GF 6600GT
(później jeszcze użytkowałem GF 7600GT).
To była suszara nieziemska! Jeśli miałbym jej dziś używać, to chyba tylko z nausznikami ochronnymi (chroniącymi przed hałasem) ;)
A w temacie - nic nie słyszałem o modowaniu BIOSu tej karty. Obawiam się, że to mało prawdopodobne, by z tak "wyżyłowanym" modelem można było jeszcze coś zrobić...
(zupełnie pomijam fakt, że seria "5" GeForce'ów była kompletnie nieudana...)
Toster.ziom [ Pretorianin ]
Karta jest od nVidii nie tylko chipset ale cała karta, a model to nie wiem skąd mam wziąć.
Na chipsecie jest napisane:
nVidia
GeForce
FX
GC 4525.1 0428B1
A TAIWAN
5500
Karta jak już mówiłem nie jest od jakiegoś Ausua, czy Gigabyte`a ale od nVidii
brutu [ Uwielbiam Cię Aguś ]
matchaus --> Wiem, ze byla nieudana, ale coz, taka kupilem i sie z nia musze meczyc, glosna jest jak cholera; dlatego jakby sie przypadkiem spalila przy zmianie BIOSu to trudno :)
matchaus [ sturmer ]
brutu ---> Jeśli chcesz ją jeszcze troszkę potrzymać, to może szarpnij się na jakieś chłodzenie?
Teraz wybór jest spory i można coś ciekawego (i niedrogo!) znaleść.
O jakim BIOSIE myślisz jeśli chodzi o flaszowanie?
(z jakiej karty?)
Toster.ziom [ Pretorianin ]
Ja już ją sprzedałem za 140 :) i kupiłem 6200 za 135
brutu [ Uwielbiam Cię Aguś ]
matchaus --> Ty mi powiedz :), kompletnie nie znam sie na tym, tylko przegladajac net trafilem na artykul o update BIOSa karty graficznej, w sumie myslalem, ze to polega na wgraniu nowszej wersji dla tej samej karty - widocznie sie mylilem :). Mozesz cos polecic? :)
Toster --> Sprzedales i kupiles karte miedzy 11.27 a 12.11?
Toster.ziom [ Pretorianin ]
Sprzedales i kupiles karte miedzy 11.27 a 12.11?
Co chesz przez to powiedzieć ??
Nie zrozumiałem Cię
Toster.ziom [ Pretorianin ]
aaaaa, nie sprzedałem jej przez allegro tylko koledze.
matchaus [ sturmer ]
brutu ---> Nie radzę Ci wgrywać innego biosu o tej karty :)
Na przykład ja sflashowałem swoją GTO do GTX'a, ale tylko dlatego, że GTO to nic innego jak GTX ze zmienionym fabrycznie biosem :)
Jeśli chodzi o bios do tego Gainwarda Ultra II, to nic nie znalazłem na sieci :/
Jest bios do FX'a 5700 (Gainwarda), ale raz, że nic mi nie wiadomo o takiej możliwości flashowania, a dwa - pewnie by było gorzej niż jest :)
brutu [ Uwielbiam Cię Aguś ]
matchaus --> To kiepska sprawa :), trzeba liczyc ze sama sie zepsuje :P. Dzieki :)