GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Dowcipy o informatykach/komputerowe teksty itp.

30.01.2007
13:37
smile
[1]

GROM Giwera [ One Shot ]

Dowcipy o informatykach/komputerowe teksty itp.

Hej :-) Jakie znacie dobre teksty, dowcipy związane z komputerami, informatyką? Tak właśnie sobie przypomniałem 2 to napisze..

Żona wysyła swojego męża informatyka do sklepu:
-Kochanie! Idź do sklepu i kup bułki... jak będą jajka to weź 10.
Dzielny mąż-informatyk idzie do sklepu i mówi:
-Dzień dobry, są jajka?
-są
-To poprosze 10 bułek

****

W pewnej firmie organizowany jest bal maskowy na który są zaproszeni wszyscy pracownicy, całe szefostwo itd. itp.
Sekretarka przyszła w masce lwa, sprzątaczka robota, szef przyszedł w masce obcego

spoiler start
a informatyk w masce 255.255.255.0 ....
spoiler stop


****

I jeszcze.. ;-)

Ludzi można podzielić na 10 typów. Na tych co znają kod birnarny i na tych co go nie znają.


Pozdrawiam :)

30.01.2007
13:40
smile
[2]

Loon [ jaki by tu stopien? ]

Pierwszy dobry :).

Ja znam tylko taki oklepany o tym, ze dla informatyka 1 kilometr to 1024 metry :).

30.01.2007
13:51
[3]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Student pierwszego roku informatyki jest pewien, że kilobajt = 1000 bajtów.
Student trzeciego roku jest przekonany, że kilometr = 1024 metry.

30.01.2007
13:57
[4]

eJay [ Gladiator ]

Dlaczego na meczu piłki nożnej informatyków łatwo zarobić?
- Bo kończą się wynikiem 1:0 .

Dlaczego torty przygotowane przez informatyków są średnio-zjadliwe?
- Bo to co czarne to nie czekolada a tusz.

Idą dwaj informatycy ulicą:
- Ty, wiesz, że Franek połamał sobie kości?
- Tak? Jakie?
- Czterysetki...

30.01.2007
13:58
[5]

bECKy [ bartek ]

Rozmowa dwóch informatyków:
- stary, caly czas gadamy tylko o tych komputerach, moze tym razem pogadamy o czymś innym?
- dobra, to o czym?
- moze o dupach?
- moja karta graficzna jest do dupy...

30.01.2007
14:05
[6]

Loczek [ El Loco Boracho ]

"Ludzi można podzielić na 10 typów. Na tych co znają kod birnarny i na tych co go nie znają."

Głupi??? Przecież to są tylko 2!!!!

spoiler start

Cytat z basha :D
spoiler stop

30.01.2007
14:35
[7]

Scatterhead [ łapaj dzień ]

w sumie to tych dowcipów jest dużo, a nie znam żadnego który byłby naprawde śmieszny:

Informatyk zaprasza kumpli na impreze:
- Hej, no fajnie, to wpadniemy... ejjj a będą jakieś dziewczyny?
- No stary, pewnie
- A ile?
- Jakieś 3 GB

30.01.2007
14:38
[8]

Jeckyl [ Rekrut ]

Rozmawia dwóch informatyków:
- Wiesz, wczoraj moja babcia miała urodziny
- Tak? A ile skończyła lat?
- 64
- No proszę, taka ładna okrągła rocznica

Dlaczego programistom mylą się Halloween i Boże Narodzenie?
Bo OCT(31) = DEC(25)

Ilu potrzeba informatyków-programistów do wymiany przepalonej żarówki?
- Żadnego! Przecież to problem hardware'owy!!!

30.01.2007
14:40
[9]

misztel [ +0,10gr! ]

Rozmawia dwóch informatyków:
- Cześć, słuchaj, co tam u Ciebie słychać?
- No.. mam Viste.
- No.. niezle, mnie nie stac.
- Rotfl


30.01.2007
14:40
[10]

sajlentbob [ Generaďż˝ ]

Przychodzi informatyk do lekarza:
i - panie doktorze coś nie czuję się najlepiej,
l - to dziwne bo u mnie wszystko w porządku,

30.01.2007
14:41
[11]

pecet007 [ Talk to the claw ]


^^ może nie dowcipy ale zbiór opowiadań o operatorze sieci ;], polecam

30.01.2007
14:48
[12]

TzymischePL [ Legend ]

Pisze z glowy i w skrocie:

Spotyka sie 3 kolesi, adminow w knajpie przy piwku.
I jeden z nich zaczyna opowiadac,
- chlopaki! nie uwierzycie co mi sie wczoraj przydarzylo. Tutaj w tej knajpie.
Siedzialem sobie sam i pilem piwo. W pewnym momencie podchodzi do mnie wystrzalowa
kobieta, piekna wysoka blondynka, doskonale zbudowana. I zaczynamy rozmawiac. W pewnym momencie ona sie nachyla i pyta. do mnie czy do Ciebie? To ja mowie do mnie i jedziemy.
Juz na schodach sie na mnie rzuca, zaczyna calowac. Wpadamy do mieszkania, caly czas szalejemy ona zdziera ze mnie ubranie. Zrzuca swoje. I mowi, wez mnie tu na biurku!
To ja jednym ruchem zrzucilem wszystkie papiery z biurka..., dlugopisy potem przestawilem laptopa
- Looooo nic kurwa nie mowiles ze kupiles laptopa! Jaki model? Parametry? Matryca?? - wcinaja sie kumple w opowiesc...

30.01.2007
14:52
[13]

Mipari1002 [ OOBE Master ]

Poranek. Ponury jak chmura gradowa programista wchodzi do kuchni na śniadanie po nocy spędzonej przy komputerze.
Żona jak to żona, natychmiast zauważyła, że coś nie w porządku:
- Co się stało Maniuś, program nie zadziałał?
- Zadziałał.
- No to może się wieszał?
- Chodził jak burza!
- Więc czemu jesteś taki ponury?
- Zdrzemnąłem się na Backspace.


Rozmawia dwóch adminów:
- Wiesz, wczoraj mój kumpel uszkodził w ciągu 5 minut serwer.
- Co ty powiesz?!! Jest hackerem???
- Nie, debilem!!!

30.01.2007
14:57
[14]

Jeckyl [ Rekrut ]

List do męża - internetoholika

Mój Drogi Mężulku
Wysyłam ten list emailem bo chcę mieć pewność, że go przeczytasz. Proszę, wybacz że przeszkadzam, jednak pomyślałam, że powinieneś wiedzieć co się wydarzyło w naszym domu, odkąd pojawił się w nim komputer dwa lata temu.
Dzieci mają się nieźle. Tomek ma juz siedem lat i jest mądrym i ładnym chłopcem. Wykazuje spore zainteresowanie sztuką. W ramach zajęć szkolnych narysował portret całej naszej rodziny, na którym wszystkich przedstawił wyraźnie - szczególnie realistycznie wyszedł tył twojej głowy. Powinieneś być z niego dumny.
Mała Gosia we wrześniu skończyła trzy latka. Wygląda bardzo podobnie jak ty w tym wieku. Jest prześlicznym sprytnym dzieckiem. Ciągle pamięta jak spędziłeś z nami całe popołudnie podczas jej urodzin. To był naprawdę wspaniały dzień, pomimo że była straszna burza i wysiadła elektryczność.
Ja daję sobie radę coraz lepiej. Przefarbowałam włosy na blond i odkryłam, że z takimi lepiej sie czuję. Jerzy, to jest pan Kowalski, zajął się dokładniej moją karierą i bardzo się z nim wszyscy zaprzyjaźniliśmy.
Odkryłam, że sprzątanie domu jest o wiele łatwiejsze, gdy zdałam sobie sprawę, że nie przeszkadza ci odkurzanie cię odkurzaczem, w przeciwieństwie do piórek, które powodowały kichanie.
Dom jest w niezłym stanie. Na wiosnę pomalowałam salon, jestem pewna, że to zauważyłeś. Upewniłam się przy tym, że malarze wytną otwory w narzucanych na ciebie foliach dzięki czemu będziesz mógł oddychać.
No cóż, kochanie, muszę już kończyć. Wujek Jerzy, to jest, chciałam powiedzieć pan Kowalski zabiera nas wszystkich na wycieczkę narciarską i muszę się spakować. Wynajęłam gosposię która zajmie się domem podczas naszej nieobecności, będzie ci nalewać kawę i przynosić posiłki na biurko, dokładnie tak jak lubisz. Mam nadzieję, że ty i komputer będziecie się dobrze bawić w czasie gdy nas nie będzie. Tomek, Małgosia i ja będziemy często o tobie myśleć.

Spróbuj wspomnieć nas pomiędzy restartami systemu.

30.01.2007
17:58
[15]

GROM Giwera [ One Shot ]

sajlentbob - nie łapie ;p?

30.01.2007
18:04
smile
[16]

TzymischePL [ Legend ]

GROM Giwera ===> czego nie lapiesz? :)

klasyczna odpowiedz:

- drogi administratorze, nie dziala mi poczta
- drogi uzytkowniku, to dziwne u mnie wszystko ok

:))))))

30.01.2007
18:06
smile
[17]

Taikun44 [ Emissary Of Death ]

Żona wysyła swojego męża informatyka do sklepu:
-Kochanie! Idź do sklepu i kup bułki... jak będą jajka to weź 10.
Dzielny mąż-informatyk idzie do sklepu i mówi:
-Dzień dobry, są jajka?
-są
-To poprosze 10 bułek


:D

30.01.2007
18:06
smile
[18]

eLJot [ Listonosz ]

Spotyka się 2 informatyków:
- Stary pożycz 100 zł!
- Coś Ty! Dla równego rachunku pożyczę Ci 128...

30.01.2007
18:45
smile
[19]

$heyk [ Master Chief ]

Siedzi sobie facet nad morzem. Miło, przyjemnie, wieczorne słońce pięknie zachodzi, lekka bryza muska jego twarz, podczas gdy mężczyzna z laptopem na kolanach surfuje po sieci. Zerka z nad ekranu, a tam coś małego błyszczy w wodzie. Zbliża się wraz z falami, w końcu dotknęło jego nogi, zanurzonej w wodzie. Podnosi, a tam - butelka z wiadomością. Zaciekawiony odkorkowuje ją, wyjmuje zwitek papieru, podnosi i czyta:
"Enlarge you pen1s"

30.01.2007
18:52
[20]

Marcio [ Bleeee ]

Kierownik - sekretarce:
Pani Zosiu, czy moze Pani przegrac naszym partnerom wyniki za kwiecien, oni zaraz podejda.
-Dzien dobry, czy to Panom mam przegrac wyniki miesieczne?
- Dzien dobry, tak, nam, gdyby byla Pani uprzejma, tu mamy czysta dyskiete.
- Alez oczywiscie
Wstawia dyskiete do napedu i...
# mkfs -t vfat -c /dev/fd0h1440
# mount -t vfat -o iocharset=iso8859-2,codepage=852 /dev/fd0 /mnt/floppy
# find / -noleaf -type f -name Wyniki_Kwiecień.[a-zA-Z] -exec cp '‹ ›' /mnt/floppy ;
# ls -la /mnt/floppy/Wyniki_Kwiecień.[a-z][A-Z] && sync && sleep 3
wyciaga dyskiete i podaje.
Partnerzy: o kurwa
Sekretarka: oj, znowu odmontowac zapomniałam

30.01.2007
19:39
smile
[21]

Apocaliptiq [ Parapsychic Man ]

Nie pamietam dokladnie tych dowcipów:

Na ławce w parku siedzi kilku dresów. Plują, bluzgają, zaczepiają ludzi - jak to dresy.
Ławkę dalej siedzą trzej informatycy - nie rzucają się w oczy, siedzą spokojnie, gadają o kompach. Nagle do jednego dzwoni telefon a ten odpowiada:
- Zrób twardzielowi kill'a! (czy coś w tym stylu)

A jeden z dresów się do niego:
- Szacun kolego!


Kolejny:

Fryzier, mechanik samochodowy, informatyk.
Co robią gdy muszą naprawić zegarek?

Fryzier: rozkręci...nie umie złożyć
Mechanik samochodowy: rozkręci, postuka młotkiem, złoży. Stwierdzi że zegarek nie działa - kupi nowy
Informatyk: Rozłoży, złoży...jeszcze mu części na później zostanie

Agent telekomuny, mechanik samochodowy, informatyk.
Jadą samochodem nagle coś puka i samochód staje.
Agent telekomuny: Zadzwońmy po pomoc.
Mechanik: to pewnie świeca zapłonowa
Informatyk: nie panikujcie. Może wystarczy wyjść i jeszcze raz wejść?

Agent telekomuny, mechanik samochodowy, informatyk.
Popsuł się samochód co robią?
Agent telekomuny: dzwoni po pomoc
mechanik samochodowy: podnosi maskę, sprawdzi poziom oleju, wymieni bezpieczniki, stwierdzi ze nie ma narzędzi, zadzwoni po kumpla zeby go podwiózł
Informatyk: rozpracuje system zamknięcia maski, przy okazji podpali lasy równikowe zapalniczką samochodową, obejrzy silnik, sklei co trzeba gumą do żucia - odjedzie z piskiem opon.

:)

30.01.2007
20:00
[22]

EasyInternetCafe [ Konsul ]

Trzej hakerzy i trzej lamerzy mieli jechać pociągiem. Hakerzy kupili jeden bilet na trzech, lamerzy trzy. Gdy zbliżył sie konduktor, hakerzy pobiegli do toalety. Konduktor sprawdził bilety lamerom. Potem zapukał do toalety. Hakerzy wystawili bilet przez szparę. Konduktor skasował i poszedł.
W drodze powrotnej lamerzy postanowili wykorzystać świeżo nabyte doświadczenie. Kupili jeden bilet na trzech. Hakerzy nie kupili żadnego. Gdy zbliżył się konduktor, lamerzy pobiegli i zamknęli się w toalecie. Za nimi pobiegli hakerzy. Zastukali do toalety. Gdy wysunął się bilet, pobiegli z nim i zamknęli się w nastepnej toalecie.
Wniosek: nie każdy algorytm wymyślony przez hakerów da się wykorzystać przez lamerów!

O trzeciej w nocy ONA po cichutku wymknęła się z małżeńskiego łoża
do sąsiedniego pokoju. Klawiaturą rozbiła 19-calowy monitor,
wszystkie płyty CD porysowała i podeptała swoimi pantoflami.
Obudowę komputera wyrzuciła przez okno, a drukarkę utopiła w
wannie. Potem wróciła do sypialni, do ciepłej pościeli i
przytuliła się z miłością do boku swego nic nie podejrzewającego,
śpiącego męża. Była przeświadczona, że już teraz cały wolny czas
będzie przeznaczał na ich miłość. Zasnęła... Do końca życia
pozostały jej jeszcze niecałe cztery godziny...

30.01.2007
20:54
smile
[23]

*_*Cypriani [ Gore 4 the People ]

ja znam tylko jeden kawał - zagadke:

Czym różni sie kobieta informatyk w spódnicy od kobiety informatyka w spodniach?

spoiler start
Szybkością dostępu
spoiler stop

31.01.2007
21:17
[24]

SPMKSJ [ Konsul ]

Loczek -----> 10 w zapisie dwojkowym to 2 w zapisie dziesietnym.

01.02.2007
09:07
[25]

dudek101 [ redneck ]

2 zagadki w podobnym klimacie
czym rozni sie kobieta z obraczka od kobiety bez obraczki (dla ulatwienia mozna przyjac ze obie sa informatyczkami)

spoiler start

prawami dostepu

spoiler stop


co wspolnego ma swinka morska i kobieta informatyk ?

spoiler start

swinka morska - ani to swinka ani morska ... z kobieta informatykiem jest podobnie

spoiler stop

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.