
NSDT [ Pretorianin ]
Co polecacie?
Kocham czytać i mam mini kolekcję książek. Chciałabym sobie kupić jakieś fajne i nowe książki. Co polecacie? Jakie według was są najlepsze książki?
P.S. Tylko nie Harrego Pottera. Mam wszystkie części.

hamburger 7 [ Pretorianin ]
"Hobbit czyli tam i spowrotem" ; i cała seria "Władcy pierścieni"

NSDT [ Pretorianin ]
Aha. Można spróbować.
ronn [ moralizator ]
Hm, gdybym mial wymienić kila :
- Rok 1984, George Orwell
- Cylinder Van Troffa, Paradyzja, Limes Inferior, Janusz A. Zajdel.
- Archipelag Gułag, Aleksander Sołżenicyn
- Mistrz i Malgorzata, Michaił Bułhakow
- Do tego coś Dicka, Lovecrafta, Cortazara czy Marqueza (100 lat samotności)
szarzasty [ rammsteinick ]
"tamci żołnierze" A.Rowinskiego. Jeśli gdziesz znajdziesz ten tytuł to warto go przeczytać ( oczywiście jeśli lubisz takie książki w takiej formie) książka jest dość krótka.
Ja nie potafiłem się oderwać. chociaż autor w kilku miejscach mimo wszystko "na chama" szuka winy w ludziach z którymi rozmawia co czasami może odpychać

NSDT [ Pretorianin ]
A ciekawe to jest?
Szyszkłak [ Blessed Devil ]
Moze nie tak ambitna literatura to jak podal ronn, ale czyta sie przyjemnie (przynajmniej mi sie czytalo ;p)
Salvatore - Trylogia Mrocznego Elfa
Salvatore - Trylogia Doliny Lodowego Wichru
Salvatore - Ścieżki Mroku
Salvatore i spola - Wojna Pajeczej Krolowej
jesli lubisz oczywiscie swiat Neverwinter Nights, Baldurs Gate itd. - czyli magia miecze i zle stwory :)
boskijaro [ Generaďż˝ ]
A.Sapkowski - Wiedźmin saga
Marcinwin [ Pretorianin ]
A polecicie jakas ksiaże która ociera sie o rozmyslania filozoficzne [ogolnie o Bogu, swiecie, kosmosie itp) albo cos podobnego co zahacza o nauki scisle - matma/fiza, ale nie w klasycznym tego slowa znaczeniu, tylko wlasnie moze jakies ciekawostki nie wiem, poleccie cos ;]

ronn [ moralizator ]
Marcinwin -->
Cylinder Van Troffa, Janusz A. Zajdel
Na pewno się nie zawiedziesz
sajes [ Hala Madryt !! ]
A masz "Eragon"?? Wg. mnie bardzo fajna ksiażka:]
Wormsek [ Pretorianin ]
Na początek mogłeś powiedzieć jaki gatunek lubisz :P.
Jesli chodzi o sensacje to polecam książki Harlana Cobena.

domin12 [ JJuuNNiiOOrr ]
ja polecam "Eragona"
ja właśnie skończyłem

Vagner [ Centurion ]
--> Popieram
Buby [ Perfekt ]
King - Misery :]
Albo "Po prostu żołnierz"... niestety, nie pamiętam jakiego autora

Regis [ ]
ronn dobrze mowi. Sam bym lepszego zbioru nie wybral.

Gilmar [ Easy Rider ]
Weżcie poprawkę... Jeżeli wierzyc wizytówce to 13-letnia dziewczyna...
Może troszkę inny profil literaturowy...

NSDT [ Pretorianin ]
Dzięki za propozycje. Na pewno wykorzystam wasze pomysły.
szarzasty [ rammsteinick ]
jeśli jesteś 13-letnią dziewczyną to jednak troche odradzam "tamtych żołnierzy". chociaż może...

ApoKrzys [ The Prodigy ]
Rita Monaldi i Francesco Sorti:
- Imprimatur
- Secretum
Beda kolejne czesci ale jeszcze nie ma ich w Polsce.
----
Jeff Lindsay:
- Demony Dobrego Dextera
- Dekalog Dobrego Dextera
Na podstawie tych ksiazek zrobiono serial USA pt.: "Dexter" :) Napisac, ze ksiazka "wciaga" to naprawde delikatnie powiedziane :)
henio36 [ Centurion ]
"Hobbit czyli tam i spowrotem" ; i cała seria "Władcy pierścieni"

NSDT [ Pretorianin ]
Aha.

bcforum [ Centurion ]
"Podróż" Dygata