GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Co polecacie?

27.01.2007
19:10
smile
[1]

NSDT [ Pretorianin ]

Co polecacie?

Kocham czytać i mam mini kolekcję książek. Chciałabym sobie kupić jakieś fajne i nowe książki. Co polecacie? Jakie według was są najlepsze książki?
P.S. Tylko nie Harrego Pottera. Mam wszystkie części.

27.01.2007
19:14
smile
[2]

hamburger 7 [ Pretorianin ]

"Hobbit czyli tam i spowrotem" ; i cała seria "Władcy pierścieni"

27.01.2007
19:15
smile
[3]

NSDT [ Pretorianin ]

Aha. Można spróbować.

27.01.2007
19:16
[4]

ronn [ moralizator ]

Hm, gdybym mial wymienić kila :
- Rok 1984, George Orwell
- Cylinder Van Troffa, Paradyzja, Limes Inferior, Janusz A. Zajdel.
- Archipelag Gułag, Aleksander Sołżenicyn
- Mistrz i Malgorzata, Michaił Bułhakow
- Do tego coś Dicka, Lovecrafta, Cortazara czy Marqueza (100 lat samotności)

27.01.2007
19:18
[5]

szarzasty [ rammsteinick ]

"tamci żołnierze" A.Rowinskiego. Jeśli gdziesz znajdziesz ten tytuł to warto go przeczytać ( oczywiście jeśli lubisz takie książki w takiej formie) książka jest dość krótka.

Ja nie potafiłem się oderwać. chociaż autor w kilku miejscach mimo wszystko "na chama" szuka winy w ludziach z którymi rozmawia co czasami może odpychać

27.01.2007
19:18
smile
[6]

NSDT [ Pretorianin ]

A ciekawe to jest?

27.01.2007
19:20
[7]

Szyszkłak [ Blessed Devil ]

Moze nie tak ambitna literatura to jak podal ronn, ale czyta sie przyjemnie (przynajmniej mi sie czytalo ;p)

Salvatore - Trylogia Mrocznego Elfa
Salvatore - Trylogia Doliny Lodowego Wichru
Salvatore - Ścieżki Mroku
Salvatore i spola - Wojna Pajeczej Krolowej

jesli lubisz oczywiscie swiat Neverwinter Nights, Baldurs Gate itd. - czyli magia miecze i zle stwory :)

27.01.2007
19:22
[8]

boskijaro [ Generaďż˝ ]

A.Sapkowski - Wiedźmin saga

27.01.2007
19:30
[9]

Marcinwin [ Pretorianin ]

A polecicie jakas ksiaże która ociera sie o rozmyslania filozoficzne [ogolnie o Bogu, swiecie, kosmosie itp) albo cos podobnego co zahacza o nauki scisle - matma/fiza, ale nie w klasycznym tego slowa znaczeniu, tylko wlasnie moze jakies ciekawostki nie wiem, poleccie cos ;]

27.01.2007
19:32
smile
[10]

ronn [ moralizator ]

Marcinwin -->

Cylinder Van Troffa, Janusz A. Zajdel

Na pewno się nie zawiedziesz

27.01.2007
19:32
[11]

sajes [ Hala Madryt !! ]

A masz "Eragon"?? Wg. mnie bardzo fajna ksiażka:]

27.01.2007
19:45
[12]

Wormsek [ Pretorianin ]

Na początek mogłeś powiedzieć jaki gatunek lubisz :P.

Jesli chodzi o sensacje to polecam książki Harlana Cobena.

27.01.2007
19:49
smile
[13]

domin12 [ JJuuNNiiOOrr ]

ja polecam "Eragona"
ja właśnie skończyłem

27.01.2007
19:51
smile
[14]

Vagner [ Centurion ]

--> Popieram

27.01.2007
19:52
[15]

Buby [ Perfekt ]

King - Misery :]

Albo "Po prostu żołnierz"... niestety, nie pamiętam jakiego autora

27.01.2007
19:52
smile
[16]

Regis [ ]

ronn dobrze mowi. Sam bym lepszego zbioru nie wybral.

27.01.2007
20:07
smile
[17]

Gilmar [ Easy Rider ]

Weżcie poprawkę... Jeżeli wierzyc wizytówce to 13-letnia dziewczyna...
Może troszkę inny profil literaturowy...

27.01.2007
21:47
smile
[18]

NSDT [ Pretorianin ]

Dzięki za propozycje. Na pewno wykorzystam wasze pomysły.

27.01.2007
21:49
[19]

szarzasty [ rammsteinick ]

jeśli jesteś 13-letnią dziewczyną to jednak troche odradzam "tamtych żołnierzy". chociaż może...

27.01.2007
21:53
smile
[20]

ApoKrzys [ The Prodigy ]

Rita Monaldi i Francesco Sorti:
- Imprimatur
- Secretum

Beda kolejne czesci ale jeszcze nie ma ich w Polsce.

----

Jeff Lindsay:
- Demony Dobrego Dextera
- Dekalog Dobrego Dextera

Na podstawie tych ksiazek zrobiono serial USA pt.: "Dexter" :) Napisac, ze ksiazka "wciaga" to naprawde delikatnie powiedziane :)

27.01.2007
21:57
[21]

henio36 [ Centurion ]

"Hobbit czyli tam i spowrotem" ; i cała seria "Władcy pierścieni"

27.01.2007
22:20
smile
[22]

NSDT [ Pretorianin ]

Aha.

02.02.2007
12:06
smile
[23]

bcforum [ Centurion ]

"Podróż" Dygata

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.