GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Poradnik pisania pracy / prezentacji maturalnej

25.01.2007
18:22
[1]

Dark Elf [ Konsul ]

Poradnik pisania pracy / prezentacji maturalnej

Witam serdecznie.
Jak pewnie wielu z was w tym roku przyjdzie mi zdawac mature ;)

w zwiazku z tym mialbym pytanie / prosbe.

Czy ktos z was zna jakis dobry poradnik ( lub ew. dobre przyklady ) takich prac ? ( najlepiej w internecie :) )

Chodzi mi glownie o instrukcje - jak pisac, czego sie trzymac , na co zwracac szczegolna uwage.

Wiem , na sciadze znajduja sie MASA takich przykladowych prezentacji. Jednak wiekszosc z nich nie prezentuje wybitnego poziomu.
Prace oczywiscie mam zamiar pisac sam.

ps. Jesli ktos nie jest w stanie lub nie chce pomoc to prosze zeby w tym watku nie udzielal odpowiedzi , tymbardziej jesli chce w jakis sposob pojechac lenistwo autora watku.

Za wszelka pomoc serdecznie dziekuje

25.01.2007
18:26
[2]

Taikun44 [ Emissary Of Death ]

Prezentacja matury nie zdasz :) zresztą całe to przedstawienie, prezentacja, przedstawianie problemu jest jedynie wstępem do najważniejszej próby. Rozmowy z nauczycielem :) Za to dostaje się najwięcej punktów, więc nie radziłbym zbytnio przejmować się prezentacją a olewać temat i zadowolić się wyklepaniem tekstu na pamięć. Trzeba poznać problem i go zrozumieć. Dla mnie prezentacja była jedynie podpowiedzią co mam mówić, tzn. żebym o czymś nie zapomniał :)

25.01.2007
23:30
[3]

Yoghurt [ Legend ]

Robisz jak ja- bierzesz temat, który miałeś w małym palcu już w podstawówce, masz go w dupie, siadasz na parapecie tuż przed wejściem, przypominasz sobie najważniejsze rzeczy i jedziesz.

16 punktów.

25.01.2007
23:32
[4]

Taikun44 [ Emissary Of Death ]

Ja podobnie jak Yoghurt tylko że zaczałem 4 dni przed prezentacja się szykować ;) temat miałem wg mnie banalny, a przedewszystkim taki który mnie zainteresował "Problem władzy i władcy w literaturze" ...

... i 16 pkt ... ale lepiej brzmi 80% :D

25.01.2007
23:38
[5]

Sonny Silooy [ Elegant Gypsy ]

Zrób dokładnie tak jak mówi Youghurt.
Fajnie jest jeżeli masz temat, w którym od zawsze jesteś mocny, a nie jest to typowy temat związany z literaturą i generalnie z j. polskim. można naściemniać, naopowiadać dyrdymałów... Nie bierz żadnych lektur typowo szkolnych. Gadaj mądrze, naucz się kilku/kilkunastu b. mądrych słów, wykorzystaj je w prezentacji. Poza tym nie najważniejsza jest treść pracy , ale samo to jak to przedstawiasz. uśmiechaj się, gestykuluj w miarę inteligentnie, staraj się nawiązać kontakt wzrokowy. Mów w miarę powoli, głośno, wyraźnie, jakbyś prowadził wykład...

najważniejsze to zrobić dobre wrażenie

25.01.2007
23:43
[6]

Hitman14 [ Bad N Fluenz ]

Nie bierz żadnych lektur typowo szkolnych.

Jeżeli nie chcesz spędzić masy czasu na powtarzaniu sobie lektur, czytaniu opracowań, itp. to właśnie tak zrób. Dobierz sobie temat, który będzie dla ciebie najłatwiejszy. Po co chwytać się jakiś bezsensów i potem polec, gdy zadadzą ci pytanie, skoro można wziąć taki temat i umiejętnie dobrać do niego lektury tak, żeby to nauczyciele głowili się, jakie pytanie mogą ci zadać, a nie ty jak na nie odpowiedzieć. To ma być naprawdę twoja dziedzina.

25.01.2007
23:47
smile
[7]

Bajt [ O RLY?! ]

Najlepiej miec temat, o ktorym Twoja nauczycielka (a najlepiej wszystkie w szkole) nie ma zielonego pojecia. Ja wybralem temat o fantastyce no i oczywiscie, panie egzaminujace mogly mi tylko przytakiwac. Wynik: 100% :P
Oczywiscie, tak jak inni napisali, nie bierz literatury, ktora moze byc znana nauczycielom, jak np. lektury, ale jak bedziesz musial wziac jakiegos "pewniaka" to z niego sie najbardziej przygotuj.

To tyle, pamietaj, matura jest latwa :P

25.01.2007
23:55
[8]

melkora [ Generał ]

Dark Elf --->

A jaki masz temat?

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.