GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

podzial predkosci lacza na dwa kompy!

22.01.2007
01:44
smile
[1]

gargigosu [ Centurion ]

podzial predkosci lacza na dwa kompy!

Witam!
Mam taki maly problem. Mam neostrade rozdzielona na dwa komputery. jeden komp podlaczony do routera kabelkiem, drugi radiowo.

Pytanie mam nastepujace: jakim programem albo jakim sposobem moge podzielic procent przepustowosci lacza na oba kompy ? chcialbym podzieli jeden komp 1/3 a drugi 2/3 :-) obecnie kazdy ciagnie na full i nie da sie grac jak na drugim kompie ktos cos sciaga!

ewentualnie wchodzi w gre ustawienie jakiegos priorytetu, np. komp 1 zawsze ma pierwszenstwo i uzywa lacza ile chce, a drugi tyle ile zostanie w danej chwili :)

bede zobowiazany za dobre rady :)

pozdr.
m.

p.s.
router pentagram cerberus - jesli to w czyms pomoze :)

22.01.2007
01:48
[2]

peeyack [ Weekend Warrior ]

U mnie w routerze jest opcja ograniczania predkosci na poszczegolne numery IP. Pogmeraj w jego konfiguracji

22.01.2007
01:52
smile
[3]

gargigosu [ Centurion ]

no wlasnie w tym pentagramie nie moge sie tego doszukac. chyba nie ma :(( a moze ktos z Was go ma i jednak jest cos takiego ? :)

22.01.2007
02:07
[4]

blood [ Killing Is My Business ]

Trzeba było sobie kupić router CISCO :P

22.01.2007
04:26
[5]

Wozu [ Panzerjäger Raider ]

gargigosu -> To coś nazywa się QoS (Quality of Service) i mają to zazwyczaj routery z wyższej półki. Kształtuje się tam transmisję w zależności od klas ruchu.
Na przykład w moim LinkSysie WRT54 można przypisać klasę ruchu ze względu na podłączone urządzenie (Mac adres dla urządzeń 802.11 [tzw. WiFi]), ze względu na port (4-portowy wewnętrzny switch) lub ze względu na uruchomioną aplikację. W każdym przypadku można nadać ruchowi ważność niską (low) lub wysoką (high). Nie jest to dużo, bo nie da się procentowo ustalić ile wysysa z łącza ów high w stosunku do low - zakładam, że klasa high zabiera tyle z przepustu, na ile jest jej to potrzebne (coś jak VBR w ATMie), a low się dostosowuje (coś jak UBR w ATMie).

W każdym bądź razie jeśli na routerze znajdziesz QoS, to jest połowa sukcesu, dalej w tej konfiguracji powinien pozwolić na ustalaniu jakości na portach (dla przewodowego podłączenia LAN) i MAC adresach (dla bezprzewodowego podłączenia LAN).

22.01.2007
23:23
[6]

gargigosu [ Centurion ]

QoS - mam cos takiego :-)) opcja bardzo rozbudowana, poczytam jak to ustawic i jakos sie uporam !! wielkie dzieki :-)

p.m.

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.