17:19
smile
[1]

raper741 [ Vamos Barca ]

W drugim swym meczu na rozgrywanych w Niemczech MŚ w piłce ręcznej reprezentacja Polski pokonała Brazylię 31:23 (15:13). Wygrana w tym spotkaniu praktycznie zapewniła podopiecznym Bogdana Wenty awans do drugiej fazy mistrzostw.
Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla Polaków, którzy szybko, głównie dzięki przechwytom i skutecznym kontrom wykańczanym przez Mariusza Jurasika, objęli prowadzenie 4:1.

W kolejnych minutach Polacy kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie hali w Halle. Mocno i celnie z dystansu trafiał Karol Bielecki, z karnych i po kontrach trafiał Tomasz Tłuczyński i "biało-czerwoni" po kwadransie gry objęli prowadzenie 11:6.
Później do głosu zaczęli dochodzić Brazylijczycy, którzy grali szybciej i skuteczniej, dzięki czemu w 25. minucie doprowadzili do wyniku 12:13.

W końcówce pierwszej połowy Polacy zdołali powiększyć przewagę do dwóch goli i na przerwę schodzili prowadząc 15:13.

Po 10 minutach drugiej połowy po celnych rzutach Patryka Kuchczyńskiego i Tłuczyńskiego Polacy zdołali "odskoczyć" na 5 punktów (21:16). Polacy zaczęli spisywać się lepiej, głównie dzięki wejściu na boisko Damiana Wleklaka, który uspokoił grę naszych reprezentantów.

W 49. minucie po golu Tłuczyńskiego Polacy wyszli na prowadzenie 26:19. Nie oddali go już do końca spotkania i pewnie wygrali 31:23.

W sobotę Polacy pokonali Argentynę 29:15, zaś w piątek Niemcy wygrali z Brazylią 27:22.

W drugim niedzielnym meczu grupy C Niemcy zmierzą się z Argentyną. Jeśli gospodarze nie przegrają, a są zdecydowanym faworytem, to nasi reprezentanci zapewnią sobie awans do II fazy mistrzostw.

Brazylia - Polska 23:31 (13:15)

Źródło: Onet.pl

Dobrze jest :) Może będzie taka niespodzianka jak siatkarze ;) Może wezną z nich przykład :D Oby :)

Andre770 [ Koniokwiciur ]

Mi to się podoba! Za siatkarzy w finale!

21.01.2007
17:24
smile
[3]

Agent_007 [ chomik ]

No chociaż w piłce ręcznej Polska pokonuje Brazylie :)

Łyczek [ Legend ]

Brazylia jest dobra w piłkę nożną i siatkówkę, ale są gorszą drużyną od nas w piłce ręcznej i w koszykówce :)

Gdybyśmy przegrali to byłaby niespodzianka, ale i tak brawa :)

21.01.2007
21:43
[6]

snopek9 [ Futbolowy Fanatyk ]

Awansowaliśmy do drugiej rundy, w sumie można się było tego spodziewać, bo nasi ostatnio sie dobrzy spisują. Na sukces porównywalnym z siatkarskim bym nie liczył, ale obym sie mylił...szkoda, ze na otwartym Polsacie nie daje tego, albo na Tv Puls ( chyba ze tam sa mecze, ale jak tak to przegapiłem.. .)

fan realu madryt i raula [ Manolito ]

bardzo fajnie,ale od nimców dostaną baty.może nie grają oni tak dobrze jak kiedyś,ale jak nasi stwierdzą,że już mają wyjście z grupy to nie będą już tak walczyć i dostaną lanie

21.01.2007
21:47
[9]

junior42 [ Konsul ]

Taa ProteZ no i dobrze że Polska wygrała z Brazylią. Przynajmniej w końcu im dokopaliśmy :)

21.01.2007
21:48
[10]

squallu [ saikano ]

no to jeszcze tylko Niemcy i moze uda sie zajac pierwsze miejsce w grupie:)

22.01.2007
18:52
smile
[11]

No i sie udalo, ale piekne spotkanie...sedzia drukowal na maksa, ale nasi sie nie dali...w karnych bylo 7:1 dla Niemcow L...a liczba fauli ktorych nie bylo...niezliczona.

J0lo [ Legendarny Culé ]

popieram snopka. sędzia drukował jak się tylko dało. na szczęście jednak nie dali się sprowokować i byli zwyczajnie lepsi...

22.01.2007
19:02
smile
[14]

estrella [ Konsul ]

Ostatni raz widziałem mecz Polski w piłkę ręczną, gdy jeszcze trener Bogdan Wenta grał w niej. Trzeba było dłuuuuugo czekać, żeby znów nasza reprezentacja znalazła się na najwyższym poziomie. Oby tak dalej.

23.01.2007
01:11
[15]

Jolo -> na ARD ogladales? hehe, komentator nie byl momentami zadowolony, pod koniec nagle ucichl ,a ja sie z tego smialem :D...sedziowanie fatalne, sporo nerwow przez to zjadlem, ale chlopaki grali bardzo dobrze...a Bielecki i jego bramki to cos niezwyklego :]