GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jak z grami i grafiką na vindows vista ?

21.01.2007
16:24
smile
[1]

futureman [ Konsul ]

Jak z grami i grafiką na vindows vista ?

Ciekawi mnie jedno: czy do uruchomienia nowych gier na vista będzie wymagana karta z obsługą dx10 ?

a dokładnie CZY KARTA Z OBSŁUGĄ DX 9 OBSŁUŻY GRY Z DX10 czy NIE ?

odpiszcie bo zastanawiam się nad wymianą grafiki i chcę wiedzieć czy uruchomię gry z dx10 na karcie z obsługą dx9 i ps3.0

21.01.2007
16:26
[2]

(/)PL_KaMiL17 [ Konsul ]

Być może i pójdą ale może to sie odbić na płynności chodzenia gier tak myśle

21.01.2007
16:28
[3]

^KoKoT^ [ Generaďż˝ ]

Raczej bez problemu. Tylko nie bedziesz mial wszystkich efektow, ktore oferuje dx10.

21.01.2007
16:32
[4]

pecet007 [ Talk to the claw ]

Ja się właśnie zastanawiam czy obsłuży mi Vista moją kartę graficzną Geforce Go 7300 (w laptopie) ..? Bo nie znalazłem nigdzie oficjalnych sterowników do tej karty na Vistę (tj. nvidia.com przeszukiwałem)

21.01.2007
16:37
[5]

^KoKoT^ [ Generaďż˝ ]

pecet007 ---> Nie znalazles sterownikow poniewaz jeszcze takowych w 100% sprawnych nie ma. Nvidia i ATI caly czas "dopieszczaja" swoje sterowniki, bo w wersjach beta mozna napotkac sie z wieloma problemami w ich poprawnym dzialanu.

21.01.2007
16:38
[6]

sirQwintus [ Generaďż˝ ]

stać cie będzie na gry pod vistę ?
bo o nielegalnych grach możesz zapomnieć zadba o to Vista, DRM
już niedługo będziemy zmuszeni łamać prawo, aby obejrzeć legalnie zakupiony film albo posłuchać muzyki pod kontrolą Linuksa lub innych wolnych systemów operacyjnych?
Tak się stanie, jeśli prawo zakazujące łamania zabezpieczeń DRM zostanie przeforsowane również w Polsce.
Chciałbym przedstawić nieco szerzej problem jakim jest DRM, w wersji którą lansuje Microsoft i kilka innych zaprzyjaźnionych (czytaj: służalczych) korporacji, wraz z implikacjami jakie za sobą niesie powszechna akceptacja tego nowego “standardu”.
DRM, Trusted Computing — ki diabeł?

Za Wikipedią:

Digital Rights Management (DRM, zwany też Digital Restrictions Management) - oparty o mechanizmy kryptograficzne lub inne metody ukrywania treści system zabezpieczeń mający przeciwdziałać używaniu danych cyfrowych w sposób sprzeczny z wolą ich wydawcy. W założeniu mechanizm taki ma służyć ochronie praw autorskich twórców, ale może być też wykorzystany do ograniczenia praw użytkowników do legalnego korzystania z danych w systemach komputerowych.


Terminem związanym z DRM, ale nieco bardziej specjalistycznym jest Trusted Computing (czyli w wolnym tłumaczeniu “bezpieczne korzystanie z komputera”). Nazwa jest jednak celowo myląca. Nie chodzi tu o bezpieczeństwo użytkownika czy jego danych, ale raczej o to, aby firmy zarządzające prawami mogły “ufać” komputerom z technologią TC. Chodzi oczywiście nie tylko o zaufanie, ale przede wszystkim o pieniądze. Firmy chcą, przez TC mieć pewność, że użytkownik będzie mógł odtworzyć na swoim komputerze tylko i wyłącznie legalny content (treść), na zasadach zdefiniowanych przez nie same. Więcej o idei Trusted Computing na angielskiej Wikipedii.

Zagrożenie, jakie niesie za sobą DRM czy TC ma dwa aspekty — techniczny i filozoficzny. Oba groźne dla użytkowników, ale w nieco inny sposób.

Aspekt techniczny polega w skrócie na tym, że oto oprogramowanie, albo, co gorzej sprzęt, ma być projektowane nie dla jak największej niezawodności i wydajności, ale po to, aby jak najlepiej chronić interesy twórców treści (contentu). Efekt uboczny jest taki, że my, jako użytkownicy płacimy więcej za tę samą wydajność lub wręcz za pozbawienie nas pewnych praw.

Aspekt filozoficzny jest jeszcze bardziej niebezpieczny.
Okazuje się bowiem, że to nie my decydujemy o tym, co możemy zrobić z naszym komputerem oraz z legalnie nabytą treścią (w postaci muzyki, filmów czy innych form contentu).
Decyzję podejmuje za nas twórca oprogramowania lub sprzętu.
Przykładowo, może on w każdej chwili uniemożliwić nam korzystanie z naszej własności, jeśli uzna to za z jakiegoś względu konieczne. Przerażająca wizja?
Niestety, to nie wizja, to nadchodząca przerażająca rzeczywistość…
Przykłady użycia zabezpieczeń typu DRM

Niestety wiele firm uznało, że DRM pozwoli im na lepszą kontrolę nad swoimi klientami i zdecydowało się użyć tych technologii w swoich produktach. Poniżej lista najpopularniejszych formatów skażonych DRM:

* DVD — sam format płyty nie zawiera zabezpieczeń DRM, ale wiele firm dostarczających media na DVD zdecydowało się skorzystać z zabezpieczeń DRM polecanych przez DVD CCA, takich jak CSS czy RPC.
* HD DVD — nowy standard mający zastąpić technologię DVD, niestety również od początku skażony zabezpieczeniami DRM, takimi jak AACS
* AAC — format plików muzycznych promowany przez Apple przez sklep internetowy iTunes Music Store — w wersji z FairPlay (sic!) zawiera zabezpieczenia typu DRM (szyfrowanie) mające na celu m.in. uniemożliwienie odtwarzania plików w nieobsługiwanych odtwarzaczach (AAC bez problemu działa oczywiście w odtwarzaczu iTunes oraz w iPodach)
* Windows Media — każdy z formatów pakietu Windows Media (WMV, WMA, WMP czy ASF) został zabezpieczony technologią DRM, polegającą na użyciu wielu form szyfrowania symetrycznego i funkcji haszujących (funkcji skrótu).


informacja z

21.01.2007
17:22
[7]

Agent_007 [ chomik ]

uruchomisz, ale będzie troche gorsza grafika niż na dx10

21.01.2007
17:24
[8]

futureman [ Konsul ]

to gówno DRM mnie nie interesuje i nie zamierzam kupić nic gdzie będzie DRM

albo legalny i przyjazny system dla użytkownika albo nielegalny - taki będzie mój wybór

system i oprogramowanie z ograniczeniami mnie nie interesują jeśli będą ograniczać jakimś drm to wybiorę system i oprogramowanie gdzie pozbyto siętego dziadostwa

jak komuś się nie podoba to nie kupuje - proste
a jako że nie ma wyboru - chcesz grać na pc to musisz wybrać windows - będziesz chciał grać w nowości - to musisz wybrać viste jedyne wyjście to po prostu zcrac.... windows gdzie drm-u itp szpiegowskich opcji nie będzie i to samo z oprogramowaniem
albo dadzą wybór albo skorzystmy z konkurencji (piratów - bo konkurencji dla windows nie ma niestety więc mogą robić co chcą - czytaj drm-y itp dziadostwa których ludzie nie chcąale chcą korporacje)

21.01.2007
17:25
[9]

futureman [ Konsul ]

a jeśli chodzi o grafikę to cieszy mnie to że uruchomię gry na karcie z obsługą dx9

21.01.2007
17:33
[10]

pecet007 [ Talk to the claw ]

No mi się te zabezpieczenia nie podobają, i raczej na razie zostanę także przy drugim systemie czyli XP, a Vistę instaluję z chęci zobaczenia jak to wyglądać będzie, no i trochę z tego że się dowiedziałem że można dostać licencję w ramach MSDNAA ;]

21.01.2007
17:43
[11]

Aceofbase [ El Mariachi ]

bedzie licencja na Viste w programie MSDNAA? Sa juz jakies konkretniejsze informacje na ten temat? Np. spis uczelni, data wyjscia itepe?

21.01.2007
17:46
[12]

HENIO55 [ Konsul ]

ja slyszalem ze ponoc gothic 3 ma mniejsze wymagania na WINDOWS VISTA :P

21.01.2007
17:47
smile
[13]

sirQwintus [ Generaďż˝ ]

prostszym jest zainstalowanie linuxa który :
a-jest stabilniejszy
b-szybszy
c-posiada ix-y czyli cały soft z windy działa pod linuxem

i można mieć takie ..... zabaweczki :)))))))))]




>>agent oo7
na jakiej podstawie mówisz ,że można pominać algorytm będący składniekiem jądra programu i uruchomić "coś" w gorszej jakości ???

w ogóle !

21.01.2007
17:47
[14]

pecet007 [ Talk to the claw ]

Aceofbase -- na forum mojego roku ktoś napisał o tym, no i faktycznie w liście rzeczy do pobrania jest wersja Business
np. na moim wydziale takie coś jest


Teraz tylko muszę hasełko do tego MSDNAA zdobyć, bo jakoś wczesniej się tym nie interesowałem ;), ale podobno takie coś nie długo trwa

21.01.2007
17:52
smile
[15]

Leon86 [ Konsul ]

Ja zostane narazie przy XP, bardzo chciałbym zobaczyć Viste w akcji i gry na nią, ale raz u mnie ten system nie pujdzie, a dwa narazie gry starsze będą wolniej na nim chodziły niż na XP

© 2000-2024 GRY-OnLine S.A.