GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Likwidacja Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie- STRAJK! wchodźcie!!

21.01.2007
02:10
smile
[1]

GSi [ Konsul ]

Likwidacja Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie- STRAJK! wchodźcie!!

OFICJALNY STRAJK

godzina 10.00 - 24.01.07 (środa) - przed budynkiem sejmu

wiem, że wielu z Was ma w tym dniu zajęcia, zaliczenia, poprawy, lecz proszę o poparcie inicjatywy! zajęcia uda się przełożyć, zrozumieją wykładowcy i nie poniesiecie konsekwencji

1. czemu akurat środa i 10.00?
- bo jest posiedzenie na którym na pewno będzie minister sikorski i będą mu zadawane pytania apropos planów związanych z WATem. to raz, w czwartek jest posiedzenie senatu, pokażmy im jak studentom zależy na wacie! niech nas poprą!

2. czy to legalne?
- tak, strajk/ manifestacja/ demonstracja jest całkowicie legalna, wszystkie dokumenty prawne są zorganizowany, wraz ze służbami porządkowymi; -)

3. ilu nas będzie?
- dużo, bardzo dużo. mamy poparcie wielu warszawskich uczelni, ludzie zgłaszają chęć pomocy, wsparcia. wiele też zależy od WAS samych, trzeba sprawę nagłaśniać, mówić znajomym jak beznadziejna jest sytuacja. rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa.

trzeba działać, bo czasu mało, a sprawy się toczą wbrew naszym oczekiwaniom.


Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie ma zostać zlikwidowana a na jej miejsce utworzony Uniwersytet Obrony Narodowej.
Więcej informacji:

Skończyła się zabawa w podchody! Samorząd jest instytucją i trzeba zrozumieć, że nie miał innego wyjścia jak spróbować wyrazić swój SPRZECIW drogą dyplomatyczną. Niestety nie odniosła ona skutku. Samorząd został okłamany i zwiedziony przez gen. ASa! Wcześniej nie mieliśmy konkretów, mowa była tylko o koncepcji reformy. Teraz mamy projekt ustawy, który wyraźnie mówi o LIKWIDACJI UCZELNI WAT!!! Jak ktoś jeszcze nie wierzy niech zajrzy:
,

lub

Nie jest prawdą też, że dostaniemy dyplom WATu! Bo jak można dostać dyplom uczelni, której nie ma?!


Strajk jest legalny, wzywa się wszystkich studentów, a w szczególności studentów WAT do uczestnictwa w manifestacji!!!

21.01.2007
09:45
[2]

mirencjum [ operator kursora ]

Jesteś studentem tej szacownej uczelni?

21.01.2007
10:52
[3]

ronn [ moralizator ]

Mysle, ze to jest bardzo dobre posuniecie ministra. WAT ostatnimi czasy troche podupadl, zrobienie jednego wojskowego uniwersytetu, to ciekawe rozwiazanie.

21.01.2007
13:41
smile
[4]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

No ale skoro:
"- Projekt reformy jest niezgodny z konstytucją, która gwarantuje autonomiczność każdej uczelni - oburza się Szymon Wołoszynek z Samorządu Studentów WAT."
...to w czym problem? Jeśli ma rację, to chyba nic im nie mogą zrobić...

21.01.2007
14:02
[5]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

ronn ---> WAT ostatnimi czasy trochę podupadł? Kompletna bzdura. W okresie ostatnich paru lat WAT zdecydowanie odbił się od dnia. Od czasu, gdy ze stanowiska rektora odszedł Ameljańczyk (za malwersacje finansowe, dzisiejszy twórca reformy), WAT systematycznie umacnia swoją pozycje w Polsce i za granicami. Ruszyły wyjazdy wykładowców/studentów na stypendia, wyremontowano wiele budynków akademii na Bemowie, wprowadzono legitymacje elektroniczne i jeszcze wiele rzeczy (związanych z edukacją, jak i organizacją uczelnii).

Reforma zakłada likwidację wszystkich wojskowych uczelnii (Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie, Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni, Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Wyższa Szkoła Oficerska im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu) i stowrzenie na ich miejsce jednej uczelni w Warszawie na terenie znacznie mneijszym niż aktualnie zajmuje WAT.

Chodzi tylko o jedno: o zarekwirowanie terenów na Bemowie, która zaczynają osiągać astronomiczne ceny.

21.01.2007
14:08
smile
[6]

slowik [ NightInGale ]

kto moze przyjdzcie :-)

czemu mam w tym czasie zaliczenie z automatyki ... (gosc jest hymmm ...)

ronn===>jak widzisz masz nieaktualne dane

21.01.2007
14:16
[7]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Dodam, że Radosław Sikorski zdymisjonował na pare dni przed świętami Bożego Narodzenia ówczesnego rektora bez podania żadnej przyczyny - prof. dr hab. inż. B. Smólińskiego.
Na jego miesjce mianował likwidatora, jakim został dr inż. A. Sowa. Nie profesor, bez habilitacji. Bez wyborów.

21.01.2007
14:16
smile
[8]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

Jak dojść pod budynek sejmu? Gdzie to w ogóle jest? :)

21.01.2007
14:17
[9]

Harrvan [ Senator ]

Ostatnio dawali zaproszenia do cyrku na wiejskiej ... jednak z braku czasu i marnej ekipy clownow nie bede uczestniczyl w przedstawieniu

21.01.2007
14:24
smile
[10]

Isaael [ Legionista ]

To wcale nie będzie likwidacja WATu, tylko połączenie kilku uczelni polskich o charakterze wojskowym
w jeden organizm w postaci uniwersytetu. Studentom watu chyba chodzi tutaj o utratę prestiżu... ;pp

21.01.2007
14:35
[11]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Isaael ---> To będzie likwidacja. WAT przestanie istnieć pod taką nazwą. A zdajesz sobie z tego sprawę, że po połączeniu uczelni i zmianie nazwy, nowa uczelnia będzie musiałą od nowa ubiegać się o możliwość nadawania np. habilitacji itp? Zdajesz sobie sprawę, że szkolenie pilotów i marynarzy będzie odbywało się w Warszawie? Zdajesz sobie z tego sprawę, że prestiż takiej uczelni na "rynku" Europejskim będzie mocno zaniżony? Zdajesz sobie z tego sprawę, że prowadzone aktualnie badania naukowę będą musiały zostać przerwane? Można by tak wymieniać jeszcze sporo. Reforma jest potrzebna, ale nie w takiej postaci jaka jest aktualnie proponowana.

21.01.2007
15:02
[12]

Isaael [ Legionista ]

Cainoor---> ok "nie zdawałem sobie sprawy", że to pociąga za sobą takie konsekwencje...
Czyli przyłączam się do strajku :D, po prostu mam znajomego na AONie i on przedstawiał mi tą
sytuację w trochę lepszym świetle

21.01.2007
15:14
smile
[13]

ronn [ moralizator ]

Cainoor, być może masz racje, nie twierdze inaczej. Tymniemiej malo sie slyszy o WACie. Wiekszosc informacji mam od kolegi, ktory wlasciwie jedyne co mowi to same superlatywy, ze WAT jest najlepszy i ze wszystko tam wynalezli, nie to co na politechnice itp/itd :)

Wszystkie problemy, o ktorych piszesz sa napewno istotne. Tymniemiej, nie uwazasz, ze po zmianie placowki na "cywilna", wszystko powoli zmierzalo w takim kierunku? Moze konsolidacja wszystkiego i sprzedanie tych gruntow (z zyskiem) pozwoli na umocnienie wosjkowej mysli technicznej? Oczywiscie wszyscy studenci musza miec mozliwosc ukonczenia dotychczasowych studiow w identycznym trybie nauczania. Tak czy siak trudno obiektywnie (w sensie, jesli jest sie w jakims stopniu zwiazanym) dyskutowac, szczegolnie jesli jest sie absolwentem, a raczej studentem WATu. Ja bym podobnie reagowal w analogicznych przypadku, ale czy poza tym wszystkim, na pewno jestescie pewni, ze to zly pomysl?

21.01.2007
15:18
smile
[14]

ronn [ moralizator ]

"na pewno jestescie pewni", to mi sie udalo ;/

21.01.2007
15:30
[15]

Roran [ Pretorianin ]

Zdaje sobie sprawe z konsekwencji jakie pociagnie za soba likwidacja WAT'u. Niemniej jednak popieram reforme. Uwazam, ze jest to zlo konieczne, ktore nalezy popelnic, aby zmienic obecna sytuacje na lepsza.

21.01.2007
15:38
[16]

NewGravedigger [ spokooj grabarza ]

wiem, że wielu z Was ma w tym dniu zajęcia, zaliczenia, poprawy

i na pewno rzucę je i pobiegnę dla Ciebie.

21.01.2007
18:46
[17]

slowik [ NightInGale ]

ronn===>uwazasz ze wprowadzenie wojskowego trepa zamiast tytulowanego naukowca jest dobrym pomyslem zeby rozwalil srodowisko akademickie ktore ma b dobre wyniki naukowe ?

reforma w kierunku wojska zawodowego to jedno a robienie przy okazji tego demolki dobrze prosperujacej uczelni cywilno/wojskowej to drugie i nie laczylbym obu

21.01.2007
21:23
[18]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

ronn ---> Sytuacja wyglądała tak, że to obecny reformator, był rektor WAT, p. Ameljańczyk zrobił z WATu uczelnie cywilną - chyba w 2002 r. Jednak od poprzedniego roku (2006) bodajże znowu jest nabór na studia wojskowe. Proporcje w tym momencie są na niekorzyść wojskowych, ale dzięki studentom cywilnym (zaoczni, wieczorowi, dzienni dofinansowani przez MEN) WAT zaczął wychodzić na prostą finansową. Kadra zaczęła w końcu dobrze zarabiać, a na co to ma wpływ wszyscy wiemy. Wielu ówczesnych wykładowców było zmuszonych przejść do cywila, co z nimi? Będą musieli odejść. Dorobek, który w tym momencie posiada WAT (a uwierz mi, jest naprawdę spory, chociażby jedyne w Europie prace wraz z Politechniką nad... [tajemnica;)]) jest nie do przecenienia.
Reforme wojskową trzeba zrobić i nie ma co do tego wątpliwości. Tylko dlaczego zaczynać od likwidacji najlepszej uczelni wojskowej i jednej z najlepszych uczelni technicznych w tym kraju? Szkoły w Dębinie, Wrocławiu, czy w Gdyni także są bardzo załużone dla Wojska Polskiego i posiadają kadre, sprzęt, lata doświadczenia, których niestety nie da się "przenieść" do jednej, zaintegrowanej Akademii (czy tam "Uniwersytetu").

Roran ---> W czym popierasz reforme? Znasz w ogóle jakiekolwiek szczegóły? Jeśli nie, to możesz się zapoznać. Projekt ustawy już jest.

21.01.2007
21:26
[19]

Vader [ Legend ]

Dla szarego obywatela to bez znaczenia. Dla bezpośrednio zainteresowanych - to kolejny konflikt interesów. Nic poza tym.

21.01.2007
22:32
[20]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

Vader -> no ale nikt tutaj nie namawia szarych obywateli do żadnego strajku.

22.01.2007
22:27
smile
[21]

GSi [ Konsul ]

mirencjum -> tak

Chcemy zachowania nazwy, tradycji i przywilejów WAT.
Niewybaczalnym byłoby zniweczenie czy ograniczenie dorobku uczelni o tak ugruntowanej pozycji na rynku edukacyjnym, mogącej się pochwalić takimi dokonaniami w sferze badań naukowych. Jest to owoc wielkiego wysiłku i zaangażowania całej społeczności Wojskowej Akademii Technicznej.

Pragniemy demokratycznych wyborów Rektora Akademii.
(Fragment uchwały nr4/2006 Uczelnianej Komisji Wyborczej) Wybory uzupełniające rektora na kadencję 2005-2008 odbędą się w dniu 27 lutego 2007 r. o godzinie 12.00 w sali Senatu WAT. Kandydatem na rektora może być nauczyciel akademicki lub żołnierz zawodowy posiadający tytuł naukowy profesora lub stopień naukowy DOKTORA HABILITOWANEGO.

Oczekujemy gwarancji, iż ukończymy WAT a nie inny "twór".
Wyboru Uczelni dokonywałem na podstawie jej prestiżu wypracowanego przez długie lata ciężkiej pracy wysoko wykwalifikowanej kadry dydaktyczno-naukowej, unikatowo wyposażonego na skalę europejską zaplecza laboratoryjnego oraz uznania dla kwalifikacji, kompetencji oraz specjalistycznych umiejętności jej absolwentów na całym świecie.


STRAJK 24.01 10:00 ul Wiejska przed SEJMEM


1. Mimo zapewnien dyplom jaki mielibysmy otrzymac bedzie tylko z nazwa UON (prawnie jest zabronione dodanie nazwy WATu i sejmowa komisja napewno odrzuci pomysl dwoch nazw).
2. Oficjalne stanowsko studentow to odrzucenie ustawy w calosci!
3. Zbiorka przed godzina 10.00 w srode przed sejmem.
4. We wtorek rano maja byc oficjalnie podpisane godziny dziekanskie dla WCY i WEL!
5. W srode uczelnia ma byc blokowana przez przedstawicieli samorzadu (studenci nie beda mogli wejsc; -) , przyjscie moze wiazac sie z niekorzystnymi konsekwencjami dla studenta ze strony wykladowcy )
6. Po pierwszym spotkaniu z rektorem , rektor stwierdzil " jesli sie studenci nie uspokoja, to on ich rozjedzie czolgami!!"
7. Rektor poprosil MON o pomoc w zdlawieniu buntu na WAT.


Bierzcie koleżanki, kolegów, znajomych, rodzinę i zbierajcie się pod sejmem.

23.01.2007
15:34
[22]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

Mam pytanie - jest jakiś planowany przemarsz gdzieś? Czy tylko pod sejmem?

23.01.2007
19:58
[23]

GSi [ Konsul ]

Xaar -> zbieramy się pod sejmem o 10. Więcej na

24.01.2007
15:02
[24]

slowik [ NightInGale ]

no i juz po prostescie :-) chociaz moglo byc wiecej osob :/

24.01.2007
15:07
[25]

kiowas [ Legend ]

Dal mnie, choć nie zainteresowanego całą sprawą, wszelkie próby wtykania nosa w sprawy było nie było autonomicznych pod względem decyzyjnym uniwersytetów jest kolejną próba zagarnięcia dla siebie kolejnego skrawka poletka.
Różnorodność to możliwość wyboru i konkurencji - utworzenie jednego ośrodka nie gwarantuje poprawy jakości.

24.01.2007
17:37
smile
[26]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

Kto nie skacze ten z U.O.Nu - HOP! HOP! HOP!
Kto nie skacze ten z U.O.Nu - HOP! HOP! HOP!
...

Oczywiście strajk nic zapewne nie da, nikt do nas nie wyszedł... nawet TV tylko sobie filmowało, nie widziałem żeby robili jakiekolwiek wywiady.
Było w ogóle coś w jakichś wiadomościach pokazane?

24.01.2007
18:08
[27]

GSi [ Konsul ]

Przed chwilą mówili o tym w kurierze na TVP3.


24.01.2007
18:14
smile
[28]

slowik [ NightInGale ]

kiowas===>wojsko to wojsko niestety jednak nie wiem dlaczego rozwalac cos co b dobrze sie rozwija i przy okazji spelnia dwie funkcje ? niestety takie rozwiazanie nie miesci sie w ograniczonych ramach myslowych nieszczesnego ministra ....

Xaar===>gdzies ty sie uchowal ze nie zanotowalem ciebie ?
prostest juz cos dal ;-)

24.01.2007
18:27
smile
[29]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

slowik ->ano gdzieś w tłumie na pierwszej lini od strony tego pomnika co organizatorzy przy nim siedzieli :)
...eos był ukryty pod kurtką i tylko na chwilkę wskakiwał mi do ręki :P

Szkoda że to był manifestacja, a nie strajk... bo z tego co zauważyłem to wolno nam było tylko stać (w wyznaczonym miejscu oczywiście) i krzyczeć :)
Ale przynajmniej było śmiesznie momentami... np na koniec ktoś rzucił hasło "no to teraz chodźmy zdemolować starówkę" ;)

24.01.2007
18:48
smile
[30]

slowik [ NightInGale ]

Xaar===>mnie akurat ciezko bylo przeoczyc :-) jasna kurtka + czapeczka z zielonym pomponikiem bylem na koncu

a wiesz ze niezla armada milicji w bocznej uliczce sie ukryla na wszelki wypadek ? :P

24.01.2007
18:52
smile
[31]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

Nieźle... mogło by być z tego fajne zdjęcie ;) Masz jakieś? :)
Z końca to pamiętam tylko kolesia z gumowym młotkiem w pacmany ;)

24.01.2007
19:07
smile
[32]

slowik [ NightInGale ]

Xaar===>bez sprzetu fotograficznego sie udalem na miejsce
zeby takiego malenstwa jak ja niezauwazyc trzeba sie postarac :P (kiowas cos o tym wie ... ;-) )

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.