QrKo [ Legend ]
Internet w Netii - ma ktos?
Jako ze wpadla mi w rece nowa oferta internetu w Netii, ktora jest duzo atrakcyjniejsza niz ta z TPSA, rozwazam zmiane dostawcy internetowego. W związku z tym mam kilka pytan do posiadaczy internetu w Netii (1mb/s):
1. IP - zmienne czy stale?
2. W 100% nie ma limitu, czy są jakies haczyki np. ze mozna sciagac nielimitowana ilosc danych ale tylko w nocy?
3. Jak wygląda sprawa z pingami w grach?
4. Moge miec u nich sam internet czy moze abonament telefoniczny rowniez musze placic?
Jezeli ktos ma jakies uwagi odnosnie tego providera to chętnie wysłucham.
Pozdrawiam.
Thomas1994 [ Centurion ]
badziewie nie polecam miałem
General E'qunix [ Nobody likes me ]
1. IP - zmienne czy stale?
zmienne
2. W 100% nie ma limitu, czy są jakies haczyki np. ze mozna sciagac nielimitowana ilosc danych ale tylko w nocy?
oczywiscie, ze sa limity ( przynajmniej ja mam - 50gb )
3. Jak wygląda sprawa z pingami w grach?
mam 1,8 mb/s i mam zawsze najwyzsze pingi. W Bydgoszczy przez cale swieta praktycznie net byl nie do uzytku (sciagalo od 16 do 40 kb/s).... teraz juz sie troche poprawilo, ale nadal w okolicach 21 nie jest tak jak powinno być ( na pewno od ok. 18 do ok. 23 nie ma mowy o graniu czy ściąganiu większych plikow) Jak mialem neo to chodzilo mi o wiele,wiele lepiej ( przynajmniej zazwyczaj stabilnie) Aha, oczywiscie dzwonilem do Netii i powiedzieli mi ze sa w trakcie naprawiania (czyli oni maja cos spieprzone). Internet mam od wrzesnia i caly czas cos bylo nie tak.
4. Moge miec u nich sam internet czy moze abonament telefoniczny rowniez musze placic?
chyba musisz placic abonament, ale nie wiem...
snopek9 [ Futbolowy Fanatyk ]
General E'qunix -> masz internet na linii tpsa? bo jak nie to troche inna bajka...
4. Moge miec u nich sam internet czy moze abonament telefoniczny rowniez musze placic?
chyba musisz placic abonament, ale nie wiem...
phi, nie zrozumialem do konca pytania...>> mozesz miec sam internet.
General E'qunix [ Nobody likes me ]
neo miałem od sąsiada bo on ma TP, a ja mam Netie. Niedawno się odłączylem i jest jak jest.
Attyla [ Flagellum Dei ]
Mam i'Internetię jakąśtam
1.IP - zmienne czy stale?
stałe
2. W 100% nie ma limitu, czy są jakies haczyki np. ze mozna sciagac nielimitowana ilosc danych ale tylko w nocy?
bez limitu
3. Jak wygląda sprawa z pingami w grach?
nie mam bladego pojęcia o co ci chodzi.
4. Moge miec u nich sam internet czy moze abonament telefoniczny rowniez musze placic?
możesz
jamkgh [ YA RLY ]
wuhuhu to nie za ciekawie...
Moze byc masakra jak p2pkowi neokrzykacze wejda do netii i zaczna zmulac im wyjscie na swiat softem do p2p przez 24/7/30 ;---D
General E'qunix
Jaki masz teraz ping do wp i na wyspy do np. burstfire.net ? moglbys sprawdzic?
U mnie na neo wyglada to tak ->
legrooch [ MPO Squad Member ]
Netia z chodzącym mułem.
General E'qunix [ Nobody likes me ]
Rano jest okey.
kasztaneczuszek [ Legend ]
1. IP - zmienne czy stale?
zmienne
2. W 100% nie ma limitu, czy są jakies haczyki np. ze mozna sciagac nielimitowana ilosc danych ale tylko w nocy?
nie ma limitu
3. Jak wygląda sprawa z pingami w grach?
średnio... jak stawiam serwa to gracze narzekaja na pingi:/ ale tak to OK
4. Moge miec u nich sam internet czy moze abonament telefoniczny rowniez musze placic?
trzeba chyba miec rowniez telefon.. ale nie jestem pewien;]
QrKo [ Legend ]
Widze ze zdania są podzielone.
Chodzi mi o internet na linii TP jezeli to ma jakies znaczenie.
Żuraf101 [ Centurion ]
yyyy a czy ktoś powie mi o co tu chodzi??? bo ja nie wiem czy sie smiac czy plakac...---------->
jamkgh [ YA RLY ]
to netia czy tp?
Jak netia to po kablach tp?
I czy z tp miales podobne cyrki? (o ile miales kiedys neo)
Żuraf101 [ Centurion ]
to jest tp 512kb\s
jamkgh [ YA RLY ]
Poczytaj:
Pewnie w twojej okolicy cos tp grzebie.
Żuraf101 [ Centurion ]
a moze jest to wina zasmnieconego kompa?? mozliwe????

jamkgh [ YA RLY ]
możliwe.
Żuraf101 [ Centurion ]
shit, czyli kolejny formacik...

jamkgh [ YA RLY ]
Może zamiast formacika pobaw sie troche w zabezpieczenie kompa.
Windowsik sobie załataj up to date
W necie krazy b.duzo exploitow, wystarczy podlaczyc niezalatanego windows do netu i w ciagu 10sekund lapiesz saseropodobne swinstwo ktore sciaga xx-g**ien i przylacza twoj komp do jakiegos botnetu.
Firewallek instalnij,
antywirusik instalnij.
Spybocika instalnij, zupdejtuj definicje i przeskanuj komp:

Kumavan [ child of KoRn ]
Jasna anielka. Dość już mam tych sprzecznych informacji. Wypowiedziałem umowę tepsie (512kb/s, 68 zł), bo do końca miałem jeszcze 15 m-cy. Dla nowych użytkowników co raz pojawia się jakaś promocja, a starych, wiernych, mają głęboko w poważaniu. A teraz jak czytam czwarty czy piąty wątek na ten temat na golu i pewnie piętnasty czy dwudziesty wliczając inne fora, to nabieram cholernych obaw przed Netią.
Żuraf101 [ Centurion ]
antywirus\ firewall itp - wszysto jest i nawet nie tak dawno skanowalem(kaspersky 6), na spy tez. wszystko co znalazl wywalilem.....
jamkgh [ YA RLY ]
To wina moze lezec po stronie tp.
Ja bym sprawdzil jeszcze dzialanie netu pod linuxem, ew. na swiezym xp (lub innym kompie).
misztel [ +0,10gr! ]
Kumavan sprawa prosta - jak nie grasz w gry online to Netia jak najbardziej dla Ciebie.
Żuraf101 [ Centurion ]
linuxa jeszcze długo nie rusze, a format i tak sie nalezy wiec chyba zostane przy tym drugim