GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Aparat fotograficzny - na co zwrócić uwagę, doradźcie. Lustrzanka.

14.01.2007
21:57
[1]

Grzesiek [ - ! F a f i k ! - ]

Aparat fotograficzny - na co zwrócić uwagę, doradźcie. Lustrzanka.

Niestety mój obecny aparat cyfrowy nie robi zdjęć w zadowalającej jakości - 5 megapikseli, a przy dobrym oświetleniu obraz jest naprawdę nieciekawy. Poza tym to aparat ojca, więc pora kupić coś dla siebie.

Byłem wczoraj na 100dniówce - w roli kamerzysty. DJ robił też zdjęcia. Aparat Fuji, niestety nie wypytałem się, ale był to duży aparat, z wyświetlaczem, więc podejrzewam, że to była cyfrowa lustrzanka.

Chciałbym kupić jakiś dobry aparat, który pozwoliłby mi na naprawdę dużo rzeczy. Chciałbym móc ustawiać ten ostrość i inne sprawy, etc. Nie wymagam, by był to super-hiper aparat. Jednak jednorazówka nie jest mile widziana.

Mój budżet - 1000 zł, może trochę więcej.
Co byście mi poradzili i na co mam zwracać uwagę przy wyborze aparatu ?
Czym się różni cyfrowa lustrzanka od zwykłego cyfrowego aparatu kompaktowego ?

14.01.2007
21:58
[2]

Mogur [ Joga Burito ]Zła kategoria ;/

14.01.2007
23:10
smile
[3]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

Grzesiek -> lustrzanki cyfrowej za 1000 zł nie kupisz. Ale w 2k już byś się wyrobił (jaka? nie wiem, nie mnie pytaj, tylko w tamtym wątku:P).
Różnica podstawowa to taka że jak masz lustrzankę to bawisz się obiektywem, możesz je wymieniać (od szerokokątnych, po teleobiektywy) itp.

W zwykłym kompakcie cyfrowym masz jeden stały obiektyw z jakimś tam zoomem.
Za 1 k zł to możesz kupić canona a610 (ma mały zoom, bo tylko x3, ale za to bije wszystko inne na głowę w tej cenie), albo panasonica fz20/canona s2 (mają super zoom x12, ale trochę gorszą jakość zdjęć).

A 5 mpixeli wystarcza w zupełności :)

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.