GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

WOŚP i TVP

14.01.2007
03:51
[1]

maciek_ssi [ 2097 ]

WOŚP i TVP

Nowi ludzie, którzy przyszli do telewizji, stwierdzili, że to jest powtórka z rozrywki, że co roku pokazujemy to samo i tak samo. Więc równie dobrze możemy tego pokazać mniej. Dla mnie jest to totalne dyletanctwo osób, które z przypadku, tak jak wiatr zawieje, pokazują się w miejscach, gdzie trzeba czasu, żeby coś zrobić. Rewolucje obliczone na pół roku robią więcej złego niż dobrego. Mam pokazać coś nowego? Nie wepnę sobie strusiego pióra i nie będę biegał po złotych schodach.
Myślałem, że na 15. finał usłyszę, że telewizja chce nam czas podwoić. Dlaczego nie oszaleć, nie zwariować, nie stanąć na głowie i pokazać ludziom: tak się bawimy, tak to wygląda. A oni z naszych corocznych ponad ośmiu godzin obcięli prawie 2 godziny. Dali jakąś monstrualną ilość czasu od godz. 22.30 - a nie o to chodzi, wtedy jest już za późno. A w ciągu dnia, w najważniejszym dla nas czasie, z transmisji ponad godzinnych musieliśmy zejść do 25 minut. Takie czasy przyszły.


Osobiście denerwuje mnie wydawanie moich abonamentowych pieniędzy na różnorakie festiwale, czy też plenerowe "spędy bydła". Wolałbym żeby to szło na bardziej zbożny cel, np. na kinematografię, która ma się w naszym kraju coraz gorzej. Rozumiem, że TVP pełni przede wszystkim misję ( ) i powinna trafiać w gusta wszystkich (no, większości) widzów i na to są przeznaczane te pieniądze.
Jednakże "przycinanie" czasu antenowego Orkiestrze jest po prostu skurw...em. Pracowałem przez chwilę w dużym szpitalu i dzięki specyficznemu stanowisku odwiedziłem niemal wszystkie miejsca placówki, m.in. wszelkie sale, dyżurki, intensywne terapie itd. Dary Orkiestry są tam widoczne gołym okiem (naklejki). Może owych specjalistycznych urządzeń nie ma za wiele, ale niech mi nikt nie wmawia, że nie przysłużyły się ludziom i mocno zadłużonemu szpitalowi. Choć raz do roku TVP powinna czynić swą powinnośc i rzucić (także moją) kasą na transmisje. Wiem, że to sporo kosztuje (ponoć to jedna z największych transmisji na świecie), a nikt przecież nie dopłaci do interesu.

Na świecie nie ma takiej akcji o wymiarze narodowym. Akcji, która w 40-milionowym narodzie skupiałaby prawie wszystkich, nawet jeśli niektórych negatywnie. To właśnie dzięki telewizji wszyscy wiedzą o co w tym chodzi. Telewizja daje poczucie narodowej jedności. Ludzie czują, że biorą udział w tej samej zabawie, tworzą ten sam klimat, są podobni w swoich radościach. Widzą, że podobnie bawią się Polacy w Chicago, Dublinie, Londynie. Mają poczucie: zrobiliśmy coś wielkiego. Że to nie jest zryw dla samego zrywu. Bo efekty istnieją i funkcjonują.


14.01.2007
03:58
[2]

Volk [ Generaďż˝ ]

Sprywatyzować TVP i problem zniknie.
Owsiak niech placi za wystepy na antenie no chyba ze beda stacje ktore chcialyby go umiescic charytatywnie to nie widze przeszkod.

15.01.2007
05:45
[3]

maciek_ssi [ 2097 ]

No i głos z drugiej strony:

15.01.2007
08:13
[4]

legrooch [ MPO Squad Member ]

Czy mi się wydaje, czy tam stał biedny Niedźwiedzki? :(

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.