lukas_lukas [ Pretorianin ]
Cięcie MPEGa
Hej,
pytanie laika:)
Mam film dvd w formacie mpeg i chce sobie z niego wyciac jedna scene.
Jakim programem moge to zrobic?
Bede wdzieczny,
laik:)
lukas
Orlando [ Friends Will Be Friends ]
VirtualDub
lukas_lukas [ Pretorianin ]
dzieki dobry czlowieku:)
milej soboty:)
lukas

Orlando [ Friends Will Be Friends ]
Jakbys mial pytanie odniosnie ciecia filmu, nie wahaj sie spytac. :)

lukas_lukas [ Pretorianin ]
Wlasnie sciagam program i zaraz sprawdze moje umiejetnosci:)
Dzieki:)
lukas_lukas [ Pretorianin ]
ups
a co zrobic jak plik ma rozszerzenie *.vob ?
Orlando [ Friends Will Be Friends ]
Nie rozszerzenie, tylko dzwiek. :)
Audio - Full procesing mode
Audio - Compresion - MPEG Layer 3 - 40 kb/s
File - save wav
Jak zapisze:
Audio - Wav audio - wybierasz wczesniej nagrany .wav
Audio - Direct stream copy
Qbaa [ Senator ]
Orlando jesteś absolutnie pewien, że VirtualDub obsługuje VOBy? z tego co wiem, VirtualDub w ogóle nie obsługuje mpeg i mpeg2
Audio - Compresion - MPEG Layer 3 - 40 kb/s
standard mpeg2 nie obsłuży dźwięku MPEG Layer 3
lukas_lukas
TMPGEnc -
przez trzydzieści dni masz pełen dostep do operacji na plikach kodowanych w mpeg2
File > MPEG Tools > Merge & Cut > Add (zmień "Plik typu" na All files), wybierasz voba
zaznaczasz, Edit wybierasz pierwszy zakres, jaki ma zostać w vobie
znowu Add, itd.
możesz wcisnać Correct, nie wiem czy to w czymś pomaga, ale na pewno nie szkodzi :)
potem wiadomo, ustaw Output, Run
w programowych odtwarzaczach dvd, plik działa, na stacjonarnych też powinien, ale gwarancji nie daję
KhRON [ Dominus Mortis ]
VOB to kontener DVD (tak jak kontenerami są np. AVI, OGG/OGM, MKV, MP4 i inne) zawierający strumienie (może ich być kilka albo po kilka): video, audio i napisy
VirtualDub Mod (nowy) mając odpowiednie kodeki potrafi pracować na plikach VOB - można je np. ciąć i zrekompresować do wybranego formatu...
... nie pamiętam czy dało się wtedy zrobić "direct stream copy" w czasie cięcia... O_o
oczywiście plik VOB nie może być zabezpieczony, a zdejmowanie zabezpieczeń jest nielegalne...