GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

WIN XP: HE, a Core 2 Duo

05.01.2007
22:41
[1]

polak111 [ T42 ]

WIN XP: HE, a Core 2 Duo

Czy w systemie podanym w temacie C2D będzie używało swojej całej mocy ?

05.01.2007
22:52
[2]

jamkgh [ YA RLY ]

https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=5819810&N=1

05.01.2007
22:58
[3]

polak111 [ T42 ]

Wiem o tym, ale pytam się jeszcze raz...

05.01.2007
22:59
[4]

pecet007 [ Talk to the claw ]

Tak będą używać całej mocy jeśli będziesz miał aplikację napisaną pod taki procek, czyli np. programy do renderingu 3d w większości nowe ich wersje obsługuję to cudo (np. 3ds max czy cinema4d) - gry raczej nie bardzo

05.01.2007
23:01
[5]

polak111 [ T42 ]

Gościu w sklepie mówił mi, że nie będą wykorzystywać swojej całej mocy.

05.01.2007
23:03
smile
[6]

Stranger [Gry-OnLine] [ Metallicar ]

Ojej... to są jeszcze tacy, którzy pytają sprzedawców o "poradę"? :O

06.01.2007
09:43
smile
[7]

sirJacek [ Centurion ]

czyli wykorzystuje C2D swoja pełna moc na Win HE??

06.01.2007
09:48
[8]

goldenSo [ Ciasteczkowy LorD ]

NIE Windows XP nie jest pisany pod jednostki wielordzeniowe. Gry też nie są. Tylko niektóre programy typu 3dsmax, SonyVegas i inne renderujące, obliczające i robiące różową kupe wykorzystają potencjał 2 rdzeni.

06.01.2007
10:04
smile
[9]

frer [ Freelancer ]

E tam, może będzie działać. Mi XP wykrywa dwa procesory 2.6GHz chociaż mam tylko jeden, więc czemu by nie miał korzystać z pełnej mocy Dual Core. W końcu to taki wspaniały system operacyjny... ;)

06.01.2007
15:07
[10]

polak111 [ T42 ]

frer --> A jaki masz dokładnie procesor ?

06.01.2007
15:08
[11]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Pełnej mocy na pewno ten system nie wykorzysta, ale z częsci tak.

06.01.2007
15:12
[12]

polak111 [ T42 ]

Czyli będzie tak jakby pracował jeden rdzeń ?

06.01.2007
15:13
[13]

goldenSo [ Ciasteczkowy LorD ]

Nie, będą pracowały dwa.

06.01.2007
15:15
[14]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Będą pracowały oba, ale różnicy praktycznie nie zauważysz.

06.01.2007
15:21
smile
[15]

frer [ Freelancer ]

polak111 --> Taki(e) -->

Nie wiem jakim cudem wykrywa mi jako dwa procesory. ;)

06.01.2007
15:24
[16]

Flet [ Fletomen ]

frer --> Ty chyba masz Pentium 4 z technologia HT. A to tylko namiastka mocy procków dwurdzeniowych.

06.01.2007
15:25
[17]

frer [ Freelancer ]

Flet --> Może, nie wiem, ale trochę to dziwne. ;)

06.01.2007
17:04
[18]

Kainek [ Konsul ]

na tym zdaje sie mialo polegac HT ze jeden procesor widziany jest jako dwa

06.01.2007
17:26
[19]

DEXiu [ Generaďż˝ ]

Co znaczy "czy system wykorzysta moc dwóch rdzeni"? Co by to był za system gdyby ci wcinał całą moc :P
Odpowiedzią na pytanie w wątku jest: TAK, Windows XP Home Edition wykryje oba rdzenie i będzie umożliwiał wykorzystanie przez aplikacje całej mocy procesora

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.