polak111 [ T42 ]
WIN XP: HE, a Core 2 Duo
Czy w systemie podanym w temacie C2D będzie używało swojej całej mocy ?
jamkgh [ YA RLY ]
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=5819810&N=1
polak111 [ T42 ]
Wiem o tym, ale pytam się jeszcze raz...
pecet007 [ Talk to the claw ]
Tak będą używać całej mocy jeśli będziesz miał aplikację napisaną pod taki procek, czyli np. programy do renderingu 3d w większości nowe ich wersje obsługuję to cudo (np. 3ds max czy cinema4d) - gry raczej nie bardzo
polak111 [ T42 ]
Gościu w sklepie mówił mi, że nie będą wykorzystywać swojej całej mocy.

Stranger [Gry-OnLine] [ Metallicar ]
Ojej... to są jeszcze tacy, którzy pytają sprzedawców o "poradę"? :O

sirJacek [ Centurion ]
czyli wykorzystuje C2D swoja pełna moc na Win HE??
goldenSo [ Ciasteczkowy LorD ]
NIE Windows XP nie jest pisany pod jednostki wielordzeniowe. Gry też nie są. Tylko niektóre programy typu 3dsmax, SonyVegas i inne renderujące, obliczające i robiące różową kupe wykorzystają potencjał 2 rdzeni.

frer [ Freelancer ]
E tam, może będzie działać. Mi XP wykrywa dwa procesory 2.6GHz chociaż mam tylko jeden, więc czemu by nie miał korzystać z pełnej mocy Dual Core. W końcu to taki wspaniały system operacyjny... ;)
polak111 [ T42 ]
frer --> A jaki masz dokładnie procesor ?
Cainoor [ Mów mi wuju ]
Pełnej mocy na pewno ten system nie wykorzysta, ale z częsci tak.
polak111 [ T42 ]
Czyli będzie tak jakby pracował jeden rdzeń ?
goldenSo [ Ciasteczkowy LorD ]
Nie, będą pracowały dwa.
Cainoor [ Mów mi wuju ]
Będą pracowały oba, ale różnicy praktycznie nie zauważysz.

frer [ Freelancer ]
polak111 --> Taki(e) -->
Nie wiem jakim cudem wykrywa mi jako dwa procesory. ;)
Flet [ Fletomen ]
frer --> Ty chyba masz Pentium 4 z technologia HT. A to tylko namiastka mocy procków dwurdzeniowych.
frer [ Freelancer ]
Flet --> Może, nie wiem, ale trochę to dziwne. ;)
Kainek [ Konsul ]
na tym zdaje sie mialo polegac HT ze jeden procesor widziany jest jako dwa
DEXiu [ Generaďż˝ ]
Co znaczy "czy system wykorzysta moc dwóch rdzeni"? Co by to był za system gdyby ci wcinał całą moc :P
Odpowiedzią na pytanie w wątku jest: TAK, Windows XP Home Edition wykryje oba rdzenie i będzie umożliwiał wykorzystanie przez aplikacje całej mocy procesora